Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Z piekła rodem
Partner lockme

Z piekła rodem

Żory | Śląsk | Open Your Brain

9.2/10
Żory: 2. miejsce | Śląsk: 59. miejsce | Polska: 470. miejsce

 • 2-5 osób
 • śr. zaawansowani
 • 60 minut
 • Kryminalny

Londyn... XIX w., a wy jako świeżo upieczeni detektywi dostajecie za zadanie sprawdzić mieszkanie osoby podejrzewanej o bycie Kubą Rozpruwaczem...

Wszystko wskazuje na to że znajdujecie się w typowym Londyńskim pokoju, a jednak czujecie w nim coś mrocznego i tajemniczego.

Czy odkryjecie tajemnice skrywane przez pokój "Z Piekła Rodem", spieszcie się czas ucieka, a właściciel mieszkania może szybko wrócić.

 • Od 16 lat
 • Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Promocje

Adres
Cennik

99 zł za grupę

Godziny otwarcia

oniedziałek 15:00–21:00

Wtorek 15:00–21:00

Środa 15:00–21:00

Czwartek 15:00–21:00

Piątek 15:00–23:00

Sobota 12:00 –23:00

Niedziela 12:00 –23:00

Dane właściciela
Open Your Brain Seweryn Kubiak
Rynek 13
44-240 Żory
NIP: 6423195830
Regulamin

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 27 opinii o tym pokoju

9.2/10

Żory: 2. miejsce
Polska: 470. miejsce

Obsługa 9.7/10

Klimat 9.1/10

0

1

15

10

1

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • Uciekinierzy

  Uciekinierzy

  Liczba recenzji: 70 Profil FB

  Do dopracowania

  25.10.2017 | data wizyty: 24.10.2017

  Bardzo dobry pomysł lecz chyba nie do końca naszym zdaniem wykorzystany. w 100%.
  Wydał się bardzo ubogi, jakiś taki niedopracowany. Dodatkowo, te "główne" zagadki na przypadkowych rzeczach.. Gdyby nie ładnie opracowane do tego listy kompletnie nie miałoby to sensu :). Ostatnia zagadka również wciśnięta już na siłę bez żadnego pomysłu. Wszystko to psuje jednak zamysł miejsca, fabułę i niespodziankę pokoju. Ale i tak polecamy - początkujących może zachęcić do tego typu rozgrywek :)

 • Weronika Em.

  Weronika Em.

  Liczba recenzji: 26 Profil FB

  Mała ilość zagadek

  30.11.2017 | data wizyty: 30.11.2017

  Pokój ten zostawiliśmy sobie na deser Żorskich escape roomów...
  I się zawiedliśmy. Niestety czuć spory niedosyt.
  Ogólny wystrój pokoju całkiem dobrze wpasowany w klimat, dźwiękowe tło też w porządku.
  Same zagadki moim zdaniem pasowały do tematyki, nic nie było przypadkowego i nie mającego sensu. Niestety w sumie poza dwiema głównymi łamigłówkami to nie było bardzo nic do roboty.
  Przez to bardzo szybko uporaliśmy się z pokojem, chociaż nie jesteśmy super doświadczeni w escepe roomach.
  Obsługa super. Wprowadzenie w fabułę bardzo w porządku (nie zawsze trzeba wchodzić do pokoju w opaskach na oczach żeby dobrze się wkręcić w atmosferę), dodatkowe zadanie ciekawe.
  Miło było powymieniać się doświadczeniami na koniec.

  Pokój poleciłabym początkującym grupom, zdaniem całej naszej ekipy jest łatwiejszy niż Rolnik tejże firmy.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • 3vv@

  3vv@

  Liczba recenzji: 25 Profil FB

  Pokój do dopracowania

  19.10.2017 | data wizyty: 15.10.2017

  Pokój rzeczywiście teoretycznie ma klimat XIX wiecznego Londynu. Niestety scenografia jest mało dopracowana i dość uboga :| Oczywiście okazuje się, że kryje coś jeszcze, jednak nawet ta niespodzianka nie zmienia ogólnego wrażenia.
  Niektóre zagadki są ciekawe, ale powiedziałabym że "przypadkowe" - wystarczy zebrać parę przypadkowych rzeczy i mamy rozwiązanie.

  Co do obsługi - generalnie miła natomiast wielkim minusem jest to, że jesteś wprowadzony do pokoju, po prostu jakbyś sobie do niego zwyczajnie wszedł (żadnych opasek, żadnego wymyślnego wprowadzenia w klimat). Poza tym będąc w pokoju słyszysz co się dzieje na zewnątrz i w innych pokojach.

  Uważam, że pokój wymaga dużego dopracowania, ale potencjał jest. Koledze, który był z nami a który był wcześniej tylko w jednym pokoju, bardzo się podobało.
  Może jak ktoś nie ma porównania z innymi pokojami, będzie w stanie bardziej docenić.

 • meggy_f

  meggy_f

  Liczba recenzji: 9 Profil FB

  Masakra!

  19.11.2017 | data wizyty: 19.11.2017

  Kuba rozpruwacz morduje kobiety, a super detektywi idą jego tropem i znajdują bardzo krwawe dowody... Dla ludzi o mocnych nerwach ;-) Zagadki zmuszają do główkowania, nie wystarczy tylko szukać, ale też nieźle kombinować, przez co zabawa jest na wysokim poziomie intelektualnym.

 • Joanna ER

  Joanna ER

  Liczba recenzji: 40 Profil FB

  Ręka, noga, mózg na ścianie

  30.01.2018 | data wizyty: 28.07.2017

  Wystrój pokoju dobrze oddaje klimat XIX wieku, dopełnia go także właściwie dobrana ścieżka dźwiękowa. Wątek fabularny dobrze łączy zagadki, które w większości bazują na klasycznych rozwiązaniach i są na średnim poziomie trudności.

  Przyczepić można się jedynie do umiarkowanej ich ilości. Dodatkowe zadanie jakie musimy zrobić niestety mało wyszukane, tutaj nie wykorzystano potencjału jaki oferuje scenariusz/pokój. Grupom początkującym nie powinno to zbyt przeszkadzać.

  Początkowo byliśmy mocno wkręceni w ciemny klimat śledztwa, jednak został on nieco ostudzony w końcowej fazie gry.
  Obsługa super, byliśmy miło zaskoczeni.

 • Cyrk Kamiennych Braci

  Cyrk Kamiennych Braci

  Liczba recenzji: 145 Profil FB

  Cyrk Kamiennych Braci na tropie mordercy z Whitechapel

  30.06.2017 | data wizyty: 22.06.2017

  Na deser naszej wyprawy do rybnickich i żorskich ER wybraliśmy się do nowego pokoju firmy Open Your Brain.
  Ciekawa tematyka przenosi nas do Londynu czasów wiktoriańskiej Anglii, na ulicę Whitechapel i bazuje na postaci Kuby Rozpruwacza.

  Klimat zabawy jest jak dobrze napisany kryminał. Zaczyna się od bardzo ciekawego wprowadzenia - i tutaj bardzo duży plus nie tylko za ciekawą historię, ale i za zadanie, które należy wykonać i nie jest to bynajmniej proste wydostanie się z pomieszczenia. W tym pokoju chyba najlepiej ze wszystkich, jakie dotychczas odwiedziliśmy można wczuć się w rolę detektywa. Dalej napięcie rośnie z każdą kolejną zagadką, które prowadzą nas do mrocznego finału. Wystrój jest również mocną stroną tego ER. Pokój wygląda całkiem autentycznie. Rekwizyty też robią bardzo dobre wrażenie, podobnie jak idealnie dobrany podkład dźwiękowy.

  Zagadki to kolejny mocny punkt tego pokoju. Rozwiązania bazują głównie na tradycyjnych metodach, co jest zrozumiałe przez wzgląd na tematykę. Jest też trochę elektroniki, która jest fajnym dodatkiem,choć można się przyczepić, że nie do końca pasuje do klimatu. Poza tym zagadki są interesujące i bardzo dobrze łączą się z fabułą, a poziom trudności jest dobrze wyważony.

  Obsługa, co już wspominaliśmy przy poprzednim pokoju tej firmy spisała się doskonale. Bardzo dziękujemy właścicielowi za podwiezienie na dworzec. Bez tego moglibyśmy nie zdążyć na ostatniego busa do Katowic.

  Z Piekła Rodem, to pokój prezentujący naprawdę wysoki poziom na każdej z płaszczyzn. Zagadki, klimat i fabuła są tutaj naprawdę dobrze dopracowane. Dla nas zdecydowanie nr 1 w Żorach zaraz przed Szalonym Rolnikiem, a i na całym Śląsku i w Krakowie ciężko znaleźć równie dobry pokój. Polecamy wszystkim lubiącym mroczne, kryminalne historie.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Urszula S. 1

  Urszula S. 1

  Liczba recenzji: 4 Profil FB

  Rewelacja

  04.01.2018 | data wizyty: 13.12.2017

  Najlepszy pokój w jakim do tej pory byłam (mój czwarty). Dopracowana fabuła, ciekawe zagadki i niespodziewane rozwiązania. Więcej łamigłówek niż szukania, a tak właśnie wolę ;) No i obsługa jak zawsze przemiła!

 • EscapeGirls&Friends

  EscapeGirls&Friends

  Liczba recenzji: 61 Profil FB

  Londyn czy Sosnowiec - oto jest pytanie

  31.05.2017 | data wizyty: 28.05.2017

  Jeśli nowy kierunek Żory to i drugi pokój. Wybór padł na tą firmę, która dzierży miejsce numer 1 w Żorach. Chcemy zagrać 60minut. Chcemy rozwiązywać, a nie szukać, więc odrzucamy Rolnika (ich nr 1 w Żorach) i wybieramy z Piekła Rodem, który z opisów ma nas przenieść do Londynu.

  Londynu było tyle ile nazw ulic. Poza tym Londynu nie znajdujemy, wystrój równie dobrze pasowałby do pokoju pisarza, domu późnej starości czy pokoju ucznia z XVIII wieku. Oczywiście wszyscy oni mogą pochodzić z Londynu, jeśli to ktoś zasugeruje, ale również dobrze mogą pochodzić z Żor, Gliwic czy z Sosnowca 😊 Sam jednak wystrój jest całkiem w porządku, szkoda, że tak wiele rzeczy „nie gra” bo przez to uwaga koncentruje się od razu tylko na dwóch (i pół) miejscach. Samo przygotowanie pokoju zyskuje z czasem. Fajna jest ścieżka dźwiękowa – to dobry pomysł, nie należy go pomijać, pozwala odciąć się od prawdziwego świata na zewnątrz.

  Pokój mocno liniowy i mocno skoncentrowany na zaproponowanej historii. Zagadek jest mało, ale formuła ich podania wyczerpuje czas przeznaczony na grę. Naliczyłyśmy w sumie 2 duże zagadki oraz 3 mniejsze. Nie liczymy szukania kluczyków, bo to na długo nie zostaje w pamięci. Niby mało, a czas biegnie i tworzy przyjemną presję, bo te duże zagadki to trudne zagadki. Pokój pod tym kątem nie jest wyważony i może sprawić trudność początkującym. Nam szczególnie podobała się ta elektroniczna, bo lubimy te mechanizmy, które nas kobiety zaskakują i oddają ducha elektronicznej gry w realnym świecie.

  Obsługa – właściciel zaangażowany z odpowiednią do takich miejsc energią. Dobrze sprawdza się jako wprowadzacz i podpowiadacz. Dzielnie broni swojego dzika i pyta o zdanie na temat pokoju. W naszej ocenie pozostaje spory potencjał do zagadek w tym piekle.


  https://www.facebook.com/Escape-Girls-Friends-1051778464926153/

 • Sebastian K..

  Sebastian K..

  Liczba recenzji: 31 Profil FB

  Czy tutaj mordują?

  04.05.2017 | data wizyty: 04.05.2017

  Najpierw zostajemy wprowadzeni w tajniki śledztwa, następnie udajemy się do pokoju aby śledztwo zakończyć. Zagadki nie są bardzo trudne ale nad niektórymi trzeba chwilę przysiąść. Warto również zaglądać do niektórych miejsc po dwa razy bo okazuje się, że wcale nie zabraliśmy wszystkiego. Klimat pokoju również utrzymany w mrocznej atmosferze co daje dobry efekt. Warto się wybrać do tego ER.

 • natalia.n2306

  natalia.n2306

  Liczba recenzji: 21 Profil FB

  Mordercza przygoda

  04.05.2017 | data wizyty: 04.05.2017

  Odpowiedni klimat pokoju, bardzo ważne wprowadzenie, trzeba zwrócić uwagę na pewne rzeczy. Ciekawe mechanizmy, niektóre wskazówki powinny się dosłownie rzucić w oczy:)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM