Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
 • Escape room Krwawy Baron

  Krwawy Baron
  Time 4 Secrets
  Poznań

  Opinia ograniczona

  #178

  17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Krwawy Baron zdeklasował nie tylko wszystkie pokoje odwiedzone przez nas w Poznaniu- jest to jeden z najlepszych ER jakie mieliśmy okazję odwiedzić w Polsce. Klimat- majstersztyk: przepiękne wnętrza, których wykonanie z pewnością kosztowało dużo pracy- wysiłek się opłacił, nie ma się do czego przyczepić- przenosimy się do całkiem innego świata. Zagadki są idealnie wpasowane w klimat pokoju, warto zaznaczyć, że precyzją wykonania nie odstają od wyszukanych ozdób obecnych w pokoju- wszystko jest jedną wielką spójną całością. Nawet system podpowiedzi trafiony w punkt. Duża ilość baaardzo oryginalnych, niespotykanych nigdzie indziej zagadek- mnie najbardziej oczarowała zagadka wykorzystująca coś bardzo popularnego w ER- jednak w ujęciu totalnie nieszablonowym i innym niż widziałam dziesiątki razy. Ciężko określić poziom trudności- coś między średnim a trudnym- zagadki są liczne i nietypowe, a elementy nieliniowe również stanowią utrudnienie .
  Nie można przyjechać do Poznania i nie odwiedzić Krwawego Barona- warto nawet wybrać się tam specjalnie do tego właśnie pokoju. ER z najwyższej półki, jestem pod ogromnym wrażeniem tego pokoju i czekam na kolejne projekty Time4Secrets.

 • Escape room Backstage

  Backstage
  Escape 132
  Poznań

  Opinia ograniczona

  #177

  17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Po raz kolejny- świetny początek, dalej niestety dużo słabiej. Samo wprowadzenie doskonale pasuje do klimatu pokoju. Również początkowe zagadki bardzo fajne, dobrze wykorzystano muzyczne rekwizyty, zadbano również o odpowiedni podkład muzyczny, wystrój pomieszczenia także bez zarzutu. Dalej jest niestety gorzej- intencją twórców było precyzyjne odwzorowanie scenicznego zaplecza. Ja jednak czułam niedbałość w dekoracjach, [spoiler] wrażenie zniszczonych, przydałoby się więcej elementów dekoracyjnych typowo rockowych, po prostu co nieco "bibelotów". Zagadki były dla mnie odrobinę chaotyczne- same ich rozwiązania były niby jasne, jednak ich elementy były rozrzucone po różnych miejscach pokoju, miałam wrażenie latania tam i z powrotem bez ładu i składu. Nie było również czuć powiązań między kolejnymi zagadkami- przejścia między nimi nie były płynne, czułam że przeskakujemy od zagadki do zagadki.Zabrakło również zagadek typowo muzycznych (a to przecież główny motyw pokoju)- z wykorzystaniem chociażby instrumentów, podkładów muzycznych...- pole do popisu było duże.
  Plus za bardzo miłą Mistrzynię gry :)

 • Escape room Golden Hajs

  Golden Hajs
  Clue Room Poznań
  Poznań

  Opinia ograniczona

  #176

  17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Spójna fabuła, dobrze osadzone w klimacie wprowadzenie do pokoju. Zagadki dostosowane do tematyki pokoju, dość różnorodne. Nie przypadły mi do gustu zagadki z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych- samo [spojler] przysporzyło nam więcej trudności niż sam fakt zdobycia odpowiedniego kodu. Za to bardzo spodobało nam się jedno z oryginalnych rozwiązań [spojler], choć już kiedyś spotkaliśmy się z czymś takim- frajda była nie mniejsza niż za pierwszym razem (wiedzieliśmy jak posługiwać się tym gadżetem, bo zetknęliśmy się już z nim wcześniej, ale dla grup które zetkną się z tym po raz pierwszy warto byłoby dorzucić wskazówki co do czego służy- aspekty czysto techniczne). Według mnie najbardziej wrażenia z gry psuje [spojler] - dekoracja tego miejsca to ogromne pole do popisu, jednak tu ktoś poszedł na łatwiznę, efekt jest niestety kiczowaty i nijaki. Pozostałe [spojler]- poprawne. Zagadki dość płynnie prowadzą do kolejnych, a pewnie dużo graczy doceni fakt, iż opierają się niemal w 100% na elektronice.
  Czy warto zgarnąć łup z tego poznańskiego pokoju to już kwestia indywidualnych upodobań co do ER. Ja niekoniecznie zostałam wielką fanką Golden Hajsu, ale zawsze warto na własnej skórze przekonać się co pokój oferuje ;) Zagadki nie są na tyle trudne, żeby wymagać dużego escape roomowego doświadczenia do ich rozwiązania, sądzę, że grupy początkujące jak najbardziej dadzą sobie radę w tym rabunku.

  I na koniec istotna uwaga-fakt obecności zwierzęcia w firmie powinien być bezwzględnie zaznaczony- np. przy opisie pokoju- chociażby ze względu na potencjalne alergie czy fobie (boję się psów i wolałabym uniknąć zaskoczenia w postaci żywiołowego szczekającego czworonoga wypadającego na korytarz po otwarciu drzwi do firmy).

 • Escape room Frankenstein

  Frankenstein
  EXODUS
  Poznań

  Opinia ograniczona

  #175

  17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Bardzo fajny początek- grało nam się bardzo płynnie, zagadki były oryginalne, a ich rozwiązania były nieoczywiste, ale w 100% logiczne i jednoznaczne. Również wystrój dobrze dopracowany. Za tę część porządne 9 na 10.

  W dalszej części gry pojawiły się jednak pierwsze minusy- o ile lubię podział zadań, czy wyznaczanie specjalnej misji dla jednego z graczy- tu poszło to w złą stronę i nie przypadło mi do gustu. Jeden z graczy jest niemal wykluczony z całej części rozgrywki i choć przekazywane przez niego informacje są niezbędne do rozwiązania zagadek przez resztę ekipy- gracz ten właściwie nie wie co się dzieje w tej części pokoju, właściwa gra rozgrywa się bez jego udziału. Choć nie mogę zaprzeczyć, że bez informacji "wykluczonego gracza" rozwiązanie zagadek nie jest możliwe ( bierze on więc w pewien sposób udział w rozwiązaniu)- w naszej ekipie taka opcja nie spotkała się z entuzjazmem, zwyczajnie nam się nie spodobała.
  W jednej z części gry słabo wykorzystano niemałą przestrzeń- moje wrażenie to "dwie zagadki na krzyż" i odczucie pustki w niemałym pokoju. Pewne elementy pokoju otwarte, sprawiające wrażenie albo pomyłkowo niedomkniętych albo celowo wyłączonych z zabawy. Po grze oczywiście spytałam Mistrza Gry o ich przeznaczenie- bez mrugnięcia okiem odpowiedział, iż są to wyłącznie "dekoracje". Odpowiedź dość zaskakująca, niemal absurdalna- nie będąc już Escape roomowymi nowicjuszami jesteśmy zazwyczaj w stanie odróżnić dekoracje od zagadek (tym bardziej elektronicznych).

  Nie chodzi o sam fakt niedziałania w/w i ich wyłączenia z gry- tak, podkreślam-NIEDZIAŁANIA, nie są to dekoracje (otóż- gracze, poza korzystaniem z własnych doświadczeń, czasem rozmawiają ze sobą i wymieniają się wrażeniami z gry). Zupełnie inny byłby nasz odbiór całej sytuacji, gdyby fakt awarii został nam zakomunikowany przed grą (lub ewentualnie po)- nieraz zdarzają się sytuacje, że chociażby grupa grająca przed nami przypadkiem coś zepsuje/ rozłączy, nie zawsze jest też możliwość natychmiastowej naprawy niektórych zagadek, czasem do działających pokojów dodaje się dodatkowe, nowe zagadki- i to doskonale rozumiemy. Taka informacja powinna jednak zostać nam przekazana (wraz z informacją, że nie są to na tyle istotne zagadki żebyśmy nie mogli się w pokoju dobrze bawić pomimo ich braku). Z gry i tak byśmy nie zrezygnowali, jednak wiedzielibyśmy czego się spodziewać, a sprawa od początku zostałaby przedstawiona uczciwie. Tymczasem wmawianie grupie, że zepsute zagadki to dekoracje to absurd i brak szacunku do klienta.

 • Escape room Koneser

  Koneser
  DreamScape
  Poznań

  Opinia ograniczona

  #174

  17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Bardzo dobra propozycja na poznańskim rynku ER. Nie przesadnie długie wprowadzenie, jasno określone zadanie do wykonania. Ładnie dopracowane wnętrze, kilka bardzo oryginalnych niespotykanych zagadek. Plus za zagadkę "muzyczną"( aczkolwiek przydałoby się jakieś drobne oznaczenie elementu, który należy wykorzystać do jej wykonania). Super zagadka wymagająca co nieco zwinności- pozwala dobrze wczuć się w postawione zadanie :) W pokoju łatwo polec na spostrzegawczości (czy raczej jej braku). Zagadek jest sporo, nie należą do najłatwiejszych- pokój zatem dedykowany jest grupom doświadczonym.Bardzo sympatyczna Obsługa. Generalnie pokój konieczny do odwiedzenia w Poznaniu.

 • Escape room Jak uratować smoka

  Jak uratować smoka
  DreamScape
  Poznań

  Opinia ograniczona

  #173

  17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

  Pokój lekki, łatwy i przyjemny, w sam raz dla rodzin, ale my również bawiliśmy się świetnie. Słodki bajkowy wystrój doskonale współgra z fabułą, każda zagadka pasuje do całości, zagadki są ze sobą logicznie powiązane, a ich oznaczenia są jasne. Przez całą rozgrywkę towarzyszy nam element fabularny. Zagadki są bardzo różnorodne, można też zakosztować prawdziwej magii. Bardzo przyjemny akcent w postaci zagadki bonusowej, której rozwiązanie nagradzane jest specjalną nagrodą, ale nie jest wymagane do wyjścia. Pokój w sam raz na popołudniowy relaks- bez względu na wiek.

 • Escape room Wulkan na Madagaskarze

  Wulkan na Madagaskarze
  House Of Crime
  Wrocław

  Opinia ograniczona

  #172

  08.03.2019 | data wizyty: 08.03.2019

  Drugiego takiego pokoju nie ma chyba w całej Polsce, a we Wrocławiu mam co do tego 100% pewność. Pokój stworzony z wielkim poczuciem humoru, jednak jest to na tyle wyważone, że główną rolę grają mimo wszystko zagadki- za co ogromny plus. Świetnie wykonane dekoracje, dobre odwrócenie uwagi od pewnych elementów wywołuje niemałe zaskoczenie, gdy okazuje się, że jednak ściana kryje coś więcej. Fantastycznie oddany klimat dżungli. Zagadki są liczne i dość łatwe, dadzą wiele satysfakcji początkującym, jak i zaawansowanym graczom. Tematyka jest niezwykle oryginalna i wyróżnia się na tle wrocławskiego rynku.
  Szukając minusów stwierdzam, że grając w max.dopuszczoną ilość osób (4)- nie ma niestety możliwości, aby wszyscy uczestniczyli w pewnych częściach gry- momentami robi się ciasno. Nawet w naszej 3-osobowej grupie- były momenty, że nie każdy mógł coś zobaczyć. Uważam również, że jedna z zagadek zręcznościowych wymaga trochę za dużo zręczności w stosunku do niewielkiej ilości "kombinowania głową"- choć wiadomo jak rozwiązać- potrafi na długo zatrzymać i nie da się jej ominąć. W Escape Roomie zdecydowanie preferuję zatrzymanie postępu gry wynikające z braku pomysłu na rozwiązanie niż z braku koordynacji ruchowej. Nie popsuło mi to jednak wrażeń z gry na tyle aby przesłonić szereg plusów pokoju i niemałych zaskoczęń :)

  Odpowiedź House Of Crime

  Serdecznie dziękujemy za opinię, cieszymy się, że się podobało! :) Miło było nam Was znowu gościć, to już chyba tradycja, że jesteście jedną z pierwszych grup, która gra w naszych nowych pokojach. Oby tak pozostało!

 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Opinia ograniczona

  #170

  14.02.2019 | data wizyty: 13.02.2019

  Z pewnością najlepszy spośród do tej pory przez nas odwiedzonych 10 czołowych krakowskich ER. Wystrój idealnie dopracowany, [spojler] (!!!), a cała przestrzeń jest bardzo dobrze zagospodarowana. Zagadki zarówno elektroniczne, jak i kłódkowe- w 100% w klimacie pokoju, ich rozwiązania są logiczne, choć nie zawsze oczywiste. Trzeba być nie tylko spostrzegawczym, przyda się również dobry słuch oraz oczywiście współpraca (głównie w zadaniu manualnym). Fabuła bardzo ciekawa, choć faktycznie-zgadzam się z Przedmówcami- ostateczne rozwiązanie tytułowej Tajemnicy Alchemika dostajemy na tacy na koniec gry, zamiast odkrywać je stopniowo kawałek po kawałku w miarę postępu rozgrywki. Nam jednak nie zepsuło to wrażeń z gry jako całości, uważam, że pokój jest genialny i bardzo polecam zwiedzenie lochów tajemniczego Alchemika

 • Escape room Doktor Dżumy (STEAMPUNK)

  Doktor Dżumy (STEAMPUNK)
  "Funny Will" Kraków
  Kraków

  Opinia ograniczona

  #169

  14.02.2019 | data wizyty: 13.02.2019

  Nie przepadam za takim klimatem- jednak muszę przyznać, że pokój jest wykonany nieźle. Przestrzeń gry mogłaby być większa (ciężko mi sobie wyobrazić grę w więcej niż 2 osoby), przydałoby się dodać kilka zagadek, ale pokój jako całość wypada pozytywnie. Dekoracje wykonane są bardzo starannie, zagadki są oryginalne i nietypowe, wbrew pierwszym wrażeniom po wejściu do pokoju- wcale nie wymagają wiedzy technicznej. Czasem rozwiązania są tak oczywiste, że aż trudno na nie wpaść. Nie spodziewałam się, że pokój mi się spodoba- a jednak! Będąc w okolicy warto odwiedzić, bo pokój jest dość oryginalny ;) Zdecydowanie nie dla grup początkujących- zamiast dobrej zabawy mogą odczuć frustrację i zniechęcić się do innych ER. Doświadczeni powinni wyjść usatysfakcjonowani.

 • Escape room Plugawy HOTel

  Plugawy HOTel
  Lock House
  Kraków

  Opinia ograniczona

  #168

  14.02.2019 | data wizyty: 13.02.2019

  Zgodnie z oceną- pokój zdecydowanie mnie zaskoczył w jakiś sposób. Początek gry jest naprawdę ciekawy i, mimo że to raczej bajer niż zagadka wymagająca myślenia- bardzo mi się to spodobało, pomysł jest bardzo oryginalny i nigdy wcześniej się z takim czymś nie spotkałam. Jedna z "zagadek manualnych" pozwala poczuć się jak dziecko :) Zagadki są logiczne, niezbyt trudne, gra jest płynna i przyjemna. Łamigłówki są też bardzo różnorodne, (niektóre) bardzo pomysłowe i niespotykane. Pokój pozwala na bardzo miłe spędzenie czasu, nadaje się dla grup początkujących jak i doświadczonych, w sam raz dla dwóch osób. Plus także za akcent fabularny i nietypową zagadkę muzyczną!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 14 15 16
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM