Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Cyrk Kamiennych Braci
 • Escape room Coś

  Coś
  Black Box
  Poznań

  Cyrk Kamiennych Braci i czerwony balonik

  04.02.2019 | data wizyty: 11.01.2019

  Zdarzyło się tak, że w pewien ponury, deszczowy dzień zaginął nasz mały braciszek. Mówił, że idzie puszczać papierowe łódki na wodzie. Wypytując sąsiadów udało nam się ustalić, że chłopiec po raz ostatni widziany był w pobliżu studzienki kanalizacyjnej. Tam znaleziono też charakterystyczny czerwony balonik. Nie był to pierwszy przypadek zniknięcia dziecka w tej okolicy, a wszystkie ślady urywały się właśnie w pobliżu kanałów. Tam się udaliśmy nie bacząc na ostrzeżenie jednego ze starszych mieszkańców okolicy, które brzmiało: "Uważajcie. Tam na dole wszyscy pływają."

  Na wstępie od razu musimy pochwalić obsługę, za zbudowanie genialnego klimatu już od naszego wejścia do lokalu. Wprowadzenie do gry było zdecydowanie jednym z najlepszych z jakimi mieliśmy do czynienia, jeśli nie najlepszym w ogóle. Dalej przenieśliśmy się do horroru znanego z jednego z naszych ulubionych filmów z dzieciństwa. Wystrój ER był bardzo solidny, a im dalej tym robił większe wrażenie. Jest to jeden z najlepiej poprowadzonych scenariuszy z jakimi się spotkaliśmy. Wszystko było potęgowane przez odpowiednie oświetlenie i podkład muzyczny. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji, które przygotowali dla nas twórcy.

  Zagadki były ciekawe, dobrze współgrały ze scenariuszem i pasowały do klimatu. Zadania były zróżnicowane. Głównie analogowe, ale nie zabrakło też rozwiązań elektronicznych. Pokój nie należał do bardzo liniowych i można było poświęcić uwagę jednocześnie więcej niż jednej zagadce.

  Obsługa, jak już wyżej wspomnieliśmy spisała się na medal. Klimat jaki zbudowali utrzymywał się od wejścia do lokalu aż do końca zabawy, a napięcie z każdą chwilą rosło. Możemy śmiało postawić obsługę z firmy Black Box jako wzór do naśladowania dla innych ER.

  Podsumowując, "Coś", to rewelacyjny scenariusz, który z całą pewnością znajdzie się w naszym osobistym Top 3 w Poznaniu oraz w Top 10 w Polsce. Polecamy wszystkim. Dla fanów mrocznych klimatów oraz filmu "To" jest on pozycją bezwzględnie obowiązkową.

 • Escape room Tajemnice Templariuszy

  Tajemnice Templariuszy
  Twierdza Tajemnic
  Poznań

  Cyrk Kamiennych Braci i sekret legendarnego zakonu

  04.02.2019 | data wizyty: 11.01.2019

  Zakon Templariuszy, o nim krążą legendy. Podobno w murach średniowiecznej warowni ukryty jest tajemniczy skarb, którego rycerze strzegli przez stulecia. Po wielu miesiącach poszukiwań wreszcie udało nam się odszukać wejście do podziemi zamku. Szybko przekonaliśmy się, że była to dopiero pierwsza przeszkoda.

  Tajemnice Templariuszy, to jeden ze starszych, działających w Poznaniu pokoi. Choć na wielki przepych nie ma co liczyć, przestrzeń została nieźle zagospodarowana. Natrafimy tutaj na sporo ręcznie robionych rekwizytów, które dobrze pasują do klimatu pokoju. Ogólnie jest solidnie i estetycznie.

  Zagadki są mocną stroną tego scenariusza. Tak jak podano w opisie pokoju, nie ma tutaj kłódek szyfrowych, które nie zgadzałyby się ze średniowieczną tematyką. Sporo mechanizmów to ręczna robota, za co twórcom należą się pochwały. Pokój jest w głównej mierze analogowy, ale znalazło się też miejsce dla dobrze ukrytej elektroniki. Poziom trudności oceniamy na średni.

  Obsługa pokazała się z dobrej strony. Było sympatycznie i profesjonalnie.

  Podsumowując, "Tajemnice Templariuszy", to solidny scenariusz, który może pochwalić się ciekawymi zagadkami i niestandardowymi rozwiązaniami technicznymi. Polecamy wszystkim lubiącym tematykę. Mniej doświadczeni lepiej, żeby wybrali się w nieco większym gronie.

 • Escape room Świat bajek

  Świat bajek
  Escape Me
  Poznań

  Cyrk Kamiennych Braci i powrót do dzieciństwa

  03.02.2019 | data wizyty: 11.01.2019

  Podróż do Poznania wymagała od nas pobudki w środku nocy oraz wielu godzin spędzonych w pociągu. To
  wszystko sprawiło, że podczas odwiedzania tamtejszych ER zrobiliśmy się bardzo senni. I tak, zapadając
  w sen, przenieśliśmy się w Świat Bajek Disneya.

  Wystrój pokoju rzeczywiście nawiązuje do animacji ze słynnego studia. Jest wykonany estetycznie i z pomysłem,
  aczkolwiek potencjał nie został w pełni wykorzystany. Dekoracje nie trzymają też równego poziomu przez całą
  rozgrywkę. Na uwagę natomiast zasługuje podkład muzyczny, który wykorzystuje znane utwory z rysunkowych
  historii.

  Zagadki wykorzystują rozwiązania zarówno tradycyjne, jak mechaniczne czy elektroniczne. Jest tu trochę
  klasycznych kłódek, ale nie zabrakło miejsca na ciekawsze systemy. Niektóre oryginalne, angażujące i
  naprawdę satysfakcjonujące. Poziom trudności nie jest bardzo wysoki. Niemniej jednak w Świecie Bajek
  można znaleźć zadania, które wymagać będą poświęcenia chwili na wykonanie.

  Obsługę oceniamy pozytywnie, nie mamy zastrzeżeń.

  "Świat Bajek" to pokój bez przepychu czy wielkiej powierzchni. Mimo to przechodzenie go jest przyjemne.
  Choć nazwa może na to nie wskazywać, jest scenariuszem uniwersalnym. Zarówno dzieci jak i dorośli powinni
  poczuć związek z tematyką. Dla nowicjuszy będzie na pewno wyborem przystępnym. Doświadczeni mogą w jednym
  czy dwóch miejscach poczuć się zaskoczeni, ale raczej nie będą mieć większych trudności z ukończeniem
  rozgrywki w wyznaczonym czasie.

 • Escape room Sala Tortur

  Sala Tortur
  Key To Be Free
  Poznań

  Cyrk Kamiennych Braci wśród narzędzi tortur

  03.02.2019 | data wizyty: 11.01.2019

  Obudził nas chrzęst stalowych łańcuchów. Wokół było ciemno i głucho (nie licząc łańcuchów). Rozejrzeliśmy
  się po pomieszczeniu, w którym się znaleźliśmy. Otoczenie nie pozostawiało złudzeń - trafiliśmy do
  średniowiecznej sali tortur.

  Wystrój pokoju jest całkiem niezły, większość rekwizytów wygląda autentycznie. Nie uniknięto jednak kilku
  umowności, nie ukryto także stałych elementów zwykłego pokoju jak np. kaloryfer. Brak podkładu dźwiękowego
  czy rozbudowania fabuły pokoju powoduje, że klimat nie jest jakoś mocno wyśrubowany.

  Zagadki, które należy rozwiązać by opuścić salę tortur są dość przystępne. W głównej mierze są to rozwiązania
  tradycyjne i analogowe. W pokoju wykorzystano też trochę elektroniki. Wykonywanie zadań jest dość satysfakcjonujące. Niestety nie wszystkie są dobrze dopasowane do tematyki pomieszczenia.

  Obsługa spisała się dobrze, nie mamy nic do zarzucenia.

  Podsumowując- Sala Tortur to raczej klasyczny pokój. Widać, że nie jest scenariuszem najmłodszym i nie
  chodzi o zużycie elementów, a bardziej o same rozwiązania czy powierzchnię. Zabawa w nim należy do całkiem
  przyjemnych, ale raczej nie należy nastawiać się na rewelacje.

 • Escape room Silent Twin

  Silent Twin
  Pokoje Zagadek Escepcja
  Katowice

  Cyrk Kamiennych Braci i gra o życie

  22.01.2019 | data wizyty: 10.06.2018

  Dzień jak co dzień w Cyrku Kamiennych Braci. Obraliśmy kierunek naszej następnej wyprawy - Katowice. Dalej przygotowania do wycieczki i kolejny Escaperoomowy maraton. Jednak, gdy przestąpiliśmy próg Escepcji, poczuliśmy, że coś jest nie tak. Po dziwnym i jakby niedokończonym wprowadzeniu właściciel zaprowadził nas do pokoju, aż tu nagle...

  Pomysł z wprowadzeniem jak i samym pokojem jest naprawdę bardzo fajny. Właściciel zadbał, żeby wszystkie aspekty pokoju były odpowiednie stematyzowane, w tym też i podpowiedzi. Wystrój robi bardzo dobre wrażenie. Nie ma może fajerwerków wizualnych, ale pomieszczenia są zaprojektowane z pomysłem, a podczas zabawy zadbano o niejedną niespodziankę. Całości dopełnia dobrze dobrany podkład dźwiękowy.

  Pokój został naszpikowany ciekawymi i zróżnicowanymi zadaniami. Głownie należy się przygotować na rozwiązania analogowe. Zagadek jest dużo, część dość złożona i nastawiona na współpracę. Łatwo nie jest, także zdecydowanie jest to ER dla doświadczonym ekip.

  Obsługa zasłużyła na słowa uznania, od świetnego pomysłu na pokój, poprzez wprowadzenie, a na przebiegu samej gry i jej prowadzenia skończywszy.

  Pokój "Silent Twin", to scenariusz zdecydowanie warty polecenia dla doświadczonych ekip, które chcą się sprawdzić w wymagającym ER. Zagadki w połączeniu z fajną otoczką tworzą naprawdę atrakcyjną całość. Polecamy.

 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Cyrk Kamiennych Braci śladami Pana Twardowskiego

  17.01.2019 | data wizyty: 11.12.2018

  Cyrk Kamiennych Braci został wynajęty przez niezadowolonych ze swojej obecnej pozycji szlachciców, aby zbadać sekret alchemika Twardowskiego, który w zaskakująco szybkim tempie zyskał sobie przychylność króla. W tym celu udaliśmy się do krakowskich podziemi, które na swoją siedzibę obrał słynny czarnoksiężnik. Zadanie nie należało do łatwych, gdyż Twardowski dobrze strzegł swoich tajemnic.

  Wystrój pokoju to tradycyjnie dla Combinatora bardzo wysoka półka. Przestrzeń jest bardzo dobrze zagospodarowana, układ pomieszczeń ciekawy, a dekoracje i rekwizyty ładne i w większości bardzo autentyczne. Klimat potęguje odpowiednie oświetlenie i podkład dźwiękowy. To, czego nam w tej przygodzie zabrakło do pełni zadowolenia, to ciekawsze i niestandardowe wprowadzenie oraz średnio satysfakcjonujący finał.

  Zagadki dobrze wpasowują się w tematykę pokoju, są ciekawe i zróżnicowane. Mamy tu do czynienia głównie z rozwiązaniami elektrycznymi, ale i dla standardowych kłódek znajdzie się miejsce. Ogólnie gra jest bardzo przyjemna, jednak kolejne rozwiązywane zadania właściwie w żaden sposób nie posuwają fabuły na przód, a rozwiązanie tajemnicy Twardowskiego otrzymujemy podane "na tacy" na końcu ER i tutaj trochę szkoda zmarnowanego potencjału.

  Obsługa wykonała swoje zadanie poprawnie. Dobrze by było jednak popracować trochę nad uatrakcyjnieniem wprowadzenia do zabawy oraz niestandardowym systemem podpowiedzi, co dało by możliwość lepszego wczucia się w klimat. Od strony nieformalnej było miło i sympatycznie.

  Podsumowując, Tajemnica Alchemika, to bardzo dobry ER z ładnym wystrojem i ciekawymi zagadkami. Mimo drobnych mankamentów jest to, podobnie jak dwa pozostałe pokoje w firmie Combinator, bez wątpienia czołówka Krakowskich ER i warto się do niego wybrać bez względu na doświadczenie.

 • Escape room Wolfenstein

  Wolfenstein
  ExitRoom ™
  Kraków

  Cyrk Kamiennych Braci kontra fuhrer

  15.01.2019 | data wizyty: 11.12.2018

  Wojna... od kilku lat życie w ciągłym strachu, gdy każdy dzień może okazać się tym ostatnim. Syreny alarmowe, wybuchy, wystrzały. Odgłosy, które nigdy nie spowszednieją, mimo stania się stałym elementem każdego dnia. Zmęczeni ciągłą walką postawiliśmy wszystko na jedną kartę i podjęliśmy próbę ostatecznego rozprawienia się z fuhrerem.

  Wolfenstein jest pokojem dość niepozornym. Wystrój jest wprawdzie adekwatny do tematyki i nie można mu odmówić autentyczności, ale to wciąż dość skromne wnętrze. Brakuje też jakiejś wyraźniejszej fabuły. Choć oczywiście jest zarysowana, to sam pokój nie rozwija jej prawie wcale. Na plus jednak można zaliczyć pewne umieszczone tu smaczki. Podczas rozgrywki słychać dobrze dobrany podkład dźwiękowy.

  Zagadki korzystają z różnych rozwiązań- są zarówno kłódki, jak i mechanizmy i elekronika. Zadania są dobrze osadzone w klimacie pokoju. Nie ma ich jednak zbyt dużo, ale mimo to poziom trudności jest generalnie dość wysoki.

  Obsługa wykonała swoją pracę dobrze, choć nie ustrzegła się drobnego niedopatrzenia i w jednym miejscu mogliśmy się dopatrzeć właściwego rozwiązania bez rozszyfrowania zagadki. Generalnie jednak całość została poprowadzona solidnie, a po grze znalazła się chwila czasu na wymianę doświadczeń.

  Podsumowując- Wolfenstein to pokój, który został skonstruowany poprawnie i z paroma ciekawymi pomysłami jednak wyraźnie odstaje od bieżących standardów i niczym szczególnym się nie wyróżnia. Bawiliśmy się w nim nienajgorzej, ale nie było też miejsca na zachwyty.

 • Escape room Kopalnia Złota

  Kopalnia Złota
  Strych
  Chorzów

  Wiarygodna opinia

  Cyrk Kamiennych Braci i kopalnia na strychu

  06.01.2019 | data wizyty: 09.12.2018

  Cyrkowi Kamiennych Braci skończyły się fundusze na pokoje ucieczek. Szukając sposobu na szybki zarobek zdecydowaliśmy się zostać poszukiwaczami złota. Śląsk zawsze kojarzył nam się z kopalniami, ale nie spodziewaliśmy się, że to właśnie w Chorzowie uda nam się natrafić na ślady tego cennego kruszcu. Wyposażeni w kilofy i latarnie weszliśmy wgłąb ciemnego tunelu.

  Wystrój tego ER robi bardzo pozytywne wrażenie. Ściany kopalni są wykonane bardzo starannie, z dbałością o detale, a rekwizyty są w większości bardzo realistyczne i pomysłowe. Układ pomieszczeń i klimat potęgowany przez odpowiednie oświetlenie oraz podkład dźwiękowy dopełnia dobrego wrażenia. Ponadto twórcy zadbali też o dodatkowe niespodzianki.

  Zadania, jakie postawili przed nami twórcy bardzo dobrze wpasowują się w klimat pokoju, a przy tym są one ciekawe i odpowiednio zróżnicowane. ER ten jest nieliniowy, dzięki czemu podczas rozgrywki nikt się nie nudzi. Poziom trudności nie jest zbyt wygórowany, ale rozwiązywanie zagadek sprawia przyjemność.

  Obsługa spisała się bardzo dobrze. Było sympatycznie i profesjonalnie.

  Kopalnia Złota, to jeden z ciekawszych scenariuszy, jakie odwiedziliśmy na Śląsku. Jest to solidnie wykonany ER z ciekawymi zagadkami i fajnym klimatem. Polecić można go z czystym sumieniem tak doświadczonym graczom, jak i nowicjuszom.

 • Escape room Byfyj - Kuchenna Rewolucja

  Byfyj - Kuchenna Rewolucja
  Open The Lock
  Rybnik

  Cyrk Kamiennyvh Braci w Babcynej kuchni

  03.01.2019 | data wizyty: 09.12.2018

  Cyrk Kamiennych Braci postanowił trochę odpocząć od niebezpiecznych miejsc i niecodziennych tajemnic. Udaliśmy się do babci, ażeby podczas jej nieobecności upiec jej ulubione ciasto. Jednak zadanie to również okazało się nie lada wyzwaniem i kolejnym wyścigiem z czasem. Babcyne sprzęty odmawiały posłuszeństwa, a znalezienie odpowiedniego przepisu i składników przerodziło się w zadanie godne Sherlock Holmesa.

  Wystrój pokoju przywodzi na myśl ER pierwszej generacji. Mamy tu do czynienie z fajnie przygotowanym, ale skromnym i dość zwyczajnym pomieszczeniem. Jest to na pierwszy rzut oka po prostu kuchnia sprzed kilkudziesięciu lat. Choć niektóre meble i sprzęty kryją swoje tajemnice i spełniają niecodzienne funkcje.

  Zagadki - bo na nie tutaj został położony największy nacisk, są ciekawie skonstruowane i dobrze dopasowane do klimatu. Choć pokój wygląda na pierwszą generację ER, to potrafi momentami zaskoczyć fajnie wykorzystanymi elementami elektronicznymi, które dobrze tutaj współgrają z rozwiązaniami tradycyjnymi. Poziom trudności jest dość wysoki dlatego polecamy zabawę osobom, które mają już na koncie przynajmniej klika pokoi.

  Obsługa swoją rolę spełniła bardzo dobrze. Właściciel firmy był sympatyczny i rozmowny.

  Podsumowując, Byfyj to niezły ER przygotowany w starym stylu. Na "fajerwerki" wizualne nie ma co liczyć, dlatego polecamy go raczej osobom, dla których w pokojach ucieczek najważniejsze są zagadki oraz mają już jakieś doświadczenie w tej rozrywce.

 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Cyrk Kamiennych Braci i tajemnicze zadanie

  21.12.2018 | data wizyty: 09.12.2018

  Do budynku położonego na peryferiach miasta, zostaliśmy ściągnięci bez podania żadnych szczegółowych informacji.
  Tak to już jednak bywa w tym zawodzie- dla bezpieczeństwa szczegóły podawane są dopiero przy osobistym spotkaniu ze zleceniodawcą lub jego przedstawicielem. O umówionej godzinie stawiliśmy się pod wskazanym adresem i zadzwoniliśmy. Po chwili oczekiwania drzwi uchyliły się i zaproszono nas do środka. Przyszedł czas byśmy poznali nasze zadanie.

  Lokalizacja jest pokojem bardzo tajemniczym. W przypadku większości escape room'ów na miejsce stawiamy się znając już zarys fabularny, widząc jedno bądź więcej zdjęć z wnętrza. Tutaj szczegóły powoli są nam ujawniane kiedy już siedzimy w recepcji. To tam przekazywane są informacje na temat naszego zadania, po wysłuchaniu których możemy zacząć rozgrywkę.

  Już sama droga na miejsce właściwego scenariusza robi bardzo pozytywne wrażenie- pomieszczenia recepcji, korytarze
  prowadzące do miejsca rozpoczęcia gry, zostały wykonane bardzo estetycznie. Wrażenie nie słabnie, gdy trafiamy do
  miejsca docelowego. Cały wystrój został wykonany bardzo wiarygodnie i autentycznie, z dbałością o szczegóły. Świetnie zaplanowano i zagospodarowano przestrzeń, zaskakując niektórymi rozwiązaniami. Scenariusz ma też wyraźnie zarysowaną fabułę, a rozgrywce towarzyszy przyjemny i dobrze dopasowany podkład dźwiękowy.

  Zagadki w Lokalizacji to bardzo wysoka półka- wszystkie łączą się z opowiadaną historią i są świetnie wykonane. Użyte
  mechanizmy są bardzo wiarygodne, a wykonywanie kolejnych zadań sprawia dużo przyjemności. W tym pokoju króluje
  elektronika, ale znaleźć można też odrobinę klasyki. Zadań jest sporo, jednak ich poziom trudności jest raczej wyważony, przez co przechodzi się go dość płynnie.

  Obsługa w TickTacku trzyma najwyższy poziom. Zaangażowanie, nastawienie, prowadzenie- wszystko zasługuje na pochwałę.

  Lokalizacja to jeden z najlepszych pokoi jakie odwiedziliśmy. Wszystkie jego elementy zostały bardzo dobrze przemyślane, i świetnie wykonane. Co istotne, pokój potrafi zaskoczyć nawet stałych bywalców ER. Każdy fan pokoi ucieczek, bez względu na doświadczenie, powinien odwiedzić nową siedzibę TickTacka. Polecamy jednak zebrać trochę większą ekipę, gdyż ilość zagadek jest naprawdę spora.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 20 21 22
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM