O escape room Oferty specjalne Lista pokoi
Vouchery prezentowe Zarejestruj się Zaloguj się
Escape room Piramida
Partner Lockme

Piramida

Warszawa | Mazowieckie | Dom Zagadek

9.7/10
Warszawa: 9. miejsce | Mazowieckie: 9. miejsce | Polska: 29. miejsce

 • 2-6 osób
 • początkujący
 • 60 minut
 • Przygodowy

Grupa młodych archeologów odkryła nieznaną wcześniej Piramidę, która kryje w sobie wiele tajemnic. Słyszeliście niezliczone plotki o jej nadprzyrodzonych właściwościach i postanowiliście na własnej skórze sprawdzić jak jest naprawdę.
Przed wami wyjątkowa wyprawa a droga do wyjścia nie jest prosta, Piramida broni swoich tajemnic...

Zapraszamy na wielką przygodę.

Pokój stworzony w klimacie starożytnej piramidy, dopracowany pod względem scenariusza, zaskakuje licznymi rozwiązaniami technicznymi. Do stworzenia wykorzystaliśmy prawie pół kilometra kabli, mnóstwo elementów elektronicznych i mechanicznych. W tym pokoju liczy się umiejętność logicznego myślenia, kojarzenia faktów, przyda się również nieco zdolności manualnych i oczywiście umiejętność pracy w zespole - z tego pokoju nie wyjdziesz bez pomocy towarzyszy...

Jeśli wolisz zapłacić gotówką na miejscu zapraszamy do rezerwacji na stronie: http://domzagadek.pl/rezerwacja/#piramida lub telefonicznie: (+48) 884-884-839

 • Pokój przyjazny dzieciom
 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
Adres
Dane właściciela
Dom Zagadek sp. z o.o.
ul. Przyrynek 28
00-219 Warszawa
NIP: 5252551452

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 428 opinii o tym pokoju

9.7/10

Warszawa: 9. miejsce
Polska: 29. miejsce

Obsługa 9.6/10

Klimat 9.5/10

0

19

126

190

94

Wystaw opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 224 Profil FB
  Opinia Lockme.pl

  Wszystko, co najlepsze

  20.10.2015 0 0

  Jeden escape room, a łączy w sobie wszystko, co w tej rozrywce najlepsze. Ciekawe mechanizmy, rozwiązania techniczne, bardzo dopracowany scenariusz, elementy zaskoczenia, dobrze poukrywane wskazówki... I tak można by wymieniać i wymieniać. Od razu widać ogrom pracy włożonej w ten pokój i dbałość o każdy detal.

  Choć pokój przemawia formą najbardziej do grup początkujących, to każdy weteran równie dobrze będzie się bawił. Jadąc do Warszawy mieliśmy sygnały, że ten jeden trzeba odwiedzić. Potwierdzamy i przekazujemy tę informację dalej.

 • Bartosz

  Bartosz M.

  Liczba recenzji: 79 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Do Wrocławia doszły słuchy...

  21.02.2017 | data wizyty: 18.02.2017 0 0

  ...że Piramida jest warta odwiedzenia. Pierwsze słuchy doszły ponad rok temu, ale w końcu nam udało się tu przyjechać i rzeczywiście było warto :)

  Klimat jest atutem pokoju, w szczególności jego wystrój, gdzie znajdziemy mnogość elementów nawiązujących do starożytnego Egiptu. Na wyróżnienie zasługują zagadki manualne, które wymagają współpracy i co tu więcej mówić - można poczuć się jak dziecko ;) Osobiście przy pierwszej zagadce wymieniłbym "wsad", bo niektórzy sportowcy mogą zwrócić uwagę na element niepasujący do tej epoki ;) Oceniłbym ten pokój dla początkujących - jest liniowy i bardzo logiczny, choć znajduje się w nim kilka rozpraszaczy. Dodam, że grupy doświadczone też będą się dobrze bawić :)

  Obniżam trochę ocenę za obsługę - Pani po wizycie nie za bardzo chciała wdać się w dłuższe dyskusje i nie udokumentowała nas zdjęciowo, chyba jej zależało na szybkim posprzątaniu pokoju, choć ponoć byliśmy jedną z lepszych grup i wyszliśmy dużo przed końcem czasu. Uczciwie dodam, że Pani była bardzo miła i wprowadziła nas w języku angielskim (mieliśmy w drużynie osobę z zagranicy).

  Podsumowując - Piramida jak najbardziej zasługuje na swoje wysokie miejsce w rankingu i jest to dobre miejsce, żeby złapać zajawkę na escape roomy :)

 • Katarzyna

  Katarzyna B.

  Liczba recenzji: 39 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Piramida i ...

  09.04.2017 | data wizyty: 09.04.2017 0 0

  ...i co? No właśnie. Brak w tym pokoju fabuły, wprowadzenia, historii do rozwiązywania naprawdę fajnych zagadek. To minus tego ER, ale na szczęście tylko jedyny, bo najważniejszy element pokoju, czyli właśnie zagadki były super: zróżnicowane, tak pod względem trudności, jak i sposobu ich rozwiązania, rodzaju, umiejętności potrzebnych do ich przejścia. Poza tym było ich naprawdę sporo, tyle by bez większych problemów wyjść przed czasem i tyle by za wcześnie nie skończyć. Klimat pokoju też zachowany, idealny podkład muzyczny, nie przeszkadzał a dopełniał całości. Ilość kłódek proporcjonala do ilości innych technicznych rozwiązań, wszystko spójne i korespondujące ze sobą. Generalnie polecam każdemu, bo naprawdę warto ten pokój odwiedzić. Obsługa bardzo sympatyczna

 • Beata

  Beata C.

  Liczba recenzji: 14 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Duuuużoo rozwiązań technologicznych, duuuużooo zagadek

  21.12.2016 | data wizyty: 19.12.2016 0 0

  Czasami podglądam na youtube stolarzy z U.S.A., którzy robią ekstra rozwiązania dla escape room'ów i jest takie jedno, które .... :):).... szczególnie mi się podoba - i właśnie tu je znalazłam. Ale był czad!!!!

  Byliśmy w trójkę - ja po kilku escape roomach i 2 świeżaków, wyszliśmy przed czasem po 2 podpowiedziach, więc oceniam pokój na max średnio trudny. Tylko sprawdzajcie się czy dobrze liczycie, bo my zrobiliśmy kilka błędów (tu przydały się dodatkowe podpowiedzi).

  Trochę zwlekałam z pójściem do tego escape room, bo mimo opisów o ilości wykorzystanych kabli, sznurków itd. wciąż widziałam na zdjęciach płytę pilśniową i wydawało mi się, że to coś jakby pudełko z zapadniami i kłódkami. A tymczasem..... BYŁO ZUPEŁNIE INACZEJ! Wystrój klimatyczny, czujesz się jak w piramidzie. Światło, dodatki, pojedyncze elementy bardzo w temacie.

  Mnie powaliły rozwiązania techniczne, ale ja to po prostu uwielbiam, więc mogę być nieobiektywna:)

  Na plus logika zagadek, ich sekwencja, to że trzeba zebrać kilka danych żeby rozwiązać zagadkę, a nie na głupa otwierać kłódkę po kłódce.

  Jest w tym ER jakaś szczególna atmosfera, trudna do podrobienia. Przygotowano dla nas bardzo dużo zagadek, wystarczyłoby na dwa escape roomy - więc każda minuta jest naszpikowana emocjami, bo co chwila coś odkrywacie i jeszcze bardziej się nakręcacie i jeszcze mocniej się motywujecie i chcecie jeszcze więcej.

  Konieczna kooperacja, niezbędna zręczność, przebiegłość też się przyda.

  Fajnie było:>

 • 5kapcio5

  5kapcio5

  Liczba recenzji: 9 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  W odwiedzinach u Nabuchodonozora

  15.02.2017 | data wizyty: 28.08.2016 0 0

  Największym plusem pokoju jest spójność zagadek oraz jego wystrój.
  Polecamy

 • Magda

  Magda Z.

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Wystrój pokoju 10/10

  01.04.2017 | data wizyty: 01.04.2017 0 0

  Bardzo dobrze urządzony, czuć klimacik :)

 • ghardinus

  ghardinus

  Liczba recenzji: 2 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Logiczne wyzwania w klimacie starożytnego Egiptu :)

  25.03.2017 | data wizyty: 20.03.2017 0 0

  Piramida okazała się bardzo dobrym pokojem - spełniła nasze oczekiwania :) Początkowo onieśmiela ilością szyfrów, znaków i symboli, ale gdy odnajdzie się w tym logikę, robi się trochę łatwiej.

  Właśnie logika była tu dla mnie największą zaletą - większość zagadek oparta jest właśnie na logicznym myśleniu, kojarzeniu faktów i łączeniu detali. Stosunkowo mało jest "przeszukiwania" - potrzebna raczej sprawna głowa, spostrzegawczość, trochę matematyki. Dla mnie proporcje były tu idealne :)

  Duży plus za fajne zagadki kooperacyjne oraz kreatywne wykorzystanie różnych możliwości - nie muszą być wcale technologicznie zaawansowane, bo kluczem jest dobry pomysł. Pomimo że egipski wystrój jest raczej symboliczny (dzięki czemu nie ma poczucia tandety), chwilami atmosfera przypominała przygody Indiany Jonesa :)

  Obsługa również na plus. Wszystko jasno i sprawnie wytłumaczone, bez zbędnego lania wody, i z sympatycznym podejściem - pomimo spóźnienia części graczy o prawie kwadrans.

  Pokój polecam dla grup 4-osobowych. My byliśmy w sześć osób (od początkujących do średnio doświadczonych) - nie było to problemem przestrzennym, nie wchodziliśmy sobie w drogę, ale udało nam się wyjść trochę za szybko. Chętnie spędzilibyśmy tam więcej czasu :)

  Mam nadzieję, że uda nam się spróbować innych pokoi Domu Zagadek - jeśli prezentują to samo podejście, jestem pewien, że będziemy się dobrze bawić.

 • Justyna

  Justyna P.

  Liczba recenzji: 33 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Bardzo ciekawy pokój ;)

  29.05.2016 1 0

  W ramach trójmiejskich odwiedzin Warszawy wybraliśmy się między innymi do słynnego pokoju jakim jest Piramida ;) w związku ze sławą tejże wyłuskaliśmy z portfeli 160 zł (weekend - opłata za grę). Byliśmy w duecie - stąd pierwsza rzecz, której nawet nie nazwałabym uwagą, że płaci się za grę a nie za ilość osób - co boli szczególnie dwójki a szkoda - rozumiemy, że biznes to biznes, ale można wprowadzić jakieś godziny mniej sprzedajne a ciut tańsze właśnie dla dwóch osób ;) szczególnie, że po przejściu pokoju okazało się, że dwie/trzy osoby na ten pokój w zupełności wystarczają.

  Wracając do samego pokoju! Pokój na bardzo wysokim poziomie, elementy dopracowane, zagadki (w zdecydowanej większości) których nie widzieliśmy w żadnych innych escaperoomach, choć troszkę już za nami. Pokój bardzo promuje współpracę pomiędzy graczami ;) liczy się spostrzegawczość, zręczność. Nie da się ukryć, że wyszliśmy z pokoju będąc pod mega wrażeniem rozwiązań. Wiele momentów, w których wpadnięcie na rozwiązanie prowokowało szeroki uśmiech od ucha do ucha i dużą satysfakcję.

  Na minus: brak wprowadzenia do fabuły a wystarczyłoby jakoś ciekawie opowiedzieć, że jesteśmy podróżnikami, którzy przyszli okraść grobowiec - aby uniknąć klątwy i zemsty faraona musimy rozwiązać szereg zagadek, które ostatecznie doprowadzą nas do bezpiecznego wyjścia z piramidy. Wtedy też współczesny rekwizyt, o którym mowa w niektórych komentarzach miałby swoje uzasadnienie.....

  Wyszliśmy 17 minut przed czasem i zero podpowiedzi - pokój polecam raczej dla grup początkujących/średniozaawansowanych.

  Podsumowując bardzo polecam, bo naprawdę warto odwiedzić Piramidę w Warszawie i zdecydowanie wybierzemy się do innych pokoi następnym razem ;) uwagi mają na celu jedynie zwrócenie uwagi na możliwość dopracowania drobnych szczegółów, na które zwrócili uwagę także inni gracze - także...może coś w tym jest ;p w końcu miano Lidera zobowiązuje

 • Uciekinier2000

  Uciekinier2000

  Liczba recenzji: 4 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Egipski grobowiec

  31.08.2016 | data wizyty: 31.08.2016 0 0

  Pokój klimatyczny, wizyta udana. Wielkim plusem tego pokoju jest duża ilość zagadek zręcznościowych. Polecam

 • Olga

  Olga M.

  Liczba recenzji: 6 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Warto zajrzeć!

  28.07.2016 0 0

  Choć pokój raczej dla początkujących i średniozaawansowanych to jestem pod wrażeniem rozwiązań technicznych i mechanizmów, które pojawiły się w pokoju. Zagadki choć nie najtrudniejsze to rzadko spotykane w innych pokojach. Byłyśmy w trójkę, wyszłyśmy 6 minut przed czasem. Polecam!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 41 42 43

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM