Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
LockMe
 • Escape room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Lockme.pl opinia

  Idziesz na drinka, a tu zagadki :O

  18.02.2019 | data wizyty: 26.09.2018

  Pokój, który miał brać udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski, nie mógł być pokojem łatwym. Tak też się stało i w tym przypadku – oto scenariusz godny eliminacji.

  Nie można nie zgodzić się z poziomem trudności oznaczonym w wizytówce – to zdecydowanie pokój dla doświadczonych ekip. Nie dość, że samych zagadek jest sporo, to w dodatku znaczna część z nich jest naprawdę trudna. Nie ujmuje im to jednak absolutnie w niczym – każda z nich jest zdecydowanie logiczna.

  Zagadki to bardzo mocna część tego scenariusza. Szczególnie fanom łamigłówek matematyczno-logicznych ten pokój przypadnie do gustu. Scenariusz jest nieliniowy, więc można łatwo podzielić się zadaniami, a każdy z grupy będzie mógł dzięki temu znaleźć coś dla siebie. Jak to u Quest Cage’ów bywa, jest również element zaskoczenia, który nie dość, że idealnie pasuje do klimatu, to w dodatku buduje historię pokoju, wzmacniając tym samym jej wydźwięk.

 • Escape room Tajemnica Księgi Lasu

  Tajemnica Księgi Lasu
  LetMeOut
  Wrocław

  Lockme.pl opinia

  Leśna przygoda

  13.02.2019 | data wizyty: 07.02.2019

  Do LMO zawitał właśnie powiew leśnej świeżości w postaci nowego pokoju. To zupełnie nowa pozycja na mapie Wrocławia, która okazuje się być bardzo przyjemna i przede wszystkim klimatyczna. Widoczna na zdjęciach chata jak i inne elementy wystroju bardzo dobrze wprowadzają w klimat rozgrywki razem z ciekawą ścieżką dźwiękową w tle.

  Zagadki są proste, co sprawia, że spokojnie można się tu wybrać z rodziną lub odwiedzić ten pokój na początku swojej przygody z escape roomami. Dla starych wyjadaczy będzie to przyjemna odmiana w ramach przerwy między trudniejszymi pokojami.

  Tym którzy są spostrzegawczy polecamy przyjrzeć się szczegółom w wystroju pokoju. Jak Wam się uda znajdziecie wyśmienity smaczek! :)

 • Escape room Przeklęta wyspa

  Przeklęta wyspa
  Escape Project
  Warszawa

  Lockme.pl opinia

  O nie, jesteśmy zgubieni!

  13.02.2019 | data wizyty: 10.02.2019

  Aż trudno uwierzyć, że to pierwszy pokój tych twórców. To nawet nie debiut - to mocne wejście na polską scenę escape roomową.

  Tutaj każdy element związany z rozgrywką jest ze sobą spójny i nie ma niczego przypadkowego. Wystrój jest tak dopracowany, że całkowicie zapominamy o tym, iż plaża pełna tajemnic znajduje się w Warszawie. Nawet pisząc tę opinię wytrzepujemy piasek z butów na drugim końcu Polski. Klimat wyspy zachowany w stu dziesięciu procentach.
  Zagadki? Bardzo różnorodne, niektóre niespotykane nigdzie indziej i niezwykle przyjemne w rozwiązywaniu, po którym przychodzi ogromna satysfakcja.

  Bardzo duży plus za możliwość wyboru wersji przed wejściem - dzięki temu pokój dopasowuje się w pewien sposób do grupy, która jest w środku, np. w zależności od tego, czy w środku gra rodzina z dziećmi czy może na wyspę trafiła właśnie zgrana grupa przyjaciół. Polecamy wybranie wersji straszniejszej - szczególnie, kiedy macie w drużynie kogoś, kto się boi, będzie naprawdę bardzo śmiesznie! Nie utrudni to jednak skupienia się na zagadkach, ponieważ elementy grozy są odpowiednio wyważone.

  Całe prowadzenie fabularne przez pokój jest naprawdę godne podziwu i warto aby każdy doznał tego na własnej skórze!

 • Escape room Tajna Kwatera Dyktatora

  Tajna Kwatera Dyktatora
  8 Gates Escape Room
  Warszawa

  Lockme.pl opinia

  Za kulisami władzy dyktatora

  13.02.2019 | data wizyty: 10.02.2019

  Podobno najwięcej o człowieku mówi jego własny pokój. W tym przypadku to stwierdzenie pasuje bardziej niż kiedykolwiek. Jest nieco inny, niż można spodziewać się po opisie - być może dlatego, że dyktator nie jest taki, jak go malują. Ale więcej zdradzić nie możemy, musicie się sami przekonać, o co nam chodzi.

  Najmocniejszą stroną tego pokoju są zagadki - są bardzo przyjemne, pomysłowe, w dużej mierze manualne. Ich rozwiązywanie to czysta przyjemność - choć nie są trudne, jest ich naprawdę sporo.

  Nie możecie jednak zapominać, że macie do wykonania pewną misję - nie będzie to łatwe, kiedy w pewnym momencie wasza wizja ratowania świata przed dyktatorem zmieni się o 180 stopni. Bowiem każdy ma jakieś tajemnice, których strzeże niczym zapalnika, które musicie zdobyć.

  Momentami przyda się zarówno współpraca, jak i komunikacja. Na wypad dla grupy znajomych - jak najbardziej polecamy.

 • Escape room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Lockme.pl opinia

  Za utrudnienia w podróży przepraszamy

  13.02.2019 | data wizyty: 10.02.2019

  Akcja Ewakuacja bardzo długo kazała nam czekać na swój nowy pokój. I w końcu stało się - nie dość, że doczekaliśmy się thrillerowego scenariusza, to jeszcze mogliśmy rozszerzyć go o dodatkowe doznania w postaci wersji doładowanej, z czego oczywiście skorzystaliśmy bez zastanowienia (i wam również polecamy).

  Pierwsze wrażenia - ej, to serio jest pociąg. Absolutnie zapomnieliśmy, że przyszliśmy do escape roomu robić zagadki i minęła chwila, zanim się za nie zabraliśmy. W kwestii odwzorowania przedziału należą się brawa dla twórców. Nie był to jednak zwykły pociąg, bo PKP takich atrakcji na co dzień chyba nie zapewnia - przynajmniej nam do biletu nigdy nie dorzucili takich emocji.

  Same zagadki nie są trudne, choć niektóre z nich mogą zatrzymać na dłużej. Thrillerowy klimat jest, jednak nie utrudnia on skupienia się na rozwiązywaniu zadań. Przez całą rozgrywkę towarzyszy nam uczucie niepokoju, które w pewnych momentach robi się całkiem uzasadnione.

  Będzie idealny dla 2-3 osób z lekkim doświadczeniem: każdy będzie mógł zająć się jakimś fragmentem układanki, co usprawni zdecydowanie walkę z czasem. A jest go mniej niż może się z początku wydawać - choć mamy tu aż 70 minut zabawy, zatracenie w fabułę może sprawić, że w ogóle tego nie odczujecie.
  Podsumowując trochę się powtórzymy - to naprawdę pociąg. I to jest super. Jedyna rzecz, która sprawia, że można połapać się, że nie jest prawdziwy to fakt, że ten się nie spóźnia :)

 • Escape room Tesla

  Tesla
  Dom Kluczy
  Warszawa

  Lockme.pl opinia

  Spotkanie z Mistrzem

  13.02.2019 | data wizyty: 10.02.2019

  Wybraliśmy się do Tesli z zamiarem zrobienia sobie wynalazku, jednak niełatwo jest tak ot przebić Mistrza w swoim fachu.
  Scenariusz zaskakuje rozwiązaniami technicznymi i mechanizmami. Są tu zagadki, które mogą zatrzymać na dłużej, ale są w pełni logiczne i przyjemne - szczególnie jedna z nich jest bardzo oryginalna i godna pochwały za kreatywność. To również znakomity test na spostrzegawczość, ponieważ trzeba mieć oczy dookoła głowy. No i nie można zapomnieć o współpracy, bez której będzie ciężko.

  Tesla w pewien sposób bawi się z graczami, którzy trafiają do tego pokoju. Robi to trochę przez naukę, co szczególnie należy docenić. Łamigłówek związanych z samym Teslą jest sporo, więc będziecie mieli całkiem dużo do roboty. Jest również sporo czytania, ale jest to w pełni uzasadnione ścieżką scenariusza - poza tym ci, co byli w Testamencie wiedzą, że Dom Kluczy to lubi i nam to w tym przypadku nie przeszkadza :)

 • Escape room Olimp

  Olimp
  Łowcy Tajemnic
  Częstochowa

  Lockme.pl opinia

  Pora na przygodę!

  13.02.2019 | data wizyty: 26.08.2018

  To bardzo ciekawa odskocznia od horrorowej sceny, z której słynie Częstochowa.

  Ten pokój będzie idealną propozycją dla rodzin na niedzielne popołudnie lub dla początkującej grupy, która w świecie escape roomów stawia dopiero swoje pierwsze kroki. Zagadki są bardzo proste i przyjemnie się je rozwiązuje - wspaniale uczą, na czym ta cała zabawa polega.

  Są tu również spójne z fabułą scenariusza nawiązania do mitologii. Jako śmiertelnicy macie szansę pokazać bogom, że również macie coś do powiedzenia - ale czy wam się uda? Spróbujcie sami.

 • Escape room Opuszczony sklep z zabawkami

  Opuszczony sklep z zabawkami
  Łowcy Tajemnic
  Częstochowa

  Lockme.pl opinia

  Powrót do klasyki

  13.02.2019 | data wizyty: 26.08.2018

  Fani kłódek będą mieli tu jak w raju. Same zagadki oparte są na escape roomowej klasyce, znajdzie się również parę manualnych rozwiązań, które z kolei są odpowiednio wyważone w stosunku do pozostałych łamigłówek. Scenariusz jest liniowy i w dużej mierze oparty na klimacie tworzonym przez ścieżkę dźwiękową.

  To dobry pokój dla osób, które zaczynają przygodę z kategorią horrorów i nie chcą jeszcze zbyt hardkorowych doznań - w tym scenariuszu bardziej mamy do czynienia z niepokojem niż ze strachem, co nie przeszkadza w tym, aby skupić się na samych zagadkach.

 • Escape room Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

  Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną
  Tajemnicze Domostwo
  Częstochowa

  Lockme.pl opinia

  Ręce w GORE!

  13.02.2019 | data wizyty: 26.08.2018

  Pierwsza rzecz, którą musimy pochwalić a propos tego scenariusza, to wystrój. Jest perfekcyjny, jeżeli chodzi o klimat gore - mocny, dosadny i generalnie w całości taki, jaki powinien być w tego typu pokoju. Dzięki niemu łatwiej jest również wczuć się w gęsty klimat. Rekwizyty zostały przygotowane bardzo szczegółowo i starannie, co zdecydowanie wpływa na realizm rozgrywki.

  Pokój zdecydowanie nie jest dla osób bojaźliwych. To propozycja dla tych, którzy lubią się bać. Same zagadki nie są trudne, ale można spotkać wśród nich zaskakujące rozwiązania.

  Szczególnie jeden element rozgrywki nam się w nim spodobał, jednak nie możemy zdradzić, o jaki chodzi. To rzecz, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy w żadnym escape roomie i zrobiła na nas ogromne wrażenie niczym na nowicjuszach. Grzechem byłoby nie docenić ilości pracy, którą autorzy włożyli w ten pokój.

 • Escape room Czarownica - dwa oblicza

  Czarownica - dwa oblicza
  Dom Tajemnic
  Częstochowa

  Lockme.pl opinia

  Stań z czarownicą twarzą w twarz - tylko w którą?

  13.02.2019 | data wizyty: 26.08.2018

  Jak na horrorowe upodobania ekipy z Domu Tajemnic, ten pokój okazał się być bardzo fajną przygodówką - oczywiście z delikatną nutą grozy. To świetny wybór dla ekip, które “w sumie chciałyby dreszczyku emocji, ale trochę się boją”.

  Same zagadki i rozwiązania techniczne są bardzo ciekawe, niektóre wręcz nieszablonowe. Podstawą wielu z nich jest komunikacja i współpraca, co zawsze działa na plus. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, dzięki czemu możecie zabrać ze sobą graczy o różnym stopniu doświadczenia w uciekaniu.

  Każdy będzie miał co robić, jeżeli przyświeca wam wspólny cel - nie trafić do kotła.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 29 30 31
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM