Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
filipwrobel
 • Escape room Legendy Camelotu

  Legendy Camelotu
  ShareLocked
  Nowy Sącz

  Nie dla początkujących

  23.04.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Do pokoju wybraliśmy się 4-osobową doświadczoną grupą podczas wypadu nad Jezioro Rożnowskie. Pierwsze pozytywne wrażenie wywarł na nas Pan Właściciel, z którym podyskutowaliśmy sobie o odwiedzonych dotychczas pokojach (szczególnie w Krakowie), a także o obecnej sytuacji na rynku ER w związku z tragedią w Koszalinie.

  Odnośnie pokoju:
  Pokój oceniamy jako średnio-trudny. Większość naszych problemów wynikała z braku dokładnego przeszukiwania. Zagadki były logiczne i trzymały się kupy. Wystrój pokoju adekwatny do tematyki, chociaż może warto by pomyśleć o ubogaceniu pokoju w parę nowych rekwizytów, żeby lepiej oddać klimat zabawy. Udało nam się wyjść minutę po czasie, co podobno było bardzo dobrym wynikiem.

  Dla wybierających się do pokoju grup mamy jedną podstawową uwagę: bądźcie uważni i dokładni. Spostrzegawczość w tym pokoju to podstawa. Pokój polecamy dla grup z co najmniej kilkupokojowym doświadczeniem. Z całą pewnością nie jest to pokój dla osób zaczynających swoją przygodę z ER, gdyż będzie on zbyt trudny.

  Pozdrawiamy!

 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Klimat klimat klimat!

  21.01.2019 | data wizyty: 19.01.2019

  Do pokoju wybraliśmy się 4-osobową doświadczoną grupą. Jako że w Combinatorze odwiedziliśmy już Bestię i Statek, oczekiwania do nowego pokoju były ogromne. Nie zawiedliśmy się.

  Najlepszy w pokoju jest jego klimat, który w mgnieniu oka przenosi uczestników zabawy do zupełnie innej epoki. Pod tym względem pokój jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Ktoś włożył naprawdę dużo serca w przygotowanie pokoju. Pod tym względem pokój to absolutny TOP. Podobnie zagadki co do zasady korespondują z epoką, w której się znajdujemy. Wiele zagadek stoi na bardzo wysokim poziomie zaawansowania technicznego, ale w żaden sposób nie psuje to klimatu - technologia jest dobrze zamaskowana ;) Poziom trudności zagadek oceniamy na średni.

  Miła obsługa, po zabawie można było wymienić spostrzeżenia i podyskutować.

  Reasumując polecamy pokój dla wszystkich miłośników ER. Warto go odwiedzić chociażby dla wystroju i po to żeby poczuć klimat XVI-wiecznego Krakowa.

 • Escape room Łowca Głów

  Łowca Głów
  Amazeing
  Warszawa

  Gdy czujesz oddech psychopaty

  18.01.2019 | data wizyty: 29.12.2018

  Do pokoju wybraliśmy się 4-osobową, doświadczoną grupą. Pojechaliśmy specjalnie do Warszawy w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej, skuszeni 1 miejscem pokoju nie tylko w Stolicy, ale także w całym województwie mazowieckim. Dotarcie do pokoju to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę lokalizację - Tarchomin. Po wyjściu z tramwaju krajobraz przedstawiał się wyjątkowo złowieszczo: obrzeża miasta, mało zabudowań, warsztaty samochodowe, fabryki. Ostatecznie zlokalizowaliśmy interesujący nas budynek, który również nie wyglądał zachęcająco z zewnątrz (i o to przecież chodzi :)).

  Krótkie wprowadzenie i gra się rozpoczęła.

  Miejsce, w którym zostaliśmy umieszczeni na początku rozgrywki idealnie wpasowuje się w fabułę i klimat zabawy. Od samego początku ma się wrażenie swoistego dyskomfortu, że ktoś albo coś pojawi się w zasięgu Twojego wzroku, co powoduje, że chcesz uporać się z zagadkami jak najszybciej (co oczywiście sprzyja pomyłkom i wpływa na rozkojarzenie uczestników :D). Przestrzeń, na której odbywa się rozgrywka została zagospodarowana w doskonały sposób, biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znajdujemy w grze. W trakcie rozgrywki jest kilka momentów, które mogą trochę paraliżować niektórych graczy - w końcu pokój to thriller i tak ma być! Poziom trudności oceniamy jako bardzo trudny i odradzamy pokój początkującym grupom. Mimo, że zagadek na pozór nie jest jakoś dużo, to uwierzcie mi - jest co robić. Nam udało się z jedną małą podpowiedzą i w czasie, co podobno jest rewelacyjnym wynikiem - #BRAWOMY.

  Do odwiedzenia pokoju zachęcamy wszystkich doświadczonych pasjonatów ER, dla nas ten pokój to absolutna polska czołówka. Zachęcamy tym bardziej, biorąc pod uwagę fakt, że firma Amazeing jest zmuszona w niedługim czasie zmienić lokalizację, a znaleźć tak samo dobre miejsce na ten pokój będzie z pewnością niełatwo. Dlatego spieszcie się!

 • Escape room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  Absolutny TOP

  19.12.2018 | data wizyty: 08.12.2018

  Do pokoju wybraliśmy się 4-osobową doświadczoną grupą. Osobiście muszę przyznać, że 1 miejsce tego pokoju na Śląsku i 2 miejsce w Polsce nie są dziełem przypadku. Pokój jest zaskakujący, dopracowany w każdym szczególe, a po rozwiązaniu niektórych zagadek ręce same składają się do oklasków. Nie ma tutaj czasu na przestoje i zastanawianie się - trzeba działać, bo naprawdę jest dużo do zrobienia.

  Klimat Sherlocka został zachowany od początku do końca. Pierwszy raz spotkaliśmy się również z możliwością zakończenia rozgrywki w dwa różne sposoby, w zależności od tego w jaki sposób poprowadzicie swoją grę.

  Dla fanów ER pozycja obowiązkowa, choćbyście mieli jechać z Gdańska czy Białegostoku - warto. Dla początkujących odradzam - przecież nie o to chodzi żeby się zniechęcić zaczynając swoją przygodę z pokojami, nie mogąc poradzić sobie z zagadkami. Ale po odwiedzeniu kilku - kilkunastu roomów wpadajcie koniecznie.

 • Escape room Doktor Dżumy (STEAMPUNK)

  Doktor Dżumy (STEAMPUNK)
  "Funny Will" Kraków
  Kraków

  Ciekawe doświadczenie

  19.12.2018 | data wizyty: 10.11.2018

  Do pokoju wybraliśmy się 4-osobową, doświadczoną grupą. Udało się wyjść przed czasem, bez podpowiedzi. Ogólnie oceniam poziom trudności dla średniozaawansowanych. Trzeba zwrócić uwagę na dopracowanie zagadek i dobry klimat panujący w pokoju. To nasz pierwszy steampunkowy pokój i musimy przyznać, że bardzo przypadł nam do gustu. Dla grup początkujących zaleciłbym poczekanie z wizytą do momentu nabrania doświadczenia. Ciekawy finał.

 • Escape room Zdrada w Breslau

  Zdrada w Breslau
  Exit19.pl
  Wrocław

  Perfekcyjny

  17.08.2018 | data wizyty: 10.08.2018

  Do Wrocławia wybraliśmy się na weekend doświadczoną już grupą miłośników ER. Dotychczas zwiedziliśmy dużo pokoi w Krakowie i parę na Śląsku (Gliwice, Zabrze, Katowice). Do Wrocławia jechaliśmy licząc na to, że po zwiedzeniu Obłędu i Zdrady w Breslau szczeny nam opadną. I opadły.

  Klimat Zdrady robi wrażenie. Osadzenie pokoju w 1938 roku z całą pewnością wymagało przemyślenia, szczególnie pod kątem wystroju, a ten jest niesamowity. Nie ma tam przypadkowych przedmiotów, wszystko idealnie współgra z epoką, w której toczy się zabawa.
  Zagadki są w większości trudne i jednocześnie ciekawe. Obsługa na medal, czuliśmy się jak w domu, a w Exit19.pl spędziliśmy w sumie 4 godziny, gdyż odwiedziliśmy w sumie 2 pokoje. Powierzchnia pokoju udostępniona do gry również robi wrażenie. Ten pokój jest wart tych pieniędzy ;)

  Pozdrawiamy!

 • Escape room Obłęd

  Obłęd
  Exit19.pl
  Wrocław

  Inny poziom

  17.08.2018 | data wizyty: 10.08.2018

  Do Wrocławia wybraliśmy się na weekend doświadczoną już grupą miłośników ER. Dotychczas zwiedziliśmy dużo pokoi w Krakowie i parę na Śląsku (Gliwice, Zabrze, Katowice). Do Wrocławia jechaliśmy licząc na to, że po zwiedzeniu Obłędu i Zdrady w Breslau szczeny nam opadną. I opadły.

  Klimat Obłędu jest kosmicznie dobry, od razu po wejściu masz wrażenie, że ktoś za Tobą idzie albo zaraz wyskoczy zza zaułka. Zagadki bardzo zróżnicowane i ciekawe. Wszystkie pomysły są naprawdę zaskakująco dobre i oryginalne. Obsługa na medal, czuliśmy się jak w domu :) Powierzchnia pokoju udostępniona do gry również robi wrażenie. Ten pokój jest wart tych pieniędzy ;)

  Pozdrawiamy!

 • Escape room Skazani

  Skazani
  kryptotex.pl
  Kraków

  Klimacik jest!

  09.07.2018 | data wizyty: 07.07.2018

  Wybraliśmy się do pokoju jako już doświadczona 4-osobowa grupa, która na swoim koncie ma kilkanaście pokoi. Udało nam się wyjść bez podpowiedzi po niecałych 35 minutach. Co wcale nie oznacza, że jesteśmy rozczarowani! Dla doświadczonych grup pokój będzie łatwy, ale warto się do niego wybrać ze względu na klimacik i dopracowanie zagadek. W trakcie zabawy zobaczycie wiele nawiązań do filmu Skazani na Shawshank, co oczywiście ma swój urok.

  Mimo, że poszło nam ekspresowo to byliśmy bardzo zadowoleni, a na koniec ucięliśmy sobie dłuższą pogawędkę z właścicielami, którzy jak zwykle zresztą, pytali nas o opinie i wrażenia na temat rozgrywki oraz wymienili się z nami swoimi doświadczeniami z innych ER.

  Myślę, że to dobre miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z ER i gwarantuję, że początkujące grupy będą miały problem, żeby zmieścić się w czasie ;)

  Pozdrawiamy!

 • Escape room Reaktor 404: powrót atomu

  Reaktor 404: powrót atomu
  Quest Cage
  Katowice

  Zupełnie coś innego

  26.03.2018 | data wizyty: 25.03.2018

  Do pokoju wybraliśmy się doświadczoną grupą, która na swoim koncie ma już ok. 20 pokoi. Jednak tym razem specyfika pokoju mocno nas zaskoczyła. Pokój jest całkowicie odmienny od wszystkich innych escape roomów. Żeby wydostać się przed czasem należy przestawić myślenie na mocno techniczne i podejść do zagadek ze zmysłem majsterkowicza. Bez tego nie ma szans :] My spędziliśmy pierwsze 20 minut miotając się po całym pokoju i w tym czasie nie udało nam się zrobić absolutnie NIC. Dopiero po kilku podpowiedziach wykonaliśmy pierwszy krok, po którym było już tylko lepiej. Tak czy owak czwórka humanistów w tym pokoju nie wróży sukcesu :)

  Natomiast oceniając pokój na zimno po wyjściu trzeba stwierdzić, że jest dopracowany w każdym szczególe, a zagadki są spójne i logiczne. Mechanizmy funkcjonują bez zarzutu i robią wrażenie. Klimat - mistrzostwo. Dlatego będziemy polecać ten pokój wszystkim, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

 • Escape room Chatka Czarownicy

  Chatka Czarownicy
  Maze in Mind
  Rybnik

  Czujesz jej obecność

  27.02.2018 | data wizyty: 24.02.2018

  Pokój doskonały. Chyba najlepszy jaki dotychczas odwiedziliśmy, a mamy na swoim koncie niemało. Świetny wystrój, masa zagadek, wszystko trzyma się kupy, jest sensowne i logiczne. A do tego ta nutka niepewności, że za chwilę się odwrócisz, a ona tam będzie ?

Zobacz więcej opinii: 1 2
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM