Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Cyrk Kamiennych Braci
 • Escape room Underworld

  Underworld
  Brain Code - Secret Room
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci kontra wilkołaki i wampiry

  03.05.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Klamka zapadła. Trafiliśmy w miejsce, gdzie to wszystko się zaczęło. Wojna wampirów z wilkołakami jest bliska. Uwolnić się i uciec jak najdalej stąd, zanim rozpęta się piekło - ta myśl nam przyświecała, gdy rozpoczynaliśmy jedną z najdłuższych misji w naszej karierze. Północ zbliżała się nieubłaganie.

  Wystrój "Underworldu", podobnie jak w przypadku innych pokoi z trylogii stoi na wysokim poziomie. Widać, że twórcy nie szczędzili tutaj funduszy. Pomieszczenia zostały zaprojektowane w ciekawy sposób, a rekwizyty i mechanizmy robią solidne wrażenie, niemniej w stylu, w jakim wykonano pokój ciężko o błysk geniuszu. Elementu fabuły są odsłaniane podczas zabawy, a fani filmów pod tym samym tytułem na pewno znajdą tutaj sporo nawiązań i smaczków.

  Nie na darmo czas gry został zaplanowany na 120 minut. Pokój do łatwych nie należy, a ilość zagadek jest naprawdę imponująca. Większość z umieszczonych tu rozwiązań opiera się na systemach elektronicznych, co nieźle pasuje do całości. Rozgrywka nie jest bardzo liniowa i naprawdę dobrze jest odwiedzić Uderworld w większym gronie. Tematycznie zagadki były bez zarzutu, należycie wpasowywały się w klimat ER.

  Obsługa nie zawiodła. Profesjonalna, życzliwa i rozmowna. Do tego, co ważne w naszym przypadku, elastyczna.

  Podsumowując, jest to jeden z ciekawszych pokoi ucieczek w stolicy Dolnego Śląska. Wykonany z dużym nakładem finansowym i dbałością o szczegóły na pewno może się podobać. Odrobinę większy nacisk można było naszym zdaniem położyć na rozwój fabuły oraz wprowadzenie. Niemniej polecamy, podobnie jak pozostałe pokoje z tej trylogii.

 • Escape room Nekromanta

  Nekromanta
  House Of Crime
  Wrocław

  Cytk Kamiennych Braci i połączenie z zaświatami

  24.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Przemierzaliśmy puste korytarze ciemnej posiadłości. Minęła już dłuższa chwila odkąd tu weszliśmy. Nigdzie jednak nie mogliśmy znaleźć wyjścia. W końcu natrafiliśmy na coś dziwnego. Gdy podnieśliśmy świece, naszym oczom ukazała się dziwna, niepokojąca kaplica. To co nastąpiło potem zaskoczyło nas jednak jeszcze bardziej.

  Nekromanta to jeden z tych pokoi, w których klimat jest mocno wyczuwalny. Buduje go świetny wystrój, w którym ciężko doszukać się jakichkolwiek niedoskonałości, historia, która jest ciekawa, i której częścią łatwo się poczuć, a także zastosowane rozwiązania i mechanizmy.

  W temacie zagadek bez dwóch zdań króluje elektronika, aczkolwiek znajdą się wyjątki. Całość jest bardzo dobrze zaplanowana, a w kilku przypadkach zaskakująca. Część zadań powoduje naprawdę mocną interakcję z historią, wyraźnie zwięszkając immersję gracza ze scenariuszem. Pokój nie jest trudny, choć nie w pełni liniowy.

  Obsługa House of Crime pozostawiła dobre wrażenie. Nie mamy zastrzeżeń, swoje zadania wykonała prawidłowo.

  "Nekromanta" to jeden z najlepszych pokoi we Wrocławiu. Wszystkie jego elementy prezentują bardzo wysoki poziom i nie mamy się do czego przyczepić. Z czystym sumieniem polecamy go każdemu. Ci, którzy nie lubią horrorów nie powinni się zbytnio martwić- House of Crime nie bez powodu daje wyraźne sygnały, że pokój jest przygodowym. Warto jednak zaznaczyć, że jest to przygoda w mrocznym klimacie.

 • Escape room Dooby Doo

  Dooby Doo
  Fox O'clock
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci i te wścibskie dzieciaki

  24.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Tajemnicze sprawy z udziałem duchów, strzyg i upiorów to nasza specjalność! Dlatego też postanowliśmy połączyć siły z ekipą Scooby'ego i wyruszyliśmy Wehikułem Tajemnic, by rozwiązać kolejną zagadkę- oczywiście z potworem w tle.

  Wystrój pokoju, choć nie pozbawiony skromnych umowności, to naprawdę solidna robota. Rekwizyty, dekoracje czy w końcu aranżacja zagadek, są przygotowane na wysokim poziomie i fajnie nawiązują do znanej kreskówki. Wraz ze znajomym podkładem muzycznym oraz fabułą, tworzy to specyficzny klimat, rodem z serialu. Wspominając o fabule- wyrazy szaunku za pewne rozwiązania, które sprawiają, że udział w historii jest bardziej autentyczny.

  Jak wspomniane wyżej, część czynności, które należy wykonać, zwiększają immersję ze scenariuszem. Ogólnie zagadki są spójne z tematyką i starają się angażować w różny sposób- nie tylko umsyłowo, ale też fizycznie. Jest ich sporo, a dodatkowo uwzględniając fakt, że pokój nie jest liniowy, śmiało można go zakwalifikować do trudniejszych, nawet jeśli pojedyncze zadania nie są bardzo wymagające.

  Obsługa bardzo sympatyczna i zaangażowana w rozgrywkę. W fajny sposób rozwiązano przekazanie części z zasad gry, włączając ten element już do samej historii.

  Podsumowując: "Dooby-Doo" to świetny scenariusz, który mimo drobnych niedoskonałości, trzyma wysoki poziom we wszystkich swoich aspektach, a w niektórych jest nawet wyjątkowy. Miłośnicy kreskówki powinni go uznać za pozycję obowiązkową. Dla pozostałych brak znajomości może ująć nieco z wrażeń, ale wciąż pozwoli się dobrze bawić. Zdecydowanie polecamy zabranie większej grupy, bo w przeciwnym razie 90 minut może okazać się czasem niewystarczającym.

 • Escape room Klątwa Skarbu Majów

  Klątwa Skarbu Majów
  Exit19.pl
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci w sercu starożytnej cywilizacji

  23.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Siedzieliśmy spokojnie w domu, oglądając wiadomości. Nic nie zapowiadało, że ten leniwy dzień miałby zostać w jakikolwiek sposób zakłócony. Do momentu, aż nie usłyszeliśmy o zaginięciu znanego archeologa, zajmującego się cywilizacją Majów. Drążąc temat, trafiliśmy na informacje dotyczące pradawnego skarbu- trzech serc, mających skrywać w sobie potężną moc. Nim nastał wieczór, byliśmy już w samolocie, w drodze do Ameryki Środkowej, by odszukać legendarny artefakt.

  Exit19 nie zawodzi- wystrój "Klątwy Skarbu Majów" to najwyższa półka. Zadbano tu o detale, tworząc bardzo autentycznie wyglądające wnętrze. W każdym rekwizycie widać pomysł i włożoną pracę. Rozgrywce towarzyszy też klimatyczny podkład dźwiękowy. Dzięki temu poszukiwania profesora stają się prawdziwą przygodą. Brakuje tu jedynie odrobinę bardziej rozbudowanej fabuły.

  Zagadki są bardzo dobrze dopracowane i bezbłędnie korelują z tematyką pokoju. W zdecydowanej większości opierają się na elektronice. Jest ich całkiem sporo przez co poziom trudności nieco się podnosi- żeby zdążyć w 60 minut trzeba uwijać się dość sprawnie.

  Obsługa Exit19 po raz kolejny wykazała się profesjonalnym podejściem i pozytywnym nastawieniem.

  "Klątwa Skarbu Majów" może nie robi takiego wrażenia jak "Obłęd" i ustępuje mu rozmachem, ale to wciąż świetnie przygotowany pokój, który jest jednym z jaśniejszych punktów na wrocławskiej mapie ER. Przez wzgląd na ilość zagadek polecamy wybrać się w 3-4 osoby. Zwłaszcza, że pokój nie jest liniowy. Dwuosobowe grupy mogą mieć problem, by zmieścić się w wyznaczonym czasie.

 • Escape room Duch kopalni

  Duch kopalni
  Time Of Mysteries
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci i tajemnicza historia z duchem w tle

  23.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Stara historia o zaginięciach górników i duchu, rzekomo biorącym udział w tych zdarzeniach, ściągnęła nas do zejścia do zamkniętej kopalni. Przez te kilkadziesiąt lat deski blokujące wejście obruszyły się i obluzowały. Dzięki temu udało się nam dostać do środka. Ku naszemy zaskoczeniu winda wciąż działała. Wcisnęliśmy przycisk i zjechaliśmy pod ziemię.

  Wystrój pokoju robi dobre wrażenie. Faktycznie przypomina podziemne korytarze, jest w tym całkiem autentyczny. Wyjątek stanowią drobne szczegóły w jednym z etapów rozgrywki, które są już trochę bardziej umowne, ale jako całość, dekoracje prezentują się naprawdę dobrze. Zadbano także o stosowne udźwiękowienie.

  [wymoderowano] Na uwagę zasługują urządzenia imitujące kopalniane, które wykorzystujemy w trakcie rozgrywki. Przy rozwiązywaniu zagadki zaginięcia górników przyda się spostrzegawczość. Bez tego pokój może być dość trudny.

  Obsługa pozytywna i rozmowna, widać było duże zaangażowanie w wizytę.

  "Duch Kopalni" to scenariusz dość oryginalny, jako że nie ma zbyt wielu pokoi o tematyce kopalnianej. Mimo, iż nazwa mogłaby na to wskazywać, absolutnie nie jest horrorem, więc Ci mniej lubiący scenariusze z elementami grozy mogą śmiało odwiedzać kopalnię.

 • Escape room Jumanji

  Jumanji
  HURRY UP
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci i niezwykła gra

  23.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Przeprowadzki bywają uciążliwe. Nie dość, że trzeba się nieźle namęczyć by przewieźć wszystkie swoje rzeczy, to jeszcze nierzadko bywa, że poprzedni lokatorzy twojego nowego domu zostawią także coś po sobie. Gdy dotarliśmy do swojego nowego lokum postanowiliśmy się po nim dokładnie rozejrzeć. Będąc na strychu zauważyliśmy dziwną skrzynię, a w niej grę planszową. Jako, że lubimy tego rodzaju rorywkę, zdecydowaliśmy zagrać partyjkę, przed rozpakowywaniem. I tak zaczęła się nasza niesamowita przygoda.

  Pokój Jumanji na wrocławskiej mapie figuruje już od dość dawna. Przebywając wewnątrz da się zauważyć wyraźne sygnały, że pokój ma kilka lat na karku. Nie chodzi tu nawet o jego zużycie co po prostu styl w jakim został stworzony. Nie znaczy to jednak, że pokój bardzo "odstaje" od swej młodszej konkurencji. Powiedzielibyśmy nawet, że w czasach swoich początków musiał robić niesamowite wrażenie. Wystrój jest całkiem estetyczny i klimatyczny, mimo pewnych umowności. Dekoracje są wykonane solidnie. W tle zaś przygrywa przygodowa muzyka.

  Sporo z zagadek korzysta z rozwiązań tradycyjnych i mechanicznych. Część działa w oparciu o elektronikę i po raz kolejny można się domyślić jak ten pokój musiał kiedyś zaskakiwać, jako że zadania i teraz potrafią sprawić niespodziankę. Ich rozwiązywanie jest satysfakcjonujące. Pokój należy do nietrudnych.

  Obsługa bardzo profesjonalna i życzliwa, a przede wszystkim pozytywna- czuć w niej naprawdę dużo pasji do ER.

  Jumanji to pokój, dla którego czas był łaskawy- zestarzał się bowiem godnie i potrafi być bardzo przyjemny nawet dla doświadczonej ekipy. Stali bywalcy ER powinni go odwiedzić w mniej licznym gronie, żeby zabawa nie skończyła się zbyt szybko. Dla początkujących będzie świetnym wyborem, żeby za bardzo się nie "rozbestwić", ale jednocześnie fantastycznie spędzić czas.

 • Escape room Wioska Smerfów

  Wioska Smerfów
  HURRY UP
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci na ratunek Smerfom

  20.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

  Z dzieciństwa przyzwyczajeni byliśmy, że gdy chcieliśmy zobaczyć Smerfów las, przed ekran śpieszyliśmy wraz z wybiciem godziny 19:00. Tym większe było nasze zaskoczenie, gdy okazało się, że odnaleźliśmy wejście do prawdziwej wioski niebieskich ludzików. Ta jednak okazała się być w niemałym kryzysie. Zły Gargamel zbliżał się wielkimi krokami, by podjąć kolejną próbę schwytania Smerfów.

  Wystrój pokoju jest bardzo bajkowy i świetnie odwzorowuje fragment smerfnej osady. Odnajdujemy tu sporo rekwizytów, które nawiązują do popularnej wieczorynki. Udźwiękowienie scenariusza także robi dobrą robotę i nie mamy na myśli jedynie podkładu muzycznego, ale także pozostałe odgłosy. Miłym akcentem są pewne dodatkowe efekty, które uwzględniono w rozgrywce.

  Zagadki, które musimy rozwiązać, by ocalić Smerfy przed Gargamelem, są dobrze przemyślane i różnorodne. Jest tu sporo kłódek, ale także niemało dobrze wykorzystanej elektroniki czy kilka zadań manualnych. Pokój należy raczej do tych łatwych.

  Obsługa bardzo sympatyczna i z dużym zapasem pozytywnej energii. Bardzo dziękujemy za życzliwe podejście i pomoc przy naprawieniu naszej ewidentnej pomyłki.

  "Wioska Smerfów" to bardzo dobry scenariusz, w którym wszystko się ze sobą zgadza. Jest dość nieduży, przez co lepiej go przechodzić w mniejszym gronie. Na pewno będzie świetnym wyborem dla początkujących czy rodzin z dziećmi. Polecamy.

 • Escape room Peron 9 i 3/4

  Peron 9 i 3/4
  Trap Jungle
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci śladami Pottera

  20.04.2019 | data wizyty: 08.03.2019

  Cyrk Kamiennych Braci w dowód swoich zasług otrzymał pewien tajemniczy list. Pochodził on wprost ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Zazwyczaj otrzymywały go dzieci w wieku 11 lat, więc już w sumie straciliśmy nadzieję, że to zaproszenie do nas dotrze. Ale oto biała sowa, po wielu perturbacjach, przyfrunęła wprost pod nasz dom i wręczyła nam ów magiczny dokument.

  Na wstępie musimy przyznać, że żaden z nas nigdy nie przeczytał ani jednej strony z książek o przygodach Harrego Pottera, że już o oglądaniu filmów nie wspomnimy. Dlatego nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile i jakie zawarto w nim smaczki czy nawiązania do tego uniwersum. Jesteśmy jednak w stanie ocenić poziom wykonania ER, a ten został przygotowany naprawdę solidnie. Wystrój robi spore wrażenie zacząwszy od dekoracji, poprzez układu pomieszczeń, a na rekwizytach skończywszy. Tajemniczy, magiczny klimat jest tutaj mocno wyczuwalny, a potęguje go odpowiednio dobrane podkład dźwiękowy oraz oświetlenie.

  Peron 9 i 3/4 został wyposażony w pokaźną ilość zróżnicowanych zagadek, których tematyka i rozwiązania bardzo dobrze współgrają z klimatem ER. Uświadczymy tutaj sporo nowoczesnych rozwiązań elektronicznych, wykorzystanych w taki sposób, że momentami faktycznie można poczuć się jak młody adept magii, rzucający zaklęcia. Pokój nie jest bardzo liniowy, co przy dużej ilości zadań sprawia, że warto się do niego wybrać w jak największym składzie. Ogólnie poziom trudności jest dobrze wyważony i dostosowany do czasy zabawy.

  Obsługa jak przy poprzedniej naszej wizycie w Trap Jungle spisała się bardzo dobrze tak od strony profesjonalnej jak i prywatnej.

  Podsumowując "Peron 9 i 3/4" jest bardzo udanym ER z ciekawym klimatem i dużą ilością interesujących zagadek i rozwiązań. Śmiało możemy go polecić wszystkim fanom pokoi ucieczek, nie tylko wielbicielom Pottera.

 • Escape room Tajemnica Backsville

  Tajemnica Backsville
  Outroom
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci i straszna prawda

  05.04.2019 | data wizyty: 08.03.2019

  Każde nieduże miasteczko skrywa jakąś tajemnicę - dotyczącą jej mieszkańców czy zdarzeń. Nie inaczej było z Backsville. Choć może jednak inaczej - tajemnica tego miejsca była bardziej mroczna i przerażająca niż pozostałe. Dotyczyła śmierci 19 osób, które w niewyjaśnionych okolicznościach straciły życie w jednym z domów przy głównej ulicy. Musieliśmy sprawdzić co się za tym kryło.

  Pokój nie należy do największych, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że należy raczej do tych mniejszych. Nie przeszkodziło to jednak w zbudowaniu dość wyrazistej historii. Choć nie odkrywamy bardzo wielu z jej kart to jednak tworzy ona dobrze wyczuwalny klimat, który jest odpowiednio podkreślany wystrojem pokoju. Nie jest on może bardzo bogaty, ale aranżacja tworzy dobrą atmosferę. Tak samo jak udźwiękowienie.

  Zagadki mieszają w sobie rozwiązania tradycyjne i elektroniczne. Nawiązują one do fabuły pokoju i w kilku miejscach potrafią zaskoczyć. Zadania są średnio trudne.

  Do obsługi nie mamy zastrzeżeń. Było naprawdę w porządku.

  "Tajemnica Backsville" to pokój, który mimo niewielkiej powierzchni potrafi zaskoczyć. Będzie dobrym wyborem dla graczy, którzy nie lubią przeszukiwać każdego zakamarka pokoju - scenariusz raczej stroni od konieczności wykazywania się spostrzegawczością. Kilka z zadań jest bardziej skomplikowanych, więc pokój polecamy trochę bardziej doświadczonym grupom, najlepiej jednak ograniczając się do 2-3 graczy. Początkujący mogą wybrać się większą ekipą, jeśli nie będzie im przeszkadzać ograniczona przestrzeń.

 • Escape room Fantazja

  Fantazja
  Piwnica Quest
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci i dziwny sen

  05.04.2019 | data wizyty: 08.03.2019

  Wystrój pokoju jest schludny, ale jednocześnie raczej prosty. Nie widać w nim większej fantazyjności. Ani przed wejściem do pokoju, ani w trakcie rozgrywki nie poznajemy i nie doświadczamy głębszej historii. Jest to zarysowane na wstępie, ale nic ponadto. Cierpi na tym klimat pokoju, który jest po prostu mało wyrazisty. Rozgrywkę uprzyjemnia jednak podkład muzyczny, który stanowi miłe tło.

  Zagadki na szczęście są już bardziej jakieś. Rozwiązuje się je dość przyjemnie. Napotykamy tu sporo tradycyjnych rozwiązań z wykorzystaniem kłódek i kodów, jest też odrobina elektroniki. Pokój jest łatwy.

  Obsługa spisała się dobrze.

  "Fantazja" to prosty pokój- zarówno w swojej formie jak i treści. Dla początkujących będzie dobrym wyborem, żeby w nieskomplikowany sposób zaznajomić się z tematem i nabrać nieco doświadczenia. Zaawansowani wizytę w "Fantazji" powinni potraktować w charakterze rozgrzewki przed kolejnymi scenariuszami.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 22 23 24
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM