Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Demon Asylum: Nekromanta

Demon Asylum: Nekromanta

Partner lockme

- Pierwszy w Szczecinie pokój bez kłódek, również najbardziej zaawansowany technologicznie pokój w województwie! " Otrzymaliście informację, że nieopodal... [więcej]

9.6/10

Szczecin: 9. miejsce | Zachodniopomorskie: 9. miejsce | Polska: 171. miejsce

2-5 osób

60' minut

Horror

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

- Pierwszy w Szczecinie pokój bez kłódek, również najbardziej zaawansowany technologicznie pokój w województwie!

" Otrzymaliście informację, że nieopodal waszego miasta powstała mroczna enklawa, a okoliczni mieszkańcy z przerażeniem snują opowieści o zmarłych którzy wstają z grobów i błąkają się nocami przy posiadłości. Wy jednak nie należycie do ludzi łatwowiernych i postanawiacie zbadać opuszczony dwór na własną rękę. Po dotarciu na miejsce nie zastaliście żadnych żywych trupów, więc postanawiacie wejść do środka i wykonać kilka zdjęć dla niedowiarków, jednak chwilę po zamknięciu drzwi zaczynacie odczuwać dziwny, bardzo intensywny zapach kadzideł nieporównywalny z niczym innym, wasze powieki stają się ciężkie, a po krótkiej chwili zapadacie w głęboki letarg, pamiętacie tylko odzianą w czerń postać która wlecze was po ziemi i zakłada worki na głowy porzucając was w całkowitych ciemnościach ... wiecie, że macie bardzo niewiele czasu na wydostanie się z przeklętego dworu ... "

- Niesamowita przygoda, która zadowoli zarówno nowych graczy jak i starych wyjadaczy escape roomowych ;)

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Adres

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

2 osoby - 120 zl
3 osoby - 130 zł
4 osoby - 140 zł
5 osób - 150 zł

Godziny otwarcia

11:00-22:30

Dane właściciela

Liga Odkrywców Joanna Fijałkowska
Bolesława Krzywoustego 76
70-245 Szczecin
NIP: 8542182964

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 132 opinie

Ocena ogólna 9.6/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.7/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

100

80

60

40

20

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

132 opinie pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

290 opinii

Interakcja

13.03.2017

Opinia Lockme.pl

LockMe 290 opinii

W tym pokoju słowo 'interakcja' nabiera nowego znaczenia w świecie escape roomów. To, co chłopacy stworzyli w Demonie jest na skalę Polski zupełną nowością.

Chcesz mieć bezpośredni wpływ na rozgrywkę? Idź do Demona.
Chcesz mieć wpływ na fabułę od podstaw do zakończenia? Idź do Demona.
I w końcu - chcesz przez ponad godzinę żyć przygodą, a nie tylko rozwiązywać zagadki? Idź do Demona!

Ten pokój jest... Inny. Do tego stopnia inny, że ciężko nam oceniać go w odniesieniu do wszelkich wcześniej odwiedzonych escape roomów. Dlatego na pewno warto tam iść.

Poziom trudności: Trudny

Q
Q

Przewodnik
385 pkt

162 opinie

#131

03.09.2018 | data wizyty: 17.08.2018

Wiarygodna opinia

Q 162 opinie

Było zaskakująco o tyle, że nieco inaczej – po przeczytaniu opinii – wyobrażałem sobie koncepcję gry i niektóre jej elementy. Z oczywistych względów nie można ich opisać, niemniej nie spodziewajcie się tu gadających kukieł demonów, tak jak ja ;) Nie wiem też czy na przestrzeni czasu zmodyfikowano scenariusz gry, ale nie odczuliśmy większego wpływu na fabułę, który by spersonalizował lub ukierunkował grę według torów właściwych dokonywanym wyborom. Aby wyjść, należy przejść każdy etap gry i rozwiązać każdą zagadkę. To wskazanie, nie zarzut. Pokój jest mocno – by nie powiedzieć całkowicie – zautomatyzowany. I ta elektronika, która jest ogromną zaletą i robi wrażenie, wnosi też do całości jedyne „ale”. Nie chodzi bynajmniej o jej zawodność, bo poza jednym elementem, wszystko zadziałało jak należy. Chodzi raczej o jej przełożenie na rozgrywkę. Było tu kilka elementów, które nie dały wg nas oczywistego – wizualnego lub audiowizualnego – efektu, co wprowadziło do rozgrywki odrobinę chaosu (jak to się otworzyło?) lub niepotrzebne zastoje (co się otworzyło?). Komunikacja to jedna z kluczowych reguł w escapach, więc trudno by grać w ciszy lub szepcząc. Być może dla bardziej licznych grup nie będzie mieć to jednak aż tak dużego znaczenia... Dla nas miało, ponieważ graliśmy w duecie. Pomimo to, plusów rozgrywki jest zdecydowanie więcej. Pomysłowość zagadek ogromna, zróżnicowanie zadań również. Wszystkie mocno osadzone w klimacie, a scenografia i dekoracje fantastycznie komponują się z tą lekko mroczną opowieścią. Pokój jest idealnie rozplanowany. I wbrew temu co sugeruje otrzymana na wyjściu ulotka, moja ocena to odzwierciedlenie naprawdę dobrej gry. Podobało nam się.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Agatse
Agatse

Wędrowiec
45 pkt

15 opinii

Demon Asylum: Nekromanta

28.09.2018 | data wizyty: 27.09.2018

Wiarygodna opinia

Agatse 15 opinii

Demon Asylum był to pierwszy pokój Ligi Odkrywców, który odwiedziłam i powiem szczerze - bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę dla pozostałych pokoi. Wystrój pokoju był na bardzo wysokim poziomie, a już od pierwszej minuty czuć było niesamowity klimat gry. Pokój jest bardzo rozbudowany, przez co całe sześćdziesiąt minut rozgrywki jest bardzo intensywne.
Pokój przechodziliśmy we dwie osoby i chociaż Mistrz Gry uprzedzał nas, że może być to dość trudne, uważam, że była to ekipa idealna. Trzymaliśmy rękę na pulsie i mogliśmy na spokojnie zrobić każdą zagadkę, a te kilka minut w zapasie jeszcze było.
Do plusów należy zaliczyć oczywiście niezawodnego Mistrza Gry, który czuwał nad rozgrywką i w dobrych momentach rzucał odpowiednimi wskazówkami, dzięki czemu gra była płynna, a nam pomimo okrojonej grupy udało się z pokoju wyjść. Największym minusem jednak jest cały system - przez który czasami nie odpalały nam się zagadki, które już wiedzieliśmy jak rozwiązać. Do wad zaliczyłabym także trochę zbyt ciche nagrania audio, jak i - pomimo rozwiązywania zagadek tylko we dwójkę - zbyt ciche otwieranie się zagadek, które rozwiązaliśmy, przez co nierzadko to Mistrz Gry kierował nas do zagadek, które udało nam się otworzyć.
Podsumowując - bardzo polecam, przygoda niesamowita, trzeba tylko wziąć poprawkę na to, że system czasem może zawieść :) Och, i warto iść z chociaż jedną osobą odważną, która jako pierwsza zbada nam najciemniejsze zakamarki pokoju!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

VooVoo
VooVoo

Obieżyświat
280 pkt

150 opinii

...

09.09.2018 | data wizyty: 17.08.2018

VooVoo 150 opinii

Logiczne i zróżnicowane zagadki doskonale wpisane w mroczny klimat pokoju. Faktycznie w pokoju nie znajdziemy żadnej kłódki, gdyż rządzi tu elektronika. Ciekawy system w jakim przebiega narracja Demonów. Polecam.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Pionier
198 pkt

175 opinii

Demon

07.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

Adashi (dezERterzy) 175 opinii

Uwielbiam klimaty horroru więc w naszej wizycie w Szczecinie nie mogło zabraknąć Dworu Nekromanty.
Pierwszy raz mieliśmy okazję grać w pokoju, który praktycznie w całości obsługiwany był przez aplikację. Pomysł naprawdę dobry i wielkie brawa za niezawodność wszystkich elementów gry i zagadek, bowiem było tego bardzo dużo. Na początku trochę irytujące było to, że jak coś zrobiliśmy dobrze to trzeba było chwilę poczekać aż program nam zagadkę zaliczy i odblokuje kolejną, ale po którymś razie się już przyzwyczailiśmy. Ten ER jest całkowicie liniowy więc bardzo sprawnie się go przechodzi i powinni sobie w nim poradzić nawet mniej doświadczeni w ucieczkach.
Podsumowując to zagadki i klimat są największym plusem Dworu Nekromanty, ilość zadań, ich zróżnicowanie i perfekcyjne działanie trzeba pochwalić. Niestety nie przypadło mi do gustu zbyt częste i zbyt szybkie "ingerowanie" Mistrzyni Gry w naszą zabawę. Naprawdę poradzilibyśmy sobie sami i jak za pierwszym razem robiliśmy coś źle to Pani nawet nie dała nam szans na wypróbowanie innej metody po prostu nam ją sugerując. Może po prostu wypadałoby dopasować "mistrzowanie" do doświadczenia graczy, ponieważ mając już grubo ponad 150 pokoi mamy różne pomysły, czasami absurdalne czasami dobre ale nigdy nie zdarzyło nam się nic zniszczyć więc póki nie robiliśmy nic co było zagrożeniem dla wystroju, rekwizytów, pokoju czy też dla nas samych po prostu wypada nam pozwolić kombinować, w końcu to nasz czas i nasza gra. Nie mamy parcia na rekordy, chcemy się po prostu dobrze bawić a takie bezpodstawne "wtrącanie" się do gry z czasem mocno mnie irytowało.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

beras77
beras77

Pionier
187 pkt

166 opinii

Demonie wykiwamy Cię;)

12.08.2018 | data wizyty: 11.08.2018

beras77 166 opinii

Pokoj zdecydowanie zaskakuje gabarytami i to już od wejścia, czyli plus;) Byłem tylko w 2 os i każdy miał co robić. Wykonanie staranne, w świetnym klimacie, choć widać momentami zużycie pewnych elementów (np. porozklejane książki). Geberalnie w komentarzach pisano, że ma się wpływ na rozgrywkę, my tego nie zauważyliśmy - ale za to idea Demonów jest nowoczesna i bardzo rozbudowana. Pozwala poczuć się jak w starym dworze:) Elektronika na wysokim poziomie, to na pewno. Jedyne co to radzę obsłudze usunąć zagadki, które już nie biorą udziału w grze, bo wciąż czekaliśmy na ich rozwiązanie. Polecam grupom z jakimś juz doświadczeniem!:)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Zdobywcy
Zdobywcy

Zwiadowca
52 pkt

8 opinii

A jednak istnieją, pora uwierzyć...

28.10.2018 | data wizyty: 28.10.2018

Zdobywcy 8 opinii

Wejść do pokoju w [spojler] było ciężko, ale warto było przez to przejść. Już na samym początku serce podeszło do gardła...

Musicie sami się przekonać jak tam jest. My wyszliśmy zadowoleni, a Wy?

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Anastazja K. 2
Anastazja K. 2

Świeżak
21 pkt

7 opinii

Powalający

05.11.2018 | data wizyty: 05.11.2018

Anastazja K. 2 7 opinii

Najlepszy pokój w Szczecinie według mnie, jestem pod ogromnym wrażeniem zaawansowanych zagadek i elektroniki, zagadki mimo nadprzyrodzoności są bardzo logiczne. Fabuła wciągająca, pokój rozbudowany i ciagle na nowo zaskakiwał, nawet gdy wydawało się ze bardziej nie może. Moim zdaniem numer 1 pod każdym względem i poszłabym z chęcią jeszcze 100 razy.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

ikaniowska
ikaniowska

Wędrowiec
31 pkt

17 opinii

Zamykam oczy i jestem tam znowu

28.10.2018 | data wizyty: 27.10.2018

ikaniowska 17 opinii

Jestem pod wrażeniem pomysłu na cały pokój oraz zastosowanych mechanizmów. Klimat bardzo spójny z fabułą.
Mam drobne uwagi natomiast do Mistrza Gry, który zbyt szybko dostarczał nam podpowiedzi, nie pozwalając pogłówkować. Odebrało nam to trochę satysfakcję z wyjścia z pokoju. Drugie małe zastrzeżenie dotyczy mechanizmów, które można by było odświeżyć, ponieważ nie zawsze "zaskakiwały" za pierwszym razem lub uaktywniały się za szybko.
Mimo wszystko wrażenia naprawdę super!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

jaagnie
jaagnie

Wędrowiec
35 pkt

17 opinii

Gdy budzą się demony

19.08.2018 | data wizyty: 14.06.2018

jaagnie 17 opinii

Ten pokój potrafi podnieść ciśnienie... Skrzypiące podłogi, tajemnicze znaki, głosy demonów i... zaraz, czy tam coś stoi?...
Pokój elektroniczny do szpiku, nie znajdziecie w nim ani jednej kłódki. Fajna zabawa dla amatorów mocnych wrażeń, a dla wrażliwszych okazja do wskoczenia współuciekinierom na plecy i pozostania tam przez resztę rozgrywki ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM