Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Bartosz M.
 • Escape room Seria Niefortunnych Zagadek

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Cinema Escape
  Pszczyna

  Ale kino!

  11.03.2019 | data wizyty: 24.02.2019

  Seria Niefortunnych Zagadek zostawiła po sobie same dobre wrażenia! Z pewnością olbrzymi wpływ ma miejsce rozgrywki, które mieści się w starym kinie. Sam pokój z początku wymusza współpracę, zagadki są nieliniowe, naszym zdaniem nie były trudne, ale kluczową rolę odgrywa dobra komunikacja. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - rozwiązania analogowe, manualne, mechanizmy - jest z czego wybierać. Rzadko mi się zdarza, żeby szczęka w czasie gry opadła, ale tak, zaliczyłem efekt "wow"! Im bliżej końca, tym robi się coraz ciekawiej :) Duży plus stawiam za czystość, co również w tego rodzaju klimatach należy do rzadkości. Byliśmy w trójkę, ale w czwórkę byłoby dużo łatwiej, tak jak sugerowane jest to w opisie.

  Właściciele Cinema Escape to bardzo mili i sympatyczni ludzie. Dziękujemy za pójście nam na rękę i umożliwienie gry o wcześniejszej porze niż przewidziane jest to w godzinach otwarcia. Również dzięki za przyjemną rozmowę po ukończeniu zabawy i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania!

 • Escape room Syreni Śpiew

  Syreni Śpiew
  Fox O'clock
  Wrocław

  Alohomora!

  11.03.2019 | data wizyty: 03.03.2019

  Skoro nasza drużyna nosi nazwę "Alohomora!", to jak moglibyśmy odpuścić turniej trójmagiczny? :)

  Właściciele Fox O`clock przyzwyczaili nas do wysokich standardów i również tym razem nie zawiedliśmy się. Choć Syreni Śpiew nie ma aż tylu zagadek co Scooby, to ich różnorodność, logika i styl przynoszą dużą dozę frajdy. W szczególności wystrój robi świetną robotę, czasami aż ciężko odwrócić wzrok od niektórych "elementów" i uświadamia to ogrom pracy włożonej przez Martę i Bartka. Miłośnicy Harry`ego Pottera mogą się doszukać kilku smaczków, ale i osoby nieznające tematu bez problemu odnajdą się w tym pokoju. Byliśmy w trójkę i wydaje mi się, że to optymalna liczba uczestników zabawy. Syreni Śpiew to kolejna mocna pozycja na mapie Wrocławia i zdecydowanie jest warta odwiedzin.

  Wspomniałem już imiona gospodarzy, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje ich otwartość i gościnność. Po raz kolejny czujemy się u Was jak goście, a nie jak klienci. Szkoda, że już wszystkie pokoje mamy za sobą, ale planujemy rewizyty przy kolejnych projektach i trzymamy za Was mocno kciuki! :) Do zobaczenia!

 • Escape room Ostatni Artykuł

  Ostatni Artykuł
  Składnica Szyfrów
  Legnica

  Wiarygodna opinia

  Na tropie morderców

  10.02.2019 | data wizyty: 09.02.2019

  Drugi nasz pokój Składnicy Szyfrów również zaliczymy do udanych. To nie jest pokój na typową ucieczkę - zadanie polega na odszukaniu dziennikarza i jego artykułu. Pokój jest nieliniowy, co stanowi delikatne utrudnienie dla grup mniej doświadczonych, natomiast same zagadki są logiczne, pojawia się elektronika i tak jak w Projekcie Liegnitz rozwiązania dają satysfakcję. Warto być uważnym, bowiem w dziennikarstwie szczegóły odgrywają istotną rolę :) W każdej chwili można wyjść z miejsca gry, drzwi nie są zamknięte i czuliśmy się bezpiecznie.

  Ostatni Artykuł potwierdza, że Składnica Szyfrów umie tworzyć porządne pokoje zagadek. Ten pokój polecamy grupom 3-osobowym, w czwórkę da radę, ale momentami może być ciasnawo. Mistrz Gry bardzo sympatyczny, czuwał nad całą grą i wdał się w miłą konwersację na koniec zabawy. Trzymamy kciuki za dalszą działalność!

  Odpowiedź Składnica Szyfrów

  Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

 • Escape room Operacja

  Operacja "Breslau"
  Bermudy Quest
  Wrocław

  Opinia archiwalna

  Projekt Liegnitz

  09.02.2019 | data wizyty: 09.02.2019

  Projekt Liegnitz był naszym pierwszym pokojem w Składnicy Szyfrów i zostawił po sobie pozytywne wrażenia. Nie znajdziemy tu dużej ilości elektroniki, ale i taki układ analogowy potrafi sprawić sporo przyjemności. Zagadki były logiczne, dosyć liniowe, wystrój i umeblowanie tworzyły właściwą atmosferę. Tradycyjnie poszliśmy w trójkę i ze spokojnym zapasem czasu poradziliśmy sobie z całością. Pokój jest bezpieczny i w każdym momencie można opuścić miejsce rozgrywki.

  Składnica Szyfrów postarała się o solidną pozycję na mapie escape roomów. Może to nie jest pokój z efektem "wow", ale sama gra jest lekka i przyjemna, niezależnie od zaawansowania. Projekt Liegnitz jest dobrym sprawdzianem dla grup z mniejszym doświadczeniem. Po grze odbyliśmy miła rozmowę z sympatycznym właścicielem i trzymamy kciuki za dalszą działalność.

  Odpowiedź Bermudy Quest

  Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Wiarygodna opinia

  Świetna robota!

  10.11.2018 | data wizyty: 27.10.2018

  Są takie miejsca, gdzie na podstawie poprzednich doświadczeń można w ciemno powiedzieć, że kolejny pokój będzie świetny. Tick Tack po raz kolejny udowodnił, że należy do jednych z nich.

  Sam pokój powinien sprostać oczekiwaniom największych malkontentów. Przygotowanie do gry zaczyna się w nowiutkiej poczekalni (nowa lokalizacja), gdzie następuje najdłuższe wprowadzenie ever, ale jest ono niezbędne i świetnie buduje nastrój wraz z fabułą. Choć pokój należy do tych trudniejszych, to rozgrywka sprawiła wiele frajdy - głównie za sprawą ciekawych rozwiązań i tego, że było jasne, kiedy zagadka została rozwiązana. Uwierzcie mi - będziecie wiedzieć ;) Niby jestem doświadczony, wszak ok. 130 pokoi za mną, to i tak dwie rzeczy spowodowały szerokie rozdziawienie buzi. Całość uzupełniona jest o detale i wystrój, w którym można się na moment zatracić, bo jest tak dobrze. Byliśmy w czwórkę i myślę, że była to optymalna ilość osób. 80 minut mija jak z bicza strzelił, a to tylko znaczy, że rozgrywka była bardzo absorbująca. Odrobina sprawności fizycznej jest wskazana ;)

  Przyznam, że dawno mi się tak ciężko nie pisało opinii, bo jak tu chwalić tak, żeby czegoś nie zaspoilerować? :) Chłopaki z obsługi są klasą samą w sobie i bardzo miło do Was wracać. To moja pierwsza opinia w nowym systemie oceniania i z czystym sumieniem wystawiam 10/10. Kapitalna robota i do zobaczenia!

 • Escape room Opuszczona Kamienica

  Opuszczona Kamienica
  Tkalnia Zagadek
  Wrocław

  Dobra robota!

  07.10.2018 | data wizyty: 27.09.2018

  Opuszczona Kamienica to zdecydowanie najlepszy pokój Tkalni Zagadek we Wrocławiu. Widać mocny progres w stosunku do poprzednich propozycji, co zawsze cieszy. Sam pokój nie jest trudny, choć bystre oko niewątpliwie się przyda. Poleciłbym grupom max 3 osobowym, w czwórkę mogłoby być delikatnie za ciasno. Zagadki są logiczne i raczej liniowe, momentami dreszczyk może przejść po plecach, więc prawie wszystko jest tak jak być powinno. Prawie, bo nie do końca spodobało mi się poprowadzenie fabuły, natomiast po naszej wizycie będzie delikatna korekta :) Jest to dowód na to, że właściciele chcą się rozwijać, słuchają odwiedzających i non-stop pracują nad swoim pokojem, a i warto wspomnieć o domowej atmosferze, którą można poczuć od samego progu Tkalni Zagadek.

  Dobra robota i do następnego!

 • Escape room Psychiatryk

  Psychiatryk
  LetMeOut
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Beznamiętnie

  13.09.2018 | data wizyty: 13.09.2018

  Odwiedziłem wszystkie wrocławskie pokoje LetMeOut i kiedyś napisałem, że najlepszym słowem opisującym te ER było "beznamiętne". Niestety Psychiatryk utwierdził mnie w tym przekonaniu.

  Myślę, że Psychiatryk mógłby mi się spodobać 2-3 lata temu, teraz nieco blado wypada na tle konkurencyjnych firm. Pokój jest dość sporych rozmiarów i do zalet zaliczyłbym małą ilość niegrających elementów. Miłośnicy kłódek będą zachwyceni, bo jest ich trochę ;)

  Największym minusem jest brak fabuły - zaczynamy od dźwiękowego wstępu, ale co ma dalszy ciąg zabawy do wprowadzenia? Niestety na to pytanie nie poznaliśmy odpowiedzi. Dodatkowo jedna rzecz nie zadziałała tak jak powinna i musieliśmy się posiłkować pomocą mistrza gry.

  Niespodziewanie (jak na dotychczasowe doświadczenie z LetMeOut) najjaśniejszym punktem był prowadzący, który rzetelnie wyjaśnił reguły gry i bardzo zależało mu na naszej dobrej zabawie. Dziękujemy za profesjonalne podejście, niemniej jednak do pełni szczęścia zabrakło po prostu lepszego pokoju.

 • Escape room Coś

  Coś
  Black Box
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  COŚ

  30.08.2018 | data wizyty: 26.08.2018

  Jeśli po kilku dniach od wizyty wraca się myślami do pokoju, to wiesz, że było dobrze.

  COŚ jest miejscem, które wyzwala wiele emocji. Zagadki nie należą do najtrudniejszych, natomiast chodzi tutaj zupełnie o coś innego. Klimat i fabuła powodują, że najprostsze ruchy stają się trudne, percepcja szaleje, a zdolność logicznego myślenia zanika. Wystrój doskonale pełni swoją rolę, a zadania są dobrze wkomponowane w całość. Wydaje mi się, że wielbiciele klimatów rodem z horrorów powinni być ukontentowani wizytą w Black Box.

  Duży szacunek dla Mistrza Gry, bez którego pokój wiele straciłby. Rzadko udaje się naszą grupę zbić z pantałyku i wprowadzić niezłe zamieszanie, tym razem udało się to bezbłędnie. Ciężko dodać tu coś więcej bez spoilerów, sami się przekonacie ;)

  Dzięki za niedzielę pełną wrażeń i do zobaczenia niebawem! :)

 • Escape room Sekret dziadka

  Sekret dziadka
  Fun4Brain
  Poznań

  Czo ten dziadzia? : O

  30.08.2018 | data wizyty: 25.08.2018

  Czasami jest tak, że po wyjściu z pokoju zastanawiasz się "co do licha się właśnie stało?" Sekret Dziadka jest jednym z tych pokoi ;)

  Co prawda przestrzeń jest niewielka, ale ilość zagadek na metr kwadratowy stanowi wyzwanie dla doświadczonych drużyn. Początek nie należy do najłatwiejszych, natomiast z każdą kolejną zagadką akcja nabiera rumieńców i gra staje się bardzo płynna. Cieszy różnorodność mechanizmów, jak i samych zagadek, które momentami wymagają współpracy i zaangażowania całej drużyny. Moim zdaniem zespół 3-osobowy jest idealnym rozwiązaniem na ten pokój. Mimo wszystko największym zaskoczeniem jest fabuła i sam sekret, powiało świeżością ;)

  Na wielkie brawa zasługują właściciele - mimo bardzo dużego opóźnienia pozwolili nam zagrać, a po samej grze spędziliśmy jeszcze przynajmniej godzinę na pogawędkach :) Jeszcze raz wielkie dzięki za świetną zabawę i wyrozumiałość, widzimy się niedługo!

 • Escape room Wioska Smerfów

  Wioska Smerfów
  HURRY UP
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Hej dzieci, jeśli chcecie...

  23.08.2018 | data wizyty: 12.08.2018

  ...zobaczyć smerfów wioskę, to jest to właściwe miejsce ;)

  Za nami drugi pokój Hurry Up i zaryzykuję stwierdzenie, że stylistyka i wystrój stają się powoli ich znakiem firmowym. Przyjemnie gra się w miejscu, w którym oczy mogą się nacieszyć dbałością o detale. To wszystko jest uzupełnione prostymi zagadkami, które zgrabnie tworzą jedną całość. Proste, co nie oznacza, że nie przynoszą satysfakcji - wręcz przeciwnie!

  Byliśmy w trójkę i uważam, że to idealny rozmiar, w czwórkę może być ciasnawo. Na uznanie zasługuje fakt, że pokój nadaje się zarówno dla grup początkujących z dziećmi, jak i dla tych większych i bardziej doświadczonych dzieci ;)

  Obsługa bardzo miła, zaangażowana i skora do rozmowy - czego chcieć więcej? Hurry Up - robicie to dobrze i czekamy na Rodzinę Addamsów! :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 11 12 13
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM