Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Rudy Pudel
 • Escape room The Moonshiner

  The Moonshiner
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  Wiarygodna opinia

  Bimbru, bimbru, bimbru dajcie, a jak nie, to s...

  25.07.2019 | data wizyty: 22.07.2019

  Jak mawiał Jakub Wędrowycz "prawo pędzenia bimbru jest prawem człowieka". Ale żeby napić się bimbru uwarzonego przez ekipę Zorkout'u trzeba się mocno nakombinować. Rzeczywiście, co przewija się w wielu opiniach, sporo jest przeszukiwania. No, ale to przecież chatka bimbrownika i dostęp do jego "nektaru" nie może być prosty! Poza tym zagadek logicznych też jest niemało. W czteroosobowej ekipie mieliśmy co robić cały czas i wcale dużo nam go nie zostało.
  Przestrzeń w pokoju zaaranżowana bardzo pomysłowo. Wnętrze wykorzystane naprawdę "na maksa" i bardzo w klimacie fabuły. I pomysłowy wystrój będący dowodem na to, że i bez milionów monet można stworzyć całkiem niezłą scenografię.
  Pokój polecam ekipom w miarę doświadczonym, "świeżaki" raczej będą sfrustrowani, bo tu zdecydowanie przyda się pewne ER-owe "obycie.
  Mistrz Gry tradycyjnie nie zawodzi. Obsługa prima sort!

 • Escape room Skarb Gdańskich Korsarzy

  Skarb Gdańskich Korsarzy
  Enigmat Escape
  Gdańsk

  Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje

  18.06.2019 | data wizyty: 08.06.2019

  Kolejny pokój Enigmatu, który nie zawodzi. Fakt, nie jest najnowszy i nieco nadgryzł go już ząb czasu (oraz niejednego gracza), ale moim zdaniem nie psuje to przyjemności z gry. Dominują klasyczne rozwiązania, jest sporo kłódek (w tym jedna bardzo nietypowa i zaskakująca), choć parę innych mechanizmów też się znajdzie.
  Poziom zagadek jest wysoki i podzielam zdanie wielu tu oceniających, że pokój raczej przeznaczony jest dla osób z pewnym bagażem ER-owego doświadczenia. Rozwiązywanie zagadek daje sporo frajdy, pomimo (a może właśnie dzięki!) ich trudności. Są bardzo fajnie wpasowane w klimat i historię pokoju.
  Spostrzegawczość i umiejętność przeszukiwania przydadzą się, szczególnie na początkowym etapie przygody ;-)
  Mały minus za sytuację, która zwykle mnie w ER-ach irytuje: gdy w pewnym momencie mamy kilka kłódek i kodów/kluczyków i zaczyna się kombinowanie "co do czego".
  Za to plus za "lokalny patriotyzm" - nawiązanie do Gdańska, do jego historii, w fabule, wystroju i... skarbie ;-). No i skarb. Wszak nie wszystko złoto, co się świeci, a najcenniejsze najczęściej bywa nieoczywiste ;-)
  Obsługa jak zwykle profesjonalna.

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Jeśli nie chcesz mojej zguby, świat wraz ze mną ocal Luby!

  26.05.2019 | data wizyty: 25.05.2019

  Czasem jest tak, że czytając entuzjastyczne opinie tak bardzo wyśrubujesz swoje oczekiwania, że rzeczywistość nie potrafi im sprostać. Tutaj absolutnie nie miało to miejsca! Wręcz przeciwnie: dostałam nawet więcej niż oczekiwałam.
  Ten pokój to rzeczywiście coś niespotykanego. .
  Myślisz, że przychodząc tu idziesz do EscapeRoomu? O nienienie. Zakładasz pelerynkę, bierzesz swoją superbroń i walczysz o losy świata!
  Od razu powiem, że nie trzeba być zafiksowanym na punkcie Superbohaterów fanem komiksów czy filmów spod znaku Marvela lub DC. Jednakże Ci właśnie będą mieli dodatkową frajdę z odkrywania smaczków, jakie Twórca umieścił w tym pokoju! A jest ich mnóstwo (i to jakich)! Niektóre wywołały u nas wybuchy niekontrolowanej wesołości, inne podziw dla "Wariata", który je wkomponował w wystrój i zagadki :-)
  W ogóle scenografia pokoju, detale, oddanie klimatu to coś niesamowitego. Chciałabym napisać o tylu szczegółach, ale każda rzecz byłaby odebraniem kolejnym ekipom przyjemności z samodzielnego odkrywania tych perełek.
  Po uratowaniu świata powiedziałam Mistrzowi Gry (który za tym określeniem nie przepada, ale lepszego nie znajduję) , że potrzeba byłoby drugiego przejścia pokoju, aby w pełni docenić włożoną tu pracę.
  Roboty przy ratowaniu świata wystarczy dla nawet sporej grupy Superherosów. W naszej "Fantastic Five" żaden Bohater się nie nudził. Zagadki są spójne, logiczne, dobrze zbudowane i sprawiające mnóstwo "radochy", a niektóre rozwiązania techniczne narażały nasze szczęki na bliski kontakt z podłogą!
  No i obsługa. Pasję widać od razu po wejściu do lokalu, a wprowadzenie do pokoju wynosi inicjację gry na poziom dostępny tylko SuperMistrzom :-)
  Dawno nie miałam takiej frajdy (no w końcu uratować świat to nie w kij dmuchał :-)!), zwłaszcza że cała nasza ekipa należy to tych "nienormalnych" co to żadnemu Marvelowi nie przepuszczą, więc dla nas było to podwójne WOW.
  Jedno mnie smuci: że nie mogę odkrywać Superheroom jeszcze raz, na nowo .
  Życzę powodzenia z drugim pokojem (chociaż łatwo nie będzie, bo poprzeczka jest chyba gdzieś na Kryptonie :-)
  A Wy Superbohaterowie, młotki, tarcze, łuki i inne topory w dłoń, pelerynki na grzbiet i do roboty! Świat się sam nie uratuje!
  Tamdadadaaaam....

 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Wunsz!!!

  25.05.2019 | data wizyty: 25.05.2019

  Ten pokój to scenograficzne arcydzieło. Wystrój dopracowany w każdym detalu. Wchodząc do niego przenosimy się w czasie i przestrzeni. Wrażenia dopełnia perfekcyjna aranżacja dźwiękowa. Tu się zgadza wszystko.
  Zagadek jest sporo, współgrają z klimatem. Są idealnie wpasowane w fabułę.
  Przechodząc ten pokój naprawdę można poczuć się jak grupa badaczy, można zapomnieć, że za ścianą jest XXI-wieczne europejskie miasto. Wchodzisz do świata bogów, gdzie łatwo narazić się na ich gniew! Próbujesz mówić sobie "to tylko zabawa, nic się nie stanie""? E-e, nic z tego :-)
  Widać ogrom pracy i pasji włożony w pokój. Są też gratki dla takich jak ja "horrorowych boideł" ;-)
  Klimat buduje też to, że tu wszystko działa za pomocą mechanizmów. Jak w filmie: tu naciśniesz, pociągniesz, czy zrobisz inną wymaganą rzecz ;-) a otwiera się , odkrywa, uruchamia coś innego.
  Ja osobiście mam drobne zastrzeżenia do jednego elementu, moim zdaniem brakuje odrobiny uzasadnienia i wyeksponowania jego występowania w tym konkretnym miejscu. I dla mnie, w moim prywatnym rankingu bydgoskiego "Wyjścia", nadal numerem jeden ze względu na zagadki pozostaje Nautilius, a ze względu na klimat - Legenda Miecza.
  Ale co tu dużo mówić: WA po prostu nie schodzi poniżej pewnego poziomu i poprzeczkę stawia, jak zwykle, bardzo wysoko.
  Więc, drodzy Badacze, przybywajcie do Piramid. Warto!

 • Escape room Alicja w Krainie Czarów

  Alicja w Krainie Czarów
  Enigmat Escape
  Gdańsk

  "Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach"

  25.04.2019 | data wizyty: 24.04.2019

  - Chciałabym tylko dostać się dokądś - (...)
  - Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.

  Ale na dostanie się tam (a właściwie wydostanie) jest tylko godzina. Wykorzystaj ją dobrze. Myśl, kombinuj, SZUKAJ. Czasem trzeba być bardzo uważnym.
  Przyda się, choćby podstawowa, znajomość świata, który odwiedzasz i jego mieszkańców. Takie "who is who" . Wszak wiedza, kim jest Twój wróg bywa bardzo przydatna.
  Na drodze do celu spotkasz sporo kłódek. W tym jedną, która może być zaskakująca, ale jeśli posłuchasz wskazówek, poradzisz sobie i z nią ;-)
  Jeżeli chcesz zabrać do Krainy Czarów młodszych pomocników, śmiało! Będą zachwyceni, a ich sposób postrzegania świata i spostrzegawczość mogą być nie lada pomocą .

  Na co więc czekasz? Biały Królik ucieka. Podążaj za nim!

 • Escape room Tajemnica 61. Kilometra

  Tajemnica 61. Kilometra
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  Wiarygodna opinia

  Wsiąść do pociągu byle złotego ;-)

  29.03.2019 | data wizyty: 28.03.2019

  Lubię pokoje, w których widać że są tworzone i prowadzone z pasją. I ten z całą pewnością taki jest.
  Lubię też, kiedy wszystko tworzy spójną całość. Kiedy zagadki nie są "czasową zapchajdziurą" ale wpasowane są w klimat i fabułę. I tutaj to właśnie znalazłam. Są zróżnicowane, o różnym stopniu trudności i skomplikowania, ale wszystkie współtworzą klimat pokoju.
  Znajdziemy tu i trochę elektroniki, i nieco starych dobrych kłódek ;-) (w tym jedną będącą dla mnie nowością).
  Potrzebna jest duża doza spostrzegawczości (co stanowi piętę achillesową naszej Drużyny), a niektóre skrytki są naprawdę pomysłowe!
  W pokoju widać dużą dbałość wykonania i dopracowanie szczegółów. Widać też to, co po zakończonej grze potwierdził MG: pokój cały czas ewoluuje, przede wszystkim pod wpływem opinii graczy (i ich "pomysłowości" zapewne ;-)) )
  A obsługa, wprowadzenie, zakończenie i tzw. "postgaming" zasługują na ocenę poza skalą (w górę oczywiście!)
  Na pewno wrócimy odwiedzić pozostałe pokoje Zorkout!

 • Escape room Wyspa Rozbitków

  Wyspa Rozbitków
  No Escape
  Gdańsk

  Wiarygodna opinia

  La Isla Bonita

  21.03.2019 | data wizyty: 21.03.2019

  Wchodzisz do tego pokoju i....
  Zaraz! Do jakiego pokoju?
  Jesteś na prawdziwej wyspie! Do pełni wrażenia brakuje tylko fal omywających brzeg ;-)
  Jest tu klimat najprawdziwszej przygody. My byliśmy na wyspie z małymi odkrywcami i bawiliśmy się świetnie! Szczególnie Piętaszki miały frajdę, bo jest tu mnóstwo szukania, zaglądania w zakamarki, są pirackie skrzynie, rozmaite ciekawe gadżety, no i mapa skarbu!
  Zagadki są idealnie wpasowane w klimat, oryginalne, z pomysłem (niektóre naprawdę kapitalne)a ich rozwiązywanie dostarcza mnóstw zabawy! Jest kilka fajnych mechanizmów, trochę tradycyjnych kłódek. Elektronika jest tak wpasowana w całość, że jej "nowoczesność" nie razi w ogóle a wręcz przeciwnie - podkręca klimat.
  No i jest to jeden z lepszych pomysłów na zagospodarowanie i wykorzystanie niewielkiej przestrzeni.
  Troszkę miejscami widać, że wyspa gościła już sporo rozbitków, ale nadal jest to, moim zdaniem, jedna z ciekawszych propozycji, szczególnie dla grup z młodszymi miłośnikami ER-ów (co nie oznacza, że ci pełnoletni będą się nudzić - absolutnie nie!). Do tego propozycja dość atrakcyjna cenowo :-)
  Zagadki nie są trudne, ale wymagana jest spostrzegawczość, sporo umiejętności szukania, więc na pewno nie jest banalnie.
  Obsługa profesjonalna i bardzo sympatyczna.
  Warto obrać kurs na tę wyspę!

 • Escape room Krwawa Rzeźnia

  Krwawa Rzeźnia
  Questrooms
  Gdańsk

  Moje mięso jest nieświeże?!?

  16.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Sanepid to mógłby się tu wyszaleć ;-)
  Tematyka, wystrój, klimat pokoju nie są wybitnie oryginalne. ER-y oparte na podobnym pomyśle znajdziemy w niejednym miejscu. Ale wszystko jest ze sobą spójne, dreszczyk niepokoju jest. Plus za umiejętne podsycanie tego napięcia przez elementy "dodatkowe" i za rozpoczęcie rozgrywki szczególnie emocjonujące dla jednego z graczy :-)
  Zagadki ciekawe, urozmaicone, jest kilka naprawdę fajnych pomysłów. Potrzeba trochę spostrzegawczości, kombinowania, umiejętności kojarzenia. Właściwie nic nie jest wprost "podane na tacy" i bardzo dobrze!
  Znajdą tu coś dla siebie i amatorzy tradycji (kłódki, kluczyki) i fani rozwiązań elektronicznych.
  Pokój raczej dla osób lubiących "krwawe klimaty" ale poziom makabryczności nie jest bardzo wyśrubowany.
  Trochę już rzuca się już w oczy sfatygowanie niektórych elementów pokoju
  Przestrzeń pomysłowo zaaranżowana, szczególnie końcówka .
  Obsługa z pasją, bardzo życzliwa.
  Nie jest to jakiś wybitny ER, ale na pewno wart odwiedzenia!

 • Escape room Galaktyczna Odyseja

  Galaktyczna Odyseja
  Enigmat Escape
  Gdańsk

  Najważniejsze, że nie wylądowaliśmy w Czarnej D....ziurze ;-)

  09.03.2019 | data wizyty: 08.03.2019

  Pomimo, iż większość ER-owych miejsc na mapie Trójmiasta już odwiedziliśmy, do Enigmat Escape jakoś nie udało nam się do tej pory trafić. A szkoda. A właściwie... może nie, bo jeszcze dużo przed nami :-)
  Na "pierwszy ogień" poszła Galaktyczna Odyseja, co podobno jest wyborem nietypowym.
  Nietypowy to jest ten pokój, a właściwie zagadki, jakie w nim spotkaliśmy. W dużej części, bowiem, opierają się one na zadaniach manualnych. I to jest zarazem trudność jak i frajda tego pokoju. Oczywiście, nie zabraknie tu i zadań wymagających kojarzenia, spostrzegawczości, umiejętności słuchania ze zrozumieniem i innych "standardowych" w escape room-ach sprawności. Ale zręczne dłonie (kierowane przez kombinujący mózg) to w tym pomieszczeniu podstawa :-)
  Fabuła nie jest może odkrywcza, podobną tematykę znajdziemy w wielu miejscach, nawet w tym samym mieście, ale sposób na nią jest już bardzo oryginalny. (Dlatego jeśli byliście w innych "kosmicznych" pokojach, nie wahajcie się odwiedzić Odysei - na pewno znajdziecie tu coś innego niż gdzie indziej). Do tego historia jest wciągająca, wszystko w pokoju (klimat, wystrój, zagadki) jest z nią spójne.
  Pokój bardzo techniczny, elektroniczny, co znowu na plus, biorąc pod uwagę jego tematykę.
  I jeszcze jedno: po przejściu Galaktycznej Odysei nie dziwią mnie już skrajne opinie . Bo to pokój, który albo trafi w czyjeś gusta i wtedy jest zachwyt, albo kompletnie się z nimi rozminie i wtedy jest wielkie rozczarowanie. W nasze serca wiązka laserowa trafiła bez pudła!

 • Escape room Chata guślarki

  Chata guślarki
  Escape Time
  Gdańsk

  Wiarygodna opinia

  Była sobie Baba Jaga, miała chatkę z masła. A w tej chatce same dziwy....

  28.02.2019 | data wizyty: 28.02.2019

  Z misją ratowania wioski przed zarazą wybraliśmy się z dwójką młodych Adeptów Zielarstwa, dla których wizyta ta była pierwszym krokiem na drodze do ER-owego wtajemniczenia.
  Wyszli zachwyceni, a jednym z pierwszych pytań było : "to kiedy następny pokój?". I to właściwie mogłoby wystarczyć za recenzję :-)
  A zachwyt Młodzieży w pełni uzasadniony. Bo i przestrzeń pokoju dobrze zaaranżowana, i fabuła ciekawa, a przede wszystkim zagadki: urozmaicone, logiczne, ciekawe, pomysłowe. Dzięki temu bardzo fajnie się je rozwiązuje, cały czas napotykając na coś nowego. Gra tu i światło i dźwięk i jeszcze wiele innych elementów :-). Przechodzenie przez kolejne zadania dostarcza mnóstwa frajdy emocji
  Jest i historia, dzięki której szczególnie dzieci mają motywację (no bo przecież ocalić czyjeś życie to nie byle co!) . Przepis na sukces? Trochę spostrzegawczości, szczypta kooperacji, odrobina zręczności, spora dawka umiejętności kojarzenia, nieco logiki. Wymieszajta, spróbujta i bawta się dobrze!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4 5
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM