Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Piraci i Źródło Młodości

Piraci i Źródło Młodości

Partner lockme

Drużyna potomków przebiegłych piratów zostaje wprowadzona w stan głębokiej hipnozy i przenosi się w snach do krainy swoich przodków, aby odnaleźć lokalizacje... [więcej]

9.6/10

Szczecin: 12. miejsce | Zachodniopomorskie: 13. miejsce | Polska: 254. miejsce

2-5 osób

60' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Drużyna potomków przebiegłych piratów zostaje wprowadzona w stan głębokiej hipnozy i przenosi się w snach do krainy swoich przodków, aby odnaleźć lokalizacje zapomnianego źródła młodości. Na wykonanie zadania nie mają zbyt wiele czasu ...

Pokój przyjazny wszystkim grupom. Zaawansowany technologicznie, z intrygującym wystrojem nastawiony na współpracę i świetną zabawę :)

Tutaj nie ma czasu na nudę, zbierz znajomych i ruszajcie na poszukiwania Źródła Młodości!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój przyjazny dzieciom

Pokój przyjazny niepełnosprawnym

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Adres

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

2 osoby - 120 zł
3 osoby - 130 zł
4 osoby - 140 zł
5 osób - 150 zł

Dane właściciela

Liga Odkrywców Joanna Fijałkowska
Bolesława Krzywoustego 76
70-245 Szczecin
NIP: 8542182964

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 49 opinii

Ocena ogólna 9.6/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.5/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

49 opinii pokoju

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Pionier
198 pkt

175 opinii

W poszukiwaniu źródła młodości

07.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

Adashi (dezERterzy) 175 opinii

Tematyka piracka w Escape Roomach jest bardzo często wykorzystywana przez firmy w całej Polsce przy tworzeniu swoich kolejnych projektów. W Lidze Odkrywców owa tematyka jest przedstawiona w sposób bardzo ciekawy, głównie ze względu na zagadki. Wystrój i klimat jednak odbiega dość mocno od takich pirackich perełek jak Tortuga, czy Statek piratów w Grudziądzu czy też Krakowie. Odwiedzając tak dużą ilość pokoi nie sposób ich ze sobą nie porównywać, zwłaszcza jeśli są o podobnej fabule.
Źródło Młodości moim zdaniem nie odbiega od wcześniej wymienionych pokoi jeśli chodzi o zagadki. Są one bardzo pomysłowe, zróżnicowane i ich rozwiązywanie sprawia sporo frajdy.
Jest to według mnie jeden z lepszych pokoi w Szczecinie spośród tych co odwiedziliśmy i solidna pozycja dla każdego fana tego typu zabawy bez względu na doświadczenie.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Ewela (dezERterzy)
Ewela (dezERterzy)

Nawigator
111 pkt

103 opinie

Pirackie klimaty.

13.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

Ewela (dezERterzy) 103 opinie

Wyruszyliśmy z ekipą w kolejną podróż, tym razem poszukując legendarnego Źródła Młodości. Czekało na nas wiele zadań do wykonania. Były niezwykle logiczne, często zaskakujące i wywołujące wielką radość z rozwiązania. Pokój nieduży, ale pełny pirackich rekwizytów. Wśród panującego rozgardiaszu każda para rąk i oczu się przyda ;-)
Przybywajcie korsarze, bo warto!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

SandrexP
SandrexP

Zwiadowca
54 pkt

37 opinii

Wiecznie młodzi

12.11.2018 | data wizyty: 11.11.2018

SandrexP 37 opinii

Ten pokój posiada fajne elektroniczne rozwiązania. Różnorodność zagadek pod względem trudności, jak i doboru odpowiednich sprzętów - również wielki plus. Ze względu na nasz brak spostrzegawczości musieliśmy skorzystać z systemu podpowiedzi (w tym pokoju postawiono na klasyczne walkie talkie).Jeśli chodzi o sam klimat pokoju jest on w pełni zachowany - dobrze zakamuflowane wszelkiego rodzaju kable i gniazda, przez co nic nie zakłóca wizerunku miejsca, w którym uczestnik ma się znaleźć. Duży plus to samo wprowadzenie do pokoju i początek rozgrywki - ale tu nie będę zdradzać szczegółów dla osób, które planują odwiedzić Źródło Młodości.
Zdecydowanie godny polecam pokój w Szczecinie :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

jaagnie
jaagnie

Wędrowiec
35 pkt

17 opinii

Niech bije Źródło!

19.08.2018 | data wizyty: 19.08.2018

jaagnie 17 opinii

Najlepszy, moim zdaniem, pokój ze stajni Ligi. Piracka przygoda pełna morskich akcentów, odrobiny gimnastyki podczas poruszania się po pokładzie i szczypy (lub dwóch) współpracy. Czy uda ci się wydostać spod pokładu?
Pokój kłódkowo-elektroniczny, nieliniowy (każdy może kombinować na inny temat!).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Krzysztof  Z.
Krzysztof Z.

Pionier
213 pkt

75 opinii

Hoist the colours!

06.05.2018 | data wizyty: 30.03.2018

Wiarygodna opinia

Krzysztof Z. 75 opinii

Klimat:

Pokój wypełniony pirackimi akcentami jak skrzynia złotymi dukatami! Sznury, skarby i butelki z rumem pałętają się po pokładzie i aż dziw, że wystarczyło jeszcze przestrzeni dla graczy. W tle rozbrzmiewają znane nam kompozycje Hansa Zimmera, które nadają wszystkiemu dodatkowego czaru. Jest po prostu uroczo.

Fabuła została potraktowana w iście piracki sposób - pokrojona na kawałki, naładowana do armaty i rozrzucona na cztery strony świata. Poszczególne łamigłówki bardzo dobrze pasują do pirackiej atmosfery (w którą są wplecione także niektóre wątki z filmów) i z pewnością zdobędą serce fanów karaibskiej serii, ale spójnej historii z tego wszystkiego nie złożymy, bo jest bardziej rozlatana niż Jack Sparrow na grzybkach-halucynkach. W dobrej zabawie to oczywiście nie przeszkadza.

Zagadki:

Escape do liniowych nie należy i naprawdę trzeba się wykazać potężną siłą woli, by nie skakać tu od miejsca do miejsca jak wygłodzony wróbel na deptaku. Trudność jest umiejętnie dobrana, ale będziecie musieli zdecydować, czy wspólnie pokonywać kolejne wyzwania czy lepiej się może podzielić. Standardowy dylemat uciekinierów… W obu przypadkach każdy członek Waszej drużyny na pewno otrzyma zajęcie, gdyż zagadek jest sporo.

Wrażenia:

Źródło Młodości jest świetne, to oczywiste, więc rozpiszę się o innych rzeczach. “Debriefing” po wyjściu był przemiły. Z Mistrzem Gry rozmawialiśmy z dobry kwadrans, na początku o escapach, potem już w zasadzie o wszystkim. Bardzo mnie też cieszy, kiedy Twórcy pozwalają do pamiątkowej foty zabierać z pokoju wszystko, co nie jest przymocowane na stałe do podłogi. Mnogość rekwizytów sprawia, że dla każdego znajdzie się coś fajnego do potrzymania, a na dodatek pamiątkowe zdjęcie zostało profesjonalnie obrobione. Jakość obsługi na najwyższym poziomie!

Ogólnie:

Po dwóch pokojach Room Jacków byłem pewien, że ich kolejna pozycja będzie cieszyć. I niespodzianki nie było - zostaliśmy wsadzeni do naprawdę solidnego escapa, z ciekawymi zagadkami i fantastycznym klimatem. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest to małe…ARRRRRcydzieło! Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Ślusarze
Ślusarze

Zwiadowca
67 pkt

18 opinii

Ahoj awario!

29.07.2018 | data wizyty: 26.05.2018

Wiarygodna opinia

Ślusarze 18 opinii

Źródło Młodości to bez wątpienia prawdziwie piracka przygoda, pełna niebanalnych zagadek, których finał może zaskoczyć każdego członka pirackiej załogi. Całość zwieńczona jest świetnie dopasowanym i starannym wystrojem.
Skąd w takim razie ta niewysoka ocena?
Zaczęło się od kilkuminutowej awarii systemu, ale nie bądźmy aż tak krytyczni, bo przecież wszystko może się zdarzyć. Niestety, pomimo naszego pozytywnego nastawienia, pod względem technicznym było już tylko gorzej. Problem gonił problem. Od początku rozgrywki przy jednej ze skrzyń brakowało kłódki. W związku z tym po rozwiązaniu pewnej zagadki uzyskaliśmy nigdzie niepasujący kod. Dwa kolejne mechanizmy oparte na elektronice zawiodły, co również wiązało się ze stratą czasu i sporym zamieszaniem. Po zakończeniu rozgrywki prowadzący był zaskoczony pytaniem o czas trwania zabawy i nie był w stanie udzielić nam odpowiedzi.
Mimo wszystko gorąco polecamy to miejsce, bo pokój sam w sobie robi wrażenie.
P.S. Na zdjęcie czekamy ponad dwa miesiące.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 4/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

piotr.kuczynski
piotr.kuczynski

Zwiadowca
66 pkt

9 opinii

Dobre wykonanie, duża grywalność

03.10.2018 | data wizyty: 03.10.2018

piotr.kuczynski 9 opinii

Świetne, nieliniowe zagadki. Dobre wykonanie. Dobre połączenie elektroniki i klasycznych kłódek. Bawiliśmy się świetnie!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

AdikTheOne
AdikTheOne

Zwiadowca
91 pkt

45 opinii

Wszystko fajnie ale...

24.11.2017 | data wizyty: 24.11.2017

Wiarygodna opinia

AdikTheOne 45 opinii

Na początku napiszę że nie udało nam się wyjść z tego pokoju. Ale zacznijmy od początku.

Na poczatku prowadzący grę wszystko nam zgrabnie wytłumaczył, wprowadził. W czasie gry tez nad nami czuwał, gdy mieliśmy przestoje pytał się czy nie potrzebujemy podpowiedzi, także tu wszystko cacy.

Problemy pojawiły się już na samym początku. Jedna zagadka była już rozwiązana, bo jak powiedział prowadzący, wcześniejsza ekipa ją zepsuła. Więc rozwiązanie z niej leżało już przy nas. A my myśleliśmy że to po prostu jedna z wielu rzeczy wśród wielu dekoracji. Dopiero później dowiedzieliśmy się że powinniśmy ją obejrzeć, bo gdyby zagadka działała to ten przedmiot by z niej wypadł. Do tego jedna skrzynia była już otwarta. I później gdy traciliśmy czas na rozwiązywanie jednej zagadki i ją rozwiązaliśmy, dostaliśmy kluczyk. I prowadzący przez krótkofalówkę nam się odzywa że to kluczyk do skrzyni która już na samym początku była otwarta to zapomniano zamknąć kłódkę. Do tego jedno zadanie sprawiło że wszyscy z nas (każdy próbował) dostawali nerwicy. Nie dało rady żeby prowadzący nam pomógł w tym więc ostatecznie poprosiliśmy o odpowiedź, bo straciliśmy na tej zagadce na prawde dużo czasu. Po nazwie pokoju spodziewałem się jakiejś wyspy, lądu, w końcu źródło młodości. A tutaj tak jakby wnętrze statku albo szopa.

Przez te rzeczy nie mogę wystawić pełnej oceny, jednak koniec z minusami, zabierzmy się za plusy.

Ilość rekwizytów w pokoju jest zadowalająca, są i zagadki z kłódkami i zagadki z wykorzystaniem elektroniki. Niektóre z zagadek rozwiązywało się na prawdę przyjemnie a jedno z ostatnich rozwiązań (które prowadzący nam pokazał, bo nie starczyło nam czasu zeby samodzielnie do tego dojść) zrobiło na nas nie małe wrażenie. Zagadki ogólnie są dość ciężkie, odradzam wyprawę do tego pokoju osobom mało doświadczonym. Ważna jest też tutaj współpraca (zwłaszcza na poczatku) i trzeba zwracać uwagę innym graczom z grupy co się już użyło, co rozwiązało bo potem wszyscy się będa pytać "a to do czego?", "rozwiązaliście to już", "a może użyjemy tego - nie to już rozwiązaliśmy", także miejcie to na uwadze.

Mimo słabej oceny ( głównie przez jedną wkurzającą zagadkę i wpadki techniczne, ale patrząc na inne oceny, nie zdarza się to każdemu, po prostu mieliśmy pecha) nie będę nikomu odradzał tego pokoju. Warto się tutaj wybrać w doświadczonej grupie. Room Jack Heroes mają w swoich pokojach zawsze jakies zagadki z użyciem elektroniki, które sprawiają prawdziwą frajdę, zagadki nad którymi trzeba trochę pomyśleć, bo poziom trudności jest wyższy niż w większości escape roomów, więc na pewno warto. My po prostu trafiliśmy na pechowy dzień.

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

zozol2006
zozol2006

Świeżak
9 pkt

2 opinie

👍

02.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

zozol2006 2 opinie

Fabuła bardzo fajna, super pomysł i ciekawe zagadki. Możnaby trochę poprawić wykonanie, poniewaz pominelismy kilka zagadek, a mimo to udało nam się wyjść. Poza tym wszystko super!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM