Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Piramida
Partner lockme

Piramida

Warszawa | Mazowieckie | Dom Zagadek

9.6/10
Warszawa: 33. miejsce | Mazowieckie: 33. miejsce | Polska: 168. miejsce

 • 2-6 osób
 • początkujący
 • 60 minut
 • Przygodowy

Grupa młodych archeologów odkryła nieznaną wcześniej Piramidę, która kryje w sobie wiele tajemnic. Słyszeliście niezliczone plotki o jej nadprzyrodzonych właściwościach i postanowiliście na własnej skórze sprawdzić jak jest naprawdę.
Przed wami wyjątkowa wyprawa a droga do wyjścia nie jest prosta, Piramida broni swoich tajemnic...

Zapraszamy na wielką przygodę.

Pokój stworzony w klimacie starożytnej piramidy, dopracowany pod względem scenariusza, zaskakuje licznymi rozwiązaniami technicznymi. Do stworzenia wykorzystaliśmy prawie pół kilometra kabli, mnóstwo elementów elektronicznych i mechanicznych. W tym pokoju liczy się umiejętność logicznego myślenia, kojarzenia faktów, przyda się również nieco zdolności manualnych i oczywiście umiejętność pracy w zespole - z tego pokoju nie wyjdziesz bez pomocy towarzyszy...

 • Pokój przyjazny dzieciom
 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
Adres
Dane właściciela
Dom Zagadek sp. z o.o.
ul. Przyrynek 28
00-219 Warszawa
NIP: 5252551452

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 471 opinii o tym pokoju

9.6/10

Warszawa: 33. miejsce
Polska: 168. miejsce

Obsługa 9.6/10

Klimat 9.5/10

0

31

148

198

94

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 283 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Wszystko, co najlepsze

  20.10.2015

  Jeden escape room, a łączy w sobie wszystko, co w tej rozrywce najlepsze. Ciekawe mechanizmy, rozwiązania techniczne, bardzo dopracowany scenariusz, elementy zaskoczenia, dobrze poukrywane wskazówki... I tak można by wymieniać i wymieniać. Od razu widać ogrom pracy włożonej w ten pokój i dbałość o każdy detal.

  Choć pokój przemawia formą najbardziej do grup początkujących, to każdy weteran równie dobrze będzie się bawił. Jadąc do Warszawy mieliśmy sygnały, że ten jeden trzeba odwiedzić. Potwierdzamy i przekazujemy tę informację dalej.

 • QueridoNika

  QueridoNika

  Liczba recenzji: 26
  Wiarygodna opinia

  Piramida

  09.03.2018 | data wizyty: 07.03.2018

  Ogólnie pokój mega klimatyczny, zagadki dają trochę do myślenia, jest ich całkiem sporo. Byliśmy w 3 osoby i myślę, że to takie max, ponieważ zagadki są tak skonstruowane, że więcej osób nie miało by nic do roboty.

  Pierwsze wrażenie jak się patrzy na pokój nie jest zbyt szczególne, powiedziałabym nawet, że słabe bez wielkiego WOW ;) ale potem w trakcie gry i odkrywaniu dalszej części zabawy naprawdę robi się fajnie :)

  Byłam już w kilku pokojach i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że brakuje tu wprowadzenia. Mam na myśli opaski na oczy lub zamknięte oczy. Ponieważ wchodzi się do pokoju zwyczajnie od razu oglądając wszystko.

 • Gripp

  Gripp

  Liczba recenzji: 9 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Obudź mumię i uciekamy!

  24.03.2018 | data wizyty: 24.03.2018

  I ty śmiertelniku odważyłeś się zawitać do grobu faraonów - bogów. Uciekaj póki możesz albo bądź potępiony...!

  Stałą grupą wybraliśmy się do Piramidy. Postanowiliśmy zamienić mroczne piwnice ludojadów tym razem na przyjemniejsze klimaty...a na pewno na cieplejsze:)

  Wyprawa do piramidy okazała się bardzo udana. Po odwiedzinach w tym pokoju pozostaną na pewno miłe wspomnienia.

  Escape room został przygotowany - jak można się domyślić - w klimatach piramidy egipskiej. Pełno tu przeróżnych hieroglifów, malowideł przedstawiających bogów i płaskorzeźb uzupełniających klimat. Nawet piachu trochę się znajdzie ;)

  Cała zagadka jest bardzo ciekawa. Fabuła jest poprowadzona w sposób logiczny i jak ktoś jest w stanie dodać dwa do dwóch to powinien dać sobie radę.. A i oczywiście sprawny towarzysz jest w cenie! Napotkaliśmy tutaj mnóstwo nowatorskich pomysłów, które dodatkowo podniosły naszą ocenę pokoju. Oprócz tradycyjnych kłódek czekają tutaj na zagubionych podróżników inne ciekawe pomysły, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Zastosowane mechanizmy działały sprawnie (równie sprawnie działać muszą gracze ;) ). Nie pozostawiono niczego przypadkowi. Nie mieliśmy sytuacji zablokowania jakiegoś mechanizmu, z czym wiązałaby się konieczność wsparcia technicznego "z zewnątrz" :)

  Udało się nam uciec z zapasem 7,5 minuty. Uważam jednak, że jest to pokój dla osób, które już kilka ER-y mają na koncie. Wówczas można oddać się w pełni zabawie - osoby początkujące mogą czuć się lekko zagubione.

  Pokój polecam i wybiorę się z przyjemnością do innych pokojów w Domu Zagadek! :)

 • Akesis

  Akesis

  Liczba recenzji: 28
  Wiarygodna opinia

  W piramidzie

  02.02.2018 | data wizyty: 28.01.2018

  Planowaliśmy wizytę w Piramidzie od bardzo dawna, ale zawsze kończyło się tak, że z różnych powodów lądowaliśmy w innym pokoju. Przez to, gdy w końcu udało nam się zawitać do tego grobowca, przyszliśmy jako doświadczeni wyjadacze ;) Trochę szkoda, bo pokój jest świetny i chętnie spędzilibyśmy w nim więcej czasu, a tak wyszliśmy 25 minut przed czasem, bez żadnych podpowiedzi.

  Rozgrywka nie jest trudna, ale bardzo wciąga. Zagadki są różnorodne i jest ich dużo - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najfajniejsze jak zwykle są te zręcznościowe :) Klimat starożytnego grobowca również został oddany świetnie. Jedyne, co trochę psuje efekt, to obecność absolutnie współczesnych kłódek, no ale to nie popsuło nam frajdy z rozwiązywania zagadek. Obsługa jak zwykle w Domu Zagadek na wysokim poziomie. Nie ma się po prostu do czego przyczepić.

  Polecam pokój przede wszystkim zespołom początkującym. Zaawansowani też będą się swietnie bawić, tylko może trochę krócej :)

 • Zuzanna G. 2

  Zuzanna G. 2

  Liczba recenzji: 2
  Wiarygodna opinia

  piramida

  22.03.2018 | data wizyty: 18.03.2018

  Bardzo interesujący pokój, jednak poziom był dość trudny. Trzeba się przygotować na dużą ilość zagadek.
  Ogólna ocena jest pozytywna, zdecydowanie polecam.

 • drLogan

  drLogan

  Liczba recenzji: 71 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Antyczny Egipt w pigułce

  13.08.2017 | data wizyty: 09.08.2017

  Do pokoju wybraliśmy się w 4 osoby - 2 średniodoświadczone i 2 początkujące. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, jednak nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest to pokój dla początkujących.
  Zagadki bardzo pomysłowe i dające dużo satysfakcji po ich rozwiązaniu, jednak jak na klimaty antycznego grobowca, trochę za dużo kłódek.

 • Adamoos

  Adamoos

  Liczba recenzji: 22
  Wiarygodna opinia

  Egipska tajemnica

  10.08.2017 | data wizyty: 09.08.2017

  Wakacje to dobry czas na odwiedziny escape room. Tym razem nasz wybór padł na firmę Dom Zagadek i pokój Piramida. Wybraliśmy go ponieważ nasz standardowy team był tym razem ograniczony tylko do dwóch osób, więc nie chcieliśmy uderzać do jakiegoś bardzo trudnego pokoju.

  Piramida opisana jest jako pokój dla początkujących. Zagadki nie są może ekstremalnie trudne. Bardzo logiczne, spójne i pomysłowe. Jednak wymagają sporo spostrzegawczości, logicznego myślenia i troszkę doświadczenia. Dlatego naszym zdaniem pokój ten jest raczej pokojem dla średnio zaawansowanych grup, chcociaż początkujący napewno też dadzą radę po skorzystaniu z podpowiedzi. Nam udało się wyjść minimalnie przed czasem, z jedną małą wskazówką.

  Jak już wspomniałem, zagadek jest całe mnóstwo. Można coś policzyć, jest trochę elementów zręcznościowych i bardzo, bardzo dużo takich, które trzeba po prostu logicznie do siebie dopasować. Całość utrzymana jak najbardziej w klimacie egispkiej piramidy, włącznie z egipskim sposobem zapisu cyfr!

  Wykonanie pokoju również stoi na najwyższym poziomie. Wprawdzie jest tutaj sporo kłódek, ale nie psują one zabawy. Napewno nie są elementem dominującym, a znajdowanie kolejnych kodów poprzez rozwiązywanie zagadek sprawia dużą frajdę. Niektóre zagadki i elementy pokoju wykonane są napewno jako dedykowane i tutaj wielkie brawa za pomysłowość i wykonanie. Mechanika finalnej zagadki to przysłowiowa wisienka na torcie :)

  Obsługa - miła, sympatyczna, uśmiechnięta i pomocna. Śledząca rozgrywkę i służąca pomocą jeśli trzeba. Trochę nietypowo rozwiązany system pamiątkowego zdjęcia, my wolimy jednak fotkę na fejsa ;-)

  Reasumując bardzo udana ucieczka i chętnie wrócimy ponownie do pozostałych pokoi!

 • Aleksandra W. 8

  Aleksandra W. 8

  Liczba recenzji: 57
  Wiarygodna opinia

  Przygoda w grobowcu!

  23.05.2017 | data wizyty: 23.05.2017

  Świetny pokój, godny polecenia :) Dużo zagadek, ale niezwykle ciekawych i przemyślanych. Polecam raczej większym grupom. Byliśmy w dwie osoby i trochę sporo zagadek jak na dwójkę, ale do przejścia :) Obsługa również sympatyczna. Polecam!

 • Basia G.

  Basia G.

  Liczba recenzji: 3
  Wiarygodna opinia

  Bardzo fajny pokój

  13.10.2017 | data wizyty: 13.10.2017

  Dobry dla początkujących, ale ciekawy również dla osób bardziej zaawansowanych. Bardzo fajny klimat pokoju i wiele rzeczy, których się nie spodziewaliśmy.

 • Biedrona

  Biedrona

  Liczba recenzji: 69 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Piramida i ...

  09.04.2017 | data wizyty: 09.04.2017

  ...i co? No właśnie. Brak w tym pokoju fabuły, wprowadzenia, historii do rozwiązywania naprawdę fajnych zagadek. To minus tego ER, ale na szczęście tylko jedyny, bo najważniejszy element pokoju, czyli właśnie zagadki były super: zróżnicowane, tak pod względem trudności, jak i sposobu ich rozwiązania, rodzaju, umiejętności potrzebnych do ich przejścia. Poza tym było ich naprawdę sporo, tyle by bez większych problemów wyjść przed czasem i tyle by za wcześnie nie skończyć. Klimat pokoju też zachowany, idealny podkład muzyczny, nie przeszkadzał a dopełniał całości. Ilość kłódek proporcjonala do ilości innych technicznych rozwiązań, wszystko spójne i korespondujące ze sobą. Generalnie polecam każdemu, bo naprawdę warto ten pokój odwiedzić. Obsługa bardzo sympatyczna

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 46 47 48

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM