Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Adashi (dezERterzy)
 • Escape room Da Vinci

  Da Vinci
  Key To Be Free
  Poznań

  Noc w muzeum

  04.12.2018 | data wizyty: 27.11.2018

  Firma Key To Be Free to solidne miejsce jeśli chodzi o poznański rynek ER a ich pokoje to zawsze była gwarancja porządnego główkowania i sprawdzian spostrzegawczości a także logicznego łączenia faktów. Tak samo jest w przypadku ich nowego projektu Da Vinci.
  Klimat i wystrój jest idealnym odwzorowaniem muzeum, w którym aż roi się od twórczości Leonarda. Pokój nie raz zaskakuje rozwiązaniami a zadania, które są przed nami stawiane są moim zdaniem bardzo wymagające, co sprawia że uważam ten ER jako najtrudniejszy spośród wszystkich sześciu od KTBF. Na potwierdzenie tych odczuć można dodać, że przez ponad dwa miesiące działalności pokoju żadnej ekipie nie udało się wyjść z niego bez podpowiedzi.
  Bardzo dobry pokój i polecam go zwłaszcza doświadczonym graczom.

 • Escape room Pokój Świętego Mikołaja

  Pokój Świętego Mikołaja
  ENIGMA
  Poznań

  W poszukiwaniu renifera

  28.11.2018 | data wizyty: 27.11.2018

  To już dziewiąta wizyta w Enigmie i czwarty raz w pokoju Sherlocka (on zawsze na okres świąteczny jest zmieniany na pokój z Mikołajem w tle).
  Niby fajnie przed pierwszą gwiazdką wyjść do Escape Roomu żeby wcześniej poczuć świąteczny klimat ale w tym przypadku staje się to już trochę monotonne. Ile razy można oglądać identyczny wystrój i te same rekwizyty? Zagadki co prawda są zmieniane i to one są niby głównym elementem, na który gracze zwracają uwagę ale dla doświadczonych ekip to już jest za mało.
  Poziom trudności określiłbym jako średni. Gdyby nie nasze gapiostwo przy jednej zagadce, przez co musieliśmy wziąć podpowiedź moja ocena skłaniałaby się ku łatwemu .
  Obsługa jak zawsze miła i uśmiechnięta i mimo moich narzekań jeśli w przyszłym roku pojawi się kolejna odsłona świątecznego pokoju Enigmy to pewnie pojawimy się w tej firmie po raz dziesiąty, nawet jeśli mieliby nam "zaserwować kolejnego odgrzewanego kotleta z nowymi dodatkami" 😉

 • Escape room Demon Asylum: Nekromanta

  Demon Asylum: Nekromanta
  Liga Odkrywców
  Szczecin

  Demon

  07.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

  Uwielbiam klimaty horroru więc w naszej wizycie w Szczecinie nie mogło zabraknąć Dworu Nekromanty.
  Pierwszy raz mieliśmy okazję grać w pokoju, który praktycznie w całości obsługiwany był przez aplikację. Pomysł naprawdę dobry i wielkie brawa za niezawodność wszystkich elementów gry i zagadek, bowiem było tego bardzo dużo. Na początku trochę irytujące było to, że jak coś zrobiliśmy dobrze to trzeba było chwilę poczekać aż program nam zagadkę zaliczy i odblokuje kolejną, ale po którymś razie się już przyzwyczailiśmy. Ten ER jest całkowicie liniowy więc bardzo sprawnie się go przechodzi i powinni sobie w nim poradzić nawet mniej doświadczeni w ucieczkach.
  Podsumowując to zagadki i klimat są największym plusem Dworu Nekromanty, ilość zadań, ich zróżnicowanie i perfekcyjne działanie trzeba pochwalić. Niestety nie przypadło mi do gustu zbyt częste i zbyt szybkie "ingerowanie" Mistrzyni Gry w naszą zabawę. Naprawdę poradzilibyśmy sobie sami i jak za pierwszym razem robiliśmy coś źle to Pani nawet nie dała nam szans na wypróbowanie innej metody po prostu nam ją sugerując. Może po prostu wypadałoby dopasować "mistrzowanie" do doświadczenia graczy, ponieważ mając już grubo ponad 150 pokoi mamy różne pomysły, czasami absurdalne czasami dobre ale nigdy nie zdarzyło nam się nic zniszczyć więc póki nie robiliśmy nic co było zagrożeniem dla wystroju, rekwizytów, pokoju czy też dla nas samych po prostu wypada nam pozwolić kombinować, w końcu to nasz czas i nasza gra. Nie mamy parcia na rekordy, chcemy się po prostu dobrze bawić a takie bezpodstawne "wtrącanie" się do gry z czasem mocno mnie irytowało.

 • Escape room Piraci i Źródło Młodości

  Piraci i Źródło Młodości
  Liga Odkrywców
  Szczecin

  W poszukiwaniu źródła młodości

  07.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

  Tematyka piracka w Escape Roomach jest bardzo często wykorzystywana przez firmy w całej Polsce przy tworzeniu swoich kolejnych projektów. W Lidze Odkrywców owa tematyka jest przedstawiona w sposób bardzo ciekawy, głównie ze względu na zagadki. Wystrój i klimat jednak odbiega dość mocno od takich pirackich perełek jak Tortuga, czy Statek piratów w Grudziądzu czy też Krakowie. Odwiedzając tak dużą ilość pokoi nie sposób ich ze sobą nie porównywać, zwłaszcza jeśli są o podobnej fabule.
  Źródło Młodości moim zdaniem nie odbiega od wcześniej wymienionych pokoi jeśli chodzi o zagadki. Są one bardzo pomysłowe, zróżnicowane i ich rozwiązywanie sprawia sporo frajdy.
  Jest to według mnie jeden z lepszych pokoi w Szczecinie spośród tych co odwiedziliśmy i solidna pozycja dla każdego fana tego typu zabawy bez względu na doświadczenie.

 • Escape room Cela 107

  Cela 107
  Intrigue Escape Room
  Szczecin

  Solidny pokój

  07.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

  Są takie pokoje, które wywierają na graczach tyle emocji, że ciężko zapomnieć o nich przez dłuższy czas. Są takie w których wystrój, zagadki  lub klimat są rewelacyjne a czasami wszystkie te 3 elementy zachwycają. No ale czasami zdarza się tak, że wychodzimy z pokoju i niby nie ma się do czego przyczepić, niby wszystko było ok ale zabrakło w nim tego "czegoś" i nawet ciężko stwierdzić czego. Takie właśnie mam odczucia po zagraniu w szczecińskiej Celi 107.
  Zagadki były nawet ciekawe, klimat i wystrój pasujący do fabuły. Może po prostu zabrakło mi jakiegoś elementu wow, którymi mogą się pochwalić pokoje z czołówki zarówno Szczecińskiej jak i Polskiej listy ER.

 • Escape room Piramida

  Piramida
  Game Of Locks
  Szczecin

  Ekspedycja w nieznane...

  07.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

  Zbadanie nowo odkrytej piramidy i poszukiwania pierwszej ekspedycji, która w niej zaginęła stało się naszą misją. Jak się dość szybko okazało naprawdę trudną misją, w której już na początku musieliśmy stawić czoła pewnym przeciwnościom losu.
  Ten Escape Room wymaga od graczy przede wszystkim współpracy i to w niezbyt sprzyjających warunkach. Zagadek może nie jest bardzo dużo ale za to są złożone i nie takie łatwe do rozwiązania. Klimat i wystrój pozwala nam poczuć się jak w prawdziwej piramidzie za co brawa. Widać ogrom pracy włożony w ten pokój.
  Mimo że ten ER mnie jakoś nie zachwycił to jest to solidna pozycja i zdecydowanie warta odwiedzenia, choć lepiej nabrać najpierw doświadczenia w innych pokojach.

 • Escape room Komnata Tajemic

  Komnata Tajemic
  Escape Me
  Szczecin

  Harry Potter w najlepszym wydaniu!

  07.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

  Jako ostatni spośród pokoi Escape Me wybraliśmy lidera szczecińskiego rankingu na LockMe czyli Komnatę Tajemnic i się nie zawiedliśmy.
  Klimat, wystroj, zagadki - wszystko na najwyższym poziomie.
  Początek gry to to na czym polegliśmy głównie przez nasze gapiostwo ale później już było znacznie lepiej.
  Potterowskie klimaty nie są moimi ulubionymi ale im więcej pokoi odwiedzam, które są inspirowane filmami o młodym czarodzieju (a zwłaszcza tak dobrych jak Komnata Tajemnic) tym bardziej mnie kusi, żeby je obejrzeć.
  Ale będąc fanem Harrego czy też nie docenić należy włożoną pracę w powstanie tego ER, dbałość o szczegóły i naprawdę bardzo pomysłowe mechanizmy, dzięki którym czasami nam się wydaje, że czarujemy.

 • Escape room Stary Dwór

  Stary Dwór
  ESCapada
  Szczecin

  Genialny klimat

  07.11.2018 | data wizyty: 20.10.2018

  O Starym Dworze w Szczecinie słyszeliśmy opowieści już dawno temu, przy wizycie w jednym z pierwszych poznańskich Escape Roomów. Już wtedy wiedziałem, że kiedyś muszę ten pokój odwiedzić i nadeszła ta chwila.
  Klimaty horroru są moimi ulubionymi ale jednocześnie też moje wymagania i oczekiwania co do nich są dość spore. Jednak ekipa ESCapady spełniła je wszystkie i jest to według mnie najlepszy ze szczecińskich pokoi jakie odwiedziliśmy tego weekendu a było ich 12. Największym plusem Starego Dworu jest klimat. Nie jest może jakoś bardzo strasznie ale za to czuć pewien niepokój i czasami ma się wrażenie, że w pokoju nie jesteśmy sami.
  Poziom jest określony jako dla ekspertów, nam jednak zagadki nie sprawiły jakiejś większej trudności, wszystkie były logiczne (co wcale nie znaczy, że łatwe) i pewnie dzięki sporemu już doświadczeniu nie potrzebowaliśmy pomocy. Dla grup początkujących wydaje mi się, że mogą one stanowić spore wyzwanie.
  Na uznanie zasługuje także ekipa Mistrzów Gry, świetni ludzie z pasją i podejściem do klienta. To właśnie dzięki nim było i trochę strasznie i trochę śmiesznie ale przede wszystkim SUPER.

 • Escape room Nautilius

  Nautilius
  ESCapada
  Szczecin

  W łodzi podwodnej

  07.11.2018 | data wizyty: 20.10.2018

  Wcielenie się w Kapitana Nemo, przebywanie w Nautiliusie i szukanie skarbu, czego więcej można chcieć jako alternatywę na październikowy wieczór? Jeśli wszystko ma być w takim wykonaniu jaki proponuje nam ESCapada to jestem najbardziej ZA!!
  Wszystko w tym pokoju pasuje do siebie, nie ma tu nic odbiegającego choćby na milimetr od fabuły i klimatu łodzi podwodnej. Zadań do wykonania jest naprawdę sporo a ciągły kontakt z Mistrzem Gry jest czymś co spotkaliśmy pierwszy raz i czasami pomaga, czasami rozprasza ale najważniejsze, że powoduje uśmiech na twarzy, bowiem ma on specyficzne poczucie humoru (przynajmniej ten, z którym mieliśmy ogromną przyjemność grać).
  ESCapada to wyjątkowe miejsce na szczecińskim rynku ER, począwszy od ludzi, którzy je tworzą po pokoje jakie mają do zaprezentowania swoim graczom. Co prawda byliśmy tylko w dwóch z trzech propozycji od tej firmy ale kiedyś pewnie nadrobimy tą małą zaległość.

 • Escape room Zasypani

  Zasypani
  ESC Room
  Szczecin

  Pod wartstwą śniegu...

  07.11.2018 | data wizyty: 20.10.2018

  Po wyjściu z Se7en poszliśmy od razu do drugiego pokoju od ESC Room. Tym razem była to przygodówka. Uciekając przed lawiną udało nam się dostać do opuszczonej chatki gdzie musieliśmy czekać na ekipę ratunkową.
   Wystrój naprawdę super. Nie sposób nie poczuć, że znajdujemy się gdzieś wysoko w górach, zasypani warstwą śniegu. Zagadki też w miarę ciekawe i różnorodne, choć jedna wydawała się jakby nie za każdym razem działała jak należy. Do tego raz zdażyła się sytuacja, że znaleziony przez nas klucz nie otwierał tego co miał i obsługa musiała nam podrzucić zastępczy. 
  Zasypani są pokojem dla początkujących, nie wiem od czego to zależy ale od jakiegoś już czasu nam zdecydowanie lepiej idzie w pokojach, które z założenia ich twórców mają być trudniejsze. Może wtedy bardziej się motywujemy.
  Podsumowując to pokój jest naprawdę dobry, nawet ta wpadka z kluczykiem nie wpływa w żaden sposób na moja ocenę. Po prostu spośród ponad już 170 pokoi odwiedziliśmy sporo dużo lepszych.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 16 17 18
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM