Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
lukwych l.
 • Escape room Eksperyment

  Eksperyment
  Dom Kłódek
  Toruń

  W laboratorium

  13.06.2019 | data wizyty: 29.01.2019

  Czasami jest tak, że coś w danym pokoju wydaje mi się nieintuicyjne lub źle wykorzystane, ale naprawdę bardzo rzadko jakiś element wprowadza mnie w błąd. I nie mam na myśli, że coś nie działa, ale to ja przekombinowuję i zamiast najprostszych rozwiązań szukam dziury w całym. Jednak w Eksperymencie zostałem oszukany przez pokój i będę się tego trzymał nawet jeżeli Najlepsza z Żon twierdzi inaczej. Szczegółów nie zdradzę, ale jest w środku coś co mówi nam że nie gra, a jednak jest częścią zagadki. Poza tym reszta wystroju ciekawa z fajnymi rozwiązaniami i łamigłówkami. Jest sporo nieliniowości, więc trzeba uważać co jest do czego co fajnie podnosi trudność. Obsługa znów bez zarzutu. Pokój jest ciekawy i jak na Toruń całkiem nieźle wykończony. Było spoko i gdyby nie wspomniane „oszukanie” to wspominałbym go o wiele lepiej.

 • Escape room El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

  El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota
  Dom Kłódek
  Toruń

  Niewykorzystany potencjał

  13.06.2019 | data wizyty: 29.01.2019

  Pokoje przygodowe stanowią większość na Lockme i zdecydowaną większość w naszym ucieczkowym CV. Dlatego też trudniej w tej kategorii o lepszą ocenę, bo jest do kogo porównywać. W przypadku Eldorado ponownie przeszkadza mi grzech pierwotny większości polskich pokoi czyli zmarnowany potencjał. Na poczatku jest bardzo dobrze, zwłaszcza w kwestii wystroju, ale im dalej w las tym budżet mniejszy i pomysły na zagadki słabsze. Nie mówię że jest źle, ale kilka drobnych zmian jak mocniejsze zaakcentowanie fabuły czy ciekawsze zaaranżowanie tego co już jest w pokoju + bardziej efektowny finał i to mogła być perełka. A tak kolejny średniak z bardzo dobrą i przesympatyczną obsługą. A szkoda.

 • Escape room Czar PRl-u

  Czar PRl-u
  Dom Kłódek
  Toruń

  Wątpliwy urok

  13.06.2019 | data wizyty: 27.01.2019

  Byliśmy już w kilku pokojach nawiązujących do epoki słusznie minionej i w tej kategorii Czar to bardzo nietypowy średniak. Z jednej strony słabiutki wystrój z powrzucanymi losowo bajerami z tamtych lat, a jednocześnie bardzo fajne i klimatyczne zagadki, które dla nas znających trochę tamte realia były bardzo ciekawe i przywołały uśmiechy na twarzach. Obsługa na 10 z plusem (plus za przygotowanie pokoju specjalnie pod grupę samych dzieciaków). Poziom trudności też raczej średni i ze wskazaniem na starsze grupy. Pokój oceniam jednak głównie przez pryzmat tego jak dobrze się w nim bawiłem, a w tej kwestii było bardzo dobrze, więc Czar dostaje ode mnie mocne 8.

 • Escape room 007 Misja Toruń

  007 Misja Toruń
  Dom Kłódek
  Toruń

  Bond

  13.06.2019 | data wizyty: 27.01.2019

  007 wspominam z lekką nutką rozbawienia, ze względu na problem jaki miałem w nim z okularami pozostawionymi na biurku. Nie wpływa to nijak na ocenę, ale dzięki temu pozostanie dłużej w mojej pamięci. Wystrój pokoju raczej minimalistyczny, choć bardziej pasowałoby tu określenie niskobudżetowy, co przy niewielkiej przestrzeni działa raczej na plus. Widać, że pokój ma już swoje lata, a jednocześnie nawet nie próbuje gonić współczesnych trendów. W kwestii zagadek zdecydowanie lepiej, bo choć nie ma ich za wiele, to są nietypowe i całkiem ciekawe. Obsługa to najmocniejszy punkt Tego pokoju, pełna profesja. Do lepszej oceny zabrakło mi tu jakiegoś efektu wow, jest to po prostu kolejny solidny pokój.

 • Escape room Opętanie

  Opętanie
  Dom Kłódek
  Toruń

  Strachy na Lachy

  13.06.2019 | data wizyty: 27.01.2019

  Czasami trudno jest zebrać się do napisania opinii, zwłaszcza gdy nowe pokoje odwiedza się z taką częstotliwością jak my. Dlatego nadrabianie zaległości w recenzjach postanowiłem zacząć od ER które z różnych powodów wyróżniły się czymś (na + lub na - ). W przypadku Obłędu najbardziej dał mi się we znaki klimat. Rzadko decydujemy się na wizytę w pokojach w których można się bać, a jeszcze rzadziej bierzemy do nich dwie strachliwe nastolatki. W efekcie były momenty kiedy miałem wrażenie, że jest nas tylko dwóch w pokoju. Na szczęście jednak pomysłowość zastosowanych rozwiązań, poziom i różnorodność zagadek oraz bardzo ciekawie zaaranżowane wnętrza zrekompensowały ból pleców. Obłęd to pokój trudny i momentami wymagający, ale jego przejście daje sporo satysfakcji. Obsługa przesympatyczna i jednocześnie bardzo profesjonalna. Dodatkowo bardzo dobrze sprostali naszym wymaganiom odnośnie podziału ośmiu osób na dwie grupy i przypisaniu nas do pokoi w jak najkrótszym czasie. Z tej wizyty byliśmy bardzo zadowoleni, a z perspektywy czasu jest to najlepszy pokój jaki odwiedziliśmy w Toruniu.

 • Escape room Wiedźmowa Księga

  Wiedźmowa Księga
  Szyfrownia
  Bełchatów

  Pokój w małym mieście, czyli Tour de Śląsk etap XXIV i ostatni

  13.06.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Bełchatów to małe miasteczko, które co prawda na Śląsku nie leży, ale zajechaliśmy do niego w drodze powrotnej, więc chcąc niechcąc zostało metą naszej śląskiej wyprawy. Zazwyczaj pokoje w takich miejscach odstają poziomem od najlepszych pozycji w dużych miastach, ale tym razem ku naszemu zdziwieniu i jednocześnie sporej radości było zupełnie inaczej. Po pierwsze wystroju i wykończenia, a zwłaszcza dbałości o szczegóły mogą księdza pozazdrościć 90% pokoi odwiedzanych przez nas Warszawie Poznaniu, czy Trójmieście. Wszystko tu pięknie współgra, a jeden z rekwizytów jest jednocześnie zaskakujący i megaklimatyczny. dodatkowo Opowiedziana historia jest spójna i świetnie przeplata się z wykorzystanymi zagadkami. Po drugie łamigłówki - nieszablonowe, złożone, wymagające kombinowania, ale nie przekombinowane. Jest tu potrzebna odrobina wszystkiego czyli spostrzegawczości, zręczności, logicznego myślenia oraz szczypta fantazji. No i umiejętność czytania, bo bez czytania Księgi nie pokonasz. Obsługa, czyli dwójka właścicieli, to fajni sympatyczni rozgadani miłośnicy pokoi, którzy swoje doświadczenie wykorzystali w celu stworzenia ER z jakiego sami chcieliby uciec. Dzięki temu oceniam ten pokój jako jeden z najlepszych z całej wycieczki i już nie mogę się doczekać kolejnych pokoi otwieranych przez Szyfrowanię. Polecam!!!

 • Escape room Zamek Czarnego Kruka

  Zamek Czarnego Kruka
  Can you escape?
  Bytom

  Genealogia i heraldyka czyli Tour de Śląsk etap XXIII

  13.06.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Wizyta w Zamku troszkę się nam opóźniła, bo i droga z Rybnika do Bytomia długa, i sam pokój kazał na siebie czekać. Na szczęście po krótkim kursie z genealogii stosowanej udało się wreszcie dostać do środka. Klimat budowany jest jeszcze przed wyjściem, bo każdy z nas dostaje swoją rolę do odegrania co powoduje że każdy że nikt, że nic się w pokoju nie nudzi. Dodatkowo wystrój nawiązuje poziomem do obecnych trendów I naprawdę ciężko jest znaleźć jakieś słabsze element. Zagadki są zróżnicowane ciekawe i chyba to co najważniejsze bardzo klimatyczne. Co prawda nie stanowią dużego wyzwania, ale jest ich sporo i są nieliniowe co sprawia, że czasem można się zawiesić. Główne zadanie, choć uproszczone przez autorów, daje satysfakcję z poprawnego rozwiązania, a dodatkowo po udanym wyjściu dostajemy pamiątkowy dyplom. Mistrz gry bardzo fajnie wprowadził nas do pokoju, pogadał z nami trochę po wyjściu, a nawet pokazał nam zamkniętego już Beboka. Zamek to moim zdaniem bardzo dobry pokój dla początkujących, rodziców z dzieciakami, oraz jako przerywnik do trudniejszych wyzwań. Idąc tutaj można się świetnie bawić, poodgrywać trochę przydzielone nam role i rozwiązać kilka zagadek. Jest to świetne miejsce aby zacząć przygodę z pokojami i w takiej kategorii dostałby ode mnie nawet 10/10.

 • Escape room Zemsta

  Zemsta
  Maze in Mind
  Rybnik

  Kryminalni czyli Tour de Śląsk etap XXII

  09.06.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Zemsta była naszym trzecim i niestety ostatnim pokojem w Maze in Mind, dodatkowo oznaczonym 16+ choć jak ustaliliśmy wcześniej nie ze względu na klimat, czy trudność, ale na nieodpowiednie treści (typowe dla thrillerów). Wystrój jest ciekawy i klimatyczny, i choć są momenty lepsze i gorsze, to nam się bardzo podobało. Kilka elementów wyposażenia robi dobrą robotę zarówno w budowaniu emocji jak i opowiadaniu spójnej historii. Świetnie wykorzystano dostępną przestrzeń, a zapowiadana ciasnota nie przeszkadzała 4 osobowej drużynie nacieszyć się pokojem. Zagadki są różnorodne, nie brak klasyki, ale są też zaskoczenia. Na szczęście wszystkie są logiczne i pomimo swojej złożoności nie wymagały od nas brania podpowiedzi. Obsługa profesjonalna i sympatyczna. Generalnie bawiliśmy się świetnie, wkręciliśmy się w opowiadaną historię i podobał nam się finał (choć nie byliśmy z niego zadowoleni). Takiewłaśnie powinny być pokoje kryminalne. Polecam!!!

 • Escape room Chatka Czarownicy

  Chatka Czarownicy
  Maze in Mind
  Rybnik

  Nutka horroru czyli Tour de Śląsk etap XXI

  09.06.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Emocje po wizycie u Krasnoludów jeszcze nie opadły, więc do Chatki wchodziliśmy z dużymi nadziejami i jeszcze większymi obawami. Tym bardziej, że nasz grupa nie lubi się bać, a wspomniana nutka horroru wisiała w powietrzu. Na szczęście jeśli chodzi o klimat, to zdecydowanie czuć tu bardziej przygodę niż grozę, więc śmiało możecie wybrać się nawet z dziećmi. Wystrój świetny i dopracowany, choć im bliżej wyjścia tym więcej elementów odstawało od wysokiego poziomu prezentowanego w Sekretach. Jest sporo tematycznych rekwizytów i całkiem fajnie oddano klimat chatki czarownicy. Zagadek jest dużo, są tematyczne i różnorodne. Nie są zbyt trudne, ale przy kilku chwilę trwało zanim się ogarnęliśmy. Jedną udało się nam zhakować (choć była banalna), a inną rozwiązałem zupełnie sam pomimo wymaganej współpracy, co najlepiej świadczy o naszym zamotaniu. Obsługa była sympatyczna, czujna (zatrzasnęliśmy się niechcący, ale szybko nas uwolnili) i ciekawie wprowadziła w klimat pokoju. Chatka to pokój dla grup średniozaawansowanych, które szukają dużej liczby ciekawych zagadek i wspomnianej nutki horroru. Jest świetnie, ale Krasnoludy są lepsze :).

 • Escape room Sekrety krasnoludów

  Sekrety krasnoludów
  Maze in Mind
  Rybnik

  Hej ho, hej ho czyli Tour de Śląsk etap XX

  06.06.2019 | data wizyty: 04.05.2019

  Ostatni dzień naszego wyjazdu na Śląsk rozpoczęliśmy od wizyty u Krasnoludów. Przez kilka poprzednich dni nasłuchaliśmy się dlaczego warto ten pokój odwiedzić, więc oczekiwania były spore. Na szczęście sam pokój jak i obsługa sprostały im bez problemu. Klimat dosłownie wylewa się wiadrami, zaczynając od świetnego wprowadzenia, poprzez genialny i dopracowany wystrój, a na tematycznych zagadkach kończąc. Już dawno nie widzieliśmy tak świetnego wykorzystania przestrzeni, znakomicie poprowadzonej fabuły czy logicznych zagadek świetnie wpisanych w opowiadaną przez pokój historię. Dodatkowo temat przypadnie do gustu szerszemu gronu, bo nie każdy lubi się bawić, a większość chciałaby poznać sekrety Krasnoludów. Dlatego też uważam, że ten pokój to pozycja obowiązkowa nie tylko dla Miłośników uciekania, ale dla każdego kto chce zobaczyć jak wygląda jeden z najlepszych pokoi w Polsce. Polecam!!!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 22 23 24
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM