Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Obłęd
Partner lockme

Obłęd

Wrocław | Dolnośląskie | Exit19.pl

10.0/10
Wrocław: 1. miejsce | Dolnośląskie: 1. miejsce | Polska: 5. miejsce

 • 2-6 osób
 • śr. zaawansowani
 • 90 minut
 • Thriller

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2017

PREMIERA 9.03.2018
„Obłęd” to przygodowy thriller oparty fabularnie na prawdziwej historii. To dziewięćdziesiąt minut przepełnionej adrenaliną ekscytującej zabawy i niepowtarzalnej przygody!
W latach siedemdziesiątych stojący na peryferiach Auntville szpital psychiatryczny został niespodziewanie zamknięty zaledwie w ciągu jednego dnia! Policja stanowa wyprowadziła cały personel oraz wszystkich pacjentów, po czym nakazano zamurowanie okien i zaryglowanie wejść. Podczas przeszukania budynku funkcjonariusze nie odnaleźli jednak ordynatora oraz jego dwudziestoletniej córki Emily Jones, od lat przebywającej i leczącej się na oddziale zamkniętym.
W miasteczku nie było wówczas tajemnicą, że za murami szpitala bez śladu znikali chorzy, a terapia najbardziej skomplikowanych przypadków dalece wykraczała poza konwencjonalną medycynę.
Od tamtej pory nikt nie przekroczył progu tego budynku. Okoliczni mieszkańcy uważają, że jego ordynator przebywa w opuszczonym szpitalu do dziś. Niektórzy twierdzą nawet, że czasami zza murów dochodzą tajemnicze odgłosy.
Po przeszło czterdziestu latach jako pierwsi postanawiacie włamać się do starego szpitala psychiatrycznego z nadzieją na rozwiązanie największej zagadki Auntville…

UWAGA! Od 9 kwietnia 2018 startują "DARK MONDAYS". W każdy poniedziałek (i tylko w poniedziałek) rozgrywka w pokoju "Obłęd" toczyć się będzie z aktorem. Cena 251 PLN

 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
 • Płatność kartą na miejscu
 • Pokój eliminacyjny PolandEscape
 • Od 16 lat
 • Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją
 • Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży
 • Pokój zły dla osób z klaustrofobią
Adres

Exit19.pl

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Strona WWW +48600407862 Wyślij wiadomość Wyznacz trasę
Dane właściciela
Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP: 8971852000
Regulamin

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 70 opinii o tym pokoju

10.0/10

Wrocław: 1. miejsce
Polska: 5. miejsce

Obsługa 9.9/10

Klimat 9.9/10

0

1

54

14

1

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 285 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Co tu się... :o

  26.03.2018 | data wizyty: 17.04.2017

  W życiu każdego człowieka zdarzają się takie chwile i zdarzenia, które sprawiają, że zmienia się jego spojrzenie na wszechświat. Dla nas - mimo już olbrzymiej ilości odwiedzonych pokoi - wizyta w Obłędzie była tego rodzaju punktem zwrotnym. Już nic nie będzie takie samo; już nie spojrzymy na escape roomy tak samo...

  Nie chodzi nam tu tylko o fabułę. Nie chodzi też po prostu o klimat, czy zagadki. Chodzi nam o wszystko - całą perfekcyjną mieszankę klimatu, fabuły, zagadek i wszelkich innych dodatków, których nie brakowało. Czuliśmy się jak po pierwszym odwiedzonym pokoju, kiedy przez kolejny tydzień w ekscytacji wspominaliśmy każdy detal. Tym razem jednak nie dlatego, że byliśmy w nowym rodzaju rozrywki ale dlatego, że każdy najmniejszy detal w Obłędzie był doskonale przemyślany, wpasowany i przede wszystkim - miał swoje przeznaczenie i sens.

  Oczywiście nie możemy napisać dokładnie o zawartości pokoju, ale już same zdjęcia promocyjne mówią wiele. A uwierzcie nam - ekipa Exit19 nie poszła na łatwiznę wrzucając zdjęcia najbardziej efektownych elementów escape roomu. Jest wręcz przeciwnie - reszta obszaru gry jest tylko lepsza.

  Co możemy powiedzieć o zagadkach? Przede wszystkim - są świetnie poprowadzone. Scenariusz pod tym względem świetnie stymuluje odczucia i emocje, potęgując tylko radość z gry i uśmiech po wyjściu. Ich poziom trudności jest świetnie dopasowany do etapu gry i fabuły. Jednocześnie ich trudność jest tak dopasowana, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni będą w stanie wszystko rozwiązać i być usatysfakcjonowani.

  Piszu piszu piszu. Ale ile nie napiszemy, to wniosek jest jeden. Musisz. Tam. Być. Póki nie odwiedzisz Obłędu, to jesteś escape'owym Jonem Snow.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • drLogan

  drLogan

  Liczba recenzji: 71 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  This is madness!

  24.05.2018 | data wizyty: 23.05.2018

  Nie da sie ukryc, ze Exit19 jest jednym z liderów we Wrocławiu, a Obłęd jest kolejnym pokojem, który tego dowodzi.
  Fantastyczny klimat opuszczonego psychiatryka, ciekawa historia, którą odkrywa się w trakcie gry, rewelacyjne wykonanie, świetne, wymagające współpracy wskazówki sprawiają, że pokój dostarcza nielada emocji i hest obiwiązkowym punktem do odwiedzenia! Moim zdaniem Obłęd deklasyfikuje Zdradę w Breslau i wierzę, że kolejne pokoje od Exit19 utrzymają zwyżkowy trend.
  Nie można zapomnieć też o fantastycznej obsłudze pokoju, która dopełnia ocenę!
  Pokój odwiedziliśmy w 4 osoby o zróżnicowanym doświadczeniu i wydaje mi się, że jest to optymalna liczba graczy.

 • vindicator

  vindicator

  Liczba recenzji: 20 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Dosłownie, obłęd!

  21.06.2018 | data wizyty: 11.06.2018

  Przede wszystkim polecam Wam odwiedzienie Obłędu tylko wtedy, gdy macie zrobione już inne topowe pokoje we Wrocławiu. W przeciwnym wypadku nic nie będzie się Wam już później podobać :).

  Wersja z aktorem - absolutne 10/10 za klimat. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to same zagadki, które czasem wydawały się trochę "zwyczajne" w stosunku do wystroju wnętrza i do fabuły.

 • sztyvny

  sztyvny

  Liczba recenzji: 9 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Znowu to samo...

  11.07.2018 | data wizyty: 10.07.2018

  I mówiąc "to samo" mam na myśli świetny klimat, różnorodne zagadki, brak wklepywania co popadnie, przyłożenie do szczegółów, ciekawa fabuła i niesamowity klimat (klimat dwa razy bo był tak dobry)! Nic dodać, nic ująć - exit19 zdecydowanie w formie :)

  Wielkie dzięki za świetną zabawę i przemiłą obsługę :)

 • asia2976

  asia2976

  Liczba recenzji: 9 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Trzeba tam być

  12.06.2018 | data wizyty: 11.06.2018

  Polecam dla osób,które były już w kilku pokojach. Zagadki i klimat są rewelacyjne i pełne obłędu :-) Byliśmy w cztery osoby i choć mamy za sobą wiele pokoi to tem robi wrażenie. Powiem,że naprawdę warto wziąć pokój w poniedziałki z aktorem daje to dodatkowe emocje i wrażenie jest niesamowite. To naprawdę opuszczony szpital -i jak to jest wykonane to szacun wielki dla pomysłodawcy.
  Polecam!!! koniecznie trzeba tam być !
  Na obecną chwile To mój nr 1

 • Agi_Agui

  Agi_Agui

  Liczba recenzji: 15 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Jedno wielkie CO

  23.06.2018 | data wizyty: 10.06.2018

  Wchodząc razem ze znajomymi do tego pokoju nie spodziewaliśmy się takiego obłędu w Obłędzie. Wszystko w pokoju było idealnie do siebie dopasowane - klimat, zagadki, dźwięk (!), historia. Wszystko mało swój sens i znaczenie.
  Po wyjściu z pokoju obsługa zapytała jak nam się podobało i nie mogliśmy znaleźć słów. Do teraz ciężko mi wyrazić jak dobry jest ten pokój.
  Szacuneczek!

 • Kuba M. 13

  Kuba M. 13

  Liczba recenzji: 1 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Świetne wrażenia

  25.04.2018 | data wizyty: 07.04.2018

  Pokój niesamowicie przygotowany. Emocje stopniowane z każdą kolejną zagadką, wymagana współpraca grupy. Byłem już kiedyś w Zdradzie w Breslau i myślałem, że tam było super ale okazuje się, że można lepiej.
  Polecam zdecydowanie.

  Odejmuję jeden punkt za obsługę bo, po przemyśleniu, w jednym momencie obsługa mogła zasugerować jedną rzecz, ale nie było reakcji z ich strony. Dopiero po czasie na wezwanie graczy.

 • Bartosz M.

  Bartosz M.

  Liczba recenzji: 112 Profil FB

  Obłędny do granic możliwości :O

  22.05.2018 | data wizyty: 14.05.2018

  Trudno nie zgodzić się z poprzednikami - Obłęd jest perełką wśród Escape Roomów.

  Widać to już na starcie - wystrój odgrywa niebagatelną rolę i jest niesamowicie wypieszczony. Choć zagadki nie są trudne, to występują elementy nieliniowości i współpracy, które sprawiają satysfakcję. Zdecydowaliśmy się na opcję gry z aktorem i nie zawiedliśmy się - dodaje to smaczku do klimatu, który trzyma w dość sporym napięciu, choć i bez niego byłoby bardzo klimatycznie.

  Tak naprawdę Obłęd wygrywa wystrojem i atmosferą, można tylko czapki ściągać z głów i przyklasnąć. Rzeczywiście, trochę czasu trzeba było czekać od Mistrzostw Polski, natomiast myślę, że absolutnie było warto. Dziękujemy za przemiłą obsługę, Panie były bezbłędne :)

  Obłęd to absolutny must dla fanów ER. Poleciłbym udać się do niego mając już na koncie kilka pokoi, żeby móc w go w pełni docenić. Exit19 - gratulacje i do zobaczenia :)

 • intel i GO

  intel i GO

  Liczba recenzji: 44 Profil FB

  "Jak łatwo zwyczajny lęk zmienić w obłęd"

  12.07.2018 | data wizyty: 11.07.2018

  Po niesłabnącej sławie „Zdrady w Breslau” trudno sobie wyobrazić, że Exit19 mógłby stworzyć pokój, który byłby w stanie zagrozić rankingowi swojemu starszemu bratu.

  Jednak, chyląc czoła, trzeba przyznać, że im się to udało. Pojawienie się „Obłędu” na escape’owym rynku na pewno podniosło wysoko poprzeczkę powstającym pokojom.

  Nie da się ukryć, że poziom scenografii, technologii
  i efektów specjalnych pojawiających się w Obłędzie zaskoczy niejednego bywalca escape roomów.
  Klimat w 100% oddający zaaranżowaną fabułę, nieliniowość zagadek i spora ilość czasu pozwoli nawet początkującym grupom wyciągnąć z niego co najlepsze.
  Biorąc pod uwagę możliwości firmy Exit19, z czystym sumieniem można powiedzieć, że z nieopisaną ciekawością czekamy na kolejne pokoje i życzymy takich efektów
  i wrażeń jakie potrafili stworzyć w powyższym pokoju.

  Obsługa bardzo sympatyczna !

  Zdecydowanie polecamy !

 • desperatka

  desperatka

  Liczba recenzji: 41 Profil FB

  Słyszeliście to?

  04.06.2018 | data wizyty: 18.04.2018

  Pokój petarda <3 Zdecydowanie jak dla mnie najlepszy w jakim dotychczas byłam, ale czego innego można było spodziewać się po Exit19 :D Nie mogę doczepić się do niczego, ani powiedzieć złego słowa. Obsługa jak zawsze, miła, sympatyczna i pomocna. Lepszego klimatu to się chyba zrobić nie da. Zagadki pomysłowe, nie szablonowe, ale co najważniejsze, logiczne! Pokój dostarczył mi dużo różnych emocji i po prostu się w nim zakochałam! Polecam z całego serca <3

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 5 6 7

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM