Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Quara
 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  No i guz nabity...

  05.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  W moim odczuciu, "Tajemnica Władcy Nilu" jest pokojem z bardzo nietypowymi zagadkami. Dzięki tej nieszablonowości i elementom zaskoczenia zasługuje w moim odczuciu na pełną ocenę, pomimo jednej rzeczy, której mi brakowało - a brakowało mi fabuły, która wyjęłaby mnie z kapci i siedziała w głowie na długo po opuszczeniu pokoju.

  Widać ogromny wysiłek włożony w zaprojektowanie pokoju (aż szczęka opada) i dopasowanie każdej zagadki do egipskiego klimatu. Zagadek jest dużo, skupionych na logice i badających umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pokój jest bardzo złożony, zawiera ogrom mniej lub bardziej skomplikowanych mechanizmów.

  Lubię oceniać pokoje nie na podstawie tego, w jakim czasie wyszłam z pokoju, tylko tego, czy i z iloma siniakami wyszłam z pokoju. W tym przypadku wyszłam z guzem. Co prawda była to wina mojego wspaniałego towarzysza podróży (serdeczne pozdrowienia dla Davvcia), ale nadal było to spowodowane pewną dawką emocji. Tak czy owak - pokój automatycznie zyskał w moich oczach ;-)

  Ogólnie - jest co robić, we dwie osoby trzeba się uwijać (mamy po 30+ pokoi na koncie). Pokój nie jest ekstremalnie oczywisty, chociaż nie jest trudny. Raczej lepiej przyjść w trzy osoby, by podzielić się obowiązkami - ręce są bardzo przydatne.

  W tym przypadku osoba z obsługi była trochę oschła, chociaż poprawna. Nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak inni ludzie pracujący w bydgoskich firmach związanych z Escape Room'ami. Co zrobić - daję 9/10.

  Pokój na pewno jest warty odwiedzenia, rozrywka na bardzo wysokim poziomie gwarantowana!

 • Escape room Zakopani żywcem

  Zakopani żywcem
  Odklucz Swój Umysł
  Bydgoszcz

  Tak blisko...

  05.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  "Zakopani żywcem" to pokój, który zaskakuje w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
  Zaczynamy od bardzo przyjemnego wprowadzenia nastawionego na bezpieczną zabawę.

  Jeżeli się wahasz - w "Zakopanych żywcem" trzeba mieć silną klaustrofobię, by odczuwać dyskomfort podczas zabawy. Ruchy nie są bardzo ograniczone (choć zależy od gabarytów gracza), do tego nie jest niewygodnie. Nie ma też żadnych elementów straszących - w końcu jesteśmy pod ziemią. Właściciel jest bardzo opiekuńczy i można "oswoić się" z sytuacją, która nas zastanie po zamknięciu pokrywy.

  Sukces zależy od tego, jak dobrze opiszesz to, co widzisz i jak uważnym jesteś słuchaczem. Ten pokój jest testem znajomości i cierpliwości :D

  Dla nas - dwójki względnie spokojnych, zrównoważonych i lubiących się osób - pokój był niesamowicie przyjemny i bardzo łatwy. Momentami matematyczny, logiczny. Zagadek jest stosunkowo niedużo. Pojawia się świetny element humorystyczny, który bardzo doceniam!

  Zdecydowanie jest to pokój dla każdego - warty odwiedzenia!
  Gdyby był trudniejszy, to dałabym 10/10. Za przemiłe podejście obsługi daję pełną ocenę.

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Wyszukana przygoda

  05.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  To był mój i mojego towarzysza podróży trzeci pokój w firmie "Wyjście Awaryjne", więc byliśmy już bardzo przyzwyczajeni do rewelacyjnego podejścia Obsługi (podkreślę, że przez duże "O"), a także ogromnie oswojeni z niesamowicie wysokim poziomem rozrywki, jaka czai się za każdymi "drzwiami" w tym miejscu na mapie Polski. W tym przypadku oswojenie nie stanowiło typowej, zazwyczaj przybijającej mnie niechcianej rutyny, a dodawało pikanterii - czekałam na tę wizytę odliczając godziny, myśląc, co tym razem nas spotka i jak sobie poradzimy z tym, podobno niełatwym, wyzwaniem.

  Mówić mogłabym naprawdę sporo i przedstawiać pokój w samych superlatywach. Wnętrze, stosunkowo niemłode, chociaż nienadgryzione zębem czasu, raczej wiernie oddaje wygląd łodzi podwodnej - zadbano o każdy szczegół. Pokój sprawił nam stosunkowo duży problem, ponieważ zostaliśmy zarzuceni niemałą ilością zadań, a wnętrze dostarczało nam niewiele informacji. Czasem manualne i często techniczne zagadki zaczynały się od próby spostrzegawczości, pamięci i bystrości umysłu graczy. Daję ogromny plus za dopasowanie wszystkich zagadek do rodzaju przygody.

  We dwie względnie doświadczone osoby (30+ pokojów na koncie) czasem łapaliśmy "zwiechę", ale nie przeszkadzało nam to się świetnie bawić przez cały czas i bardzo dobrze odebrać to, co tym razem zaoferowali Twórcy. Jest to pokój, który sprawił problem, ale też dzięki temu sukces był ogromnie satysfakcjonujący. Polecam wizytę w co najmniej 2 osoby, które wiedzą, jak działają Escape Roomy.

  Ostatecznie i definitywnie - "NAUTILUS: Podmorska przygoda" to pokój gwarantujący wymagającą rozrywkę na najwyższym poziomie, a do tego jest prowadzony przez wspaniałych ludzi - tym samym staje się pokojem z mojej topki. Gorąco polecam!

 • Escape room Legenda Miecza

  Legenda Miecza
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Czy to aby na pewno tylko legenda?

  29.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Mogę zrozumieć, czemu ten pokój jest na tak wysokim miejscu w rankingu ogólnopolskim. Ekipa z Wyjścia Awaryjnego jest absolutnym mistrzem w budowaniu klimatu - tutaj stworzyli baśniowy, lecz nie dziecinny. Bardzo przyjemna i wciągająca historia w rewelacyjnej, bogatej scenografii (ogromna ilość rekwizytów, no i ten wystrój!), a do tego naprawdę sporo zagadek, a każda dopasowana klimatem do wnętrza.

  Zagadki nie są ani bardzo skomplikowane, ani bardzo wymagające. Napotkamy sporo elektronicznych rozwiązań, zdarza się nawet jakaś manualna (całkiem zabawna), ale pojawia się też mój (chyba) ulubiony typ zagadek: ten wymagający umiejętności czytania ze zrozumieniem!
  Pokój jest zrobiony w taki sposób, by przez cały czas świetnie się bawić. Od początku do końca cieszyłam się jak dziecko.

  "Legenda Miecza" jest dobrym pokojem na początek (dla świeżych graczy), na rozgrzewkę lub nawet na dobitkę po całej serii pokoi. Polecam go każdej osobie i grupom liczącym dowolną ilość członków. My byliśmy we dwoje i, w moim odczuciu, było wspaniale.

  Zmieniłabym tylko sposób wprowadzenia do historii i system podpowiedzi, ale to takie nowoczesne drobiazgi, które nie wpływają w żaden sposób na poziom rozrywki.

  O obsłudze można mówić bardzo dużo i bardzo miło. Są to pozytywni i otwarci ludzie pełni miłości do escape roomów. Rozmowa z nimi przed i po zabawie była długa i pełna śmiechu.

  Serdecznie polecam!

 • Escape room Freakshow

  Freakshow
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Kiedy stajesz się częścią pokazu

  27.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Zamykają się za Tobą drzwi i stajesz się częścią spektaklu. Cała scenografia (dekoracje, rekwizyty, oświetlenie, oprawa muzyczna) idealnie oddaje klimat opuszczonego cyrku. Z dużą ciekawością i lekkim niepokojem zagląda się w każdy zakurzony kąt w poszukiwaniu rozwiązania największej z zagadek - jak stąd uciec?

  Jest trochę przeszukiwania, a zagadki przygotowane są z pomysłem i w klimacie. Są mocno zróżnicowane i momentami trzeba się trochę nagłówkować :-) Przez jedną zagadkę mój towarzysz prawie dostał zawału ;-) Warto przyjść w wygodnych ciuchach, bo to nie jest pokój, w którym się wyłącznie stoi. Pokój nie był trudny - bardzo przyjemny, chociaż pewien "rozpraszający" element rozgrywki nie pozwalał w naszym przypadku na szczególnie płynną grę. Raczej nie sprawi problemu średnio-zaawansowanym graczom, pewnie nawet początkujące i spostrzegawcze grupy sobie poradzą. Bardzo mi się podobała zabawa we "Freakshow" w 2 osoby, ale ja uwielbiam się bać i śmiało można przyjść w więcej osób, by dodać sobie animuszu :D

  Co mnie szczególnie zachwyciło, to sposób podpowiedzi, który nam się "przytrafił" (chociaż nie jest w standardowym pakiecie, hehe), na równi z tym, co sprawiło, że nabiłam sobie kosmicznego siniaka (małe wspomnienie pozostało do dzisiaj, a minęły 3 tygodnie). To już zaczyna być norma, że wychodzę z pokoju z siniakiem, a poziom rozrywki oceniam na podstawie tego, jak spektakularnie ten siniak potem wygląda. I tutaj - przy czterdziestu odwiedzonych przeze mnie pokojach - "Freakshow" stał się kolejnym ulubionym pokojem. Przez świetnie niepokojącą zabawę i zagadki na fajnym poziomie.

  A, no i zwróćcie uwagę na [spojler]. Uwielbiam taką dbałość o szczegóły!

  Polecam!

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  07, zgłoś się! A nie, czekaj...

  08.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Świat się kończy! Zanim jednak ruszymy go ocalić, lądujemy w eleganckiej siedzibie samego Batmana. "Napijcie się, bo szybko zaschnie wam w gardle na polu bitwy" powiedział Bruce, ale my, głodni wrażeń i nieustraszeni, pobiegliśmy prędko posklejać nasz świat do kupy. "Pole bitwy, dobre sobie" myślałam, po czym wylądowałam na 75. piętrze walącego się wieżowca i opadła mi szczęka. Takiego pobojowiska to dawno nie widziałam, a tym bardziej nie spodziewałam! Wraz z moim superpartnerem rozpierzchliśmy się w poszukiwaniu wskazówek, jak pokonać naszego wroga.
  Te były całkiem nieźle poukrywane i wymagały od nas sprytu, godności (jeżeli zostawiliście swoją w domu, to nie martwcie się, może ktoś Wam pożyczy swoją), ciekawości, spostrzegawczości, a nawet braku lęku wysokości ;-) W natłoku emocji (bo przecież za chwilę zawali się pod nami budynek, a ktoś odebrał mi moją umiejętność latania) i ilości napływających informacji nie było to wcale takie łatwe zadanie. Ale za to jak satysfakcjonujące okazywało się rozwiązywanie każdego problemu...

  Po prostu rewelacja! Jeżeli kiedykolwiek patrzyłeś na filmy o superbohaterach i myślałeś sobie, że też chciałbyś taką broń/umiejętność, by balansować na krawędzi i wyjść cało z każdych tarapatów - w tym pokoju zrealizujesz swoje ciche marzenie. Możesz być Twoimi ulubionymi bohaterami - i to każdym po kolei.

  We dwie osoby było wesoło, ale ciężko (to dość wymagający pokój) - zachęcam przyjść w 3-4 osoby, chociaż szybko pracujące pary raczej sobie poradzą (ja po prostu lubię oglądać rzeczy).

  Twórca pokoju totalnie pozamiatał dbałością o szczegóły wystroju i wyposażenia. "Superheroom" nie jest tani, ale warty jest absolutnie każdej wydanej złotówki i każdej minuty Waszego cennego czasu. Polecam!

 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Surf Nazis Must Die

  06.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  "W cieniu piramid" jest jednym z tych pokojów, które powalają na kolana, po przejściu których prosi się o więcej. Tutaj zadbano absolutnie o wszystko: klimatyczne wprowadzenie; wciągającą, nietuzinkową fabułę; bogate, dopasowane do tematyki wnętrze; doskonałe wręcz (!!!!) nagłośnienie; oryginalne i zróżnicowane zagadki; kilka "filmowych" niespodzianek; ciekawe, a do tego zaskakujące zakończenie... Do tego dorzućcie przyjemny system podpowiedzi, sposób informowania o pozostałym czasie i wiecznie uśmiechniętą obsługę. Co tu dużo mówić - ekipa z "Wyjścia Awaryjnego" daje czadu i nie zdziwię się, jeżeli kolejny pokój ich autorstwa wyląduje w topce ER'ów w Polsce. Ba! Gorąco Wam kibicuję!

  "W cieniu piramid" jest jak najbardziej odpowiedni dla grup 2-osobowych - zagadek jest średnia ilość, tak w sam raz, by się bawić, macać rzeczy i wyjść w czasie. Mamy na koncie 30-50 pokojów i nie w głowie nam był pośpiech, a daliśmy sobie radę. Moim zdaniem, pokój nie jest bardzo duży, ale przy mniej doświadczonych grupach (albo jak zagadki zwyczajnie "nie siądą"), może się przydać dodatkowa para (dodatkowe pary?) rąk do pomocy.

  Zagadki są na średnim poziomie trudności, polegają raczej na kojarzeniu faktów. Pokój jest w stu procentach bezkłódkowy, za to pojawia się bardzo dużo zaskakujących i cieszących oko mechanizmów.

  Obsługa jest absolutnie fantastyczna - wszędzie powinni być tacy ludzie!

  Nie pozostaje mi nic innego jak dać pełną ocenę i zazdrościć każdemu przyszłemu gościowi pierwszej wizyty w tym pokoju - chciałabym móc to powtórzyć :-)

 • Escape room Stary Cyrk

  Stary Cyrk
  Mr Escape
  Warszawa

  Tragikomedia w cyrku

  20.10.2018 | data wizyty: 15.09.2018

  Moja opinia na temat tego pokoju będzie bardzo krótka.
  Spodobały mi się dwie rzeczy w tym pokoju - cel i jedna z zagadek. Niestety, wystrój strasznie zaniedbany i podniszczony, obsługa bez energii - to taka masówka za kosmiczne pieniądze. Poszłam tam przez przypadek (znajomi, którzy nie chodzą po escape'ach, dostali voucher), bo po opiniach na LockMe nie wybrałabym tego miejsca, a teraz tylko mogę je potwierdzić.
  Jeżeli możecie wybrać - idźcie gdzieś indziej.

 • Escape room Psychopata

  Psychopata
  Horror House Escape Room
  Rybnik

  Gdy w normalnych pokojach brakuje emocji...

  18.10.2018 | data wizyty: 14.10.2018

  Ten pokój nie byłby taki sam bez tego niesamowitego wprowadzenia! Klimat pokoju jest absolutnie bezbłędny i dobrze dopasowany do swojej tematyki. Także wystrój odpowiada założeniom, jest bardzo podobny od początku do końca.
  Wymagane jest myślenie i "praca" pod presją - cały czas towarzyszy nam niepokój (ale czy tylko?).

  Poziom zagadek oceniam na łatwy/średni, a byliśmy we dwie, umiarkowanie doświadczone osoby (lekko wybite z eskejpowego rytmu). Oświetlenie i wprowadzony nastrój nie pozwalają na zgrabne przeszukiwanie pokoju, więc łatwo ominąć pewne szczegóły - wymagana jest dość duża spostrzegawczość, na której klasycznie się wyłożyliśmy. Stosunek ilości kłódek do ilości elektroniki jest odpowiedni, trudno się znudzić. Jest kilka zmyłek dla graczy i należy dobrze kojarzyć. Ogólnie zagadek nie jest mało, ale nie jest ich też za dużo - odpowiednio na dostępną ilość czasu.

  Ilość osób też może być tutaj przeszkodą - we dwie osoby łatwo ominąć niektóre rzeczy przez to, że pewne zagadki zajmują sporo uwagi, a w 4 ten rewelacyjny, mocny klimat może już nie być tak mocno odczuwany.

  W pokoju bawiłam się naprawdę bardzo dobrze, chociaż były drobne rzeczy, które mogłyby wyglądać inaczej - czepialstwo wynika wyłącznie z tego, że mam duże oczekiwania po bracie "Psychiatryku 2.0" ;-) Daję jednak ocenę 10/10, chociaż brakowało drobnej spójności, która nie wpłynęła na to, jak dobrze się bawiłam, a także pokój jeszcze był testowany - dziękuję za taką możliwość :-)

  Serdecznie polecam!

 • Escape room Pionek i Kostka

  Pionek i Kostka
  OtoPokojeZagadek
  Łódź

  Wiarygodna opinia

  Połączenie dwóch rewelacyjnych rozrywek

  12.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

  Kiedy Escape Roomy spotykają się z grami planszowymi, to moje serducho najzwyczajniej w świecie eksploduje z radości!

  Przepiękny, dopracowany wystrój, a do tego rewelacyjne zagadki (każda zawiera planszówkowy smaczek) wymagające analitycznego myślenia, ale też spostrzegawczości. Pokój jest liniowy, a zagadki czasochłonne, więc należy się uwijać - na pewno przyda się kilka głów do myślenia.

  Poziom zaawansowania jest średni i momentami może sprawić problem nowicjuszom (moim towarzyszom trochę sprawił, to był ich pierwszy lub drugi pokój), chociaż niektóre rozwiązania były dla mnie dość oczywiste.

  Pokój jest kłódkowo-mechaniczny i ma uroczą historyjkę-przygodę, w którą można wciągnąć dzieci (te dorosłe pewnie też).

  Ciężko o stworzenie mocnego klimatu w tego typu pokoju (jeszcze przy tym wprowadzeniu, gdy widzimy pokój przed rozpoczęciem odliczania), ale jak dla mnie to nie o to chodziło. Bawiłam się bardzo dobrze.

  Ode mnie leci 100%, polecam :-)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM