Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Legenda Miecza
Partner lockme

Legenda Miecza

Warszawa | Mazowieckie | Wyjście Awaryjne

9.9/10
Warszawa: 3. miejsce | Mazowieckie: 3. miejsce | Polska: 11. miejsce

 • 2-5 osób
 • początkujący
 • 60 minut
 • Przygodowy

Urodziłeś się i wychowałeś u podnóża Czarnego Zamku. Opuszczona warownia była niegdyś główną siedzibą Króla Artura. Komnaty tego miejsca wypełniono aż po sufit łupami wojennymi, zdobionym orężem, cennymi relikwiami, a skarbiec pękał od szlachetnych kruszców. W korytarzach zaś każdego dnia wprost roiło się od szlachciców, rycerzy, zamorskich kupców oraz różnorakich doradców królewskich, strategów czy zwykłych pachołków.

Nie pamiętasz czasów świetności królestwa. Po zamordowaniu władcy, najprawdopodobniej za pomocą zmyślnej trucizny fortecę ogarnął chaos. Magowie w trosce o dobro rodziny królewskiej zapieczętowali Czarny Zamek potężnymi czarami, niemniej wściekły i żądny bogactw motłoch zdołał splądrować część warowni, a samo wejście do zamku zostało w trakcie walk niefortunnie zasypane na wieki.

Twierdza opustoszała, a pośród jej murów pozostały jedynie sterty pajęczyn oraz echo dawnej świetności. Stan ten trwałby nadal, gdyby nie fakt, że lokalni górnicy przypadkiem odkryli opuszczony szyb wiodący aż do podnóża Czarnego Zamku. Przerażeni znaleziskiem górnicy uciekli i zawiadomili Radę Miasta, a ta po krótkich rozważaniach wezwała Ciebie.

Ku Twemu zaskoczeniu w warowni wedle wiedzy Rady pozostało coś jeszcze - legendarny i potężny oręż, Excalibur, który po zabójstwie króla zaklęty został na wieki w kamiennym posągu. Jest to symbol władzy królewskiej, który nie może wpaść w niepowołane ręce. Rozkaz jest więc jasny - musisz odnaleźć miecz Króla Artura.

Problem w tym, że plotka gminna niesie się bardzo szybko, a na trop starożytnego miecza wpadli szpiedzy z sąsiedniego kraju i lada dzień posiądą wiedzę jak go wydobyć. Aby zdobyć przewagę wskazano Ci alternatywną, odkrytą kilka dni temu drogę do Zamku.

Pomimo zbliżającej się burzy wspinasz się pośród górskich urwisk aż do stóp twierdzy. Wreszcie możesz pomóc w odbudowie królestwa. Czy uda Ci się zdobyć miecz?

*Legenda Miecza to warszawska wersja bydgoskiego escape roomu o tym samym tytule, który od IX 2017 do II 2018 znajdował się na 1. miejscu w ogólnopolskim rankingu LockMe.pl.

 • Pokój przyjazny dzieciom
 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
Adres
Cennik

pon.-czw. (2 osoby): 100 zł
pon.-czw. (3-5 osób): 140 zł
pt.-niedz. i święta (2 osoby): 140 zł
pt.-niedz. i święta (3-5 osób): 180 zł

*płatność na miejscu wyłącznie gotówką

Godziny otwarcia

Zapraszamy wyłącznie za uprzednią rezerwacją, dokonaną na którąś z dostępnych stałych godzin: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30, 21:00, 22:30

Rezerwacje telefoniczne: 605 602 006, mailowe: warszawa@wyjscieawaryjne.pl lub za pomocą formularza dostępnego na LockMe.pl i na naszej stronie: www.wyjscieawaryjne.pl

Dane właściciela
MSR s.c.
Domaniewska 37A
02-672 Warszawa
NIP: 113-291-51-16

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 126 opinii o tym pokoju

9.9/10

Warszawa: 3. miejsce
Polska: 11. miejsce

Obsługa 9.9/10

Klimat 10.0/10

1

37

73

15

0

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • drLogan

  drLogan

  Liczba recenzji: 76 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Interesująco

  15.08.2018 | data wizyty: 16.06.2018

  Pokój zasłużenie znajduje się w warszawskim top10. Klimat, wystrój, zagadki - wszystko to sprawia, ze pokój ten jest bardzo ciekawym miejscem, dającym dużo frajdy. Dodatkowo, symbole z innych, znanych, filmowych światów dostarczają kolejnych smaczków.
  Pewnie gdybym wybrał się do tego pokoju wcześniej, zrobiłby na mnie większe wrażenie. Zagadki choć tematycznie spójne, są raczej proste i liniowe (i nie jest to wada, ale myślę, że docenią je przed wszystkim grupy początkujące).
  Pokój odwiedziliśmy w 3 osoby i była to optymalna liczba. Każdy miał zajęcie i nikt się nie nudził.

 • izozaur

  izozaur

  Liczba recenzji: 76 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Odzyskać Excalibur

  21.06.2018 | data wizyty: 20.06.2018

  Pokój jest latwy, ale grupy doświadczone nie będą się w nim nudzić, poprostu szybciej wyjdą:) Dekoracje są starannie wykonane i pomagają wczuć się w klimat pokoju, a zagadki do nich pasują. Generalnie mimo, ze zagadki są łatwe to rozwiązuje sie je z przyjemnością, są ciekawe i różnorodne.

 • Anna Prz.

  Anna Prz.

  Liczba recenzji: 38 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Zdobyć miecz.

  24.05.2018 | data wizyty: 21.05.2018

  Bardzo dobry pokój :) Chociaż nie ukrywam patrząc na jego opinie (i Warszawa i Bydgoszcz) czekałam na ogromne wow. Chyba za dużo oczekiwałam :P najlepiej iść do pokoju i na nic się nie nastawiać. Przyzwoicie wykonany ER, wystrój dopracowany w każdym szczególe (akurat klimat oddany tak na maksa, że brakuje skali na lockme), zagadki dość klasyczne - przewaga kłódek. Nie mam w zasadzie do czego się doczepić. Wszystko w miarę logiczne (intuicyjne zagadki, chociaż z kilkoma mieliśmy troszkę problemów). Może ciut za ciemno w niektórych miejscach co utrudniało trochę rozwiązywanie zadanek. Ogólnie mega pozytywnie tylko czuję jakiś niedosyt (jaki to tego nie wiem). W dwójkę wyszliśmy mieszcząc się w czasie, dostając jedną podpowiedź, rozwiązując wszystko powolutku (zagadek jest dość sporo). Warto odwiedzić ;)

 • Beata C.

  Beata C.

  Liczba recenzji: 25 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Takie właśnie powinny być pokoje!!!

  24.06.2018 | data wizyty: 27.05.2018

  Ten pokój dostaje kilka 10tek:) Oceniam z punktu widzenia grupy, gdzie 3 osoby były początkujące lub 1szy raz i tylko ja z jakimkolwiek doświadczeniem. Dla nas więc łatwo nie było, ale szczerze - płaciliśmy też za własne gapiostwo i niedomyślność. Niemniej wszyscy wyszliśmy z WOW na ustach.

  Tak więc pokój dostaje:
  10tke za wystrój, klimat, po prostu jest piękny. Napewno jest w czołówce wszystkich, w jakich byłam.
  10tke za rozwiązania techniczne, których jestem fanką. Jest ich sporo, wcale nie oczywiste (np. ja od razu szukam co może być na magnes, a tu nic nie było oczywiste), i to jest też technika przez duże T
  10tke za ścieżkę logiczną, nie linową, chociaż też nie tak bardzo rozbudowaną z drugiej strony, ale to jest dopasowane do trudności pokoju - dla większości osób jednak max. średnio trudnego,
  10tkę za dopracowanie szczegółów, gdzie wszystko ze sobą gra, jest "z jednej bajki" i masz wrażenie, że zanim uruchomiono pokój przeszedł całą masę testów logicznych. Tu napewno nikt nie układał pokoju intuicyjnie, sklejając różne zagadki, tylko dbał o historię, którą one tworzą.
  10tkę za to, że jest co robić, nawet dla grupy 4 osób
  10tkę za różnorodność - zagadki na logikę, siłę, spostrzegawczość, można pobiegać (serio!). Ekscytacji było co niemiara
  10tkę za emocje, które utrzymywały się w nas przez wiele dni
  i w końcu tadam

  10tkę za obsługę - bardzo Wam dziękujemy za wytłumaczenie wszystkiego, serdeczność i czas

  Dziękuję

 • a.zawadzki89

  a.zawadzki89

  Liczba recenzji: 26 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Czy jesteś godzien?

  02.08.2018 | data wizyty: 01.08.2018

  Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć na samym wejściu do pokoju. Odnaleźć słynny miecz to tylko połowa zadania. Musimy udowodnić, że jesteśmy godni go dobyć.

  Klimat pokoju uderza już od samego wejścia. Później jest tylko lepiej. Muzyka i dźwięki otoczenia budują nastrój. Nie znajdziemy tutaj "łapek nie dotykać", nic nie zaburza klimatu. Wystrój dopracowany w 100 %.
  Zagadki bardzo ciekawe, zróżnicowane i co najważniejsze bardzo logiczne. Niektóre rozwiązania niespotkane nigdzie indziej.

  Pokój na pewno dla osób z lekkim doświadczeniem. Poziom początkujący jest naszym zdaniem trochę zaniżony, my oceniamy na średnio zaawansowany.

  Obsługa bardzo pomocna i sympatyczna.

  Jeszcze długo po wyjściu dyskutowaliśmy o pokoju i zagadkach i chyba to jest największym wyznacznikiem jakości ER.

  Gorąco polecamy.

 • Swistakk

  Swistakk

  Liczba recenzji: 27 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Excalibur

  17.06.2018 | data wizyty: 13.06.2018

  13 czerwca to dzień kiedy złożyłem magisterkę, więc trzeba było to wydarzenie uczcić jakimś wyjściem do dobrego ER ;). Padło na "Legendę Miecza".

  Pierwsza rzecz, o której wspomnę jest taka, że ten escape room rzeczywiście zachwyca realizacją wszelkich pomysłów. Wszelkie rekwizyty, scenografia itd. są naprawdę bardzo dobrze wykonane, wszelkie mechanizmy działają bardzo sprawnie. Wiele rzeczy dzieje się "magicznie" i niektóre wywołują efekt wow. Wydaje mi się, że pod takim kątem był to rzeczywiście najlepiej wykonany escape room w jakim byłem do tej pory!

  No to ocena poziomu trudności. Nie da się ukryć, że pokój jest dość prosty. Oceniłbym go jako dla początkujących. Byliśmy w cztery osoby z średnim doświadczeniem ~10-12 pokoi i wyszliśmy w 42 minuty bez żadnych podpowiedzi. Ale pokój jest oznaczony jako takowy, zatem jest to w porządku, tylko po prostu radziłbym przyszłym grupom, aby był to jeden z ich pierwszych pokoi, a jak ma się już troszku doświadczenia, to pójść w jakieś 2 osoby.

  To teraz pora na ocenę merytoryczną zagadek. Wydaje mi się, że tutaj akurat jest trochę rozstrzał jakości. Jest kilka naprawdę ciekawych motywów, szczególnie do gustu przypadł mi motyw z elementami, powiedzmy, że zręcznościowymi :P. Choć mam wrażenie, że zapałętało się tu trochę zagadek przerabianych do granic możliwości w co drugim escape roomie (naliczyłem takie cztery). Wydaje mi się, że to że poziom ma być początkujący nie musi od razu znaczyć, że leci taka sztampa. I tę opinię w gruncie rzeczy potwierdza jednak spora część pozostałych zagadek w tym pokoju. No i chciałbym zauważyć, że nawet jeżeli jakaś zagadka jest oparta na wyświechtanym motywie, to w tym pokoju jest ona bardzo dobrze wykonana/oprawiona.

  Jednak wspomniane użycie kilku znanych trików to jedyny minus tego pokoju i w kontekście wielu innych jego zalet, o ile nie trafi na sam szczyt mojej subiektywnej listy ulubionych pokoi, to zapląta się gdzieś w okolicach jej czołówki. Polecam i szczególnie namawiam początkujących, aby uwzględnić ten pokój we wczesnych planach swoich ERowych podbojów.

 • DominicusPL

  DominicusPL

  Liczba recenzji: 11 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Jak w zamku króla Artura

  02.08.2018 | data wizyty: 31.07.2018

  Wystrój nie do opisania. Po prostu SZTOS. Tak precyzyjnie wykonana całość daje ogromne wrażenie. Z tego całego zachwytu wyjście niestety w doliczonym czasie (1,5 min).
  Zagadki bardzo dobrze przygotowane. Poza jedną trochę nie logiczną, ale jak nam wytłumaczono tak jest w oryginale.
  Na pewno wrócimy do "Wyjścia Awaryjnego" :D

 • Anna-Maria Ż.

  Anna-Maria Ż.

  Liczba recenzji: 14 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Wow!

  17.05.2018 | data wizyty: 17.05.2018

  Z „drewnianych” pokoi, które odwiedziłam absolutny TOP. Świetne wykonanie rekwizytów, wspaniała dekoracja, zapach! Całość dynamiczna i bardzo ciekawa. Naprawdę recenzje nie kłamią - czołówka! <3

 • Kacd

  Kacd

  Liczba recenzji: 17 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Jedno ALE

  14.08.2018 | data wizyty: 08.08.2018

  Do pokoju wybraliśmy się 4 osobową ekipą. Dla dwóch był to pierwszy ER. Pokój spełnił nasze oczekiwania zarazem pod kątem zagadek jak i wystroju. Byłem już/dopiero(?) w kilkudziesięciu ER'ach i lobby firmy "Wyjście Awaryjne" mieści się w dolnej trójce. Nie wpływa to w żaden sposób na wspaniałości jakie kryje dla nas pokój "Legewnda Miecza" co nie zmienia faktu, że ta skaza została zauważona. Proszę poprawcie lekko wystrój poczekalni. Potrzeba wchodzenia, aż do pomieszczenia z ekranami monitorującymi pokoje, żeby w ogóle zostać zauważonym przez obługę również jest na minus :(

 • niosący_światło

  niosący_światło

  Liczba recenzji: 15 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Zabrakło skali, czyli jak tworzyć pokoje doskonałe.

  04.06.2018 | data wizyty: 01.06.2018

  Gdyby dało się ocenić ten pokój na 11/10 lub 12/10 to z całą pewnością dałbym taką ocenę.

  Wykończenie pokoju jest wykonane perfekcyjnie. Bardzo realistyczne. Jeszcze nie spotkałem tak dobrze wykonanego pokoju i jeszcze pewnie długo nie spotkam.
  Zagadki dosyć złożone, ale nie trudne. Potrzebne jest trochę doświadczenia w ER i idzie się jak burza.
  Jest kilka haczyków, żeby za łatwo nie było.

  Całość tworzy fenomenalne Widowisko!!
  POLECAM SZCZERZE.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 11 12 13

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM