Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
repciak357rck
 • Escape room Wiedźmowa Księga

  Wiedźmowa Księga
  Szyfrownia
  Bełchatów

  Kawał świetnego pokoju!

  06.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Zadziwiające ile treści udało się zmieścić w jednym pomieszczeniu. Klimat jest budowany od samego początku, co jest wielkim plusem. Zagadki są logiczne, dobrze umiejscowione a nie wyjęte nie wiadomo skąd. Pojawiają się kłódki, dość stara metoda, ale dobrze wykorzystana, co świetnie współgra z elektroniką. Od budujących klimat ozdób, po rozwiązywanie zagadek z wykorzystaniem właśnie tych elementów. Pomieszczenie jest prześliczne, naprawdę ma się wrażenie że jest się w tym przedstawionym świecie. Jest jeden mikro element który wpływają negatywnie na odbiór. Jeden MALUTKI rekwizyt, który nie pasuje do reszty z masy rekwizytów, ale to było czepianie się dla samego czepiania, pokój zacny!
  Można wybrać się ze znajomymi, ale także z dziećmi, gdzie rozgrywka będzie się różniła szczegółami. Zagadki są na takim poziomie, że wiek nie gra roli, co wcale nie znaczy że jest to dziecinna zabawa, bo każda grupa wiekowa będzie się bawić świetnie.

  Czekam także na kolejne pokoje, których podobno ma być aż 5, i gorąco polecam!

 • Escape room Prolog

  Prolog
  Forest Escape
  Łódź

  Escape Room to mało powiedziane

  06.11.2018 | data wizyty: 24.08.2018

  Mój trzeci escape room, drugim był Hunter tych samych Twórców. Dwa tygodnie po Hunterze padła propozycja aby jechać na PROLOG, z tą samą ekipą. I dobrze zrobiliśmy!

  [UWAGA DROBNE SPOJLERY]
  Tego nawet nie można nazwać escape ROOMem, gdyż [spojler] mamy do dyspozycji dość duży las. Dla lepszego klimatu polecam wybrać się w godzinach wieczornych, najlepiej ciepłą jesienią. Tylko wtedy trzeba się lepiej ubrać. Klimacik świetny - w szczególności wszczeliliśmy się z godziną. Wchodzimy do budynku kiedy jest widno, ptaszki ćwierkają. W środku zagadki, rozwiązujemy i jest etap gdzie [spojler]. Coś genialnego, w szczególności że fabuła już trochę została opowiedziana, i była gęsia skórka.
  KONIEC SPOJLERÓW

  Całość jest przeplatana opowiadaniem historii, zagadkami i zachwycaniem się nad jakościom wykonania. Cena robi swoje: 200 w dzień, i 250 w nocy. Ale w zupełności jest zrozumiana. Ilość rzeczy jaką trzeba "naprawić" po grupie jest ogromna, a w przypadku zgubienia [spojler] obsługa nie każe się niczym przejmować, co oczywiście nie znaczy że trzeba wszystko gubić :D
  Jak na ForestEscape przystało (PROLOG i HUNTER, w POSTAPO jeszcze nie byłem) klimat jest budowany od samego początku. Dlatego mimo wszystko polecam aby to był co najmniej 2 escape room, a nie pierwszy, bo dla niektórych cała idea może nie zostać zrozumiana w Foreście.

  Podsumowując: Hunter razem z Prologiem mnie kupiły, mimo przerwy postaram się jeszcze w tym sezonie wybrać z tą samą ekipą na Postapo aby dokończyć trylogię. Świetna robota!

 • Escape room Hunter

  Hunter
  Forest Escape
  Łódź

  Łowca

  06.11.2018 | data wizyty: 28.07.2018

  Napisze poprostu jak to wyglądało u mnie. Umawiasz się na konkretną godzinę. Podchodzisz do posesji i [spojler]. A w niej [spojler] który slozy do rozpoczęcia przygody, oraz mozna w nim uzyskać podpowiedzi. Obok [spojler] kartka i początek historii. Chwilę przebywamy na dworze a następnie wchodzimy do pokoju. Wow! Czułem się tak, jak bym naprawdę mógł mieszkać gdybym był myśliwym. Wszędzie [spojler]. Klimatyczne obrazy i rekwizyty. Nudy nie ma, chwilę siedzimy w jedynym pokoju, a gdy zaczyna się nużyć, to [spojler] i kolejne zagadki. Warto pojechać 70 km, i zapłacić te 200 złotych lub z tego co pamiętam 220 o porze wieczornej, gdzie trylogię forest Escape polecam ogrywać. W 4 spokojnie można jechać, koszty średnie a przygoda nieziemska. Nie mogę się doczekać aż ze znajomymi wybiorę się na 3 część podłódzkich Escape roomów :D

 • Escape room Pokój gangstera

  Pokój gangstera
  Zagadkowo
  Radomsko

  Shotgun i Kapelusz

  06.11.2018 | data wizyty: 06.07.2018

  Mój pierwszy Escape Room w życiu, z perspektywy kilku miesięcy i 4 odwiedzonych pokoi. Pisze dopiero teraz gdyż zalozylem konto na LockMe zaledwie kilka minut temu.

  Pokój bardzo klimatyczny, zagadki logiczne i wymagające. Wykończenie pokoju robi wrażenie, i naprawdę można się wczuć. Obsługa bardzo dobra. Niestety wadliwa elektronika wytrąca co kilkanaście minut z klimatu... Oczywiście byłem w tym Escape roomie 3 miesiące temu, więc mozliwe że już wszystko działa poprawnie. Ale w czasie mojej wizyty niestety były bardzo widoczne te wady.

  Odpowiedź Zagadkowo

  Dziękujemy za pozytywną ocenę naszego pokoju. Zaskoczeni "wadliwą" elektroniką "co kilkanaście minut", wyjaśniliśmy z klientem co miał na myśli i jednak ciężko się z tą tezą zgodzić. Jak przyznał sam klient - chodziło o dwie zagadki (na 60 minut gry), w tym pierwszą jaka jest do rozwiązania. Do tej pory nie została ona jakkolwiek przez nas poprawiana czy naprawiana bo cały czas działa sprawnie. Po prostu zagadka nie została dokładnie rozwiązana przez graczy. Co prawda rozwiązali oni co mają wykonać ale nie wykonali tego zgodnie z przykładem/wskazówką, nawet mimo pewnego marginesu błędu - dlatego mechanizm nie zadziałał. Zaprosiliśmy opiniującego by sam jeszcze raz mógł się o tym przekonać :) Wadliwość drugiej zagadki niestety najczęściej polegała na tym, że gracze przed użyciem pewnego przedmiotu, najpierw niepotrzebnie go otwierali przez co po nieodpowiednim zamknięciu nie zawsze dawał efekt. Mimo wszystko nawet w takich przypadkach jesteśmy w stanie otworzyć manualnie skrytkę stąd raczej nie powinno być z tym problemu. Zapewniamy, że obie zagadki działają cały czas sprawnie i zachęcamy też jednocześnie by o takich wątpliwościach, uwagach informować mistrza gry bezpośrednio po grze. Tłumaczymy wtedy zasadę działania i wskazujemy ewentualnie gdzie i po czyjej stronie mógł leżeć błąd. Zdajemy sobie sprawę z tego jak wadliwa elektronika potrafi zniszczyć frajdę z gry, dlatego też kładziemy na jej sprawne działanie szczególny nacisk. Wielokrotnie przed otwarciem pokoju testujemy stworzone rozwiązania, jeśli jest taka potrzeba nanosimy poprawki, poznajemy słabostki wykonanych modułów. Jak każdemu - nam też zdarza się popełniać błędy... tu jednak raczej ich nie było. Mimo ogólnej pozytywnej oceny, z uwagi na mocny nacisk na elektronikę w tym pokoju, ocena tego aspektu niestety nie jest do końca sprawiedliwa. Zapraszamy, by samodzielnie się o tym przekonać :)

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM