Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Legenda Miecza
Partner lockme

Legenda Miecza

Warszawa | Mazowieckie | Wyjście Awaryjne

9.9/10
Warszawa: 2. miejsce | Mazowieckie: 2. miejsce | Polska: 6. miejsce

 • 2-5 osób
 • początkujący
 • 60 minut
 • Przygodowy

Urodziłeś się i wychowałeś u podnóża Czarnego Zamku. Opuszczona warownia była niegdyś główną siedzibą Króla Artura. Komnaty tego miejsca wypełniono aż po sufit łupami wojennymi, zdobionym orężem, cennymi relikwiami, a skarbiec pękał od szlachetnych kruszców. W korytarzach zaś każdego dnia wprost roiło się od szlachciców, rycerzy, zamorskich kupców oraz różnorakich doradców królewskich, strategów czy zwykłych pachołków.

Nie pamiętasz czasów świetności królestwa. Po zamordowaniu władcy, najprawdopodobniej za pomocą zmyślnej trucizny fortecę ogarnął chaos. Magowie w trosce o dobro rodziny królewskiej zapieczętowali Czarny Zamek potężnymi czarami, niemniej wściekły i żądny bogactw motłoch zdołał splądrować część warowni, a samo wejście do zamku zostało w trakcie walk niefortunnie zasypane na wieki.

Twierdza opustoszała, a pośród jej murów pozostały jedynie sterty pajęczyn oraz echo dawnej świetności. Stan ten trwałby nadal, gdyby nie fakt, że lokalni górnicy przypadkiem odkryli opuszczony szyb wiodący aż do podnóża Czarnego Zamku. Przerażeni znaleziskiem górnicy uciekli i zawiadomili Radę Miasta, a ta po krótkich rozważaniach wezwała Ciebie.

Ku Twemu zaskoczeniu w warowni wedle wiedzy Rady pozostało coś jeszcze - legendarny i potężny oręż, Excalibur, który po zabójstwie króla zaklęty został na wieki w kamiennym posągu. Jest to symbol władzy królewskiej, który nie może wpaść w niepowołane ręce. Rozkaz jest więc jasny - musisz odnaleźć miecz Króla Artura.

Problem w tym, że plotka gminna niesie się bardzo szybko, a na trop starożytnego miecza wpadli szpiedzy z sąsiedniego kraju i lada dzień posiądą wiedzę jak go wydobyć. Aby zdobyć przewagę wskazano Ci alternatywną, odkrytą kilka dni temu drogę do Zamku.

Pomimo zbliżającej się burzy wspinasz się pośród górskich urwisk aż do stóp twierdzy. Wreszcie możesz pomóc w odbudowie królestwa. Czy uda Ci się zdobyć miecz?

*Legenda Miecza to warszawska wersja bydgoskiego escape roomu o tym samym tytule, który od IX 2017 do II 2018 znajdował się na 1. miejscu w ogólnopolskim rankingu LockMe.pl.

 • Pokój przyjazny dzieciom
 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
Adres
Cennik

pon.-czw. (2 osoby): 100 zł
pon.-czw. (3-5 osób): 140 zł
pt.-niedz. i święta (2 osoby): 140 zł
pt.-niedz. i święta (3-5 osób): 180 zł

*płatność na miejscu wyłącznie gotówką

Godziny otwarcia

Zapraszamy wyłącznie za uprzednią rezerwacją, dokonaną na którąś z dostępnych stałych godzin: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30, 21:00, 22:30

Rezerwacje telefoniczne: 605 602 006, mailowe: warszawa@wyjscieawaryjne.pl lub za pomocą formularza dostępnego na LockMe.pl i na naszej stronie: www.wyjscieawaryjne.pl

Dane właściciela
MSR s.c.
Domaniewska 37A
02-672 Warszawa
NIP: 113-291-51-16

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 108 opinii o tym pokoju

9.9/10

Warszawa: 2. miejsce
Polska: 6. miejsce

Obsługa 9.9/10

Klimat 10.0/10

1

29

66

12

0

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • Anna Prz.

  Anna Prz.

  Liczba recenzji: 38 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Zdobyć miecz.

  24.05.2018 | data wizyty: 21.05.2018

  Bardzo dobry pokój :) Chociaż nie ukrywam patrząc na jego opinie (i Warszawa i Bydgoszcz) czekałam na ogromne wow. Chyba za dużo oczekiwałam :P najlepiej iść do pokoju i na nic się nie nastawiać. Przyzwoicie wykonany ER, wystrój dopracowany w każdym szczególe (akurat klimat oddany tak na maksa, że brakuje skali na lockme), zagadki dość klasyczne - przewaga kłódek. Nie mam w zasadzie do czego się doczepić. Wszystko w miarę logiczne (intuicyjne zagadki, chociaż z kilkoma mieliśmy troszkę problemów). Może ciut za ciemno w niektórych miejscach co utrudniało trochę rozwiązywanie zadanek. Ogólnie mega pozytywnie tylko czuję jakiś niedosyt (jaki to tego nie wiem). W dwójkę wyszliśmy mieszcząc się w czasie, dostając jedną podpowiedź, rozwiązując wszystko powolutku (zagadek jest dość sporo). Warto odwiedzić ;)

 • izozaur

  izozaur

  Liczba recenzji: 75 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Odzyskać Excalibur

  21.06.2018 | data wizyty: 20.06.2018

  Pokój jest latwy, ale grupy doświadczone nie będą się w nim nudzić, poprostu szybciej wyjdą:) Dekoracje są starannie wykonane i pomagają wczuć się w klimat pokoju, a zagadki do nich pasują. Generalnie mimo, ze zagadki są łatwe to rozwiązuje sie je z przyjemnością, są ciekawe i różnorodne.

 • Beata C.

  Beata C.

  Liczba recenzji: 25 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Takie właśnie powinny być pokoje!!!

  24.06.2018 | data wizyty: 27.05.2018

  Ten pokój dostaje kilka 10tek:) Oceniam z punktu widzenia grupy, gdzie 3 osoby były początkujące lub 1szy raz i tylko ja z jakimkolwiek doświadczeniem. Dla nas więc łatwo nie było, ale szczerze - płaciliśmy też za własne gapiostwo i niedomyślność. Niemniej wszyscy wyszliśmy z WOW na ustach.

  Tak więc pokój dostaje:
  10tke za wystrój, klimat, po prostu jest piękny. Napewno jest w czołówce wszystkich, w jakich byłam.
  10tke za rozwiązania techniczne, których jestem fanką. Jest ich sporo, wcale nie oczywiste (np. ja od razu szukam co może być na magnes, a tu nic nie było oczywiste), i to jest też technika przez duże T
  10tke za ścieżkę logiczną, nie linową, chociaż też nie tak bardzo rozbudowaną z drugiej strony, ale to jest dopasowane do trudności pokoju - dla większości osób jednak max. średnio trudnego,
  10tkę za dopracowanie szczegółów, gdzie wszystko ze sobą gra, jest "z jednej bajki" i masz wrażenie, że zanim uruchomiono pokój przeszedł całą masę testów logicznych. Tu napewno nikt nie układał pokoju intuicyjnie, sklejając różne zagadki, tylko dbał o historię, którą one tworzą.
  10tkę za to, że jest co robić, nawet dla grupy 4 osób
  10tkę za różnorodność - zagadki na logikę, siłę, spostrzegawczość, można pobiegać (serio!). Ekscytacji było co niemiara
  10tkę za emocje, które utrzymywały się w nas przez wiele dni
  i w końcu tadam

  10tkę za obsługę - bardzo Wam dziękujemy za wytłumaczenie wszystkiego, serdeczność i czas

  Dziękuję

 • Swistakk

  Swistakk

  Liczba recenzji: 27 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Excalibur

  17.06.2018 | data wizyty: 13.06.2018

  13 czerwca to dzień kiedy złożyłem magisterkę, więc trzeba było to wydarzenie uczcić jakimś wyjściem do dobrego ER ;). Padło na "Legendę Miecza".

  Pierwsza rzecz, o której wspomnę jest taka, że ten escape room rzeczywiście zachwyca realizacją wszelkich pomysłów. Wszelkie rekwizyty, scenografia itd. są naprawdę bardzo dobrze wykonane, wszelkie mechanizmy działają bardzo sprawnie. Wiele rzeczy dzieje się "magicznie" i niektóre wywołują efekt wow. Wydaje mi się, że pod takim kątem był to rzeczywiście najlepiej wykonany escape room w jakim byłem do tej pory!

  No to ocena poziomu trudności. Nie da się ukryć, że pokój jest dość prosty. Oceniłbym go jako dla początkujących. Byliśmy w cztery osoby z średnim doświadczeniem ~10-12 pokoi i wyszliśmy w 42 minuty bez żadnych podpowiedzi. Ale pokój jest oznaczony jako takowy, zatem jest to w porządku, tylko po prostu radziłbym przyszłym grupom, aby był to jeden z ich pierwszych pokoi, a jak ma się już troszku doświadczenia, to pójść w jakieś 2 osoby.

  To teraz pora na ocenę merytoryczną zagadek. Wydaje mi się, że tutaj akurat jest trochę rozstrzał jakości. Jest kilka naprawdę ciekawych motywów, szczególnie do gustu przypadł mi motyw z elementami, powiedzmy, że zręcznościowymi :P. Choć mam wrażenie, że zapałętało się tu trochę zagadek przerabianych do granic możliwości w co drugim escape roomie (naliczyłem takie cztery). Wydaje mi się, że to że poziom ma być początkujący nie musi od razu znaczyć, że leci taka sztampa. I tę opinię w gruncie rzeczy potwierdza jednak spora część pozostałych zagadek w tym pokoju. No i chciałbym zauważyć, że nawet jeżeli jakaś zagadka jest oparta na wyświechtanym motywie, to w tym pokoju jest ona bardzo dobrze wykonana/oprawiona.

  Jednak wspomniane użycie kilku znanych trików to jedyny minus tego pokoju i w kontekście wielu innych jego zalet, o ile nie trafi na sam szczyt mojej subiektywnej listy ulubionych pokoi, to zapląta się gdzieś w okolicach jej czołówki. Polecam i szczególnie namawiam początkujących, aby uwzględnić ten pokój we wczesnych planach swoich ERowych podbojów.

 • lukwych l.

  lukwych l.

  Liczba recenzji: 162 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Excalibur zdobyty

  22.03.2018 | data wizyty: 18.03.2018

  Do Bydgoszczy i tamtejszych pokoi wybieraliśmy się od dłuższego czasu, a tymczasem to bydgoskie pokoje zawitały do Warszawy. Bez zawahania wybraliśmy się więc by ocenić czy warto i czy rzeczywiście zasługują na tak wysokie miejsce w rankingu. Pokój jest opisany jako dla początkujących więc w takiej kategorii go oceniam. Klimatycznie byliśmy zachwyceni, wszystko bez zarzutu – scenografia, rekwizyty (laska Merlina - cudowna) i zagadki dopasowane do klimatu. Są też dźwięki, które pomagają wczuć się jeszcze bardziej. Same łamigłówki proste lecz nie prostackie, jest ich sporo i docenić trzeba ich różnorodność. Przyda się spostrzegawczość, zręczność i logika. Obsługa sympatyczna i gadatliwa, systemu podpowiedzi nie ocenię, bo ich nie braliśmy. Generalnie Legenda to pokój, który przypadnie do gustu wszystkim, zarówno na rodzinny wypad jak i na deser dla nałogowych odwiedzaczy. Polecam!!!

 • Katarzyna J. 1

  Katarzyna J. 1

  Liczba recenzji: 24
  Wiarygodna opinia

  Miecz jest nasz :-)

  06.04.2018 | data wizyty: 05.04.2018

  Pokój bardzo dopracowany. Świetny wystrój, ciekawe i dopasowane do klimatu rozwiązania techniczne, trochę kłódek, ale nie za dużo (w zasadzie nie odczuwało się ich)

  Obsługa bardzo uprzejma i profesjonalna.

  Dla nas na pewno jeden z najlepszych pokoi:-)

  Polecamy :-)

 • mym

  mym

  Liczba recenzji: 20 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  W imię Króla

  28.03.2018 | data wizyty: 26.03.2018

  Jeżeli lubicie średniowieczne klimaty, to ten pokój zdecydowanie jest dla Was.
  Dużo przestrzeni, muzyka, eksponaty i ogrom przeróżnych zagadek sprawiają, że można poczuć się tam jak w prawdziwym zamku.
  Do tego wszystkiego przyjemna, rozmowna obsługa powoduje, że z czystym sumieniem polecam ten ER.

 • Małkoś

  Małkoś

  Liczba recenzji: 47 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Miecz jest nasz!

  03.04.2018 | data wizyty: 18.03.2018

  Już od dawana wybieraliśmy się do tego pokoju, lecz pokój przyjechał do nas, Warszawy;)

  Pokój mega dopracowany, czuć klimat średniowiecza. Zagadki logiczne i bardzo spójne, czyli to co lubimy najbardziej!

  Pokój zasługuje na top 3 w Polsce!

 • paulinag91.archeo

  paulinag91.archeo

  Liczba recenzji: 12
  Wiarygodna opinia

  Iście średniowieczny klimat :)

  17.04.2018 | data wizyty: 14.04.2018

  Bardzo fajny pokój z mnóstwem ciekawych zagadek :)
  Pokój dopracowany w najmniejszych szczegółach, wszystko działa tak jak należy :) Ciekawa tematyka i wykonanie oddające w pełni ducha epoki :) Zagadki nieliniowe, pozwalające wykazać się większej grupie. Z pewnością 4-5 osób miałoby co robić w tym samym czasie :)
  My byliśmy we 2 i przyznam szczerze, że nie udało nam się wyjść o czasie, właśnie dlatego, że brakowało nam rąk do pomocy :)
  Serdecznie polecamy pokój! Jednak moim zdaniem jest to zdecydowanie poziom średniozaawansowany :)

 • Biedrona

  Biedrona

  Liczba recenzji: 72 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Średniowieczna zamkowa perełka !!!

  12.02.2018 | data wizyty: 11.02.2018

  Co tu dużo pisać, pokój jest po prostu bajeczny i ma wszystko czego potrzeba do fantastycznej i niezapomnianej zabawy! Zacznę od wystroju i rekwizytów - majstersztyk, cudeńko i w ogóle brak słów by wyrazić mój zachwyt. I choć w ER najważniejsze są zagadki, których tu nie brakuje i są na wysokim i wysmakowanym poziomie, to klimat pokoju sprawia, że rozwiazuje się je z dziecięcą wręcz radością i wielkim uśmiechem na twarzy. Od wejścia widać że to nie jest pokój robiony po kosztach a profesjonalnie przygotowany, wystrój, rekwizyty i scenografia na każdym zrobią wrażenie. Zagadek jest sporo, są różnorodne i ciekawe, jest idealnie wyważona proporcja między kłódkami i elektroniką. Poziom trudności nie jest najwyższy ale nie to jest w tym ER najważniejsze, najważniejsza jest zabawa jaką się ma rozwiązując średniotrudne łamigłówki, które zawsze związane są z tematem przewodnim pokoju. Obsługa miła i sympatyczna. Zdecydowanie polecam ten pokój każdemu, niezależnie od poziomu doświadczenia, bo każdy będzie się w nim wyśmienicie bawił, a dla fanów średniowiecznych legend to pozycja wręcz obowiązkowa!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 9 10 11

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM