Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Aleksandra 14
 • Escape room Polski Skarbiec

  Polski Skarbiec
  FunEscape
  Warszawa

  Dobre dopełnienie wieczoru z przyjaciółmi

  21.07.2018 | data wizyty: 20.07.2018

  Polski Skarbiec to bardzo dobry pokój na wspólny wieczór ze znajomymi ;) nie jest specjalnie trudny, ale trzeba wejść w odpowiedni sposób myślenia, aby rozwiązać wszystkie zagadki bez podpowiedzi. Na dodatkowy plus zasługuje oryginalny początek gry, który pomaga wczuć się graczom w ich role.

  Poszliśmy grupą 6-osobową, lecz myślę, że pokój bardziej pasuje mniejszym zespołom.
  Mieliśmy też grę w wersji angielskiej - nie było żadnych problemów :)

 • Escape room Plugawy HOTel

  Plugawy HOTel
  Lock House
  Kraków

  Morderca w Hotelu

  20.07.2018 | data wizyty: 13.07.2018

  Plugawy Hotel to coś więcej niż nocleg dla osób o niskim budżecie - to siedziba mordercy! Gracze muszą wczuć się w rolę policjantów i znaleźć dowody na to.

  Wystrój pokoju jak najbardziej pozwala się wczuć uczestnikom w grę. Momentami trochę ohydnie, są elementy zaskoczenia. To wszystko sprawia, że każda grupa, bez względu na doświadczenie z ER, nie będzie się nudzić.

  Zagadki dopasowane do fabuły. Nie są zbyt trudne, ale trzeba się wykazać spostrzegawczością. Duży plus dla twórców Pokoju za wczucie się w umysł mordercy - wszystkie zagadki wpasowały się w motyw przewodni jego działań. Naprawdę gratuluję Wam :)
  Poszłyśmy 3-osobową grupą i myślę, że jest to najlepsza liczba uczestników do tej gry. ER raczej dla grup, chcących wczuć się w fabułę, niż dla tych, dla których najbardziej się liczą trudność zagadek i burza mózgów ;)


  Obsługa bardzo zakręcona i przezabawna! Nie mam żadnych uwag :)

 • Escape room Kopalnia węgla

  Kopalnia węgla
  Exciting Escape Room
  Warszawa

  Można się zabrudzić :)

  07.07.2018 | data wizyty: 04.06.2018

  Kopalnia węgla to ER, który zdecydowanie wyróżnia się swoją tematyką. Jest ciemno, ciasno, a w trakcie gry można się zabrudzić. Wnętrze Pokoju jest bardzo surowe. Te wszystkie elementy pozwalają graczom wczuć się w atmosferę kopalni.

  Zagadki wpasowane w tematykę gry, wymagają głównie spostrzegawczości. Nie należą one do łatwych, ale zgrane zespoły powinny sobie z nimi poradzić.

  Obsługa bardzo miła. W trakcie gry podpowiedzi były podawane w postaci zagadek, co pozwalało wykazać się grupie. Po grze można było porozmawiać na temat Pokoju orz innych warszawskich ER.
  Na największy plus zasługuje czworonożny "pracownik" Escape Roomu ;) który wesoło nas powitał i towarzyszył nam przed i po grze

 • Escape room Tajemnica Drukarza

  Tajemnica Drukarza
  Adventure Hunters
  Warszawa

  Dowody Zbrodni

  19.06.2018 | data wizyty: 18.06.2018

  W grze zamieniamy się w policjantów, chcących odnaleźć dowody zbrodni ;) klimat Pokoju pozwala graczom wczuć się w 100% w swoje role. Bardzo realistyczne dekoracje (a może to właśnie nie są dekoracje ;) ) i brak typowych dla ER oznaczeń 'nie dotykać' sprawiają, że nasza wyobraźnia może zaszaleć. Tak właśnie było z naszą grupą, która wczuła się w grę całą duszą, ciałem i krzykiem :D

  Zagadki są dość trudne - głównie przez to, że niektóre są tak wpasowane w tło Pokoju, iż trzeba je porządnie poszukać. To też sprawia, że gracze czują się jak prawdziwi detektywi.

  Właścicel z chęcią oprowadza po drukarni i opowiada o niej. Nie zdenerwował się też zbytnio na nasze dość spore spóźnienie, za co niezmiernie jestem mu wdzięczna :)

  Pokój stawia na realizm i według mnie udniósł w tym sukces. Polecam go każdej grupie, która naprawdę chce się wczuć w zabawę, zamiast tylko rozwiązywać zagadki.

 • Escape room Asasino

  Asasino
  Master of Escape
  Warszawa

  Biuro Profesora

  29.05.2018 | data wizyty: 24.05.2018

  Pokój od początku zachwyca swoją atmosferą. Tak jak jest to podane na początku, jesteśmy w biurze profesora, który fascynuje się zagadkami i podróżami. Wszystko wygląda autentyczne, co pozwala wczuć się w grę :)

  Zagadki są bardzo przemyślane i logiczne. Bazują na tym co się znajdzie i w umiejeny sposób wykorzysta. Pasują do fabuły Pokoju. Większość z nich nie jest zbyt trudna, ale jest kilka wymagających przemyślenia. Byłyśmy grupą 5-osobową, ale Pokój jest też dobry dla mniejszych zespołów.

  Przed i po grze można porozmawiać z obsługą. Zostałyśmy przywitane cukierkami i Colą, więc lepszego początku gry nie można było sobie wyobrazić ;)

 • Escape room Napad na bank

  Napad na bank
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Szybki pieniądz

  02.05.2018 | data wizyty: 02.05.2018

  Nie ma nic lepszego niż zakończyć miły majówkowy dzień napadem na bank ;) tak zrobiłyśmy! i naprawdę żadna z nas nie żałuje, że musiałyśmy przez to dodać Pokój "Napad na bank" do listy naszych ulubionych ER.

  Tak jak nazwa wskazuje - naszym celem jest kradzież dużej forsy w zaledwie 60 minut. Podczas zabawy jest chyba wszystko czego powinniśmy oczekiwać - zabezpieczenia, kamery, kody... no i oczywiście strażnik Mietek ;) chociaż w Pokoju jest dużo rozwiązań technologicznych, wszystko dobrze funkcjonowało i współgrało z motywem przewodnim Gry.

  Zagadki również były dopasowane do fabuły. Większość z nich była na logiczne myślenie, ale sprawnością fizyczną powinien wykazać się również każdy rabuś ;) Co do poziomu łamigłówek - trzeba było pomyśleć nad każdą, więc na pewno nikt nie będzie się nudzić w trakcie zabawy. My przyszłyśmy 4-osobową grupą i nie poleciłabym większej liczby graczy.

  Obsługa również fantastyczna. Podpowiedzi były tylko na naszą prośbę, a przed i po grze można było luźno pogadać :)

 • Escape room Przeklęta wyspa

  Przeklęta wyspa
  Escape Project
  Warszawa

  Ocena z tabletu

  Piasek we włosach

  30.04.2018 | data wizyty: 30.04.2018

  Już na samym początku gracz czuje się jak na prawdziwej wyspie - są piasek, fale i palmy. Niestety duch wyspy lubi bawić się w Pana Zagadkę, a stawką jest Wasze życie. Trzeba przyznać, że Pokój jest niesamowicie dopracowany. Wszystkie detale Roomu pozwalają się wczuć w grę.

  Aby rozwiązać każdą zagadkę, trzeba używać wszystkich zmysłów. Nie było też żadnych problemów technicznych, o co łatwo w równie skomplikowanych pokojach. Zagadek jest bardzo dużo, ale można wybrać poziom trudności, co jest dosyć wygodne. Wybrałyśmy się na Wyspę 3 - osobową załogą, ale nic by się nie stało, gdyby było nas więcej.

  Również sposób podpowiedzi wpasował się w klimat gry, obsługa nie czeka wieczność, aby pomóc, ale nie ingeruje zbyt szybko w grę. Pozwala to wykazać się grupie. Obsługa bardzo sympatyczna, a po grze można podzielić się wrażeniami oraz porozmawiać na temat innych warszawskich Roomów :)

 • Escape room Korporacja

  Korporacja
  SkillHill
  Warszawa

  Uciec przed szefem

  16.04.2018 | data wizyty: 16.04.2018

  Przekraczając próg pokoju, wchodzimy do zwyczajnego na pozór, staroświeckiego pokoju biurowego. Nic nadzwyczajnego, dokumenty, laptopy... a jednak wystarczy trochę poszukać, by znaleźć coraz to nowsze poszlaki do różnych zagadek.

  Największym plusem jest duża liczba zagadek, są one urozmaicone, więc każdy gracz znajdzie coś dla siebie i coś co sprawi mu większą trudność. Nie jest to też pokój liniowy, więc można poczuć się swobodnie podczas rozwiązywania.
  Pokój, właśnie ze względu na liczbę zagadek, jest dość trudny, więc polecam go bardziej doświadczonym grupom. Co do liczebności załogi - my byliśmy w piątkę, i uważam, że była to dobra decyzja ;)

  To, do czego mogłabym się przyczepić to pominięcie w trakcie gry jednego z elementów fabuły przedstawianej graczom przed wejściem. Zanim zaczniemy grę słyszymy, że mamy do wykonania jakieś zadanie od szefa oraz wyjść z pokoju, lecz podczas gry jedynie chodzi o wyjście ;)

  Obsługa jest bardzo miła i pomocna :)

 • Escape room Prison Break

  Prison Break
  Mystery Rooms
  Warszawa

  Ucieczka

  15.03.2018 | data wizyty: 12.03.2018

  Prison Break nie należy do najtrudniejszych ER w jakich byliśmy, jednak i to nie zepsuło nam zabawy.
  Fabuła jest prosta - jesteśmy więźniami, musimy uciec. W Pokoju nie ma zbyt dużo przedmiotów, co nie zmienia faktu, że trzeba go dobrze przeszukać. Wystrój bardzo surowy, atmosfera więzienna ;)
  Zagadki stawiają na pracę w zespole i spostrzegawczość. Nie należą do szczególnie skomplikowanych, ale kilka z nich jest bardzo pomysłowych.
  Gra dobra dla początkujących oraz małych grup.
  Obsługa bardzo sympatyczna, spełnia wszelkie oczekiwania i prośby (nawet te o zamknięciu kogoś z grupy w izolatce :P ).

 • Escape room Klątwa Tutenchamona

  Klątwa Tutenchamona
  Zagadkownia
  Warszawa

  Przygoda w piramidzie

  03.02.2018 | data wizyty: 02.02.2018

  Przygoda w piramidzie ma konkretny cel - wyjść z niej ;) Pokój oddaje sobą egipski klimat. Widok elektroniki nadal przypomina nam, że jesteśmy w pokoju (gdyby było ciemniej, byłoby lepiej), ale dekoracje i hieroglify są naprawdę bardzo ładne :)
  Zagadki powiązane są z Egiptem, stawiają raczej na logiczne myślenie i matematykę. Nie są ani za trudne, ani za łatwe.

  Poszliśmy 6-osobową grupą, w większości anglojęzyczną. Obsługa nie miała problemu z komunikacją, wskazówki były przejrzyste :)

  Pokój dobry dla mniej doświadczonych i/lub mniejszych grup - my wyszliśmy po 40 minutach, nie spiesząc się nigdzie :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM