Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Tesla

Tesla

modernizowany

Jest 6 marca 1943 roku. Dwa miesiące temu w swoim nowojorskim pokoju hotelowym w wieku 87 lat zmarł genialny serbski wynalazca Nikola Tesla. Już następnego... [więcej]

35

35 opinii

|

21

Warszawa: 21 miejsce

|

Mazowieckie: 21. miejsce

|

PL 100

Polska: 100. miejsce

|

9.6/10

2-4 osoby

60' minut

Przygodowy

doświadczeni

Fabuła pokoju

Jest 6 marca 1943 roku. Dwa miesiące temu w swoim nowojorskim pokoju hotelowym w wieku 87 lat zmarł genialny serbski wynalazca Nikola Tesla. Już następnego dnia na miejscu znaleźli się dziwni ludzie plądrując apartament i zabierając z sejfu wszystkie dokumenty. Dziś ci sami ludzie zjawili się pod osłoną nocy w jednej z warszawskich kamienic.

Jesteście członkami Domu Kluczy, tajnej organizacji broniącej ludzkości przed stworami niewyobrażalnymi dla zwykłych śmiertelników, Przeprowadzacie właśnie eksperyment na jednym z takich stworzeń w celu przetransferowania części jego mocy na jednego z członków Zakonu. W trakcie tej procedury pada nagle zasilanie w całym laboratorium, a Wy zostajecie w nim zamknięci.

Dzięki notatkom z sejfu Tesli pewnej grupie ludzi udało się zlokalizować Dom Kluczy i przybyć tu aby wykraść największą tajemnicę Nikoli Tesli - Źródło Kosmicznej Energii. Złodzieje wystraszeni konsekwencjami wydarzeń towarzyszących odłączeniu Źródła Energii zbiegli, gubiąc po drodze to po co przybyli. Zasilanie awaryjne co prawda działa, ale Waszym zadaniem jest umieścić Źródło Kosmicznej Energii z powrotem w reaktorze zanim dojdzie do tragedii... Musicie ustabilizować jego gwałtowną naturę odciągając z niego nadmiar energii i przywracając dzięki temu zasilanie niesamowitych wynalazków Nikoli Tesli.

Dodatkowe informacje

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Przycisk bezpieczeństwa

Adres

Dom Kluczy - Warszawa

ul. Zgoda 5 lokal U5 (18 na domofonie) - Brama przy carrefour express

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

2 os - 140
3 os - 160
4 os - 180

Godziny otwarcia

9 - 21

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 35 opinii

Ocena ogólna 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

35 opinii pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

312 opinii

Spotkanie z Mistrzem

13.02.2019 | data wizyty: 10.02.2019

Opinia Lockme.pl

LockMe 312 opinii

Wybraliśmy się do Tesli z zamiarem zrobienia sobie wynalazku, jednak niełatwo jest tak ot przebić Mistrza w swoim fachu.
Scenariusz zaskakuje rozwiązaniami technicznymi i mechanizmami. Są tu zagadki, które mogą zatrzymać na dłużej, ale są w pełni logiczne i przyjemne - szczególnie jedna z nich jest bardzo oryginalna i godna pochwały za kreatywność. To również znakomity test na spostrzegawczość, ponieważ trzeba mieć oczy dookoła głowy. No i nie można zapomnieć o współpracy, bez której będzie ciężko.

Tesla w pewien sposób bawi się z graczami, którzy trafiają do tego pokoju. Robi to trochę przez naukę, co szczególnie należy docenić. Łamigłówek związanych z samym Teslą jest sporo, więc będziecie mieli całkiem dużo do roboty. Jest również sporo czytania, ale jest to w pełni uzasadnione ścieżką scenariusza - poza tym ci, co byli w Testamencie wiedzą, że Dom Kluczy to lubi i nam to w tym przypadku nie przeszkadza :)

Poziom trudności: Średni

VooVoo
VooVoo

Przewodnik
330 pkt

188 opinii

...

17.02.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Wiarygodna opinia

VooVoo 188 opinii

Pokój robi wrażenie liczbą zagadek doskonale wpisujących się w klimat pracowni słynnego Tesli. Zaskakujące, nie często spotykane rozwiązania techniczne. Obsługa rewelacyjna. Polecam.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

209 opinii

#189

30.01.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Q 209 opinii

Po autorach legendarnego Testamentu, można było spodziewać się pokoju bardzo przemyślanego w zagadkach, z soczystą fabułą w tle. I to wszystko w Tesli jest, ponieważ bez żadnej wątpliwości – zagadki przedstawiają tu pewną historię, która wciąga od pierwszych minut gry. O ile Testament to najlepsze wydanie escapowej klasyki, o tyle Tesla zadziwia bogactwem zagadek technicznych, wymagających zamiennie przytomności umysłu, zdolności łączenia faktów, pewnej ręki, no i umiejętności czytania między wierszami. Z tego powodu, całość rozgrywki ocenić można nie tylko jako dość wymagającą (zwłaszcza dla dwóch graczy), co przede wszystkim – inteligentną. Imponujące jest także to, jak twórcom Domu Kluczy udaje się za każdym razem sygnować swoje dzieła niepowtarzalnym i niepodrabialnym klimatem gry. I gdyby tylko tak uczono w szkołach fizyki… Jest to pokój, który w przygotowaniu wymagał ogromnej wiedzy i znajomości tematu, a także sporych nakładów pracy. Unikatowa i fascynująca propozycja escapowa!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Mikołaj C.
Mikołaj C.

Nawigator
107 pkt

30 opinii

Tesla

21.02.2019 | data wizyty: 20.02.2019

Mikołaj C. 30 opinii

Wow.
Szczerze mówiąc, jakkolwiek bym się nie starał, nie jestem w stanie powiedzieć o tym co się dzieje w tym pokoju w kilku zdaniach.
Fabuła, zagadki, wystrój to wszystko się tutaj zgrywa jak nigdzie indziej. Zresztą to chyba standard w Domu Kluczy.
Słysząc opinie o tym pokoju, spodziewałem się, że będzie świetny, jednak tego, że będe musiał przez niego przetasować moją osobistą ścisłą topkę już nie przewidziałem. :)
Zdecydowanie najmocniejszym punktem są tutaj zagadki. Mimo 40 pokojów za sobą, większości nie widziałem nigdzie i można było sie pozytywnie nimi zaskoczyć praktycznie co kilka minut. Szczególnie jedna, po której pomyślicie "ale jak to, w pokojach zagadek takie rzeczy?!?!". :D
Na odwiedzenie Domu Kluczy zostało już tylko kilka dni, więc NIE PRZEGAPCIE tej szansy, bo to na prawdę trochę niedoceniona perełka na mapie Warszawskich Escape Roomów.
Ocena dla mnie wyskakuje poza skale - 11/10.
Dzięki wielkie! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Panda Express
Panda Express

Pionier
161 pkt

53 opinie

W laboratorium wynalazcy

23.11.2018 | data wizyty: 20.11.2018

Wiarygodna opinia

Panda Express 53 opinie

Największym plusem pokoju jest z pewnością jego oryginalność. Wszystkie zagadki, które tam spotkaliśmy były dla nas czymś nowym (przy ponad 50 pokojach na koncie), a przy tym świetnie wpisywały się w wystrój, a ich rozwiązanie wymagało trochę wysiłku umysłowego. Klimat świetnie oddany i pozwalający dowiedzieć się trochę więcej o wynalazkach Tesli.
Obsługa rewelacyjna, zaangażowana w ER, drugie tyle co w pokoju spędziliśmy na wymianie doświadczeń i rozmowie o pokojach.
Polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Mruffka
Mruffka

Nawigator
123 pkt

35 opinii

"Elektryzująca" atmosfera

29.01.2019 | data wizyty: 22.01.2019

Mruffka 35 opinii

...Gdy otworzyłam oczy, rozejrzałam się i od razu poczułam, że to pokój, który ma świetną aurę... Miękka czerwień, intrygujące elementy wystroju, dziwne urządzenia i ta dosłownie "elektryzująca" atmosfera. Po rozwiązaniu jednej dość prostej zagadki rzuciłam się na następną manualną i zapomniałam o bożym świecie. W międzyczasie reszta naszego zespołu szalała... w końcu z rozsądku rzuciłam zabawkę i ruszyłam eksplorować dalej. Odkrywaliśmy zagadki jednocześnie intrygujące i oryginalne. Pomimo moich 50 zaliczonych pokojów wiele z tych zadań widziałam pierwszy raz. To, co podobało mi się najbardziej to fantazja, którą się czuło w powietrzu, ale także piekielna logika. Ciekawe jest to, że do tej logiki zwykle potrzeba prawdziwej wiary, że ta logika naprawdę zadziała. Wciąż mi tej wiary jednak brakuję, albo mam trochę za mało zaufania do swoich zmysłów. Podsumowując. Tesla to doskonale przygotowany pokój z przemyślaną scenografią i niepowtarzalnymi i jednocześnie niezwykle spójnymi zagadkami. Obowiązkowy dla każdego miłośnika pokojów zagadek. Dla mnie ścisła warszawska czołówka :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

niosący_światło
niosący_światło

Nawigator
104 pkt

57 opinii

Kochamy ELEKTRYCZNOŚĆ!!

13.12.2018 | data wizyty: 01.12.2018

Wiarygodna opinia

niosący_światło 57 opinii

Na wizytę w Domu Kluczy czekaliśmy od dawna. Naszym pierwszym w życiu pokojem był Testament. Po tej wizycie zaś ER'y stały się dla nas jak Rewolucja. Cytując klasyka (Bakunin, Nieczajew - Katechizm Rewolucjonisty): Rewolucjonista jest człowiekiem straconym. Wszystkie jego myśli, namiętności i pasje podporządkowane są jednemu celowi. Sukcesowi Rewolucji. Tym stały się dla nas ER'y
Po 9 miesiącach i 30 pokojach pokojach wróciliśmy do Domu!!

Tesla zdecydowanie dorósł do poziomu jaki wyznaczył Testament. Nie było to łatwe. Powstało więc dzieło wielkie! Dzieło swoją estetyką nawiązujące do warsztatów jakie pracowały w XIX wieku. Logiczne warstwie zagadkowej. Bez niedociągnięć. Bez udziwnień. Sama przyjemność. Czysta łamigłówka, współpraca między zawodnikami, logiczne myślenie, czytanie ze zrozumieniem.
Nawet zagadka manualna, która w innym pokoju została uznana przeze mnie jako element udziwniony, tu pasuje. Do tego zawiera ona obejście, które powoduje, że nie traci się czasu na rzeczy, o których nie posiada się talentu. Uznanie za to!
Dobrze wyeksploatowane pole współpracy pomiędzy graczami - tu zagospodarowana w najwyższej klasie i jakości.
Pokój daje możliwość wyszacowania samemu ilości zagadek jakie pozostają do końca, a w związku z tym także koniecznego na nie czasu. Traktuję to jako wyższy poziom mistrzostwa architektonicznego.
Dom Kluczy to nie tylko dobre zagadki, ale także świetnie pociągnięta fabuła. Elektryzujące wynalazki Tesli wciągnięte w fabułę: opowieść o pracy i osiągnięciach i życiu wielkiego wynalazcy. Mogę powiedzieć, że będąc w pokoju nie byłem w nim, ale byłem nim! Byłem częścią wielkiej przygody.

Jak wielu wspaniałych zdań bym nie wygłosił o Pokoju TESLA, będzie to tylko marny cień rzucony na ścianę ze światła elektrycznej żarówki, którą Mistrz Tesla trzyma w ręku. :)

NIE PRZEGAPCIE TEGO POKOJU!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Ola S. 29
Ola S. 29

Zwiadowca
55 pkt

7 opinii

Pokój genialny jak wynalazki Tesli :)

29.01.2019 | data wizyty: 28.01.2019

Wiarygodna opinia

Ola S. 29 7 opinii

Po odwiedzeniu Testamentu, który wciąż pozostaje dla nas numerem jeden, wiedzieliśmy że musimy wrócić do Domu Kluczów i spróbować sił w drugim pokoju.

Ocenę zacznę nietypowo od pochwał skierowanych do właściciela - niesamowicie pozytywny człowiek, z którym moglibyśmy rozmawiać na tematy około Escaperoomowe chyba bez końca. Zakończyliśmy wizytę na zapisaniu listy polecanych ER-ów, które na pewno odwiedzimy.

Klimat pokoju fenomenalny, wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Ale nie dla klimatu tu przyszliśmy, a dla rozruszania szarych komórek. Zagadki stawiały opór, mieliśmy wrażenie, że wszystko idzie nam zdecydowanie zbyt wolno. Jak i w Testamencie - zagadki nie są oczywiste, a niezbędnym jest czytanie między wierszami. Klimat i zagadki stanowią całość, co jest najlepszym połączeniem. Główkowanie nad wynalazkami Tesli sprawiało prawdziwa przyjemność, a po zakończeniu przygody czuliśmy niedosyt. Sytuacja zmieniła się, kiedy usłyszeliśmy, że pobiliśmy rekord pokoju - wtedy już nie niedosyt, a prawdziwa radość. Pierwszy rekord bije się tylko raz, a zrobienie tego w takim pokoju, to prawdziwy zaszczyt.

I na koniec znów wrócę do obsługi - po długiej rozmowie wyszliśmy z Domu Kluczy. Po kilkunastu minutach dostaliśmy telefon - że przecież pobiliśmy rekord, a nie mamy zdjęcia! Dziękujemy za to przypomnienie, bo plulibyśmy sobie strasznie w brody :)

Daję 9, bo wciąż klimat i zagadki w Testamencie są dla mnie nie do pobicia, ale z czystym sumieniem polecam. Śpieszcie się, póki pokój działa!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Wioleta Ł.
Wioleta Ł.

Zwiadowca
73 pkt

21 opinii

Żal rozstania

05.03.2019 | data wizyty: 15.02.2019

Wioleta Ł. 21 opinii

Jesteśmy równie zadowoleni z Tesli jak i z Testamentu. Bardzo żałuję, że właściciele nie będą rozkręcać się dalej. Zagadki były logiczne, było ich wystarczająco dużo. Pokój bardzo spójny. Tesla nas wciągnął w swoją grę. Jedna zagadka nas pokonała przez nieuważne czytanie tekstu, tak więc pamiętajcie, ze nic nie jest bez znaczenia.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM