Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Obłęd

Obłęd

Partner lockme

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2017 „Obłęd” to przygodowy thriller oparty fabularnie na prawdziwej historii. To... [więcej]

183

183 opinie

|

1

Wrocław: 1 miejsce

|

Dolnośląskie: 1. miejsce

|

PL 8

Polska: 8. miejsce

|

9.9/10

2-6 osób

90' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2017

„Obłęd” to przygodowy thriller oparty fabularnie na prawdziwej historii. To dziewięćdziesiąt minut przepełnionej adrenaliną ekscytującej zabawy i niepowtarzalnej przygody!
W latach siedemdziesiątych stojący na peryferiach Auntville szpital psychiatryczny został niespodziewanie zamknięty zaledwie w ciągu jednego dnia! Policja stanowa wyprowadziła cały personel oraz wszystkich pacjentów, po czym nakazano zamurowanie okien i zaryglowanie wejść. Podczas przeszukania budynku funkcjonariusze nie odnaleźli jednak ordynatora oraz jego dwudziestoletniej córki Emily Jones, od lat przebywającej i leczącej się na oddziale zamkniętym.
W miasteczku nie było wówczas tajemnicą, że za murami szpitala bez śladu znikali chorzy, a terapia najbardziej skomplikowanych przypadków dalece wykraczała poza konwencjonalną medycynę.
Od tamtej pory nikt nie przekroczył progu tego budynku. Okoliczni mieszkańcy uważają, że jego ordynator przebywa w opuszczonym szpitalu do dziś. Niektórzy twierdzą nawet, że czasami zza murów dochodzą tajemnicze odgłosy.
Po przeszło czterdziestu latach jako pierwsi postanawiacie włamać się do starego szpitala psychiatrycznego z nadzieją na rozwiązanie największej zagadki Auntville…
PREMIERA 9.03.2018
"DARK MONDAYS" - w każdy poniedziałek (i tylko w poniedziałek) rozgrywka w pokoju "Obłęd" toczyć się będzie z aktorem. Cena 251 PLN

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Możliwość gry po angielsku

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Pokój eliminacyjny PolandEscape

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

Exit19.pl - Exit19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP: 8971852000

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 183 opinie

Ocena ogólna 9.9/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.8/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

150

120

90

60

30

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

183 opinie pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

314 opinii

Co tu się... :o

26.03.2018 | data wizyty: 17.04.2017

Opinia Lockme.pl

LockMe 314 opinii

W życiu każdego człowieka zdarzają się takie chwile i zdarzenia, które sprawiają, że zmienia się jego spojrzenie na wszechświat. Dla nas - mimo już olbrzymiej ilości odwiedzonych pokoi - wizyta w Obłędzie była tego rodzaju punktem zwrotnym. Już nic nie będzie takie samo; już nie spojrzymy na escape roomy tak samo...

Nie chodzi nam tu tylko o fabułę. Nie chodzi też po prostu o klimat, czy zagadki. Chodzi nam o wszystko - całą perfekcyjną mieszankę klimatu, fabuły, zagadek i wszelkich innych dodatków, których nie brakowało. Czuliśmy się jak po pierwszym odwiedzonym pokoju, kiedy przez kolejny tydzień w ekscytacji wspominaliśmy każdy detal. Tym razem jednak nie dlatego, że byliśmy w nowym rodzaju rozrywki ale dlatego, że każdy najmniejszy detal w Obłędzie był doskonale przemyślany, wpasowany i przede wszystkim - miał swoje przeznaczenie i sens.

Oczywiście nie możemy napisać dokładnie o zawartości pokoju, ale już same zdjęcia promocyjne mówią wiele. A uwierzcie nam - ekipa Exit19 nie poszła na łatwiznę wrzucając zdjęcia najbardziej efektownych elementów escape roomu. Jest wręcz przeciwnie - reszta obszaru gry jest tylko lepsza.

Co możemy powiedzieć o zagadkach? Przede wszystkim - są świetnie poprowadzone. Scenariusz pod tym względem świetnie stymuluje odczucia i emocje, potęgując tylko radość z gry i uśmiech po wyjściu. Ich poziom trudności jest świetnie dopasowany do etapu gry i fabuły. Jednocześnie ich trudność jest tak dopasowana, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni będą w stanie wszystko rozwiązać i być usatysfakcjonowani.

Piszu piszu piszu. Ale ile nie napiszemy, to wniosek jest jeden. Musisz. Tam. Być. Póki nie odwiedzisz Obłędu, to jesteś escape'owym Jonem Snow.

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Poziom trudności: Średni

Wojciech Li
Wojciech Li

Pionier
155 pkt

46 opinii

Obłędny wypad do Wrocławia,,,

09.05.2019 | data wizyty: 02.05.2019

Wiarygodna opinia

Wojciech Li 46 opinii

Pokój w klimacie naszej grupy, zagadki dopasowane zupełnie pod nas :) Obszar do przejścia i przeszukania mega duży :D Pokój dla nowicjuszy i weteranów bardzo miło wspominamy czas tam spędzony.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

ksobkiewicz98
ksobkiewicz98

Zwiadowca
88 pkt

15 opinii

To był naprawdę wielki psychiatryk!

12.03.2019 | data wizyty: 09.03.2019

Wiarygodna opinia

ksobkiewicz98 15 opinii

Pierwsze o czym trzeba wspomnieć to świetny początek pokoju - sposób w jaki wszystko się zaczęło był naprawdę nietuzinkowy. Zagadki na wysokim poziomie, jest ich naprawdę sporo od prostych po naprawdę trudne, a także takie których nie przejdziemy bez prawdziwej współpracy między uczestnikami.
Zaskakuje ogrom miejsca - na pewno nie kończy się na jednym ani na dwóch pomieszczeniach, ale bez spoilerów :)
Tematyka niby oklepana, ale można się wielokrotnie zdziwić.
Pokój ma duży plus za polot, z jakim został zrobiony.

Obsługa z początku nami zainteresowana, choć (co nas bardzo uderzyło jako że jesteśmy ze Śląska) bardzo dużo grup przewija się w bardzo krótkim czasie przez co odnieśliśmy wrażenie, że ta kwestia jest robiona mocno pod ilość, a nie jakość. Na Śląsku zawsze można porozmawiać z obsługą zarówno przed jak i (przede wszystkim) PO - przyzwyczailiśmy się więc do opowiadania o swoich przeżyciach i emocjach "na gorąco". Tutaj bardzo nam było przykro jak zaraz po wyjściu jedna z Pań natychmiast poszła przygotowywać pokój dla kolejnej grupy, a Pan wyglądał jakby bardzo chciał żebyśmy już poszli... pod tym względem więc duży minus.
Trochę nie na miejscu ze strony obsługi było także kłamstwo dotyczące małych pomieszczeń. Jedna z osób w naszej ekipie ma klaustrofobię nad którą potrafi panować jeśli wie co i jak się podzieje - tutaj na to pytanie padła odpowiedź, że pokój nie ma małych pomieszczeń. Stąd gdy się rozdzieliliśmy, byliśmy pewni że wszystko pójdzie gładko. Nic bardziej mylnego - jedna z osób była w bardzo klaustrofobicznym pomieszczeniu i tylko przypadek sprawił, że nie była to ta osoba z klaustrofobią, stąd moim zdaniem również to nieprofesjonalizm.

Warto też wspomnieć, że do pokoju zdecydowanie lepiej jest wybrać się większą ilością - nas była trójka i wyszliśmy mocno na styk. Generalnie tutaj im będzie was więcej tym lepsza zabawa.

Podsumowując, pokój bardzo dobry, ale raczej nie zasługuje na aż tak wysokie miejsca w rankingu. Dooby we Wrocławiu jest znacznie lepszy!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Zwiadowca
91 pkt

68 opinii

Opinia

11.03.2019 | data wizyty: 09.03.2019

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 68 opinii

Obłęd... brakowało nam aktora, a niestety weekendowe zwiedzanie innych miast nie pozwalało na jego obecność! ten klimat, wystrój - jedno wielkie WOW! Wszystko w tym pokoju wyglądało idealnie! ogromna powierzchnia, perfekcyjnie wykonane zagadki! obowiązkowa pozycja dla każdego!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Tiju
Tiju

Nawigator
118 pkt

35 opinii

Czad!

02.04.2019 | data wizyty: 30.03.2019

Tiju 35 opinii

Zamknęli nas w szpitalu.. Dreszcze. Ta atmosfera. Przerażająca i jednocześnie niepokojąco spokojna.
To chyba największy pokój w jakim byłam. Dopracowany do perfekcji. Klimat buduje się od samego początku. Szkoda coś pisać, żeby za dużo nie popsuć. Trochę tych pokoi mam odwiedzonych, ale ten... ten jest naprawdę najlepszy!
3 dziewczyny poradzą sobie bez najmniejszego problemu! ;) Wbijajcie do nich. No i to zdecydowanie najlepszy! pokój EXITów!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Kluczi ..
Kluczi ..

Zwiadowca
68 pkt

25 opinii

Must see! :)

01.03.2019 | data wizyty: 24.02.2019

Kluczi .. 25 opinii

Pokój, który jak najbardziej zasługuje na pierwsze miejsce we wrocławskim rankingu ER! :)
Od naszej wizyty minęło kilka dni, a do tej pory brakuje mi słów, by wyrazić podziw dla ekipy Exit19 za stworzenie tak rewelacyjnego miejsca do gry. Odwiedziłam już wszystkie pokoje tej firmy i najbardziej cieszy mnie fakt, że ŻADEN schemat nie został powielony, każda zagadka zaskakiwała, rozwiązania były nietuzinkowe i klimat nie do podrobienia.
Absolutnie pod każdym względem MUST SEE! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

beaeska
beaeska

Zwiadowca
54 pkt

40 opinii

Niepokojąco

07.04.2019 | data wizyty: 07.04.2019

beaeska 40 opinii

Pierwsza nasza wycieczka do Wrocławia pod kątem ER i na celowniku pojawił się Obłęd. Od samego wejścia czuć profesjonalizm w podejściu do tematu i nie zawiodłyśmy się. Motyw świetny, wystrój spójny, zagadki ciekawe i ich ilość odpowiednia do otrzymanego czasu - który ma się wrażenie, że w obliczu strachu mija ekstremalnie szybko ;) Szkoda, że ze względów logistycznych nie mogłyśmy być na wersji z aktorem, aczkolwiek i tak były momenty przyprawiające o gęsią skórkę. Bawiłyśmy się super i to z pewnością nie będzie nasza ostatnia wizyta w tej firmie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Latający Cyrk M.
Latający Cyrk M.

Nawigator
107 pkt

119 opinii

Pokój wybitny...

16.02.2019 | data wizyty: 16.02.2019

Latający Cyrk M. 119 opinii

Dzisiaj mieliśmy okazję odwiedzić ten pokój. Czytając komentarze można było odnieść wrażenie że jest to pokój przełomowy, wybitny, wręcz jeden z niewielu takich w Polsce... i muszę powiedzieć że nawet te recenzję nie oddają w pełni jaki był ten pokój.
Wystrój, narracja, prowadzenie fabuły, wprowadzenie jest naprawdę niesamowite. Pomimo tylu pokoi które odwiedziliśmy muszę powiedzieć że ten był na tyle wyjątkowy że długo go nie zapomnę. Przebił się szturmem do naszego TOP 10 i mogę go polecić z czystym sercem.
To faktycznie pokój który należy odwiedzić!
ps. Jak dla nas pokój średnio-zaawansowany, dość szybko udało się nam go przejść (jest bardzo poukładany i logiczny).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

cisse
cisse

Zwiadowca
82 pkt

33 opinie

Po prostu rewelacja

08.03.2019 | data wizyty: 04.03.2019

cisse 33 opinie

Długo musieliśmy czekać na rozgrywkę w tym pokoju i teraz już wiemy dlaczego. Ponad miesiąc czekania na poniedziałkowy termin z aktorem, ale naprawdę było warto.

Prawdopodobnie najlepszy pokój w jakim byliśmy do tej pory. Klimat rewelacyjny, w pełni oddający historię opuszczonego szpitala psychiatrycznego.

Jeżeli chodzi o same zagadki to były spójne, logiczne, a momentami można się było podzielić i rozwiązywać je niezależnie. Same w sobie nie były trudne, ale pasowały do klimatu panującego w pokoju.

Polecamy ekipom poszukującym tego malutkiego dreszczyku emocji. Pokój raczej dla grup mających już za sobą ~10 pokoi i dobrze skomunikowanych.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Isia
Isia

Zwiadowca
96 pkt

33 opinie

Jest OBŁĘD!

28.03.2019 | data wizyty: 27.03.2019

Isia 33 opinie

Ten pokój na pewno pozostanie w naszej pamięci przez długi czas. Jest dobrze dopracowany, zagadki są spójne i logiczne, a przede wszystkim trzeba współpracować jako grupa. Klimat motywu również zachowany. Byłyśmy na wersji bez aktora z czego bardzo się cieszymy bo słyszałyśmy w jakich momentach się pojawia i nie jest to dla ludzi o słabych nerwach :P Szczerze polecam grupom z pewnym doświadczeniem.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM