Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Cyrk Kamiennych Braci
 • Escape room Świątynia Majów

  Świątynia Majów
  The Locked Room
  Nowy Sącz

  Cyrk Kamiennych Braci i zagadka starożytnej cywilizacji

  15.10.2018 | data wizyty: 08.09.2018

  Cyrk Kamiennych Braci udał się na kolejną niebezpieczną wyprawę. Przedzierając się przez samo serce środkowoamerykańskiej dżungli, upalnej, pełnej komarów, dzikich zwierząt oraz innych niebezpieczeństw, trafiliśmy wreszcie na pozostałości dawnej cywilizacji. Oto przed nami stała potężna świątynia majów.

  Wystrój pokoju jest przygotowany solidnie. Przestrzeń jest dobrze zagospodarowana, dekoracje ładnie wykonane, a klimat fajnie potęgowany przez oświetlenie. W żadnym jednak aspekcie wizualna strona pokoju nie wybija się ponad znane nam dotychczas standardy.

  Zagadki stanowią dość mocny punkt pokoju. Mamy tutaj do czynienia zarówno z rozwiązaniami tradycyjnymi, jak i elektroniką. Zadania i ich solucje są dobrze dopasowane do tematyki pokoju, a poziom trudności odpowiednio wyważony. Pokój nie jest liniowy, co również jest plusem, zwłaszcza przy zabawie w większym gronie.

  Obsługa zaprezentowała się od bardzo dobrej strony. Było sympatycznie, a i w kwiestii technicznej też nie mamy się do czego przyczepić.

  Podsumowując, "Świątynia Majów", to dobry pokój, który zarówno pod względem wykonania jak i zagadek prezentuje solidny poziom. Myślimy, że będzie on fajną opcją dla początkujących. Doświadczeni gracze też nie powinni wyjść zawiedzeni, choć na jakieś większe zachwyty raczej nie mają co liczyć.

 • Escape room Mroczna Puszcza

  Mroczna Puszcza
  4Fun Escape Room Nowy Sącz
  Nowy Sącz

  Cyrk Kamiennych Braci zagubiony w mrocznym lesie

  15.10.2018 | data wizyty: 08.09.2018

  Gęsty las, gdzieś na skraju niczego. Słońce już dawno zaszło za horyzont, podniosła się mgła. Już od kilku godzin próbowaliśmy
  wydostać się z tego przeklętego miejsca. Czas przynosił tylko kolejne godziny bezsensownego marszu. Nie mieliśmy już więcej wątpliwości-
  by opuścić Mroczną Puszczę trzeba było pokonać coś więcej niż tylko odległość.

  Wystrój pokoju jest całkiem ciekawy i przygotowany z pomysłem. Rekwizyty i dekoracje dobrze wpływają na budowany klimat,
  choć mogłoby być ich nieco więcej. Grze towarzyszy dobrze dobrany podkład dżwiękowy, który w naszym przypadku niestety lekko
  szwankował. Powierzchnia i przestrzeń została za to wykorzystana efektywnie i dość efektownie.

  Zagadki. "Mroczna Puszcza" posiada ich umiarkowaną ilość. Mimo to scenariusz stawia niemałe wyzwanie, zwłaszcza w kwestii
  spostrzegawczości, bo wiele zagadek opiera się właśnie na niej. W pokoju przeważają rozwiązania tradycyjne, z wykorzystaniem
  kłódek. W niektórych wykorzystano również elektronikę.

  Obsługa spisała się dobrze, była bardzo miła i chętna do rozmowy na temat branży.

  "Mroczna Puszcza" to jak dotąd najlepiej wykonany scenariusz firmy 4fun, wyciągając średnią ze wszystkich elementów scenariusza.
  Przyda się w nim dobra spostrzegawczość i większe doświadczenie. Dla początkujących ten pokój może okazać się zbyt wymagający.

 • Escape room Tunele pod miastem

  Tunele pod miastem
  Quest Cage Centrum
  Katowice

  Cyrk Kamiennych Braci w tajmeniczych podziemiach

  06.09.2018 | data wizyty: 15.08.2018

  Clue Town to doprawdy niesamowite miejsce. Gdy po serii niespodzianek, jakie zaserwowało miasteczko, myślisz, że nic cię już nie zaskoczy, to pojawia się kolejna tajemnica czy zawiła intryga. Jedna z nich zaprowadziła nas do sieci tuneli biegnących pod miastem. To tam mieliśmy wykonać nasze kolejne zadanie.

  Wystrój pokoju jest dość surowy, ale uwzględniając tematykę nie ma się temu co dziwić. Warto jednak zwrócić uwagę na zagospodarowanie przestrzeni, które zostało świetnie przemyślane i wykonane. To w dużej mierze buduje klimat i sprawia, że gra staje się poniekąd wyjątkowa. Podczas przechodzenia pokoju natrafimy też na kilka ciekawych elementów, w tym i takich, które w humorystyczny sposób puszczają oko do graczy.
  Na plus należy także zaliczyć konsekwencję w kreowanej fabule, która nawiązuje do innych pokoi Quest Cage Centrum.

  Zdecydowana większość zagadek i zadań opiera się na rozwiązaniach analogowych. Poza kłódkami, szyframi i zamkami natrafiamy jednak na zadania manualne w tym i takie, które nadają wyzwaniu bardziej autentyczny charakter (do czego Quest Cage zdążył nas już przyzwyczaić). Całość uzupełniona jest niewielką dawką elektroniki. Pokój nie jest trudny. Na pewno jednak przyda się spostrzegawczość. Potwierdzamy także, że tunele wymagają większej aktywności fizycznej niż większość ER.

  Obsługa w Quest Cage to jak zawsze wysoka półka w kwestii zaangażowania, kontaktu i pozytywności. Mocny punkt tej firmy.

  "Tunele pod miastem" to dość oryginalny scenariusz. Głównie wpływa na to sposób zagospodarowania przestrzeni, co jak najbardziej powinny docenić doświadczone ekipy. Pokój nie jest trudny i dlatego początkujący powinni sobie z nim poradzić.

 • Escape room Upiorny Teatrzyk Lalek

  Upiorny Teatrzyk Lalek
  No Exit Room Katowice
  Katowice

  Cyrk Kamiennych Braci i niecodzienny spektakl

  06.09.2018 | data wizyty: 15.08.2018

  Podczas naszego niedawnego wypadu do Katowic nie zdążyliśmy na ostatni autobus powrotny do Krakowa. Nie mogąc znaleźć wyjścia z tej sytuacji zaczęliśmy się błąkać bez celu po ulicach miasta. Nawet nie spostrzegliśmy kiedy zapuściliśmy się w pewien niezamieszkały fragment metropolii. Przechadzając się ciemnymi, zdewastowanymi ulicami trafiliśmy do jednego z zaułków. Chcieliśmy zawrócić do głównej ulicy, gdy nagle usłyszeliśmy tajemniczą melodyjkę, a z wnęki, między blokami, naszych oczu zaczęły dobiegać migające światełka. Kurtyna szła w górę, mieliśmy rzadką okazję uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu. W tym opuszczonym zaułku Upiorny Teatrzyk Lalek zaczynał właśnie następny pokaz.

  Twórcy pokoju po raz kolejny udowodnili, jak dobrze można wykorzystać niewielką przestrzeń i rewelacyjnie urządzić pomieszczenie w ich własnym minimalistycznym stylu. Teatrzyk lalek jest przygotowany z pomysłem i jest bardzo estetyczny, a oświetlenie i podkład dźwiękowy dodatkowo potęguje klimat. Pomysł i podejście do tematu są oryginalne i widać, że włożono w projekt dużo serca. Tego właśnie oczekiwaliśmy po pokoju twórców "Kaplicy Księdza Leona".

  Zagadki jak przystało na No Exit Room również są oryginalne i świetnie dopasowane do tematyki pokoju. Elektronika dobrze współgra tutaj z tradycyjnymi rozwiązaniami, a znajdywanie solucji do zadań sprawia dużo satysfakcji. Poziom trudności jest dobrze wyważony. Starzy wyjadacze mogą w paru miejscach napotkać wyzwanie, ale nowicjusze też nie są bez szans i po paru podpowiedziach powinni poradzić sobie z przygotowanymi przez twórców łamigłówkami.

  Obsługa była bardzo miła i profesjonalna, co tylko dopełnia ogólnego dobrego wrażenia, jakie ten ER po sobie pozostawił.

  Podsumowując, "Upiorny Teatrzyk Lalek" nie zawiódł naszych oczekiwań. Po raz kolejny otrzymaliśmy bardzo ciekawy, klimatyczny i oryginalny pokój wykonany w niepowtarzalnym stylu firmy No Exit Room. Polecamy wszystkim.

 • Escape room Winiarnia

  Winiarnia
  Escape Room Katowice
  Katowice

  Cyrk Kamiennych Braci i nietypowe zlecenie

  06.09.2018 | data wizyty: 15.08.2018

  Regularne mierzenie się z siłami zła odcisnęło na nas pewne piętno. Ciężkie doświadczenia oraz chęć szybkiego wzbogacenia się sprawiły, że zdecydowaliśmy się zejść na przestępczą ścieżkę. Człowiek, który zwrócił się do nas ze zleceniem, zaufał naszym umiejętnościom łamania szyfrów, otwierania skrzyń i drzwi. Zadanie, które otrzymaliśmy było ciekawe- człowiek ów zechciał stać się posiadaczem receptury na najlepsze wino świata. Cena nie grała dla niego roli, co tylko ułatwiło nam decyzję. I tak weszliśmy do winiarni.

  Wystrój pokoju przygotowany jest solidnie, znajduje się w nim sporo rekwizytów nawiązujących do tematyki. Jest jednak kilka elementów, których wykonanie mogłoby być bardziej autentyczne. Grze towarzyszy przyjemna muzyka z dawnych lat. W kwestii powierzchni "Winiarnia" jest zdecydowanie scenariuszem dużym. Przestrzeń zagospodarowano z pomysłem.

  Zagadki Winiarni są w wyraźnej większości analogowe, elektroniki jest bardzo niewiele. Głównie należy pokonać zamki i szyfry kłódek, których tutaj jest sporo. Brakuje za to jakichś bardziej efektownych czy oryginalnych rozwiązań. Pokój jest nieliniowy, co w połączeniu z powierzchnią i ilością zagadek powoduje, że ukończenie go jest zadaniem trudnym, jeśli nie bardzo trudnym.

  Obsługa spisała się bardzo dobrze. Widać było zaangażowanie we wprowadzaniu grupy. Ciekawie też rozwiązano pewien element regulaminu, który tutaj stanowi niejako część scenariusza.

  "Winiarnia" to całkiem ciekawa propozycja, której jednak zabrakło błysku. Poszczególne elementy prezentują się solidnie i większość ekip powinna bawić się dobrze, wykradając recepturę. Zdecydowanie jednak polecamy wizytę w większej grupie- w przeciwnym wypadku może być naprawdę ciężko.

 • Escape room Projekt Rubin

  Projekt Rubin
  Furia - Centrum Gier Fabularnych
  Dąbrowa Górnicza

  Cyrk Kamiennych Braci zdobywa Rubin

  06.09.2018 | data wizyty: 15.08.2018

  Rubin- tajemniczy projekt, którego efekty mogły wpłynąć na losy nie tylko Polski, ale i całego świata. Nie wiedzieliśmy czym był, ani jakie mógł mieć zastosowanie. Wiedzieliśmy jednak, że nasz zleceniodawca określił jasno nasze zadanie- mieliśmy zdobyć "Rubin".

  Projekt "Rubin" to nie jest escape room. Choć założenie jest właściwe takie samo- by w określonym czasie wydostać się z miejsca gry- to cała rozgrywka już nieco odbiega od tego do czego przyzwyczaiły nas ER. Jest to bardziej fabularna gra eksploracyjna, gdzie głównie poznajemy historię przemierzając kolejne pomieszczenia opuszczonego budynku, czasem tylko rozwiązując zagadki. Pomysł jest na pewno świeży i oryginalny. Zwiedzanie obiektu jest całkiem klimatyczne, a sama fabuła dość ciekawa i rozwijana na bieżąco. Szkoda jednak, że kolejne jej wątki poznajemy w ten sam sposób. Urozmaicenie tego elementu na pewno wpłynęłoby pozytywnie na odbiór scenariusza.

  Zagadki, jak już wspomnieliśmy, nie są tutaj istotą zabawy, a jedynie dodatkiem. Jest ich mało, choć warto wspomnieć, że twórcy wyposażyli obiekt w dodatkowe łamigłówki, które wyraźnie zwiększają ilość zadań. Te jednak nie są związane z fabułą. Do wykonywania zadań i poznawania historii zostajemy wyposażeni w specjalny sprzęt, który nam to umożliwia. Jest to całkiem
  ciekawy pomysł.

  Obsługa spisała się bardzo dobrze, nie mamy żadnych zastrzeżeń.

  Podsumowując: Projekt "Rubin" to rodzaj rozrywki, który nawiązuje do ER, a trochę także do Domów Strachu. Jest to jednak inny rodzaj gry, o bardzo ciekawej koncepcji. Według nas scenariusz ten jest mimo wszystko trochę zbyt mało urozmaicony pod względem czynności, które trzeba wykonywać, a także zbyt "pusty" jeśli chodzi o zawartość. Widzimy jednak duży potencjał i jeśli uda się go rozwinąć to możemy mieć naprawdę mocną atrakcję.

 • Escape room Dormitorium Likantropa (Sypialnia Wilkołaka)

  Dormitorium Likantropa (Sypialnia Wilkołaka)
  Tajemnicze Domostwo
  Częstochowa

  Cyrk Kamiennych Braci na terytorium bestii

  21.08.2018 | data wizyty: 04.08.2018

  W drodze powrotnej z Olsztyna śląskiego przejeżdżając przez jeden z okolicznych lasów, zepsuł nam się samochód. Słońce już jakiś czas temu schowało się nad horyzontem i dookoła nas zapanowała nieprzenikniona ciemność. Jedynie jasna, srebrna tarcza księżyca w pełni oświetlała nam nieco drogę, kiedy ruszyliśmy przez gęsty las w poszukiwaniu jakiegoś schronienia. W pewnym momencie niespodziewanie pojawiła się mgła, a kiedy pod jednym z drzew znaleźliśmy zdewastowane pozostałości czyjegoś obozowiska, w oddali usłyszeliśmy wycie wilka...

  Wystrój pokoju został fajnie wykonany i przygotowany z pomysłem. Niezbyt duża przestrzeń została zagospodarowana w taki sposób, aby tworzyć jak najbardziej autentyczne wrażenie, a przy tym zawierać dodatkowe atrakcje i niespodzianki dla odwiedzających. Podkład dźwiękowy i efekty specjalne dopełniają pozytywnego wrażenia.

  Zadania jakie przygotowali dla nas twórcy są ciekawe, odpowiednio zróżnicowane i dobrze osadzone w tematyce pokoju. Elektronika i rozwiązania analogowe dobrze tutaj ze sobą współgrają. Podczas zabawy na pewno przyda się duża spostrzegawczość, gdyż niejedna zagadka właśnie na tym bazuje, a ograniczona ilość światła i elementy wystroju dość skutecznie ograniczają widoczność. Naszym zdaniem dobrym rozwiązaniem by było wyposażyć wszystkich graczy w latarki, aby uniknąć sytuacji, że jeden robi, a reszta się patrzy. Poziom trudności jest dość dobrze wyważony. Przy rozwiązywaniu zagadek doświadczenie na pewno się przyda, ale i dla początkujących pokój jest "do przejścia".

  Obsługa oczywiście spisała się bardzo dobrze. Zadbano o odpowiednie wprowadzenie, jak i dodatkowe atrakcje podczas zabawy oraz miłą rozmowę po wyjściu z pokoju.

  Podsumowując, "Sypialnia Wilkołaka", to bardzo dobry scenariusz, który mimo paru lat na karku nadal ma predyspozycje żeby się podobać. Tematyka jest dość oryginalna, a pomieszczenia wykonane tak, że raczej są odporne na upływ czasu. Choć nie jest to żaden wybitny ER, bawiliśmy się w nim naprawdę dobrze i z czystym sercem polecamy każdemu fanowi pokoi ucieczek, zwłaszcza tym lubiącym mroczne klimaty.

 • Escape room Komnata Białej Damy

  Komnata Białej Damy
  Tajemnicze Domostwo
  Częstochowa

  Cyrk Kamiennych Braci i Pani w białym welonie

  21.08.2018 | data wizyty: 04.08.2018

  W Olsztynie pod Częstochową od pokoleń opowiadana jest pewna legenda. Mówi ona o duchu kobiety, zjawie, snującej się po tutejszym zamku. Będąc miłośnikami opowieści o duchach oraz amatorami mocnych wrażeń, wybraliśmy się do tego nawiedzonego
  miejsca, by na własne oczy ujrzeć Białą Damę.

  Wystrój "Komnaty Białej Damy" jest dość prosty- to raczej zwykły, staromodny pokój mieszkalny, o tematycznej kolorystyce. Nie znaczy to, że pokój jest brzydki. Poszczególne elementy: rekwizyty, dekoracje, umeblowanie wzbudzają raczej pozytywne
  odczucia, ale niczym nie zachwycają. Grze towarzyszy przyjemna muzyka.

  Zagadki jakie trzeba rozwiązać, by opuścić komnatę Białej Damy, są zarówno tradycyjne jak i elektroniczne. Samych zadań zbyt dużo nie ma, nie są także bardzo wymagające.

  Obsługa swoje zadania wykonała bardzo dobrze, nie mamy do jej pracy żadnych zastrzeżeń.

  "Komnata Białej Damy" to dość ciekawy scenariusz, który jednak na żadnym polu się nie wybija. Przez mało wymagający poziom trudności nadaje się raczej dla mniej doświadczonych ekip. Starzy wyjadacze powinni przejść przez niego bez żadnych problemów.

 • Escape room Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

  Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną
  Tajemnicze Domostwo
  Częstochowa

  Cyrk Kamiennych Braci w samym środku rzezi

  19.08.2018 | data wizyty: 04.08.2018

  Zmęczeni drogą, borykając się z awarią samochodu, postanowiliśmy zatrzymać się przy starym domu, znajdującym się na uboczu i poszukać pomocy u mieszkańców. Gdy zapukaliśmy, drzwi skrzypnęły i uchyliły się nieśmiało. Jednak po drugiej stronie nikogo
  nie dostrzegliśmy. Weszliśmy do środka, ale wszystko wskazywało na to, że nikt nie zamieszkuje tego domostwa. Zrezygnowani postanowiliśmy wrócić do samochodu. Drzwi, którymi weszliśmy były jednak zamknięte, a my zdaliśmy sobie sprawę z tego, że budynek wcale nie jest opuszczony.

  Wystrój pokoju został przygotowany z dużą starannością. Rekwizyty i dekoracje fajnie wypełniają przestrzeń. Część z nich jest niesamowicie pomysłowa i fantastycznie podkręca klimat. Jakość ich wykonania to absolutnie najwyższa półka. Zabawie towarzyszy dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa, momentami jednak odrobinę zbyt głośno puszczona.

  Zagadki mają mieszaną formę- znajdziemy tu rozwiązania i tradycyjne i elektroniczne. Niektóre są bardzo oryginalne, których do tej pory nie spotkaliśmy w żadnym innym ER. Zadania generalnie są powiązane z fabułą pokoju, choć drobne wyjątki się znajdą. Poziom trudności jest wysoki, głównie przez wzgląd na jedną dość złożoną zagadkę.

  Obsługa była bardzo sympatyczna i skora do rozmowy. Dobrze czuliśmy się podczas naszego pobytu w recepcji, kontakt przy przechodzeniu pokoju także był dobry.

  Podsumowując- "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną" to bardzo dobry scenariusz, jeden z najciekawszych spośród osadzonych w klimatach gore. Jego największym atutem są doskonałe elementy dekoracji i zagadek, które klimat windują mocno w górę. Pokój polecamy przede wszystkim miłośnikom horrorów i mocnych wrażeń oraz grupom doświadczonym. Dla początkujących może się
  okazać zbyt wymagający.

 • Escape room Gabinet Osobliwości

  Gabinet Osobliwości
  Dom Tajemnic
  Częstochowa

  Cyrk Kamiennych Braci zwiedza niezwykłą wystawę

  10.08.2018 | data wizyty: 04.08.2018

  Przechadzając się ulicami XIX-sto wiecznej Częstochowy zauważyliśmy tłum ludzi kotłujących się przy Placu Biegańskiego. Zapytaliśmy przechodnia o co chodzi. Odpowiedział nam, że do miasta przyjechała niezwykła wystawa. Zaciekawieni, przedzierając się przez tłum zbliżyliśmy się do wejścia do namiotu, gdzie elegancki jegomość w cylindrze zachęcał do odwiedzenia jego wystawy "cudów i niezwykłości zebranych z całego świata". Żeby wejść do gabinetu osobliwości, wystarczyło kupić bilet. Wyjście natomiast okazało się o wiele trudniejszym zadaniem.

  Wystrój gabinetu osobliwości, jak i układ pomieszczeń zasługują na duże słowa uznania. ER jest przygotowany z pomysłem, zadbano w nim o odpowiednie rekwizyty i mechanizmy, tworzące świetny klimat wystawy niezwykłości z przełomu XIX i XX wieku. Całości dopełnia nastrojowe oświetlenie oraz dobrze dobrany podkład dźwiękowy.

  Zagadki stoją również na wysokim poziomie. Bardzo fajnie łącza się z tematyką pokoju. Zastosowano tutaj zarówno rozwiązania tradycyjne jak i elektronikę. Wszystko użyte jest z pomysłem, a rozwiązywanie kolejnych zadań sprawia przyjemność. Poziom trudności jest dobrze wyważony, co czyni ten pokój dość uniwersalnym.

  Obsługa jak zwykle spisała się bardzo dobrze. Nie mamy żadnych zastrzeżeń do jej pracy.

  Podsumowując, "Gabinet Osobliwości", to bardzo ciekawy scenariusz przygodowy z lekką nutką grozy. Ma bardzo fajny klimat, a zastosowane przy zagadkach rozwiązania bardzo dobrze z nim współgrają. Polecamy wszystkim fanom ER. Dla osób, które nie są fanami horrorów, jest to najlepsza opcja w Częstochowie i okolicach.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 18 19 20
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM