Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Kolonizacja Marsa

Kolonizacja Marsa

Partner lockme

115

115 opinii

|

12

Warszawa: 12 miejsce

|

Mazowieckie: 12. miejsce

|

PL 57

Polska: 57. miejsce

|

9.4/10

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez... [więcej]

2-6 osób

60' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy zadbać o trzy najważniejsze parametry - zwiększenie temperatury otoczenia, wzrost poziomu tlenu i odnalezienie cząsteczki wody.
Ale...
Nie jesteście jedyni! Inna grupa śmiałków zmierza w Waszą stronę, aby przypisać sobie Wasz sukces. Macie tylko 60 min. na ukończenie misji i ucieczkę przed konkurencją. Los ludzkości jest w Waszych rękach!
Powodzenia!

>>> POKÓJ BEZ KŁÓDEK <<<<

Gra tylko w polskiej wersji językowej.
Only polish language version available.

UWAGA!!!
Zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą same przebywać w pokoju zagadek. Potrzebny będzie animator od nas (za dodatkową opłatą) lub jedna dorosła osoba od Państwa. O potrzebie animatora prosimy informować wcześniej (dopisek w rezerwacji, informacja mailowa, informacja telefoniczna), abyśmy mogli się odpowiednio przygotować 🙂 W innym przypadku animatora może nie być w lokalu w wybranym przez Państwa terminie.

P.S. Kolonizacja Marsa jest pokojem dla osób, które mają już doświadczenie w ucieczkach, w przeciwnym razie gra może okazać się mało atrakcyjna ;)

MIMO LOKALIZACJI W CENTRUM HANDLOWYM JESTEŚMY OTWARCI TAKŻE W NIEDZIELE NIEHANDLOWE, ZAPRASZAMY!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Inne pokoje w tym miejscu

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Dane właściciela

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
NIP: 1182043061

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 115 opinii

Ocena ogólna 9.4/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

115 opinii pokoju

Łukasz K. 47
Łukasz K. 47

Zwiadowca
61 pkt

8 opinii

KOSMOS

17.05.2019 | data wizyty: 16.05.2019

Wiarygodna opinia

Łukasz K. 47 8 opinii

Bardzo ciekawy pokój, zdecydowanie inny niż wszystkie, w których byłem dotychczas. Głównym zadaniem wcale nie jest wyjście z pokoju ;) na pierwszy rzut oka, wydaje sie dośc trudny i na początku nie bardzo wiedziałem za co i jak sie zabrac, jednak po chwilowej analizie i spokojnym przemyśleniu okazało sie, że nie taki diabeł straszny. Bardzo ciekawe rozwiązania, dużo fajnych i wymagających zagadek. Możliwośc wykonania zagadki zrecznościowej. Zdecydowanie warto odwiedzic. Po wcześniejszym odwiedzeniu Komnaty Tajemnic tych twórców jechałem na Kolonizacje Marsa przekonany, że bedzie dużo fajnych "technologicznych" rozwiązań i wcale sie nie zawiodłem. Gorąco polecam :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Sebi.x
Sebi.x

Pionier
203 pkt

41 opinii

Nowe życie...

06.06.2019 | data wizyty: 10.05.2019

Wiarygodna opinia

Sebi.x 41 opinii

Pokój bardzo przyjemny i ciekawie zaadaptowany - faktycznie jakby było się w laboratorium na Marsie. Zagadki tematycznie pasujące i dość różnorodne - nad niektórymi trzeba trochę pogłówkować. No i jedna zagadka w bonusie dla chcących... i ... z dobrym refleksem ;)
Pokój wart odwiedzenia, ale dla mnie osobiście czegoś w nim zabrakło... sam nie wiem czego, chociaż oceniam pozytywnie. Miałem też taką zagwozdkę: zrobiliśmy, co potrafiliśmy i szukaliśmy co dalej... a tu się okazało, ze to już koniec... a nawet się nie zorientowałem :D

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Gripp
Gripp

Nawigator
112 pkt

31 opinii

Z wizytą na Marsie

15.04.2019 | data wizyty: 24.03.2019

Wiarygodna opinia

Gripp 31 opinii

Kiedyś marzeniem ludzkości było dolecieć na Księżyc. Dobre pół wieku temu udało się tego dokonać. Jednak człowiek to taka istota, której wiecznie mało. Zawsze chce więcej i więcej. By zaspokoić ciekawość wysyła sondy poza Układ Słoneczny. Robi zdjęcia czarnych dziur oddalonych bagatela 50 mln lat świetlnych od Ziemi. A loty osobowe na Marsa to kwestia prawdopodobnie kilku najbliższych lat. Jednak, nie trzeba lecieć na Marsa, aby żeby poczuć się jak kolonizator „czerwonej planety”.

Wystarczy zebrać się w sobie, przemóc niechęć do podróży i wybrać się do centrum handlowego w Markach. To wcale nie jest tak daleko ;) A na pewno bliżej niż ten kręcący się nam nad głowami prawdziwy Mars.

Wizyta w pokoju Kolonizacja Marsa to bardzo ciekawe doświadczenie. Doświadczenie jest tutaj słowem kluczem, bo oto wchodzimy w rolę naukowców, którzy zostali wysłani hen, hen daleko. I jak już dotarli tam, gdzie dotrzeć mieli, to przyszło im zmierzyć się z siłami przyrody, aby niesprzyjające środowisko uczynić bardziej sprzyjającym :)

Pokój jest „inny”. Tematyka oryginalna. Na pewno wyróżnia się scenografią i wątkiem przewodnim. Niewiele jest pokojów, gdzie mamy tyle „nauki”. A tutaj wszystko zostało ładnie zebrane w całość i mogę potwierdzić, że potencjał jest dobrze zagospodarowany. Niech o „futurystycznym” charakterze pokoju świadczy chociaż fakt, że nie ma tutaj ani jednej kłódki (dla tych, którzy nie lubią przekręcać bębenków to bardzo duży plus). Wystrój bardzo ładny, czuć tutaj klimat laboratoryjny.

Zagadki są zróżnicowane zarówno pod kątem poziomu trudności jak i rodzaju. Dzięki mnogości zastosowanych rozwiązań nie ma tutaj rutyny. Trzeba ruszyć głową, rzucić okiem tu i ówdzie i jeszcze wykazać się właściwymi czasami reakcji na proste bodźce motoryczne (tutaj było dużo uciechy i mnóstwo potu ;) ) Zabawy sporo i przeznaczony na grę czas zabawy można w pełni zagospodarować. Nie ma nudy. Aż do samego końca – wyjście też może być wyzwaniem, dla osób zmęczonych już zagadkami :)

A jeśli już była mowa o poziomie trudności to pokój w mojej ocenie jest idealny dla grup średniozaawansowanych. Chociaż myślę, że jak ktoś czuje klimaty zabaw typu escape room, to mając już ze 3-4 pokoje na koncie, może przyjść i zmierzyć się z Kolonizacją Marsa – niektórym po prostu sprzyja tzw. szczęście nowicjusza. Poza tym w razie gdyby coś nie szło, to czujne oko nadzoru z Ziemi naprowadzi na właściwe tory.

Opieka w pokoju na najwyższym poziomie. Cały czas gra jest obserwowana i nie ma sytuacji, że brak jest kontaktu z bazą i trzeba czekać na „odbiór”…A po grze można przyjemnie porozmawiać o tym i owym. Obsługa na najwyższym poziomie! :)

Osobiście polecam wizytę w tym pokoju. Jest kosmiczna zabawa, a to najważniejsze. Na pewno warto się wybrać, bo pokój na pewno jest inny niż pozostałe.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

wolenderweronika
wolenderweronika

Zwiadowca
90 pkt

14 opinii

prawdziwe laboratorium

19.05.2019 | data wizyty: 18.05.2019

Wiarygodna opinia

wolenderweronika 14 opinii

wystrój, wystrój, wystrój i jeszcze raz klimat!!! wszystkie elementy pokoju idealnie do siebie pasujące, masz wrażenie że jesteś w prawdziwym laboratorium :)
Przesympatyczna MG wprowadziła nas i dokładnie, jasno przedstawiła cel gry., wewnątrz również zastosowany ciekawy sposób komunikacji.
Zagadka przed, którą większość przestrzega - nie jest taka straszna, trzeba po prostu dużych pokładów cierpliwości :) Nam się ona spodobała i nie zajęła połowy czasu spędzonego w pokoju.
Malutki minusik za drobny problem techniczny na samym początku gry, jednak mamy do czynienia z elektroniką i bierzemy pod uwagę, że coś czasami może się zaciąć :)
Pokój zrobiony we dwójkę, oboje mieliśmy sporo do zrobienia, tym bardziej, że pokój nie jest liniowy i można podzielić się zadaniami.
Serdecznie polecamy odwiedzenie tego pokoju!!!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Quara
Quara

Nawigator
118 pkt

45 opinii

Witamy na Marsie

25.06.2019 | data wizyty: 01.06.2019

Quara 45 opinii

Escape Roomy w centrum handlowym? Dobra lokalizacja, duży parking i kilka miejsc, w których można zjeść przed wyruszeniem w dalszą podróż escape'ową. Do tego łatwo znaleźć interesujące nas wejście. Zdecydowanie na plus!
Na miejscu czekała na nas przemiła obsługa - szybko wprowadziła nas do gry.

"Kolonizacja Marsa" była naszym drugim pokojem w tym miejscu - po wyjściu z "Komnaty Tajemnic" mieliśmy chwilę na złapanie oddechu i napicie się wody (to bardzo miłe, że w lokalu jest udostępniony dystrybutor).
Chwilę później lądujemy na Marsie (ach, ta technologia!) - misja jest złożona, bo trzeba zadbać o kilka czynników. Bardzo łatwo się zmieszać bardzo dużą ilością udostępnionych informacji - trzeba zgrabnie rozdzielać zadania, współpracować z resztą zespołu. Warto zwracać uwagę na szczegóły (ciut spostrzegawczości za mało albo ciut rozkojarzenia za dużo potrafi mocno wprowadzić w błąd), zdecydowanie trzeba czytać ze zrozumieniem!
Po "Tajemniczej Komnacie" nie spodziewałam się takiego przeskoku w poziomie zagadek, ale jestem naprawdę zachwycona, że "Kolonizacja" tak mnie zaskoczyła, chociaż momentami sprawiła mi trudność.

Byliśmy we dwoje i było ciężko się uwinąć - może dobrze by było przygarnąć trzecią głowę do pomocy.

Moim zdaniem to bardzo solidnie przygotowany pokój, w którym dobrze się bawiłam i który mocno mnie zaskoczył.

Naprawdę polecam!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Ewa_L
Ewa_L

Wędrowiec
46 pkt

24 opinie

Mars do Ziemi!

17.04.2019 | data wizyty: 13.04.2019

Ewa_L 24 opinie

Do Kolonizacji wybieraliśmy się dość długo, jakoś nigdy nie było nam po drodze. I teraz w sumie nawet się cieszę, bo wizyta udowodniła nam, że jeszcze są w Warszawie perełki, do których warto ruszyć.

Fabularnie pokój bez zarzutu. Całe wprowadzenie, to, co robimy w środku jest uzasadnione historią. Jest to szczególnie warte docenienia, ponieważ pokój nie jest liniowy, a tego typu pokoje często "gubią" swój fabularny sens gdzies po drodze. Tutaj to się zdecydowanie nie zdarzyło :).
Jesli chodzi o scenografię, była ona na najwyższym poziomie. Wszystko ślicznie wyglądające, wpasowane w klimat, po prostu widać, że dzieło kogoś, komu naprawdę się chciało.

Miłym zaskoczeniem są same zagadki - tutaj mamy dużo przykładów zadań, z którymi nie spotkalismy się wcześniej, co też bardzo mocno wpływa na grywalność pokoju. Zdecydowanie warto odwiedzić, choćby po to, by odkryć pokój nieidący już utartymi ścieżkami.

Natomaist najlepsze nawet pokoje czasem bledną, jesli obsługa nie jest dopasowana. Tutaj obsługa była na najwyższym poziomie - dawno się tyle nie nagadałam, o pokojach, o innych miastach, o planach itp. (wielkie pozdrowienia dla Pani z obsługi!). Wielki plus również za podejście również po opuszczeniu przez nas firmy - mail ze zdjęciami, rekomendacjami itp.

Jednym słowem: bardzo polecam!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

VooVoo
VooVoo

Przewodnik
330 pkt

188 opinii

...

18.02.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Wiarygodna opinia

VooVoo 188 opinii

Bardzo przyjemny pokój, z fajnym klimatem gry nawiązującym do kosmicznego laboratorium. Zagadki logiczne, w ilości optymalnej dla dwóch graczy z doświadczeniem. Jedna pamiętna zagadka zręcznościowa, która może przysporzyć problemów i pochłonąć kilka minut. Polecam.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Magda K. 1000
Magda K. 1000

Nawigator
112 pkt

25 opinii

Mars

10.05.2019 | data wizyty: 02.05.2019

Magda K. 1000 25 opinii

Bardzo przyjemny pokój, z dużą ilością ciekawych zagadek. Naszym zadaniem nie jest jedynie standardowa ucieczka, co stanowi dla mnie dużą zaletę i uatrakcyjnia zabawę. Jedyne co średnio mi się podobało to ilość rozpraszaczy w laboratorium. Widząc niektóre elementy od razu byłam ciekawa, do czego się później przydadzą, niestety rozczarowałam się potem ich brakiem zastosowania.
Pokój polecam grupom nieco bardziej doświadczonym.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Michał Psztyć
Michał Psztyć

Nawigator
108 pkt

54 opinie

Terraformacja!

25.04.2019 | data wizyty: 14.04.2019

Michał Psztyć 54 opinie

Bardzo interesująca koncepcja. Co prawda pokój nie trafił w moje klimaty, ale bawiłem się w nim dobrze. Zagadki wymagające matematycznego podejścia, dużo sprytu, spostrzegawczości i refleksu! Sympatykom wypraw kosmicznych polecam. Całość uzupełnia super obsługa.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Świat Zagadek

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Jedynie ku ścisłości chcieliśmy dodać, iż w pokoju nie ma zagadek matematycznych. :)

Pozdrawiamy!
Świat Zagadek.

Naboki
Naboki

Zwiadowca
50 pkt

7 opinii

Mars atakuje

25.06.2019 | data wizyty: 15.05.2019

Wiarygodna opinia

Naboki 7 opinii

Był to drugi pokój tego dnia i drugi tej firmy. Większość o lokalizacji oraz super obsłudze napisałem w opinii dotyczącej Tajemniczej Komnaty, więc tutaj skupię się na samym pokoju. A jest na czym.
Pokój jest genialnie wykończony, wygląda jak faktyczna baza na Marsie, oczywiście w granicach rozsądku i budżetu, ale można się kompletnie zapomnieć i skupić na misji. Mechanizmy są bardzo zaskakujące, zagadki trzymają się klimatu, a sam cel jest inny niż wszędzie – tutaj najważniejsza nie jest ucieczka (istnieje możliwość ucieczki bez rozwiązania wszystkich zagadek!), tylko kolonizacja i spełnienie wszystkich trzech warunków podanych w opisie pokoju. Sprawia to, że pokój jest nieliniowy, tutaj możemy robić praktycznie wszystko jednocześnie, co zwiększa poziom trudności (i bardzo dobrze!). Ogólnie udało nam się uciec bez podpowiedzi w ok. 45 minut, ale jesteśmy dosyć doświadczoną ekipą, więc pokój określam jako trudny, dla doświadczonych ekip.
Podsumowując – polecam ten pokój wszystkim doświadczonym graczom, niedoświadczonych może frustrować, zdecydowanie nie jest dobry na pierwszy czy drugi raz. „Mistrzyni Gry” super, klimat super, w skrócie czekamy na otwarcie pokoju Narnia tej firmy :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM