Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Trudny wybór

Trudny wybór

Partner lockme

Wybrałem Was, abyście pomogli mi dowiedzieć się, gdzie podział się mój dziadek. Chciałem go odwiedzić. Umówiliśmy się na konkretną godzinę w jego garażu.... [więcej]

9.8/10

Świętochłowice: 1. miejsce | Śląsk: 15. miejsce | Polska: 129. miejsce

2-4 osoby

77' minut

Fabularny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Wybrałem Was, abyście pomogli mi dowiedzieć się, gdzie podział się mój dziadek. Chciałem go odwiedzić. Umówiliśmy się na konkretną godzinę w jego garażu. Lubiłem patrzeć, jak majsterkuje. Niestety, tym razem go nie było. Rodzicie powiadomili policję. Mają przyjechać dokładnie za 77 minut rozpocząć śledztwo. Jednak ja czuję, że garaż skrywa jakąś tajemnicę.

Pomóżcie, proszę mi ją odkryć.
Dowiedźcie się, gdzie jest dziadek.

Dokonajcie tylko trudnego wyboru.
___________

Ja i Dziadek jesteśmy Ślązakami, więc w garażu mogą zdarzyć się smaczki w gwarze Śląskiej. Nie jest jednak wymagana jej znajomość ;-)
___________

W garażu nie ma toalety. Jest za to prawdopodobnie najbliżej położony parking z pewnym miejscem!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój przyjazny dzieciom

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Adres

Tajemnica Garażu - Świętochłowice

ul. Wiśniowa
41-600 Świętochłowice

Dokładne miejsce spotkania, podaję w mailu po rezerwacji :)

Cennik

Jak chcesz utrzymać projekt i chcesz coś więcej, to zapraszam na www.patronite.pl/lukaszdylka

Godziny otwarcia

Zgodnie z kalendarzem rezerwacji.
Najlepiej skontaktować się poprzez fanpage lub mail i ustalić godzinę wejścia.

Dane właściciela

Tajemnica Garażu
Wiśniowa 21B
41-600 Świętochłowice
NIP: 0000000000

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 26 opinii

Ocena ogólna 9.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

26 opinii pokoju

Wypuśćcie Nas
Wypuśćcie Nas

Przewodnik
480 pkt

370 opinii

Poszukiwanie dziadka

09.10.2018 | data wizyty: 28.09.2018

Wypuśćcie Nas 370 opinii

Garaż w Świętochłowicach złapał nas niezwykle za serce. Jest to wyjątkowa inicjatywa z wyjątkowym właścicielem, który ma konkretny, oryginalny pomysł na propagowanie ER. Wszystko co świeże, pomysłowe i inne warte jest zauważenia i wspierania. My podpisujemy się pod tym obiema rękami. Okazuje się, że i w garażu, na niewielkiej przestrzeni można zrobić grywalny, prosty ER, który może nauczyć początkujących graczy podstawowych zasad i oswoić z różnorodnymi zagadkami. My bawiliśmy się świetnie, wspominając nasze początki i ucinając sobie długą pogawędkę z właścicielem. Trzymamy kciuki za rozwój, za wsparcie i za zapał w takich inicjatywach!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Odpowiedź firmy Tajemnica Garażu

Dzięki za wizytę! :) Cieszę się, że odpoczęliście w garażu, a mimo wszystko była to dla Was dobra zabawa. Powodzenia!

magzaj12
magzaj12

Pionier
151 pkt

39 opinii

Wybór trudny a zabawa świetna

27.07.2018 | data wizyty: 27.07.2018

Wiarygodna opinia

magzaj12 39 opinii

Wizyta w Garażu jest dla nas absolutnym zaskoczeniem. Nie wyobrażaliśmy sobie nawet, że może to być tak dobry pokój!
Trudny wybór w żaden sposób nie odstaje od pozostałych profesjonalnych escape roomów. Jest przemyślany od A do Z i logicznie poukładany. Zawiera oryginalne zadania i powiązaną z nimi fabułę. W czasie rozgrywki kluczowym elementem staje się niebanalna historia Dziadka. Escape room zaskakuje dbałością o detale i kreatywnością. Zagadek jest naprawdę dużo, a oprócz rozmaitych kłódek znajdziemy tu też świetne rozwiązania elektroniczne. Z podobną precyzją i zaangażowaniem zostało przygotowane również wnętrze Garażu.
Trudny wybór prezentuje naprawdę wysoki poziom, ani przez chwilę nie poczuliśmy się jak w amatorskim escape roomie. Świetną grę dopełniliśmy miłą pogawędką z właścicielem.

Zabawa w pokoju była dla nas prawdziwą przyjemnością. Dziękujemy za gościnę i życzymy powodzenia :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

K&M escape company
K&M escape company

Zwiadowca
55 pkt

36 opinii

Wręcz antycypacja nagrody

13.09.2018 | data wizyty: 13.09.2018

K&M escape company 36 opinii

Garaż to... garaż, no cudów nie ma. Właściciel czarodziejem nie jest, w posiadaniu czarodziejskiej różdżki nie jest, także co ja mogę więcej napisać. Chyba nie tego się spodziewaliśmy.

Na garaż polowaliśmy już od dłuższego czasu, wciąż jednak nie potrafiliśmy złapać wolnego terminu. W końcu udało się, wprawdzie na testy, ale w sumie to bez jakiejś znaczącej różnicy dla oceny ;)

Tak jak napisałam wyżej, nie tego się spodziewaliśmy. Cuda jednak istnieją, a nawet dzieją się w Świętochłowicach! :) Garaż to garaż, ale tylko z zewnątrz. Jednak gdy wchodzimy do środka to przenosimy się do.. garażu. Tylko nie takiego zwykłego, tylko garażu dziadka Edmunda.
Klimat trochę "robi się sam", ale absolutnie nic nie znajduje się tam z przypadku. Zagadki są różne i klucz/kod-zamek i zręcznościowe i trochę elektroniki. Dla każdego coś dobrego. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zagadek wcale nie ma aż tak dużo jak na tyle czasu, jednak wraz z rozwojem gry każdy się przekona jak to jest naprawdę.

Bardzo podobało mi się, że znalazły się tutaj zagadki zręcznościowe polegające na rzeczach typowo "garażowych", widać, że wszystko to po prostu gładko pasuje, nic nie jest wymyślone i upchnięte na siłę. Bardzo na plus zdziwiła mnie różnorodność zagadek i ich pomysłowość. Ciężko nam teraz trafić na "coś nowego", a tutaj takich rozwiązań spotkaliśmy wcale nie mało.

Bardzo cenię to, że po grze była dłuższa chwila, żeby podzielić się naszymi spostrzeżeniami, uwagami i opiniami z właścicielem, bo niestety nie zawsze jest na to czas.

Zwróciłam też uwagę na takie prozaiczne rzeczy, zupełnie nie związane z samą grą, jak to, że w środku czekały na nas dwie, bosko schłodzone wody mineralne, a na zewnątrz czekał pyszny, gruszkowy ON LEMON, a przecież za samą grę nie płacimy nic.

Antycypacja naszej wizyty tylko podniosła jej atrakcyjność, także moi drodzy, warto czekać! Widać tutaj serce,czas i wysiłek poświęcony temu pomysłowi.

P.S. 1/2 naszego zespołu przypomina o rozwikłaniu manualnej zagadki pokręconej kłódki :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Tajemnica Garażu

Dzięki za komentarz! Cieszy, że garaż może zaskoczyć i praca włożona w zbudowanie go nie idzie na marne!

Marta J. 6
Marta J. 6

Wędrowiec
28 pkt

10 opinii

Zaskakująca wizyta!

05.10.2018 | data wizyty: 19.09.2018

Marta J. 6 10 opinii

Do pokoju, a właściwie garażu, trafiliśmy trochę przez przypadek, ostatniego dnia naszego pobytu na Śląsku. I był to bardzo udany przypadek! Pokój przygotowany przez pasjonatów, z dopracowaną fabułą i bardzo ciekawymi zagadkami. Fantastyczny klimat pasujący do opowieści i solidne rozwiązania techniczne. Zdecydowanie na plus opowieść wprowadzająca, no i miła rozmowa z właścicielem po rozwiązaniu zagadki Dziadka.

Polecam, polecam, polecam :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

KluczeWkieszeni
KluczeWkieszeni

Wędrowiec
31 pkt

12 opinii

Oscar

04.10.2018 | data wizyty: 03.10.2018

KluczeWkieszeni 12 opinii

No i stało się. Po raz drugi i mam nadzieję nie ostatni dałem się ponieść emocjom jakie towarzyszą podczas gry w jednym z najbardziej dopracowanych logicznych i zaskakujących swoją niebagatelnoscią pokoi zagadek na Śląsku. Z racji stażu nie mogę się wypowiedzieć co do większego terytorium ale grupy które odwiedziły pokoje w innych rejonach Polski zapewne plasują go wysoko w rankingach.
Zagadki, bo to najistotniejsza część amatorskiego z nazwy tylko i wyłącznie escape roomu to prawdziwe dzieło. No ale czego spodziewać się po właścicielu Łukaszu, który już przy pierwszym scenariuszy pokazał swoją klasę.
Nie będę zdradzal szczegółów ale przy trzech prosiłem o szklankę wody😉😉😉 wystrój dopasowany do klimatu ale wbrew pozorom nie skromny. Powiedział bym nawet że inspirujący. Łukasz "niestety" nic nie nie zmienił. Dalej uśmiechnięty i pełen optymizmu.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Krzysztof N. 3
Krzysztof N. 3

Zwiadowca
52 pkt

19 opinii

Garaż lepszy niż nie jeden pokój!

24.09.2018 | data wizyty: 24.09.2018

Krzysztof N. 3 19 opinii

Świetnie przygotowany pokój, zagadki intuicyjne, więc nie ma żadnych przestojów, a zabawa wyśmienita. Super mechanizmy, fajny klimacik i dobre wprowadzenie w fabułę. Polecam bardziej doświadczonym koneserom jak i początkującym, myślę, że specyfika pokoju każdemu zapewni ponad godzinę dobrej zabawy.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Fyrcia [Kreple]
Fyrcia [Kreple]

Nawigator
124 pkt

50 opinii

Przepraszam, czy zastałam dziadka?

04.07.2018 | data wizyty: 03.07.2018

Fyrcia [Kreple] 50 opinii

No i jest! Po obiecującej pierwszej wersji dostaliśmy escape room z prawdziwego zdarzenia! Niech was nie zmyli lokalizacja - to co znajdziecie po drugiej stronie drzwi garażowych może śmiało konkurować z "profesjonalnymi" pokojami zagadek.

Właściciel jest chyba zagorzałym fanem winrara - niesamowite ile rzeczy można zmieścić w jednym garażu! Mistrz kompresji ;)

Klimat: Nie da się ukryć tego gdzie jesteśmy - z zewsząd otacza nas scenografia "garażowa" - ale znajduje się także miejsce na mały "plot twist". Zarówno fani "mechanicznych" zagadek jak i tych fabularnych znajdą coś dla siebie. Niektóre zagadki swoją budową zawstydzają te które znajdujemy w "płatnych" pokojach. Zatroszczono się o każdy detal, wszystko pasuje do fabuły a bardzo miłym smaczkiem są teksty napisane w gwarze śląskiej :) Czas w garażu mija niesamowicie przyjemnie i aż żal kończyć zabawę!

Trudność: Hmmm... dla nowicjuszy może być dość trudny, ale nadal do przejścia. Jednak jeżeli byłeś już w paru Escape roomach to na pewno dasz sobie radę!

Obsługa: Na najwyższym poziomie! Właściciel zawsze chętnie porozmawia o swojej pasji do pokoi zagadek, chętnie udziela podpowiedzi, dodaje czas gry jeżeli się utknie, można się dogadać w sprawie godziny zabawy (bywały nawet wejścia w nocy!). Warto wspomóc rozwój garażu jakimś napiwkiem :)

Minusów? Brak! No może jedyny wynikający z lokalizacji - w garażu nie znajdziesz toalety ;) Ale z drugiej strony nigdy nie ma problemów z parkowaniem pod same drzwi Escape Roomu!

Strasznie polecam ten Escape Room - jest dowodem, że marzenia się spełniają :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
158 pkt

136 opinii

#131

21.07.2018 | data wizyty: 17.07.2018

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 136 opinii

Escape Room stworzony z ogromną pasją i sercem, co widać na każdym etapie rozgrywki. Zwyczajny garaż wykorzystany na maksa, trudno uwierzyć, ze można aż tak dobrze zagospodarować tak niewielką przestrzeń. Niejednej z zagadek nie powstydziłby się tradycyjny ER, zaskoczyło mnie, że w pokoju znajdziemy coś więcej niż zwykle kłódki. Zagadki są różnorodne i logiczne, klimat spójny od początku do końca, wspaniały właściciel- wszystko co niezbędne dla dobrego ER jest, więc z czystym sumieniem daję 10 i czekam na kolejny scenariusz :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

daavcio
daavcio

Nawigator
107 pkt

47 opinii

Oj dziadek, Tyś to jest pieron!

27.05.2018 | data wizyty: 18.05.2018

daavcio 47 opinii

Myślę, że historia powstawania tego pokoju jest każdemu dobrze znana. Od siebie dodam, że pomysł właściciela pokoju (dalej nazywany Łukaszem :P), przy wsparciu bardzo wielu ludzi, którzy wsparli finansowo tę inicjatywę, a wreszcie przy wszelkiej pomocy w realizacji Łukaszowi jego bliskim i znajomym zaowocowało powstaniem naprawdę świetnego Escape Roomu! Dziękuję wszystkim jako pasjonat ER'ów, którzy się do tego przyczynili - jesteście naprawdę wielcy! :)

Po dotarciu na miejsce okazało się, że Łukasz to Łukasz, Łukasz to Łukasz, Magda to Łukasz, a tylko ja - Dawid to Dawid. Po wyjaśnieniu sobie kto jest kim okazało się, że brakuje z nami tylko dziadka, który coś spóźnia się na spotkanie. Zmartwieni tym faktem postanowiliśmy zorientować się czy aby dziadkowi nic się nie stało. W tym celu weszliśmy do jego ulubionego miejsca - garażu. No i się zaczęło...

Przyznam się szczerze, że kiedy zobaczyłem, że Łukasz współpracuje z Escepcją z Katowic (jeśli ktoś nie był to polecam sprawdzić) wiedziałem już, że ten pokój będzie świetny pod kątem zagadek, a przy tym bardzo logiczny. Nie zawiodłem się. Wszystkie zagadki leżały bardzo dobrze w klimacie pokoju oraz w fabule, która choć na pierwszy rzut oka prosta - okazała się być bardzo ciekawa. :) Pokój jest moim zdaniem na 2-3 osoby, w większym gronie może być ciut ciasno (co nie znaczy, że się nie da), poziom trudności zagadek jest dobrze zoptymalizowany, co oznacza, że zarówno grupy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pokojami, jak i te bardziej doświadczone znajdą tu coś dla siebie. :D

Po wyjściu z pokoju mieliśmy okazję porozmawiać z Łukaszem przez dobre 30min na temat pokoju oraz życia, pożartować, wymienić się spostrzeżeniami na temat Escape Roomów. Bardzo pozytywna i zakręcona osoba, zresztą, nie mogło być inaczej, skoro wymyśliła i zrealizowała to całe przedsięwzięcie.

Ode mnie ocena 10/10!

PS. Zazdroszczę wyjazdu do Bydgoszczy! :P

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Tajemnica Garażu

Dzięki za opinię. Lubię, jak ktoś poświęca czas na jej napisanie.

Tak, to prawda - gdyby nie wiele osób - nie moglibyśmy się spotkać w garażu.

Ps. Dzięki, też Wam się uda pojechać ;)

Fanatyk
Fanatyk

Przewodnik
335 pkt

159 opinii

Mistrz! Z Twojego dziadka to było jednak niezłe ziółko... ;)

17.05.2018 | data wizyty: 17.05.2018

Fanatyk 159 opinii

Każdy z nas ma tak że lubi Escape Room'y za coś innego. Jedni cenią sobie fabułę, drudzy zaś zagadki, a kolejni cenią wystrój. Przyjeżdżając do Łukasza na drugi scenariusz wiedzieliśmy że bedzie dopracowany pod tymi względami i nie zawiedliśmy się pod żadnym z tych aspektów, biorąc również pod uwagę fakt jakimi środkami dysponował tworząc kolejny scenariusz który udostępnia dosłownie za darmo. Łukasz, jesteś człowiekiem który wsadził tu mnóstwo pracy, a Twoja miłość do Escape Room'ów jest wyczuwalna w każdym najmniejszym milimetrze sześciennym tego miejsca co pokazuje również że jesteś pasjonatem z krwi i kości, a nie jeden właściciel mógłby się od Ciebie uczyć jak stworzyć genialny scenariusz.

Cóż, z pewnością spotkacie tu bardzo dobrze poprowadzony wątek fabularny który jest ciągniety przez scenariusz od początku do samego końca. Dodatkowo towarzyszyć Wam będzie chęć poznania tajemnicy tego magicznego miejsca przez genialnie opowiedzianą historie. Wiele elementów nawiązuje do miejsca w którym się znajdujecie więc osoby które na codzień majsterkują poczują się tu jak w "domu". Osoby które lubią zwroty akcji również wyjdą stąd zadowolone.

Zagadki z pewnością przypadną do gustu osobom które uwielbiają rozwiązania polegające na kojarzeniu i łączeniu wielu faktów. Są tu również rozwiązania elektryczne jak i analogowe które bardzo dobrze wpasowują się na tle całego scenriusza. Niektóre z rozwiązań mieliśmy przyjemność rozwiązywać pierwszy raz właśnie w Tajemnicy Garażu co też pokazuje że Łukasz włożył mnóstwo pracy aby to miejsce było wyjątkowe co według nas mu się udało. Z pewnością poziom trudności został dość dobrze  wyważony przez co rozgrywka była dla nas bardzo płynna i zarazem dynamiczna, jednak niech Was to nie zmyli bo jest tu co robić a każda minuta będzie na wagę złota ;). Znajdziecie tu wiele przedmiotów fabularnych które będą kluczowe do odkrycia tajemnicy co również bardzo pozytywnie nas zaskoczyło.

Podsumowując. Do tej pory nie wiem skąd słowo amatorski w nazwie tego pokoju ponieważ scenariusz który stworzyleś nie ma nic wspólnego z tym słowem. Z pewnością osoby które są pasjonatami Escape Room'ów docenią kunszt wykonania tak jak i my. Dla nas jest to obowiązkowa pozycja do odwiedzenia na Śląskim rynku Escape Room'ów jak i w Polsce!

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Tajemnica Garażu

Dzięki! Kłaniam się!

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM