Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
 • Escape room Sekrety krasnoludów

  Sekrety krasnoludów
  Maze in Mind
  Rybnik

  #153

  11.12.2018 | data wizyty: 08.12.2018

  Klimat czuć już od wprowadzenia do pokoju- przenosimy się w świat prawdziwych krasnoludów. Wielkość pokoju, jak i przedmiotów, dostosowana do wielkości jego mieszkańców :) Niezwykła dbałość o elementy dekoracyjne, efekty są niesamowite i jestem pewna, że nie tylko najmłodsi będą zachwyceni.
  Zagadki, choć nie należą do najtrudniejszych, są bardzo liczne (a także logiczne), a ich rozwiązywanie sprawia mnóstwo radości. Po rozwiązaniu nie trzeba się zastanawiać czy nasz pomysł zadziałał- są specjalne efekty, informujące o poprawności rozwiązania. Warto dodać, że w pokoju nie spotkamy ani jednej kłódki na kod, a zdecydowana większość zagadek oparta jest na elektronice. Gra jest bardzo płynna, a fani wątków fabularnych również nie powinni narzekać.
  O ile w drużynie nie ma małych dzieci- warto wybrać się w dwie osoby (w końcu to dom krasnoludków, są czasem ciasne dla ludzi miejsca).
  Wkrótce kolejny rybnicki pokój może bardzo wysoko wspiąć się w rankingach. Moje oczekiwania co do dobrego ER zostały tu spełnione w 100%- daję 10 z czystym sumieniem ;)

 • Escape room Zakład Karny

  Zakład Karny
  LetMeOut
  Wrocław

  #151

  07.10.2018 | data wizyty: 04.10.2018

  Pokój przerósł moje oczekiwania (co prawda w stosunku do tego pokoju nie były one zbyt wygórowane, ale jednak!). Jest to lekki, łatwy i przyjemny pokój w sam raz na sam początek zabawy z ER, z kolei ekipy doświadczone mogą "pościgać" się w celu złamania granicy przejścia pokoju w 30, czy nawet 20 minut. Każdy element pokoju "gra", nie ma tu niepotrzebnych rozpraszających gratów. Zagadki są nieliczne, a jednak dość różnorodne- są kłódki, jest elektronika, można wykazać się manualnie. Zakład karny jest naprawdę dobrą opcją na pierwszy raz w ER, a jako część dość doświadczonej ekipy-również bawiłam się w nim całkiem nieźle.

 • Escape room Obiekt 3000

  Obiekt 3000
  Składnica Szyfrów
  Legnica

  #150

  07.10.2018 | data wizyty: 04.10.2018

  W mojej opinii najsłabszy pokój Składnicy Szyfrów, choć nie do końca jestem w stanie powiedzieć dlaczego- jest to moje ogólne wrażenie z gry. Zagadki są dość intuicyjne i liniowe- gra jest przez to szybka i płynna. Sporo elektroniki wykorzystanej w ciekawy sposób. Mimo początkowego przerażenia ilością niezrozumiałych przycisków okazało się, że obsługa wszystkich zaawansowanych paneli wcale nie jest skomplikowana,a w dodatku buduje fajny klimat. Pokój jest duży- przestrzeń mogłaby być lepiej wykorzystana. Obsługa do poprawy- pierwszy raz spotkałam się z wprowadzeniem do gry polegającym na wręczeniu graczom opisu fabuły wydrukowanej na zalaminowanych kartkach A4 ze słowami "zapoznajcie się z fabułą"- niedopuszczalne.

  Odpowiedź

  Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

 • Escape room Przysługa dla Księcia Piastowskiego

  Przysługa dla Księcia Piastowskiego
  CODE - CENTRUM OD DOSTARCZANIA EMOCJI
  Legnica

  #149

  07.10.2018 | data wizyty: 04.10.2018

  Pokój zdecydowanie ratuje honor firmy i jest o niebo lepszy niż drugi oferowany przez firmę Code. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wystrój, który stworzony jest na miarę czołowych polskich ER. Zagadki są nieliniowe, więc każdy z grupy może zająć się czymś innym i mieć satysfakcję z samodzielnego rozwiązania. W pokoju brakuje przede wszystkim kolejnego, chociaż jednego dodatkowego etapu rozgrywki. Przydałoby się również coś bardziej wyszukanego niż same kłódki- np. elektronika lub choćby zagadka manualna. W pokoju trzeba również uważać na brudzący element.

 • Escape room Oddział 0

  Oddział 0
  CODE - CENTRUM OD DOSTARCZANIA EMOCJI
  Legnica

  #148

  07.10.2018 | data wizyty: 04.10.2018

  Dawno nie odwiedziliśmy pokoju, który aż tak nie przypadł nam do gustu. Ciężko znaleźć mi pozytywy- klimat nijaki, na pewno nie czułam się jak w psychiatryku. Zagadki monotonne, niemal same kłódki (a to przecież nowy pokój!). Jedyna zagadka elektroniczna nie zadziałała, a Mistrzyni Gry zamiast nawiązać wtedy kontakt przez krótkofalówkę (i np. wytłumaczyć, że jest mała awaria, ale nasze rozwiązanie jest dobre, więc może warto spróbować jeszcze raz) w momencie weszła do pokoju, aby przyjrzeć się co jest nie tak. Mnóstwo tekstu, który nic nie wnosi do poszczególnych zagadek- jak na samo budowanie klimatu jest to ilość przytłaczająca i zupełnie niepotrzebna. Zagadki mało intuicyjne, dla mnie nielogiczne- w niektórych przypadkach wystarczyłby choć niewielki element naprowadzenia na tok myślenia twórcy. Kłódki nie są oznaczone- nie wiadomo, do którego elementu mamy w danym momencie kod. Sposób rozwiązania jednej z zagadek dla naszej ekipy był nie do przyjęcia w ER. Idea przeszukania, przy użyciu specjalnego "ujawniacza",każdego z kilkunastu elementów pewnej rzeczy- w żaden inny sposób nieoznaczonych, też do mnie nie przemawia. Co więcej- w/w oznaczenia "ukryte" są mało przejrzyste, zamazane i po prostu nieczytelne. Podsumowując- w tym pokoju ekipy z choć minimalnym doświadczeniem nie mają czego szukać, po grze pojawiły się nawet u nas wątpliwości czy może nie zrezygnować z gry w kolejnym pokoju tej firmy- na co na szczęście się nie zdecydowaliśmy, bo Przysługa dla Księcia Piastowskiego zdecydowanie ratuje honor legnickiego "Code".

 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  #147

  22.09.2018 | data wizyty: 20.09.2018

  Drugi Egipt w Bydgoszczy, a nawet drugi nasz Egipt w Bydgoszczy tego samego dnia- jeden na rozpoczęcie i jeden na zakończenie dnia. Wydawać by się mogło, że temat został już wyczerpany- jakże błędne to założenie! Zagadki są liczne, różnorodne, zaskakujące, a do tego wszystkie osadzone w starożytnym klimacie egipskich bóstw i piramid. W Bydgoszczy przekonaliśmy się, że starożytny Egipt to niewyczerpane źródło inspiracji do tworzenia świetnych escape roomów- gdy bawimy się w pokojach na takim poziomie jak Tajemnica Władcy Nilu- można by odwiedzać choćby i wyłącznie pokoje egipskie, a jednak nigdy nie będzie nudno. Tajemnica władcy Nilu z pewnością wkrótce znajdzie się w bydgoskiej czołówce, na co w 100% zasługuje.

 • Escape room Skarbiec

  Skarbiec
  One Hour
  Bydgoszcz

  #146

  22.09.2018 | data wizyty: 20.09.2018

  Pokój starszy- przeważają więc tradycyjne rozwiązania- kłódki, kluczyki. Przydałoby się dodanie kilku bardziej nowoczesnych zagadek. Jeden sposób rozwiązania zagadki powtarza się kilkukrotnie, co staje się nudne. Jedno rozwiązanie bardzo ciekawe- spotkaliśmy się z nim po raz pierwszy. Wystrój dość surowy- ale przecież podczas nieudanego włamania nie spodziewamy się luksusów. Choć pokój swoje najlepsze czasy ma już za sobą- nie znaczy to, że nie można się w nim świetnie bawić, może wręcz stanowić ciekawą odskocznię od naszpikowanych elektroniką nowości na bydgoskim rynku.

 • Escape room Odmęty Angkor Wat

  Odmęty Angkor Wat
  EGO
  Bydgoszcz

  #145

  22.09.2018 | data wizyty: 20.09.2018

  I wreszcie odwiedziliśmy pokój jakich bardzo brakuje na rynku- idealny dla początkujących (na pierwszy raz!), a jednocześnie ciekawy dla grup bardziej doświadczonych- jednym słowem dla każdego! Starannie dopracowany wystrój, wieloetapowość, trochę kłódek, trochę elektroniki- tu naprawdę można się dowiedzieć czym właściwie są Escape Roomy i na czym taka gra w skrócie polega. Choć doświadczonym gra nie powinna sprawić żadnych problemów- nie znaczy to, że zabawa nie sprawi im przyjemności. Niesamowity finał, który na długo pozostanie w pamięci- rozwiązanie na miarę topowych pokojów w Polsce!

 • Escape room Freakshow

  Freakshow
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  #144

  22.09.2018 | data wizyty: 20.09.2018

  Tym razem spotkało nas nie tylko mnóstwo świetnych zagadek, perfekcyjny wystrój, klimatyczna muzyka czy oryginalne pomysły- mamy tu do czynienia z ogromnym zaskoczeniem w mistrzowskim wydaniu- ale o tym co to- trzeba przekonać się osobiście :) W pokoju znajdziemy dosłownie wszystkie elementy, które kojarzą się z cyrkiem. Ani jedna zagadka nie jest nielogiczna czy oderwana od klimatu pokoju. Dużo elektroniki nie pozwala na nudę- nie ma tu żadnych oklepanych rozwiązań. Świetna Obsługa :D

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  #143

  22.09.2018 | data wizyty: 20.09.2018

  Po pierwsze- brawa za oryginalność, bo z taką tematyką pokoju jeszcze nigdzie się nie spotkaliśmy. Chociaż osobiście nie do końca odnajduje się w klimacie superbohaterów- pokój zrobił na mnie ogromne wrażenie, a znajomość tematu, choć z pewnością pozwoli bardziej docenić kilka smaczków, nie jest absolutnie konieczna do rozwiązania wszystkich zagadek i świetnej zabawy. Początek gry robi ogromne wrażenie i dostarcza bardzo realistycznych wrażeń. Dalsza rozgrywka trzyma równie wysoki poziom. Zagadki są bardzo różnorodne, fajnym rozwiązaniem jest obecność efektów dźwiękowych po prawidłowym rozwiązaniu zagadki- nie traci się niepotrzebnie czasu na zastanawianie czy zrobiliśmy coś dobrze czy nie.
  Jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy- wprowadzenie mogłoby być nieco krótsze.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 12 13 14
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM