Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Pasterz
 • Escape room Starożytna świątyna - Wynalazek z przeszłości

  Starożytna świątyna - Wynalazek z przeszłości
  Secreto
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  Jeden z lepszych pokoików w Krakowie

  21.07.2019 | data wizyty: 20.07.2019

  Jeden z najlepszych - jeśli nie najlepszy - pokój w Krakowie!
  Pełen zawijasów, mieszania klimatów (ale w ten przyjemny, przemyślany sposób). Odrobinka szukania (idealnie mało!), zagadek sporo.
  Trudność zagadek dość niska, ale absolutnie nie jest to wada - kolejne elementy dają poczucie frajdy, która aż do samego końca nie odpuszcza, a jest ich na tyle dużo, że nie ma poczucia banalnego przejścia. Zagadki kolorowe, błyszczące, wyraźnie zaznaczone.
  Obsługa miła, do pogadania, chce się wracać!

 • Escape room Sekretny Gabinet Al'a Capone

  Sekretny Gabinet Al'a Capone
  SCARY HOSTEL KRAKÓW
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  Solidny, choć lekko wytarty

  08.05.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Solidny, fajnie zrobiony pokój. Zagadki logicznie powiązane w całość, choć zdarzają się niepotrzebne przestoje (związane z szukajkami, lub elementem, na którego rozwiązanie trzeba czekać aż pod koniec gry) W pokoju panuje lekki półmrok, co utrudnia rozwiązywanie niektórych łamigłówek. Do tego klimatyczna muzyka, tykająca bomba i gość, którego nie można nawet obrócić, żeby nie patrzył i nie oceniał każdego naszego ruchu.
  Troszkę też zgubiło nas doświdczenie - oczekiwaliśmy, że jeden z elementów sam się ruszy, a jego trzeba było poruszyć - ot taka pułapka na rutynowe myślenie!

 • Escape room Statek Piratów

  Statek Piratów
  Combinator Kraków
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  Zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi w Krakowie

  08.05.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi w Krakowie. Od początku pokazany i utrzymany klimat statku. Zagadki również takie, których można by się spodziewać właśnie tam - logiczne, spójne i w całości powiązane z klimatem. Nawet czapki można po drodze wziąć i je założyć, co dodaje tylko radości.
  Jedyny zgrzyt to zagadka z procą - po trzech trafieniach w cel daliśmy sobie spokój i zmarnowaliśmy kupę czasu szukając innego rozwiązania. Okazało się jednak, że trafiać trzeba "do skutku". Ze wszystkich innych pokoi odwiedzonych tego dnia ten podobał nam się najbardziej, stąd zasłużona dycha!

 • Escape room Plugawy HOTel

  Plugawy HOTel
  Lock House
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  Bardzo mocne 9

  08.05.2019 | data wizyty: 04.03.2019

  Bardzo mocny pokój na mapie Krakowa. Od samego pierwszego pokoju można poczuć klimat hotelowy, który tylko zaskakuje efektem WOW. A dalej jest tylko jeszcze bardziej "creepy".
  Fajny klimat religijnego psychopaty, zagadki są logiczne i w miarę proste (co nas zgubiło w pewnym momencie, bo w jednej zagadce zaczęliśmy kombinować zamiast zrobić prostą, logiczną rzecz). Szukajki niezbyt irytujące, nie trzeba szukać centymetr po centymetrze każdego, najmniejszego szczególiku i elementu układanki.
  Warto słuchać wprowadzenia, szczególnie tego o ciszy i niezwracaniu na siebie uwagi - przydaje się! A propos wprowadzenia - fajnie przedstawione, zwrot akcji i dobre przygotowanie pani z obsługi - mega.
  Jedyny punkcik objęty za bardzo czułą pierwszą zagadkę - trzeba było wykonać kilka prób, żeby zaskoczyła.

 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  Najlepszy w Krakowie

  22.03.2019 | data wizyty: 19.03.2019

  Jak do tej pory najlepszy krakowski pokój, który odwiedziłem. Wykonany z odpowiednią dbałością o szczegóły, [spojler]. Zagadki logiczne, składające się w dobry ciąg przyczynowo-skutkowy. Zacięcia przy zagadkach (moooże poza jedną) wynikały z naszego niewpadnięcia na rozwiązanie niż z braku logiki. Pokój pozbawiony zbędnego szukania, skupiony raczej na myśleniu.

  Momentami straszny, dobrze zrobiony mechanicznie. Wymagający też odrobiny odwagi.

 • Escape room The Moonshiner

  The Moonshiner
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  W lesie w nocy jest jednak ciemno

  11.03.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Przykro nam z powodu niskiej oceny, ale oceny zawsze są subiektywne. Jest to też ocena pozytywna - tak więc nie jest źle.

  Zagadki są w większości bardzo fajne i logiczne, fajnie składające się w jedną, spójną całość. Żadna z nich nie była wyrwana z kontekstu, wszystko było do siebie dopasowane.
  Na obsługę nie możemy narzekać, wszystko było w jak najlepszym porządku.

  Postaram się teraz przedstawić jedyny, za to bardzo duży minus pokoju w sposób, który nie zdradzi zbyt wiele z fabuły ani z rozwiązań zagadek. Chodzi o to, na co położony jest nacisk w pokoju. Nie są to zagadki logiczne, myślenie czy nawet spostrzegawczość - tylko przeszukiwanie terenu gry praktycznie centymetr po centymetrze. Dłonią, bo oczy nie pomogą.

 • Escape room Krwawa Rzeźnia

  Krwawa Rzeźnia
  Questrooms
  Gdańsk

  Dobry, fajny pokój

  11.03.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  No, to za nieprawidłowości będzie z pięć stówek mandatu...

  Bardzo fajnie zorganizowany pokój. Od startu do końca trzymał w napięciu i było co robić. Dobre, niebanalne zagadki, które trzymały się kupy. Niektóre rozwiązania ciekawe i niekonwencjonalne.

  Osobny plus za super pozytywną obsługę, pełną energii i uśmiechu.

 • Escape room Klątwa Skarbu Majów

  Klątwa Skarbu Majów
  Exit19.pl
  Wrocław

  Jak u majów.

  04.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

  Widać, że nad pokojem ktoś pomyślał i spędził trochę czasu. Potrójne zagnieżdżenie zagadek winduje poziom trudności w górę bez frustrującego wrażenia kręcenia się w kółko. Zagadki testują nie tylko mózg, ale też oczy, uszy i koordynację.
  Wielki plus za efekty świetlne i dźwiękowe podczas zabawy, były dobrze dobrane i niesamowicie klimatyczne.
  Pokój bardzo dopracowany, świetnie wyważony, choć w jednym miejscu lekko zakulał, ale tylko na chwilę i na momencik.

 • Escape room Zdrada w Breslau

  Zdrada w Breslau
  Exit19.pl
  Wrocław

  Tajemnica Guntera Wolfa

  04.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

  Po wejściu do pokoju czas się zatrzymuje. Nie dosłownie, oczywiście, bo nieubłaganie płynie w tle, ale wrażenie zmiany epoki jest niesamowite. Z radia płyną nuty z tamtych lat, w stojaku laseczka, na półce kapelusze i stary płaszcz, a wyświechtane walizki na szafie pachną starą skórą i kurzem. Jest suszka do atramentu, stary telefon, tabakiera i niemieckie opakowanie na miętówki. W pokoju nie było nic, co niszczyło by klimat czy imersję.
  Zagadek jest dość sporo, kilka rozwiązań jest dość ciekawych i zaskakujących, część z nich da się rozwiązać na kilka sposobów (a przynajmniej nam się udało :) ).
  Dalsze etapy zaskakują, zgrabnie spinając fabułę pokoju.

  Za plus należy uznać mało elektroniki. Zresztą, we Wrocławiu w roku 1938 nie mieli jej wiele.
  Pozycja obowiązkowa.

 • Escape room Dooby Doo

  Dooby Doo
  Fox O'clock
  Wrocław

  Gdyby nie te wścibskie dzieciaki

  04.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

  Już od startu pokój zwraca uwagę ciekawym podejściem. Sam początek wpisuje w klimat, rozwiązanie pierwszej zagadki jest cudownie satysfakcjonujące.
  Zagadek jest niesamowicie dużo, ciekawych, z niestandardowym podejściem, wymagających współpracy lub do zrobienia samodzielnie. Poziom trudności może nie jest kosmicznie trudny, za to nadrabiamy ich liczbą, a czasem malutkimi szczególikami, zagnieżdżeniami.
  Klimat - bomba. Obsługa nie kłamie w opisie - można spotkać potwora. Efekt jest PORAŻAJĄCY, pięciu dorosłych chłopów bało się wchodzić do innej części pokoju.
  Wszystko się dobrze kończy (chyba, zostało nam trochę zapasu), a sama końcówka daje NIESAMOWICIE dużo frajdy.

  (Oświadczam, że obecność Alexa i Kuli nie wpłynęła na opinię o pokoju, i jest ona całkowicie zasłużona :) )

Zobacz więcej opinii: 1 2 3
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM