Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Opinia ograniczona

  #170

  14.02.2019 | data wizyty: 13.02.2019

  Z pewnością najlepszy spośród do tej pory przez nas odwiedzonych 10 czołowych krakowskich ER. Wystrój idealnie dopracowany, przejścia robią ogromne wrażenie (!!!), a cała przestrzeń jest bardzo dobrze zagospodarowana. Zagadki zarówno elektroniczne, jak i kłódkowe- w 100% w klimacie pokoju, ich rozwiązania są logiczne, choć nie zawsze oczywiste. Trzeba być nie tylko spostrzegawczym, przyda się również dobry słuch oraz oczywiście współpraca (głównie w zadaniu manualnym). Fabuła bardzo ciekawa, choć faktycznie-zgadzam się z Przedmówcami- ostateczne rozwiązanie tytułowej Tajemnicy Alchemika dostajemy na tacy na koniec gry, zamiast odkrywać je stopniowo kawałek po kawałku w miarę postępu rozgrywki. Nam jednak nie zepsuło to wrażeń z gry jako całości, uważam, że pokój jest genialny i bardzo polecam zwiedzenie lochów tajemniczego Alchemika

 • Escape room Doktor Dżumy (STEAMPUNK)

  Doktor Dżumy (STEAMPUNK)
  "Funny Will" Kraków
  Kraków

  Opinia ograniczona

  #169

  14.02.2019 | data wizyty: 13.02.2019

  Nie przepadam za takim klimatem- jednak muszę przyznać, że pokój jest wykonany nieźle. Przestrzeń gry mogłaby być większa (ciężko mi sobie wyobrazić grę w więcej niż 2 osoby), przydałoby się dodać kilka zagadek, ale pokój jako całość wypada pozytywnie. Dekoracje wykonane są bardzo starannie, zagadki są oryginalne i nietypowe, wbrew pierwszym wrażeniom po wejściu do pokoju- wcale nie wymagają wiedzy technicznej. Czasem rozwiązania są tak oczywiste, że aż trudno na nie wpaść. Nie spodziewałam się, że pokój mi się spodoba- a jednak! Będąc w okolicy warto odwiedzić, bo pokój jest dość oryginalny ;) Zdecydowanie nie dla grup początkujących- zamiast dobrej zabawy mogą odczuć frustrację i zniechęcić się do innych ER. Doświadczeni powinni wyjść usatysfakcjonowani.

 • Escape room Plugawy HOTel

  Plugawy HOTel
  Lock House
  Kraków

  Opinia ograniczona

  #168

  14.02.2019 | data wizyty: 13.02.2019

  Zgodnie z oceną- pokój zdecydowanie mnie zaskoczył w jakiś sposób. Początek gry jest naprawdę ciekawy i, mimo że to raczej bajer niż zagadka wymagająca myślenia- bardzo mi się to spodobało, pomysł jest bardzo oryginalny i nigdy wcześniej się z takim czymś nie spotkałam. Jedna z "zagadek manualnych" pozwala poczuć się jak dziecko :) Zagadki są logiczne, niezbyt trudne, gra jest płynna i przyjemna. Łamigłówki są też bardzo różnorodne, (niektóre) bardzo pomysłowe i niespotykane. Pokój pozwala na bardzo miłe spędzenie czasu, nadaje się dla grup początkujących jak i doświadczonych, w sam raz dla dwóch osób. Plus także za akcent fabularny i nietypową zagadkę muzyczną!

 • Escape room Sekret Profesora Lipnitzkiego

  Sekret Profesora Lipnitzkiego
  Lock House
  Kraków

  Opinia ograniczona

  #167

  14.02.2019 | data wizyty: 13.02.2019

  Biorąc pod uwagę, że pokój jest na pierwszym miejscu w Krakowie (teoretycznie- najlepszy)- mogłoby to zniechęcić do odwiedzenia innych pokojów w tym mieście. Dla mnie pozycja rankingowa Sekretu jest całkowicie niezrozumiała. Choć- "wszystko działało bez zarzutu i nie mamy na co narzekać"- pokój niemal całkowicie pozbawiony jest klimatu. Gra troszkę rozkręca się na kolejnym etapie, aczkolwiek liczyłam na więcej. Duży minus za dwie zagadki- jedna z nich nie służy do niczego- zajmuje chwilę czasu, nie wynika z niej nic dla dalszej rozgrywki, rzekomo jest to element fabularny- dla mnie zupełnie bez sensu. Druga z kolei- niepotrzebnie zagmatwana, z obecnością dużego elementu, który tak naprawdę nie jest potrzebny do rozwiązania (wręcz je utrudnia), pewne części nie są oczywiste i ciężko było nam wymyślić "co autor miał na myśli".
  Jednak najbardziej dopracowania wymaga sam klimat, który mi nie pozwolił się wczuć w fabułę, amatorzy podziwiania dekoracji nie mają tu czego szukać (a i fani dobrych zagadek znajdą w okolicy coś dużo lepszego). Pokój jest poprawny- i nic poza tym

 • Escape room Kolonizacja Marsa

  Kolonizacja Marsa
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Opinia ograniczona

  #166

  06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  Chyba najlepszy pokój z naszego maratonu ER w Warszawie! Niełatwo mnie zadowolić pokojem w takim klimacie, jednak tu wszystko ze sobą zagrało i moje odczucia po grze są dla mnie samej zaskoczeniem. Dla dwóch osób niektóre zagadki mogą być wyzwaniem, jednak da się spokojnie ze wszystkim wyrobić w czasie i wypełnić powierzoną misję. Bardzo oryginalnym pomysłem jest fakt, iż nasza gra to nie tylko wydostanie się z pokoju- trzeba również zrealizować pewne zadanie- a dwa powyższe niekoniecznie muszą iść ze sobą w parze i może zdarzyć się np. że mimo możliwości opuszczenia pokoju- mamy jeszcze coś do zrobienia. Wystrój bardzo dobrze oddaje miejsce, w które pokój ma nas przenieść. Wszystkie zagadki oparte na rozwiązaniach elektronicznych- w końcu nie wyobrażam sobie kłódek w kosmosie. Wspaniała właścicielka, która mimo ogromnego ruchu w firmie poświęciła nam trochę czasu na rozmowę po wyjściu.
  Bardzo polecam ten ER, nie tylko dla fanów tematyki kosmicznej- wręcz będzie świetną propozycją dla antyfanów takich klimatów- może odczarować ten motyw i pozostawić niespodziewanie miłe odczucia (tak było ze mną).

 • Escape room Chata Wiedźmy

  Chata Wiedźmy
  Escape Room Majdańska 18 Warszawa
  Warszawa

  Opinia ograniczona

  #165

  06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  Prawdziwa chata czarownicy! Ogrom pracy włożony w osiągnięcie perfekcyjnego w każdym calu wystroju. Pokój wymaga bardzo dokładnego przeszukania, co niestety nie jest naszą mocną stroną :D Nie zepsuło nam to jednak wrażeń z gry. Niektóre rozwiązania są tak oczywiste, że aż trudno na nie wpaść. Z powyższych względów pokój może okazać się trudniejszy dla osób doświadczonych niż dla tych co dopiero zaczynają chodzić po ER. W pokoju czeka niejedna niespodzianka. Zagadki pasują do stworzonego klimatu, ich rozwiązania są jednoznaczne i logiczne. Całą grę odebrałam bardzo pozytywnie, świetnie spędzony czas. Bardzo sympatyczna Obsługa!

 • Escape room Łowca Głów

  Łowca Głów
  Amazeing
  Warszawa

  Opinia ograniczona

  #164

  06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  Genialnie zagospodarowana przestrzeń, klimat zbudowany fajnie, ale bez przegięcia w żadną stronę (nie panuje ani sielska atmosfera, ani strach nie uniemożliwia rozwiązywania zagadek; czujemy klimat, ale jednocześnie jest to wyłącznie dodatek do zagadek- osiągnięcie takiej równowagi jest niełatwą sprawą- gratulacje!). Zagadki często nie są takie jak wydają się na pierwszy rzut oka, ale oczywiście potem okazuje się, że wcale nie były takie trudne, wystarczyło lepiej się przyjrzeć. O wątku fabularnym i wypełnieniu misji łatwo zapomnieć- warto więc zachować pełne skupienie aż do samego końca gry. Super Obsługa!!!
  Łowca głów to naprawdę dobra propozycja, grupy które trochę ER mają już za sobą miło spędzą tu czas.

 • Escape room Wyspa

  Wyspa
  Amazeing
  Warszawa

  Opinia ograniczona

  #163

  06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  Fajny klimat, ciekawe zagadki, płynna spójna rozgrywka- nie ma się do czego przyczepić. Choć obyło się bez większych zaskoczeń, miło było spędzić czas w tym pokoju. Zagadki są na średnim poziomie trudności, jedna jest bardziej skomplikowana i zabiera sporo czasu- jednak 90 minut to optymalny do wykorzystania czas, zarówno dla ekip początkujących jak i małych (ale wiadomo-dla 2 osób poziom trudności jest z pewnością wyższy). Sporo zagadek na spostrzegawczość, trzeba się postarać żeby znaleźć wszystko co potrzebne, jednak w chowaniu elementów gry nie ma przesady i nie ma konieczności bezsensownego przekopania piasku na całej wyspie (co niestety czasem zdarza się w ER). Cała gra kręci się wokół historii rozbicia samolotu, również koniec gry to spójne zamknięcie historii. Bardzo dobry pokój, zasłużone miejsce w rankingu. Świetna Obsługa!

 • Escape room Opuszczony hotel

  Opuszczony hotel
  Escapers
  Warszawa

  Opinia ograniczona

  #162

  06.01.2019 | data wizyty: 04.01.2019

  Nie mieliśmy w planach odwiedzenia tego pokoju. Niestety nasz pechowy dzień zakończyła awaria jednej z zagadek w Grobowcu Smoka podczas naszej gry w Cyrku dziwadeł. W związku z tym obsługa zaproponowała nam grę w innym pokoju- Opuszczonym hotelu.
  Pokój jest po prostu słaby, stary i bardzo wysłużony i nie do końca spełnia standardy obowiązujące obecnie na mocno konkurencyjnym rynku ER. Wystrój pozostawia wiele do życzenia i choć rozumiem, że hotel z założenia miał być OPUSZCZONY i zaniedbany- okazał się jednak ZAPUSZCZONY. Wykładzina odstająca i podarta, elementy biorące bezpośredni udział w zabawie widoczne są na pierwszy rzut oka- są dużo bardziej zużyte niż inne elementy w okolicy. Dwie zagadki przypadły mi do gustu, jednak to za mało żeby z pokoju wynieść pozytywne wrażenia. Zarówno zagadki, jak i same drzwi wyjściowe zacinały się i sami nie wiedzieliśmy czy to faktycznie koniec gry (odmierzany czas gry się zatrzymał, rozwiązaliśmy już wszystko w zasięgu wzroku, jednak wyjść się nie dało).
  Pokój nie należy do tanich, a oferuje bardzo niewiele. W porównaniu z pięknym wystrojem Cyrku dziwadeł czy Tajemnic Leonarda- tu jest tragedia.

 • Escape room Cyrk dziwadeł

  Cyrk dziwadeł
  Escapers
  Warszawa

  Opinia ograniczona

  #161

  06.01.2019 | data wizyty: 04.01.2019

  Miałam niemały dylemat jak ocenić ten pokój. Słysząc i czytając mnóstwo rewelacyjnych opinii miałam spore oczekiwania co do Cyrku dziwadeł, niestety zawiodłam się- choć gra była całkiem przyjemna, pokój na pewno nie trafi do mojego top 10, a chyba nawet nie do top 20.
  Dla naszej ekipy całą grę możnaby podzielić na dwie części. Pierwsza (choć bez większych zaskoczeń) nie należała do najłatwiejszych, ale zagadki były spójne, logiczne, dobrze osadzone w klimacie pokoju i nieprzekombinowane, udało nam się w przyzwoitym czasie bez podpowiedzi sobie ze wszystkimi poradzić. Za tą część dałabym mocne 9.
  Potem niestety było gorzej- wystrój był lepszy niż na początku (podłoga co prawda mogłaby być lepsza), niestety zagadki były zagmatwane, abstrakcyjne i nawet po kilku podpowiedziach nie widzieliśmy w nich logicznego rozwiązania. Wrażenie zepsuła również niezamknięta kłódka, leżąca na dnie otwartej szafki- oczywiście żeby nie psuć sobie zabawy- szafkę sami sobie zamknęliśmy. Zagadka manualna nieco zbyt wymagająca jak na ER. Za tą część słabe 8, a nawet nie wiem czy 7 w moim odczuciu nie byłoby bardziej odpowiednie.
  Klimat fajny w całym pokoju, dekoracje są bardzo dopracowane- pod kątem wizualnym jak najbardziej ocena 10 jest adekwatna.
  Podsumowując- nie do końca rozumiem fenomen tego pokoju. Zabawa w nim z pewnością należała do przyjemnych, jednak, odwiedzając zaledwie 8 warszawskich pokojów- na pewno nie umieściłabym Cyrku Dziwadeł w czołówce. Osobiście uważam, że pokój o podobnej nazwie w innym mieście bije na głowę warszawski Cyrk dziwadeł. Nie zmienia to oczywiście faktu, że pokój warto odwiedzić i na własne oczy przekonać się czy faktycznie jest to taki fenomen ;) Tym bardziej że co jak co, ale oczy na pewno można tu nacieszyć świetnie wykonanymi dekoracjami.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 14 15 16
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM