Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Grzegorz G. 14
 • Escape room Seria Niefortunnych Zagadek

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Cinema Escape
  Pszczyna

  Wiarygodna opinia

  Przedstawienie czas zacząć

  17.05.2019 | data wizyty: 05.05.2019

  Jeśli chodzi o klimat, obsługę i ogólne wrażenie to pokój zasługuje na najwyższe oceny. Widać olbrzymi wysiłek i dbałość o szczegóły właścicieli. Zwierzyli się nam, że część rekwizytów sprowadzali z zagranicy. Wprowadzenie do gry bardzo obszerne zarówno jeśli chodzi o kwestie techniczne jak i fabularne.

  Sam pokój ciekawie zbudowany, a przemieszczanie się po "polu gry" nie zawsze jest standardowe i oczywiste. Zagadki urozmaicone i raczej trudne. Dużo elektroniki, sprytnych mechanizmów, zapadek, ale kłódki tez się znajdą. Trzeba być szybkim, zręcznym, spostrzegawczym i cały czas myśleć. Także za innych członków grupy.

  Mam trochę żal do osób piszących w recenzjach, że ER jest przeznaczony także dla początkujących. NIE JEST. Byliśmy we 4 osoby z doświadczeniem kilku wcześniejszych pokoi i nie udało nam się zmieścić w limicie czasu. Ba, ledwo rozpoczeliśmy "ostatni akt" że tak powiem :) Gdybym wiedział jak trudne zadanie czeka przed nami to zostawiłbym go sobie na nieco późniejszy okres. Moim zdaniem jeśli wcześniej nie przerobiło się kilkunastu pokoi to nie warto od razu wybierać się tutaj.

 • Escape room Zimna Wojna

  Zimna Wojna
  Escape House
  Bielsko-Biała

  Szpiegowska misja

  16.05.2019 | data wizyty: 19.10.2018

  Do pokoju wybraliśmy się w 4 osoby i uważam ten czas za przyjemnie spędzony. Pierwsze słowo jakie ciśnie mi się na usta, aby opisać ten pokój to "poprawny". Nie ma tu logicznych fajerwerków, ani oszałamiającego wystroju, ale raczej mozolna praca nad kłódkami, papierami i przeszukiwaniem wnętrza. Pokój niczym nie zaskakuje, ale przez to nadaje się na pierwszy raz. Nam udało się zidentyfikować agenta.

 • Escape room Mumia

  Mumia
  ESC HOUSE
  Zakopane

  Wiarygodna opinia

  Klątwa Faraona

  15.05.2019 | data wizyty: 24.08.2018

  Wybraliśmy się do tego pokoju z dziewczyną w odstępie kilku dni, więc ta opinia będzie niejako zbiorcza.
  Mnie osobiście bardzo się podobało. Pokój stworzony w sposób nieszablonowy. Zagadki dość łatwe, ale przyjemnie urozmaicone. Dodatkowo klimat budowało klaustrofobiczne wnętrze, wszechobecna duchota oraz półmrok. Wyjście z pokoju nie zajęło mi mniej więcej 40 minut, bez zbędnych podpowiedzi.

  Niestety mojej dziewczynie ta sztuka już się nie udała. Problem jednak nie tkwił w trudności zagadek, lecz pewnej barierze natury technicznej. Innymi słowy, jeśli nie masz minimum 170 cm wzrostu to nie dasz rady wykonać wszystkich zadań. Takie niedopatrzenie ze strony obsługi uważam za gruby błąd, które całkowicie odbiera radość z gry.

 • Escape room Posterunek 13

  Posterunek 13
  HURRY UP
  Bielsko-Biała

  Wiarygodna opinia

  Ciemno wszędzie głucho wszędzie co to będzie...

  14.05.2019 | data wizyty: 06.05.2018

  Było to moje drugie spotkanie z escape room'ami i bardzopozytywnie wspominam ten pokój. Obsługa miła, ale trudno nie zauważyć, że mają na głowie inne pokoje i samo wprowadzenie do rozgrywki odbyło się w sposób dość lakoniczny, aczkolwiek w tym wypadku wystarczający.

  Poszliśmy we dwie osoby i nie żałujemy, gdyż zagadek nie ma zbyt wiele i 60 minut w zupełności wystarcza na rozprawienie się z posterunkowymi problemami. Zadania w miarę proste, dość liniowe, a niektóre wręcz narzucające się. Z drugiej strony, nieszablonowy sposób na wejście w grę sprawił nam nie lada problem i wymagał podpowiedzi.

  Dość łatwo wczuć się w klimat pokoju, mimo skromnego wystroju i dość sfatygowanych rekwizytów. Na myśl przychodzą filmy i seriale policyjne z czasów późnego PRL-u. To wszystko tylko dodaje autentyczności całej historii :)

 • Escape room Łowcy snów

  Łowcy snów
  HURRY UP
  Bielsko-Biała

  Pomysłowo i nieszablonowo

  06.05.2019 | data wizyty: 30.06.2017

  Bardzo dobry pokój, angażujący wszystkie zmysły. Wiele pomieszczeń, z których każde pochodzi jakby z innej bajki. Zagadki logiczne, dość liniowe. Wymagające współpracy, dobrej koordynacji i pamięci. Czas upłynął nam szybko i udało się wyjść tuż przed czasem.
  Stopień trudności oceniam jako średnio-trudny. Był to mój pierwszy pokój. Moim zdaniem przeznaczony maksymalnie na 4 osoby. Więcej to już tłok, szczególnie w wąskich przejściach. Obsługa bez zarzutu.

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM