Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
katarzyna.laszczewska
 • Escape room Alchemik

  Alchemik
  Praski Pokój Zagadek
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Chyba jednak nie zostanę mistrzem sztuk tajemnych

  31.12.2018 | data wizyty: 24.11.2018

  Po całkiem obiecującym początku, czyli konieczności samodzielnego znalezienia pokoju a później przez wejście do pokoju, który jest urządzony bardzo fajnie klimatycznie, trochę się zawiodłam na zagadkach.
  Żeby nie mówić, część była bardzo fajna i przypadła mi do gustu, niestety wydaje mi się że niektóre były trochę na siłę udziwnione i bardzo ciężko było by na nie wpaść samodzielnie. Tak więc u nas skończyło się wzięciem podpowiedzi i tu kolejny kłopot: wyświetlona podpowiedź była w formie filmiku ale niestety bez dźwięku, tak więc po prostu straciliśmy na nią cenne minuty. Później otrzymaliśmy ją w formie tekstowej. Kolejną rzeczą która nie do końca przypadła mi do gustu było to że wybiła 60min i Mistrzyni gry od razu wpadła do nas wygonić nas z pokoju. Co do samej formuły 'wybierz co chcesz zrobić przez 60 min' to w moim przypadku skończyło się to opuszczeniem pokoju z uczuciem niedosytu (bo wydawało nam się że byliśmy już blisko rozwiązania ostatniej części). Rozwiązanie wszystkich 3 zagadek jednak wydaje mi się wykonalne w 60 min, bo my np straciliśmy dużo czasu na znalezienie jednej rzeczy ;) (tylko ciężko mi sobie to wyobrazić bez podpowiedzi bo na niektóre rozwiązania naprawdę trudno wpaść)
  Tak więc reasumując, pokój dość specyficzny ale generalnie wart zobaczenia bo naprawdę jest zrobiony fajnie klimatycznie. Plus niektóre zagadki były naprawdę bardzo fajne i wymagały np użycia innych zmysłów niż wzrok czy dotyk.
  Byliśmy w 4 osoby o różnym doświadczeniu, jednak uważam że był nas trochę za dużo, bo miejscami było ciasno i nie wszyscy mieli co robić. Myślę że 2-3 było by optymalnie.

 • Escape room Wehikuł Czasu

  Wehikuł Czasu
  Spaced-out
  Toruń

  Wiarygodna opinia

  Podróżnicy w czasie

  31.12.2018 | data wizyty: 04.11.2018

  Pierwsza nasza wycieczka ERowa do Torunia i moim zdaniem ten pokój z odwiedzonych był najciekawszy :)

  Na pierwszy rzut oka pokój raczej był dość surowy i wydawało się że jest w nim dość mało rzeczy. Ale z czasem było coraz więcej do roboty :) Zagadki takie jakie lubię najbardziej - czyli logiczne i przyjemne. My byliśmy w 3 osoby, myślę że to dobra ilość na ten pokój bo wiele rzeczy można robić niezależnie. Czas - 75 min jest wystarczający, wręcz grupy z pewnym doświadczeniem powinny sobie spokojnie poradzić w godzinę. My utknęliśmy na jednej z zagadek na dość długo, bo nie mogliśmy znaleźć wskazówki do rozwiązania która była totalnie na widoku ;) a mimo to udało nam się wyjść grubo przed czasem.

  Co było na plus:
  + sama podróż w czasie - świetnie rozwiązana
  + zagadki były bardzo fajne, logiczne i bardzo przyjemnie się je rozwiązywało
  + nawiązania do Torunia w zagadkach
  + rozmowa na koniec podróży z właścicielką

 • Escape room Cela nr 4

  Cela nr 4
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  ucieczka z więzienia

  30.12.2018 | data wizyty: 28.12.2018

  Całkiem przyjemny pokój. Klimat bez zarzutu, pasuje do tematu pokoju. Zagadki w dużej części oparte na kłódkach, czyli trochę w starym stylu. Ale sporo zagadek miało też inne, ciekawe mechanizmy. Nic nas jednak szczególnie nie zaskoczyło. Po prostu całkiem dobry, solidny pokój, który napewno warto odwiedzić. W celi jest dużo do roboty, my byliśmy w 4 osoby ale spokojnie można w 2-3.

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Ahoj!

  30.12.2018 | data wizyty: 11.12.2018

  Pokój przede wszystkim bardzo ładny i klimatyczny (czego spodziewałam się tego po legendzie miecza). Zagadki były bardzo różnorodne i rozwiązywało się bardzo przyjemnie. Poza tym wszystkie były wykonane bardzo starannie i wymagały bardzo różnorodnych umiejętności. Co to poziomu trudności to wydaje mi się że nie były trudne, po prostu wymagały spostrzegawczości.
  Zagadki na początku można rozwiązywać nieliniowo. My byliśmy w 4 osoby i każdy miał praktycznie co robić. Potem faktycznie pokój był bardziej liniowy ale to nie był problem.
  Z Warszawskich pokojów wyjścia awaryjnego ten podobał mi się zdecydowanie najbardziej, teraz pozostaje czekać na kolejne :)

 • Escape room Przeklęty Dom

  Przeklęty Dom
  Exit Now
  Warszawa

  Opuszczony dom?

  19.12.2018 | data wizyty: 18.12.2018

  Przygoda rozpoczęła się niepozornie ale z każdym kolejnym etapem działaliśmy pod coraz większą presją i w coraz większym napięciu. Escape room w formie całego domu to coś czego do tej pory jeszcze nie widzieliśmy i w sumie tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego się spodziewać (zarówno w kwestii rozmiaru jak i zastanawialiśmy się czy będzie raczej escape room czy raczej dom strachu :) ) No i generalnie nie zawiedliśmy się, zabawa była naprawdę super.
  Poszliśmy w 5 osób (o bardzo różnym doświadczeniu) ale tak naprawdę spokojnie można pójść w 2-3 (o ile ktoś jest na tyle odważny :D) bo tak naprawdę gra jest całkiem liniowa i zagadki raczej rozwiązywało się po kolei. Poziom trudności zagadek oceniłabym jako średni, jednak czasami presja powodowała że najprostsze zagadki wcale nie były takie łatwe :D Był nawet moment jak wiedzieliśmy co trzeba zrobić ale bardzo bardzo nie chcieliśmy w obawie że coś się może stać.
  Zimna się nie trzeba bać bo dom jest dogrzewany, ale mimo to my zostaliśmy w kurtkach.
  Jeżeli chodzi o minusy to niektóre mechanizmy 'zaskakiwały' ze sporym opóźnieniem, przez co nie wiedzieliśmy czy nam się udało coś zrobić czy nie + były drobne niedociągnięcia w innych zagadkach (przez co straciliśmy sporo czasu)

  Ale generalnie zabawa i tak była świetna i pokój napewno warty odwiedzenia zwłaszcza dla osób o mocniejszych nerwach :)

 • Escape room Obłęd

  Obłęd
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Dla tych co się lubią bać

  05.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  Pokój wywołał w nas wiele skrajnych emocji i zdecydowanie oddawał klimat horroru, przez co śpieszyliśmy się z zagadkami nie tylko przez presję czasu ale po prostu przez presję ;)
  Wszyscy piszą o komunikacji. Ja się mogę tylko zgodzić, komunikacja była rozwiązana w bardzo ciekawy sposób i sprawiła nam wiele radości ;)
  Zagadek było dużo, i były na fajnym poziomie (zarówno logiczne jak i po części manualne), byliśmy tam we trójkę i wszyscy mieliśmy ręce pełne roboty praktycznie cały czas.
  Jeżeli miałabym się czegoś przyczepić to chyba tylko podpowiedzi, bo dostaliśmy chyba dwie. Ale przyzwyczailiśmy się raczej do tego że przed podpowiedzią mistrz gry zazwyczaj pyta czy chcemy tą podpowiedź. Tu niestety nie mieliśmy opcji na 'nie wzięcie podpowiedzi' ;) Ale fakt jest też taki że nie ustalaliśmy żadnych zasad dotyczących podpowiedzi wchodząc do pokoju.
  Druga rzecz która przychodzi mi na myśl, to zagadka, w której bardzo ciężko było zidentyfikować informację która miała nam przekazać, trochę dlatego bo w dwie osoby bardzo trudno było nam zaobserwować co się właściwie stało.
  Ale poza tymi dobrymi rzeczami myślę że pokój swoim pomysłem, mechaniką i klimatem zdecydowanie się wyróżnia i na pewno warto go odwiedzić. Polecam zwłaszcza osobom o mocniejszych nerwach.

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  WOW

  04.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  Rewelacja!
  Pokój któremu do słownie nic nie brakuje. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność brania udziału w tak spektakularnej grze :) Generalnie najlepszy pokój odwiedzony przez nas do tej pory i myślę że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko.
  Klimat pokoju rewelacja, wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach i zdecydowanie z efektem wow. Dodatkowo bardzo pasował naszej ekipie, w końcu chodzi o ratowanie świata ;) Ale spokojnie, wiedza o superbohaterach nie była potrzebna.
  Pod względem zagadek pokój również był bardzo w naszym typie, dużo logicznych zagadek. Pokój trzyma klimat w każdym elemencie, zaczynając od [spojler], przez [spojler] w trakcie gry.
  Co do wielkości to my byliśmy w 3 osoby, w każdym momencie każdy miał co robić (a wręcz miał dużo do roboty), więc myśle że większa ekipa również może bawić się dobrze. Polecamy BARDZO :)

 • Escape room Lokator

  Lokator
  SkillHill
  Warszawa

  no co ten Pan Teofil

  02.11.2018 | data wizyty: 02.10.2018

  Bardzo fajny pokój. Zaskoczył nas na pewno jego rozmiar i ilość zagadek. Podobnie jak w hobbicie bardzo dużo kłódek, ale w przypadku tego pokoju one nie przeszkadzały a wręcz pasowały do klimatu pokoju. Raczej nie ma w nim skomplikowanych zagadek, ale zdecydowanie na spostrzegawczość :)

  plusy:
  + rozmiar pokoju zdecydowanie na plus :)
  + ilość zagadek - my byliśmy w dwie osoby, i niestety nie udało nam się zauważyć wszystkiego i bez podpowiedzi się nie obyło, ale do pokoju można spokojnie iść większą grupą, zagadki są nieliniowe i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie ;)
  + generalnie zagadki zaskakiwały. Jedna zagadka wymagała bardzo ścisłej współpracy i jednocześnie wyobraźni przestrzennej. Inna wywołała u nas reakcję typu 'sama to zrób, ja tego nie zrobię' :D

  minus
  - jedna zagadka naszym zdaniem była bardzo nieintuicyjna (nie chcę pisać o co chodzi dokładnie żeby nie spoilerować, ale mieliśmy bardzo duży problem ze znalezieniem efektu wykonanej przez nas akcji)

 • Escape room Kryjówka Hobbita

  Kryjówka Hobbita
  SkillHill
  Warszawa

  Wizyta w Shire

  02.11.2018 | data wizyty: 02.10.2018

  Drugi z pokojów SkillHill który odwiedziliśmy. Podobał nam się trochę mniej od Lokatora. Nie mniej jednak klimat był bardzo fajny, a niektóre zagadki były zaskakujące (i do tego pozostawały logiczne)

  z plusów:
  + dekoracje (duża dbałość o szczegóły)
  + można rozwiązywać pokój nieliniowo, więc nawet przy większej grupie można znaleźć coś dla siebie
  + zagadki były logiczne

  z minusów:
  - pokój oparty na kłódkach (może to kwestia preferencji ale moim zdaniem mogło by ich być mniej)
  - trudno powiedzieć z czego to wynikało, ale pokój nie był zbyt dokładnie 'posprzątany'. W dwóch miejscach znaleźliśmy 'notatki' po poprzednich grupach.

 • Escape room Testament

  Testament
  Dom Kluczy
  Warszawa

  ER w starym dobrym stylu

  07.10.2018 | data wizyty: 06.10.2018

  Solidny pokój w starym dobrym stylu :)
  Na niektóre rozwiązania trzeba było wpaść korzystając z informacji którą podał pan z obsługi przy wejściu do pokoju :)
  Nie było rekordu ale obyło się bez podpowiedzi (chociaż momentami było blisko bo oczywiście nasza ekipa poległa na spostrzegawczości ;) )
  W pokoju wszystko było w odpowiednim klimacie, zaczynając od kłódek, kończąc na formie przekazywania podpowiedzi. Podobnie jak w Tesli, bardzo ciekawa historia (ten wuj to jednak był ciekawy gość ;) )
  Czekamy na kolejne pokoje i kontynuację historii :D

Zobacz więcej opinii: 1 2
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM