Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
kotcojepierogi
 • Escape room Tajne Bractwo (Novus ordo mundi)

  Tajne Bractwo (Novus ordo mundi)
  World Escape
  Warszawa

  Klimatyczny pokój dla spostrzegawczych

  08.04.2019 | data wizyty: 01.12.2018

  Podsumowując - bardzo porządny pokój. Mroczny, przemyślany wystrój pozwalający wczuć się w klimat. Dużo elektroniki i zagadek manualnych, czyli coś co zawsze cieszy. Nieszablonowe rozwiązania, które nie są takie oczywiste. Byliśmy w 4 osoby, co bardzo ułatwiło nam rozwiązanie jednej zagadki, ale w 2-3 osoby też z pewnością dacie radę, każdy będzie mieć dużo do roboty.

  9/10 ze względu na to, że po rozwiązaniu niektórych zagadek nie do końca wiadomo czy zadziałały, czy nie. Pokój przeszukuje się na nowo i wówczas odkrywamy, że coś odblokowaliśmy. Nie każdy też lubi dużo czytania w escape roomie, jednak pozwala to lepiej wczuć się w klimat, tak samo jak film wprowadzający.

  Miła obsługa, która dzielnie zniosła nasz dzień głupawki:)

 • Escape room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Najbardziej realistyczny pokój EVER! Oszalejecie z emocji.

  08.04.2019 | data wizyty: 06.04.2019

  Pasażer to pokój do którego wstyd nie pójść 😊
  To co zrobiło na nas największe wrażenie to ilość pracy włożona w przygotowanie pokoju i dbałość o szczegóły. Pierwsze kilka minut poświęciliśmy na zachwyt nad wystrojem, a właściwie konstrukcją pokoju. Jest to majstersztyk, wystrój mąci w głowie, powoduje odrealnienie do tego stopnia, że można zapomnieć, że jest się w escape roomie. Może stąd 70 minut na rozwiązanie zagadki - 60 na grę i 10 na podziw:) Graliśmy w wersję z Extra dodatkiem, jeśli tylko będziecie mieć taką możliwość – bierzcie ją bez zastanowienia. W wystroju pokoju stawiam go ex aequo z Cyrkiem Dziwadeł. Sztos nad sztosy, więcej nie zdradzam by nie zepsuć wam frajdy.

  Zagadki nie są łatwe, absolutnie nie jest to pokój dla początkujących, trzeba troszkę poeskejpować, by móc czuć się komfortowo w Pasażerze. Byliśmy w 4 doświadczone osoby a musieliśmy skorzystać z podpowiedzi. Może łatwiej byłoby gdybyśmy co chwilę nie tracili głowy, jednak zagadkom trzeba oddać to, że nie są banalne, oczywiste czy przewidywalne. Dla osób lubiących myśleć nieszablonowo - będziecie zadowoleni.


  Miejsce jest przestronne i bezpieczne, znajduje się w lokalu usługowym na parterze budynku mieszkalnego, spełnia standardy bezpieczeństwa oraz posiada panic button. Cała obsługa to osoby niesamowicie kontaktowe, które nie dość, że miło wprowadziły nas do gry (co okazało się być później niezwykle ważne, bo poziom realizmu w grze jest oszałamiający!), to po niej omówiła z nami szczegóły pokoju. Widać autentyczną pasję i nastawienie na zadowolenie gości, czuliśmy się zaopiekowani i po wyjściu z lokalu towarzyszyły nam dobre humory do końca dnia.

  Podsumowując... ten pokój jest przesuper, serio idźcie wszyscy i jarajcie się jak my! Oszalejecie!

 • Escape room Złoto nazistów

  Złoto nazistów
  Black Cat Escape Room
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Moje pierwsze smutki w ER

  28.02.2019 | data wizyty: 27.02.2019

  W tym miesiącu odwiedziliśmy Black Cat ER i zachwyciliśmy się Przeklętym Obrazem - jednak przeklęty okazało się być niestety Złoto Nazistów.
  Pokój jest pięknie urządzony, wystrój zapiera dech. Czułam ciarki przeszukując bunkier, ilość nietypowych rozwiązań jest oszałamiająca. Ciekawa historia i wciągające zagadki. Black Cat rzeczywiście bardzo wysoko mierzy i zdecydowanie idzie w dobrym kierunku.

  Z pokoju wyszliśmy w 32 minuty i szczerze mówiąc nie rozumiałam dlaczego - przecież nie rozwiązaliśmy jeszcze z 30-40% zagadek, zostawiliśmy za sobą pozamykane kłódki, nierozszyfrowane kody i widoczne po przeszukaniu pokoju kolejne elementy, które w całości ukażą nam się na dalszym etapie gry...

  Jakim cudem wyszliśmy z pokoju? Obsługa nie zamontowała jednej z kłódek, przez co przeskoczyliśmy w rozwiązywaniu o wiele, wiele zagadek w przód. Wpierw konsternacja, potem zmieszanie obsługi, dużo niezręczności i mój smutek, zwłaszcza gdy obsługa pokazywała nam jak wyglądałaby dalej gra, gdyby jedna z kłódek była założona (nie było jej w ogóle w pokoju!).

  3/10 bo przecież nie chodzi o to, żeby z pokoju wyjść, tylko żeby tam być i czerpać przyjemność z rozkminiania zagadek.
  Ciężko jest wystawić mi ocenę obsłudze, bo pan był bardzo miły, ale niestety to On odpowiada za przygotowanie pokoju.

 • Escape room Kolonizacja Marsa

  Kolonizacja Marsa
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Kosmicznie fantastyczny pokój

  27.02.2019 | data wizyty: 11.01.2019

  Pokój z fenomenalnym wystrojem i rozwiązaniami, można poczuć się w nim jak w kosmicznym laboratorium. Zagadki nie są liniowe, są logiczne, z jedna zagadką zręcznościową, na którą poświęcić trzeba więcej niż minutkę, a do tego potrzebne są... 2 osoby! Do dziś śmieję się z historii o polowaniach na drony, obsługa mocne 11/10 :)
  Pokój do odwiedzenia obowiązkowy dla osób, które nie są fanami prostych rozwiązań. Był to mój pierwszy pokój w Świecie Zagadek i nie mogę doczekać się reszty. Byliśmy w 4 osoby (miejsca w pokoju jest dużo, dla dwóch par pokój na spokojnie wystarcza) dwie pozostałe znały poziom Świata Zagadek, ale mi opadła kopara. Polecam wszystkim, którzy kiedyś odwiedzili już jakiś escape room :)

 • Escape room Pokój Zagadka

  Pokój Zagadka
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Zagadka goni zagadkę

  27.02.2019 | data wizyty: 14.12.2018

  Do pokoju zagadki wpadliśmy w 6 osób - wszyscy zaliczyli w swoim życiu co najmniej klika ER. Wyszliśmy z niego w mniej niż 25 minut.
  Ciekawe rozwiązania elektroniczne, interaktywne zagadki i łamigłówki logiczne - sam opis pokoju mówi wszystko.
  Spora powierzchnia, efektowne rozwiązania, pokój dla tych, którzy chcieliby zapoznać się w większością schematów jakimi rządzą się ER.
  Zdecydowanie nie polecam dla tak dużej liczby osób - jest liniowy, i zagadek niestety nie wystarczy dla wszystkich :) Wiele rzeczy było też uszkodzonych, co jeszcze bardziej zmniejszało możliwość wzięcia udziału w zabawie kilku osób.

 • Escape room Przeklęty Obraz

  Przeklęty Obraz
  Black Cat Escape Room
  Warszawa

  Niewielki pokój z ogromem zagadek

  27.02.2019 | data wizyty: 01.02.2019

  Zanim odwiedziliśmy pokój przeszliśmy przez kilkanaście ER ze 100% skutecznością.
  Tutaj o mały włos nie udałoby się nam dokończyć- dosłownie w ostatniej minucie rozwiązaliśmy zagadkę.

  Wiele nieszablonowych rozwiązań, pokój w którym liczą się nie tylko spostrzegawczość, ale też nieszablonowe myślenie i zdolności matematyczne. Niewielkie, ale jednak :) Historia dość ciekawa, nieporywająca, ale pasująca do klimatu. Pokój malutki, dwie, trzy osoby to max, by czuć się w nim komfortowo, duża ilość zagadek, jednak rozwiązanie niektórych może wiązać się ze zwykłym... szczęściem :)

  Podsumowując, polecamy każdemu, kto przeszedł w swoim życiu co najmniej kilka trudniejszych escape roomów.

 • Escape room Korporacja

  Korporacja
  SkillHill
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Pokój dziesiątek zagadek

  01.09.2018 | data wizyty: 31.08.2018

  O pokoju słyszałam wcześniej pozytywne opinie, wybraliśmy się w 2 doświadczone i 1 początkującą osobę.
  Zagadek w pokoju jest tak wiele, ze spokojnie nadaje się dla grupy 4 osobowej. Zagadki nie są liniowe, co pozwala na pracę dla każdej z osób, a jest co rozwiązywać :)
  Wiele nietypowych rozwiązań, po pokoju bolała mnie głowa od myślenia :D jeśli się porządnie zatniesz to lepiej poproś o podpowiedź, by wyrobić się w czasie, bo z jego biegiem zagadek tylko przybywa :)

  To, ze nie pracujemy w korporacjach nie przeszkadzało nam w niczym, ale pokój zgrabnie oddawał atmosferę biura, w którym ewidentnie nie chcesz utknąć :)

  Polecam w 100%

 • Escape room Cela nr 4

  Cela nr 4
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Dwa pokoje, dwie drużyny!

  18.07.2018 | data wizyty: 02.06.2018

  Wielkie WOW za pomysł utworzenia dwóch jednakowych pokojów, by oprócz wydostania się z celi, rywalizować na czas ze znajomymi, znajdującymi się za ścianą. Element rywalizacji, możliwośc podkładania sobie "świń", 10/10.

  Same zagadki - nieliniowe, różnorodne, wymagające współpracy. Pokój niemożliwy do przejścia w jedną osobę - we 3 będzie wam najwygodniej.
  Sporo elektroniki, niewiele typowych rozwiązań. Pod względem zagadek 10/10.

  Obsługa bardzo miła, jednak 10 w mojej skali otrzymują totalni zapaleńcy, którzy łagodzą ból związany z opuszczeniem ER i końcem zagadek :)

  Polecam do wybrania się w wiekszej grupie i skorzystania z opcji wyścigu :)

 • Escape room Testament

  Testament
  Tkalnia Zagadek
  Radom

  Opinia archiwalna

  Pokój dla tęgich głów

  18.07.2018 | data wizyty: 17.07.2018

  Zmarł mój wuj, Mordechaj. Przed śmiercią zostawił mi testament ukryty w swoim gabinecie. I choć gabinet ten jest niewielki, to wuj wspiął się na wyżyny pomysłowości, by testament nie wpadł w niepowołane ręce.
  Bardzo zgrabne zagadki, które rozwiązuje się liniowo.
  Wiele logicznych zagwostek, ciekawych rozwiązań oraz kilka elementów abslutnie obłędnych. Po odwiedzeniu pokoju na pewno będziecie wiedzieli o czym mowa. Pokój dla osób kreatywnych, które nie myślą szablonowo.

  Na pewno nie jako pierwszy escape room, nasz był 10 a i tak nie obyło się bez poproszenia o podpowiedź.
  Co ciekawe - planowana jest kontynuacja historii z pokoju, co skradło nasze serca :)

  Obsługa - 12/10. Znów! Mam szczęście do wspaniałych osób prowadzących pokoje, które zarażają swoją miłością do tej pasji.

 • Escape room Cyrk dziwadeł

  Cyrk dziwadeł
  Escapers
  Warszawa

  Pozycja obowiązkowa - odwiedź i pokochaj!

  17.07.2018 | data wizyty: 15.07.2018

  O M G!
  Klimat - obłędny! Dopracowany w najmniejszym szczególe!
  Obsługa - mimo półgodzinnej obsuwy - dalej świetna.
  Zagadki - trudne, głównie przez strach, który otępia :)

  Byliśmy w 2 pary, faceci panikowali przy niektórych zadaniach bardziej niż dziewczyny. Klimat udziela się każdemu, a wszystkie rozwiązania jakie się znajdują na tym Cyrkowym Zapleczu są niesamowite.

  Czas rozrywki to 75 minut i wyszliśmy dosłownie na styk, z nie jedną pomocą obsługi. Kilka zagadek można usprawnić, ale absolutnie nie psuje to rozrywki.

  W takim pokoju jeszcze nie byliście. Zapewniam Was. Warty każdej sekundy i złotówki!

  P.S. Pokój ma jednak jedną wadę. Podniósł poprzeczkę tak wysoko, że nie wiem czy cokolwiek jest w stanie mnie jeszcze zadziwić :) A w najbliższym czasie odwiedzimy Tajemnice Leonarda.

Zobacz więcej opinii: 1 2
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM