Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Złoto nazistów
Partner lockme

Złoto nazistów

Warszawa | Mazowieckie | Black Cat Escape Room

9.6/10
Warszawa: 13. miejsce | Mazowieckie: 13. miejsce | Polska: 68. miejsce

 • 2-6 osób
 • śr. zaawansowani
 • 60 minut
 • Historyczny

W nasypie góry Ślęza na Dolnym Śląsku obsunęła się ziemia ujawniając tym samym kopułę niemieckiego bunkra z okresu II wojny Światowej. Wojska saperskie rozminowały teren i oczekują na przybycie funkcjonariuszy ABW, którzy mają spenetrować bunkier w celu odnalezienia cennych materiałów, kruszców lub broni. Co kryje w sobie zapomniany bunkier?
Sprawdźcie sami!

Świetna scenografia oddaje wiernie wojenny klimat.
Idealny pokój na rodzinny wypad i wielką przygodę.

 • Pokój przyjazny dzieciom
 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany

Promocje

Adres
Cennik

2 osoby - 120 zł
3 osoby -140 zł
4 osoby - 160 zł
5 osób 180 zł
6 osób 210 zł

Dane właściciela
The Black Cat Escape Room Łukasz Rynkowski
Aleje Jerozolimskie 155/77
02-326 Warszawa
NIP: 9532536349
Regulamin

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 687 opinii o tym pokoju

9.6/10

Warszawa: 13. miejsce
Polska: 68. miejsce

Obsługa 9.7/10

Klimat 9.7/10

0

23

323

300

39

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 241 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Co zostało po Niemcach...?

  25.01.2016 0 0

  Jakie sprzęty można znaleźć w opuszczonym, poniemieckim bunkrze? Ile z nich działa? Jakie mają funkcje? I w końcu - gdzie tak na prawdę jest wyjście? Na te pytania odpowiedź znajduje się za ciężkimi drzwiami bunkra, do którego wstęp mają tylko najwięksi śmiałkowie.

  Aby się wydostać musicie sprawnie działać w grupie, kojarzyć fakty i rozwiązać tajemnicę zapomnianego bunkra. Świetna zabawa, którą polecamy ekipom z choć drobnym stażem.

 • monika.kolodziej

  monika.kolodziej

  Liczba recenzji: 62 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  W bunkrze nazistów

  01.11.2017 | data wizyty: 01.11.2017 0 0

  Nasz 3 ER tej ekipy i jak do tej pory najlepszy. Fajnie przygotowanie pomieszczenie, duży plus za rekwizyty oraz zaskakujące zakończenie.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Żaba i Miś

  Żaba i Miś

  Liczba recenzji: 24 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Skarb odkryty...

  23.10.2017 | data wizyty: 23.10.2017 0 0

  Rewelacyjna zabawa - miłe zaskoczenie, zagadki w miarę proste, byliśmy ekipą doświadczona osoba + 2 nowych i bez podpowiedzi poniżej 50 minut ogarnięte tylko ze względu na nasze lenistwo :P

  Klimat rewelacja.

 • OneTrickPony

  OneTrickPony

  Liczba recenzji: 6 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Złoto odnalezione

  26.10.2017 | data wizyty: 25.10.2017 0 0

  Złoto nazistów to znakomity pokój, w mojej opinii przebija nawet mający tutaj wyższe oceny Dom Mordercy. Wystrój pokoju jest świetnie przemyślany i zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach, świetnie oddaje klimat wojennego bunkra. Zagadki są spójne i logiczne, nie są bardzo trudne, a równocześnie pasują tematycznie do fabuły pokoju. Jedynym drobnym minusem jest usterka techniczna, która zmusiła nas do poproszenia o podpowiedź (robiąc drugi raz dokładnie to samo tym razem wszystko zadziałało), ale przy takiej ilości mechanizmów trzeba liczyć się z okazjonalnymi problemami. Całości dopełniła bardzo miła interakcja z obsługą, zarówno przed i po grze. W mojej, krótkiej bo krótkiej, ale przygodzie z ER - zdecydowany nr 1. Polecam każdemu.

 • Ili P.

  Ili P.

  Liczba recenzji: 29 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Indiana Jones

  30.07.2017 | data wizyty: 30.07.2017 0 0

  Nigdy nie byłem jakoś za specjalnie przekonany do ER o tematyce historycznej, ale po tym pokoju totalnie zmieniłem zdanie :) Przez całą grę czułem się jak Indiana Jones i jednocześnie jak małe dziecko szukające zakopanego skarbu przez rodziców ;) Scenografia od samego początku robi niesamowite wrażenie i gwarantuje, że pozostanie w waszej pamięci aż na zawsze. Scenariusz jest na prawdę bardzo i to bardzo ciekawy. Duża część zagadek jest na logikę, co jest bardzo fajne i odróżnia ten pokój od innych. A co najważniejsze zagadki są osadzone są w tematyce ER. Pokój jest całkiem trudny, bo trzeba wyjść poza schematy. Jest to pokój który koniecznie trzeba zobaczyć :)

 • Adamoos

  Adamoos

  Liczba recenzji: 24 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Złoto trudne do zdobycia

  02.08.2017 | data wizyty: 01.08.2017 0 0

  Złoto Nazistów było pierwszym pokojem z oferty Black Cat Escape Room, który odwiedziliśmy.

  Lokalizacja w Alejach Jerozolimskich jest bardzo dogodna, nie ma problemu ze znalezieniem firmy i zaparkowaniem auta przy okolicznych uliczkach.

  Fabuła nawiąuje do eksploracji historycznego bunkra nazistów, w którym prawdopodobnie ukryty został skarb.

  Sam wystrój pokoju jest bardzo bogaty i klimatyczny. Wszystkie elementy były spójne i dobrane tak aby nawiązywały do okresu drugiej wojny światowej. Widać, że firma nie oszczędzała na urządzeniu pokoju, pod tym względem jest naprawdę świetnie!

  Zagadki były ciekawe i również fajnie nawiązujące do klimatu. Pomimo sporej ilości standardowych kłódek, do których trzeba znaleźć klucz lub szyfr, jest też klika elementów elektro-mechanicznych, które lubimy najbardziej. Ogólnie wszystko działało poprawnie, nic się nie zacięło, nie zablokowało, więc tutaj również ocena jak najbardziej na plus.

  Pokój i przechodzenie między kolejnymi jego lokacjami również bardzo ciekawie rozwiązane.

  Niestety, pomimo wielu pozytywów, o których wspomniałem, nasza wizyta pozostawiła pewien niedosyt. Pomimo, że nie jesteśmy grupą początkującą i rozwiązywaliśmy zagadki naprawdę sprawnie, najzwyczajniej w świecie nie wystarczyło nam czasu na ich rozwiązanie, i wydaje się że potrzebowalibyśmy jeszcze co najmniej 15 minut aby dokończyć grę.

  I tutaj niestety pojawia się najsłabszy zdecydowanie element pokoju - system wskazówek i interakcja z mistrzem gry. Podpowiedzi rozwiązane są systemem domofonowym, czyli musieliśmy zadzwonić aby dostać wskazówkę, choć wydaje się że nie było żadnych technicznych ograniczeń aby mistrz gry sam mógł ich nam udzielać (w pokoju są kamery, głośniki).

  Przy tak rozbudowanym pokoju, warto byłoby zadbać o to by mistrz gry śledził jednak rozgrywkę i starał się pomóc samodzielnie, a nie tylko pasywnie czekać na wywołanie. Jako grupa ciężko było nam ocenić ile zadań jeszcze przed nami. Wydawało nam się, że wszystko idzie sprawnie, a okazało się że zabrakło nam bardzo dużo czasu. Szkoda, bo zabawa mogłaby być dużo fajniejsza, jeśli mistrz gry zechciał być bardziej aktywny. Szczególnie, że niektóre elementy nie działają czysto intuicyjnie.

  Ogólnie naszym zdaniem 7/10. Pokój fajnie i ciekawie zaprojektowany, doskonale urządzony, z dużą ilością różnorodnych zagadek, których liczba może być jednak zbyt duża dla mniejszych grup. Słaba interakcja z mistrzem gry sprawiła, że nasza pierwsza wizyta w Black Cat pozostawiła spory niedosyt. Szkoda, bo to naszym zdaniem jeden z fajniej przemyślanych pokoi, w jakich byliśmy.

 • Gigi G.

  Gigi G.

  Liczba recenzji: 4 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  wyprawa po złoto

  11.12.2017 | data wizyty: 09.11.2017 0 0

  Pokój autentycznie przenosi uczestników w gry w czasie, w jednym momencie stajemy w miejscu, gdzie wprawiona grupa ma co robić. Zagadki są logiczne, a znajdowane podpowiedzi wręcz wprost mówią, jaki krok trzeba dalej zrobić. nam się udało nawet odgadywać bez podpowiedzi, na które napotykaliśmy później. Twórcy zadbali o fajną atmosferę miejsca. Pokój zasługuje na dobre oceny.

 • blazejewska.ania

  blazejewska.ania

  Liczba recenzji: 4 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Klimatyczny pokój

  14.11.2017 | data wizyty: 11.11.2017 0 0

  Bogaty i utrzymany w klimacie nazistowskiego bunkra wystrój, naprawdę zaskakujące i bardzo pomysłowe niektóre zagadki. Duży plus za rekwizyty i klimatyczne oświetlenie.
  Ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem jest zakończenie zabawy - dlatego naprawdę warto się starać i ukończyć ten pokój :)

 • Wypuśćcie Nas

  Wypuśćcie Nas

  Liczba recenzji: 298 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Bunkier ze złotem

  17.05.2017 | data wizyty: 14.05.2017 0 0

  Bardzo ciekawa tematyka pokoju z wciągającym wątkiem historycznym w tle. Wystrój robi wrażenie od samego początku. Szczególnie jeden element, który rzuca się od wejścia w oczy pozostaje w pamięci. W pokoju czeka nas kilka niespodzianek, co zawsze podkręca emocje podczas ucieczki. Zagadki osadzone w tematyce, logiczne i umożliwiające pogłówkowanie. W tym pokoju nie dostaje się od razu wszystkiego na tacy. Trzeba łączyć fakty i wychodzić poza schematy myślenia. ER jest płynny i grywalny. Widać, że właściciel miał konkretną koncepcję i pomysł na pokój i bardzo dokładnie ją zrealizował.

 • SylwiaKurylak

  SylwiaKurylak

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  W poszukiwaniu złota

  05.11.2017 | data wizyty: 04.11.2017 0 0

  Gra zaczyna się dość ciekawie, podzielona jest na etapy. Bardzo ciekawe mechanizmy i zagadki, wszystkie spójne z tematyką. Sporo kłódek, ale przy innych ciekawych łamigłówkami nie psują ogólnego wrażenia. Czuliśmy się, jakbyśmy cofnęli sie w czasie:)
  Brawo za rekwizyty, pierwsze 10 minut spędziliśmy na oglądaniu przedmiotów zamiast skupić się na zagadkach :D Polecam nie zakładać butów na wysokim obcasie ;)
  Ciekawa gratka dla amatorów tematyki wojennej. Poziom trudności średni w stronę łatwego. Wyszliśmy po 45 minutach bez podpowiedzi. Pokój jest bardzo ciekawy i napewno wart odwiedzenia.
  Polecam :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 67 68 69

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM