Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Kolonizacja Marsa

Kolonizacja Marsa

Partner lockme

102

102 opinie

|

12

Warszawa: 12 miejsce

|

Mazowieckie: 12. miejsce

|

PL 44

Polska: 44. miejsce

|

9.6/10

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez... [więcej]

2-6 osób

60' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy zadbać o trzy najważniejsze parametry - zwiększenie temperatury otoczenia, wzrost poziomu tlenu i odnalezienie cząsteczki wody.
Ale...
Nie jesteście jedyni! Inna grupa śmiałków zmierza w Waszą stronę, aby przypisać sobie Wasz sukces. Macie tylko 60 min. na ukończenie misji i ucieczkę przed konkurencją. Los ludzkości jest w Waszych rękach!
Powodzenia!

>>> POKÓJ BEZ KŁÓDEK <<<<

Gra tylko w polskiej wersji językowej.
Only polish language version available.

UWAGA!!!
Zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą same przebywać w pokoju zagadek. Potrzebny będzie animator od nas (za dodatkową opłatą) lub jedna dorosła osoba od Państwa.

P.S. Kolonizacja Marsa jest pokojem dla osób, które mają już doświadczenie w ucieczkach, w przeciwnym razie gra może okazać się mało atrakcyjna ;)

MIMO LOKALIZACJI W CENTRUM HANDLOWYM JESTEŚMY OTWARCI TAKŻE W NIEDZIELE NIEHANDLOWE, ZAPRASZAMY!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Promocje

Podwójna ucieczka!

Podwójna ucieczka!

Zapraszamy na podwójne wyzwanie! Zarezerwuj dwa pokoje na raz, a za drugi pokój zapłacisz -30 zł :) Wciel się w rolę naukowca i podejmij wyzwanie Kolonizacji Marsa oraz odkryj sekrety Komnaty Tajemnic

Ważny: 06.04-31.12

Zasady oferty: Każdy kolejny zamówiony pokój z tej firmy w ramach promocji będzie tańszy o 30,00 zł

Adres

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Inne pokoje w tym miejscu

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Dane właściciela

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
NIP: 1182043061

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 102 opinie

Ocena ogólna 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

102 opinie pokoju

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 pkt

160 opinii

#166

06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

Opinia ograniczona

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 160 opinii

Chyba najlepszy pokój z naszego maratonu ER w Warszawie! Niełatwo mnie zadowolić pokojem w takim klimacie, jednak tu wszystko ze sobą zagrało i moje odczucia po grze są dla mnie samej zaskoczeniem. Dla dwóch osób niektóre zagadki mogą być wyzwaniem, jednak da się spokojnie ze wszystkim wyrobić w czasie i wypełnić powierzoną misję. Bardzo oryginalnym pomysłem jest fakt, iż nasza gra to nie tylko wydostanie się z pokoju- trzeba również zrealizować pewne zadanie- a dwa powyższe niekoniecznie muszą iść ze sobą w parze i może zdarzyć się np. że mimo możliwości opuszczenia pokoju- mamy jeszcze coś do zrobienia. Wystrój bardzo dobrze oddaje miejsce, w które pokój ma nas przenieść. Wszystkie zagadki oparte na rozwiązaniach elektronicznych- w końcu nie wyobrażam sobie kłódek w kosmosie. Wspaniała właścicielka, która mimo ogromnego ruchu w firmie poświęciła nam trochę czasu na rozmowę po wyjściu.
Bardzo polecam ten ER, nie tylko dla fanów tematyki kosmicznej- wręcz będzie świetną propozycją dla antyfanów takich klimatów- może odczarować ten motyw i pozostawić niespodziewanie miłe odczucia (tak było ze mną).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

VooVoo
VooVoo

Przewodnik
330 pkt

188 opinii

...

18.02.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Wiarygodna opinia

VooVoo 188 opinii

Bardzo przyjemny pokój, z fajnym klimatem gry nawiązującym do kosmicznego laboratorium. Zagadki logiczne, w ilości optymalnej dla dwóch graczy z doświadczeniem. Jedna pamiętna zagadka zręcznościowa, która może przysporzyć problemów i pochłonąć kilka minut. Polecam.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Gripp
Gripp

Zwiadowca
77 pkt

30 opinii

Z wizytą na Marsie

15.04.2019 | data wizyty: 24.03.2019

Wiarygodna opinia

Gripp 30 opinii

Kiedyś marzeniem ludzkości było dolecieć na Księżyc. Dobre pół wieku temu udało się tego dokonać. Jednak człowiek to taka istota, której wiecznie mało. Zawsze chce więcej i więcej. By zaspokoić ciekawość wysyła sondy poza Układ Słoneczny. Robi zdjęcia czarnych dziur oddalonych bagatela 50 mln lat świetlnych od Ziemi. A loty osobowe na Marsa to kwestia prawdopodobnie kilku najbliższych lat. Jednak, nie trzeba lecieć na Marsa, aby żeby poczuć się jak kolonizator „czerwonej planety”.

Wystarczy zebrać się w sobie, przemóc niechęć do podróży i wybrać się do centrum handlowego w Markach. To wcale nie jest tak daleko ;) A na pewno bliżej niż ten kręcący się nam nad głowami prawdziwy Mars.

Wizyta w pokoju Kolonizacja Marsa to bardzo ciekawe doświadczenie. Doświadczenie jest tutaj słowem kluczem, bo oto wchodzimy w rolę naukowców, którzy zostali wysłani hen, hen daleko. I jak już dotarli tam, gdzie dotrzeć mieli, to przyszło im zmierzyć się z siłami przyrody, aby niesprzyjające środowisko uczynić bardziej sprzyjającym :)

Pokój jest „inny”. Tematyka oryginalna. Na pewno wyróżnia się scenografią i wątkiem przewodnim. Niewiele jest pokojów, gdzie mamy tyle „nauki”. A tutaj wszystko zostało ładnie zebrane w całość i mogę potwierdzić, że potencjał jest dobrze zagospodarowany. Niech o „futurystycznym” charakterze pokoju świadczy chociaż fakt, że nie ma tutaj ani jednej kłódki (dla tych, którzy nie lubią przekręcać bębenków to bardzo duży plus). Wystrój bardzo ładny, czuć tutaj klimat laboratoryjny.

Zagadki są zróżnicowane zarówno pod kątem poziomu trudności jak i rodzaju. Dzięki mnogości zastosowanych rozwiązań nie ma tutaj rutyny. Trzeba ruszyć głową, rzucić okiem tu i ówdzie i jeszcze wykazać się właściwymi czasami reakcji na proste bodźce motoryczne (tutaj było dużo uciechy i mnóstwo potu ;) ) Zabawy sporo i przeznaczony na grę czas zabawy można w pełni zagospodarować. Nie ma nudy. Aż do samego końca – wyjście też może być wyzwaniem, dla osób zmęczonych już zagadkami :)

A jeśli już była mowa o poziomie trudności to pokój w mojej ocenie jest idealny dla grup średniozaawansowanych. Chociaż myślę, że jak ktoś czuje klimaty zabaw typu escape room, to mając już ze 3-4 pokoje na koncie, może przyjść i zmierzyć się z Kolonizacją Marsa – niektórym po prostu sprzyja tzw. szczęście nowicjusza. Poza tym w razie gdyby coś nie szło, to czujne oko nadzoru z Ziemi naprowadzi na właściwe tory.

Opieka w pokoju na najwyższym poziomie. Cały czas gra jest obserwowana i nie ma sytuacji, że brak jest kontaktu z bazą i trzeba czekać na „odbiór”…A po grze można przyjemnie porozmawiać o tym i owym. Obsługa na najwyższym poziomie! :)

Osobiście polecam wizytę w tym pokoju. Jest kosmiczna zabawa, a to najważniejsze. Na pewno warto się wybrać, bo pokój na pewno jest inny niż pozostałe.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Lodzermensch
Lodzermensch

Pionier
201 pkt

95 opinii

MarsLab

21.01.2019 | data wizyty: 20.01.2019

Wiarygodna opinia

Lodzermensch 95 opinii

Przed przyjściem do pokoju bardzo dużo o nim słyszałem... Rzeczywiście wystrój wnętrza, patenty, mechanizmy, dobór rekwizytów i światło są wręcz genialne. Tak właśnie sobie to wyobrażałem, więc tutaj 10/10.
Niestety w trakcie zabawy okazuje się, że jeden element jest w 100% zręcznościowy i naszej grupie zajął ok. 20 min. Pozostałe zagadki i patenty odnaleźliśmy lub rozwiązaliśmy wcześniej w pierwszych 20-kilku minutach... W ten sposób jedna osoba walczyła z tym dziwnym zręcznościowym patentem, a reszta się tylko nudziła lub denerwowała.
W mojej ocenie to zupełnie nie pasuje do pokoju, który składa się z ciekawych i bardziej lub mniej, ale jednak wymagających pomyślenia lub spostrzegawczości zagadek.
Mam też odrobinę wrażenie, że zagadek mogłoby być więcej - temat jest bardzo zacny i można byłoby go trochę bardziej poeksploatować, a może to kwestia niesmaku związanego z tym "zręcznościowym" patentem...

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

209 opinii

#188

30.01.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Q 209 opinii

Początek gry to lekkie onieśmielenie wystrojem, który może sugerować, że kolonizacja Czerwonej Planety będzie sporym wyzwaniem. Trafiamy w sam środek kosmicznego laboratorium, więc można mniej więcej wyobrazić sobie co czeka nas na miejscu. Na szczęście misja nie tak trudna jak jej scenograficzna zapowiedź – zagadki są świetnie wkomponowane w motyw przewodni, jednak nie przytłaczają ani w ilości, ani trudności. I tak jest – z jednym „ale”. Pomimo dominujących tu rozwiązań elektronicznych, pokój znakuje jedna z najtrudniejszych zagadek manualnych jakie spotkaliśmy na swojej escapowej drodze. Pomysł tyleż ryzykowny (zważywszy na znaczenie tego zadania dla ukończenia całej misji z sukcesem, czytaj stopnia satysfakcji z gry), co unikatowy (z takim sposobem zaprojektowania gry spotkaliśmy się dotąd tylko raz). No nie powiem – podobała mi się ta zręcznościówka mocno, chociaż umiejętności zupełnie brak i zrozumiem tych, których sfrustruje ona niemiłosiernie. Nie może jednak być tak łatwo… Kolonizacja Marsa to poważna sprawa ;) Polecam tę misję!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Panda Express
Panda Express

Pionier
161 pkt

53 opinie

Laboratotorium na Marsie

13.12.2018 | data wizyty: 12.12.2018

Wiarygodna opinia

Panda Express 53 opinie

Pokój nie należy do trudnych, ale mimo to jest bardzo przyjemny nawet dla doświadczonych graczy
Wystrój bardzo fajnie oddaje marsjańskie laboratorium i choć mieliśmy nadzieję, że akcja będzie się rozgrywać na powierzchni planety to zabawa i tak była udana. Zagadki świetnie wpisują się w fabułę i dopełniają klimat pokoju. Mimo sporej ilości pokoi na naszym koncie z większością z nich spotkaliśmy się pierwszy raz i sprawiły nam dużo radości (szczególnie jedna bardzo zręcznościowa).
Obsługa również fantastyczna.

Czekamy na kolejny pokój

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

desperatka
desperatka

Pionier
168 pkt

50 opinii

Marsjańska przygoda

18.04.2019 | data wizyty: 24.02.2019

desperatka 50 opinii

Ciekawa fabuła, wystrój dopracowany. Bardzo miła obsługa. Zagadki nieliniowe, nieszablonowe. Świetnie się bawiliśmy! Gorąco polecam :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Joanna G. 10
Joanna G. 10

Zwiadowca
91 pkt

36 opinii

Nauka to nie jest nasza mocna strona

02.01.2019 | data wizyty: 07.12.2018

Wiarygodna opinia

Joanna G. 10 36 opinii

To że nauka nie jest naszą mocną stroną nie do końca się sprawdziło. Trochę byliśmy na początku przerażeni tą chemią i fizyką w pokoju ale poszło nam naprawdę bardzo dobrze. Gdyby nie jedna z zagadek zręcznościowych to pobilibyśmy rekord pokoju :) Pokój bardzo fajny, ciekawy pomysł na fabułę- nie chodzi o same wyjście co skolonizowanie marsa, aby ludzi mogli tam w końcu zamieszkać.
Obsługa bez zastrzeżeń, miło się rozmawiało po całym zadaniu.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

dariush
dariush

Wędrowiec
37 pkt

7 opinii

Entuzjaści kolonizacji kosmosu twierdzą, że ...

18.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

Wiarygodna opinia

dariush 7 opinii

Magiczny pokój, genialnie oddany klimat fabuły. Niesamowita dawka pozytywnej energii, która zostaje na jeszcze bardzo długo po wyjściu z pokoju.
Cały pokój jest w klimacie laboratorium chemicznego, więc jak ktoś ma awersję do chemii, to niech lepiej uważa ;-)
Zagadki nie są liniowe, więc spokojnie można pracować w podzespołach, żeby szybciej rozwiązać zagadki.
Bardzo miła obsługa, porządne wprowadzenie przed wejście do pokoju i na koniec rzetelne podsumowanie naszych działań, widać u Pani Prowadzącej pasję do ER ;-)

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Krzysztof N. 9
Krzysztof N. 9

Zwiadowca
58 pkt

16 opinii

Houston mamy problem...

31.12.2018 | data wizyty: 29.12.2018

Wiarygodna opinia

Krzysztof N. 9 16 opinii

Pokój świetnie urządzony, zagadki wspaniale wpasowuja się w tematykę. Bardzo dobry klimat i miła obsługa. Na pewno fajnie spedzcie tutaj czas. Zdecydowanie polecam

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM