Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
am.czarnacka
 • Escape room Sekret Orientu

  Sekret Orientu
  ZAGWOZDKA
  Łódź

  Przepraszam, ale...

  01.11.2018 | data wizyty: 19.10.2018

  Eh... A zapowiadało się tak dobrze. Pomysł - ekstremalnie ciekawy i oryginalnyt, za to 10/10. Niestety wykonanie... O ile zagadki dość ciekawie wymyślone, o tyle po pierwsze, moim zdaniem troszkę za mało, po drugie za trudne, ale nie na zasadzie logiki - na zasadzie spostrzegawczości. Niektóre zagadki mają kilka logicznych rozwiązań, co zabiera część zabawy - dużo czasu traciliśmy na wprowadzaniu kolejnych rozwiązań. Niestety, pod koniec w naszej ekipie wzbierała frustracja - nawet nie chcieliśmy rozwiązać zagadek, chcieliśmy już wyjść. Obsługa - niby ok, ale z drugiej strony zdecydowanie "nie skupiona", podpowiedzi zbyt obszerne, często nie na temat. Wystrój - super. Niestety, mocno się zastanowimy nad kolejnymi odwiedzinami, niestety średnio polecam, ewentualnie dla klimatu. Ekipa: 4 osoby (2 po ok. 30 pokojach, dwie po ok. 8). Uwaga! Pokój trwa 50 min zamiast standardowej godziny.

 • Escape room Chata Wiedźmy

  Chata Wiedźmy
  Escape Room Majdańska 18 Warszawa
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Spoooky spooky

  01.11.2018 | data wizyty: 25.09.2018

  Odwiedziliśmy pokój we trójkę, dwie osoby z niewielkim doświadczeniem (0 i 1 pokój), ja po ok. 8 pokojach. Bawiliśmy się przednio. Klimat niepowtarzalny, ja się przestraszyłam, ale były też elementy humorystyczne. Zagadki tzw. "out of the box". Fakt, że na początku [spoiler] absolutnie wygrywa. Gdybym nie znała zagadek chętnie poszłabym jeszcze raz. Obsługa na najwyższym poziomie. Mistrz gry opowiedział nam też historię powstawania pokoju - dodatkowy smaczek. 11/10. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza miłośnikom ezoteryki ;)

 • Escape room Hunter

  Hunter
  Forest Escape
  Łódź

  W głębi lasu...

  24.09.2018 | data wizyty: 15.09.2018

  Oh tak. Coś nowego, odświeżającego.

  Zacznijmy od tego, że pierwszym wyzwaniem jest znalezienie chatki - i to zdecydowanie nie jest wada. Jechaliśmy bez samochodu i marsz przez las zdecydowanie wbił nas w klimat :)

  Potem już było tylko lepiej. Wszystko dopracowane, rekwizyty absolutnie zgodne z epoką, no i elementy zagadek, które miały minimum kłódek ;)
  Historia jest poprowadzona tak, że każdy z 4 osobowej ekipy miał coś do zrobienia, ale nie utknęliśmy "każdy przy swoim" bardzo dobrze przemyślana rozgrywka.

  Zdecydowanie warto!

 • Escape room Tajemnica Drukarza

  Tajemnica Drukarza
  Exit Now
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  No i co tu się stało tu?

  02.07.2018 | data wizyty: 27.06.2018

  Pokój na warszawskiej Pradze odwiedziliśmy jako ostatni danego dnia, w ramach prezentu urodzinowego - zdecydowanie nie pożałowaliśmy.

  Pokój mieści się w budynku starej drukarni, właściciel w trakcie prowadzenia grupy opowiada historię tego miejsca. Zdecydowanie pan lubi to, co robi :)

  Urzekła mnie dbałość o szczegóły - jako prowadzący dochodzenie dostajemy policyjne kamizelki, wyposażenie pokoju jest z epoki no i wszystko jest na swoim miejscu w czasie i przestrzeni;) Odmianą jest to, że możemy bez przeszkód wnosić swoje rzeczy (kurtki i plecaki) do pokoju.

  Sama historia - powiedziałabym "półliniowa" - zbiera się w jedną całość, ale część zagadek można rozwiązywać równoczasowo. Powiem, że był moment, kiedy klimat zadziałał i ku uciesze wszystkich krzyknęłam z przerażenia ;) To, że przewidujemy, co się wydarzy nie umniejsza zabawy :D

  Jeśli chodzi o poziom trudności - zagadki absolutnie rozwiązywalne. Grupą: dwóch nowicjuszy, jedna osobo po 2 pokojach, jedna po 6 wyszliśmy w czasie 49 minut.

  Polecam szczególnie nowicjuszom, bo zagadki rozwiązywalne i bardzo dobre na wdrożenie się. Zaawansowanym grupom raczej na zasadzie próby pobicia rekordu;)

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Kapitanie Nemo!

  06.05.2018 | data wizyty: 03.05.2018

  Cóż mogę rzec - jeden z najlepszych pokoi, w których dotychczas byłam.

  Technicznie - cudeńko. Wszystko działa bez zarzutu, ekipa wspomaga wtedy kiedy trzeba, ale nie przeszkadza. Część rzeczy po rozwiązaniu zagadek była na tyle ciekawa, że rozkminialiśmy w autobusie, jak to mogło być zrobione:)

  Klimatycznie - oj mamo. Jeśli po tym, jak twoja łódka tonie zaczynasz się cieszyć na myśl o czekającej Cię kąpieli, to o czymś to świadczy :D Trochę tak jest z tym pokojem - jest tak dobry, że wyzwala nieistniejące zainteresowanie tematem. Nigdy do Verne'a mnie nie ciągnęło 20000 mil nie czytałam, ale teraz jak najszybciej chcę nadrobić zaległości:)

  Jeśli chodzi o zagadki - trudne, ale nie zabójczo trudne. Nasza ekipa 4 średniozaawansowanych osób z jedną podpowiedzią wyszła 5 minut przed czasem. Z potem na skroniach:) Myślenie niestandardowe, wieloelementowe. Cud, miód, malina!

  Dla wszystkich. Serio. Może jedynie z jakąś osobą bardziej doświadczoną, coby szybciej zagadki robić:)

 • Escape room Legenda Miecza

  Legenda Miecza
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Ku przygodzie!

  06.05.2018 | data wizyty: 02.05.2018

  Oj, jakie to było miłe:)

  Umówmy się, pokój super trudny nie jest. Ale też nie taki ma być. Na nasze "średniozaawansowane" 4 głowy ok. 45 minut. Ale jaki uśmiech na twarzy!

  Pokój bardzo dopracowany, są easter eggi, klimat miodzio. Historia trzyma się kupy, zagadki są na tyle liniowe, że wszyscy podążają za wydarzeniami :) Jedynie kilka kłódek na kod, które chyba w średniowieczu istnieć nie powinny, ale poza tym naprawdę dopracowane, ciekawe i zajmujące zagadki.

  Obsługa - pomocna. Wszystko działa, nic się nie zacina. Sama przyjemność :)

  Śmiało polecam wszystkim - nic dziwnego, że pokój odnosi takie sukcesy :D

 • Escape room Komnata Tajemnic

  Komnata Tajemnic
  Świat Zagadek
  Warszawa

  W poszukiwaniu peronu 9 i 3/4

  06.05.2018 | data wizyty: 02.05.2018

  W trakcie majówkowego tour po escape roomach wraz z ekipą (4 osoby) wprost musieliśmy wybrać się do Komnaty Tajemnic. Co prawda ja zadeklarowaną fanką Universum nie jestem, ale mam do niego sympatię:)

  Jeśli chodzi o zagadki, to pokój nie jest trudny - wyszliśmy w niecałe 40 minut. Niestety, każde z nas na twarzach miało minę pt. "ale jak to, już?". Myślę, że główny problem polegał na tym, że było nas za dużo - część zagadek ktoś rozwiązał "przypadkiem", niezależnie od grupy - dużą część czasu pochłonęło opowiadanie "Ale skąd to masz?".

  Technicznie - obsługa super. Komunikuje się za pomocą klaksonu, urządzenia są sprawne. Niestety mieliśmy przynajmniej jeden moment, kiedy mechanizm działał na tyle dyskretnie, że tego nie zauważyliśmy :) Mimo wszystko, nie mam na co narzekać od tej strony.

  Jeśli chodzi o klimat - troszkę pomieszanie z poplątaniem. Na początku oglądamy filmik, który nic nie wnosi i jest jedynie reklamą pokoju - trochę dziwna praktyka, ze względu na to, że już za pokój zapłaciliśmy :P. Motywy są pogmatwane, odniesień jest mało, eastereggów praktycznie nic (ale to mój kaprys). Ujęłabym to tak: pokój nie opowiada historii, pokój jest osadzony w realiach, ale nie wiem, czy fani sagi uznali by je za wystarczająco dobrze dopracowane.

  Ogólnie dobrze wspominam wizytę. Jeśli ktoś jest fanem - must escape. Jeśli pierwszorazowo, zwłaszcza z dziecięciem - super. Jedynie polecam mniejszy skład do uciekania ;) Warto nastawić się na klimat, nie na zagadki :)

 • Escape room Tajemnice Leonarda

  Tajemnice Leonarda
  Escapers
  Warszawa

  Zdążyć przed świtem

  02.05.2018 | data wizyty: 01.05.2018

  Pierwszy pokój w the Escapers. Na pewno nie ostatni;)

  Klimat fantastyczny - począwszy od dopracowanej historii aż po drobne sznyty dodające "realizmu": przenosimy się w czasie za pomocą wehikułu czasu, a Room Master komunikuje się z nami za pomocą przywiezionej przez nas z przyszłości walizki.

  Jeśli chodzi o zagadki to absolutnie skradli moje serce rozwiązaniami technicznymi - nie ma tam ani jednej kłódki na kod (no bo i skąd w renesansie miałaby się znaleźć). Zero frustracji, 100 procent pomyślunku.

  Jeśli chodzi o szczegóły techniczne - zdecydowanie najlepszy pokój, w jakim dotychczas byłam. Nie było nawet miejsca, w którym mogłaby się zdarzyć wpadka techniczna. No i najsympatyczniejsza obsługa świata;)

  Zdecydowanie polecam!!!

 • Escape room Zmieniając rzeczywistość

  Zmieniając rzeczywistość
  Zagadkownia
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Podróż przez sztukę

  11.03.2018 | data wizyty: 10.03.2018

  Pokój odwiedziłam z rodzicami (60+) - ich pierwszy Escape Room. Przede wszystkim - klimat zrobił robotę, naprawdę się rozruszaliśmy. Wszystko obraca się wokół sztuki, ale nie trzeba mieć tajemnej wiedzy - wszystko można rozwiązać przy pomocy przedmiotów w pokoju, mimo że czasem warto myśleć niestandardowo. W pokoju jest bardzo mało zagadek na tradycyjne klucze i kłódki - ogromny plus za inwencję twóczą!

  Niestety, mimo że pan obsługujący był przemiły, bardzo pomocny i kompetentny, muszę uczciwie odjąć punkcik za obsługę - było kilka momentów, w których były zakłócenia, mikrofon kiepsko działał, magnes był zbyt silny - mechanizm nie zadziałał, w pokoju pozostał śrubokręt, którym omal nie rozbroiliśmy pokoju. Zdaję sobie jednak sprawę, że takie wpadki techniczne zawsze mogą mieć miejsce.

  Podsumowując, zabawa była przednia, pokój kreatywny i "niestraszny" (co w moich oczach jest zaletą jeśli chce się zabrać kogoś, kto nie jest docelowym klientem ;)). Polecam!

 • Escape room Jumanji

  Jumanji
  HURRY UP
  Wrocław

  Where is Alan Parish?

  21.02.2018 | data wizyty: 10.02.2018

  Pokój pozwala na faktyczną imersję w historię - wiele zagadek jest mało typowych, zdecydowanie nie są to wyłącznie rozwiązania typu kłódka->kłódka->kłódka, ale nie jest też frustrująco trudny. Bardzo doceniam klimat, stage-ing i ścieżkę dźwiękową. Mogę jedynie polecić!

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM