Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Tajemnica Drukarza

Tajemnica Drukarza

zamknięty

Na przełomie lat 80. i 90. na warszawskiej Pradze ginęły młode kobiety. Mimo wielu poszukiwań, nigdy ich nie odnaleziono i nikt nie miał nawet najmniejszego... [więcej]

Pokój zamknięty

2-5 osób

60' minut

Kryminalny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Na przełomie lat 80. i 90. na warszawskiej Pradze ginęły młode kobiety. Mimo wielu poszukiwań, nigdy ich nie odnaleziono i nikt nie miał nawet najmniejszego tropu, który mógłby pomóc znaleźć sprawcę.
Jednak teraz, po wielu latach wydział policji zajmujący się sprawami sprzed lat powrócił do nierozwiązanej sprawy sprzed blisko 20 lat. Ponowna analiza zgromadzonych dowodów pozwoliła przypuścić, że osoba stojąca za porwaniami, była powiązana ze starą, opuszczoną Praską Drukarnią. Wszystko wskazuje, na to, że to jej pracownik był w to zamieszany. Udaj się na teren nieczynnej już drukarni i sprawdź czy ten trop jest słuszny.


***
Obecny rekord pokoju Tajemnica Drukarza to 29 minuty 50 sekundy.

Dodatkowe informacje

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Od 16 lat

Możesz tu kupić Escape Tales

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

Adventure Hunters - Warszawa Praga

ul. Mińska 65 (wejście od ul. Chodakowskiej 26)
03-828, Warszawa

Cennik

Poniedziałek - Piątek 120 zł
Weekend i Święta - 150 zł

Godziny otwarcia

10:00 do 23:00
Chcesz poznać Tajemnicę Drukarza o innej godzinie? Może o 1 w nocy? Zadzwoń lub napisz maila.

Dane właściciela

Exit Now sp. z o.o.
Mińska 65
03-828 Warszawa
NIP: 1132940700

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 82 opinie

Ocena ogólna 9.2/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

82 opinie pokoju

VooVoo
VooVoo

Przewodnik
330 pkt

188 opinii

...

09.03.2019 | data wizyty: 02.03.2019

Wiarygodna opinia

VooVoo 188 opinii

Lokalizacja w starej drukarni na Pradze zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Wystrój i fabuła pokoju nawiązuje do miejsca, w którym się znajduje, za co duży plus, bo klimat gry jest unikalny, trochę mroczny. Zagadki polegają na dobrym przeszukaniu pokoju, kojarzeniu jego poszczególnych elementów oraz wymagają logicznego myślenia. Więcej kłódek i kluczy niż elektroniki czy mechanizmów, ale i je można spotkać. Polecam.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

211 opinii

#196

07.03.2019 | data wizyty: 02.03.2019

Q 211 opinii

Pokój z najdłuższym wprowadzeniem do gry jakiego do tej pory doświadczyliśmy. Żaden to jednak minus – kto zabukuje grę, zobaczy dlaczego i przekona się, że warto. Niby kryminał, ale trzeba dodać, że idzie tu również odczuć lekko thrillerowy klimat, w szczególności jeśli gra przypada na godziny wieczorne. Tajemnica drukarza w zagadkach to połączenie rozwiązań analogowych z drobną elektromechaniką, ukontekstowionych w historii dawnej drukarni im. Rewolucji Październikowej na Pradze, swego czasu największej w kraju. Bez dwóch zdań, ocenę końcową tego ER-u winduje właśnie lokalizacja. Ta nieczynna już praska drukarnia, do której mieliśmy okazję trafić w późny sobotni wieczór, robi piorunujące wrażenie. Nie ma nic przyjemniejszego niż odkrywanie takich miejsc przy okazji wizyty w ER. Ogromny plus dla twórców za sposób potraktowania tej przestrzeni – bez ingerencji aranżacją w jej naturalną tkankę, bez prób jej upiększania scenografią czy dekoracjami – w tym względzie stara drukarnia i miejsce gry są dokładnie takie, jakie być powinny. Choćby dla miejsca, warto!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Randall Martin
Randall Martin

Zwiadowca
90 pkt

11 opinii

Tajemnica odkryta ?

26.01.2019 | data wizyty: 19.01.2019

Wiarygodna opinia

Randall Martin 11 opinii

Kolejny pokój juz po odwiedzeniu kilkunastu pokoji, w poszukiwaniu czegoś nowego i wyjtkowego, postanowiliśmy odwiedzić Drukarza. Uczucia mam mieszane ale ogólnie bardziej pozytywne. Bardzo klimatyczne i mroczne miejsce w którym znajduje się pokój już nadaje klimatu. Po wejściu na pierwszy rzut oka trochę rozczarowuje pokój, wszystko jakieś takie stare zniszczone ale potem sobie człowiek zdaje sprawę że w sumie to o to chodzi w tej historii. Potem okazuje się dalej że nie wszystko widać od razu i im dalej tym zaczyna być bardziej ciekawie, i są zaskoczenia.
Ogólnie poleciłbym pokój do zaliczenia ale nie na początku żeby się nie zrazić do Escape Roomów.
Zagadki były w porządku, kilka podpowiedzi potrzebowaliśmy, ale dało by się bez. Mimo wylądu nie brakuje ciekawych rozwiązań technologicznych. Ogólnie 8/10

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Żaneta T. 1
Żaneta T. 1

Wędrowiec
39 pkt

20 opinii

Co z tym drukarzem? (20)

14.03.2019 | data wizyty: 08.03.2019

Żaneta T. 1 20 opinii

Dwudziesty, jubileuszowy escape room wypadł nam po ponad dwumiesięcznej przerwie. Nasz wybór padł na Tajemnicę Drukarza, stosunkowo nowy warszawski pokój przygotowany przez firmę Exit Now, który zdążył zebrać dość obiecujące recenzje. A ponieważ uwielbiamy wyrabiać sobie własne opinie, w miłe piątkowe popołudnie stawiliśmy się w pełnym, trzyosobowym składzie w budynku na Pradze Południe, gdzie kiedyś mieściła się drukarnia. Już sam pomysł osadzenia fabuły gry w miejscu, które tchnie historią, wydał się nam ciekawy.

Do siedziby firmy trafić nie sposób. Próbowaliśmy sami pokręcić się po korytarzach, w nadziei na odnalezienie miejsca gry, ale po wielominutowym błądzeniu po budynku i nie napotkaniu niczego, co przypominałoby escape room, poddaliśmy się i podążyliśmy za instrukcją przesłaną w SMS-ie. Już po chwili wyszła po nas miła pani, która tłumacząc zasady gry i wprowadzając w historię miejsca, w którym się znaleźliśmy, przeprowadziła nas przez cały budynek sobie tylko znaną plątaniną korytarzy i klatek schodowych. Samo to wprowadziło nas w klimat zabawy na tyle, że gra zaczęła mieszać się z rzeczywistością.

Po wejściu do pokoju realizm uderzył nas ze zdwojoną siłą. Przez moment miałam wrażenie, że twórcy gry nie musieli wkładać zbyt wiele wysiłku w stylizację pokoju, bo wcale nie wydawał się on wystylizowany. Poczuliśmy się jak intruzi, którzy wdarli się do autentycznego pomieszczenia zajmowanego przez bohatera opowieści. Meble, rekwizyty, zagadki – wszystko to sprawiło, że na chwilę przenieśliśmy się w czasie i zatopiliśmy w fabule. Tak jak lubimy najbardziej, nie brakowało dreszczyków emocji i elementów, które na dłużej skupiły naszą uwagę, a zarówno wystrój, jak i klimat pokoju dopracowany został w każdym szczególe.

Zagadki nie okazały się dla nas zbyt trudne, pokój opuściliśmy po 52 minutach, biorąc po drodze jedną podpowiedź, na dodatek konieczną jedynie ze względu na nasze gapiostwo. Może wyszliśmy nieco z wprawy przez długą przerwę w odwiedzaniu pokoi, ale zawaliliśmy element przeszukania i nie odkryliśmy naprawdę OCZYWISTEJ skrytki, w co, po podpowiedzi, sami nie mogliśmy uwierzyć! Z grą powinny sobie poradzić zgrane zespoły z nawet niewielkim doświadczeniem, ale najwięcej satysfakcji wyciągną z niego miłośnicy mocniejszych wrażeń, którzy mają za sobą już kilka gier.

Ze względu na osadzenie historyczne oraz nawiązanie w fabule gry do samej lokalizacji escape roomu, historia w nim opowiedziana, zyskuje nowe życie. Czy to jedynie fantazja twórców? A może ekipa Exit Now odkryła coś, o czym do tej pory wiedziały jedynie ściany starej drukarni? Najlepiej będzie, gdy sami się o tym przekonacie.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Mruffka
Mruffka

Nawigator
138 pkt

38 opinii

Czy to wydarzyło się naprawdę?

11.12.2018 | data wizyty: 03.12.2018

Wiarygodna opinia

Mruffka 38 opinii

W czasach, kiedy możemy bez ograniczeń eksplorować wirtualne światy, kiedy komputerowe efekty powodują zawroty w naszych głowach, kiedy możemy w tym wirtualnym świecie przeżyć każdą przygodę, której nawet nie mogliśmy sobie wcześniej wyobrazić, my wybieramy analogową zabawę w Starej Drukarni...
Jest wieczór, może właściwie już noc. Pada drobny, przenikliwy deszcz...
Rozglądamy się wokół, szukamy drewnianych drzwi. Może to te, a może tamte? W deszczu szczegóły rozmywają się... stare kamienice przyglądają się nam, jakby śmiały się z nas w duchu...
W końcu odnajdujemy właściwe wejście. Mistrz gry pogodnie wita nas w progu, potem prowadzi korytarzami opuszczonej drukarni, wprowadzając nas w mroczną historię, w której zaraz będziemy uczestniczyć. Docieramy do właściwego pokoju, zakładamy policyjne kamizelki i w tej samej chwili, jak za dotknięciem różdżki, zamieniamy się w najprawdziwsze policjantki.
Pokój skromny, niepozorny, aż trudno uwierzyć, że mógłby ukrywać jakiś sekret. Czy tutaj naprawdę możemy znaleźć jakieś dowody zbrodni? W starym biurku? Miedzy półkami? Może coś będzie w jakiejś książce?? Przeszukujemy centymetr po centymetrze.
Tu czas stanął w miejscu...
Tamte zbrodnie wydarzyły się tak dawno, a my wciąż możemy dotknąć przedmiotów, których używał morderca...
Czy jak włączysz radio usłyszysz przeboje, które leciały prawie 40 lat temu?
Czy znajdziesz wszystkie kawałki starej układanki, czy może jakieś części gdzieś się zagubiły?
Czy znajdziemy odpowiedź, na której tak nam zależy?
I jaka naprawdę okaże się tajemnica drukarza?

Rozwiązałyśmy zagadkę. Niechętnie rozstałyśmy się z policyjnymi kamizelkami...
Mistrz gry wyprowadził nas z labiryntów budynku, chwilę sympatycznie pogadaliśmy o wrażeniach.
A potem wyszłyśmy ze Starej Drukarni, deszcz dalej padał tylko ciemność jakby była jeszcze ciemniejsza...

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

klaudiabajda
klaudiabajda

Zwiadowca
76 pkt

14 opinii

Tajemnicza drukarnia

07.03.2019 | data wizyty: 07.12.2018

Wiarygodna opinia

klaudiabajda 14 opinii

Dostałam smsa jak mam dotrzeć do danego miejsca.. już zaczynało mi się to podobać. Dotarliśmy, czekamy. Przyszedł Pan i prowadził nas po drukarni. Zawiłe schody, długie korytarze mieszały nam w głowach. Dotarliśmy, weźcie kamizelki, jesteście policjantami-mowi Pan, który nas oprowadza. Fajnie! Ubraliśmy i lecimy rozwiązać tą dziwaczną sprawę. Po wejściu do pokoju trochę byłam rozczarowana. Mówię na głos: to wszystko? Ale szybko zrozumiałam, że mam powody do strachu.

Pokój dla mnie bardzo dobry, w pewnym momencie naprawdę się idzie wystraszyć.
Oczywiście polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

janigrz
janigrz

Obieżyświat
225 pkt

70 opinii

No. 49 - Mroczna historia praskiej drukarni

14.10.2018 | data wizyty: 04.10.2018

Wiarygodna opinia

janigrz 70 opinii

W klimat wchodzisz już mijając bramę. Pokój odwiedziliśmy blisko północy i to był bardzo dobry wybór. O ile w pokoju nie było niespotykanej elektroniki, niespotykanych zagadek czy rozwiązań to nikt nie powinien być tym zaskoczony. Wszak odwiedzamy miejsce opuszczone 20 lat temu. Pokój ten jest niezwykle klimatyczny. Napięcie i dreszczyk emocji na najwyższym poziomie. Z wypiekami na twarzy czekamy na nowy ER i kolejną przemiłą rozmowę. POLECAMY!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escapes Runners
Escapes Runners

Pionier
220 pkt

180 opinii

Tajemnica Drukarza

09.10.2018 | data wizyty: 22.09.2018

Escapes Runners 180 opinii

Wybrałyśmy się do Tajemnicy Drukarza po przeczytaniu kilkunastu pozytywnych opinii. Sam początek jest bardzo obiecujący - świetna lokalizacja - prawdziwy budynek starej warszawskiej drukarni od początku buduje klimat. Samo przejście do docelowego miejsca sprawia wrażenie, że gra w sumie już się zaczęła. Krótki i szybki wstęp nie psuje naszego odczucia… tak więc zaczynamy… Wchodzimy do pomieszczenia surowego… niby w klimacie trzymającym się fabuły… ale tak do końca nie wiadomo czy jest to miejsce pracy czy też tymczasowe mieszkanie… kilka niepotrzebnych rzeczy… jakoś nie porwał nas ten pokój. Po pierwszych 15 minutach każdy był nieco zrezygnowany… czekałyśmy na coś ekstra na coś co może wskazywać, że ten surowy klimat stworzony został specjalnie, żeby nagle zmienić nasze postrzeganie pokoju/gry o 200 stopni. Tak się jednak nie stało… Przeszukanie w miejscach, których już dawno się nie stosuje bo bywa “irytujące”. Dla nas na plus - miejsce w którym ER powstał i jedna z ostatnich zagadek, która była złożona i była najciekawszym i w sumie jedynym elementem tej gry. Jak na jeden z nowszych pokoi spodziewałyśmy się czegoś dużo więcej.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 3/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 4/10

Poziom trudności: Średni

JacM
JacM

Wędrowiec
42 pkt

36 opinii

Drukarz paskudny zbój

18.10.2018 | data wizyty: 18.09.2018

JacM 36 opinii

Nie jest to spojler, bo to, że drukarz nie jest normalnym obywatelem można wydedukować. No a jak nie jest - to my, policjanci - idziemy mu przegrzebać pokój. A jest w czym grzebać i co robić. Przyjemne, logiczne i zręcznie poumieszczane zagadki. Sceneria starej drukarni dodaje kolorytu. Znakomity Game Master, pomocny i z humorem. Wszystko to, czego trzeba, czyli iść i się dobrze bawić. Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje i zapewne można znaleźć w Warszawie pokoje i Graczy mających inne preferencje. Jednak ci, którzy lubią dreszczyk emocji i kryminał - nie zawiodą się. Czekamy niecierpliwie na kolejne pokoje spod znaku Exit Now!!!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Michal B. 3
Michal B. 3

Świeżak
20 pkt

1 opinia

Super klimat

02.12.2018 | data wizyty: 30.11.2018

Wiarygodna opinia

Michal B. 3 1 opinia

od początku do końca klimat . Świetna zagadka i budynek starej drukarni. Znakomita obsługa. Kilka razy poczułem się nieswojo. Zdecydowanie polecam!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM