Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
magzaj12
 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Plan prawie doskonały

  18.11.2018 | data wizyty: 17.11.2018

  Po niemalże półtorarocznym oczekiwaniu, wreszcie mogliśmy się zmierzyć z upragnionym gliwickim pokojem.
  Lokalizacja może poszczycić się przede wszystkim rewelacyjną aranżacją przestrzeni. Każdy element wnętrza jest maksymalnie dopieszczony. Wykonanie escape'u prezentuje naprawdę najwyższy poziom. Jestem w stanie przytoczyć cały szereg niewątpliwie obłędnych rozwiązań technicznych. Każdy kolejny ruch w pokoju kończy się sporym zaskoczeniem.
  Większość zadań ma bezspornie autorski charakter. Są przemyślane, doprawcowane, a co najważniejsze wymagają zgranej drużyny. Połączenie ich z nowoczesnymi efektami audiowizualnymi rzeczywiście robi wrażenie.
  W escape roomie pierwsze skrzypce gra historia, którą poznajemy przez długie i kreatywne wprowadzenie w zabawę. Zastanawiam się jednak, czy tak rozwinięta fabuła, nie została w pewnym momencie przekombinowana; skutkiem czego zbyt wiele elementów zostało wrzuconych w rogrywkę.
  Zadań jest doprawdy sporo, przez co gra pochłania wiele czasu. Może trudno w to uwierzyć, jednak w pewnej chwili zabawa zaczęła mnie po prostu nużyć. Na szczęście dzięki wytrwałej postawie reszty mojej drużyny, wzięliśmy się w garść i dokończyliśmy zadanie.
  Zostaliśmy oczywiście bardzo profesjonalnie potraktowani przez obsługę, poświęcając przy tym naprawdę sporo czasu na miłą rozmowę.
  Dla mnie to jedna z najtrudniejszych opinii do napisania. Teoretycznie ciężko wymienić więcej wad tego pokoju, jednak w moim ostatecznym odczuciu zabrakło zachwytu. Po wyjściu długo zastanawiałam się, co zadecydowało o moich końcowych wrażeniach. Bez względu na wszystko, chylę czoło twórcom tego dzieła, ponieważ bewątpienia widać tu ogrom włożonej przez nich pracy. W mojej subiektywnej opinnii Lokalizacja to bardzo dobry pokój, który po prostu nie zagrał jako całość. Jednak niewątpliwie zatrzęsienie graczy będzie się tu nieziemsko bawiło.

 • Escape room Kryjówka Genialnego Wynalazcy

  Kryjówka Genialnego Wynalazcy
  Strych
  Chorzów

  Wiarygodna opinia

  Tajemnica zakurzonego strychu

  18.11.2018 | data wizyty: 31.10.2018

  Cieszy nas, że w końcu rozwikłaliśmy zagadkę chorzowskiego naukowca.
  Pokój bez wątpienia posiada swój niepowtarzalny klimat. Jest brudno(absolutnie traktuję to jako in plus), mrocznie, intrygująco. Wśród elementów wystroju nie natkniemy się na szafki z Ikei, każdy mebel idealnie wkomponowuje się w historię i klimat pokoju. Dopracować należałoby natomiast drobne detale i wizualne wykonanie niektórych zagadek. Mimo tego, że pokój ma już swoje lata, spotkamy tu całkiem interesujące rozwiązania techniczne.
  Dla mnie świetną robotę robią również zagadki. W żadnym wypadku nie można zarzucić im szablonowości, czy też braku pomysłowości. Wszystkie współgrały z fabułą escape roomu. Rozgrywka jest bardzo przyjemna, a do tego bywa też zaskakująca.
  Spotkaliśmy się tu także ze wspaniałą obsługą, która była dopełnieniem pozytywnych odczuć po wyjściu z pokoju.
  Tu naprawdę można się fajnie bawić.
  Ocena może wydawać się niska, jednak po reorganizacji systemu oceniania Lockme jest ona jak najbardziej adekwatna - Kryjówka Genialnego Wynalazcy to dobry pokój.

 • Escape room Dawca

  Dawca
  Out of The Box
  Mielno

  W kwaterze mieleńskiego szaleńca

  15.09.2018 | data wizyty: 15.09.2018

  Out of The Box to miejsce, w którym zwykła blaszana skrzynia staje się źródłem niecodziennych przeżyć. Cieszę się, że mogłam ich tam doświadczyć.
  Gra zaczyna się naprawdę rewelacyjnie. Początek jest niesamowicie klimatyczny, co bezspornie pozwala na natychmiastowe wczucie się w fabułę. Dobrze dobrane efekty dźwiękowe stanowią świetne uzupełnienie rozgrywki. Jedynie scenografia była dla mnie trochę zbyt surowa, myślę, że można było ją bardziej urozmaicić.
  Zadania, choć jest ich niewiele, wyróżniają się kreatywnością. Są bardzo logiczne i powiązane z fabułą. Aby wszystkie rozwiązać i wydostać się z pokoju wymagana jest minimalna sprawność fizyczna.
  Ogromna pochwała należy się także obsłudze. Właściciele prowadzą Dawcę z prawdziwą pasją i zaangażowaniem. To niesamowicie mili i sympatyczni ludzie, dlatego nie obyło się bez przyjemnej rozmowy po zakończeniu gry. Dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie :)

 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  W sercu starożytnej świątyni

  21.08.2018 | data wizyty: 19.08.2018

  Do One Hour trafiliśmy przypadkiem - gdy wypadł nam inny planowany escape room, musieliśmy szybko wypełnić czymś tę lukę. Nasz zastępczy pokój spisał się na medal.
  Przemiana zwykłego pomieszczenia w prawdziwą egipską piramidę musi być z pewnością nie lada wyzwaniem. Nie przeraziło to jednak twórców Tajemnicy Władcy Nilu, którzy swoją pracę wykonali z wyróżnieniem. W pokoju rzeczywiście każdy najmniejszy detal jest maksymalnie doszlifowany i nie ma miejsca na niedociągnięcia. Aranżacja wnętrza jest po prostu boska.
  Dokładnie to samo można powiedzieć o zadaniach - są wręcz bezkonkurencyjne. Rzadko spotyka się zagadki tak mocno połączone z tematyką pokoju. Gracze muszą wykonać wiele różnorodnych i złożonych czynności, by opuścić escape room; nie obędzie się także bez współpracy całej grupy. Pokój może poszczycić się wieloma nowatorskimi mechanizmami.
  Wizyta uwieńczona została miłą obsługą.
  Tajemnica Władcy Nilu jest escape roomem najwyższych lotów, który już niebawem stanie się poważną konkurencją na rynku ogólnopolskim.

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Ahoj Kapitanie Nemo!

  21.08.2018 | data wizyty: 18.08.2018

  Przypominając sobie budynek, w którym mieści się siedziba bydgoskiego Wyjścia Awaryjnego, wciąż zastanawiam się w jaki sposób możliwe było skonstruowanie w środku tak autentycznej i prawdziwej łodzi podwodnej. Po prostu nie mam pojęcia.
  Nautilus prezentuje najwyższą klasę tworzenia escape roomów. Jego wykonanie jest niesamowite i na pewno wywoła u niejednego gracza ogromne zdumienie. Nieziemskie wnętrze pozwala na całkowite pochłonięcie przez grę, w którą wraz z upływem czasu wkręcamy się mocniej, mocniej i mocniej...
  Zadania są absolutnie kapitalne, nastawione na współpracę oraz kreatywne myślenie. Najbardziej niesamowite jest jednak to, że każda z zagadek jest konsekwentnie sprzężona z realiami łodzi podwodnej.
  Obsługa także pokazała się z najlepszej strony : )
  Przejechaliśmy prawie 500 km, aby móc przeżyć słynną podmorską przygodę i nie żałujemy.

 • Escape room Tajemnicza Komnata

  Tajemnicza Komnata
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Mugol w krainie magii

  21.08.2018 | data wizyty: 17.08.2018

  Zaczarowani wizytą w Kolonizacji Marsa, postanowiliśmy odwiedzić kolejny, choć starszy, ale za to iście magiczny pokój Świata Zagadek. Ponownie wyszliśmy stamtąd usatysfakcjonowani.
  Wnętrze Komnaty Tajemnic prezentuje solidny poziom, nie natkniemy się tu na żadną tandetę. Osobiście nie należę do fanów sagi, jednak nie przeszkadzało mi to w tym aby dobrze się w pokoju poczuć i bawić. Wystrój może nie wprawia w osłupienie, ale jest niepodważalnie klimatyczny.
  Zadania okazały się naprawdę klawe i pomysłowe, a przede wszystkim wywołujące uśmiech na ustach. Komnata Tajemnic dostarcza niewątpliwie wielu pozytywnych emocji.
  Wizytę po raz kolejny uzupełniliśmy przyjazną wymianą zdań. Trudno znaleźć równie sympatyczną właścicielkę :)

 • Escape room Polski Skarbiec

  Polski Skarbiec
  FunEscape
  Warszawa

  Mission: (Im)possible

  21.08.2018 | data wizyty: 16.08.2018

  Polski Skarbiec wyróżnia się na tle innych escape roomów przede wszystkim początkiem i wprowadzeniem do zabawy. To ciekawe urozmaicenie, ponieważ okazuje się, że już samo wejście do pokoju może sprawić nam niemałe problemy.
  Wystrój jest adekwatny do miejsca, w którym ma toczyć się gra i stwarza wrażenie autentycznego. Momentami naprawdę możemy poczuć się jak uczestnicy tajnej misji, mającej na celu odzyskanie diamentów. Dla mnie jednak na początku zabawy scenografia była trochę zbyt surowa.
  Natomiast na dużą pochwałę zasługują zadania, które moim zdaniem były doprawdy pomysłowe oraz konsekwentnie łączone z fabułą. Szkoda tylko, że ich ilość jest naprawdę skromna, a mało spektakularne zakończenie tylko potęguje uczucie niedosytu po zakończeniu gry. Do pokoju weszliśmy grupą trzyosobową i trzeba przyznać, że momentami któreś z nas mogło się nieco nudzić. Nie polecam odwiedzać tego pokoju większą liczbą graczy.
  Oczywiście nie mam żadnych zastrzeżeń do obsługi – zostaliśmy sympatycznie przyjęci.
  Propozycja FunEscape jest z pewnością miłą formą spędzenia wolnego czasu.

 • Escape room Przeklęta wyspa

  Przeklęta wyspa
  Escape Project
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Przeklęty majstersztyk

  20.08.2018 | data wizyty: 16.08.2018

  Żadne słowa nie będą w stanie opisać przygody, którą przeżyliśmy na wyspie.
  W tym pokoju gracze mogą poczuć się jak prawdziwi bohaterowie nieprzeciętnego filmu, naszpikowanego skrajnymi emocjami: począwszy od zachwytu po przez ciekawość, a w końcu strach. Pozwala na to absolutnie obłędny i fantastyczny klimat, który stanowi wizytówkę Przeklętej wyspy. Wystrój jest naprawdę niesłychanie realistyczny i dopracowany. Do tego efekty dźwiękowe i świetlne sprawiają, że rezultat końcowy jest wręcz powalający.
  Zagadki są pomysłowe, świeże i niepospolite. Perfekcyjnie łączą się ze spójnym scenariuszem, któremu również nie można nic zarzucić. Nieszablonowe rozwiązania zostały także zastosowane w systemie podpowiedzi, który jednak nie zawsze będzie w stanie trafnie pomóc graczom.
  Doświadczyliśmy tutaj wielu niezapomnianych momentów oraz niesamowitej zabawy a nade wszystko od groma zaskoczeń.
  Obsługa również bez zastrzeżeń, prezentuje profesjonalne i ciekawe podejście.
  Dla takich pokoi jak Przeklęta wyspa warto odwiedzać escape roomy.

 • Escape room Tajemnice Leonarda

  Tajemnice Leonarda
  Escapers
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Ciemna strona Leonarda

  20.08.2018 | data wizyty: 15.08.2018

  Od czasu początku naszej historii z escape roomami odwiedziliśmy wiele pokoi z kategorii przygodowych. Jest to najczęściej wybierany przez nas rodzaj pokoi, ponieważ dobrze się w nich bawimy. Niestety Tajemnice Leonarda będą dla nas jednym z gorszych escape roomów tego sortu.
  Bardzo problematyczna była panująca ciemność. Rozumiem, że miał być to element podnoszący poziom trudności, jednak nam odbierało to przyjemność z gry. Rekwizyty mające pełnić funkcje latarek były mało użyteczne – dawały naprawdę liche i słabe światło. Powyższe czynniki sprawiły, że nie mogliśmy dokładniej przyjrzeć się aranżacji wnętrza, ani poznać scenografię pokoju.
  Co do zadań, było ich mało i nie wszystkie łączyły się z motywem przewodnim – postacią Leonarda da Vinci. Ogół zagadek nie prezentował błyskotliwego poziomu, jednak uważam, że parę mechanizmów i pomysłów wykorzystanych w pokoju zasługuje na pochwałę.
  Rozczarowujący format prezentował również finał. Po odnalezieniu słynnego artefaktu, myśleliśmy, że to kolejny element potrzebny do dalszej części gry.
  Niestety zawiodła także obsługa, przez którą zostaliśmy potraktowani po macoszemu.
  W czasie naszego warszawsko-bydgoskiego tripu w poszukiwaniu najlepszych escape roomów, Leonardo okazał się zdecydowanie najsłabszym ogniwem.

 • Escape room Legenda Miecza

  Legenda Miecza
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Król Artur byłby dumny

  20.08.2018 | data wizyty: 15.08.2018

  Legenda Miecza to istotnie pierwszorzędny escape room w Polsce. Przemyślany, spójny, efektowny i perfekcyjny pod każdym względem.
  Aranżacja wnętrza jest bez wątpienia rewelacyjna, a fantastyczne dekoracje i ogromna dbałość o szczegóły sprawiają, że w pokoju nie można się źle czuć.
  Zadania są logiczne, oryginalne i idealnie osadzone w klimacie pokoju. Ich rozwiązywanie sprawiało wiele satysfakcji i radości. Do rozgrywki przemycona została również elektronika, która dla mnie nie była widoczna na pierwszy rzut oka – podkreślało to prawdziwy średniowieczny nastrój zabawy. Dodatkowego smaczku dorzuciły także efekty dźwiękowe.
  Gra w Legendzie Miecza była naprawdę fenomenalną zabawą, pełną zaskoczeń i nowych wrażeń. Absolutnie każdy powinien odwiedzić ten pokój.
  W czasie wizyty nie zabrakło również niezwykle sympatycznej obsługi i miłej pogawędki :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM