Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
lukwych l.
 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  Superpokój?

  06.02.2019 | data wizyty: 01.02.2019

  Od zmiany skali oceniania zastanawiałem się który pokój z jeszcze nieodwiedzonych zasłuży u nas na 10. Kiedy więc przyszedł czas na wizytę w Bydgoszczy w teoretycznie najlepszym pokoju w Polsce jeszcze przed wejściem założyłem, że jak tu się nie uda, to może być ciężko. Wystrój jest dopracowany w każdym szczególe (wypatrujcie Świni i Kapitana), pomysł zrodzony w umyśle autora przeniesiono do realu w każdym detalu, zaskoczeń jest co niemiara, a i tak wszystko jest spójne z fabułą (nawet komunikaty czasowe). Zagadki są przeprzyjemne, zróżnicowane i zdecydowanie niepowtarzalne - spokojnie 50% z nich spotkaliśmy po raz pierwszy, ale najlepiej opisujące je słowo to "superbohaterskie". Jednak to wszystko betka przy obsłudze - wprowadzenie MEGA, kontakt przed, po i w trakcie SUPER, a poziom zakręcenia równy naszemu. Trudność średnia plus - wszystko jest logiczne, ale zagadek jest sporo i potrzebna jest albo siła doświadczenia, albo 4 osoby równolegle rozwiązujące łamigłówki. I choć nadal Statek z krakowskiego Combinatora jest dla mnie lepszy, to Superheroom zajmuje zaszczytne 2 miejsce w moim osobistym rankingu. Polecam!!!

 • Escape room Tajny ośrodek badawczy

  Tajny ośrodek badawczy
  Outscape
  Gdynia

  Ale o co chodzi?

  06.02.2019 | data wizyty: 23.08.2018

  Tajny odwiedzaliśmy jako drugi pokój w Outspace i był zupełnie inny niż Klinika. I choć zaliczany jest do abstrakcyjnych, to uważam że jest mega klimatyczny. Wystrój prosty, ale z pomysłem i choć teraz pokoje tworzy i wykańcza się zupełnie inaczej, to nie mieliśmy odczucia, że warto coś w wystoroju poprawiać. Zagadki zdecydowanie na logiczne myślenie i spostrzegawczość, ale wszystko się ładnie zazębia, co powoduje, że ich całkiem spora ilość nie stanowi większego problemu dla doświadczonej grupy. Obsługa prześwietna - aż szkoda, że nie ma tu więcej pokoi, do których mogłaby nas wprowadzać. To wszystko razem sprawia, że TOB to obowiązkowa pozycja dla odwiedzajacych Trójmiasto.

 • Escape room Klinika Doktora Hais'a

  Klinika Doktora Hais'a
  Outscape
  Gdynia

  Przychodzą baby do lekarza...

  06.02.2019 | data wizyty: 23.08.2018

  Wizytę w Outscape zaczęliśmy od Kliniki, bo dzieciaki chciały mieć z głowy "straszniejszy" pokój. Dodatkowo zainteresowała nas słynna ostatnia zagadka. Strachu de facto nie było, a i zagadka była nam znana (tylko zapomnieliśmy rozwiązania :)), ale całkiem spoko. Klimatycznie są nawiązania i ciekawe dekoracje/wyposażenie, choć widać już wiek pokoju. Zagadki też z poprzedniej generacji (głównie analogowe czyli kłódki, kody itp.), ale dwie nas przyjemnie zaskoczyły. Obsługa to najlepszy punkt pokoju, sympatyczna,gadatliwa i świetnie wprowadzająca w nastrój. Generalnie wyszliśmy zadowoleni, ale zabrakło mi fajerwerków.

 • Escape room Tajemnica 61. Kilometra

  Tajemnica 61. Kilometra
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  Tajemnica niskiej oceny

  21.01.2019 | data wizyty: 25.08.2018

  Śledząc rankingi powoli zauważałem jak nowa skala ocen na Lockme zaczyna działać w praktyce, ale do dzisiaj nie miałem przy recenzjach większych dylematów przy jej zastosowaniu. Nie tylko ze względu na opisy, ale też na same odczucia związane z pokojem (wściekłość po wejściu - uwaga próg, ulga po wyjściu i zrozumienie po czasie). Ostatecznie zdecydowałem się dać 6, bo choć pokój nie był w porządku, to wypadkowa plusów i minusów z grubsza tak wypadnie. W szczegółach - klimat spoko, ale jak w Bimbrowniku - im dalej tym gorzej. Wystrój z pomysłem, ale są straszne wahania - są elementy WOW, ale i są odklejone zupełnie. Z zagadkami podobnie - wspomnę jedynie, że w wyniku niedopatrzenia obsługi, nieprzemyślanej zagadki i inwencji mojej szanownej i kochanej małżonki udało nam się zablokować i bez wejścia/pomocy obsługi ani rusz. Obsługa sama w sobie świetna, ale w założeniu budowanie klimatu skończyło się zwichniętą kostką już na starcie co wydatnie wpłynęło na moje odczucia, a wspomniane niedopatrzenie zepsuło flow i de facto całą grę. Z perspektywy czasu oceniam pewne aspekty tej wizyty inaczej, ale nadal duże wahania w poszczególnych elementach i nowa skala ocen nie pozwalają mi wyżej ocenić Tajemnicy.

 • Escape room The Final Show

  The Final Show
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  Magiczne doświadczenie

  21.01.2019 | data wizyty: 25.08.2018

  Ważne - wizyta odbyła się przed zmianami opisanymi w stopce, więc bierzcie na to poprawkę. Wygląd i wystrój bardzo miodny i spójny. Wyposażenie ciekawie dobrane, a zagadki wkomponowane w fabułę. Jest ciasno (już 3 osoby dorosłe mogą odczuwać dyskomfort), ale nie odebrałem tego jako wadę a specyfikę pokoju. To wszystko jest ponoć bez zmian, bo nie było co poprawiać. Łamigłówki natomiast uległy zmianom ("nowe, magiczne rozwiązania, około 50% zagadek zostało zmienionych"), trudno więc powiedzieć jak jest obecnie. Podczas naszej wizyty z założenia daliśmy się wykazać dzieciom (co prawda doświadczonym, ale zawsze), a sami raczej obserwowaliśmy z boku. Zagadki były proste (nie mylić z prostackie), ale podane w ciekawej formie, fabuła pomagała w zachowaniu ciągłości i kolejności, a świetnie zaimplementowana technologia oddawała poczucie magiczności rozwiązań. Zakładam zmiany na plus, więc jest szansa, że jest jeszcze lepiej i że jest trudniej (przy ew. rewizycie nie omieszkam uaktualnić recenzji). Obsługa świetna z przyjemnym wprowadzeniem i czasoumilaczem w poczekalni. Byliśmy bardzo zadowoleni z wizyty i choć do 10 zabrakło trudniejszych zagadek, to po zmianach nie wykluczam zmiany oceny w górę.

 • Escape room The Moonshiner

  The Moonshiner
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  Kryjówka Bimbrownika

  21.01.2019 | data wizyty: 25.08.2018

  W ramach zaległych recenzji dziś streszczenie wizyt w pokojach Zorkout. Na pierwszy ogień Moonshiner - moim zdaniem ich najlepszy ER. Wystrój i wyposażenie przynajmniej na starcie bez zarzutu, choć jak dla nas ciut za ciemno i im dalej w "las" tym więcej nieścisłości. Klimatycznie się broni i fabuła zgrabnie się domyka. Zagadki są różnorodne, kłódki przeplatają się z elektroniką i rozwiązaniami mechanicznymi. Jest trochę nieliniowo i są zmyłki co nam utrudniło wyjście, ale oceniam ten zabieg jako pasujący do pokoju. Łamigłówki ciekawe, ale bez zaskoczeń. Obsługa sympatyczna i gadatliwa (dodatkowy plus za atrakcje dla dzieci). Pokój zdecydowanie dla osób doświadczonych - przewidziany czas 75 minut dobrano właściwie. Generalnie zarówno na świeżo jak i z perspektywy czasu oceniam ucieczkę z Bimbrownika bardzo pozytywnie i do oceny maksymalnej zabrakło naprawdę niewiele.

 • Escape room Sala Przesłuchań

  Sala Przesłuchań
  Escape Time
  Gdańsk

  Na Komendzie

  02.01.2019 | data wizyty: 24.08.2018

  Pokoje eliminacyjne Mistrzostw cieszą się sławą trudnych i dopracowanych. W przypadku Sali sprawdziła się ta druga część. Klimat czuć od początku, choć przyznam, że odwrotnie niż w Wodzu im dalej tym słabiej (choć lepiej pasuje określenie mniej dobrze, bo nie schodziło poniżej pewnego poziomu). Wystrój i wykorzystane gadżety ciekawe i w temacie. Zagadki wciągające, raczej skomplikowane i wielowarstwowe, momentami innowacyjne. Po raz kolejny był efekt WOW, choć tym razem zakończenie nie przypadło mi do gustu. Z perspektywy czasu doceniam też świetne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Podkreślić też chciałem spójną fabułę - dzięki temu jest łatwiej i zdecydowanie przyjemniej (średnio-zaawansowani i ogarnięci początkujący). Obsługa bez zarzutu, sympatyczna i reagująca (lub nie:)) we właściwych momentach. Generalnie pokój świetny (9/10) i do maksa zabrakło niewiele.

 • Escape room Krwawy wódz

  Krwawy wódz
  Escape Time
  Gdańsk

  Nie taki Wódz straszny

  02.01.2019 | data wizyty: 24.08.2018

  W ramach nadrabiania zaległych recenzji dzisiaj krótka opowieść o Wodzu (na podstawie wspomnień i notatek). Przy poprzedniej wizycie w EscapeTime ominęliśmy ten pokój ze względu na 16+. Tym razem wysłaliśmy dzieci do Cyrku (polecam!), a sami postanowiliśmy zmierzyć się z Krwawym Wodzem. Już na wejściu osłupienie - nie tego się spodziewaliśmy - i w tym szoku zawiesiliśmy się na dobre 12 minut. Ale na szczęście im dalej tym lepiej szło, wygląd i wyposażenie coraz lepsze, a emocje gorętsze. O ile 16+ może lekko przesadzone, to były chwile grozy i efekty wow. Zagadki są różnorodne i to zarówno w pozytywnym (logiczne, mechaniczne, elektroniczne) jak i negatywnym (nierówny poziom) sensie. Obsługa OK - nie było czasu pogadać i obyło się bez podpowiedzi, więc ciężko powiedzieć więcej, ale było sympatycznie i profesjonalnie. Poziom trudności wysoki - zagadek było sporo, w większości nieliniowe i nieoczywiste, choć na ocenę na pewno wpływa fakt, że byliśmy tylko we dwójkę. Niestety ciężko mi ocenić Wodza wg nowej skali - pokój bardzo nierówny, klimatycznie też huśtawka, ale po uśrednieniu dałbym 8,5. Bierzcie też poprawkę na fakt, że od wizyty minęło 5mscy, więc mogło się coś zmienić na plus.

 • Escape room Sekret iluzjonisty

  Sekret iluzjonisty
  Lost Rooms
  Warszawa

  Tajemnice Dobrzańskiego

  01.01.2019 | data wizyty: 30.12.2018

  Kilka skrajnych opinii oraz "nieciekawy" piwniczny zapaszek, który zapamiętaliśmy z Dziennikarza nie zachęcały do wizyty w Iluzjoniście. Zdecydowaliśmy się jednak z ciekawości i po kilku recenzjach zaufanych odwiedzaczy. I nie żałujemy naszej decyzji, bo od specyficznego wprowadzenia, aż do ciekawego finału bawiliśmy się świetnie. Klimat jest utrzymany mniej poprzez wystrój (sekretna pracownia mogłaby być "lepiej" wyposażona), a bardziej przez zagadki. Są bardzo różnorodne - mamy tu ciekawe kłódki i zamki, skrytki, zagadki logiczne, mechaniczne i elektronikę. Jest trochę przeszukiwania, ale w dawce akceptowalnej. Trudność podnoszą słabe oświetlenie i ciasnota, które w połączeniu ze średnią liczbą łamigłówek odpowiadają za mało imponujący wynik 51.44. Wbrew innym opiniom wszystko zadziałało jak należy. Jedyne ostrzeżenie jakie trzeba przekazać to duchota wynikająca z działającego w zimie ogrzewania - nam nie przeszkadzało ale dostosujcie ubiór i zostawcie kurtki i bluzy w szatni. Brzydki zapach czuć tylko w poczekalni i na wejściu (w pokoju jest OK) i nie jest on winą właścicieli a jedynie specyfiką tej lokalizacji. Obsługa jest OK, trochę chaotyczna i ze specyficznym podejściem, ale rozmowna i uczynna (otworzyli dla nas wcześniej bo inne terminy nam nie pasowały). Generalnie podobało nam się i to na tyle, że czekamy na kolejne pokoje w Lost Rooms.

 • Escape room Kopalnia węgla

  Kopalnia węgla
  Exciting Escape Room
  Warszawa

  Ciemno jak w kopalni

  01.01.2019 | data wizyty: 27.12.2018

  Sam pomysł na temat kopalni w ER nie jest ani nowy, ani specjalnie przyciągający uciekaczy. Tymczasem oddanie klimatu, stworzenie wystroju i wkomponowanie weń zagadek do łatwych nie należy. Dlatego też wybór właśnie kopalni na pierwszy pokój było odważne i zaskakujące. Wystrój i wyposażenie trzymają klimat, ale zabrakło nam szyn czy wagonika oraz większej ciasnoty. Można się odrobinę pobrudzić, ale bez przesady. Zagadki logiczne, ciekawe i różnorodne. Przeszukiwanie ograniczone do minimum, ale dla nas to zadziałało na plus. Było kilka zaskoczeń/zmyłek które zwiększają trudność i radochę z ucieczki. Jest też fajny finał. Pokój raczej dla początkujących, choć i doświadczeni znajdą coś dla siebie. Obsługa przesympatyczna (zwłaszcza sunia :) ) i gadatliwa. Dzięki temu wiemy, że niezwłocznie po otwarciu nowego pokoju Kopalnia będzie zamknięta i przebudowana. I sądząc po planowanych zmianach będzie jeszcze lepiej. I wtedy znów pojawimy się w Exciting, aby uaktualnić recenzję. Na dziś ocena w nowej skali to 9 (czyli świetny i zaskakujący), ale szanse na zmianę na plus są spore.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 18 19 20
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM