Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Bartosz M.
 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Wiarygodna opinia

  Świetna robota!

  10.11.2018 | data wizyty: 27.10.2018

  Są takie miejsca, gdzie na podstawie poprzednich doświadczeń można w ciemno powiedzieć, że kolejny pokój będzie świetny. Tick Tack po raz kolejny udowodnił, że należy do jednych z nich.

  Sam pokój powinien sprostać oczekiwaniom największych malkontentów. Przygotowanie do gry zaczyna się w nowiutkiej poczekalni (nowa lokalizacja), gdzie następuje najdłuższe wprowadzenie ever, ale jest ono niezbędne i świetnie buduje nastrój wraz z fabułą. Choć pokój należy do tych trudniejszych, to rozgrywka sprawiła wiele frajdy - głównie za sprawą ciekawych rozwiązań i tego, że było jasne, kiedy zagadka została rozwiązana. Uwierzcie mi - będziecie wiedzieć ;) Niby jestem doświadczony, wszak ok. 130 pokoi za mną, to i tak dwie rzeczy spowodowały szerokie rozdziawienie buzi. Całość uzupełniona jest o detale i wystrój, w którym można się na moment zatracić, bo jest tak dobrze. Byliśmy w czwórkę i myślę, że była to optymalna ilość osób. 80 minut mija jak z bicza strzelił, a to tylko znaczy, że rozgrywka była bardzo absorbująca. Odrobina sprawności fizycznej jest wskazana ;)

  Przyznam, że dawno mi się tak ciężko nie pisało opinii, bo jak tu chwalić tak, żeby czegoś nie zaspoilerować? :) Chłopaki z obsługi są klasą samą w sobie i bardzo miło do Was wracać. To moja pierwsza opinia w nowym systemie oceniania i z czystym sumieniem wystawiam 10/10. Kapitalna robota i do zobaczenia!

 • Escape room Opuszczona Kamienica

  Opuszczona Kamienica
  Tkalnia Zagadek
  Wrocław

  Dobra robota!

  07.10.2018 | data wizyty: 27.09.2018

  Opuszczona Kamienica to zdecydowanie najlepszy pokój Tkalni Zagadek we Wrocławiu. Widać mocny progres w stosunku do poprzednich propozycji, co zawsze cieszy. Sam pokój nie jest trudny, choć bystre oko niewątpliwie się przyda. Poleciłbym grupom max 3 osobowym, w czwórkę mogłoby być delikatnie za ciasno. Zagadki są logiczne i raczej liniowe, momentami dreszczyk może przejść po plecach, więc prawie wszystko jest tak jak być powinno. Prawie, bo nie do końca spodobało mi się poprowadzenie fabuły, natomiast po naszej wizycie będzie delikatna korekta :) Jest to dowód na to, że właściciele chcą się rozwijać, słuchają odwiedzających i non-stop pracują nad swoim pokojem, a i warto wspomnieć o domowej atmosferze, którą można poczuć od samego progu Tkalni Zagadek.

  Dobra robota i do następnego!

 • Escape room Psychiatryk

  Psychiatryk
  LetMeOut
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Beznamiętnie

  13.09.2018 | data wizyty: 13.09.2018

  Odwiedziłem wszystkie wrocławskie pokoje LetMeOut i kiedyś napisałem, że najlepszym słowem opisującym te ER było "beznamiętne". Niestety Psychiatryk utwierdził mnie w tym przekonaniu.

  Myślę, że Psychiatryk mógłby mi się spodobać 2-3 lata temu, teraz nieco blado wypada na tle konkurencyjnych firm. Pokój jest dość sporych rozmiarów i do zalet zaliczyłbym małą ilość niegrających elementów. Miłośnicy kłódek będą zachwyceni, bo jest ich trochę ;)

  Największym minusem jest brak fabuły - zaczynamy od dźwiękowego wstępu, ale co ma dalszy ciąg zabawy do wprowadzenia? Niestety na to pytanie nie poznaliśmy odpowiedzi. Dodatkowo jedna rzecz nie zadziałała tak jak powinna i musieliśmy się posiłkować pomocą mistrza gry.

  Niespodziewanie (jak na dotychczasowe doświadczenie z LetMeOut) najjaśniejszym punktem był prowadzący, który rzetelnie wyjaśnił reguły gry i bardzo zależało mu na naszej dobrej zabawie. Dziękujemy za profesjonalne podejście, niemniej jednak do pełni szczęścia zabrakło po prostu lepszego pokoju.

 • Escape room Coś

  Coś
  Black Box
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  COŚ

  30.08.2018 | data wizyty: 26.08.2018

  Jeśli po kilku dniach od wizyty wraca się myślami do pokoju, to wiesz, że było dobrze.

  COŚ jest miejscem, które wyzwala wiele emocji. Zagadki nie należą do najtrudniejszych, natomiast chodzi tutaj zupełnie o coś innego. Klimat i fabuła powodują, że najprostsze ruchy stają się trudne, percepcja szaleje, a zdolność logicznego myślenia zanika. Wystrój doskonale pełni swoją rolę, a zadania są dobrze wkomponowane w całość. Wydaje mi się, że wielbiciele klimatów rodem z horrorów powinni być ukontentowani wizytą w Black Box.

  Duży szacunek dla Mistrza Gry, bez którego pokój wiele straciłby. Rzadko udaje się naszą grupę zbić z pantałyku i wprowadzić niezłe zamieszanie, tym razem udało się to bezbłędnie. Ciężko dodać tu coś więcej bez spoilerów, sami się przekonacie ;)

  Dzięki za niedzielę pełną wrażeń i do zobaczenia niebawem! :)

 • Escape room Sekret dziadka

  Sekret dziadka
  Fun4Brain
  Poznań

  Czo ten dziadzia? : O

  30.08.2018 | data wizyty: 25.08.2018

  Czasami jest tak, że po wyjściu z pokoju zastanawiasz się "co do licha się właśnie stało?" Sekret Dziadka jest jednym z tych pokoi ;)

  Co prawda przestrzeń jest niewielka, ale ilość zagadek na metr kwadratowy stanowi wyzwanie dla doświadczonych drużyn. Początek nie należy do najłatwiejszych, natomiast z każdą kolejną zagadką akcja nabiera rumieńców i gra staje się bardzo płynna. Cieszy różnorodność mechanizmów, jak i samych zagadek, które momentami wymagają współpracy i zaangażowania całej drużyny. Moim zdaniem zespół 3-osobowy jest idealnym rozwiązaniem na ten pokój. Mimo wszystko największym zaskoczeniem jest fabuła i sam sekret, powiało świeżością ;)

  Na wielkie brawa zasługują właściciele - mimo bardzo dużego opóźnienia pozwolili nam zagrać, a po samej grze spędziliśmy jeszcze przynajmniej godzinę na pogawędkach :) Jeszcze raz wielkie dzięki za świetną zabawę i wyrozumiałość, widzimy się niedługo!

 • Escape room Wioska Smerfów

  Wioska Smerfów
  HURRY UP
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Hej dzieci, jeśli chcecie...

  23.08.2018 | data wizyty: 12.08.2018

  ...zobaczyć smerfów wioskę, to jest to właściwe miejsce ;)

  Za nami drugi pokój Hurry Up i zaryzykuję stwierdzenie, że stylistyka i wystrój stają się powoli ich znakiem firmowym. Przyjemnie gra się w miejscu, w którym oczy mogą się nacieszyć dbałością o detale. To wszystko jest uzupełnione prostymi zagadkami, które zgrabnie tworzą jedną całość. Proste, co nie oznacza, że nie przynoszą satysfakcji - wręcz przeciwnie!

  Byliśmy w trójkę i uważam, że to idealny rozmiar, w czwórkę może być ciasnawo. Na uznanie zasługuje fakt, że pokój nadaje się zarówno dla grup początkujących z dziećmi, jak i dla tych większych i bardziej doświadczonych dzieci ;)

  Obsługa bardzo miła, zaangażowana i skora do rozmowy - czego chcieć więcej? Hurry Up - robicie to dobrze i czekamy na Rodzinę Addamsów! :)

 • Escape room Klątwa Skarbu Majów

  Klątwa Skarbu Majów
  Exit19.pl
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Być jak Indiana Jones!

  22.08.2018 | data wizyty: 17.08.2018

  Pokoje Exit19 cechują się niezwykłą estetyką i dbałością o szczegóły. Klątwa Skarbu Majów jest kolejnym przykładem potwierdzającym te rzeczy - wystrój jest na tip-top i nie ma tu absolutnie żadnego przypadku. Do gustu szczególnie przypadł mi sposób odmierzania czasu, który idealnie wkomponowuje się w scenerię.

  Pomimo kilku elementów nieliniowych, pokój jest prosty, a zarazem przyjemny i myślę, że odpowiada wszystkim grupom - zarówno w tym początkującym (z dziećmi włącznie), a ci bardziej doświadczeni na pewno znajdą coś dla siebie. Byliśmy w grupie 4-osobowej i moim zdaniem idealnie przyjść w trójkę.

  Obsługa przyzwyczaiła nas do uśmiechu i zaangażowania, zawsze jest miło, jak ktoś pamięta twoją grupę :) Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to cena weekendowa, która IMO zbyt wysoka jak na długość naszej zabawy.

  Klątwa Skarbu Majów jest niezłym wypośrodkowaniem w stosunku do pozostałych pokoi Exita i dobrym miejscem na rozpoczęcie swojej przygody z ER. Czekamy na kolejne wyzwania!

 • Escape room Tajemnica Hrabiego Cromwell'a

  Tajemnica Hrabiego Cromwell'a
  It's a Trap
  Kraków

  Wiarygodna opinia

  Dobra robota!

  14.08.2018 | data wizyty: 27.07.2018

  Tajemnica Hrabiego Cromwella to bardzo rzetelny pokój, w którym niczego nie brakuje - począwszy od intrygującej fabuły, po maksymalnie wykorzystaną przestrzeń (nasza grupa 4-osobowa się nie potykała o siebie nawzajem) i kończąc na logicznych zagadkach. Cieszy to, że gra wraz z upływem czasu nabierała rozmachu i była płynna, przez co bawiliśmy się bardzo dobrze. Może nie było efektu "wow", natomiast nie zawsze on jest potrzebny - po zakończeniu gry czuliśmy satysfakcję z gry, co jest najważniejsze.

  Obsługa była bardzo miła i na jej konto dopisuję dużego plusa za szczegółowe wytłumaczenie zasad, niezależnie od doświadczenia uczestników zabawy, co ostatnio nie zdarza się zbyt często. Jedyny minusik ląduje za dokumentację zdjęciową - po co robicie, skoro na Waszym fanpage`u są fotki sprzed prawie 4 miesięcy? Rozumiem kwestie związane z RODO, ale musicie konsekwentnie zdecydować w którą stronę chcecie pójść :)

  Podsumowując - zachęcam do rozwikłania Tajemnicy Hrabiego Cromwella, mocny punkt na krakowskiej mapie ER.

 • Escape room Krwawa Rzeźnia

  Krwawa Rzeźnia
  Questrooms
  Gdańsk

  Rozczarowanie

  09.07.2018 | data wizyty: 05.07.2018

  Nie ukrywam, że wiązałem z tym pokojem spore nadzieje, słyszałem już o nim jakiś czas temu i liczyłem na dużą dawkę emocji. Emocje były, ale niestety nie takie, jakich oczekiwałem.

  Przede wszystkim jest to pokój, którego głównym atutem jest klimat i gra na emocjach. Podkreślę, że nie ma w tym nic złego, takie fabuły są w porządku i można się w nie wkręcić. Początek jest dość obiecujący, choć moim zdaniem można go przeprowadzić bardziej nastrojowo (np. przez zasłonięcie oczu). Niestety dalej zadziało się dwie rzeczy, które wywołały sporą frustrację:
  -> zgodnie z informacją od obsługi jedna zagadka została zmieniona dzień przed naszą wizytą - koncepcyjnie spowodowała sporą zmyłkę, posiłkowaliśmy się podpowiedzią i wówczas zmagaliśmy się ze złośliwością rzeczy martwych, które wbrew temu co usłyszeliśmy po wyjściu z pokoju - zostały rozwiązane przez obsługę fizycznie w trakcie naszej gry;
  -> przez naszą indolencję próbowaliśmy wykonać jedną czynność nie tym przedmiotem co trzeba; byłoby to OK, gdyby nie fakt, że dowiedzieliśmy się o tym od obsługi po 15 minutach mocowań, bo wydawało nam się, że idziemy do przodu; gra straciła na płynności, a my się napociliśmy i zirytowaliśmy; nie wymagamy patrzenia w monitor przez całą godzinę naszej gry, natomiast sugestia, że my przestawiliśmy kamerę i nie było można tego zobaczyć wcześniej jest nie na miejscu.

  Dalszy etap rozgrywki przebiegł w miarę sprawnie, wizualnie sam pokój wygląda w porządku i tworzy napiętą atmosferę, ale znów nie wszystkie elementy są dla nas współgrające (info od obsługi na ścianie). Sam pokój jest dość przestronny i nadaje się na max grupy 4-osobowe.

  Pan z obsługi wydawał się sympatyczny i dość szczegółowo wytłumaczył dwójce debiutantów zasady gry (byliśmy w 4, z czego dwie osoby +100 pokoi). Po samej rozgrywce nie wyczuliśmy pozytywnej reakcji na feedback i odnieśliśmy wrażenie, że każdą piłeczkę można odbić, niezależnie od racji. Nie wygląda to dobrze, jak grupie sugerowane jest przesunięcie kamery czy gęste tłumaczenie, że czasami coś się może zaciąć i samo naprawić, kiedy sami widzieliśmy obsługę naprawiającą tę rzecz . W kwestii PR jest trochę do nadrobienia.

  Podsumowując - Krwawa Rzeźnia jest pokojem ze sporym potencjałem i niezłym klimatem. Nie oferuje dużej ilości zagadek, natomiast nie o to tutaj chodzi. Niestety nie wszystko koncepcyjnie zagrało - sugerujemy testowanie pokoi po jakichkolwiek zmianach zagadek, a także popracowanie nad jakością obsługi.

  Odpowiedź

  Bartku, jesteś strasznie uparty:)!
  Wytłumaczyliśmy Ci dokładnie wszystko o co pytałeś, tak abyś zobaczył nasz punkt widzenia i zrozumiał dlaczego co jak działa.

  - Obwiniasz nas o nie otrzymanie podpowiedzi, a sam zażyczyłeś sobie "Podpowiedź na mój znak", którego oczywiście nie dałeś. To od nas wyszła inicjatywna pomocy, tak abyście nie stali dłużej w miejscu - w takim wypadku to chyba nie nasza wina:)?
  - Jako doświadczony gracz escaperoomowy, sam zauważyłeś, że faktem jest stwierdzenie "jedna rzecz jest wykorzystywana raz", a mimo to próbowaliście wykorzystać ten sam przedmiot drugi raz przez co pojawiła się frustrakcja.

  Komentarz bardzo nieadekwatny, ponieważ reszta grupy bawiła się "ponoć" dobrze i nie miała żadnych zastrzeżeń.

  Życzymy powodzenia w innym escaperoomach i więcej ciepliwości:)!
  Ekipa Questrooms

 • Escape room Cela nr 4

  Cela nr 4
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Ścigamy się!

  22.05.2018 | data wizyty: 19.05.2018

  Skorzystaliśmy z opcji wyścigu, gdzie rywalizowaliśmy w dwóch identycznych pokojach. Koncepcyjnie jest to świetne rozwiązanie, szczególnie dla osób lubiących delikatny dreszczyk emocji - widzimy postęp swój i drugiej grupy, adrenalina lekko skacze w trakcie zabawy. Miłym akcentem ze strony obsługi było wprowadzenie w języku angielskim dla kolegi obcokrajowca.

  Sam pokój jest dość trudny ze względu na nieliniowość, w opcji wyścig pojawia się możliwość delikatnego utrudnienia gry rywalom. Byliśmy po dwie osoby w pokoju i polecałbym ciut większą grupę, wtedy Cela jest w spokojnie w zasięgu czasu i same zagadki mogą sprawić sporo frajdy.

  Co do samego przebiegu rozgrywki - niestety nie jesteśmy w pełni zadowoleni. Po pierwsze - olbrzymi upał panował w środku, może jakiś wiatraczek do środka? Dodatkowo dwie zagadki nie działały (z czego były problemy z tą samą w obu pokojach), ponadto jedna zagadka manualna naszym zdaniem nie pasuje do klimatu. Również początek pozostawia trochę do życzenia, kiedy wykonaliśmy jedną czynność nie tym co trzeba i to też miało wpływ na dalszy przebieg rozgrywki. Na sam koniec zostaliśmy uraczeni komentarzem od młodego Mistrza Gry, że "zbieramy 10 na Lockme". Cóż, nie tym razem.

  Podsumowując - Cela nr 4 to świetny pomysł dla osób lubiących rywalizację i dobre wyjście na wieczory kawalerskie/panieńskie, niestety techniczne mankamenty i faux pas ze strony obsługi nie pozwoliły się nam w pełni cieszyć tym pokojem.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 10 11 12
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM