Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Alicja 6
 • Escape room W odległej galaktyce

  W odległej galaktyce
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Międzygalaktyczna podróż do lepszego świata

  20.04.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Pokój oparty w dużej mierze na serii Gwiezdnych Wojen, których ja jako jedyna z 3-osobowej grupy nie jestem fanką i dlatego mi jako jedynej podobał się bardziej koniec niż początek przygody, ku zdziwieniu obsługi, że naprawdę rzadko to się zdarza. - ( Cóż wolę powrót do tradycji, super zagadki zręcznościowe i poczciwe kłódeczki, których coraz mniej w dobie coraz bardziej rozpowszechnionej elektroniki, może to dziwne ale taka już jestem), ale to nie znaczy, że pokój jest zły. Jest super i naprawdę solidnie zrobiony. Na początku jesteśmy pojmani i musimy "użyć mocy", aby się uwolnić i zacząć ucieczkę przed Bobem Fettem. Jak wspomniałam początek jest gratką dla fanów serii, mamy dużo nawiązań, dużo zagadek elektronicznych, niektóre są naprawdę złożone, ale niezmiernie ciekawe, ważna będzie również spostrzegawczość i współpraca co najmniej dwóch osób, żeby poszło sprawniej. W pokoju występuje "taka" zagadka zręcznościowa, która wywołała u mnie euforię i zachwyt, że można coś takiego stworzyć, żeby ludzie mogli się bawić. Choć trzeba zaznaczyć, że wymaga ona skupienia i cierpliwości, osoby impulsywne będą mieli mniej frajdy a poziom frustracji sięgnie u nich zenitu. Jeśli chodzi o obsługę to Pani rozbiła system. Tak pogodna, wesoła i spoko babka jaką rzadko widzi świat ER. Długa rozmowa po wyjściu z pokoju sprawiła, że do Freakshowa weszliśmy później i potem przez Nas mieliście opóźnienie - przepraszam ;(, ale mam nadzieję, że się nie gniewacie :) jakoś niedługo wpadniemy do Was ponownie.

 • Escape room Freakshow

  Freakshow
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Bo w gruncie rzeczy to dobry klaun był...

  20.04.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Aż trudno pomyśleć, że na tyle odwiedzonych pokoi w Bydgoszczy nie trafiliśmy jeszcze do ekipy Break the Brain, bo a to a to tamto, te wyżej w rankingu, a oni mają aż tyle pokoi pewnie zrobione na szybko - i wiecie co? Aż mi głupio...
  Jakoś nie za bardzo przepadam za cyrkiem i klaunami, ale tu było inaczej, ale zacznijmy od początku. Dostajemy bilety na przedstawienie, wchodzimy, zajmujemy miejsca i czekamy na show. Ale coś tu jest nie tak. Jakaś taka grobowa cisza nikogo nie ma, cóż trzeba ogarnąć co się stało. Jeśli chodzi o wystrój to istny majstersztyk, wszystko zrobione z dbałością o każdy szczegół. Zagadki w pełni logiczne, wiadomo o co chodzi, co trzeba z czym połączyć choć w obliczu nieznanego czasem ciężko się na początku skupić na zagadkach tylko na ogarnianiu okolicy wokół siebie :) Cóż przekombinowaliśmy i wyszliśmy na styk( tłumaczę sobie, że dlatego ponieważ podziwiałam wystrój, a nie, że doszukiwaliśmy się nowych i innowacyjnych rozwiązań prostych zagadek). W pokoju mamy naprawdę dużo zagadek i charakteryzuje je różnorodność. Mamy dużo zagadek na spostrzegawczość , typowo zręcznościowych nawet powiem można się wygimnastykować ( jeden element wystroju wywołał na mojej twarzy uśmiech i od tego czasu śmiałam się głupio ze wszystkiego). Jeśli chodzi o klimat to jest jedyny w swoim rodzaju. Pokój został sklasyfikowany jako thriller. Powiem tak ja jako osoba raczej strachliwa bardziej się śmiałam niż bałam ( uwierzcie było z czego ), choć na początku faktycznie unosi się zapach niepewności i brnięcia w czegoś co nieznane. Osoby, które mają jakieś wątpliwości bo się boją się, że dostaną zawału ze strachu nie martwcie się, obsługa sprawi, że będziecie czuli się sowicie zaopiekowani :) Wystarczy mieć oczy dookoła głowy i przestawić się na niestandardowy sposób myślenia, a wszystko jakoś pójdzie. Pokój polecam dla wszystkich zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych uciekinierów co chcą przeżyć spektakl i pamiętać go długo po wyjściu z pokoju. Do zobaczenia niebawem w 3 kolejnych pokojach :)

 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  Odkryć tajemnicę...

  15.04.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Myślałam, że będąc w innej bydgoskiej piramidzie widziałam już wszystko, o dziwo nic bardziej mylnego. Ten pokój spokojnie dorównuje zarówno klimatem jak również wystrojem, ponownie szczęka mi opadła i miałam banana na twarzy po przekroczeniu progu pokoju. Aż się boję myśleć ile godzin pracy włożono w ręczne wykonanie prawie wszystkich elementów wystroju, który jest niewątpliwie największym atutem pokoju. W owym pokoju nie ma ani jednej kłódki, mamy szereg mechanizmów, układających się w ciąg przyczynowo - skutkowy. Dużo zagadek na szukanie i spostrzegawczość ( czyli to co lubię najbardziej), jeśli włączy się skupienie to nagle wszystko układa się w jedną, spójną całość. Dzięki delikatnemu naprowadzeniu udało się wyjść 10 min przed czasem, ale i tak spędziliśmy tam kolejne 15 min zachwycając się otoczeniem i wymieniając spostrzeżenia i uwagi z obsługą.
  Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów ER, pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę we wnętrzu piramidy.

 • Escape room Skarbiec

  Skarbiec
  One Hour
  Bydgoszcz

  Uwięzieni w Skarbcu...

  15.04.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Pokój stanowił zamknięcie Naszej sobotniej wycieczki do Bydgoszczy. Firma znajduje się w podziemiach co nadaje już klimatu dla ukrytego bankowego skarbca. Plan był prosty - wejść, okraść i wyjść. Ale takie proste plany prawie zawsze kończą się fiaskiem. Zostaliśmy zamknięci wewnątrz skarbca i musimy użyć wszystkiego aby z niego się wydostać.
  Zagadki w pokoju logiczne, czasem dość złożone ale układające się w całość. Tematycznie związane z pieniędzmi, rabunkiem, bankiem. Wystrój dość surowy, ale to w końcu wnętrze sejfu ( nie spodziewajmy się girland, kotar i jakiś innych udziwnień). Są różnorodne - matematyczne, na spostrzegawczość, na zręczność, na szukanie dla każdego coś się znajdzie. Jest nieliniowy - można robić różne rzeczy jednocześnie. Jeśli chodzi o stopień trudności to zależy od grupy
  ( ilości osób i doświadczenia), dla naszych trzech osób z ponad 50 pokojami na koncie klasyfikuję go jako średni, ale jak najbardziej nadaje się dla mniej doświadczonych grup, z małą pomocą obsługi wyjdziecie o czasie :)

 • Escape room Sekret dziadka

  Sekret dziadka
  Fun4Brain
  Poznań

  Nietypowe hobby dziadka

  01.03.2019 | data wizyty: 16.02.2019

  Pokój stanowił środek w naszym poznańskim tripie z Trójmiasta. W tym scenariuszu trafiamy do szopy naszego ukochanego dziadka, który nocami ciągle znikał aby w spokoju co nieco odkrywać :). Escape room zrobiony z rozmachem, zadbano o szczegóły ( wszystko idealnie odwzorowane), faktycznie czujemy się jakbyśmy byli w otoczeniu człowieka, który lubi majsterkować. Zagadki dla nas okazały się aż za łatwe ( chyba byliśmy na fali, bo wyszliśmy pół godziny przed czasem, bez podpowiedzi). Są zręcznościowe, logiczne, szperacze, tacy jak ja będą w siódmym niebie, bo trochę tego jest, a również sprawność fizyczna się przyda. Są logiczne, nieliniowe, nie występują zagadki z serii:"o co chodzi?". Zakończenie z lekka mnie zdziwiło. Nie spodziewałam się aż takiej pomysłowości seniora rodu.
  Jeśli chodzi o obsługę, to niezwykle miła, skłonna do rozmowy po ucieczce i wytłumaczenia mechanizmów działania pewnych zagadek. Bardzo miło, że zaproponowano nam prezentację systemu podpowiedzi ( naprawdę bardzo pomysłowy), z którego jednak nie dane było nam skorzystać :( Polecam pokój dla grup mających już trochę pokoi na koncie, bo jednak jakieś doświadczenie się przyda, Nie ma elementów grozy więc pokój jest również idealny da rodzin z dziećmi. Naprawdę warto odkryć sekret dziadka i mam nadzieję do zobaczenia w kolejnym pokoju.

 • Escape room Zombie apokalipsa

  Zombie apokalipsa
  Enigmat Escape
  Gdańsk

  Zombie apokalipsa nadciąga

  01.03.2019 | data wizyty: 28.02.2019

  Do pokoju wybrałam się w dwuosobowym teamie. Naszym zadaniem jest powstrzymanie rozszerzającej się zarazy zombie. Zagadki ogólnie o średnim poziomie trudności. Są zręcznościowe, intuicyjne, logiczno - matematyczne, a i czasem potrzeba trochę skupienia oraz czasu, aby połączyć kilka wątków w jedną, spójną całość. Jeśli chodzi o wystrój to można by było trochę go "wzbogacić", dodać jakieś nieoczekiwane zwroty akcji, więcej elementów grozy. Co do obsługi to jak najbardziej w porządku, poznany już wcześniej miły i kontaktowy Pan, który bacznie nas obserwował podczas gry, a po jej zakończeniu skory do rozmowy oraz wymiany uwag i przemyśleń. Pokój skierowany dla grup 2-4 osobowych, w miarę ogarniętych w temacie. W moim osobistym rankingu tej firmy pokój plasuję na 2 miejscu - i do zobaczenia niedługo na statku kosmicznym :)

 • Escape room Tajemniczy las

  Tajemniczy las
  Przygodownia
  Poznań

  Leśna ekspedycja

  17.02.2019 | data wizyty: 16.02.2019

  Myślałam, że nie można zrobić lasu w pokoju, a jednak. Klimat jest na najwyższym poziomie. Odgłosy, widoki, zapach - wszystko jakby było się w lesie. Zagadki są w miarę łatwe, jest parę na których dłużej stanęliśmy, ale to z własnej gapowatości. Są logiczne, zręcznościowe nawet trochę gimnastyki się znajdzie. W dwóch miejscach miałam banana na twarzy widząc naglą zmianę scenografii. Jeśli chodzi o obsługę to bardzo miły, gadatliwy i pogodny Pan. Znalazł dla nas czas zarówno przed jak i po ucieczce. Pokój nadaję się dla wszystkich, dla dużych i tych małych, zaspokoi nawet wybrednych ludzi. Jest dużo miejsca, spokojnie zmieści się nawet 5 osób i nie powinno być w większości ciasno.
  Mam nadzieję do zobaczenia w tej albo jak się nie uda to w nowej lokalizacji. Nie rezygnujcie z tego co lubicie robić.

 • Escape room Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

  Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie
  Look Around
  Poznań

  Cała zagadka rozwikłana

  17.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

  Na wstępie trzeba zaznaczyć, że takiego drugiego escape roomu w Polsce nie znajdziecie. Pokoju na taki czas, tak wybitnie połączonego z dwóch innych w jedną spójną całość.
  Zaczyna się niewinnie. Jesteśmy ludźmi mającymi za zadanie zbadać pewną sprawę, poszukać poszlak, połączyć znalezione informację i wysnuć co tak naprawdę się stało. Zagadek w tej części jest dużo, trzeba się uwijać, żeby potem nie zabrakło nam czasu, paradoksalnie 160 minut to wcale nie tak dużo (zleciało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki). Każdy tu dla siebie coś znajdzie. I umysł ścisły - zagadki logiczne i układanie ich w całość, i szperacze - jest coś do szukania, amatorzy zadań fizyczno-zręcznościowych - układanki, poczciwe kłódeczki, trochę gimnastyki :) wszystko co powinien mieć bardzo dobry pokój. Gdy uda nam się "skończyć" pierwszą część przychodzi czas na już słynące tajemnicze przejście pomiędzy scenariuszami. Więc tak : szczęka mi opadła i musiałam ją zbierać z podłogi, na początku myślałam, że to jakieś jaja. Stajemy tu przed wyborem co dalej? Czy odważymy się TO zrobić czy pokona nas strach. Należą się tutaj wielkie brawa za pomysł, przyznam niecodzienny :) I w tym momencie nagle nasza gra przeistacza się w horror. Trafiamy przez przypadek w miejsce, gdzie nie powinno nas być, w miejsce, gdzie nasze najgorsze sny stają się rzeczywistością, tu toczy się walka o to co mamy najcenniejsze - o nasze życie, zdajemy sobie sprawę jak jest ono kruche i brutalne. Tutaj pojawiają się jeszcze bardziej zaznaczone zagadki na współpracę pomiędzy graczami ( nam jej nieco zabrakło - stąd lekki poślizg w czasie - dziękujemy za możliwość dokończenia po upływie czasu). Każda zagadka była logiczna, nie było nic niejasnego do późniejszego wyjaśnienia. Na uwagę zasługuje tutaj również niecodzienny system podpowiedzi - różnoraki w zależności od sytuacji :) No i najważniejsze to obsługa ( my mieliśmy przyjemność z parą właścicieli )- to Oni zrobili największą robotę - bez tego ani rusz, pokój byłby "bez charakterystycznego wyrazu". Potrafią swoją smykałkę przekazać graczom. Wprowadzenie miażdży system, od razu wczuwamy się w naszą rolę i nie wychodzimy z niej ani na chwilę. W trakcie dbają o to abyśmy przeżyli, aby na końcu usiąść na kanapie i wymienić nasze wrażenia. Pokój jest warty każdego wydanego grosza, nie zastanawiajcie się ani chwilę, trzeba być, żeby poczuć to na własnej skórze, przejechać pół albo całą Polskę - skoki adrenaliny gwarantowane ( mniej lub więcej - zależy jak bardzo ogarniętych macie znajomych). POLECAM i nie wahajcie się ani chwili.

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  Superbohaterowie do boju!!!

  05.12.2018 | data wizyty: 18.11.2018

  Pokój jest zrobiony po prostu znakomicie. Zaczynając od efektów dźwiękowych, poprzez wizualne a kończąc na super obsłudze, o której grzech nie wspomnieć. Właściciel mega zabawny, rozmowny, widać, że połknął haczyk escape roomów. To co zrobił, naprawdę zasługuje na wielkie brawa. Nie dziwię się, że tworzenie pokoju pochłonęło tyle czasu. Ale zaczynając od początku. Wcielamy się w grupę superbohaterów mających za zadanie ocalić świat. Do ocalenia świata potrzebne będą oczywiście super moce i współpraca. Pokój jest złożony, jest nieliniowy, zagadki od łatwych poprzez średnie do naprawdę takich, które potrafią rozgrzać zwoje mózgowe. Nie jest ich mało, więc dobrze dobierajcie współtowarzyszy przygody. Zagadki w dużej mierze zręcznościowe ( czyli takie, które lubię najbardziej) - jaka była radość, że mogłam się przez te 5 min poczuć się jak dziecko :). Jeśli chodzi o wystrój to naprawdę powala, czujemy jakbyśmy znajdowali się w walącym się wieżowcu. Dzieję się to za sprawą scenografii i dbałości o każdy szczegół. Pokój naprawdę godny odwiedzenia i poczucia tego na własnej skórze. Nie wierzysz? Przekonaj się sam :)

 • Escape room Uwięzieni w Ciemności

  Uwięzieni w Ciemności
  Fabryka Czasu
  Bydgoszcz

  Próbując uciec z ciemności

  05.12.2018 | data wizyty: 18.11.2018

  Było miejscami jasno, był półmrok tutaj idziemy krok najdalej - panuje całkowita ciemność. Będzie tyle trwała dopóki nie weźmiecie się w garść i nie zaczniecie współpracować. Współpraca bowiem w tym pokoju jest kluczem do sukcesu. Nie ukrywam, że od pierwszego przekroczenia progu Fabryki Czasu jestem jej fanką pod względem panującego klimatu z wiadomych względów :). Jeśli chodzi o zagadki są logiczne, niezbyt trudne, ale klimat robi tu swoje. Czasem poczucie obecności KOGOŚ jest silniejsze i nawet najprostsza zagadka staje się najtrudniejszą na świecie. Występują tutaj zagadki na kojarzenie faktów, spostrzegawczość no i bardzo fajna zręcznościowa ( trochę zabawy nikomu nie zaszkodziło). Ten kto zna Fabrykę wie na co się pisze - surowy klimat i otoczka, która zapadnie w pamięć na długi czas, przez umiejętną grę MG. To on jest waszym przewodnikiem, czasem podpowie, czasem co innego, w jego kwestii jest żebyście postarali się przeżyć i pokonali swój strach, a radość wyjścia i zobaczenia świata będzie przeogromna. Ciekawa propozycja dla ludzi, którzy lubią się bać, albo nie lubią ale grają chojraków :). Z racji gabarytów spokojnie zmieści się nawet i 5 osób ( ale 3-4 optymalnie). Do zobaczenia w kolejnych propozycjach.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 5 6 7
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM