Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Kolonizacja Marsa

Kolonizacja Marsa

Partner lockme

9.9/10

Warszawa: 7. miejsce | Mazowieckie: 7. miejsce | Polska: 28. miejsce

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez... [więcej]

2-6 osób

60' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy zadbać o trzy najważniejsze parametry - zwiększenie temperatury otoczenia, wzrost poziomu tlenu i odnalezienie cząsteczek wody.
Ale...
Nie jesteście jedyni, inna grupa śmiałków zmierza w Waszą stronę aby przypisać sobie Wasz sukces. Macie tylko 60 min na ukończenie misji i ucieczkę przed konkurencją. Los ludzkości jest w Waszych rękach!
Powodzenia!

>>> POKÓJ BEZ KŁÓDEK <<<<&

Gra tylko w polskiej wersji językowej.

Dzieci mogą wziąć udział w grze tylko pod opieką osoby dorosłej :)

PS. Kolonizacja Marsa jest pokojem dla osób, które maja już doświadczenie w ucieczkach, w przeciwnym razie gra może okazać się mało atrakcyjna ;)

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Adres

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Inne pokoje w tym miejscu

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Dane właściciela

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
NIP: 1182043061

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 71 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

71 opinii pokoju

OneTrickPony
OneTrickPony

Nawigator
121 pkt

35 opinii

Mars skolonizowany, Snickers zjedzony

27.11.2018 | data wizyty: 07.11.2018

Wiarygodna opinia

OneTrickPony 35 opinii

Jadąć do Świata Zagadek zastanawialiśmy się, w jaki sposób w ER realnie oddać klimat stacji badawczej w kosmosie i musimy przyznać - klimat jest oddany świetnie! Od początku czuliśmy się niczym Matt Damon w Marsjaninie tudzież Matthew McConaughey w Interstellarze. Znakomicie przygotowana, niebanalna fabuła, przeróżne - od logicznych, przez matematyczne po zręcznościowe - zagadki i na każdym kroku pojawiający się efekt wow!, kiedy stawialiśmy kolejny krok na drodze do zasiedlenia nowej planety sprawiły, że jeszcze długo po wyjściu z pokoju żywo dyskutowaliśmy o przeżytej przygodzie. Chcielibyśmy również podkreślić znakomitą obsługę - zarówno miłe wprowadzenie przed grą, zręczne poprowadzenie rozgrywki w trakcie jak i przemiła rozmowę już po jej zakończeniu. Widać autentyczną pasję i zaangażowanie, co bardzo szanujemy :) pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w Komnacie Tajemnic!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Paweł M
Paweł M

Nawigator
137 pkt

48 opinii

Laboratotorium na Marsie

13.12.2018 | data wizyty: 12.12.2018

Wiarygodna opinia

Paweł M 48 opinii

Pokój nie należy do trudnych, ale mimo to jest bardzo przyjemny nawet dla doświadczonych graczy
Wystrój bardzo fajnie oddaje marsjańskie laboratorium i choć mieliśmy nadzieję, że akcja będzie się rozgrywać na powierzchni planety to zabawa i tak była udana. Zagadki świetnie wpisują się w fabułę i dopełniają klimat pokoju. Mimo sporej ilości pokoi na naszym koncie z większością z nich spotkaliśmy się pierwszy raz i sprawiły nam dużo radości (szczególnie jedna bardzo zręcznościowa).
Obsługa również fantastyczna.

Czekamy na kolejny pokój

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

MER (Miłośnicy ER)
MER (Miłośnicy ER)

Zwiadowca
91 pkt

23 opinie

Terraformacja Marsa zakończona!

05.11.2018 | data wizyty: 23.09.2018

Wiarygodna opinia

MER (Miłośnicy ER) 23 opinie

Pokój super! Obsługa super! Byliśmy mega zadowoleni :)

Świetny wystrój od razu wprowadza w marsjańsko-naukowy klimat. Ilość rekwizytów przyprawia o zawrót głowy. Właśnie ze względu na ilość rzeczy w pokoju i nieliniowość zagadek, wydawał się on nam początkowo całkiem trudny. Ostatecznie wszystko udało się nam rozszyfrować, a misję wykonać, choc prawie pokonał nas element zręcznościowy :))

Po wyjściu z pokoju spędziliśmy chyba ze 20 minut gadając na jego temat z naszą Mistrzynią Gry. Widać od razu, że to miejsce tworzą prawdziwi pasjonaci! Bardzo dziękujemy i czekamy niecierpliwie na Stara Szafę :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Pionier
159 pkt

31 opinii

Wyprzedzić Ilona Mózga

23.10.2018 | data wizyty: 16.10.2018

Wiarygodna opinia

Swistakk 31 opinii

Wow, wow, super jest ten pokój! Naprawdę bardzo dobrze się tu bawiłem. Bardzo fajnie zaaranżowana przestrzeń, wszelkie wyposażenie i wystrój na naprawdę wysokim poziomie. Być może warto się porozglądać i docenić pewne pomysły, bo ja osobiście w ferworze rozwiązywania pominąłem pewne fajne rzeczy. Pokój jest mocno nieliniowy, co dla mnie jest oczywiście sporym plusem i same w sobie zagadki są też ciekawe merytorycznie. Graczom są przedstawione różne cele, a wydostanie się z pokoju nie jest jedynym z nich i nie jest to tak jak w całej reszcie innych ERów, gdzie wspominają o jakichś celach, które i tak trzeba wykonywać sekwencyjnie - warto o tym pamiętać :).

Wydaje mi się, że przez to, że pokój wydaje się być _na zadupiu_ ruch w Świecie Zagadek jest istotnie mniejszy niż na to zasługuje (jak teraz patrzę to na jutro są wolne wszystkie terminy w tym pokoju, tak samo było jak my rezerwowaliśmy), ale dojazd tam jest naprawdę bezproblemowy, warto się tego nie przestraszyć.

Niby poradziliśmy sobie dobrze, wyszliśmy bez podpowiedzi w 42 minuty, a rekord podobno 39 (a straciliśmy mnóstwo czasu na oczywistej rzeczy :<), zatem pokój nie okazał się dla nas trudny, ale jednak obiektywnie wydaje mi się, że do takich powinienem go zaliczyć. Wszelkie zagadki są logiczne, nie wymagają wydumanych rozwiązań, ale znajdziemy tutaj naprawdę sporo elementów, pokój jest mocno nieliniowy przez co mniej doświadczone osoby (a tym bardziej takie, dla których to pierwsza wizyta w jakimkolwiek ER) mogą być przytłoczone liczbą rzeczy do eksplorowania, zatem polecałbym go odwiedzać osobom z raczej już pewnym doświadczeniem.

Pani z obsługi bardzo miła i bardzo gadatliwa :). Poopowiadała nam sporo różnych historii z własnych wycieczek (ale bez spojlerów) lub doglądania grup w tymże pokoju czy przemyśleń na temat projektowania w ogólności.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pasterz
Pasterz

Wędrowiec
47 pkt

12 opinii

Jak w laboratorium

22.10.2018 | data wizyty: 21.10.2018

Wiarygodna opinia

Pasterz 12 opinii

Pokój-marzenie. Od początku do końca trzymany w klimacie laboratorium. Probóweczki, strzykawki, atomy, związki chemiczne - wystrój pokoju jest naprawdę niesamowicie przemyślany. Zagadki są logiczne, składają się w jedną całość, pokój miga, świeci, a cele są jasno zaznaczone. Udało nam się wczuć w klimat, całą zabawę przesiedzieliśmy w białych kitlach.
Pokój jest nieliniowy, zagadki można robić praktycznie osobno, a samo wyjście z pokoju to jest kwestia dwóch zagadek. Ale to nie wyjście z laboratorium jest celem. Nie było zabawek czy rzeczy psujących klimat, system podpowiedzi nie przeszkadza.
Mega plus za super zajawioną obsługę, która niesamowicie nawiązuje kontakt z gościem i sprawia, że naprawdę nie chce się wychodzić.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

rude_boy
rude_boy

Nawigator
105 pkt

27 opinii

Marsa napada

23.09.2018 | data wizyty: 03.09.2018

Wiarygodna opinia

rude_boy 27 opinii

Pokój bardzo dobry. Klimat, wykończenie, fabuła - spójne. Natomiast największą wartością tego pokoju jest obsługa (czyt. właściciele). Ludzie całkowicie oddani swojej pasji o której mogliby mówić godzinami. Uwaga - zarażają tym! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

magzaj12
magzaj12

Pionier
151 pkt

39 opinii

Marsjańskie laboratorium

20.08.2018 | data wizyty: 14.08.2018

Wiarygodna opinia

magzaj12 39 opinii

Kolonizacja Marsa jest z pewnością ciekawą propozycją na warszawskim rynku escape roomów. Jej wystrój imponuje przede wszystkim dbałością o szczegóły - to niewątpliwie bardzo ładny i estetycznie wykonany pokój. Wnętrze jest naprawdę bogato urządzone. Ilość rekwizytów może początkowo dezorientować, jednak wraz z upływem czasu oswajamy się z otoczeniem i wkraczamy na właściwe tory gry.
Zagadki opierają się głównie na rozwiązaniach elektronicznych oraz nowoczesnych technologiach. Są kreatywne i powiązane z tematyką pokoju. Natomiast konstrukcja zadań zmusza wszystkich uczestników zabawy do niemal bezustannej współpracy.
Minusem był dla mnie brak elementów zaskoczenia oraz „efektu wow”. Absolutnie nie można jednak powiedzieć, że pokój jest przewidywalny. To po prostu moje subiektywne odczucie.
W czasie wizyty zostaliśmy ciepło przyjęci przez właścicielkę, a po ukończeniu zabawy wymieniliśmy się jeszcze spostrzeżeniami na temat innych pokoi. Dziękujemy za wspaniałą gościnę, Świat Zagadek będzie pewnym punktem podczas naszej kolejnej wizyty w Warszawie :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

lukwych l.
lukwych l.

Przewodnik
305 pkt

183 opinie

Terraformacja....

21.08.2018 | data wizyty: 15.07.2018

Wiarygodna opinia

lukwych l. 183 opinie

Pierwsza i najważniejsza informacja dla osób pragnących odwiedzić Kolonizację - spokojnie możecie tu przyjść z dziećmi. Nie sugerujcie się oznaczeniem 16+ - my tak zrobiliśmy i żałujemy, bo dzieciaki bawiłby się świetnie i na pewno je tu wyślemy z ciocią i wujkiem. Klimatycznie jest świetnie - pokój jest mocno inspirowany planszówką "Terraformacja Marsa" i zarówno zagadki jak i wyposażenie/efekty pozwalają się wczuć w rolę kolonizatorów Czerwonej Planety. Łamigłówki oryginalne i logiczne. Pojawia się element zręcznościowy o "satysfakcjonującym" poziomie trudności, ale w ramach podpowiedzi można go ominąć (to dla tych mniej zręcznych). Obsługa otwarta, gadatliwa i tryskająca optymizmem. Ocena końcowa w mojej nowej podwójnej skali:
- lokalnie - 10/10
- ogólnopolska - 10/10
Długo czekaliśmy na nowy pokój w Świecie Zagadek i przyznam, że warto było czekać. Mars zaskoczył podejściem do tematu i poziomem"zelektryfikowania". Nie przebił mojego ulubionego Statku Piratów, ale niewiele brakuje. Polecam!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Adam Kołakowski
Adam Kołakowski

Zwiadowca
95 pkt

34 opinie

Ziemia na Marsie

07.10.2018 | data wizyty: 06.10.2018

Adam Kołakowski 34 opinie

Pokój rewelacyjny.
Cała zabawa wymaga dobrej współpracy i komunikacji ekipy. Pokój, który sprawdza logiczne myślenie drużyny ale takę ich zdolności manualne.
Polecam wszystkim którzy chcą się dobrze pobawić razem z przyjaciółmi :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

marta.ostrowska.tosa
marta.ostrowska.tosa

Zwiadowca
91 pkt

27 opinii

SpaceX :D

04.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

marta.ostrowska.tosa 27 opinii

Bardzo ładnie wykonany pokój. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zagadki zróżnicowane, nie ma miejsca na nudę i ani razu nie powiedzieliśmy "o taka sama zagadka jak w ..." :D . Jedna zagadka zręcznościowa no i okazało się, że nie jesteśmy zręczni :P poza tym , wszystko na plus a na deser rozmowa z właścicielką która jest prawdziwą pasjonatką - serdecznie pozdrawiamy, Eskejperzy z Radomia :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM