Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Q
 • Escape room Plugawy HOTel

  Plugawy HOTel
  Lock House
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  #220

  10.05.2019 | data wizyty: 18.03.2019

  Jak na plugawy hotel przystało, klimat do najlżejszych nie należy, chociaż wraz z postępem gry okazuje się on znacznie mroczniejszy niż jego zapowiedź. Motyw główny to bardzo wdzięczny temat. Nie chcąc spoilerować, można jedynie dodać, że został on tu dobrze oddany – thrill jest nie tylko odczuwalny, ale i widoczny. Faza wstępna to realizacyjny majstersztyk, zresztą cały set up stoi tu na wysokim poziomie. W zagadkach dużo i różnorodnie. Są kłódki, są zadania manualne (w tym część z nich bardzo nietypowa i – poza jedną – bardzo dobrze wpisana w klimat), jest elektronika. Jeśli ktoś lubi w ER-ach nie tylko zagadki jako takie, ale też zagadki coś opowiadające, to z wizyty w Plugawym hotelu wyjdzie bardzo zadowolony. Obsługa MG na najwyższym poziomie.

 • Escape room Sekret Profesora Lipnitzkiego

  Sekret Profesora Lipnitzkiego
  Lock House
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  #219

  10.05.2019 | data wizyty: 18.03.2019

  Spodziewaliśmy się raczej historii luźno opartej o zagadki z pogranicza laboratorium lub pracowni chemicznej, ale był to zaledwie ułamek atrakcji. To co najmocniej wybrzmiewa na wyjściu to wrażenie przemyślanej i zgrabnie poprowadzonej historii kryminalnej. We wstępie jesteśmy dobrze ustawieni w rolach, a zagadki przybliżają nas nie tylko do wyjścia, ale i odkrywają kolejne karty intrygi, posuwając akcję stopniowo do przodu, z zaskakującym plot twistem po drodze. Na samym końcu poznajemy też odpowiedź na kluczowe w tej historii pytania: kto i dlaczego. Zagadki to połączenie kłódek oraz rozwiązań elektronicznych i manualnych. Jest ich całkiem dużo z perspektywy dwóch graczy, w dodatku są też elementy fabularne, które potrafią skraść kilka dodatkowych minut. Pokój jest bardzo dobrą opcją dla trzech osób. W rozgrywce świetnie sekunduje Mistrz Gry.

 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  #218

  16.04.2019 | data wizyty: 17.03.2019

  Pokój, w którym historia gra pierwsze skrzypce. Czy to bardziej zasługa ceglanych murów, których dzieje poznajemy w trakcie wprowadzenia, czy krakowskiej legendy jako takiej – trudno ocenić, ale sposób wykorzystania tych elementów na potrzebę escapu, stawia Alchemika wysoko w rankingu ER z najbardziej unikatowym klimatem gry. Zróżnicowanie poszczególnych zadań, które postawiono przed graczami jest duże, ale w ujęciu całościowym tematycznie jest to bardzo spójnie zrealizowany room. To co robi tu jednak największe wrażenie to [spojler]. Mimo że rozwiązanie tytułowej tajemnicy jest podane trochę na tacy zamiast krok po kroku, to cała droga do niego prowadząca jest bardzo wciągająca i zdecydowanie warta poznania.

 • Escape room Doktor Dżumy (STEAMPUNK)

  Doktor Dżumy (STEAMPUNK)
  "Funny Will" Kraków
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  #217

  16.04.2019 | data wizyty: 17.03.2019

  Kolejny dobry, escapowy steampunk. Pierwsze minuty gry w takim opakowaniu, to zawsze lekkie przerażenie jak i co z czym, bo maszynerii i autorskich mechanizmów wokół zatrzęsienie. Nie ma co ukrywać – trzeba tu trochę pogłówkować nad rozwiązaniami, trochę poszukać wskazówek, ale całość jest bardzo logiczna i wynikowa. Klimat niepowtarzalny. MG czuwa uważnie nad rozgrywką – potrafi na równi zastopować podpowiedzi jeśli widzi, że grupa ma dobre tempo gry, co zmotywować do działania. Pokój aktualnie w modernizacji – oby wrócił.

 • Escape room Krakowska Bestia

  Krakowska Bestia
  Combinator Kraków
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  #216

  05.04.2019 | data wizyty: 17.03.2019

  Pewnie nie ma osoby, która nie znałaby historii Smoka Wawelskiego. ER wykorzystujący fabularnie taką legendę, nie mógł się nie udać. Wykonanie misji, polegającej tu na zgładzeniu smoka, nie sprawia dużych problemów, ale zróżnicowanie i pomysłowość zadań, które trzeba wykonać po drodze robi wrażenie. Zwłaszcza jak na pokój z takim stażem. Dzięki zagadkom, akcja jest wartka i krok po kroku przybliża nas do ciekawie skomponowanego finału. Wystrój pokoju oddaje ducha historii, choć są tu pojedyncze elementy, wymagającego drobnego liftingu. Pokój lekki i przyjemny – taki dla każdego.

 • Escape room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Wiarygodna opinia

  #215

  05.04.2019 | data wizyty: 17.03.2019

  Tytuł przewrotny, bo fani gier hazardowych poczują się tu bardziej jak w raju. Ale hazard nie jest obecny tylko w wystroju – nawiązuje do niego zdecydowana większość zagadek. Znajomość zasad danej gry może okazać się tu przydatna dla szybszego wykonania zadania, jednak nie jest niezbędna – do każdej z nich otrzymujemy stosowne instrukcje. Poziom trudności wysoki (graliśmy w wersji jeszcze nie uproszczonej w dwie osoby i mocno odczuliśmy brak trzeciego gracza). Współczuję wszystkim półfinalistom, którzy mierzyli się z tym pokojem w ramach PE. Zagadki oparte w większości na kłódkach i rozwiązaniach elektroniczno-manualnych – złożone, nieliniowe, bardzo logiczne. Wystarczy tu jednak zachować spokój, dobrze się rozglądać, czytać ze zrozumieniem, umieć liczyć, no i… grać!

 • Escape room Horror

  Horror
  ER 1871 Inny Wymiar
  Chorzów

  Wiarygodna opinia

  #214

  04.04.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Lokacja escapu jest wyśmienita, idealnie skrojona pod horror. Świetnie zaaranżowana poczekalnia i profesjonalnie przygotowany film wprowadzający. Wszystkie te trzy aspekty zapowiadały naprawdę unikatową rozgrywkę, która jednak finalnie pozostawiła niedosyt. Największy minus za zagadki, które w znacznej mierze oparte są tu na szukaniu i znajdywaniu, a nie tak definiuję ER. W tym aspekcie dobry pokój to taki, który zapewnia zróżnicowanie zadań dla graczy, wśród których te na szukanie powinny być jedynie minimalnym dodatkiem. Przeszukiwanie każdego metra sześciennego niezbyt tu zachęca (ostrzeżenie, że można się pobrudzić jest jak najbardziej zasadne, choć akurat nie można mieć do tego zastrzeżeń – jesteśmy o tym uprzedzeni kilkakrotnie) oraz jest utrudnione metrażem gry. Przestrzeń jest duża, ale na niektórych etapach bardzo słabo zagospodarowana i całościowo sprawia wrażenie niewykorzystanej. Niestety na tym nie koniec minusów: kuleje prowadzenie fabularne w trakcie rozgrywki (plus za film wprowadzający, który przynajmniej rysuje jakiś kontekst), podejście do tematu horroru dość sztampowe (zastosowane tu dla zbudowania klimatu grozy dekoracje to już escapowa przeszłość), kiepski pomysł z limitowaniem podpowiedzi do trzech (do tej pory o takiej praktyce tylko słyszeliśmy), na pewnym etapie brak oznaczenia ile elementów składowych należy znaleźć do skompletowania elementu docelowego (przez co zagadka jest mocno nieoczywista i brak w niej ciągu przyczynowo-skutkowego), żadne efekty audio (gra toczy się w ciszy) i prawie żadne efekty wizualne, znikoma elektronika – w dodatku nie dająca jednoznacznych sygnałów co lub gdzie się zadziało, cena za grę nieporównywalna do oferowanej jakości… Patrząc z perspektywy czasu, koniecznie też należałoby poprawić dwa elementy dla zwiększenia bezpieczeństwa rozgrywki [spoiler; szczegóły w PM]. Do obsługi nie mamy zastrzeżeń – właściciel jest sympatycznym człowiekiem, widać, że dumnym ze swojego debiutanckiego pokoju. Każdy nowo otwierany ER dziś cieszy, więc pozostaje trzymać kciuki za rozwój firmy i realizację kolejnych pomysłów. Z reguły pokoje oceniamy osobno, ale tym razem pozostawiamy jedną, wspólną notę końcową, która jest średnią naszych pojedynczych ocen.

  Odpowiedź ER 1871 Inny Wymiar

  Dziekujemy za opinię.
  Inny Wymiar jak sama nazwa wskazuje ma się wyróżniać od innych ER. Nie chcemy się do nikogo porównywać. Tworzymy własny styl więc porównania w kontekście do tego co mają inne ER a czego my nie mamy, a co my mamy a czego inni nie mają są niestosowne.

  Co do zagadek zgoda - w większości są one oparte na szukaniu. Rozmawiamy z naszymi klientami i wiemy że gracze ze stażem 100 i więcej pokoi oczekują logicznych zagadek na poziomie 80-90% w pokoju. Natomiast gracze początkujący, oraz ze stażem 10,20,30.. itd do około 100 pokoi potrafią się odnaleźć i świetnie bawić przeszukując te dziwne, surowe, mające pełno różnych zakamarków wnętrza.
  Przykład z wczoraj gdzie grupa mająca doświadczenia z ponad 20 pokoi była mega zachwycona, szczęśliwa, zmiescili się w czasie i wyrazili bardzo bardzo pozytywne zdanie.
  Efekty audio już uruchomione.
  Odnosząc się do Was Q:
  Głowa do góry nie każdy potrafi dobrze szukać tylko świetnie rozwiązywać łamigłówki więc kolejne pokoje które tworzymy będą jak najbardziej dla Was i tym razem pewnie uda się Wam wyjść przed czasem :)

 • Escape room Kopalnia Złota

  Kopalnia Złota
  Strych
  Chorzów

  Wiarygodna opinia

  #213

  04.04.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  W porównaniu do Kryjówki wynalazcy, widać tu gigantyczny skok jakościowy w wykonaniu ER-u i imponujący rozwój firmy. Pokój jest odzwierciedleniem aktualnych trendów escapowych i oferuje graczom bogaty, dopracowany w szczególe wystrój, zróżnicowanie zagadek (od kłódek po manualne i elektroniczne), zadania wymagające współpracy, pomyślenia, spostrzegawczości. Wszystko to przekłada się na bardzo płynną rozgrywkę, w której każda minuta gry jest czystą przyjemnością. W przypadku bardziej doświadczonych ekip lepiej wybrać się tu pomniejszym gronem lub najlepiej - podzielić na dwie grupy. Można mieć wtedy pewność, że nie ominie was żadna z zaplanowanych tu atrakcji. Jedna z najfajniejszych śląskich propozycji escapowych, w których dotąd graliśmy. Warto bardzo!

 • Escape room Kryjówka Genialnego Wynalazcy

  Kryjówka Genialnego Wynalazcy
  Strych
  Chorzów

  Wiarygodna opinia

  #212

  04.04.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Zwraca uwagę bardzo dobre wykorzystanie lokalizacji. Nie jest to escape room stylizowany na strych, lecz najprawdziwszy strych zaadaptowany na potrzeby escape roomu. Kto lubi sterylność w pokojach ucieczek, będzie zawiedziony, bo jest tu tak jak na strych przystało – trochę ciemno, trochę staroci i bibelotów, trochę kurzu. To co go odróżnia, to pewna tajemnica, którą trzeba odkryć... Fabularnie pokój jest bardzo sprawnie poprowadzony, a dopełniające fabułę zagadki są dobrze przygotowane. Prócz kłódek, kilka ogromnie interesujących i nietypowych rozwiązań elektronicznych, których przygotowanie wymagało na pewno sporo technicznych umiejętności. Właściciel i MG w jednej osobie to pasjonat ER i świetny gospodarz miejsca.

 • Escape room Reaktor 404: powrót atomu

  Reaktor 404: powrót atomu
  Quest Cage
  Katowice

  Wiarygodna opinia

  #211

  04.04.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Pierwszy pokój, w którym rozmontowywanie wystroju jest nie tylko mile widziane, ale nawet wskazane. Z tego powodu pokój może wydawać się mocno techniczny i pod kątem wystroju niewątpliwie taki jest. Śruby, kłódki, klucze, rury, trybiki, metal, jeszcze więcej śrub… Pierwsze wrażenie lekko przytłaczające jak na dwóch graczy, ale z czasem przeradza się ono w angażującą i logiczną rozgrywkę, w której zagadki wcale nie giną w natłoku dekoracji (no, może z jednym wyjątkiem…). Z powodu liczby zadań do wykonania, zdecydowanie lepiej wybrać się tu grupą większą niż dwuosobowa, zwłaszcza że pokój jest nieliniowy a niektóre zadania bywają dość czasochłonne. Koncepcyjnie jest to jeden z najbardziej oryginalnych pokoi w jakich graliśmy i ta oryginalność bardzo przypadła nam do gustu.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 20 21 22
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM