Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Obłęd
Partner lockme

Obłęd

Wrocław | Dolnośląskie | Exit19.pl

9.9/10
Wrocław: 2. miejsce | Dolnośląskie: 2. miejsce | Polska: 5. miejsce

 • 2-6 osób
 • śr. zaawansowani
 • 90 minut
 • Thriller

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2017

„Obłęd” to przygodowy thriller oparty fabularnie na prawdziwej historii. To dziewięćdziesiąt minut przepełnionej adrenaliną ekscytującej zabawy i niepowtarzalnej przygody!
W latach siedemdziesiątych stojący na peryferiach Auntville szpital psychiatryczny został niespodziewanie zamknięty zaledwie w ciągu jednego dnia! Policja stanowa wyprowadziła cały personel oraz wszystkich pacjentów, po czym nakazano zamurowanie okien i zaryglowanie wejść. Podczas przeszukania budynku funkcjonariusze nie odnaleźli jednak ordynatora oraz jego dwudziestoletniej córki Emily Jones, od lat przebywającej i leczącej się na oddziale zamkniętym.
W miasteczku nie było wówczas tajemnicą, że za murami szpitala bez śladu znikali chorzy, a terapia najbardziej skomplikowanych przypadków dalece wykraczała poza konwencjonalną medycynę.
Od tamtej pory nikt nie przekroczył progu tego budynku. Okoliczni mieszkańcy uważają, że jego ordynator przebywa w opuszczonym szpitalu do dziś. Niektórzy twierdzą nawet, że czasami zza murów dochodzą tajemnicze odgłosy.
Po przeszło czterdziestu latach jako pierwsi postanawiacie włamać się do starego szpitala psychiatrycznego z nadzieją na rozwiązanie największej zagadki Auntville…
PREMIERA 9.03.2018
"DARK MONDAYS" - w każdy poniedziałek (i tylko w poniedziałek) rozgrywka w pokoju "Obłęd" toczyć się będzie z aktorem. Cena 251 PLN

 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
 • Płatność kartą na miejscu
 • Pokój eliminacyjny PolandEscape
 • Od 16 lat
 • Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją
 • Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży
 • Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Promocje

 • DARK MONDAYS - GRA Z AKTOREM

  Ważny od 24.09 do 24.09

  W czasie trwania tej promocji pokój dostępny jest w specjalnej wersji lub ma określoną promocję

  DARK MONDAYS - GRA Z AKTOREM

  Exit19.pl

  W każdy poniedziałek (i tylko w poniedziałki) w pokoju "Obłęd" gra toczyć się będzie wyłącznie z aktorem. Propozycja dla wszystkich lubiących podwójną dawkę adrenaliny i emocji!

  Rezerwuj
Adres

Exit19.pl

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Strona WWW +48600407862 Wyślij wiadomość Wyznacz trasę
Dane właściciela
Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP: 8971852000
Regulamin

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 101 opinii o tym pokoju

9.9/10

Wrocław: 2. miejsce
Polska: 5. miejsce

Obsługa 9.7/10

Klimat 9.9/10

0

1

83

15

2

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 287 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Co tu się... :o

  26.03.2018 | data wizyty: 17.04.2017

  W życiu każdego człowieka zdarzają się takie chwile i zdarzenia, które sprawiają, że zmienia się jego spojrzenie na wszechświat. Dla nas - mimo już olbrzymiej ilości odwiedzonych pokoi - wizyta w Obłędzie była tego rodzaju punktem zwrotnym. Już nic nie będzie takie samo; już nie spojrzymy na escape roomy tak samo...

  Nie chodzi nam tu tylko o fabułę. Nie chodzi też po prostu o klimat, czy zagadki. Chodzi nam o wszystko - całą perfekcyjną mieszankę klimatu, fabuły, zagadek i wszelkich innych dodatków, których nie brakowało. Czuliśmy się jak po pierwszym odwiedzonym pokoju, kiedy przez kolejny tydzień w ekscytacji wspominaliśmy każdy detal. Tym razem jednak nie dlatego, że byliśmy w nowym rodzaju rozrywki ale dlatego, że każdy najmniejszy detal w Obłędzie był doskonale przemyślany, wpasowany i przede wszystkim - miał swoje przeznaczenie i sens.

  Oczywiście nie możemy napisać dokładnie o zawartości pokoju, ale już same zdjęcia promocyjne mówią wiele. A uwierzcie nam - ekipa Exit19 nie poszła na łatwiznę wrzucając zdjęcia najbardziej efektownych elementów escape roomu. Jest wręcz przeciwnie - reszta obszaru gry jest tylko lepsza.

  Co możemy powiedzieć o zagadkach? Przede wszystkim - są świetnie poprowadzone. Scenariusz pod tym względem świetnie stymuluje odczucia i emocje, potęgując tylko radość z gry i uśmiech po wyjściu. Ich poziom trudności jest świetnie dopasowany do etapu gry i fabuły. Jednocześnie ich trudność jest tak dopasowana, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni będą w stanie wszystko rozwiązać i być usatysfakcjonowani.

  Piszu piszu piszu. Ale ile nie napiszemy, to wniosek jest jeden. Musisz. Tam. Być. Póki nie odwiedzisz Obłędu, to jesteś escape'owym Jonem Snow.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Q

  Q

  Liczba recenzji: 140 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  #121

  30.07.2018 | data wizyty: 26.07.2018

  Pojęcia nie mam ile pracy i wyobraźni wymaga przygotowanie czegoś takiego, ale chapeau bas! W porównaniu do zachwytów już wyrażonych w innych opiniach, nic nowego nie dorzucę. Pokój jest po prostu genialny. Jeśli TO jest standard w jakim podążać będą nowo powstające escapy w PL, to jako gracz, tylko zacieram ręce i nie mogę się doczekać… Graliśmy w trzy osoby i była to dla nas liczba optymalna. Nikt się nie nudził, a jednocześnie nie miał wrażenia, że któraś z co ciekawszych zagadek go omija. Poziom trudności jest dobrze zbalansowany i sprosta oczekiwaniom zarówno grup początkujących, jak i zaawansowanych. Jest co robić przez całe 90 minut gry, jednak ilość zadań nie przytłacza i pozwala delektować się przy okazji wypasioną scenografią. Przestrzeń gry jest naprawdę ogromna i zaskakuje. Co najmniej dwa razy myśleliśmy, że właśnie kończymy grę, by za chwilę przekonać się, że to jeszcze nie ten moment. Trafiliśmy w grę wieczorną, bez aktora, i była to fantastyczna przygoda. Wrażenia obłędne. Krajowy TOP.

 • drLogan

  drLogan

  Liczba recenzji: 78 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  This is madness!

  24.05.2018 | data wizyty: 23.05.2018

  Nie da sie ukryc, ze Exit19 jest jednym z liderów we Wrocławiu, a Obłęd jest kolejnym pokojem, który tego dowodzi.
  Fantastyczny klimat opuszczonego psychiatryka, ciekawa historia, którą odkrywa się w trakcie gry, rewelacyjne wykonanie, świetne, wymagające współpracy wskazówki sprawiają, że pokój dostarcza nielada emocji i hest obiwiązkowym punktem do odwiedzenia! Moim zdaniem Obłęd deklasyfikuje Zdradę w Breslau i wierzę, że kolejne pokoje od Exit19 utrzymają zwyżkowy trend.
  Nie można zapomnieć też o fantastycznej obsłudze pokoju, która dopełnia ocenę!
  Pokój odwiedziliśmy w 4 osoby o zróżnicowanym doświadczeniu i wydaje mi się, że jest to optymalna liczba graczy.

 • vindicator

  vindicator

  Liczba recenzji: 20 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Dosłownie, obłęd!

  21.06.2018 | data wizyty: 11.06.2018

  Przede wszystkim polecam Wam odwiedzienie Obłędu tylko wtedy, gdy macie zrobione już inne topowe pokoje we Wrocławiu. W przeciwnym wypadku nic nie będzie się Wam już później podobać :).

  Wersja z aktorem - absolutne 10/10 za klimat. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to same zagadki, które czasem wydawały się trochę "zwyczajne" w stosunku do wystroju wnętrza i do fabuły.

 • sztyvny

  sztyvny

  Liczba recenzji: 9 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Znowu to samo...

  11.07.2018 | data wizyty: 10.07.2018

  I mówiąc "to samo" mam na myśli świetny klimat, różnorodne zagadki, brak wklepywania co popadnie, przyłożenie do szczegółów, ciekawa fabuła i niesamowity klimat (klimat dwa razy bo był tak dobry)! Nic dodać, nic ująć - exit19 zdecydowanie w formie :)

  Wielkie dzięki za świetną zabawę i przemiłą obsługę :)

 • Agi_Agui

  Agi_Agui

  Liczba recenzji: 23 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Jedno wielkie CO

  23.06.2018 | data wizyty: 10.06.2018

  Wchodząc razem ze znajomymi do tego pokoju nie spodziewaliśmy się takiego obłędu w Obłędzie. Wszystko w pokoju było idealnie do siebie dopasowane - klimat, zagadki, dźwięk (!), historia. Wszystko mało swój sens i znaczenie.
  Po wyjściu z pokoju obsługa zapytała jak nam się podobało i nie mogliśmy znaleźć słów. Do teraz ciężko mi wyrazić jak dobry jest ten pokój.
  Szacuneczek!

 • Marcin K. 64

  Marcin K. 64

  Liczba recenzji: 18 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  OBŁĘDNIE!!

  07.08.2018 | data wizyty: 06.08.2018

  wystrój, scenografia oraz pomysł na najwyższym poziomie, jest to na pewno nowy poziom rozrywki i Escape Roomów, czekam na kolejne !!

 • Wiktoria Jaskólecka

  Wiktoria Jaskólecka

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Doznaliśmy obłędu!

  04.09.2018 | data wizyty: 03.09.2018

  Wczoraj wraz z trójką znajomych odwiedziliśmy ten pokój i jesteśmy zachwyceni. Bawiliśmy się świetnie, w grze zadbano o każdy szczegół, a podczas zabawy wciąż zaskakiwały nas jakieś elementy gry oraz jej przebieg. Trzeba przyznać, że wszystko dopracowano w najmniejszym szczególe, dodatkowo obecność aktora sprawiła, że emocje długo z nas schodziły . Na pewno odwiedziny inne pokoje z wielką przyjemnością.

 • Kuba M. 13

  Kuba M. 13

  Liczba recenzji: 1 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Świetne wrażenia

  25.04.2018 | data wizyty: 07.04.2018

  Pokój niesamowicie przygotowany. Emocje stopniowane z każdą kolejną zagadką, wymagana współpraca grupy. Byłem już kiedyś w Zdradzie w Breslau i myślałem, że tam było super ale okazuje się, że można lepiej.
  Polecam zdecydowanie.

  Odejmuję jeden punkt za obsługę bo, po przemyśleniu, w jednym momencie obsługa mogła zasugerować jedną rzecz, ale nie było reakcji z ich strony. Dopiero po czasie na wezwanie graczy.

 • Dayman

  Dayman

  Liczba recenzji: 70 Profil FB

  Słyszałeś to? Co to było? Ktoś tu jest?

  28.08.2018 | data wizyty: 09.07.2018

  Jako wisienka na torcie podczas dnia w Exit19 zostawiliśmy sobie wielce chwalony i wysławiany wrocławski Obłęd. Specjalnie zaplanowaliśmy tak, że wizyta w tej firme wypadała akurat w poniedziałek, a co za tym idzie - dodatkowe atrakcje w postaci aktora!

  Idąc do Obłędu niestety nie byliśmy w najlepszej formie (3 pokoje, przerwa na obiad i zbyt duża ilość pierogów zrobiły swoje), ale chyba nie było aż takiej tragedii, bo nawet w takich okolicznościach udało się wydostać, jeśli dobrze pamiętam z jedną wskazówką. Poziom trudności oceniam więc na średni - wszystko do zrobienia i logiczne.

  Fajny i pomysłowy sposób wprowadzenia, z którym co prawda spotkaliśmy się już nie raz, ale zawsze nas cieszy (albo martwi) i sprawia, że czujemy się mniej pewnie. Tutaj plus dla Pani z obsługi za sprawne oko i wychwycenie kto z kim w drużynie najbardziej lubi i umie pracować... i sprawienie, że tym razem nasza rozgrywka wyglądała inaczej. Ciekawy pomysł, trochę początkowo denerwujący, ale przydało się to naszej drużynie, więc dziękujemy! :)

  Wystrój i wielkość pokoju są zdecydowanie na plus. Klimat jak najbardziej oddany, wszystkie dekoracje wpasowane w 100%. Fajne zabiegi, które mają tworzyć atmosferę grozy jak najbardziej na nas działały. Były momenty wizualne, w których musiałam pozbierać szczękę z podłogi. Widać ogromną pracę, która została włożona w wykonanie tego pokoju. Do tej pory nie wiem na jakiej zasadzie działają niektóre sztuczki (mogę się tylko domyślać) i sprawia to, że pokój wydaje się dla mnie bardziej tajemniczy.

  Zagadki ciekawe, może niekoniecznie odkrywcze, ale wpasowane w klimat i fabułe. Rozwiązywanie sprawia radość, a ich wynik satysfakcję, chociaż z niektórymi trzeba się nieźle namęczyć! Każda łamigłówka wykonana z ogromną dbałością o szczegóły i za to należy się ukłon w stronę twórców. Znajdzie się coś na spostrzegawczość, na zręczność, na pomysłowość, na słuch, na współpracę, czy odwagę. Są zagadki elektroniczne, ale znajdą się też manualne - w skrócie dla każdego coś dobrego :)

  Fabularnie - bomba. Pokoje, które opowiadają historie są zawsze naszymi ulubionymi! Tutaj wszystko jest spójne i sensowne z dodatkiem grozy.

  Teraz przejdźmy do kwestii aktora w pokoju. Długo zastanawialiśmy się, czy decydować się na wersję z aktorem. Ostatecznie nasza decyzja została oparta na fakcie, że jedna z zaawansowanych grup odwiedziła Obłęd bez aktora, więc my chcieliśmy zrobić inaczej. Zdecydowanie dodawał on klimatu. Fabuła też miała większy sens, gdy miejscami pojawiała się tajemnicza postać. Było trochę straszniej, mroczniej.... Ale czy było warto za dodatkową kwotę? Nie wiem. Na pewno było super. Wrażenia niesamowite i niezapomniane! Ale cena sprawiła, że czuliśmy się trochę jak po cudownym posiłku w restauracji, tylko portfel trochę pustawy po wyjściu ;) Ocenę, którą wersję podjąć i czy warto zmierzyć się z aktorem zostawiam reszcie graczy! Nie żałujemy, że wybraliśmy właśnie też wersję, ale myślę, że opcja bez jest równie dobra! Szczególnie, że ta z jest tylko w poniedziałki i nie każdy ma możliwość akurat wtedy się wybrać.

  Obsługa w porządku, pomocna, chętna do rozmowy, chociaż bardzo nastawiona na obronę swojego pokoju, którego nawet nie próbowaliśmy w żaden sposób atakować, bo bardzo nam się podobał :)

  Myślę, że Obłęd to jeden z tych pokoi, które trzeba w swoim escapowym życiu zobaczyć. Robi naprawdę duże wrażenie! Warto było przyjechać z innego miasta! Polecamy szczególnie grupom, które lubią czuć dreszczyk grozy, ale nie chcą być sparaliżowani ze strachu. W moim odczuciu dobrze jest zrobić kilka innych pokoi przed odwiedzeniem Obłędu, ponieważ warto najpierw zapoznać się z różnymi mechanizmami w pokojach zagadek. Wtedy rozgrywka przyniesie o wiele więcej radości. Oczywiście czekamy na kolejne propozycje od Exit19 i jesteśmy pewni, że macie jeszcze nie jednego asa w rękawie.

  Pozdrawiamy cieplutko :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 9 10 11

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM