Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Szpital

Szpital

zamknięty

Musicie uciec z sali szpitalnej tak jak to kiedyś zrobili złodzieje zamknięci przez lekarza po opatrzeniu ran. [więcej]

Pokój zamknięty

2-6 osób

60' minut

Fabularny

doświadczeni

Fabuła pokoju

Musicie uciec z sali szpitalnej tak jak to kiedyś zrobili złodzieje zamknięci przez lekarza po opatrzeniu ran.

Dodatkowe informacje

Możliwość gry po angielsku

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Adres

Escape Plan - Warszawa

Nowogrodzka 48/33
(I piętro)
00-695 Warszawa

Cennik

2 osoby 99 zł
3-6 osób 149 zł

Godziny otwarcia

pon-pt 12.00 - 21.00
sob-nd 10.00 - 20.30

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 110 opinii

Ocena ogólna 6.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 7.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 8.2/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

110 opinii pokoju

Swistakk
Swistakk

Obieżyświat
238 pkt

72 opinie

Stary szpital

28.03.2019 | data wizyty: 27.03.2019

Wiarygodna opinia

Swistakk 72 opinie

Jako że wypatrzyłem na lockme, że Escape Plan się zamyka to postanowiłem się ze znajomymi przejść się do Szpitala i Wyroczni (w Sherlocked byłem i się dobrze bawiłem). W związku z niskimi ocenami oczekiwania miałem raczej nieduże, ale też czemu nie iść, skoro można iść :)?

To zacznijmy od dobrych stron. A są nimi zagadki. Uważam, że były całkiem dobre, kilka rozwiązań nam się bardzo spodobało i gdybym miał je oceniać to bym dał 9 albo 10. Ale w nie oczywiście nie można nigdy za bardzo wnikać w opiniach :(.

To teraz kiepskie strony. Pokoje w Escape Plan mają wyjątkowo niskie production value i to raczej dlatego klepią końcówkę rankingu. Rozumiem przez to widoczną naokoło amatorszczyznę w postaci np. wysłużonych lub tanich (=kiepskich jakościowo) rekwizytów, regulaminu pokoju napisany ręcznie długopisem na kartce wyrwanej z zeszytu wiszący na drzwiach obok kartki z jakimiś qrcodami na zniżki do pozostałych pokoi, ostrzeżenia o nieszarpanie drzwiczek w podobnym stylu co regulamin, nazwiska pisane flamastrem zamiast jakoś ładnie wydrukować, popękana szyba w oknie, na którą lepiej było uważać itd. W połączeniu z kiepską fabułą powoduje to że pomimo tego że niektóre rekwizyty rzeczywiście były szpitalne i na swoim miejscu, to mimo wszystko immersja jest wyjątkowo niska i raczej ma się wrażenie jedynie rozwiązywania po kolei zagadek aniżeli uczestniczenia w jakiejś historii.

Do tego wszystkiego malutka powierzchnia i w sumie contentu jednak też dość mało. Nam w trzyosobowej grupie starczyło 30 minut bez żadnych podpowiedzi. Dlatego tym bardziej dziwi mnie poziom trudności przez użytkowników oceniany jako trudny (a w Wyroczni łatwy???).

No i dopóki się nie odwiedzi wszystkich pokoi to czekając w poczekalni lepiej zatkać uszy aby nie słyszeć tego co inne grupy mówią przez mikro...ekhm...krótkofalówkę do GM lub podpowiedzi których GM im udziela.

Mimo wszystko uważam, że oceny wystawiane przez użytkowników są momentami krzywdzące. Wiele z nich ma treść, co do której czytając takową przy innym pokoju spodziewałbym się oceny 9, a tutaj znajduje się 6. Może efekt śniegowej kuli i jak inni wystawili nisko to ja też nieświadomie się tym zasugeruję i też wystawię niską? Ale może brane były pod uwagę też niewypowiedziane wrażenia ;p. Ja w każdym razie stawiam 8 (jako wypadkowa zagadek na plus i production value bardzo na minus), choć mój kolega z którym byłem mówił, że on wystawiłby 10 (pomimo tego, że był już w kilkudziesięciu pokojach).

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

lukwych l.
lukwych l.

Przewodnik
430 pkt

245 opinii

Ucieczka ze Szpitala

24.03.2019 | data wizyty: 21.03.2019

Wiarygodna opinia

lukwych l. 245 opinii

Po słabiutkiej Wyroczni omijaliśmy EscapePlan przez długi czas, ale "groźba" zamknięcia, promocja i ograniczony już dla nas wybór w Warszawie sprawiły, że wreszcie zaliczyliśmy zarówno Sherlocked jak i Szpital. Pomysł na temat świetny, ale wykonanie bardzo kuleje. Historii praktycznie brak, jedynie wyposażenie i zagadki nawiązują do tematu. Łamigłówki są proste, ale ciekawie pomyślane. Jedna mimo prostoty fajnie mnie zaskoczyła. Inna natomiast sprawiła nam problemy techniczne - nic poważnego, ale irytująca niejednoznaczność nie powinna występować w połączeniu z zagadkami zabierającymi czas. Obsługa sympatyczna i gadatliwa - tym razem nie było się do czego przyczepić. Trudność dalej niska, więc pokój raczej dla początkujących. Doświadczeni uciekacze przyjdą tu jedynie aby zaliczyć do kolekcji:).

Ocena ogólna: 6/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 4/10

Poziom trudności: Łatwy

Aaron
Aaron

Wędrowiec
43 pkt

6 opinii

Niski poziom endorfiny

17.02.2019 | data wizyty: 01.11.2018

Wiarygodna opinia

Aaron 6 opinii

Przeciętny pokój, wysłużone rekwizyty, mogło być dużo lepiej, ale też i gorzej.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Arcard
Arcard

Zwiadowca
55 pkt

15 opinii

Szpital...

26.08.2018 | data wizyty: 23.08.2018

Wiarygodna opinia

Arcard 15 opinii

Na wstępie dodam że gdybym zaczął moją przygodę z ER od tego pokoju być może zakończyłbym ją bardzo szybko. Sam pokój nie był bardzo zły on był zaniedbany i nie przemyślany. Ale najgorsza niestety w tym wszystkim była obsługa, tutaj muszę przyznać że było to najgorsze moje doświadczenie jeśli chodzi o obsługę w ER, chociaż z początku nic nie zapowiadało dramatu z biegiem czasu było tylko coraz gorzej a na sam koniec zostaliśmy po prostu porzuceni w recepcji bez słowa. Jeśli chodzi o sam pokój pomysł może i był fajny ale w wykonaniu nie poszło już tak bardzo dobrze, niektóre elementy o których nie mogę mówić by nie psuć zabawy tym którzy zdecydują się pójść zostały po prostu rozwiązane tandetnie. Instrukcja obsługi na drzwiach pokoju od środka, reklamy innych ich pokojów czy ulotki innych ER w pokoju z którego mamy uciekać bardzo, ale to bardzo psują klimat gry, dobrze że wystrój minimalnie równoważył te wady. Na połowie przedmiotów były kartki z napisem "nie szarpać, nie otwierać" ja rozumiem że ludzie są różni i warto żeby nikt nic nie zepsuł ale, to była przesada, która również wpłynęła negatywnie na nasz odbiór tego pokoju. W różnych firmach oznacza się przedmioty inaczej tak by uczestnicy nie zepsuli pokoju jednak tutaj rozwiązanie to pokpiwało inteligencję osób biorących udział w zabawie :/
Rozumiem również że pokój ma już swoje lata, ale byłem w innym równie "starym" i tam przedmioty nie były już tak wysłużone, nie sprawiały również wrażenia jakby miały wkrótce dokonać żywota. Przykręcić włącznik światła czy dokręcić kilka śrub to nawet nie jest serwisowanie to jest kwestia bezpieczeństwa, a także w dużym stopniu wpływa na moją negatywną ocenę tego miejsca. Co do samych zagadek momentami nie były do końca hmmm przemyślane, ale były najmocniejszym aspektem pokoju i wpłynęły na podwyższoną ocenę ogólną tego pokoju

Pokrótce ja zapewne jeszcze zawitam do tego miejsca dam szanse innemu pokojowi w tym przybytku, mam tylko nadzieje że będzie lepiej pod każdym względem. Ale tego konkretnego pokoju w obecnym stanie z czystym sumieniem polecić niestety nie mogę. Ocenę piszę celowo po kilku dniach, żeby być na tyle obiektywny na ile to oczywiście możliwe w tej sytuacji.

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 1/10

Klimat: 5/10

Poziom trudności: Średni

M&M Team
M&M Team

Przewodnik
335 pkt

175 opinii

Bez zmian Siostro pacjent dalej nie oddycha!!!

21.05.2018 | data wizyty: 20.05.2018

Wiarygodna opinia

M&M Team 175 opinii

Pokój raczej "starszej generacji". Kłódki, kilka elektromagnesów i mocno wysłużony wystrój...
Nie przepadamy za pokojami gdzie coś otwierasz i w środku jest klucz do kolejnej rzeczy. Dla Graczy pokój raczej słaby, dla osób, które zaczynają zabawę z ER dobry na rozgrzewkę.
Jedna zagadka jest trochę niedokładna ze względu na małe rozmiary elementów (nie będę spoilerować).
Najgorsze w Warszawskich pokojach są niestety ceny... My na szczęście załapaliśmy się na fajną promocję, niestety uważamy, że jak za taką jakość pokój jest za drogi. W Warszawie jest mnóstwo pokoi z bardziej dopracowanym wystrojem i fajniejszymi zagadkami w takiej samej cenie.

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Łatwy

Patrycja C. 9
Patrycja C. 9

Zwiadowca
82 pkt

12 opinii

Stary szpital, trochę medycyny i uciekinierzy

09.07.2018 | data wizyty: 08.07.2018

Wiarygodna opinia

Patrycja C. 9 12 opinii

Skorzystaliśmy z chłopakiem z promocji lipcowej -50 zł za pokój i -30 zł za rezerwację 2 lub 3 pokoi, więc w rezultacie za Szpital i Sherlocked zapłaciliśmy 68 zł (49 + 19) w niedzielę, więc cena mega okazyjna.
W porównaniu do naszego pierwszego pokoju (Czarnobyl- ostatnia godzina/Sopot) rozumiem fakt oceny pokoju jako starego typu - mało elektroniki, więcej kłódek, jednak dzięki temu zaskoczył nas innymi rodzajami zagadek. Spodobały nam się zwłaszcza te, które wymagały współpracy między graczami, których musi być minimum 2.
Nastrój zdecydowanie buduje historia oparta na faktach o dwóch złodziejach-uciekinierach i przypięcie kajdankami w pokoju - dla mnie mega! Wystrój pokoju to zdecydowanie taki stary gabinet lekarski - niewiele akcesoriów w środku jak to kiedyś było, ale klimatycznie.

Pokój jak dla mnie łatwiejszy od Sherlocked, choć ekipa Escape Plan twierdzi na odwrót.

Ocena ogólna: 6/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Wiktor L. 2
Wiktor L. 2

Wędrowiec
28 pkt

4 opinie

szpital

16.06.2018 | data wizyty: 16.06.2018

Wiarygodna opinia

Wiktor L. 2 4 opinie

Wydaje mi się że jest błąd w zadaniu matematycznym, ale mogłam po prostu przekombinować :)
Pokój jest za mały na szpital, baaaaardzo zabrakło dźwięków, muzyki. Ale zabawa była fajna, zagadki odrobinę przekombinowane.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Małkoś
Małkoś

Nawigator
139 pkt

54 opinie

Czy jest na sali doktor?

02.05.2018 | data wizyty: 03.04.2018

Małkoś 54 opinie

Pokój mały, ale zagadek całkiem sporo. Niektóre niespotykane jak dotychczas w innych ER.

Jednak czegoś zabrakło, wystrój mógłby bardziej przypominać szpital. Jedna zagadka niestety niebyt przemyslana, a raczej urzadzenie do zagadki...

Mimo III miejsca w pokoju, pozostal duzy niedosyt...

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

novvak10
novvak10

Świeżak
14 pkt

4 opinie

Słodko, gorzka przygoda...

24.08.2018 | data wizyty: 24.08.2018

novvak10 4 opinie

O pokoju w Escape Plan o nazwie szpital dowiedziałem się, jak zapewne większość osób z grouponu, ze względu na dość niską cenę jak na warszawskie standardy. Z uwagi na to, że był to mój parędziesiąty ER z rzędu oczekiwanie miałem dość wygórowane, ale nawet to nie powinno usprawiedliwiać tego co powiedzmy... zaznałem.
Nie wiem jak to wyglądało w innych przypadkach, ale w moim nie dostaliśmy żadnego fabularnego wprowadzenia. Żadnego filmiku, tekstu do przeczytania, nawet opowieści, nic, jedynie wprowadzenie dobrze nam wszystkim znane o nie używaniu siły, funkcjonowaniu kłódek, etc. Ale dobra, może w środku coś nas zaskoczy. Tymczasem wchodzimy do pokoju, a tam.. małe pomieszczenie, kilka szafek (swoją drogą mało zadbanych), kilka obrazów, monitorek RTG, a poza tym szary pusty dywan.
Zagadki w pokoju dzieliły się na dwie grupy: pierwsza to dość banalne zagadki typu przypatrz się, a będziesz miał na tacy, które były znośne i na te drugie, które stanowiły większość, czyli nielogiczne, niedopracowane i małospójne „łamigłówki”. Z pokoju nie chce się wyjść czując klimat, tylko chcąc jak najszybciej opuścić to pomieszczenie...
Nie chcę tu pod żadnym pozorem wieszać na kimś psów, bo widać, że organizatorzy mieli ogromne chęci, pomysł, ale realizacja pozostawia wiele do rzyczenia. Nie możemy polegać tylko na niskiej cenie, no sory. Pokój ma ogromny potencjał, jednakże przydała by mu się mała „rewitalizacja”.
Życzę powodzenia właścicielom i mam nadzieję, że wezmą sobie do serca uwagi i zrobią z tego pokoju coś naprawdę dobrego.
Jeżeli chodzi o polecenia to na ten moment zarekomendował bym ten pokój osobie początkującej, która w „sztuce” Escape Roomów nie jest jeszcze obeznana, a chciałaby zasmakować z czym to się je, bo jak mówię, osoba bardziej rozeznania może się rozczarować.

PS
Jeżeli jest to satyra NFZ-tu to jest boska :’D

Ocena ogólna: 3/10

Obsługa: 5/10

Klimat: 4/10

Poziom trudności: Średni

Marta B. 37
Marta B. 37

Zwiadowca
58 pkt

8 opinii

Szpital

28.05.2018 | data wizyty: 25.04.2018

Wiarygodna opinia

Marta B. 37 8 opinii

Pokój, w którym liczy się głównie spostrzegawczość i dociekliwość. Na plus różnorodność zagadek oraz fabuła motywowana prawdziwymi wydarzeniami. Jednak niektóre zagadki były nieco nieczytelne. Pani z obsługi miła i pomocna, polecam.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM