Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Szola

Szola

Zabrze | Śląsk | Szyb Maciej

7.9/10
Zabrze: 1. miejsce | Śląsk: 102. miejsce | Polska: 746. miejsce

 • 2-5 osób
 • śr. zaawansowani
 • 45 minut
 • Thriller

Wraz ze znajomymi udajecie się na zwiedzanie terenu postindustrialnego. Dość specyficzny przewodnik po oprowadzeniu Was po obiekcie proponuje jeszcze jedną atrakcję – szybki rzut oka na wnętrze Szybu, wykutą ludzkimi rękoma otchłań prowadzącą w głąb ziemi...

Jeszcze jedna atrakcja? Zgadzacie się bez wahania. Po drodze mijacie liczne taśmy ostrzegawcze oraz tablice informujące o zagrożeniu. Gdy pojawia się pierwsze ukucie strachu i refleksja – jest już za późno. Słyszycie tylko głośny trzask zatrzaśniętego włazu, którym chwilę wcześniej przeszliście. Pajęczyny, kurz i wszechogarniający Was mrok nie wróżą niczego dobrego.

Gdy po chwili Wasz wzrok przyzwyczaja się do mroku udaje się Wam zidentyfikować niektóre elementy górniczego sprzętu na zasypanej i zapomnianej ścianie wydobywczej. Gdy próbujcie wołać o pomoc, odpowiada Wam… tylko echo.
-----
Tak zaczyna się nasza historia. Zapraszamy Was nie do pokoju, a do całych Podziemi Zagadek. Sprawdźcie swoją przenikliwość w autentycznych górniczych wnętrzach.

Grupy prosimy o sportowe ubranie. Zimą nie zapomnijcie o kurtkach.
Przy pokoju jest ulokowane Bistro Szybu Maciej, w którym możecie posilić się przed lub po zabawie.

 • Możliwość gry po angielsku
 • Płatność kartą na miejscu
 • Pokój zły dla osób z klaustrofobią
Adres
Cennik

100 zł/grupa
ale na fb są zamieszczane liczne promoce :)

Godziny otwarcia

poniedziałki nieczynne
pozostałe dni - sprawdź stronę rezerwacji

Poznaj 8 opinii o tym pokoju

7.9/10

Zabrze: 1. miejsce
Polska: 746. miejsce

Obsługa 9.4/10

Klimat 9.4/10

0

1

1

4

2

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • Szalony Kapelusznik

  Szalony Kapelusznik

  Liczba recenzji: 52 Profil FB

  To się dzieje naprawdę...

  24.04.2018 | data wizyty: 24.04.2018

  Naprawdę wprowadzają Was dziwnym [!] wejściem w bardzo dziwne miejsce, naprawdę kapie Wam na głowę woda, naprawdę wszystko jest brudne i obfitujące w prawdziwe [!] szczypawki i pająki.

  To w sumie na plus ;p Chociaż momentami strach czegoś dotykać..

  A teraz systematyczna ocena:

  Plusy:
  * wnętrze to...podziemie, to nie escape room, to escape underground, i to jest Walor przez duże W
  * sposób dostania się do pokoju [zero spojlerów :D]
  * sposób wyjścia z pokoju
  * hmm, czy niebezpieczeństwo może być na plus? chyba podkategoria realizm ;p no bo można się potknąć, złamać nogę, obić łepetynę, a w najlepszym razie się zamoczyć xD thrill w pakiecie xD

  Minusy:
  * zero wprowadzenia fabularnego, nikt i nic nie zbudował Opowieści
  * ograniczona liczba podpowiedzi - to zawsze jest w pokoju na minus, bo ta zabawa to nie wyścigi ani konkurs, a zapowiadanie z góry i akcentowanie tego odbiera kawał przyjemności, wprowadza stres negatywny w miejsce eustresu
  * podpowiedzi jakieś takie...oszczędne, jakby nie miały rzeczywiście pomóc, takie "aby aby", i aby je odliczyć
  * 45 minut - jeśli ktoś szedłby jak burza, to wystarczy, ale nie o to w takim pomieszczeniu chodzi... przedmówca napisał w recenzji, i zgadzam się z tym, że w takim miejscu chciałoby się trochę pobyć, nie tylko szukać elementów gry... a czas ucieka na dole nieubłaganie i robi się nieprzyjemnie
  * wspomniana wyżej fauna i zagrożenia to jednocześnie minus gry, mimo wszystko [jednak albo ostrożne zwiedzanie, albo zaangażowanie w przeszukiwanie pełną parą]... a nuż Cię coś użre
  * niektóre zagadki trochę nie pasują do klimatu... Tutaj również zgadzam się z przedmówcami, że co nieco z potencjału miejsca zostało zmarnowane/niewykorzystane - nie chcę spoilować, ale zagadki tyleż słabe, co trudne do odnalezienia w tych egipskich ciemnościach

  Nam nie udało się wygrać z pokojem - i przyznam, było to dla nas zaskoczeniem, bo doświadczenie mamy dość duże i z sukcesami.
  Po zakończeniu gry nie odsłonięto nam pozostałych zagadnień, mimo naszej prośby - dla mnie to minus, bo uważam to za dobry zwyczaj.

  Odnieśliśmy wrażenie, że obsługa w trakcie rozgrywki i po niej robi wszystko nie w kierunku wsparcia nas w przejściu pokoju, tylko spowodowania naszej powtórnej wizyty. Nie jest to zachowanie w moim guście, ale ich prawo..

  Wrócić nie wrócimy, tym niemniej jest to bez najmniejszych wątpliwości miejsce osobliwe i - pomimo powyższych uwag - śląski must visit.

  Odwiedzajcie, wyrabiajcie sobie swoje zdanie :)

 • Kostek

  Kostek

  Liczba recenzji: 64 Profil FB

  Dla prawdziwych górników

  20.02.2018 | data wizyty: 04.02.2018

  Klimat tego nietypowego ER jest wyjątkowy. Sam w sobie nie byłby trudny, gdyby nie okoliczności i ciemności, a te dwie sprawy dość mocno ograniczają pole manewru. 45 minut to też zdecydowanie za mało na to miejsce. Jak się już zejdzie do szoli, to człowiek chce się nacieszyć tym wyjątkowym miejscem ;) Pierwsze 5 minut to aklimatyzacja i przeżywanie, dopiero potem dociera do człowieka, że czas leci ;)
  Ogólnie polecam dla samego klimatu, bo to naprawdę coś wyjątkowego dla każdego hanysa i gorola ;)

 • bartoszej

  bartoszej

  Liczba recenzji: 24 Profil FB

  Niewykorzystany potencjał

  19.07.2016

  Pokój był dziwny. Rewelacyjny klimat, znakomicie wykorzystana lokalizacja pokoju, tylko... pomysłów brak. Wszystko sprowadza się do przeszukania pokoju miejsce w miejsce, rozwiązania 2-3 (zależy jak liczyć - ja bym stawiał na 2) zagadek, prowadzących jedna do drugiej, przy czym jedno utrudnienie można obejść (tak, nadłożenie 2m załatwia sprawę!!) i..już.
  Obsługa bardzo solidna, jednak nie po to tam się wybraliśmy.

  Warto odwiedzić, choćby tylko dla lokalizacji, jednak pokój raczej dla początkujących, by nauczyli się jak szukać niektórych podpowiedzi.

 • kpreficz

  kpreficz

  Liczba recenzji: 8

  Dość średnio...

  23.08.2016

  Pokój bardzo nastawiony na dokładne przeszukanie, wiele rzeczy łatwo przeoczyć. Są właściwie 2-3 zagadki do rozwiązania, a jedną z nich można - dosłownie - obejść. Lekkie niedomówienie w kwestii rzeczy, które biorą udział w grze, a które nie. Plus za miejsce, dużym zaskoczeniem było wejście do pokoju.

 • KcHR

  KcHR

  Liczba recenzji: 17

  Pomysł na 5+

  25.04.2016

  Pomysł na "pokój" niesamowity, warunki dosyć ekstremalne, ale zabawa przednia. Widać, że przyłożył tutaj rękę twórca pokoi w Jigsaw. Wprowadził bym dodatkowo kaski oraz rękawice. Dobra robota!

 • Michał T.

  Michał T.

  Liczba recenzji: 12

  Warto

  29.05.2016

  Bardzo fajny pokój, miła i przyjazna obsługa. Klimat miejsca robi wrażenie. Wejście do pokoju - byliśmy bardzo zdziwieni :)
  Ogólnie bardzo fajnie, moim zdaniem warto się wybrać :)

 • willy034

  willy034

  Liczba recenzji: 6

  Jakoś tak ...

  04.05.2016

  Jakoś tak średnio zadowolony byłem, klimat dobry, ale jakoś tak oczekiwałbym czegoś więcej, tym bardziej że materiał na dobry room jest, tak więc proponuję jeszcze popracować nad tym pokojem. Dobra lokalizacja.

 • kamil f.

  kamil f.

  Liczba recenzji: 2

  kamilrum

  02.05.2016

  Naprawdę świetny room. Super klimat,trudne zagadki i świetna obsługa.
  Polecamy doświadczonym graczom którzy nie mają klaustrofobii i nie boją się ciemności :)

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM