Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Alicja 6
 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  Superbohaterowie do boju!!!

  05.12.2018 | data wizyty: 18.11.2018

  Pokój jest zrobiony po prostu znakomicie. Zaczynając od efektów dźwiękowych, poprzez wizualne a kończąc na super obsłudze, o której grzech nie wspomnieć. Właściciel mega zabawny, rozmowny, widać, że połknął haczyk escape roomów. To co zrobił, naprawdę zasługuje na wielkie brawa. Nie dziwię się, że tworzenie pokoju pochłonęło tyle czasu. Ale zaczynając od początku. Wcielamy się w grupę superbohaterów mających za zadanie ocalić świat. Do ocalenia świata potrzebne będą oczywiście super moce i współpraca. Pokój jest złożony, jest nieliniowy, zagadki od łatwych poprzez średnie do naprawdę takich, które potrafią rozgrzać zwoje mózgowe. Nie jest ich mało, więc dobrze dobierajcie współtowarzyszy przygody. Zagadki w dużej mierze zręcznościowe ( czyli takie, które lubię najbardziej) - jaka była radość, że mogłam się przez te 5 min poczuć się jak dziecko :). Jeśli chodzi o wystrój to naprawdę powala, czujemy jakbyśmy znajdowali się w walącym się wieżowcu. Dzieję się to za sprawą scenografii i dbałości o każdy szczegół. Pokój naprawdę godny odwiedzenia i poczucia tego na własnej skórze. Nie wierzysz? Przekonaj się sam :)

 • Escape room Uwięzieni w Ciemności

  Uwięzieni w Ciemności
  Fabryka Czasu
  Bydgoszcz

  Próbując uciec z ciemności

  05.12.2018 | data wizyty: 18.11.2018

  Było miejscami jasno, był półmrok tutaj idziemy krok najdalej - panuje całkowita ciemność. Będzie tyle trwała dopóki nie weźmiecie się w garść i nie zaczniecie współpracować. Współpraca bowiem w tym pokoju jest kluczem do sukcesu. Nie ukrywam, że od pierwszego przekroczenia progu Fabryki Czasu jestem jej fanką pod względem panującego klimatu z wiadomych względów :). Jeśli chodzi o zagadki są logiczne, niezbyt trudne, ale klimat robi tu swoje. Czasem poczucie obecności KOGOŚ jest silniejsze i nawet najprostsza zagadka staje się najtrudniejszą na świecie. Występują tutaj zagadki na kojarzenie faktów, spostrzegawczość no i bardzo fajna zręcznościowa ( trochę zabawy nikomu nie zaszkodziło). Ten kto zna Fabrykę wie na co się pisze - surowy klimat i otoczka, która zapadnie w pamięć na długi czas, przez umiejętną grę MG. To on jest waszym przewodnikiem, czasem podpowie, czasem co innego, w jego kwestii jest żebyście postarali się przeżyć i pokonali swój strach, a radość wyjścia i zobaczenia świata będzie przeogromna. Ciekawa propozycja dla ludzi, którzy lubią się bać, albo nie lubią ale grają chojraków :). Z racji gabarytów spokojnie zmieści się nawet i 5 osób ( ale 3-4 optymalnie). Do zobaczenia w kolejnych propozycjach.

 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Piramida jak malowana!

  23.11.2018 | data wizyty: 18.11.2018

  Cóż jakby zacząć? Może REWELACJA! Jak przystało na polską czołówkę pokój wymiata w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu, choć sam początek aż takiego sztosiku nie zapowiadał :) Im dalej tym lepiej, a zakończenie najlepsze jakie mogłabym sobie wyobrazić ( i nie nie mam wyrzutów sumienia :)) Od początku gdy tylko po raz pierwszy odwiedziłam Wyjście Awaryjne poziom i typ zagadek jak najbardziej się wpisuje w nasz tok myślenia, Zagadki są nie przekombinowane, logiczne i charakteryzuje je różnorodność. Tu w piramidzie mamy bardzo dużo zagadek na powiązanie faktów (łącznie kilku rzeczy w 1 spójną całość), zręcznościowe też będą, charakteryzuje go nieliniowość.
  Jeśli chodzi o wystrój - to nic dodać nic ująć. Scenografia subtelna,że aż przyjemnie patrzeć i zapomnieć na chwilę o tym żeby wyjść o czasie, ale również wytrzymała naprawdę trzeba się postarać żeby coś zepsuć. I tu bardzo duży plus, że nie trzeba się bać, że się czegoś lekko dotknie i wszystko pójdzie z dymem. Nie można też zapomnieć o obsłudze. Profesjonalna i właściwa osoba na właściwym miejscu. Pokój w sumie dla każdego (małego i dużego), myślę, że grupa 4 osobowa jest optymalna z racji gabarytów piramidy :). Tylko kwestia czasu aż całe podium Polski będzie Wasze! Do zobaczenia w kolejnych propozycjach :)

 • Escape room Podbój Kosmosu

  Podbój Kosmosu
  No Escape
  Gdańsk

  Międzygalaktyczna podróż

  28.10.2018 | data wizyty: 21.10.2018

  Unikalny pokój ze względu na możliwość wyboru między dwoma ścieżkami trudności, przy czym wtedy tworzą się Nam 2 zupełnie inne pokoje. Nie ma tu jakiejś minimalnej rożnicy(coś ukryte, przełożone) tu różnica jest kolosalna-prawie wszystkie zagadki są inne.
  Na początek wybraliśmy poziom trudny. Jest bardziej skomplikowany technicznie. Więcej tu zagadek na logikę, ale zręcznościowe też się znajdą ;), prawie sama elektronika, kłódki ograniczone do minimum. Pokój na tyle grywalny, logiczny, że pobiliśmy rekord pokoju i miejmy nadzieję, że nasze zdjęcie na ścianie prestiżu zawita na dłużej.
  W dobrych humorach postanowiliśmy iść również na łatwiejszy poziom. I tu zaskoczenie, że akurat dla nas był trudniejszy. I gorszy czas i podpowiedź była potrzebna, może dlatego, że ciągle kuleje u Nas szukanie. Właśnie w tej wersji trudności jest więcej szukania, zagadki są bardziej podstawowe - typowo dla rodzin z dzieciakami i więcej jest zabawy, nie ma takiej presji, że może coś nie wyjść.
  Jeśli chodzi o obsługę jak zwykle bez zarzutu. A tu trochę idzie się pośmiać, a tu pogadać. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pomysły. Do zobaczenia!

 • Escape room Koneser

  Koneser
  DreamScape
  Poznań

  W poszukiwaniu obrazu...

  09.10.2018 | data wizyty: 07.10.2018

  Zachęceni wysokim miejscem w rankingu lockme postanowiliśmy sprawdzić co w Poznaniu piszczy:)
  No i powiem, że troszkę kopara mi opadła :). Jako agenci specjalni mamy za zadanie znaleźć cenny obraz i dostarczyć dowody na przekręty finansowe tytułowego Konesera. Niby wszystko jasno i prosto, ale czym dalej w pokój tym więcej zabezpieczeń. Pokój jest solidnie wyposażony w systemy bezpieczeństwa. Wystrój momentami powala, jeśli chodzi o efekty specjalne i wszystko inne. Pokój naszpikowany jest elektroniką, ale taką prawdziwą, która działa i nie ma żadnych przestojów, nie znajdziemy tutaj ani jednej typowej kłódki. Zagadek jest dużo, nie są one super trudne ale trzeba wysilić zwoje mózgowe, bo inaczej nas nakryją na włamaniu. Są intelektualne, na spostrzegawczość no i wyzwanie fizyczno - zręcznościowe na którym bawiłam się niesamowicie :). Pokój jest nieliniowy, każdy ma coś do roboty. Jest logiczny, nie ma domysłów dlaczego tak a nie inaczej. Jest idealnie rozplanowany przestrzennie [spojler] :))Było blisko pokonania pokoju bez podpowiedzi ale cóż jedna to nie tragedia.
  Para właścicieli super, właściwe osoby na stanowisku, można gadać przez długi czas, dają cenne wskazówki jakie pokoje warto odwiedzić w Poznaniu i nie tylko. No i mają cudownego kotka, który wita uciekinierów.
  Do zobaczenia w Waszym drugim tym razem magicznym pokoju!

 • Escape room Jumanji

  Jumanji
  HURRY UP
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Jumanji - czyli gra z bębnami

  09.10.2018 | data wizyty: 05.10.2018

  Jako ogromna fanka filmu z 1995 nie wyobrażałam sobie nie wpaść do legendarnego Jumanji. Po przekroczeniu drzwi wejściowych wita nas skromny pokój, ale z "atrakcją na środku". Potem gra się rozkręca. Stopniowo zmienia się otoczenie - w świat pełen wyzwań i atrakcji. Na uwagę zasługuje tutaj wystrój ( dbałość o szczegóły i wykończenie). Zagadek jest sporo, są manualne, na kojarzenie i łączenie faktów. Pomimo, że pokój ma 2,5 roku jest obecna elektronika, co wtedy było wielkim atutem, wg mnie w pokoju jest idealny balans pomiędzy elektroniką i poczciwymi kłódkami. Po początkowym zacięciu dalej poszło prawie jak z płatka. Trzy podpowiedzi i 4 minuty zapasu, jak na 2 osoby myślę, że całkiem spoko. Pokój jest gratką zarówno dla fanów filmu jak i osób nie znających jego fabuły. Nadaje się dla całych rodzin z dziećmi - będą mieć frajdę, a w trudniejszych momentach pomogą rodzice.
  Nie można zapomnieć tutaj o obsłudze. Bardzo kontaktowy, uśmiechnięty i miły Pan. Nie było problemu, że troszkę spóźniliśmy się, pomimo tego jeszcze przed i po wyjściu poświęcił Nam czas na rozmowę i wymianę zdań o ER w całej Polsce. Jak będziemy niedaleko to wpadamy do Smerfów :) Do zobaczenia!

 • Escape room Statek Piracki

  Statek Piracki
  Find The Key
  Grudziądz

  W poszukiwaniu skarbu

  23.07.2018 | data wizyty: 22.07.2018

  Myślałam, że nic lepszego nie może być, po tym jak Laboratorium zawiesiło tak wysoko poprzeczkę. Ale przyznaję, pomyliłam się :). Po otworzeniu jednych drzwi opadła mi szczęka, a przez kolejnych kilka metrów zbierałam ją z podłogi. Po zdjęciu opasek wystrój powala na kolana (dosłownie), nie ma żadnych niedoróbek, wszystko zakryte, nic nie odstaje. Najlepszy Wasz pokój pod względem klimatu. Zagadek jest trochę mniej, ale są intuicyjne i przede wszystkim pachnie od nich logiką, a nie znajdź i szukaj igły w stogu siana. Jeśli chodzi o topologię pokoju to coś dla mnie - tu wejdź, tam się schyl - nie jest nudno. Myślę, że gdyby był w większym mieście byłby w Top 3 w całej Polsce, dla mnie jest lepszy od niemal wszystkich pokoi z Trójmiasta. Nie powiem nic odkrywczego o obsłudze oprócz tego, że była zarąbista, czujemy się ugoszczeni a nasze zwoje mózgowe solidnie wyeksploatowane. Do zobaczenia w kolejnym pokoju!

 • Escape room Laboratorium strachu

  Laboratorium strachu
  Find The Key
  Grudziądz

  W laboratorium psychopaty

  23.07.2018 | data wizyty: 22.07.2018

  Jednogłośnie wg nas jest to najlepszy pokój FDK jeśli chodzi o zagadki. Jest ich naprawdę sporo. Cały czas coś się dzieje, a na plecach złowieszczy oddech i obecność tego kogoś.
  W pokoju co prawda występują kłódki ( mniej niż w 1 pokoju), ale również zagadki elektroniczne oraz manualne (1 bardzo fajna, zajmuje trochę więcej czasu). Pokój jest logiczny, wszystko w ciąg przyczynowo - skutkowy łączy się w całość. Bardzo fajny pomysł z podpowiedziami przy kłódkach - nie trzeba chodzić po całym pokoju i dopasowywać kodu do wszystkich możliwych kłódek. Klimat trochę z dreszczykiem ( przyznam skoczyło mi ciśnienie w jednym momencie :)), muzyka też robi swoje, no i obsługa. Z miłego i gadatliwego Pana, zrobił się stanowczy i zdecydowany - umie wcielić się w rolę.
  Pomimo tego , że ponoć najtrudniejszy nam poszedł najlepiej - nawet bez podpowiedzi wyszliśmy.
  Pokój dla ludzi we wszystkich stadiach zaawansowania, optymalnie 4 osobowych. Polecam!

 • Escape room Pokój Czarnego Pana

  Pokój Czarnego Pana
  Find The Key
  Grudziądz

  Czarny Pan

  23.07.2018 | data wizyty: 22.07.2018

  Od tego pokoju zaczęliśmy nasz maraton po Find the Key myśląc, że będzie najgorszy ( tak mówią rankingi ), choć w moim mniemaniu jest co prawda na 3 miejscu to i tak jest super. Jestem fanka HP i byłam wniebowzięta już od przekroczenia progu pokoju, a po włączeniu muzyki mogłam już zostać w magicznym świecie i nie wracać do rzeczywistości. Jest mnóstwo odniesień do Harrego Pottera, rekwizyty są naprawdę z górnej półki (nie tylko " po prostu" są, ale są solidne i wytrzymałe dla graczy - poza jednym :)). Zagadki w miarę łatwe, logiczne. W płynny sposób rozwiązujemy zagwozdki by na końcu pokonać Sami Wiecie Kogo. Obsługa super - rozmowna, z poczuciem humoru, nawet obiad poleca. Pokój głównie dla początkujących ( fajny start z ER) ale też dla doświadczonych (żeby nacieszyć się magicznym klimatem i poczuć się znów jak dziecko oglądając HP).
  Z niecierpliwością czekam na wasz czwarty pokój!

 • Escape room Tajemnica Atlantydy

  Tajemnica Atlantydy
  Escape Me
  Gdynia

  W poszukiwaniu lepszego świata

  10.07.2018 | data wizyty: 26.06.2018

  Będąc w dwóch poprzednich pokojach Escape Me wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Zaawansowania technicznego, idealnego zagospodarowania terenu, niebanalnych zagadek i cudownego wystroju. Tak wszystko tam było :) Jeśli chodzi o zagadki głównie mechaniczne z powiązaniem logicznym. Trzeba na bieżąco pamiętać co się odkryło i od razu wiązać w całość. Zagadek wcale nie jest tak mało, niektóre na chwilę inne na nieco dłużej ( jak nie wykorzysta się dostarczonego przez firmę elementu :)), było przynajmniej mega zabawnie. Można wybrać scenariusz liniowy albo nieliniowy. Ja polecam ten drugi. Wtedy każdy może robić co innego i być w innym miejscu pokoju a nie siedzieć na głowie drugiej osobie i patrząc jak robi dane zadanie. Poszło Nam aż za dobrze 1 podpowiedź (ale ciągle mi szkoda może 2 min dłużej i sami byśmy wpadli bo mieliśmy zapas czasu ) i wyjście 13 min przed czasem. Pokój nawet dla rodzin z dziećmi, taka porządna przygodówka. Myślę, że każda grupa taka do 5 osób gdy kojarzy fakty na spokojnie wyjdzie o czasie. Czekamy na czwarty pokój - słyszałam, że bedzie całkiem niedługo ;)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4 5 6
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM