Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Włóczykij
 • Escape room Quadrum

  Quadrum
  Portal Escape Games
  Łódź

  Nie taki chaos straszny... :)

  13.08.2019 | data wizyty: 04.08.2019

  Będąc z Rodzinką na wakacjach nie obeszłoby się bez odwiedzenia ER. Bo jakże to być w innym mieście i nie pójść do żadnego pokoju?! :)

  W Łodzi na obecną chwilę nie ma zbyt wielu pokojów przyjaznych dzieciom, więc postanowiliśmy wybrać się do dwóch room'ów w Portal Escape Games.

  Przywitał nas życzliwy, uśmiechnięty i rozgadany chłopak, który krótko przypomniał o zasadach bezpieczeństwa, a następnie wprowadził w fabułę pokoju.

  Najpierw odwiedziliśmy Quadrum. Do tego roomu jak najbardziej można przyjść nawet z małymi dziećmi. Jest on kolorowy i przykuwa uwagę. Tylko czyżby poza wieloma barwami był zupełnie pusty? Oj nie, to tylko złudzenie! W tej małej kostce twórcy pokoju ukryli naprawdę wiele zadań.

  Wbrew pozorom nie panuje w nim aż tak ogromny chaos ;) Zagadki są liniowe i raczej proste. Trzeba tylko czasem zmienić punkt widzenia lub pomyśleć niestandardowo, nieco abstrakcyjnie. Jednym słowem zagadki są łatwe, ale wymyślenie sposobu jak je rozwiązać zmusza już do poruszenia szarymi komórkami.

  Byliśmy we dwoje + dwoje dzieci, które trochę utrudniały grę (takie dodatkowe przeszkadzajki), ale wyszliśmy prawie 10 minut przed czasem, ciesząc się zabawą i nie spiesząc się nigdzie. Na pewno kiedyś chętnie jeszcze tutaj wrócimy.

 • Escape room Ale Cyrk!

  Ale Cyrk!
  Escape Time
  Gdańsk

  Ach, po cóż ci to klaunie było?

  13.08.2019 | data wizyty: 03.08.2019

  Będąc na urlopie w Gdańsku postanowiliśmy zrobić córkom niespodziankę i wybrać się do cyrku. To jednak nie był zwykły cyrk, to był escape'owy Ale Cyrk! Ale, ale... jak się okazało na miejscu, nudny klaun zamknął aktorów w garderobie, by przejąć cały występ. Cóż za wstrętne klaunisko! Już my ci pokażemy, gdzie jest twoje miejsce...

  Jeżeli idziecie do cyrku, by- podobnie jak my- dobrze się bawić, to świetne wrażenia i wyjątkowe wspomnienia gwarantowane! Zabawa może zacząć się naprawdę odjazdowo (dosłownie i w przenośni) o ile potraficie odnaleźć w sobie tę często zakopaną w sercu pod stertami dorosłych spraw, część dziecka.

  Klimat pokoju iście cyrkowy- kolory, światła dźwięki. Rekwizyty i wszelkie elementy wystroju świetnie dobrane do miejsca, w którym się znajdujemy.

  Zagadki raczej liniowe, ale nieszablonowe i wymagające czasem trochę innego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość niż w większości ER. Nie spotkamy tutaj żadnej kłódki, za to mnóstwo ciekawych i zaskakujących patentów oraz wiele elektroniki. Oprócz logicznego myślenia możemy poćwiczyć spostrzegawczość, zręczność, a także poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną. Rozwiązywanie zagadek i wykonywanie zadań sprawia wiele satysakcji i radości. W tym pokoju nikomu nie grozi nuda!

  Obsługa życzliwa, rozmowna i profesjonalna.

  Pokój jest jest idealny dla rodzin z dziećmi, ale również dla dorosłych, którzy chcą się trochę pobawić i wrócić pamięcią do dziecięcych lat. Bo w końcu "gdzieś w każdym z nas, jest dziecka ślad...", a "Ale Cyrk" jest doskonałym miejscem, aby ten ślad odnaleźć ;)

  Ode mnie mocne 9,5, a że nasze córki również bawiły się fantastycznie, to w ocenie ogólnej zostawiam 10 gwiazdek. Chętnie jeszcze kiedyś tutaj wrócimy.

 • Escape room Alicja w Krainie Czarów

  Alicja w Krainie Czarów
  Enigmat Escape
  Gdańsk

  Sobota w Krainie Czarów

  13.08.2019 | data wizyty: 03.08.2019

  "- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
  - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
  - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
  - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj."

  Na początku przywitał nas sympatyczny pan, zostaliśmy wprowadzeni w fabułę i... przenieśliśmy się do małego, skromnie umeblowanego pokoiku dziewczynki.

  Klimat pokoju jest dobry, a wraz z rozwojem akcji robi się jeszcze lepszy. Nie brakuje elementów nawiązujących do słynnej powieści, co dla fanów Alicji będzie zapewne nielada gratką.

  Zagadki są zdecydowanie mocną stroną tego pokoju i chociaż nie stanowią dużego wyzwania, to są naprawdę wciągające, różnorodne i ciekawe.

  Jeszcze dodam, że kolejnym plusem jest fakt, że dzieci bodajże do 6r.ż nie płacą, więc będąc w czwórkę zapłaciliśmy za dwie osoby, co przy odwiedzaniu większej ilości pokojów jednak ma znaczenie.

  Wybraliśmy Alicje w Krainie Czarów głównie dlatego, że byliśmy z dwiema córkamii (3 i 6 lat). Ale po przejściu pokoju śmiało mogę napisać, że nadaje się on zarówno dla tych mniejszych, jak i większych dzieci ;)

 • Escape room Tupolew

  Tupolew
  ExitRoom ™
  Kraków

  Halo wieża, czy ktoś nas słyszy?

  13.08.2019 | data wizyty: 10.07.2019

  Klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Tak, to właśnie klimat jest zdecydowanie najmocniejszą stroną tego pokoju. Oprócz dopracowanego wystroju, efekty świetlne, dźwiękowe (i nie tylko) tworzą naprawdę fantastyczną atmosferę szczególnie na pewnym etapie gry.

  Zagadek jest mało, są liniowe i raczej proste. Jeśli ktoś, podobnie jak ja, liczy na pomysłowe, oryginalne łamigłówki to w tym aspekcie może się nieco zawieść. Chociaż wcale nie mówię, że takich zagadek nie spotkamy w ogóle ;)

  Minus za to, że w jednej części zabawy jest tak głośno, że będąc pół metra od znajomego trzymającego krótkofalówkę nie słyszę, co mówią do nas z wieży... Przez to zupełnie zgubiłam wątek i przez moment nie wiedziałam co się dzieje. Myślę, że warto byłoby poprawić te łączność.

  Obsługa miła, ale raczej mało rozmowna. Żeby nie napisać, że poza formalnościami związanymi z wprowadzeniem (które było bez zarzutu) i zapłatą za grę, chyba nawet nie miała za bardzo ochoty z nami rozmawiać. Ale to może tylko moje odczucie lub chłopaki po prostu nie mieli czasu (jak to w ER z większą ilością pokojów bywa) na rozmowę z nami.

  Podsumowując- pokój dobry, z dużym potencjałem, ale warto byłoby popracować nad niektórymi aspektami. Mimo to, będąc w Krakowie warto wsiąść na pokład Tupolewa ze względu na klimat.

 • Escape room Skarb piratów

  Skarb piratów
  Lock & Roll
  Kraków

  W poszukiwaniu złotego medalionu

  13.08.2019 | data wizyty: 10.07.2019

  Skarb Piratów odwiedziliśmy we dwójkę i grało nam się bardzo przyjemnie.
  Wszystkie zagadki były spójne i logiczne, wkomponowane w tematykę pokoju. Aby odnaleźć skarb trzeba trochę pogłówkować, otworzyć szereg kłódek, wykonać kilka zadań manualnych, ale i szczypta elektroniki też się znalazła w tej małej tawernie.

  Klimat pokoju nie wyróżnia go niczym szczególnym spośród innych "piracko-morskich" room'ów, jednak jest zachowany.

  Dziewczyna z obsługi uśmiechnięta i rozmowna.

  Na mnie pokój nie zrobił większego wrażenia (zabrakło czegoś, co można byłoby zapamiętać na dłuższy czas), jednak znajomemu, dla którego był to pierwszy pokój, bardzo spodobał się świat ER. Myślę zatem, że jest to świetne miejsce dla grup początkujących. Można tu miło spędzić czas i dobrze się bawić.

 • Escape room Nawiedzony Schowek

  Nawiedzony Schowek
  4Fun Escape Room Nowy Sącz
  Nowy Sącz

  Nawiedzony schowek... na mopy :)

  14.07.2019 | data wizyty: 27.06.2019

  "Ten pokój był bardzo dobry - świetnie spędziliśmy czas i cieszył nas każdy jego aspekt" - myślę, że ta ocena dobrze przedstawia nasze wrażenia dotyczące tego roomu.

  Nawiedzony schowek to pokój typowo kłódkowy, nie znajdziemy w nim elektroniki czy zaskakujących rozwiązań, jednak zabawa jest super. Zagadki przemyślane, ciekawe i oryginalne. Jest również jeden nieszablonowy element, który sprawił, że na myśl o nim do tej pory się uśmiecham. Reakcja współgraczy- bezcenna! :) Pokój nieliniowy, co w tym przypadku, moim zdaniem, jest oczywiście plusem.

  Co do wystroju to szczerze mówiąc spodziewałam się znacznie więcej, jednak atmosfera w środku była całkiem ok. Nawiedzony schowek mogą spokojnie odwiedzić również osoby nie lubiące się bać - klimatem grozy jakoś bardzo nie wieje, chociaż pokój jest tajemniczy i nieco mroczny. Czyżby naprawdę był nawiedzony? Przyjdź i przekonaj się sam!

  Ps. Natalia oczywiście uśmiechnięta, miła i rozmowna. Obsługa (jak zawsze w tej firmie) na 5+!

 • Escape room Krematorium - Śledztwo

  Krematorium - Śledztwo
  The Locked Room
  Nowy Sącz

  Śledztwo w krematorium

  14.07.2019 | data wizyty: 25.06.2019

  Doszły nas słuchy, że w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej właściciel krematorium więził, torturował i mordował swoje ofiary. Jako wyspecjalizowana grupa śledcza miałyśmy jeden cel - ujawnić dowody zbrodni. Nie zastanawiając się zbyt długo, postanowiłyśmy wkraść się do tegoż budynku...

  Jedno z pierwszych zadań, choć nie było trudne, przez nasze niedopatrzenie zajęło nam wiele czasu, dlatego musiałyśmy się naprawdę spieszyć, by zdążyć przed otwarciem zakładu.

  Pokój ma zachowany klimat, zagadki związane z fabułą, różnorodne, ciekawe, spójne i logiczne. Jedne proste, inne wymagają dłuższej chwili zastanowienia i są bardziej czasochłonne. Aby pomyślnie zakończyć dochodzenie zdecydowanie przyda się spostrzegawczość, logiczne myślenie i łączenie faktów.

  Dziewczyna z obsługi chętnie z nami rozmawiała i wymieniała się spostrzeżeniami.

  Będąc w Nowym Sączu sami zahaczcie o The Locked Room i sprawdźcie swoje umiejętności śledcze ;)

 • Escape room Dom w Dżungli

  Dom w Dżungli
  House Escape
  Warszawa

  Dżungla w Warszawie :)

  14.07.2019 | data wizyty: 02.06.2019

  Dom w Dżungli to już ostatni pokój jaki udało nam się odwiedzić podczas weekendowego wypadu do Warszawy.

  Podobnie jak Hollywood, tak samo ten room polecam 4, maksymalnie 5 osobom, aby móc dobrze się bawić i nie deptać po sobie ;)

  Klimat fajny, dużo elementów działających na różne zmysły, ale czegoś mi zabrakło. Minusem w wystroju były według mnie ciągłe naklejki "nie dotykaj". Myślę, że elementy nie biorące udziału w grze można byłoby oznaczyć w taki sposób, aby w żadnym stopniu nie psuły klimatu tego miejsca.

  Do zagadek też trochę można się przyczepić, bo niektórych w żaden sposób nie dało się połączyć z klimatem czy fabułą. Poza tym jednym szczegółem, zagadki to mocna strona tego pokoju. Jest ich sporo, ale są raczej łatwe i ciekawe, płynnie i miło spędza się przy nich czas. Znajdziemy tu zarówno tradycyjne kłódki, zadania zręcznościowe i manualne, jak również całe mnóstwo elektroniki.

  Obsługa uprzejma i grzeczna, nie można nic zarzucić, ale jednak w moim odczuciu nie ma w niej prawdziwego escape'owego ducha i serca.

  Może minimalnie zawyżę ocenę, ale Dom w Dżungli oceniam na 8,5 więc zostawiam 9 gwiazdek.

 • Escape room Misja Hollywood

  Misja Hollywood
  House Escape
  Warszawa

  Wypasiony apartament, drogi alkohol i... Mercedes ;)

  12.07.2019 | data wizyty: 02.06.2019

  Pokój bardzo ładnie urządzony, choć do hollywoodzkiego apartamentu trochę mu brakuje ;) Jest faktycznie przestronny, może i zmieści 12 osób, ale mimo, iż jest nieliniowy, to nie mam pojęcia, co miałoby tam robić tylu graczy (jak dla mnie 5 to max, żeby nikt się nie nudził).

  Znajdziemy tutaj kłódki, sejfy, mnóstwo elektroniki i kilka bajerów w stylu Jamesa Bonda.

  Wszystko spójne, logiczne, fajnie wkomponowane w tematykę. Ogólnie zagadki dość proste, przyjemne, ale jednocześnie posiadające ciekawe i zaskakujące rozwiązania.
  W pokoju spotkałam się z jednym bardzo nietypowym zadaniem. Przez moment staliśmy i zastanawialiśmy się, czy aby na pewno mamy to zrobić ;)

  Obsługa ok, pomocna i wesoła.

 • Escape room Ultimatum

  Ultimatum
  House Escape
  Warszawa

  W pułapce Jigsawa...

  12.07.2019 | data wizyty: 02.06.2019

  Pozwalając się zamknąć w kolejnym roomie, przenieśliśmy się do zupełnie innego świata. Po ściągnięciu opasek zastanawialiśmy się przez moment, gdzie my w ogóle jesteśmy. Na szczęście byliśmy tutaj wszyscy. Ponure, mroczne, jakby opuszczone pomieszczenie... Czyżby to była jakaś kryjówka człowieka niezrównoważonego psychicznie? Tak. Okazało się, że daliśmy się wciągnąć w chorą grę, która toczy się w zależności od naszych wyborów i humoru psychopaty. Byliśmy skazani tylko na siebie i rozpoczęliśmy dramatyczną walkę o przetrwanie...

  Klimat pokoju jest tajemniczy i nieco mroczny, wystrój zimny i surowy. Dźwięki i światła dodatkowo podkręcają atmosferę. Fabuła mocno wciąga, a zsynchronizowane z nią zagadki zachęcają do dalszej zabawy. Są one przemyślane i oryginalne, mnóstwo elektroniki i nieco zadań manualnych.

  Mistrz gry spisał się doskonale, po grze również chętnie wysłuchał naszych opinii, mieliśmy okazję porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 9 10 11
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM