Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Q
 • Escape room Grobowiec Cheopsa

  Grobowiec Cheopsa
  UcieknijPL
  Gdynia

  #144

  09.09.2018 | data wizyty: 08.09.2018

  Przestrzeń gry jest ogromna i… pustawa. Na blisko 150 ER, naprawdę pierwszy raz widziałem takie jej marnotrawstwo. Fabuły i klimatu brak. Ani jednej kłódki, za to elektromechanika. Niestety zagadki też nie ratują pokoju. Przebrnęliśmy przez niektóre z nich bazując tylko na doświadczeniu, bo naprowadzenia ukryte są naprawdę fatalnie albo brak w tym wszystkim uzasadnienia w historii. Do ostatniej zagadki wzięliśmy też jedyną podpowiedź. Na rozwiązanie nie wpadlibyśmy nigdy, ponieważ nie ma w niej żadnego połączenia pomiędzy przyczyną a skutkiem. Zresztą ta podpowiedź zakończyła się i tak interwencją MG – elektronika finalnie nie zadziałała. Jest tu naprawdę potrzebny ogrom pracy i przemyślenie koncepcji pokoju, powiedzmy od A do W, bo jakiś zalążek jest. W klimatach egipskich można zrobić naprawdę fantastyczny i grywalny pokój. By to sprawdzić, nie trzeba jechać do Bydgoszczy, bo bardzo fajny projekt jest też w pobliskiej Oliwie. Przykro mi wystawiać taką ocenę, zwłaszcza, że firma ma nowych właścicieli, którzy już na swoje konto zbierają ewentualne uwagi graczy, w tym moje. Wprowadzenie do pokoju też jednak trzeba ulepszyć i nie może to tak wyglądać w przyszłości, ale rozumiemy okoliczności. Powodzenia Panowie!

 • Escape room Freakshow

  Freakshow
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  #143

  07.09.2018 | data wizyty: 02.09.2018

  Piękna scenografia i dekoracje, chociaż największe wrażenie robi rozplanowanie pokoju. Udało się w tą przestrzeń wcisnąć naprawdę dużo i do cna wykorzystać każdy możliwy kawałek podłogi. Jest tu bodaj tylko jedna kłódka, a cała reszta to zadania manualne i elektomechaniczne, idealnie osadzone w klimacie cyrkowym. Atrakcji ogrom. Lekko strasznie, lekko śmiesznie, zależy jak patrzeć i kto patrzy. My wyszliśmy nieźle ubawieni, z odczuciem fajnej gry i dobrego mistrzowania. Naprawdę fajny projekt!

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  #142

  06.09.2018 | data wizyty: 02.09.2018

  Dotychczasowe opinie o Superheroom są fantastyczne, więc byliśmy bardzo ciekawi, na ile znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. I co tu dodać, poza tym że pod wszystkimi można się podpisać, a sam pokój jest po prostu EPICKI! Półtorej roku pracy, jaką poświęcono w jego przygotowanie, wyziera z każdego fragmentu scenografii, z każdej zagadki, z każdego elementu gry. Nie wspominając już o tym, że na blisko tysiąc escapów w PL, prawdopodobnie nie ma na rynku niczego w podobnej tematyce, zaś cała rozgrywka była dla nas tak samo wymagająca, jak i całkowicie unikatowa. Od pierwszych minut gry błędnik szaleje i dzieje się tu naprawdę dużo. Pokój jest mocno nieliniowy, więc do ratowania świata przyda się każda para rąk. Sami bardzo odczuliśmy brak Hawkeye’a ;) Poczekalnia? Lobby? (nawet nie wiem jakiego słowa użyć) równie wysokobudżetowa, jak to u Marvela ;) Fantastycznie animujący rozgrywkę MG, wprowadza do całości dodatkową porcję pozytywnego szaleństwa. Jak można wymyśleć coś takiego?! Sprawdźcie koniecznie!

 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  #141

  06.09.2018 | data wizyty: 02.09.2018

  Jeden z najlepszych pokoi ucieczek, w jakich miałem przyjemność grać. Przepięknie zrealizowany. Scenografia to mistrzostwo świata, bez żadnych słabszych punktów. Autorskie mechanizmy wyborne. Zagadki wciągające, w tym jedna fantastycznie złożona. Satysfakcja z gry przeogromna. Nie napiszę, że byłem zaskoczony wysokim poziomem, ponieważ już po Skarbcu widać było, że OneHour ma mnóstwo kapitalnych pomysłów a niespieszna realizacja zwiastowała, że będzie to projekt dopieszczony w najmniejszym szczególe. I jest. Nie ma co więcej pisać, ponieważ słowa nie oddadzą tego jak dobry jest to pokój. Pozycja obowiązkowa!

 • Escape room Uwięzieni w Ciemności

  Uwięzieni w Ciemności
  Fabryka Czasu
  Bydgoszcz

  #140

  06.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

  Nawet nie będę ukrywał w opinii – jestem przeogromnym fanem bydgoskiej Fabryki Czasu, która pozostaje moją ulubioną firmą na rynku escapowym w PL. I jest ku temu konkretny powód – z każdą grą dostaję dokładnie to, czego oczekuję po escapie z mojej ulubionej kategorii horror/thriller. Nic w stylu strach „wystylizowany” – pięknymi i rozbudowanymi scenografiami z dodatkiem tanich jump scare, sztucznego dymu lub światłocieni. Zawsze takie pokoje klasyfikuję jako bardziej lub mniej przyjemne przygodówki, ale jednak przygodówki. Fabryka Czasu z każdym swoim projektem i z żelazną konsekwencją idzie własną drogą, w kierunku przeciwnym. Strach oznacza tu grę na emocjach i systematyczne podkręcanie śruby, ale jednocześnie bez przekraczania granic typowych dla domów strachów. Kto był w pozostałych ich pokojach, wie doskonale, że to zasługa nie tylko surowych i oszczędnych dekoracji, w których toczy się rozgrywka, ale przede wszystkim niezawodnej obsługi MG. Uwięzieni to kolejna porcja strachu w najlepszym wydaniu. W porównaniu do dwóch pozostałych projektów – zagadkowo łatwiej (hmm…) i bardziej liniowo, emocje zaś identyczne. Bójcie się dobrze! :]

 • Escape room Reaktor

  Reaktor
  Tkalnia Zagadek
  Toruń

  #139

  06.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

  Warto było czekać na najnowszy, długo zapowiadany projekt toruńskiej Tkalni Zagadek, ponieważ efekty ciężkiej pracy, włożonej w jego przygotowanie, widoczne są od pierwszych minut gry. Początek może odrobinę onieśmielić całą tą maszynerią. Szybko jednak okazuje się, że pokój tak naprawdę sam, krok po kroku prowadzi swoich graczy do celu. Zagadki są solidną stroną Reaktora a dwóch graczy nie może sobie pozwolić na dłuższe chwile bezczynności. Rozwiązania analogowe obecne są w minimalnym zakresie – a te, które są opakowano w inny sposób, bardzo spójny zresztą z całą scenografią i resztą dekoracji. Nie trzeba dodawać, że elektroniki tu ogrom i z ulgą mogę napisać, że spełnia ona dwa kluczowe warunki dla ER: intuicyjności i niezawodności użycia. Efekty widoczne są „tu i teraz” (żadnego biegania po pomieszczeniu w poszukiwaniu tego co się otworzyło i zastanawiania dlaczego) oraz nie zawodzą (żadnego zacięcia, ani wysypania systemu). Przemiła para właścicieli, z bardzo gościnnym podejściem do swoich graczy, dopełnia fantastyczne wrażenia końcowe. Nie tyle wróżę, co jestem pewien, że wysokie miejsce Reaktora w toruńskim rankingu to tylko kwestia czasu. Ogromnie udany projekt, bardzo polecam!

 • Escape room 007 Misja Toruń

  007 Misja Toruń
  Dom Kłódek
  Toruń

  Wiarygodna opinia

  #138

  06.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

  Nie spodziewaliśmy się, że pokój aż tak przypadnie nam do gustu. Zwłaszcza, że pokoje kryminalne nie należą do naszych ulubionych. Wyszliśmy jednak z założenia, że kilkadziesiąt osób nie może się mylić w swoich opiniach. I dokładnie tak było. Pokój jest niebywale grywalny i bardzo pomysłowo przygotowany. Zagadki, dzięki swojej logiczności, nie powodują dłuższych zastojów. Może dlatego cała rozgrywka toczy się wyjątkowo płynnie i dostarcza graczom ogrom drobnych satysfakcji po drodze. Nie ma tu ani jednej zagadki, która byłaby przekombinowana lub była poza fabułą. Pokój jest też nieliniowy i po przejściu pierwszego etapu, można zacząć już działać naprawdę z wielu różnych punktów zaczepienia. Warto!

 • Escape room Operacja: Potop

  Operacja: Potop
  ESCapada
  Szczecin

  Wiarygodna opinia

  #137

  06.09.2018 | data wizyty: 19.08.2018

  Zagadkami Potop stoi całkiem nieźle. Jest grywalnie i dużo tu zagadek na logikę i pomyślenie, co zawsze jest w cenie. Przyznaję jednak, że klimat jakoś średnio nam się udzielił. Może to przez wprowadzenie, może przez lekki minimalizm wystroju, może przez trochę zbyt abstrakcyjną jak dla nas fabułę, a może po prostu to kwestia gustu... Komunikacja z Mistrzem Gry – zabawna i fajnie wymyślona.

 • Escape room Kuźnia Krasnoluda

  Kuźnia Krasnoluda
  Escape Me
  Szczecin

  #136

  06.09.2018 | data wizyty: 19.08.2018

  Krasnolud był trochę nie planowanym przez nas pokojem, jednak czas i siły pozwoliły na zabukowanie terminu i spontaniczną rozgrywkę. Pierwsze co rzuca się w oczy po zdjęciu opasek to charakterystyczny dla EscapeMe (tak w Szczecinie, jak i w Gdyni) styl. Kuźnia kojarzy mi się raczej z surowym i ciężkim klimatem tworzonym przez obecność metalu, stali i ognia. Było ciut inaczej od wyobrażeń, ale to co dostajemy w zamian (dużo drewna, schludnie, jasno) niewątpliwie pomaga w rozgrywce. A ta do najłatwiejszych nie należy, no przynajmniej dla nas okazała się dość sporym wyzwaniem. Jest tu etap gry, który wymaga od graczy dobrej współpracy i umiejętności komunikacji, więc warto z rozmysłem podzielić się zadaniami. Zagadek jest naprawdę całkiem sporo, w tym niektóre z nich są dość złożone i wymagają spokoju oraz chwili namysłu. Zadania analogowe, manualne i elektromechaniczne bardzo umiejętnie wpleciono w cały scenariusz i kilkukrotnie można być tu zaskoczonym efektem. W gratisie, jak to w EscapeMe, kilka sprytnych schowków i unikatowy system podpowiedzi. Myślę, że grupy 3-4 osobowe sprawdzą się tu najlepiej. Polecam!

 • Escape room Komnata Tajemic

  Komnata Tajemic
  Escape Me
  Szczecin

  #135

  06.09.2018 | data wizyty: 19.08.2018

  Pokój pięknie magiczny – od samego początku do samego końca. Z tego powodu najtrudniej było nam zacząć. Szybko okazało się, że miejsce jest tylko na pozór zwyczajne i możliwe są tu różne czary-mary. Wystrój bajeczny – trzyma poziom przez całą rozgrywkę, jednak mam wrażenie, że im dalej, tym jeszcze lepiej. Mocną stroną Komnaty są także zagadki, bez których cała ta potterowa kreacja byłaby niepełna. Rozwiązania analogowe przeplatają się tu z manualnymi i elektronicznymi i jest to wszystko idealnie wypośrodkowane w trudności i zróżnicowaniu. Nie dziwię się, że ten pokój dzierży obecnie palmę pierwszeństwa na szczecińskim rynku escapowym, bo nie sposób przejść obok niego obojętnie i bez należnego mu zachwytu. Bardzo polecam!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 12 13 14
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM