Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
cechowski.wojciech
 • Escape room Escape DaVinci

  Escape DaVinci
  WydostanSie Escape Rooms
  Kraków

  DaVinci pozytywnie nas zaskoczył :)

  06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  DaVinci pozytywnie nas zaskoczył :)
  Pokój gdzie nie ma za grosz elektroniki to obecnie rzadkość. Myślę, że autorzy podołali temu wyzwaniu. Zagadki są spójne i logiczne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie uświadczymy tutaj wielu skomplikowanych mechanizmów, oprócz jednego, który faktycznie robi wrażenie.
  Klimat tworzony przez wystrój pasuje do epoki i okoliczności fabularnych, natomiast zabrakło nam (szczególnie w pierwszej połowie zabawy) ducha Leonarda. "Za mało DaVinci w DaVinci" - takie jedno zdanie nam się ciśnie na usta.
  Dlatego też bawiliśmy się świetnie, zagadki nas mocno wciągnęły i udało nam się wyjść przed czasem bez podpowiedzi, zabrakło jednak efektu "WOW", którego się spodziewaliśmy po innych recenzjach i miejscu w rankingu Krakowskim.
  Pokój z czystym sumieniem możemy polecić wszystkich zainteresowanym, niezależnie od doświadczenia. Na pewno będziecie się dobrze bawić :)

 • Escape room Tajemnica Hrabiego Cromwell'a

  Tajemnica Hrabiego Cromwell'a
  It's a Trap
  Kraków

  Nie taki Hrabia straszny.... :)

  06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  Do pokoju Hrabiego trafiliśmy przypadkiem, w ostatniej chwili rezerwując godzinę. I absolutnie nie żałujemy :D

  Był to jeden z bardziej klimatycznych pokoi w jakich byliśmy. Od samego wejścia atmosfera zgęstniała, a potem było tylko lepiej :) Duża ilość zagadek, które nie należały do najtrudniejszych, ale wymagały sporo myślenia. Byliśmy w 4 osoby i dzięki temu zawsze ktoś mógł spojrzeć na dany problem świeżym okiem. Warto mieć na uwadze, że często proste rozwiązanie jest najlepsze i nie należy doszukiwać się skomplikowanych wzorców/kombinacji :)
  Obsługa bardzo miła i nie narzucająca się z pomocą i podpowiedziami bez wyraźnej naszej prośby (co w końcu nie było potrzebne bo udało nam się wyjść sporo przed czasem bez podpowiedzi :) ).

  Pokój wart szczerego polecenia, za klimat i zagadki osadzone w fabule. Początkowo zastanawialiśmy się , czy brać pokój "dla początkujących", ale okazało się to dobrym wyborem, a pokój spokojnie można zaklasyfikować jako średnio zaawansowany. Uważamy, że ani osoby początkujące, ani doświadczone grupy nie będą rozczarowane. POLECAMY !!

 • Escape room W 80 minut dookoła świata

  W 80 minut dookoła świata
  Fyrtel Zagadek
  Poznań

  Podróż dookoła świata :)

  12.11.2018 | data wizyty: 11.11.2018

  Pokój zaskoczył nas już na samym starcie bardzo miłą i pomocną obsługą :D Pozdrawiamy właściciela :) Bardzo podoba nam się wasze podejście, aby dopracować jeden pokój, a nie tworzyć kilku, byle było więcej. A trzeba przyznać, że pokój jest dopracowany w każdym calu. Zaczynając od nietuzinkowego rozpoczęcia, które pomaga lepiej wczuć się w fabułę, przez spójność i adekwatność wystroju, gdzie nie ma żadnych kabli na zewnątrz, a gabinet wujka prezentuje się jak prawdziwy :), kończąc na logicznych i mocno fabularnych zagadkach. Dużym plusem pokoju jest klimat, w który można wsiąknąć od samego początku, aż do niespodziewanego zakończenia :)
  W 4 osoby udało nam się wyjść w 57 minut bez podpowiedzi, bardzo dobrze się bawiąc i zacinając w 2 miejscach. Z czystym sumieniem pokój polecamy grupom zarówno początkującym jak i tym z doświadczeniem :)

  Odpowiedź Fyrtel Zagadek

  Dziękujemy za ciepłe słowa i gorąco pozdrawiamy!

 • Escape room Legenda Miecza

  Legenda Miecza
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Prawdziwa przygoda :-D

  11.11.2018 | data wizyty: 10.11.2018

  Opłacało się przejechać prawie 400 km, żeby odwiedzić 2 najlepsze pokoje w Polsce. :-D
  Pokój jeden z najlepszych w jakim byliśmy, zaraz obok Nautiliusa :-) Podziwiamy twórców za dbałość o szczegóły wystroju, klimat od samego wejścia, aż wylewa się i możemy od razu poczuć się jak poszukiwacze skarbów. Dopracowanie zagadek to prawdziwy majstersztyk, są bardzo logiczne i spójne z fabułą, przez co ich rozwiązanie pozostawia wielką satysfakcję :-D
  Wyście awaryjne udowadnia, że nie tylko pokój horror/thriller może być klimatyczny, powiedziałbym że stawiają poprzeczkę dużo wyżej zapraszając na prawdziwą przygodę, w którą można wsiąknąć na całą godzinę.
  Każdy fan ER powinien potraktować Bydgoszcz jako miejsce obowiązkowe do odwiedzenia przynajmniej raz w życiu :-)
  Tylko, czy teraz, kiedy doświadczyliśmy tej przygody, na jakimkolwiek następny ER będziemy w stanie spojrzeć równie przychylnym okiem? :-)

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Po prostu majstersztyk :-D

  11.11.2018 | data wizyty: 10.11.2018

  Opłacało się jechać prawie 400 km aby odwiedzić 2 najlepsze pokoje w Polsce. :-D
  Bezsprzecznie zostawiają w tyle wszystkie dotychczas przez nas odwiedzone.
  Począwszy od dopracowania szczegółów wystroju, można się poczuć jak w prawdziwej łodzi podwodnej, przez bardzo spójne i logiczne zagadki, których rozwiązywanie pozostawiło wielką satysfakcję, aż po bardzo sympatyczną i profesjonalną obsługę. Wszystko w tym pokoju jest na swoim miejscu, a przygoda zaczyna się od samego wejścia do lokalu. Widać, że miejsce to tworzą prawdziwi pasjonaci, ale też profesjonaliści, dzięki temu klimat i poziom dopracowania idą ze sobą w parze.
  Konkluzja jest jedna, każdy powinien ten pokój odwiedzić i przeżyć tę przygodę.

 • Escape room Po prostu horror

  Po prostu horror
  Sekretny Pokój
  Kielce

  Zabrakło grozy...

  14.10.2018 | data wizyty: 12.10.2018

  Z pokojami "Sekretnego Pokoju" mam duży problem. Mam wrażenie, że bardziej liczy się ilość (kolejne 2 pokoje niedługo otwarte) niż ich dopieszczenie. Ponownie mam wrażenie (po Garażu na odludziu), że pokój jest po prostu biedny, jeżeli chodzi o wystrój i ilość zagadek. Bardziej nacisk jest na ich trud niż jakieś większe rozbudowanie klimatu i fabuły.
  Po kilkunastu pokojach odwiedzonych, uważam że dużo większa jest satysfakcja kiedy udaje się rozwiązać kilka mniejszych zagadek, które rozwijają fabułę i wciągają w klimat zachęcając do zagłębiania się coraz bardziej w kolejne zadania. Większa jest też wtedy motywacja i determinacja w rozwiązywaniu tych trudniejszych pomysłów. W Horrorze momentami nie wiedziałem zasadniczo po co jakiś przedmiot/akcja jest potrzebny/a.
  Pokój Horror na pewno przedstawia się ciekawiej od Garażu i aż tak nie frustruje. Jest jedno rozwiązanie, które nam się bardzo podobało i myślę, że jest to dobry kierunek rozwoju, bardzo jednak brakuje klimatu i pełnej fabuły, przekonania że robimy to wszystko po coś.

 • Escape room Pleb'Ania Marka

  Pleb'Ania Marka
  Piwnice Zagadek Escape Room Sandomierz
  Sandomierz

  Rekord pobity !!! :D

  08.10.2018 | data wizyty: 07.10.2018

  Wypad do obu sandomierskich pokoi uważamy za mega udany :D
  Pokój Ojca M. jest bardzo fajnie zaaranżowany, byliśmy w stanie uwierzyć, że to faktycznie fragment plebanii. Zagadki nie należą do najłatwiejszych, są jednak całkowicie logiczne i jasne co z czego wynika.
  Pokój podobnie jak Łowca umysłów jest nieliniowy, dzięki czemu cały czas każdy z nas (3 osoby) miał co robić.

  Dla nas pokój okazał się dość prosty i dzięki współpracy udało nam się bez podpowiedzi pobić rekord z wynikiem 25 minut :D
  Pokój na pewno wart polecenia, nie spodziewaliśmy się w Sandomierzu dwóch tak dobrych pokoi. Czekamy na kolejne !! :D

  Nasza sugestia co do obydwu pokoi prowadzonych przez "Piwnice Zagadek" to kwestia prowadzenia fabuły. I w jednym i w drugim pokoju dość szybko wypadliśmy z toku fabularnego skupiając się na rozwiązywaniu kolejnych zagadek i mierzeniu się z kolejnymi kłódkami/zamkami. Można by pomyśleć nad troszkę lepszym połączeniem poszczególnych zagadek z tłem fabularnym.

 • Escape room Łowca Umysłów

  Łowca Umysłów
  Piwnice Zagadek Escape Room Sandomierz
  Sandomierz

  Frustracja sięgnęła zenitu!!

  08.10.2018 | data wizyty: 07.10.2018

  Wypad do obu sandomierskich pokoi uważamy za mega udany :D
  Łowca umysłów to pokój trudny i nieziemsko irytujący... Ale sprawiający niezwykłą frajdę :) Wymaga naprawdę logicznego, często nieszablonowego myślenia i cierpliwości. Dzięki nieliniowości cały czas każdy z nas miał co robić (byliśmy w 3 osoby). Dużo ciekawych technicznie rozwiązań.
  Jedyny mały minus za kilka takich samych zamków cyfrowych dostępnych naraz, co było dość mylące, który klucz do czego powinien pasować.
  Niestety zbrakło nam jakiś 5 minut do wyjścia (2 zagadki) :) Pokój jak najbardziej godny polecenia, trzyma w napięciu i lekkiej niepewności aż do samego końca.

 • Escape room Testament

  Testament
  Dom Kluczy
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Po pierwsze klimat! :)

  23.09.2018 | data wizyty: 22.09.2018

  Pokój "testament" ma już kilkuletnią tradycję. W związku z czym nie natkniemy się tutaj na elektronikę, która sama wyłazi z pokoju i więcej jest efektu WOW niż realnych zagadek. W zamian jednak oferuje bardzo fajny klimat i cały wystrój bardziej pokroju klasycznego Sherlocka Holmesa niż nowoczesnego Jamesa Bonda :) O ile zagadki dla nas były dość proste, o tyle jedna z kłódek zrobiła na nas piorunujące wrażenie :D Z takim rozwiązaniem jeszcze się nie spotkaliśmy.
  Pokój zdecydowanie bardzo klimatyczny i za to wielki plus. Zagadki dość proste dla osób które miały już doświadczenie z klasycznymi ER. Co nie zmienia faktu, że warto odwiedzić i zatopić się w klimat początku XX wieku :)
  Jedyna rzecz do jakiej bym się przyczepił to czas... 90 minut wydaje się być stanowczo na długim czasem, standardowe 60 min byłoby w sam raz :)

 • Escape room Quadrum

  Quadrum
  Portal Escape Games
  Łódź

  Wiarygodna opinia

  Logika wyłaniająca się z chaosu :)

  09.09.2018 | data wizyty: 08.09.2018

  Pokój Quadrum to zupełnie inne doświadczenie niż Inferno. Abstrakcyjny wystrój i minimalizm sprawiają, że na początku pojawia się drobne zakłopotanie. Po chwili jednak elementy układanki zaczynają do siebie pasować :) Pokój nie stawia na tworzenie niesamowitego klimatu i tło fabularne jest raczej drugorzędną lub nawet trzeciorzędną sprawą. Najważniejsze są dość oryginalne zagadki :) Ich poziom jest dość wysoki, są one jednak całkowicie logiczne, o ile znajdzie się do nich właściwy klucz :)
  Pokój na pewno wart polecenia, szczególnie na zbliżające się długie jesienne wieczory :)

Zobacz więcej opinii: 1 2
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM