Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Uciekające Kucyki
 • Escape room Władca pierścieni - Moria

  Władca pierścieni - Moria
  Mysterious Room
  Łódź

  Wiarygodna opinia

  You shall pass :)

  31.12.2018 | data wizyty: 29.06.2018

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: raczej nie wiodąca
  Klimat: tak
  Zagadki: poszukiwanie, zagadki logiczne, poszukiwanie, nowe technologie, poszukiwanie
  Trudność: średnio trudny

  Ustalmy na wstępie, że w kwestii wystroju czy logiczności zagadek to bardzo dobry pokój. Wszystko jest tu zachowane w klimacie i bawiliśmy się ogólnie dobrze. Niektóre zagadki w pokoju są jednak trochę powtarzalne i jest tu sporo przeszukiwania, czego ogólnie nie lubimy. Dwie rzeczy nie do końca nam zadziałały - jedna z niewielkiego zużycia materiałów, druga niby "bo tak żebyście kombinowali", ale i tak nie mamy tego za złe. Mysteriousa uwielbiamy i będziemy tam wracać. Polecamy dla grup trochę ogranych i raczej dla mniejszej ilości osób.

 • Escape room Postapo

  Postapo
  Forest Escape
  Łódź

  Postapokaliptyczny las

  28.06.2018 | data wizyty: 05.06.2018

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: jest, choć nie wiodąca
  Klimat: zdecydowanie tak
  Zagadki: poszukiwanie, zagadki logiczne, nowe technologie
  Trudność: średnio trudny

  W kolejnej przygodzie od Forest Escape przenosimy się do postapokaliptycznego świata. Fabuła zapowiada się ciekawie i jeśtesmy wciągnięci już od samego początku rozgrywki. Wspomniana fabuła przewija się przez całą grę, ale nie dominuje, a szkoda. Mogłoby być jej więcej, ale to nie znaczy że jest źle, jest super! Twórcy idealnie wyważyli proporcje gry outdoorowej i indoorowej. Nie jesteśmy więc przytłoczeni bieganiem po lesie i możemy tez spokojnie zgłębiać historię. Wszystkie zagadki są w klimacie i nie ma tu nic od czapy, naprawdę czujemy się jak w świecie postapo. Na grę jest wystarczająco czasu i naszym zdaniem jest to jedna z lepszych łódzkich i wokółłódzkich propozycji.
  Z tą przygodą mamy tylko jeden problem - graliśmy za dnia. Zdecydowanie polecamy zagrać jak zapada zmierzch lub po ciemku dla spotęgowania klimatu.
  Drogi Foreście, oby tak dalej, czekamy na kolejne przygody!

 • Escape room Za kulisami Hollywood

  Za kulisami Hollywood
  House of Fun
  Łódź

  Gdzie jest Holly (Wood)

  02.04.2018 | data wizyty: 13.03.2018

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: jest
  Klimat: ładny wystrój
  Zagadki: głownie spostrzegawczość, kojarzenie faktów
  Trudność: średnio trudny

  Nowy gracz na łódzkiej scenie escape roomów pozytywnie zaskakuje. Mamy tu coś, czego brakuje wielu łódzkim pokojom - dopracowany wystrój i logiczne wpisane w klimat zagadki. W pokoju gra się dobrze, rozgrywka może nie jest szybka ani dynamiczna, zagadek nie ma za wiele, ale niektóre są trudne i trzeba się nad nimi chwilę zastanowić. Wszystko byłoby najbardziej ok, ale "owianego legendą efektu WOW" nie osiągnięto. Pokój jest dobry i zdecydowanie wyróżnia się wśród łódzkich pokoi, ale analizując rynek ogólnopolski jest tylko dobry,. Czekamy jednak na więcej, może dzięki Wam uda się jakoś obudzić łódzką scenę ER!
  POLECAMY!

 • Escape room Sekret Orientu

  Sekret Orientu
  ZAGWOZDKA
  Łódź

  Hinduska Zagwozdka

  02.04.2018 | data wizyty: 21.03.2018

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: jest
  Klimat: jak najbardziej tak
  Zagadki: różnorodne:spostrzegawczość, logiczne myślenie, kojarzenie faktów
  Trudność: średnio trudny

  W świecie łódzkich ER ostatnimi czasy nie wiele się działo. W Łodzi jest oczywiście kilka wybitnych ER, ale niestety jest też wiele knotów, które czasy świetności mają dawno za sobą, albo nie miały ich w ogóle. Szczęśliwie nowy pokój Zagwozdki zaskakuje. Przemyślana rozgrywka jest naprawdę dobrze osadzona w klimacie(z dbałością o szczegóły)znajdziemy tu świeże nietuzinkowe rozwiązania i znakomity wystrój. Wszystko to sprawia, że bawimy się świetnie i zapominamy o świecie poza pokojem. Pokój udowadnia, że dobra kłódkowa rozgrywka jest nawet lepsza od rozwiązań elektronicznych(które w tym pokoju byłyby totalnie poza klimatem). Muzyka,wieloetapowość i znakomita obsługa dopełniają całości. Zagwozdko, oby tak dalej. Łódzki rynku ER, oby tak dalej.

 • Escape room Przeszłość zaczyna się dziś

  Przeszłość zaczyna się dziś
  FunEscape
  Warszawa

  podróż w czasie

  06.01.2018 | data wizyty: 06.01.2018

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: jest
  Klimat: mega!
  Zagadki: głównie zręcznościowe lub na spostrzegawczość
  Trudność: średnio trudny

  W tej rozgrywce nie znajdzie się wprawdzie skomplikowanych, logicznych zagadek a wszystko jest liniowe i nie zbyt trudne, jednak wystrój i rozwiązania powodują, że chciałoby się tu grac dłużej niż można. Większość rozwiązań jest zręcznościowych wymaga spostrzegawczości. Dla nas, jako grupy doświadczonej, minusem jest brak wielu zajmujących czas logicznych zagadek, ale na szczęście znakomity wystrój ratuje ten pokój. Podróż w czasie jaką przeżywamy w tym pokoju zdecydowanie będzie czymś niezapomnianym i powoduje, że o pokoju chce się opowiadać jeszcze godzinami. Możemy się tu oderwać od rzeczywistości i zapomnieć gdzie tak naprawdę jesteśmy. Wystrój jest dopracowany do perfekcji! W tym pokoju zdecydowanie przeważa "fun", ale z drugiej strony czy to źle? Absolutnie nie! POLECAMY!!!

 • Escape room Pokój, którego nie ma

  Pokój, którego nie ma
  FunEscape
  Warszawa

  jest czy nie ma? :)

  06.01.2018 | data wizyty: 06.01.2018

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: zarysowana, głównie we wstępie
  Klimat: jest
  Zagadki: dużo, różnorodne
  Trudność: średnio trudny

  Odwiedziliśmy łącznie cztery pokoje FunEscape i ten ma naszym zdaniem najlepsze zagadki. Są one spójne, utrzymane w klimacie, pozwalające na aktywny udział w grze wszystkich graczy i co najważniejsze, nie ma ich mało i zajmują sporo czasu. Rozwiązania są nietuzinkowe i w większości nie spotkaliśmy się z takimi wcześniej. Ten pokój to zdecydowanie nie tylko "fun", ale także wysiłek umysłowy. Wystrój jak zwykle w pokojach tej firmy na najwyższym poziomie. Znakomicie uzupełnia on dynamiczną i wymagającą rozgrywkę. Jeśli będziecie w Warszawie, odwiedzajcie FunEscape!

 • Escape room Hunter

  Hunter
  Forest Escape
  Łódź

  Przygoda!!!

  06.01.2018 | data wizyty: 11.10.2017

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: tak tak tak!!!
  Klimat: zdecydowanie
  Zagadki: różnorodne
  Trudność: średnio trudny

  Rozgrywka przeniesiona na wyższy poziom! Hunter zaskakuje i przywodzi mi na myśl jedno - idealne przeniesienie komputerowej gry przygodowej do escape roomu! Mamy tu wszystko czego byśmy chcieli - począwszy od poruszania się po niemałej lokacji, znajdywania wielu wskazówek i przedmiotów po doprowadzenie do końca całej zagadki.
  Pozostaje tylko pytanie czy jest to pokój zagadek, bo po pierwsze to nie pokój, po drugie to przygoda, a po trzecie nie ma tu wcale dużo zagadek, i co najważniejsze wcale nie jest to wada. Ok, jasne że chcielibyśmy ich więcej i chcielibyśmy grać przez kilka godzin, bo tu moglibyśmy grać i grać i grać :) Jedyna rzecz, której mogłoby być więcej, to fabuły. Jest tu jej naprawdę dużo, i jesteśmy znakomicie prowadzeni przez całą historię, ale mając takie możliwości, jak miejsce w którym odbywa się gra, mogłoby być więcej, albo chociaż mogłaby być opcja - level hard dla takich świrów jak my kochających mega fabularne rozgrywki.
  POLECAMY!!! Hunter to pozycja obowiązkowa!!!!

 • Escape room Wojna Gangów

  Wojna Gangów
  Escape Room BANK
  Warszawa

  wybuchowa zabawa!

  06.01.2018 | data wizyty: 03.09.2017

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: zarysowana, głównie we wprowadzeniu i zakończeniu
  Klimat: jest
  Zagadki: mega różnorodne (spostrzegawczość, klasyczne, logiczne, nowe technologie, zręcznościowe)
  Trudność: raczej trudny

  Pokój odwiedzony w ramach eliminacji PolandEscape.

  Pokój kilkakrotnie zaskakuje rozwiązaniami i prowadzeniem rozgrywki. Pewne rzeczy na pozór banalne, mają nietuzinkowe zakończenie i potrafią sprawić trochę problemu graczom. Pokój mimo liniowości nie jest banalny a każdy ma w nim co robić, każda zagadka angażuje wszystkich graczy. Tematyka pokoju też jest dla nas (mimo niemałego doświadczenia) czymś świeżym i wcześniej nie widzianym. Jedyne co moglibyśmy zarzucić to brak kilku detali, które może dopełniłyby i tak bardzo odczuwalny klimat. Wierzymy jednak, że od eliminacji pokój jeszcze ewoluował i jest jedną z warszawskich perełek.
  POLECAMY!

 • Escape room Poza Światem

  Poza Światem
  Dom Zagadek
  Warszawa

  welcome to the jungle :)

  06.01.2018 | data wizyty: 03.09.2017

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: jest
  Klimat: jest
  Zagadki: zręcznościowe, nowe technologie, ciekawe rozwiązania
  Trudność: średnio trudny

  Dom Zagadek trzyma poziom w każdym ze swoich pokoi. Rozgrywka dynamiczna, nie ma tu zbędnych przedłużaczy, celowych spowalniaczy gry lub dziwnie pochowanych kluczy czy innych elementów. Rozwiązania manualne, klasyczne, trochę elektroniki, są one zdecydowanie wpasowane w klimat pokoju i wystrój. Dbałość o szczegóły i wspomniany wystrój sprawia że o rozgrywce myśli się jeszcze długo po wyjściu w pokoju. Co do wystroju przeżyliśmy jednak małe deja vu, bo dużo wcześniej widzieliśmy coś podobnego, nie ma tu może zatem wiele oryginalności, ale to nie psuje rozgrywki, bo wszystko jest tu w klimacie. Niestety nie da się o pokoju powiedzieć za dużo nie zdradzając fabuły, jednak jest on dosyć zaskakujący. Zabawa przednia, jak najbardziej polecamy!

 • Escape room Pokój Zagadka

  Pokój Zagadka
  Dom Zagadek
  Warszawa

  ?? :)

  06.01.2018 | data wizyty: 03.09.2017

  Logika rozgrywki: tak
  Fabuła: yy? :)
  Klimat: klimat to zagadka :)
  Zagadki: klasyczne, nowe technologie, ciekawe rozwiązania
  Trudność: średnio trudny

  Pokój zagadka to jedna wielka zagadka :) Na pozór nic nie trzyma się kupy i wszystko jest od czapy, a jednak cała rozgrywka jest bardzo dynamiczna, poszczególne etapy dobrze ze sobą połączone i wszystko zapada na długo w pamięci. Zagadki są przemyślane, dopracowane, na naprawdę wysokim poziomie, choć nas w jednym elemencie zawiodła elektronika. Nie odjęło to w ogóle dobrej zabawy, którą niewątpliwie ten pokój dostarcza.
  Fajną zabawę dopełnia wystrój pokoju. Mamy tu przykład jak bez fabuły można zrobić dobry pokój, który na długo zapadnie w pamięć.
  Zdecydowanie polecamy!!!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 11 12 13
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM