Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
merku
 • Escape room Dolina Trollinków

  Dolina Trollinków
  Adventure Escape
  Poznań

  "O ile mniej ciekawy byłby świat bez tajemnic"

  12.05.2019 | data wizyty: 11.05.2019

  "Pomyśl, o ile mniej byłby ciekawy świat bez tajemnic" powiedział serialowy Włóczykij do Muminka. Cytat świetnie pasuje do ER w ogóle, a w szczególności do tego pokoju, który grupom pozwala na to, by same odkryć Dolinę Muminków, zmierzyć się z jej zagadkami i tajemnicami oraz na własnej skórze poczuć klimat historii znanych z książek i telewizji. Dolinę Trollinków warto polecić nie tylko wszystkim wielbicielom małych trolli :) ale i tym, którzy szukają odskoczni od mrocznej tematyki escape roomów.

  Pokój jest bardzo przyjemny, jego wystrój przygotowany z wielką dbałością o szczegóły pozwala zapomnieć o płynącym czasie. Zagadki wpisane w fabułę pokoju są spójne i trafnie nawiązują do mniej i bardziej znanych postaci ze świata stworzonego przez Tove Jansson. Wiele elementów wymaga niezłej spostrzegawczości i logicznego myślenia. Bardzo podobała mi się równowaga między klasycznymi łamigłówkami a rozwiązaniami opierającymi się na mechanizmach i elektronice.

  Serdeczność Mistrzyni Gry zasługuje na najwyższą ocenę :)

 • Escape room Jaskinia Hazardu

  Jaskinia Hazardu
  Escape ARENA
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  Hazardziści, oszuści, detektywi i uciekinierzy z ER

  05.05.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Do wizyty w tym ER zachęciły nas wysokie oceny i powtarzający się w opiniach argunent o "inności" pokoju. Wszystko się zgadza - Jaskinia Hazardu rzeczywiście jest niebanalnym pokojem, który zaskakuje i rozwiązaniami/mechanizmami, i fabułą. Tym samym świetnie może nadawać się na debiut w ER i dla doświadczonych graczy. Zagadek jest dużo, ciągle jest co robić, zadania są różnego rodzaju i różnej trudności, wszystko jest bardzo logiczne, sprytnie przemyślane i wymagające od graczy sporych pokładów kreatywności, czujności i spostrzegawczości. Widać też niezwykłą dbałość o to, by wizyta w tym pokoju była nie tylko gimnastyką dla szarych komórek, ale przede wszystkim okazją do świetnej zabawy. Mistrzowie Gry - rodzinna ekipa pasjonatów - zasługują na najwyższą notę, bardzo doceniamy możliwość posłuchania o ER od kuchni. Z wielką chęcią odwiedzimy nowe planowane pokoje :)

 • Escape room Świat bajek

  Świat bajek
  Escape Me
  Poznań

  Powrót do kolorowego świata z dzieciństwa

  02.03.2019 | data wizyty: 01.03.2019

  Świat Bajek dostarczył nam dokładnie tego, co obiecuje jego opis: fantastyczny wystrój, oddający klimat w najmniejszych szczegółach, wielość motywów i nietypowe, zaskakujące rozwiązania. Klimat świata bajek (zarówno starszych, klasycznych, jak i tych nowych) tworzy nie tylko wystrój, ale i same zagadki - ci, którzy pamiętają historie z ekranu, na pewno nie raz się uśmiechną. W pokoju bardzo przydają się spostrzegawczość i nieszablonowe myślenie. Zagadek jest dość dużo, jest tu co robić, a ich różny poziom trudności nie pozwala się nudzić. Bardzo łatwo tu jednak zapomnieć, jak szybko płynie czas i że naszym zadaniem jest opuścić magiczną krainę Disneya, a nie zostawać z jej bohaterami na dłużej ;)

 • Escape room Gdzie jest Sherlock?

  Gdzie jest Sherlock?
  ENIGMA
  Poznań

  "Błędem jest mylić dziwne z tajemniczym"

  14.02.2019 | data wizyty: 14.02.2019

  Pokój zasługuje na najwyższą ocenę - świetnie przygotowany wystrój, bardzo oddający klimat (wielki plus za muzykę!), ciekawe wprowadzenie w grę i bardzo angażujące "śledztwo", którego przeprowadzenie do końca umożliwia wyjście z pokoju. Zagadki są dość trudne, rzeczywiście wymagają iście "sherlockowej" umiejętności obserwacji i nieszablonowego myślenia, nie brakuje też mylnych tropów. W swoim poziomie trudności są jednak bardzo logiczne i rewelacyjnie wpisane w tematykę i klimat pokoju, nic tu nie jest przypadkiem i nic nie jest "z innej bajki".

 • Escape room Alchemik

  Alchemik
  ENIGMA
  Poznań

  Zamienić ołów w złoto i wyjść!

  09.02.2019 | data wizyty: 09.02.2019

  W komnacie alchemika, wypełnionej eliksirami, zagadkowymi przyrządami i tajemniczymi symbolami, czas mija bardzo szybko. Zagadki są logicznie i spójnie wkomponowane w temat pokoju, dużym plusem jest ciekawy pomysł oznaczenia przedmiotów niebiorących udziału w zabawie i spójne wplecenie go we wprowadzającą historię. Zagadki są angażujące, choć raczej łatwe i dość przewidywalne (i wydaje się ich dość mało) - pokój warty polecenia początkującym graczom.

 • Escape room Alicja w Krainie Czarów - na pomoc!

  Alicja w Krainie Czarów - na pomoc!
  ENIGMA
  Poznań

  Na ratunek w Krainie Czarów

  03.01.2019 | data wizyty: 02.01.2018

  Klimatyczny, ciekawie przygotowany pokój, do którego wprowadza sympatyczna i cierpliwa obsługa. Dużym plusem są trafne nawiązania do fabuły "Alicji w Krainie Czarów", zarówno jeśli chodzi o wystrój i akcesoria w samym pokoju, jak i same zagadki. Łamigłówki i zadania są bardzo logiczne i poukładane. Nie są bardzo różnorodne, co odczytuję jako pewną konwencję i nawiązanie do fabuły właśnie, ale sprawia to, że łatwiej się z nimi zmierzyć, ale i tak ich rozwiązywanie potrafi budzić sporo emocji i przynosi satysfakcję. Świetnym pomysłem jest to, że podczas łamania sobie głowy i poszukiwania klucza do wyjścia musimy - tak jak czytamy w opisie - uwolnić Alicję z postawionych jej zarzutów. Pozwala to jeszcze bardziej zaangażować się w zabawę i rzeczywiście zanurzyć się w magiczny świat Krainy Czarów.

 • Escape room Olimp

  Olimp
  ENIGMA
  Poznań

  OLIMPiada zagadek

  29.12.2018 | data wizyty: 28.12.2018

  Zadanie, które otrzymujemy w tym ER jest w stu procentach zgodne z jego opisem - w radzeniu sobie z zagadkami rzeczywiście należy wykazać się sprytem i szlachetnością, która zawiera w sobie ducha współpracy. Podobały nam się liczne odwołania do świata mitologii greckiej, choć w klimacie pokoju zabrakło nam tego "czegoś". Zagadki i zadania są różnorodne i ciekawe, ich rozwiązywanie sprawiło nam sporo frajdy, choć rozwiązania zastosowane w niektórych mechanizmach sprawiły nam trochę kłopotu (trudno powiedzieć, czy bardziej zawiodła tu technologia, czy nasza pomysłowość). Olimp różni się od odwiedzonych przez nas wcześniej pokoi tej firmy klimatem i stylem zagadek, a do Enigmy na pewno jeszcze wrócimy.

 • Escape room Pokój Świętego Mikołaja

  Pokój Świętego Mikołaja
  ENIGMA
  Poznań

  Gdzie jest renifer?

  16.12.2018 | data wizyty: 15.12.2018

  Po raz kolejny ENIGMA dostarczyła nam mnóstwo świetnej zabawy i wiele okazji do połamania sobie głowy nad przyjemnymi zagadkami, okraszonymi sporą dawką poczucia humoru :) Klimat pokoju w stu procentach świąteczny, włącznie z muzyką, a nawet licznikiem czasu! Bardzo podobała się nam rozbudowana fabuła powiązana z zagadkami.

 • Escape room Lądowanie na Księżycu

  Lądowanie na Księżycu
  ENIGMA
  Poznań

  Jeden mały krok człowieka...

  04.08.2018 | data wizyty: 04.08.2018

  ... a wielka zabawa dla całego zespołu ;)

  Sympatyczny pokój, w którym zarówno zagadki, jak i nagłe zwroty akcji dają powody do uśmiechu. Łamigłówki są o różnym poziomie trudności, ukryte są tu te bardziej "klasyczne", jak i takie wymagające nieszablonowego myślenia.

 • Escape room Sekret dziadka

  Sekret dziadka
  Fun4Brain
  Poznań

  Dziadek zmajstrował zagadki!

  28.07.2018 | data wizyty: 28.07.2018

  Rozgryzienie sekretu dziadka to wyzwanie trudne i wymagające: potrzeba tu spostrzegawczości, zręczności, pomysłowości i współpracy w grupie. Wysoki poziom trudności dał za to okazję do poznania ciekawego systemu podpowiedzi :) Pokój robi wrażenie: łatwo wczuć się w klimat i całą historię, zaskakują nietypowe rozwiązania i mechanizmy, zaskakuje też przede wszystkim sama tajemnica, strzeżona i ukryta za niełatwymi, ale bardzo pomysłowymi zagadkami. Rekwizyty, części składowe zagadek, elementy wystroju: w pokoju nic nie jest przypadkowe, co warto docenić.
  Pokój na pewno spodoba się tym, którzy - tak jak dziadek z historii - lubią majsterkować i tym, którzy ER traktują nie tylko jako spotkanie z zagadkami, ale całą przygodę.

Zobacz więcej opinii: 1 2
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM