Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escapes Runners
 • Escape room Tajemnica Atlantydy

  Tajemnica Atlantydy
  Escape Me
  Gdynia

  Tajemnica Atlantydy

  24.10.2018 | data wizyty: 23.09.2018

  Jak do tej pory nasz pierwszy i jedyny pokój w Trójmieście także ciężko nam ocenić pokój na tle lokalnych escape roomów. Zagadkowo pokój bardzo różnorodny z wieloma ciekawymi rozwiązaniami, które dla graczy początkujących mogą okazać się trudne do rozwikłania - nam rzeczywiście pomogło doświadczenie i gdyby nie to bez podpowiedzi by się nie obeszło. Byłyśmy w cztery osoby - dwie doświadczone, dwie osoby chodzące przy okazji, które stwierdziły, że w życiu nie wpadły by w jaki sposób zabrać się za rozwiązanie. Klimatycznie ciężko ocenić pokój - jakaś fabuła jest zachowana, jednak czemu ktoś wpadł na pomysł nazwać ten pokój Tajemnicą Atlantydy, lub w taki sposób go wykonać? - nie wiemy… Atlantydy niestety nie było i tego nam zabrakło.
  Ciężko się nam odnieść do oceny klimatu bo sam pokój bardzo starannie wykonany jednak temat pokoju nie odnosił się do tego co zastałyśmy - dlatego dajemy 8.
  Szkoda, że nie ma oddzielnej oceny za zagadki - tu byśmy dały 10/10 :)

  Odpowiedź

  1) Pokój to nie Atlantyda tylko Tajemnica Atlantydy. 2) Akcja nie dzieje się na Atlantydzie tylko w laboratorium naukowca, który bada jej tajemnicę 3) Atlantyda, póki co, jest bardziej legendą, mitem niż udowodnionym faktem. Istnieją różne teorie nt. tego gdzie była, jak wyglądała i czy w ogóle istniała! 4) Różni ludzie mają różne wyobrażenie tego jak wyglądała - ciężko było by dogodzić wyobraźni każdego... Trochę nam przykro, że mimo fajnych zagadek, wystroju i obsługi dają Państwo 6. Jeśli są Państwo zainteresowani wyjaśnieniem fabuły to chętnie to zrobimy. Zapraszam do kontaktu - 511 565 970. Po wyjaśnieniach może państwo zmienią zdanie co do oceny ogólnej.

 • Escape room Tesla

  Tesla
  Dom Kluczy
  Warszawa

  Tesla

  09.10.2018 | data wizyty: 23.09.2018

  Ach jak nam było miło znów zawitać do Domu Kluczy - nigdy nie zapomina się tych miejsc w których bywało się na początku rozpoczęcia przygody z ER - zwłaszcza z tak przemiłą obsługą :)
  Po pierwsze świetna tematyka - oryginalna - to coś co zawsze ciągnie nas do pokoi. Wszystko - fabuła, zagadki mega w klimacie.
  Pokój do lekkiego podrasowania, jednak jest potencjał. Dla nas przede wszystkim liczy się zabawa - drobne niedociągnięcia w takich miejscach nie grają roli.

 • Escape room Olimp

  Olimp
  Room Escape
  Warszawa

  Olimp

  09.10.2018 | data wizyty: 23.09.2018

  Kolejny genialny pokój Room Escape. Co tu dużo mówić, są zagadki, jest klimat, fabuła i efekt Wow. My bawiłyśmy się świetnie. Kolejny dobry pokój dla tych co zastanawiają się jaki pokój wybrać na pierwszy raz. Choć pokój dedykowany dla graczy początkujących my bawiłyśmy się świetnie. Efekt Wow mógłby troszeczkę inaczej być obsadzony w fabule (nasza subiektywna opinia), ale generalnie pokój mega fajny.

 • Escape room Asasino

  Asasino
  Master of Escape
  Warszawa

  Asasino

  09.10.2018 | data wizyty: 23.09.2018

  Bardzo dobry pokój - spójny, logiczny z oryginalną tematyką. Świetnie zachowany klimat w czasach gdzie obsadzony jest Assasin. Każda jedna zagadka ciekawa i różnorodna. Pokój innowacyjny z ciekawymi rozwiązaniami. Szczerze polecamy.

 • Escape room Tajemnica Drukarza

  Tajemnica Drukarza
  Exit Now
  Warszawa

  Tajemnica Drukarza

  09.10.2018 | data wizyty: 22.09.2018

  Wybrałyśmy się do Tajemnicy Drukarza po przeczytaniu kilkunastu pozytywnych opinii. Sam początek jest bardzo obiecujący - świetna lokalizacja - prawdziwy budynek starej warszawskiej drukarni od początku buduje klimat. Samo przejście do docelowego miejsca sprawia wrażenie, że gra w sumie już się zaczęła. Krótki i szybki wstęp nie psuje naszego odczucia… tak więc zaczynamy… Wchodzimy do pomieszczenia surowego… niby w klimacie trzymającym się fabuły… ale tak do końca nie wiadomo czy jest to miejsce pracy czy też tymczasowe mieszkanie… kilka niepotrzebnych rzeczy… jakoś nie porwał nas ten pokój. Po pierwszych 15 minutach każdy był nieco zrezygnowany… czekałyśmy na coś ekstra na coś co może wskazywać, że ten surowy klimat stworzony został specjalnie, żeby nagle zmienić nasze postrzeganie pokoju/gry o 200 stopni. Tak się jednak nie stało… Przeszukanie w miejscach, których już dawno się nie stosuje bo bywa “irytujące”. Dla nas na plus - miejsce w którym ER powstał i jedna z ostatnich zagadek, która była złożona i była najciekawszym i w sumie jedynym elementem tej gry. Jak na jeden z nowszych pokoi spodziewałyśmy się czegoś dużo więcej.

 • Escape room Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa

  Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa
  Escape Room Majdańska 18 Warszawa
  Warszawa

  Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa

  09.10.2018 | data wizyty: 22.09.2018

  Bardzo dobry pokój pod kątem fabularnym - tutaj naprawdę stajesz się detektywem - znajdujesz poszlaki, łączysz fakty i składasz wszystko w jedną całość. Pokój dla zaawansowanych graczy, gdyż Ci początkujący nie znajdą tu stereotypowego klimatu Escape Roomów. Ciekawa propozycja dla tych którzy szukają w ER pełnego zaangażowania i wczucia się w rolę.

 • Escape room Pokój, którego nie ma

  Pokój, którego nie ma
  FunEscape
  Warszawa

  Pokój, którego nie ma

  09.10.2018 | data wizyty: 22.09.2018

  Wybierając się do tego pokoju nastawiłyśmy się na jakiś pokój o tematyce abstrakcyjnej - nazwa pokoju jakoś tak nas ukierunkowała. W sumie nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Okazało się, że pokój jest typowo przygodowy.

  Zacznijmy od początku, ciężko opisać ten pokój bez spojlerów ale generalnie szkoda, że w pokoju nadal są nieusunięte pozostałości po wcześniejszych wersjach pokoju. To nieco psuje grę, myli, a dodatkowo zastanawiałyśmy się czy pokój oby na pewno jest dobrze przygotowany. Część rekwizytów zwłaszcza w [spojler] nie do końca pasuje i została wrzucona bo chyba było coś, czego szkoda wyrzucić. Jak na FunEscape na klimacie się zawiodłyśmy.

  Co znowu nas zaskoczyło i to pozytywnie - to fakt, że to był pierwszy pokój w FE (nasz 5 pokój w tej firmie) gdzie były zagadki wymagające troszkę więcej zaangażowania, jednakowoż naszym zdaniem kiepsko połączone z fabułą gry. Jeśli chodzi o sam przebieg gry to w pewnym momencie trochę za dużo rzeczy było dostępnych od razu, choć de facto jest jakaś liniowość przechodzenia pokoju. Dużo czasu straciłśmy na zastanawianie się za co tak naprawdę powinnyśmy się zabrać w pierwszej kolejności - ale może tylko u nas tak było.
  Mamy dość mieszane uczucia, trochę jakby pokój był zrobiony na siłę i w pośpiechu. Szkoda też, że pokój którego nie ma defacto “czekał na nas otworem”.

 • Escape room Legenda Miecza

  Legenda Miecza
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Legenda Miecza

  08.10.2018 | data wizyty: 21.09.2018

  Miałyśmy wybrać się do Bydgoszczy aby odwiedzić ten pokój, ale to pokój wybrał się do nas :) Choć ER dedykowany jest dla grup początkujących, bawiłyśmy się wyśmienicie. Pokój jak dla nas prosty, a przy tym bardzo logiczny za co plus, ponieważ nowicjusze którzy zawitają do Legendy Miecza powinni sobie poradzić nawet z drobnymi podpowiedziami. Dużo oryginalnych rekwizytów, ciekawy wystrój i spójność pokoju, powinna zarazić nie jedną grupę do escape roomowych podboi. Pokój ma wszystko co dobry ER mieć powinien.

 • Escape room Porwany Samolot

  Porwany Samolot
  Escape Bus
  Wrocław

  Porwany samolot

  11.09.2018 | data wizyty: 06.05.2018

  Z przyczyn od nas niezależnych porwany samolot z naszej listy zaplanowanych escape roomów odwiedziłyśmy jako ostatni. Byłyśmy bardzo ciekawe jaki ER może być przygotowany w busie i w jaki sposób, że figuruje tak wysoko w rankingu lockme. Poszłyśmy i przekonałyśmy się. W środku wydaje się że miejsca do gry jest znacznie więcej, niż wygląda to z zewnątrz. Wystrój i zagadki jak najbardziej w klimacie samolotu. Zagadek jest dużo. Są różnorodne, ciekawe i dające dużo dobrej zabawy. Nam się mega podobało. Pokój zarówno dla grup początkujących i zaawansowanych. Jeden z tych pokoi gdzie dobra zabawa jest nr 1.

 • Escape room Underworld

  Underworld
  Brain Code - Secret Room
  Wrocław

  Underworld

  11.09.2018 | data wizyty: 05.05.2018

  Poziom Trudny
  Jak chcecie iść na wyprucie mózgu i na myślenie na największych obrotach wybierzcie się do Underworld. Dwie godziny ciągłego myślenia to naprawdę duże wyzwanie, zwłaszcza kiedy robicie kolejny pokój tego samego dnia :) Polecamy wybrać się ze świeżym umysłem. Klimat surowy - jak najbardziej w tematyce, pokój przestronny - dużo biegania od zagadki do zagadki co nam osobiście się podobało. Jedna z dodatkowych zagadek - jej pomysł na rozwiązanie trochę jakby wrzucona na siłę, bez pomysłu. Poza tym pokój bardzo dobry. Efekt ‘wow” na koniec gry to coś co lubimy najbardziej :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 13 14 15
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM