O escape room Oferty specjalne Lista pokoi
Vouchery prezentowe Zarejestruj się Zaloguj się
Superwiewiór

Superwiewiór

 

65 recenzji | 22. miejsce w Polsce

Obserwując użytkownika zawsze będziesz na bieżąco z jego opiniami na temat odwiedzonych pokoi.
Wybierając osoby o podobnym guście zapewnisz sobie najlepszy wybór pokoi!

Zaloguj się
 • Escape room Opuszczony Teatr Lalek

  Opuszczony Teatr Lalek
  Secret Room
  Wrocław

  Opuścić opuszczony teatr lalek...

  30.10.2016 | data wizyty: 0 0

  Opuszczony Teatr Lalek ma reputację znakomitego pokoju. Oczekiwania mieliśmy zatem bardzo wysokie, zwłaszcza, że nie ma zbyt wiele pokoi w Polsce, które miałyby wersję "zaawansowaną". Nie mogliśmy sobie tego odmówić. Spodziewaliśmy się (a przynajmniej ja się spodziewałem) klimatu lekkiej psychodelii, paranoi, horrorów z lalkami itp. Klimat jednak nie jest taki - jesteśmy po prostu w teatrze lalek, z którego trzeba wyjść. Zagadek (w wersji zaawansowanej) jest dość dużo, kilka oryginalnych też dało się zauważyć, w paru miejscach nawet tak zaawansowana grupa jak nasza potrzebowała podpowiedzi (i to nie jednej), bo nijak nie wiadomo było jak ruszyć. Pokój zdecydowanie nie jest dla początkujących - po prostu sobie nie poradzą, średnio - zaawansowani mogą spróbować, ale może być ciężko. Pokój jest w porządku, ale przyznam, że po tym jak nasłuchałem się od właścicieli innych pokojów i licznych graczy o tym jak świetny jest to pokój, to spodziewałem się chyba bardziej wyrazistszego klimatu. Naprawdę pokój ma potencjał na pokój typu horror i momentami takie aspekty w nim są, ale nie jest ich dużo. Przyciemnić? Dać mroczniejszą muzykę? Dodać kilka zaskoczeń? I reklamować jako najlepszy horror room w Polsce? To mogłoby się udać. Polecam pokój, bo nie można do niego nie pójść, choć uważam, że opinie o nim są ciut-ciut przesadzone.

 • Escape room Schizofrenium

  Schizofrenium
  Trapped
  Wrocław

  W urojeniach...

  30.10.2016 | data wizyty: 0 0

  Uwielbiam klimaty "na krawędzi szaleństwa", uciekałem już z wielu szpitali psychiatrycznych i wczuwałem się w emocje niejednego szaleńca. Na tle tych wszystkich odwiedzonych przez nas pokoi Schizofrenium prezentuje się dość... przeciętnie. Klimacik nie jest wcale schizofreniczny, ot, zwykły escaperoom, niby w szpitalu psychiatrycznym. Wystrój - taki sobie, można było trochę go jeszcze podkręcić. Zagadki - solidne, choć nietrudne, może jedna czy dwie w miarę oryginalne, a jedna odrobinkę nieprecyzyjna (centymetry decydują). Sprzęt jednak już trochę podniszczony i zasługujący na wymianę lub renowację. Pokój rekomendować można grupom początkującym lub średnio - zaawansowanym, bardziej doświadczeni po prostu ten pokój przejdą, a on wtopi się w wiele innych nie zostawiając zbyt wiele wspomnień. Cztery osoby wejdą do pokoju i będą miały co robić. Przejść się można, ale bez wysokich oczekiwań.

 • Escape room Jumanji

  Jumanji
  HURRY UP
  Wrocław

  W dżungli

  30.10.2016 | data wizyty: 0 0

  Kto oglądał "Jumanji" to mniej więcej wie czego się spodziewać. To znaczy wiedziałby, gdyby był człowiekiem, którego trudno zaskoczyć. Twórcy tego pokoju włożyli tytaniczną pracę w jego konstrukcję i w dbałość o szczegóły - niektóre elementy wystroju dosłownie powodowały opadnięcie szczęki:). Warto ten pokój odwiedzić chociażby przez wzgląd na wystrój - "5" w kategorii klimat to za mało:). Same zagadki nieszczególnie trudne, ale wszystkie w temacie i klimacie, przez co naprawdę gracz odrywa się od rzeczywistości. Pokój można polecić wszystkim - i początkującym (świetny na pierwszy pokój, zachęci do dalszych wizyt w escaperoomach), i średnio-zaawansowanym (jest tu parę nietrywialnych zagadek do obejrzenia), i zaawansowanym (jest co podziwiać i doceniać). Pokój jest jednak objętościowo mały - trzy osoby naprawdę wystarczą i będą się dobrze bawiły, nie bardzo wiem, co miałaby tam robić czwarta osoba. No to raz jeszcze - polecam, polecam, polecam!:).

 • Escape room Spaceship - Alien Invasion

  Spaceship - Alien Invasion
  Great Escape
  Warszawa

  Obcy!

  30.10.2016 | data wizyty: 0 0

  Zabawa była przednia:). Z młodości pamiętam LARPy typu Alien, w których brałem udział, a w tym pokoju mogłem znów poczuć się jak za dawnych lat. Wystrój klimatyczny, robi wrażenie zepsutego statku kosmicznego. Przestrzeń gry dość duża, zagadek wcale nie mało, aczkolwiek powiedzmy szczerze, że nie były bardzo trudne, ale właśnie ta "przestrzeń" stanowiła dodatkowy element utrudniający zabawę. Zakończenie - dość zaskakujące, pokój przez to wymaga spostrzegawczości i skupienia przez cały czas. Grupa początkującą będzie się dobrze bawić, ale najprawdopodobniej polegnie. Grupy średnio - zaawansowane mają szansę, zaawansowane będą się dobrze bawić, do tego pokoju można spokojnie wziąć 4 - 5 osób. My byliśmy we trójkę i z pewnością można by dokooptować jeszcze jedną osobę. Polecam! Warto się przejść, ale niech to nie będzie Wasz pierwszy pokój.

 • Escape room Powrót

  Powrót
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Warto było wrócić?

  30.10.2016 | data wizyty: 0 0

  Po "Piramidzie" nasze oczekiwania były ustawione dość wysoko. "Piramida" - bardzo dobry pokój, choć trochę zbyt liniowy, ale na pewno dobrze zrobiony, z efektem "wow". "Powrót"? Cóż. Wystrój dość przeciętny, wrzucone do pokoju w pozornym nieładzie przyrządy i różne gadżety mniej bądź bardziej kojarzące się z "Powrotem do przyszłości". Ale było na czym oko zawiesić, więc narzekać nie zamierzam. Zagadki - nietrudne, nieszczególnie zaskakujące. Dużo ciekawej elektroniki, ale zaawansowana grupa nie powinna mieć problemów z przejściem tego pokoju. Trzy osoby wystarczą w zupełności. Efekt "wow" momentami jest, a momentami go nie ma. Pokój jest solidny, bez dziur i nieścisłości, wart obejrzenia i przejścia, grupy początkujące na pewno będą się dobrze bawić, grupy średnio - zaawansowane z pewnością też, ale jako grupa zaawansowana po prostu spodziewaliśmy się troszkę więcej.

 • Escape room Rycerski

  Rycerski
  Room Escape
  Warszawa

  Bardzo dobry pokój:)

  25.08.2016 | data wizyty: 0 0

  Pokój bardzo dobry, fajny, ciekawy. Detale dobrze oddają rycerski klimat. Zagadki zróżnicowane, urozmaicone, w klimacie i w temacie. Kilka zagadek oryginalnych, nie widzianych przez nas gdzie indziej. Pokój nie jest trudny, ale interesujący i nadaje się zarówno na pierwszy, jak i na pięćdziesiąty pokój, bo po prostu jest bardzo ładny i wart obejrzenia. Grupa 3-4 osobowa będzie miała co robić. Polecam, polecam, polecam!:).

 • Escape room Matrix

  Matrix
  ExitRoom ™
  Łódź

  Follow white rabbit...

  25.08.2016 | data wizyty: 0 0

  Nie poszedłem do tego pokoju ze względu na tematykę, bo osobiście "Matrixa" nie lubię. Filmy jednak obejrzałem i wiem, że można o tym pokoju napisać trochę dobrego i trochę... niedobrego. Najpierw dobre - twórcy naprawdę, naprawdę zadbali o klimat, wystrój jest nienaganny, bardzo dobrze oddaje scenariusz filmowy, "przejście" do matrixa - pomysłowe. Widać, że zadbano o drobiazgi, koncepcja jest bardzo dobra i warta naśladowania (swoją drogą - nie wiedzieć czemu w Polsce nie ma zbyt wiele pokojów o tym temacie). Kilka zagadek naprawdę pomysłowych i oryginalnych, dotąd przez nas (było nie było - wyjadaczy) nie widzianych nigdzie indziej. Miłośnicy "Matrixa" muszą tu przyjść chociażby po to, by poczuć klimat. Teraz troszkę niedobrego. Po pierwsze kilka zagadek opartych o (hmm) elektronikę dość mocno opiera się na tym, by ta (hmm) elektronika zadziałała relatywnie lekko i poprawnie. Może to tylko nasze szczęście, a może nie, ale z pewnymi elementami (hmm) elektroniki trzeba było się ciut "naużerać", by w ogóle zadziałały, ale i tak w jednym przypadku nie udało im się to (chociaż trzeba oddać twórcom, że gdyby zadziałały tak, jak planowano, to byłby efekt:)). Te elementy można by dopracować. Po drugie - ostatnia, kluczowa zagadka, prowadząca do wyjścia - kompletnie nie w temat. Nie chcę zdradzać o co chodzi - apeluję tylko do twórców o jej zmianę, bo troszkę psuje pozytywne wrażenia i klimat. Poza tym pokój polecić można fanatykom "Matrixa", najlepiej średnio-zaawansowanym, w liczbie 3 - 4 osób. Przyjść warto, parę ciekawych rzeczy się obejrzy.

 • Escape room Zbrodnia

  Zbrodnia
  Tkalnia Zagadek
  Łódź

  W kręgu zbrodni

  25.08.2016 | data wizyty: 0 0

  Pokój nietrudny, klasyczny dla łódzkiej Tkalni Zagadek. Można by wręcz rzec, że widać w nim pewien "odcisk palca" twórców, zwłaszcza po tym, gdy przeszło się pozostałe pokoje tej firmy. Myślę, że można by trochę go podrasować jeśli idzie o klimat - trochę nie czuć "zbrodni", która rzekomo została dokonana w tym pokoju. Oczywiście warto do niego pójść, ale jest to dobry pokój raczej dla początkujących i średnio zaawansowanych. Dla grup mocno zaawansowanych nie będzie on stanowił wielkiej przeszkody. Polecam go na 3 osoby - więcej nie będzie miało co robić w tym pokoju.

 • Escape room Piła 2

  Piła 2
  TheGame
  Łódź

  Tylko dla zgranych zespołów.

  28.05.2016 0 0

  Tak tak, kooperacja, kooperacja i jeszcze raz kooperacja. Do tej pory (a mamy na koncie ponad 60 pokojów) nie spotkaliśmy pokoju, który byłby tak mocno nastawiony na grę drużynową i skoordynowanie działań. Co prawda każda firma tak pisze w swoich ulotkach, ale ten pokój to dopiero buduje team spirit... Pokój bardzo dobrze zrobiony, o solidnym wystroju, z ciekawymi zagadkami, które nie są trudne, ale wymagają współpracy. 3 osoby mogą nie wystarczyć, ale nie wiem, prawdę rzekłszy, co miałaby tam robić czwarta osoba. Przez wzgląd na aspekt kooperacji trudno jest dać jednoznaczne wytyczne odnośnie wymaganego stopnia zaawansowania grupy. Jeśli grupa jest zgrana, to wystarczy nawet małe doświadczenie lub jego brak. Jeśli grupa to zgraja indywidualistów - to i wysokie doświadczenie nie pomoże. Warto tu przyjść, choć powiedzmy wprost, że właściciele trochę przereklamowywują ten pokój, twierdząc, że jest "najtrudniejszy w Łodzi". Nie jest, wszystko się rozbija o kooperację. Kooperację. I jeszcze raz kooperację.

 • Escape room Szulernia Ala Capone

  Szulernia Ala Capone
  FindOut
  Łódź

  FindOut nigdy nie zawodzi.

  28.05.2016 0 0

  FindOut zapisał się na mapie łódzkich escape-roomów dbałością o szczegóły, wysokim poziomem pokojów i wytyczaniem pewnych standardów nowymi pomysłami. Stąd długo i z niecierpliwością czekaliśmy na nowy pokój i przyznać trzeba, że robota została zrobiona dość dobrze. Wystrój jest bardzo dobry, klimatyczny, zagadki nietrywialne, choć trzeba przyznać, że mocno zaawansowane grupy, które widziały już to i tamto, pewnymi zagadkami będą mniej zaskoczone. Nie zgadzam się, że 45 minut to za mało - naprawdę wystarczy, a mówię to nawet pomimo tego, że nam się to nie udało (choć generalnie firmy w Polsce odchodzą od 45 minut na rzecz 60 lub więcej, mam nadzieję, że FindOut też tak kiedyś zrobi, bo dzięki temu musi być w pokoju po prostu.. więcej zagadek). Nie udało się nam wyjść jednak wyłącznie dlatego, że zabrakło nam konsekwencji przy jednej z zagadek, mimo że trop mieliśmy dobry, a czasu mieliśmy pod dostatkiem. Tak czy siak - pokój jest wart odwiedzenia i spędzenia tu czasu. Zagadki - ciekawe, a część pomysłów, jak zawsze, nowatorskich. Nie dane nam było spróbowanie wariantu z walką z drugą ekipą, ale nasza wyobraźnia podpowiedziała nam, że to fajny, nowy pomysł, który w istocie wnosi coś nowego do koncepcji escape-roomów. Zatem znowu FindOut stworzył coś nowego i dobrego i za to mu jak zawsze chwała:). A na ten pokój namawiam wszystkich chętnych, bez względu na poziom zaawansowania.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 5 6 7
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM