Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Lochy Króla Artura

Lochy Króla Artura

Partner lockme

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2018 Rok 562. Anglia, Camelot. Zamek Legendarnego Króla Artura. Jego, wydawać by się mogło,... [więcej]

25

25 opinii

|

9

Wrocław: 9 miejsce

|

Dolnośląskie: 9. miejsce

|

PL 38

Polska: 38. miejsce

|

9.9/10

2-5 osób

90' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2018
Rok 562. Anglia, Camelot. Zamek Legendarnego Króla Artura. Jego, wydawać by się mogło, najwierniejszy z Rycerzy Okrągłego Stołu, Sir Lancelot, dokonuje największej z miłosnych zbrodni – uwodzi wybrankę Króla, piękną Ginewrę.
Wy zupełnie przypadkowo staliście się świadkami nocnych spotkań kochanków, dlatego Lancelot w obawie przed odkryciem jego tajemnicy, uknuł spisek i wtrącił Was do lochu śmierci jako zdrajców herbu Artura, co w królestwie jest karane najsurowiej…
Na placu zamkowym zaczyna się już powoli gromadzić tłum, domagający się Waszej egzekucji. Do wykonania przez kata wyroku pozostało już tylko 90 minut… Dokładnie tyle czasu pozostało Wam, aby uwolnić się z lochów i przekonać Króla o swojej niewinności. Teraz wszystko w Waszych rękach…

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Możliwość gry po angielsku

Pokój przyjazny dzieciom

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

201 PLN – godziny poranne w tygodniu
231 PLN – godziny popołudniowe w tygodniu
251 PLN – w piątek od 18. oraz weekend

Godziny otwarcia

codziennie 10-24

Dane właściciela

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP: 8971852000

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 25 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

25 opinii pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

316 opinii

Mają rozmach te Exity

11.06.2019 | data wizyty: 08.06.2019

Opinia Lockme.pl

LockMe 316 opinii

Gra w tym pokoju nie jest zwykłą grą - jest przygodą, podczas której zostajemy przeniesieni w czasie aż do okresu średniowiecza.

Rzeczy do zrobienia jest mnóstwo. Zagadki są bardzo różnorodne, choć przede wszystkim fani zadań manualnych będą mieli tutaj pole do popisu i możliwość spełnienia się. Wiele z nich jest nieoczywistych, co sprawia dodatkową frajdę przy ich rozwiązywaniu. I te efekty sygnalizujące poprawność ich wykonania!

Niby średniowiecze, a jednak rycerze trochę znali się na elektronice. Fani kłódek też będą zadowoleni - oba aspekty wzajemnie się uzupełniają i równoważą.

Im mniej osób, tym wyżej rośnie poziom trudności. Mimo perfekcyjnego flow pokoju i płynnego przechodzenia z jednej rzeczy do drugiej mniej doświadczone lub mniejsze ekipy mogą zwyczajnie nie wyrobić się w czasie - zdecydowanie przyda się tu każda dodatkowa para rąk do pomocy. Rodziców niech nie zniechęca nazwa - można wybrać się tutaj z dziećmi, które będą bawiły się równie świetnie, co dorośli.

Nie można nie pochwalić wystroju pokoju - rozpoczynając grę wiemy już, że to pokój Exitów ze względu na niezwykle dopracowane detale. A im dalej w las, tym większy kryminał - choć w tym przypadku powinniśmy mówić o przygodzie pełnej immersji i najdrobniejszych szczegółów sprawiających, że czujemy się tak, jakby podróże w czasie rzeczywiście istniały.

Poziom trudności: Średni

Rafał H.
Rafał H.

Nawigator
126 pkt

48 opinii

Arcydzieło!!!

13.07.2019 | data wizyty: 29.06.2019

Wiarygodna opinia

Rafał H. 48 opinii

Najsmutniejsze, że trudno opisać w słowach jaki to fantastyczny pokój. Mistrzowski poziom wykonania sprzętów i przedmiotów. Zagadki pomysłowe, wszystko działa jak należy. Kilka razy zbieraliśmy szczęki z podłogi. Klimat 15 / 10. Absolutnie najlepszy pokój w jakimkolwiek byłem. Bydgoszcz przede mną jeszcze ;) - ale osoby, które były w bydgoskich pokojach mówią, że ten pokój je zmiata. Warty swojej ceny!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Ania B. 6
Ania B. 6

Nawigator
141 pkt

26 opinii

Pasuję Cię na... mojego księcia!

15.07.2019 | data wizyty: 02.07.2019

Wiarygodna opinia

Ania B. 6 26 opinii

Do Wrocławia przyjechaliśmy z zamiarem pójścia do Zemsty, ale z powodu wcześniejszej burzy nie było nam tym razem dane aby się zemścić. Ale nie żałujemy, oj bardzo nie żałujemy! Kiedy przeczytałam na szybko, że ten pokój był pokojem z Mistrzostw to od razu wiedziałam, że musimy do niego trafić. Pokój zrobiony tak genialnie, że słów brak! Klimat mistrzowski. Dopracowany pokój do tego stopnia, że nawet głupie głośniki były tak zamaskowane, że nie czuło się tej współczesnej ingerencji. Pojawiło się kilka zagadek, których nie widzieliśmy wcześniej i była to czysta przyjemność je rozwiązywać. Serio, tak bardzo wkręciliśmy się w klimat, że czasami mieliśmy gdzieś ile mamy jeszcze czasu i po prostu zachwycaliśmy się wystrojem, daną zagadką czy po prostu robiliśmy przerwę na małego przytulasa ^^
Nie żałujemy zmiany pokoju i na pewno wrócimy jeszcze do nie jednego pokoju tej firmy.
Obsługa mega miła i bardzo rozgadana (a myślałam, że ja dużo gadam :P). Dziękujemy i do zobaczenia, a wszystkim, którzy jeszcze z wizytą u Artura nie byli to polecamy go odwiedzić czym prędzej!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

klavasi
klavasi

Zwiadowca
56 pkt

18 opinii

Zamki, rycerze, lochy i smoki

09.07.2019 | data wizyty: 08.07.2019

Wiarygodna opinia

klavasi 18 opinii

Legenda o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu jest jednym z najpowszechniejszych mitów kultury europejskiej. Za radą czarownika Merlina Artur założył rycerskie Bractwo Okrągłego Stołu, mające walczyć ze złem, któremu przewodził Morgan Mmynvawr. Artur ożenił się z Ginewrą. Został koronowany w wieku lat 15. Zbudował najpotężniejszy zamek Camelot. Do upadku Okrągłego Stołu przyczynił się między innymi romansu Ginewry z rycerzem Sir Lancelotem.
I tak oto byliśmy świadkami początku tego upadku, niefortunnie oskarżeni o zdradę herbu Artura. Czas ucieka musimy udowodnić swoją lojalność Arturowi jednocześnie odkrywając przed nim zdradę Lancelota...

Pokój rewelacyjny i jak zwykle w pokojach od Exit19 klimat dosłownie przesączał się przez ściany. Wszystko było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, wystrój, muzyka, efekty specjalne, zachwytom naszym nie było końca. Na niespełna 90 minut (wyszliśmy 9 minut przed czasem) przenieśliśmy się do średniowiecznego Camelotu. Zagadki były bardzo zróżnicowane dzięki czemu nie nużyły i każde z nas znalazło coś dla siebie. Byliśmy w 3 osoby i powiem, że pomimo dużej ilości zagadek w więcej osób nie chcielibyśmy tam trafić bo każdy z nas chciał doświadczyć dosłownie wszystkich rzeczy, które były tam przygotowane by nie stracić choćby ułamka :) dawno nie byliśmy w pokoju z taką ilością WOW, czad i ekstra :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Obieżyświat
238 pkt

73 opinie

Średniowiecze at its best

27.05.2019 | data wizyty: 26.05.2019

Swistakk 73 opinie

<spam_introduction>
Ostatnio z racji odwiedzania dużej liczby pokoi i zmniejszego tempa pisania opinii narobiłem sobie w nich trochę tyły, ale dla tego pokoju zrobię wyjątek :).

Gdy planowałem wypad do Wrocławia pod kątem ERów i je przeglądając wyskoczyły mi w exit19.pl "Lochy Króla Artura" z oceną 0/10 to trochę mnie to zaintrygowało. Pomyślałem, że pewnie sobie dodali na lockme, że pokój "w przygotowaniu" i pewnie data otwarcia za jakieś pół roku czy rok. Otóż nie! Okazało się, że to był jakiś dzień po otwarciu tego pokoju i jeszcze nie zdążył zebrać żadnej opinii. Gdy dodatkowo zobaczyłem, że był to pokój finałowy PolandEscape 2018, to moje oczekiwania poszły jeszcze bardziej w górę (w zasadzie nie wiem czemu, racjonalnie na rzecz spoglądając, fakt bycia na PolandEscape chyba nie wnosi dużo :P), pomimo tego, że i tak owe oczekiwania stały bardzo wysoko biorąc pod uwagę świetną firmę exit19.pl, w której się znajduje (w której znajduje się mój TOP1 Polski - Zdrada w Breslau oraz Obłęd, w którym nie byłem, ale bazując na zdjęciach tego pokoju i tym co słyszałem, to się zdziwię, jeżeli się on nie stanie moim TOP1 :D).
</spam_introduction>

Czy ten pokój stoi zagadkami? Czy ten pokój stoi scenografią? Czy ten pokój stoi klimatem? Well, ten pokój stoi wszystkim. Zacznijmy zatem od zagadek. Zagadki bardzo różnorodne. Znajdziemy ich pełen wachlarz, i takie na logiczne myślenie, i takie manualne, i takie na spostrzegawczość oraz także takie na pozapudełkowe myślenie. Do tego jest ich całkiem dużo, czego zapewne można się domyślić po długości pokoju wynoszącej 90 minut i mam nadzieję, że nie muszę wspominać, że są ciekawe i dające satysfakcję. Niektóre z nich prostsze, niektóre trudniejsze i nieźle złożone. Do tego dobrze wpasowane do klimatu średniowiecznego zamku. To, co może mógłbym zarzucić to rozlokowanie trudności zagadek w czasie, gdyż przynajmniej w mojej opinii początek był najtrudniejszy, a koniec najprostszy, a jestem wyznawcą opinii, że dla wprowadzenia drużyny w dobry flow i zapewnienia jej odpowiedniej satysfakcji powinno być na odwrót. Ale trudność zagadek jest zawsze istotnie subiektywna, może inne drużyny będą miały odwrotne wrażenia. Nam się udało wyjść w 65 minut, ale jesteśmy doświadczoną drużyną, tzn. na pewno nie jest tak, że contentu jest za mało w porównaniu do planowanego czasu rozgrywki.

Pokój ma duży metraż, a to jest coś, co zawsze bardzo sie zachwala. Do tego exit19.pl nie szczędzi sobie na scenografię, która stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. Nie dostaniemy tutaj fototapety przedstawiającej ceglane ściany, nie dostaniemy styropianowych broni, nie dostaniemy tandetnych rekwizytów wykonywanych przez obsługę w przerwie pomiędzy kawą a następną grupą. Immersja jest na wysokim poziomie, można się poczuć jak w prawdziwym zamku, a pokój nie jest zbieraniną losowych zagadek tylko rzeczywiście oferuje przeżycie, co jest czymś, co coraz bardziej zaczynam doceniać chodząc po wielu escape roomach.

Podsumowując, ja temu pokojowi przewiduję prędki lot do ogólnokrajowego TOP10 :). Na usta samo się ciśnie porównanie do innych średniowiecznych pokojów, w których byłem (pozwolę sobie ich nie wymieniać z nazwy, ale można to sprawdzić na moim profilu lub się domyślić jakie to mogły m.in. być :P) i o ile trzeba przyznać, że prezentują one wszystkie wyjątkowo wysoki poziom, to mimo wszystko Lochy Króla Artura zostawiają je w tyle :). Wędrujcie w górę!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Monika1006
Monika1006

Nawigator
101 pkt

44 opinie

Pokój z serii "WOW"

08.07.2019 | data wizyty: 21.06.2019

Monika1006 44 opinie

To jeden z tych pokoi, które zapierają dech w piersiach. Nie sposób opisać co tam się działo. Zagadki różnorodne, wpasowane w klimat. Dla mnie najlepszy pokój na mapie Wrocławia :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Maciej St
Maciej St

Nawigator
131 pkt

67 opinii

Średniowiecze w XXI wieki

20.06.2019 | data wizyty: 20.06.2019

Maciej St 67 opinii

#70

Kolejny świetny pokój ze stajni Exit19. Czekaliśmy długo, żeby znaleźć termin, ale jak już się doczekaliśmy to wow.

Spójna, szybka gra, zagadki przyjemne i logiczne. Pokój zaskakuje wystrojem, baa nawet niektórymi elementami zagadek. Szczególnie jeden z ostatnich elementów ach...

Polecamy.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Marek M. 5
Marek M. 5

Nawigator
135 pkt

53 opinie

Przygoda w pięknym wydaniu

15.07.2019 | data wizyty: 12.07.2019

Marek M. 5 53 opinie

Ach jak miło było tu znów wrócić ;) Exit19 to gwarancja najlepszej rozrywki i pewność dobrze ulokowanych w rozrywkę pieniędzy. Brzmi jak reklama? Owszem tak jest bo to zdecydowany TOP na Wrocławskim rynku jak i mając swoje doświadczenie również w Polsce. Dbałość o detale, przemyślane historie, świetne pomysły na zagadki, klimat obsługa i wiele więcej. Po raz kolejny czapki z głów i wielkie brawa dla was proszę Państwa ;)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kasiakasia
kasiakasia

Nawigator
118 pkt

59 opinii

WOW...

18.06.2019 | data wizyty: 17.06.2019

kasiakasia 59 opinii

Nie ma zaskoczenia - Exit (jak zwykle) robi świetne pokoje! :) Lochy robią ogromne wrażenie! Wystrój, klimat, zagadki wszystko jest na najwyższym poziomie! Rozgrywka jest bardzo złożona, zagadki nie są liniowe, można się w grupie podzielić i robić kilka zagadek jednocześnie. Pokój średnio-trudny ale bardzo logiczny. Optymalna liczba graczy to 4, po kilku pokojach. Pokój obowiązkowy do odwiedzenia! :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Karlita
Karlita

Wędrowiec
40 pkt

21 opinii

Lancelot i Ginewra

12.07.2019 | data wizyty: 12.07.2019

Karlita 21 opinii

Exit 19 przenieśliście nas w średniowiecze... Cudowny klimatyczny pokój ..Miecze smoki i rycerze. Nieliniowość nieoczywistość i zamki do zdobycia, tajemnicze mikstury i łyk z kielicha, okrągły stół i magiczne sztuczki.Ciezkie zadanie przed innymi stworzyć taki klimaty który równałoby się z Tym pokojem. Jestem oczarowana

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM