Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Quara
 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Zadbano o każdy szczegół

  17.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

  Nie wiem, czy jest coś, co mogłabym napisać o "Lokalizacji", a co nie zostało już napisane w opiniach pozostałych gości. W tym pokoju wszystko jest dopięte na ostatni guzik - klimatyczne wprowadzenie (naprawdę wspaniale przygotowana poczekalnia), przygotowanie graczy do gry (tak tak!), spójna fabuła i jasny cel misji, wystrój pokoju (dopieszczony do granic możliwości - ta mnogość rekwizytów...), podpowiedzi (jak tu nie wybuchnąć śmiechem?), zakończenie zabawy, pogawędka na koniec... A zagadki? Na najwyższym poziomie! Zadbano o to, by każda zagadka była ściśle związana z tematyką pokoju (i bohaterami), jedne prowadziły do drugich, każda była logiczna - a że do tego dodanych jest masa niesamowitych technologicznych rozwiązań, otrzymujemy jeden z najlepszych pokojów w Polsce.

  Współpraca i nieprzekrzykiwanie się mile widziane. Liczne, wymagające i złożone zagadki. W moim odczuciu pokój jest idealny dla trzech osób, każde z nas miało co robić.

  Pragnę jeszcze dodać, że naprawdę bardzo doceniam wszystkie akcenty komediowe pojawiające się na każdym etapie przebywania w lokalu przy Sikorskiego 75 :-)

  Po czasie reakcji mistrza gry widać było, że cały czas nas uważnie obserwował i cieszył się każdą chwilą "z nami" spędzoną, chociaż nie byliśmy pierwszą prowadzoną przez niego grupą.

  Gratuluję wspaniałego pokoju! Naprawdę żałuję, że to jednorazowe przeżycie...

 • Escape room Godzina do zmroku

  Godzina do zmroku
  Ewakuacja
  Bydgoszcz

  Strasznie... fajnie

  21.12.2018 | data wizyty: 04.11.2018

  Już przed samym wyjazdem z Bydgoszczy wraz z moim towarzyszem uznaliśmy, że nasz głód eskejpowy nie został w pełni zaspokojony i zdecydowaliśmy się na jeszcze jedną wizytę. Wybór padł na "Godzinę do zmroku" głównie przez wygodną lokalizację - do dworca mieliśmy 5 minut spacerem. Nasz wybór okazał się strzałem w dziesiątkę - Ewakuację prowadzi bardzo miłe małżeństwo, które zgodziło się na wcześniejsze otwarcie pokoju specjalnie dla nas.
  Sam pokój jest prowadzony bardzo dobrze, klimat utrzymywany jest od początku do końca. Oprawa dźwiękowa także robi robotę. Pokój jest oznaczony jako horror i takie też jest odczucie, chociaż bez przegięć - ten niepokój nie paraliżuje.

  Zagadki nie są trudne, za to pojawia się kilka ciekawych, dla mnie nowych rozwiązań. We dwie osoby (względnie doświadczone, 30+ pokoi) przeszliśmy przez cały pokój bez pośpiechu, ciesząc się oferowaną zabawą.

  Muszę przyznać, że bawiłam się naprawdę świetnie, pokój jest bardzo dobrze przygotowany i poprowadzony. Ode mnie leci dyszka :) Polecam!

 • Escape room Skarbiec

  Skarbiec
  One Hour
  Bydgoszcz

  Napad z jajem

  21.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  Przy następnym podejściu do firmy "One Hour", miałam do czynienia z drugą osobą z obsługi - bardzo pozytywnym, wesołym, rozgadanym facetem. Wprowadzenie było szybkie i z akcentem komediowym, historia wydawała się prosta. Pokój momentami zaskakuje zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi, można się poczuć jak prawdziwy złodziejaszek. Zadania wymagają dużego skupienia i dokładności. Bardzo mi się podoba system podpowiedzi - interaktywny i ciekawy.

  W moim odczuciu pokój nie jest na dwie osoby - może byliśmy już zmęczeni (to był czwarty pokój jednego dnia), ale ilość zadań, ich złożoność, a także wtórność pewnej "zabawy"... Zdecydowanie brakło nam dodatkowej pary rąk. Uważam, że najlepiej przyjść w 3-4 osoby.

  Moim zdaniem, "Skarbiec" jest pokojem wartym odwiedzenia. Niestety, trochę traci przez dużą powtarzalność, stąd obniżenie oceny. Niemniej, bawiłam się w nim naprawdę dobrze :-)

 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  No i guz nabity...

  05.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  W moim odczuciu, "Tajemnica Władcy Nilu" jest pokojem z bardzo nietypowymi zagadkami. Dzięki tej nieszablonowości i elementom zaskoczenia zasługuje w moim odczuciu na pełną ocenę, pomimo jednej rzeczy, której mi brakowało - a brakowało mi fabuły, która wyjęłaby mnie z kapci i siedziała w głowie na długo po opuszczeniu pokoju.

  Widać ogromny wysiłek włożony w zaprojektowanie pokoju (aż szczęka opada) i dopasowanie każdej zagadki do egipskiego klimatu. Zagadek jest dużo, skupionych na logice i badających umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pokój jest bardzo złożony, zawiera ogrom mniej lub bardziej skomplikowanych mechanizmów.

  Lubię oceniać pokoje nie na podstawie tego, w jakim czasie wyszłam z pokoju, tylko tego, czy i z iloma siniakami wyszłam z pokoju. W tym przypadku wyszłam z guzem. Co prawda była to wina mojego wspaniałego towarzysza podróży (serdeczne pozdrowienia dla Davvcia), ale nadal było to spowodowane pewną dawką emocji. Tak czy owak - pokój automatycznie zyskał w moich oczach ;-)

  Ogólnie - jest co robić, we dwie osoby trzeba się uwijać (mamy po 30+ pokoi na koncie). Pokój nie jest ekstremalnie oczywisty, chociaż nie jest trudny. Raczej lepiej przyjść w trzy osoby, by podzielić się obowiązkami - ręce są bardzo przydatne.

  W tym przypadku osoba z obsługi była trochę oschła, chociaż poprawna. Nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak inni ludzie pracujący w bydgoskich firmach związanych z Escape Room'ami. Co zrobić - daję 9/10.

  Pokój na pewno jest warty odwiedzenia, rozrywka na bardzo wysokim poziomie gwarantowana!

 • Escape room Zakopani żywcem

  Zakopani żywcem
  Odklucz Swój Umysł
  Bydgoszcz

  Tak blisko...

  05.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  "Zakopani żywcem" to pokój, który zaskakuje w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
  Zaczynamy od bardzo przyjemnego wprowadzenia nastawionego na bezpieczną zabawę.

  Jeżeli się wahasz - w "Zakopanych żywcem" trzeba mieć silną klaustrofobię, by odczuwać dyskomfort podczas zabawy. Ruchy nie są bardzo ograniczone (choć zależy od gabarytów gracza), do tego nie jest niewygodnie. Nie ma też żadnych elementów straszących - w końcu jesteśmy pod ziemią. Właściciel jest bardzo opiekuńczy i można "oswoić się" z sytuacją, która nas zastanie po zamknięciu pokrywy.

  Sukces zależy od tego, jak dobrze opiszesz to, co widzisz i jak uważnym jesteś słuchaczem. Ten pokój jest testem znajomości i cierpliwości :D

  Dla nas - dwójki względnie spokojnych, zrównoważonych i lubiących się osób - pokój był niesamowicie przyjemny i bardzo łatwy. Momentami matematyczny, logiczny. Zagadek jest stosunkowo niedużo. Pojawia się świetny element humorystyczny, który bardzo doceniam!

  Zdecydowanie jest to pokój dla każdego - warty odwiedzenia!
  Gdyby był trudniejszy, to dałabym 10/10. Za przemiłe podejście obsługi daję pełną ocenę.

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Wyszukana przygoda

  05.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  To był mój i mojego towarzysza podróży trzeci pokój w firmie "Wyjście Awaryjne", więc byliśmy już bardzo przyzwyczajeni do rewelacyjnego podejścia Obsługi (podkreślę, że przez duże "O"), a także ogromnie oswojeni z niesamowicie wysokim poziomem rozrywki, jaka czai się za każdymi "drzwiami" w tym miejscu na mapie Polski. W tym przypadku oswojenie nie stanowiło typowej, zazwyczaj przybijającej mnie niechcianej rutyny, a dodawało pikanterii - czekałam na tę wizytę odliczając godziny, myśląc, co tym razem nas spotka i jak sobie poradzimy z tym, podobno niełatwym, wyzwaniem.

  Mówić mogłabym naprawdę sporo i przedstawiać pokój w samych superlatywach. Wnętrze, stosunkowo niemłode, chociaż nienadgryzione zębem czasu, raczej wiernie oddaje wygląd łodzi podwodnej - zadbano o każdy szczegół. Pokój sprawił nam stosunkowo duży problem, ponieważ zostaliśmy zarzuceni niemałą ilością zadań, a wnętrze dostarczało nam niewiele informacji. Czasem manualne i często techniczne zagadki zaczynały się od próby spostrzegawczości, pamięci i bystrości umysłu graczy. Daję ogromny plus za dopasowanie wszystkich zagadek do rodzaju przygody.

  We dwie względnie doświadczone osoby (30+ pokojów na koncie) czasem łapaliśmy "zwiechę", ale nie przeszkadzało nam to się świetnie bawić przez cały czas i bardzo dobrze odebrać to, co tym razem zaoferowali Twórcy. Jest to pokój, który sprawił problem, ale też dzięki temu sukces był ogromnie satysfakcjonujący. Polecam wizytę w co najmniej 2 osoby, które wiedzą, jak działają Escape Roomy.

  Ostatecznie i definitywnie - "NAUTILUS: Podmorska przygoda" to pokój gwarantujący wymagającą rozrywkę na najwyższym poziomie, a do tego jest prowadzony przez wspaniałych ludzi - tym samym staje się pokojem z mojej topki. Gorąco polecam!

 • Escape room Legenda Miecza

  Legenda Miecza
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Czy to aby na pewno tylko legenda?

  29.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Mogę zrozumieć, czemu ten pokój jest na tak wysokim miejscu w rankingu ogólnopolskim. Ekipa z Wyjścia Awaryjnego jest absolutnym mistrzem w budowaniu klimatu - tutaj stworzyli baśniowy, lecz nie dziecinny. Bardzo przyjemna i wciągająca historia w rewelacyjnej, bogatej scenografii (ogromna ilość rekwizytów, no i ten wystrój!), a do tego naprawdę sporo zagadek, a każda dopasowana klimatem do wnętrza.

  Zagadki nie są ani bardzo skomplikowane, ani bardzo wymagające. Napotkamy sporo elektronicznych rozwiązań, zdarza się nawet jakaś manualna (całkiem zabawna), ale pojawia się też mój (chyba) ulubiony typ zagadek: ten wymagający umiejętności czytania ze zrozumieniem!
  Pokój jest zrobiony w taki sposób, by przez cały czas świetnie się bawić. Od początku do końca cieszyłam się jak dziecko.

  "Legenda Miecza" jest dobrym pokojem na początek (dla świeżych graczy), na rozgrzewkę lub nawet na dobitkę po całej serii pokoi. Polecam go każdej osobie i grupom liczącym dowolną ilość członków. My byliśmy we dwoje i, w moim odczuciu, było wspaniale.

  Zmieniłabym tylko sposób wprowadzenia do historii i system podpowiedzi, ale to takie nowoczesne drobiazgi, które nie wpływają w żaden sposób na poziom rozrywki.

  O obsłudze można mówić bardzo dużo i bardzo miło. Są to pozytywni i otwarci ludzie pełni miłości do escape roomów. Rozmowa z nimi przed i po zabawie była długa i pełna śmiechu.

  Serdecznie polecam!

 • Escape room Freakshow

  Freakshow
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Kiedy stajesz się częścią pokazu

  27.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Zamykają się za Tobą drzwi i stajesz się częścią spektaklu. Cała scenografia (dekoracje, rekwizyty, oświetlenie, oprawa muzyczna) idealnie oddaje klimat opuszczonego cyrku. Z dużą ciekawością i lekkim niepokojem zagląda się w każdy zakurzony kąt w poszukiwaniu rozwiązania największej z zagadek - jak stąd uciec?

  Jest trochę przeszukiwania, a zagadki przygotowane są z pomysłem i w klimacie. Są mocno zróżnicowane i momentami trzeba się trochę nagłówkować :-) Przez jedną zagadkę mój towarzysz prawie dostał zawału ;-) Warto przyjść w wygodnych ciuchach, bo to nie jest pokój, w którym się wyłącznie stoi. Pokój nie był trudny - bardzo przyjemny, chociaż pewien "rozpraszający" element rozgrywki nie pozwalał w naszym przypadku na szczególnie płynną grę. Raczej nie sprawi problemu średnio-zaawansowanym graczom, pewnie nawet początkujące i spostrzegawcze grupy sobie poradzą. Bardzo mi się podobała zabawa we "Freakshow" w 2 osoby, ale ja uwielbiam się bać i śmiało można przyjść w więcej osób, by dodać sobie animuszu :D

  Co mnie szczególnie zachwyciło, to sposób podpowiedzi, który nam się "przytrafił" (chociaż nie jest w standardowym pakiecie, hehe), na równi z tym, co sprawiło, że nabiłam sobie kosmicznego siniaka (małe wspomnienie pozostało do dzisiaj, a minęły 3 tygodnie). To już zaczyna być norma, że wychodzę z pokoju z siniakiem, a poziom rozrywki oceniam na podstawie tego, jak spektakularnie ten siniak potem wygląda. I tutaj - przy czterdziestu odwiedzonych przeze mnie pokojach - "Freakshow" stał się kolejnym ulubionym pokojem. Przez świetnie niepokojącą zabawę i zagadki na fajnym poziomie.

  A, no i zwróćcie uwagę na [spojler]. Uwielbiam taką dbałość o szczegóły!

  Polecam!

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  07, zgłoś się! A nie, czekaj...

  08.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Świat się kończy! Zanim jednak ruszymy go ocalić, lądujemy w eleganckiej siedzibie samego Batmana. "Napijcie się, bo szybko zaschnie wam w gardle na polu bitwy" powiedział Bruce, ale my, głodni wrażeń i nieustraszeni, pobiegliśmy prędko posklejać nasz świat do kupy. "Pole bitwy, dobre sobie" myślałam, po czym wylądowałam na 75. piętrze walącego się wieżowca i opadła mi szczęka. Takiego pobojowiska to dawno nie widziałam, a tym bardziej nie spodziewałam! Wraz z moim superpartnerem rozpierzchliśmy się w poszukiwaniu wskazówek, jak pokonać naszego wroga.
  Te były całkiem nieźle poukrywane i wymagały od nas sprytu, godności (jeżeli zostawiliście swoją w domu, to nie martwcie się, może ktoś Wam pożyczy swoją), ciekawości, spostrzegawczości, a nawet braku lęku wysokości ;-) W natłoku emocji (bo przecież za chwilę zawali się pod nami budynek, a ktoś odebrał mi moją umiejętność latania) i ilości napływających informacji nie było to wcale takie łatwe zadanie. Ale za to jak satysfakcjonujące okazywało się rozwiązywanie każdego problemu...

  Po prostu rewelacja! Jeżeli kiedykolwiek patrzyłeś na filmy o superbohaterach i myślałeś sobie, że też chciałbyś taką broń/umiejętność, by balansować na krawędzi i wyjść cało z każdych tarapatów - w tym pokoju zrealizujesz swoje ciche marzenie. Możesz być Twoimi ulubionymi bohaterami - i to każdym po kolei.

  We dwie osoby było wesoło, ale ciężko (to dość wymagający pokój) - zachęcam przyjść w 3-4 osoby, chociaż szybko pracujące pary raczej sobie poradzą (ja po prostu lubię oglądać rzeczy).

  Twórca pokoju totalnie pozamiatał dbałością o szczegóły wystroju i wyposażenia. "Superheroom" nie jest tani, ale warty jest absolutnie każdej wydanej złotówki i każdej minuty Waszego cennego czasu. Polecam!

 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Surf Nazis Must Die

  06.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  "W cieniu piramid" jest jednym z tych pokojów, które powalają na kolana, po przejściu których prosi się o więcej. Tutaj zadbano absolutnie o wszystko: klimatyczne wprowadzenie; wciągającą, nietuzinkową fabułę; bogate, dopasowane do tematyki wnętrze; doskonałe wręcz (!!!!) nagłośnienie; oryginalne i zróżnicowane zagadki; kilka "filmowych" niespodzianek; ciekawe, a do tego zaskakujące zakończenie... Do tego dorzućcie przyjemny system podpowiedzi, sposób informowania o pozostałym czasie i wiecznie uśmiechniętą obsługę. Co tu dużo mówić - ekipa z "Wyjścia Awaryjnego" daje czadu i nie zdziwię się, jeżeli kolejny pokój ich autorstwa wyląduje w topce ER'ów w Polsce. Ba! Gorąco Wam kibicuję!

  "W cieniu piramid" jest jak najbardziej odpowiedni dla grup 2-osobowych - zagadek jest średnia ilość, tak w sam raz, by się bawić, macać rzeczy i wyjść w czasie. Mamy na koncie 30-50 pokojów i nie w głowie nam był pośpiech, a daliśmy sobie radę. Moim zdaniem, pokój nie jest bardzo duży, ale przy mniej doświadczonych grupach (albo jak zagadki zwyczajnie "nie siądą"), może się przydać dodatkowa para (dodatkowe pary?) rąk do pomocy.

  Zagadki są na średnim poziomie trudności, polegają raczej na kojarzeniu faktów. Pokój jest w stu procentach bezkłódkowy, za to pojawia się bardzo dużo zaskakujących i cieszących oko mechanizmów.

  Obsługa jest absolutnie fantastyczna - wszędzie powinni być tacy ludzie!

  Nie pozostaje mi nic innego jak dać pełną ocenę i zazdrościć każdemu przyszłemu gościowi pierwszej wizyty w tym pokoju - chciałabym móc to powtórzyć :-)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM