Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Demon Asylum: Nekromanta
Partner lockme

Demon Asylum: Nekromanta

Szczecin | Zachodniopomorskie | Liga Odkrywców

9.7/10
Szczecin: 9. miejsce | Zachodniopomorskie: 9. miejsce | Polska: 166. miejsce

 • 2-5 osób
 • śr. zaawansowani
 • 60 minut
 • Horror

- Pierwszy w Szczecinie pokój bez kłódek, również najbardziej zaawansowany technologicznie pokój w województwie!

" Otrzymaliście informację, że nieopodal waszego miasta powstała mroczna enklawa, a okoliczni mieszkańcy z przerażeniem snują opowieści o zmarłych którzy wstają z grobów i błąkają się nocami przy posiadłości. Wy jednak nie należycie do ludzi łatwowiernych i postanawiacie zbadać opuszczony dwór na własną rękę. Po dotarciu na miejsce nie zastaliście żadnych żywych trupów, więc postanawiacie wejść do środka i wykonać kilka zdjęć dla niedowiarków, jednak chwilę po zamknięciu drzwi zaczynacie odczuwać dziwny, bardzo intensywny zapach kadzideł nieporównywalny z niczym innym, wasze powieki stają się ciężkie, a po krótkiej chwili zapadacie w głęboki letarg, pamiętacie tylko odzianą w czerń postać która wlecze was po ziemi i zakłada worki na głowy porzucając was w całkowitych ciemnościach ... wiecie, że macie bardzo niewiele czasu na wydostanie się z przeklętego dworu ... "

- Niesamowita przygoda, która zadowoli zarówno nowych graczy jak i starych wyjadaczy escape roomowych ;)

 • Pokój klimatyzowany
 • Płatność kartą na miejscu
 • Od 16 lat
 • Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją
 • Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży
 • Pokój zły dla osób z klaustrofobią
Adres
Cennik

2 osoby - 120 zl
3 osoby - 130 zł
4 osoby - 140 zł
5 osób - 150 zł

Godziny otwarcia

11:00-22:30

Dane właściciela
Liga Odkrywców Joanna Fijałkowska
Bolesława Krzywoustego 76
70-245 Szczecin
NIP: 8542182964

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 128 opinii o tym pokoju

9.7/10

Szczecin: 9. miejsce
Polska: 166. miejsce

Obsługa 9.7/10

Klimat 9.8/10

2

5

79

41

1

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 287 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Interakcja

  13.03.2017

  W tym pokoju słowo 'interakcja' nabiera nowego znaczenia w świecie escape roomów. To, co chłopacy stworzyli w Demonie jest na skalę Polski zupełną nowością.

  Chcesz mieć bezpośredni wpływ na rozgrywkę? Idź do Demona.
  Chcesz mieć wpływ na fabułę od podstaw do zakończenia? Idź do Demona.
  I w końcu - chcesz przez ponad godzinę żyć przygodą, a nie tylko rozwiązywać zagadki? Idź do Demona!

  Ten pokój jest... Inny. Do tego stopnia inny, że ciężko nam oceniać go w odniesieniu do wszelkich wcześniej odwiedzonych escape roomów. Dlatego na pewno warto tam iść.

 • Q

  Q

  Liczba recenzji: 140 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  #131

  03.09.2018 | data wizyty: 17.08.2018

  Było zaskakująco o tyle, że nieco inaczej – po przeczytaniu opinii – wyobrażałem sobie koncepcję gry i niektóre jej elementy. Z oczywistych względów nie można ich opisać, niemniej nie spodziewajcie się tu gadających kukieł demonów, tak jak ja ;) Nie wiem też czy na przestrzeni czasu zmodyfikowano scenariusz gry, ale nie odczuliśmy większego wpływu na fabułę, który by spersonalizował lub ukierunkował grę według torów właściwych dokonywanym wyborom. Aby wyjść, należy przejść każdy etap gry i rozwiązać każdą zagadkę. To wskazanie, nie zarzut. Pokój jest mocno – by nie powiedzieć całkowicie – zautomatyzowany. I ta elektronika, która jest ogromną zaletą i robi wrażenie, wnosi też do całości jedyne „ale”. Nie chodzi bynajmniej o jej zawodność, bo poza jednym elementem, wszystko zadziałało jak należy. Chodzi raczej o jej przełożenie na rozgrywkę. Było tu kilka elementów, które nie dały wg nas oczywistego – wizualnego lub audiowizualnego – efektu, co wprowadziło do rozgrywki odrobinę chaosu (jak to się otworzyło?) lub niepotrzebne zastoje (co się otworzyło?). Komunikacja to jedna z kluczowych reguł w escapach, więc trudno by grać w ciszy lub szepcząc. Być może dla bardziej licznych grup nie będzie mieć to jednak aż tak dużego znaczenia... Dla nas miało, ponieważ graliśmy w duecie. Pomimo to, plusów rozgrywki jest zdecydowanie więcej. Pomysłowość zagadek ogromna, zróżnicowanie zadań również. Wszystkie mocno osadzone w klimacie, a scenografia i dekoracje fantastycznie komponują się z tą lekko mroczną opowieścią. Pokój jest idealnie rozplanowany. I wbrew temu co sugeruje otrzymana na wyjściu ulotka, moja ocena to odzwierciedlenie naprawdę dobrej gry. Podobało nam się.

 • aslawniak

  aslawniak

  Liczba recenzji: 5
  Wiarygodna opinia

  Mega wykonanie

  03.11.2017 | data wizyty: 02.11.2017

  Bardzo fajny pokój ze sporą przestrzenią, szkoda że klimat horroru nie został utrzymany do końca. Wystrój i mechanizmy na najwyższym poziomie. Małe niedopracowanie w postaci jeden otwartej szafeczki ale mistrz gry szybko zauważył niedopatrzenie i poprosił o jej zamknięcie ;)

 • Minion

  Minion

  Liczba recenzji: 97 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Genialny, rewelacyjny, wyjątkowy, najlepszy !

  23.07.2017 | data wizyty: 18.07.2017

  Ten pokój to uosobienie wszystkiego co najlepsze w er. Wystrój jest genialny. Zagadki świetne, zróżnicowane i rozwiązanie każdej z nich sprawia niemałą satysfakcję. Nie ma co ukrywać jest strasznie co jeszcze podnosi klimat. Do tego świetny system narracji, możliwość poznania i porównania z innymi swojej punktacji. Ten pokój to escape room kompletny. Na pewno pierwsza trójka wszystkich które odwiedziliśmy w naszym życiu. Polecam serdecznie wszystkim fanom er - na pewno nie będziecie zawiedzeni!
  Minusy
  - brak
  Plusy
  - genialny klimat
  - zróżnicowane zagadki
  - świetny system narracji
  - prawdziwy interaktywny horror
  - możliwość poznania swojej punktacji

 • Kubalczyk

  Kubalczyk

  Liczba recenzji: 1
  Wiarygodna opinia

  Demon Asylum

  11.04.2018 | data wizyty: 09.04.2018

  Ten pokój jest po prostu świetny. Klimat super, zagadki też naprawdę ciekawe. Pan z obsługi świetnie potrafi wyczuć kiedy dać podpowiedź albo spróbować wystarczyć uczestników. Mocne 10/10

 • Sowiszcze

  Sowiszcze

  Liczba recenzji: 11
  Wiarygodna opinia

  Mega! Miazga! Super!

  02.08.2017 | data wizyty: 14.07.2017

  To był mój drugi pokój od chłopaków z Room Jack Heroes. Teraz z niecierpliwością, a zarazem niepokojem oczekuję wizyty w ostatnim otwartym aktualnie pokoju ich autorstwa. Z niecierpliwością, po chłopaki wykonują w przypadku swoich pokoi ogromny kawał naprawdę świetnej roboty. Niepokój wynika z faktu, że to będzie na razie ostatni pokój ich autorstwa, który mogę odwiedzić, bo więcej póki co nie ma.

  Pokój ma naprawdę mega klimat. Nie jest to byle jakiś horrorek, gdzie o klimat dbają tylko plastikowe rekwizyty i sztuczna krew. Czasem aż można było pomyśleć, że to nie ludzie, a pchły rozwiązują zagadki, tak podskakiwaliśmy w strachu. Zaangażowanie w dopracowanie gry powala na kolana.

  Obsługa też świetna. Chłopaki są naprawdę bardzo kontaktowi i rozmowni. Podpowiedzi tylko gdy rzeczywiście są potrzebne. Do tego jasno nakreślona fabuła, która faktycznie w tym pokoju jest, co zdarza się rzadko.

  Warto też wspomnieć o tym, że pokój został zaprojektowany na tyle dokładnie, iż czas w nim wykorzystuje się bardzo dokładnie.

  Podsumowując - bardzo polecam. Jeden z najlepszych, jak nie najlepszy w którym do tej pory byłem.

 • Sokolnik

  Sokolnik

  Liczba recenzji: 2
  Wiarygodna opinia

  Świetna Zabawa

  17.12.2017 | data wizyty: 17.12.2017

  To pierwszy pokój, w którym byliśmy w Szczecinie, na dodatek tylko połową stałej ekipy. Nie zawiedliśmy się. Fabularnie i klimatycznie pokój przygotowany jest bardzo dobrze. Wszystko się zgrywa, a momentami można poczuć mimowolne, przyspieszone bicie własnego serca. Satysfakcja z wyjścia jest tym większa, że na początku zostajemy uwikłani w historię, która, kolokwialnie mówiąc, trzyma się kupy. Rozwiązania zastosowane w pokoju nie pozwalają się nudzić, nawet doświadczonym graczom, którzy przez zagadki przelatują jak burza.

 • Krzysztof Z.

  Krzysztof Z.

  Liczba recenzji: 75 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Niezła przygoda z OGROMNYM minusem

  21.08.2017 | data wizyty: 24.04.2017

  Klimat:

  Termin “asylum” w języku angielskim oznacza dla mnie zakład psychiatryczny, więc nieco się zdziwiłem, gdy trafiłem do pomieszczenia stylizowanego na staroświecki dwór. Żeby nie było - jest ono świetnie zbudowane i klimatyczne, a sposób rozplanowania wnętrza należy do najlepszych jakie widziałem w escapach, tylko nie wiem czemu akurat dostało miano Asylum. Może chodziło o azyl, czyli bezpieczne miejsce na świecie? To by oznaczało, że tytuł jest bardzo ironiczny, bo pomieszczenie jest opanowane przez diabelskie siły z którymi musimy się zmierzyć.

  Demony jak to demony, nic dobrego z nami nie planują - ten chce zeżreć nasze serce, ten zabrać duszę, ten podotykać w nieodpowiednie miejsca... A wszystkie próbują nas omamić obietnicami lub skłonić groźbami do swoich racji, bylebyśmy tylko zrealizowali naszymi śmiertelnymi łapkami ich złowrogie cele. Wśród tych wszystkich matactw i szachrajstw musimy znaleźć drogę do wyjścia, a że diabłom pyski się nie zamykają, to czeka nas niezłe wyzwanie!


  Trudność:

  Pokój jest wyjątkowo “rozgadany”, chwilami aż do przesady. Podstawową umiejętnością jest odpowiednia analiza wypowiedzi demonów i zdecydowanie w jaki sposób możemy wykorzystać ich wiedzę. Co ciekawe dokonywane przez nas wybory mają faktycznie wpływ na rozgrywkę i w zależności od wybranej ścieżki będą nas czekać inne wyzwania. Trochę szkoda, że nie można odblokować wszystkiego co się w pokoju znajduje, ale to co znajdziemy wystarczy w zupełności.

  Zagadki są wyjątkowe i specyficzne, powiedziałbym nawet…”teatralne”. Wiele z nich polega na wykonaniu określonych czynności w odpowiedni sposób, a całą zabawa polega głównie na odpowiednim odczytaniu wskazówek demonów, które pełnią tutaj rolę suflerskiego trio. Rozgrywka składa się z pewnej liczby “scenek”/”rytuałów” do odegrania, które wpłyną na nasze dalsze losy. Oczywiście logika nadal tu występuje, ale zagadki głównie sprawdzą nasze umiejętności lingwistyczno-poznawcze, a nie matematyczne:)


  Wrażenia:

  Tytułowy OGROMNY minus należy się za problemy techniczne - skrypt pokoju w pewnym momencie eksplodował i Lilith zaczęła w kółko powtarzać to samo zdanie, zaprowadzając nas na granice poczytalności. W międzyczasie próbowaliśmy coś rozwiązywać, ale przez to zamotaliśmy się mocniej niż bielinek kapustnik w 30-centymetrowej pajęczynie. Ostatecznie w miejscu obrazu wyskoczył pulpit Windowsa, a nam nie zostało nic innego jak stanie i czekanie na reset pokoju. Sam reset długo nie trwał, ale problemy sprawiły, że z 15-20 minut rozgrywki straciliśmy na bezsensowne latanie i rozwiązywanie na chybił-trafił, co rzuca spory cień na całe doświadczenie. Był to chyba największy fail techniczny jaki napotkałem w escapach, ale postanowiłem sobie nie obniżać oceny końcowej za obecność czynników losowych, gdyż jest to najprawdopodobniej odosobniony przypadek - po prostu poprzednia grupa zbyt entuzjastycznie próbowała rozwiązać jedną z zagadek ścieżką siły. Pozostaje mieć nadzieję, że problemy się u Was nie pojawią!

  Podsumowanie:

  Twórcy nazwali ten pokój adventure roomem, więc dostali u mnie taryfę ulgową, skoro nie miał być to typowy escape. Faktycznie, rozgrywka jest na pewno inna niż w pozostałych placówkach i zapewnia unikalne doznania. Ciężko powiedzieć czy jest to lepsze od “tradycyjnego” uciekania, jednak na pewno trzeba tę pozycję w Szczecinie zaliczyć, gdyż najzwyczajniej w świecie jest tutaj na co patrzeć i co doświadczać. Oby tylko wszystko zadziałało tak jak należy:)

 • Katarzyna P

  Katarzyna P

  Liczba recenzji: 17
  Wiarygodna opinia

  Demon wszędzie...

  24.04.2017 | data wizyty: 13.04.2017

  Wybraliśmy się z ekipą pełni ciekawości co nas czeka. Wchodząc z zasłoniętymi oczami pokój wydawał nam się strasznie wielki. Po odsłonięciu oczu rzeczywiście tak było - duża przestrzeń. W pierwszej chwili nie wiedzieliśmy od czego zacząć, choć nie był to nasz pierwszy pokój bez kłódek. Potrzebowaliśmy chwili by się rozkręcić. Później już poszło, ale była chwila gdzie kompletnie nie wiedzieliśmy co zrobić. System podpowiedzi - dopasowany do stopnia zaawansowania, nie dosłownie przedstawiony tylko wymagający logicznego myślenia. Plus za ilość pokoi - zaskakująca :). Fabuła - ciekawa, fajnie że można na nią wpłynąć bezpośrednio podczas gry. Mistrz gry zawsze na posterunku, po wyjściu z pokoju bardzo chętny by poznać nasza opinię, porozmawiać o plusach i minusach pokoju.
  Ogólnie polecam! :)

 • Łukasz L. 2

  Łukasz L. 2

  Liczba recenzji: 15
  Wiarygodna opinia

  Brak kłódek? Brak. Wpływ na fabułę? Jest. Ale...

  12.04.2017 | data wizyty: 05.04.2017

  Dopracowany wygląd oraz klimat pomogą nam się wczuć w przygodę, która nas czeka. Niestety, tylko dzięki tej przygodzie da się czerpać radość z pokoju. Brak jakiegokolwiek wstępu dało się znieść, ale nie było wiadomo od czego zacząć, wiele wskazówek dla późniejszych zagadek jest dostępnych od razu - co kompletnie nie zdaje egzaminu - można rozwiązać zagadkę, ale uaktywni się dopiero wtedy kiedy przyjdzie na to czas w toku fabuły, a to wprowadzało zamieszanie i pytania typu: "WTF? Przecież chyba tak powinno być". Wpływ na fabułę jest, ale na tyle mizerny, że równie dobrze mogłoby go nie być. [spoiler], które (chyba miały być straszne?) momentami były komiczne i często występował problem z ich zrozumieniem jeżeli się gdzieś oddaliło. Brak kłódek zastąpiono po prostu innym mechanizmami, które miały tą samą logikę jakby miała być tam kłódka - a to chyba nie o to chodzi. Znalazły się tam dobre pomysły, które wymagają jeszcze dużego dopracowania. Ogólnie fajnie jest pójść i to przeżyć (polecam skupiać się na fabule, a nie na rozrywce z rozwiązywania zagadek), ale nie oczekiwałbym za dużo.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 11 12 13

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM