Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Sekrety krasnoludów

Sekrety krasnoludów

Partner lockme

34

34 opinie

|

2

Rybnik: 2 miejsce

|

Śląsk: 6. miejsce

|

PL 38

Polska: 38. miejsce

|

9.9/10

Podstępne krasnoludy obrabowały władców baśniowych krain! Zaginęły przede wszystkim magiczne puchary. Na prośbę króla Dragana ruszacie na misję... [więcej]

2-4 osoby

75' minut

Przygodowy

początkujący

Fabuła pokoju

Podstępne krasnoludy obrabowały władców baśniowych krain!
Zaginęły przede wszystkim magiczne puchary.
Na prośbę króla Dragana ruszacie na misję odnalezienia skradzionych skarbów.
Szczegóły misji poznacie na miejscu.

Pokój dedykowany dla grup maksymalnie 4 - osobowych. Dopuszczamy możliwość gry w piątkę, ale trzeba się liczyć z tym, że będzie ciasno.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój przyjazny dzieciom

Pokój klimatyzowany

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Przycisk bezpieczeństwa

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

Maze in Mind - Rybnik

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1b - budynek Figloraju, przy Biedronce

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

WILCY s.c. Piotr Kopiczko, Szymon Pniak
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
44-200 Rybnik
NIP: 6423203587

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 34 opinie

Ocena ogólna 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Łatwy

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

34 opinie pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

312 opinii

Mali ludzie wielcy zagadkami

15.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

Opinia Lockme.pl

LockMe 312 opinii

Nie można nie docenić klimatu, jaki tworzony jest od samego początku wizyty - naprawdę możesz poczuć się jak krasnoludek, nawet jeżeli masz ponad dwa metry wzrostu. Coś o tym wiemy.

Wprowadzenie świetne, z humorem, pozytywnie nastawiające do zagadek, które przed nami czekają. A jest ich bardzo dużo - na szczęście łatwych, dzięki czemu nawet początkujący mogą zagrać w tym pokoju. Tak naprawdę w pokoju będzie dobrze bawił się każdy, niezależnie od doświadczenia - dla nowicjuszy będzie to zachęcający początek przygody z escape roomami, a ci doświadczeni utwierdzą się w przekonaniu, że to najlepsza istniejąca rozrywka.

Wystrój i detale w wykonaniu scenografii tworzą naprawdę obowiązkową pozycję dla wszystkich, którzy nazywają się fanami przygodówek. Trzeba się dużo schylać - jak to u krasnoludków.

Nie sądziliśmy, że w Rybniku mieszkają krasnoludki, ale nie można ich nie odwiedzić przy okazji wizyty w tym mieście.

Poziom trudności: Łatwy

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 pkt

160 opinii

#153

11.12.2018 | data wizyty: 08.12.2018

Opinia ograniczona

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 160 opinii

Klimat czuć już od wprowadzenia do pokoju- przenosimy się w świat prawdziwych krasnoludów. Wielkość pokoju, jak i przedmiotów, dostosowana do wielkości jego mieszkańców :) Niezwykła dbałość o elementy dekoracyjne, efekty są niesamowite i jestem pewna, że nie tylko najmłodsi będą zachwyceni.
Zagadki, choć nie należą do najtrudniejszych, są bardzo liczne (a także logiczne), a ich rozwiązywanie sprawia mnóstwo radości. Po rozwiązaniu nie trzeba się zastanawiać czy nasz pomysł zadziałał- są specjalne efekty, informujące o poprawności rozwiązania. Warto dodać, że w pokoju nie spotkamy ani jednej kłódki na kod, a zdecydowana większość zagadek oparta jest na elektronice. Gra jest bardzo płynna, a fani wątków fabularnych również nie powinni narzekać.
O ile w drużynie nie ma małych dzieci- warto wybrać się w dwie osoby (w końcu to dom krasnoludków, są czasem ciasne dla ludzi miejsca).
Wkrótce kolejny rybnicki pokój może bardzo wysoko wspiąć się w rankingach. Moje oczekiwania co do dobrego ER zostały tu spełnione w 100%- daję 10 z czystym sumieniem ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

209 opinii

#210

04.04.2019 | data wizyty: 15.03.2019

Wiarygodna opinia

Q 209 opinii

Pozostałe pokoje MinM, w których dotąd graliśmy, pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenia. W trakcie kolejnej trasy zdecydowaliśmy się więc zrobić kilkanaście kilometrów więcej tylko po to, by sprawdzić co skrywają rybnickie krasnoludy. Przyznaję, że spodziewaliśmy się, że ryzyko będzie opłacalne, ale nie że aż tak! Dostaliśmy tu mistrzowsko zrealizowaną przygodówkę, jedną z najlepszych w jakich graliśmy. Rozplanowanie pokoju to najwyższa escapowa klasa. Każde kolejno odkrywane miejsce zachwyca coraz mocniej i jest tu kilka urzekających scenograficznych perełek. Przy czym warto dodać, że aranżacja przestrzeni i dekoracje naprawdę ilustrują świat krasnoludów, z wszystkimi jego atrybutami. Zagadki (głównie elektronika i manuale) to również górna półka – bardzo zróżnicowane, bardzo w klimacie, częściej łatwe, niż trudne, choć są tu momenty, które potrafią zatrzymać graczy na trochę dłużej, więc rozgrywka nie jest banalna czy przesadnie prosta. Kapitalna propozycja, zdecydowanie warta celowego escape tripu!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Joanna ER
Joanna ER

Pionier
180 pkt

57 opinii

Do tej pory krasnale kojarzyły mi się z niemieckimi ogródkami…

27.03.2019 | data wizyty: 27.02.2019

Joanna ER 57 opinii

Pokój stanowi ciekawą koncepcję; można odnieść wrażenie, że jesteśmy wciągnięci wprost do świata jednej z klasycznych komputerowych przygodówek, tyle że wykonanie stoi na dużo wyższym poziomie z dbałością (muszę to napisać) o NAJMNIEJSZE detale. Po wejściu bez cienia wątpliwości od razu wiadomo w "czyjej" chatce się znajdujemy.

Zagadki są dobrze dobrane dla początkujących drużyn i jest ich dużo więcej niż może się wydawać (w końcu zabawa przewidziana na 75 minut). Co ważne, zagadki nie powielają schematów i potrafią zaskoczyć nie jeden raz, dając przy tym sporo frajdy. Mniej doświadczone ekipy docenią efekty dźwiękowe (rodem z klasycznej komputerowej przygodówki) towarzyszące rozwiązaniu danego questa.

Płynność zabawy zależeć będzie od tego czy macie nosa, umiecie łączyć wątki i uważnie śledzicie fabułę. Nie trzeba przesadnie przeszukiwać pomieszczeń.
Jako że to pokój nowszej generacji, większość zagadek opiera się na elektronice, ale spokojnie, w ogole jej nie widać i wszystko zostało ładnie dopasowane do świata krasnali.

Ciekawą formę ma zaprezentowane wprowadzenie, nie można pominąć tu zaangażowania właścicieli.
Dziękujemy za przemiłą rozmowę także po grze i wymianę wrażeń.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Sebi.x
Sebi.x

Pionier
203 pkt

32 opinie

Niezwykła przygoda

27.12.2018 | data wizyty: 21.12.2018

Wiarygodna opinia

Sebi.x 32 opinie

Razem z trójką dzieci (10 lat) postanowiliśmy przeżyć niezwykłą przygodę, do której zachęciły nas krasnoludy. No i nie przeliczyliśmy się. Już na samym początku czekała nas miła niespodzianka - obsługa. Gościu, który nas przywitał zrobił taki klimat i tak wprowadził nas w grę, że dzieciaki łykały wszystko jak pelikany.
Pokój ma swój klimat, jest dopracowany - pełna profeska. Nie wiem, czy jest dla początkujących - generalnie łatwy, ale warto mieć już z dwa, trzy pokoje za sobą. Zagadek jest dużo i są bardzo różnorodne. Do dwóch musieliśmy wziąć podpowiedź.
To jeden z lepszych/najlepszych pokoi w jakich byłem (mam ich około 60 za sobą)
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia niebawem :D zjawimy się w Nowy rok!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Tiju
Tiju

Nawigator
118 pkt

35 opinii

W małym domku

25.03.2019 | data wizyty: 20.03.2019

Tiju 35 opinii

Dzień był słoneczny i ciepły. Czwórka bohaterów czuła, że to będzie Dobry Dzień. Mogą przenosić góry, zatrzymać rzekę, ukraść księżyc czy nawet podpaść 3 krasnoludom. Może gdyby nie to zdradliwe słońce i dobry obiad przemknęło by im przez głowę, że ten dziwny woźnica nie emanuje zaufaniem. Może gdyby nie przekonanie o własnej, nieograniczonej mocy, nasi bohaterowie weszli by do chatki z większą pokorą. Może gdyby.. Tylko o czym miałby bard śpiewać, gdyby wszystko poszło idealnie? O czym dziatki słuchać, gdyby każde zadanie nie jeżyło by włosa na głowie? Powiem Wam, moi mili.. epicka to była misja..
Spojlerować nie zamierzam. Nie uchwycę zachwytu nad pokojem, więc krótko: wystrój świetny. Klimatyczny, wszystko pasuje, w dodatku widać, że zrobione jest to tak porządnie, że posłuży wielu śmiałkom. Zagadki tak logiczne, tak pomysłowe, tak precyzyjnie zrobione, że po wyjściu nie ma wykrzykników i pytajników w postaci "no dobra, rozwiązane, ale serio, co mieliście na myśli?". W pokoju byliśmy w składzie z 10-latką, która bawiła się doskonale, a sporo rozwiązanych zagadek może przypisać sobie. Pozostałe dwie osoby też były zupełnie świeże (1 i 0 pokoi). To jest wprost wymarzony pokój na start. Jeśli się zastanawiacie, jak kogoś wciągnąć do magicznego świata ER, to na caaałym Śląsku, najbardziej polecam ten pokój. Jest idealny. Dla bywalców pokojów proponuję wybrać się w maksymalnie dwójkę. Nie będzie ciasno ;) i będzie większa frajda..

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

231 opinii

Cyrk Kamiennych Braci kontra przebiegłe krasnale

29.03.2019 | data wizyty: 09.02.2019

Cyrk Kamiennych Braci 231 opinii

Siedząc w karczmie przy dobrym posiłku, odpoczywając po trudach podróży, zostaliśmy zaczepieni przez tajemniczego jegomościa. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że jest on wysłannikiem, króla Dragana, który znając naszą reputację nieuchwytnych, zdecydował się zlecić nam pewne ważne zadanie. Wszystko ma swoją cenę, a kto jak nie król mógłby złożyć nam propozycję, której nie sposób odrzucić. Sprawa wyglądała tak, że pewne sprytne krasnoludy zalazły za skórę władcom okolicznych krain. Po uzgodnieniu naszych warunków, zdecydowaliśmy się udać do chatki złośliwych karłów i wykraść przywłaszczone sobie przez nich skarby.

Wystrój pokoju należy zaliczyć do ogólnopolskiej czołówki. Mało jest ER wykonanych z tak dużą starannością i dbałością o detale. Tutaj każdy element i rekwizyt był bez zarzutu. Na dużą uwagę zasługuje też układ pomieszczeń, jak i bardzo dobrze dobrany podkład dźwiękowy oraz klimatyczne oświetlenie. Kolejnym atutem jest bez wątpienia pomysłowe wprowadzenie do gry, które śmiało możemy zaliczyć do jednych z najciekawszych, z jakimi mieliśmy styczność.

Zagadki zostały w tym pokoju perfekcyjnie stematyzowane. Mamy tu do czynienia zarówno z rozwiązaniami elektronicznymi jak i tradycyjnymi, a różnorodność samych zadań jest bardzo duża. Zabawa nie jest bardzo liniowa, co jest kolejnym plusem. Poziom trudności został tu bardzo dobrze wyważony, żeby jak najszersza grupa odbiorców mogła czerpać możliwie jak największą przyjemność z gry.

Obsługa spisała się tutaj znakomicie począwszy od rewelacyjnego wprowadzenia, a skończywszy na fajnej pogawędce na temat branży, po skończonej zabawie.

Podsumowując, "Sekrety Krasnoludów" z czystym sumieniem możemy polecić wszystkim fanom pokoi ucieczek. Każdy z elementów tego ER stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego nie przez przypadek ten scenariusz znalazł się w naszym osobistym top 10 z całej Polski.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

EscapeGirls&Friends
EscapeGirls&Friends

Pionier
186 pkt

77 opinii

Lubił krasnoludy. Byli z nich solidni funkcjonariusze i z natury szanowali prawo, w każdym razie pod nieobecność alkoholu [Terry Pratchett]

27.11.2018 | data wizyty: 24.11.2018

Wiarygodna opinia

EscapeGirls&Friends 77 opinii

#87

Krasnoludy, jako pierwszy do literatury wprowadził Tolkien, a pierwsi którzy wprowadzili je do escape room’ów to Maze in Mind. I zrobili to w swoim stylu – czyli magicznie i po mistrzowsku. Krasnoludy zamieszkały w Rybniku, tuż koło miejscowej Biedrony i Figlarni, i jeśli chcesz je spotkać to właśnie tam wygodnie będzie, jak zaparkujesz swe auto.

Wprowadzenie i fabuła – szybko odetniesz się od zgiełku ulicy, z której nadszedłeś, bowiem zanim zaczniesz szukać krasnoludów w ich magicznym świecie, czeka cię pomysłowe wprowadzenie w grę. Takie, w trakcie którego od razu głową wskakujesz do zaplanowanej przez autora fabuły. Za to dodatkowy plus do zajebistości pomysłu, bo ten jest nietuzinkowy.

Zagadki – dla nas to najważniejszy aspekt tej zabawy. Maze in Mind reprezentuje top jakość w tej branży, efekt wow jest gwarantowany, nawet wtedy kiedy ci twórcy robią i opisują swój pokój „dla początkujących”. Zagadki nawet te najprostsze podane są w postaci ciekawych i zaskakujących rozwiązań, wszystkie włożone są w piękne opakowanie. Szczególne propsy za cudowną zagadkę, która pozostawia gracza z pytaniem „naprawdę to tak zadziałało”? Pokój jest liniowy, zadania powiązane z tematem miejsca, działające jak należy. Część zagadek naprawdę jest maksi prosta, ale by utrudnić zabawę / zatrzymać na chwilę grających / uatrakcyjnić pokój dla bardziej doświadczonych grup (*niepotrzebne skreślić), pojawią się zadania stojące po drugiej stronie kija czyli trudne. Jest ich jednak mniej i w razie czego master gry czuwa. To czy pokój jest prosty czy jednak średni, jest wciąż przedmiotem naszych dyskusji, kilka dni po grze. Trudność gry podnosi duża ilość zagadek, co jest dobre i będzie powodować, że grupy początkujące raczej będą ocierać się o max. zaplanowany czas gry. Grupy 2 osobowe spokojnie mogą brać się za grę, pokój zgodnie z założeniami na max 4 osoby i to potwierdzamy. Czas gry wypełniony bardzo dobrze, chociaż można go dociążyć (co ma się zadziać w niedalekiej przyszłości). Pomimo opisu „dla początkujących” polecamy wszystkim grupom, choćby po to by rewelacyjnie poczuć się w przygotowanym dla nas świecie krasnoludów.

Przygotowanie wnętrza – pokój wykonany bardzo solidnie, nie oszczędzano i jakość czuje się od pierwszego do ostatniego ruchu w pokoju. Nie ma niedoróbek, wystających kabli i zasłon zasłaniających okno z kratą. Całość zbudowana pięknie, w stylu chłopaków z Maze in Mind. Nawet miejsca, które nie grają i których nie należy dotykać, wytłumaczone są w klimacie odgrywanej historii. Wg skali lock me – zasłużona dycha – chociaż to doświadczenie nie było niespotykane, podobne przeżyliśmy w Waszej Chatce Czarownicy (nasz wciąż ukochany pokój).

Gratulujemy, polecamy wszystkim wycieczkę do Rybnika, która aktualnie przy tej ilości świetnych ER, jest wyprawą na cały dzień. Trzymamy kciuki za to, by nie gasł Wam potencjał :) ps. no i nie klepcie konia za mocno 😉 😉

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 pkt

125 opinii

Dzikie Koty u krasnoludów!

21.12.2018 | data wizyty: 20.12.2018

kondzio1a 125 opinii

"- Słyszałem o tym miejscu – powiedział. – Czy ten napis nad wejściem nic ci nie mówi, Splinie? To chyba krasnoludzkie runy.- „Wytrzyjcie buty, którzy tu wchodzicie” – przeczytał Splin. – Nic mi to nie mówi. Kiepska wskazówka."

Brak słów, to jest jeden z tych pokoi gdzie brakuje skali żeby ocenić. Wykonanie pokoju myślę, że najlepsze jakie dotąd widziałem. Uśmiech z twarzy nie schodził nam przez całą grę, a nawet się powiększał z każdą nową zagadką.
Już samo rozpoczęcie zabawy przenosi nas w inny świat, a później czujemy się jak w grze komputerowej!
My choć wyszliśmy przed czasem, to ciężko nam było opuścić krainę krasnoludów. :D Myślę, że każdy będzie nią zachwycony, a pokój szybko wbije się na szczyt rankingu.
Znajdziemy tam mnóstwo, różnorodnych zagadek jednak każda zachwyca na swój sposób. Pokój na początku jest nieliniowy, dlatego można się podzielić a później grać wspólnie. :D
Wielkie dzięki za stworzenie takiej perełki wśród escapów!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Włóczykij
Włóczykij

Zwiadowca
80 pkt

76 opinii

Wyjątkowo, baśniowo i magicznie- jednym słowem FANTASTYCZNIE! ;)

15.01.2019 | data wizyty: 31.12.2018

Włóczykij 76 opinii

Chcecie zobaczyć jak wyglądają naprawdę dobre Escape Roomy? To wybierzcie się do Maze in Mind!
Nie tylko znana juz na całym Śląsku "Chatka Czarownicy" czy "Zemsta", ale również najnowszy pokój "Sekrety Krasnoludów" jest tego świetnym przykładem!

Ten pokój to po prostu bajka! A raczej baśń :) Myślę, że jest obowiązkowym punktem nie tylko dla wielbicieli Tolkiena.

Gra rozpoczyna się od bardzo nieszablonowego, lekko humorystycznego wprowadzenia, a potem... kolejne wielkie wow!
Wnętrze jest cudowne, estetyczne i bardzo starannie wykonane. Możemy się poczuć jakbyśmy naprawdę przenieśli się do chatki krasnoludów. Cały wystrój i wszystkie rekwizyty doskonale wpisują się w tematyke. Efekty dźwiękowe i świetlne idealnie współgrają ze scenerią i klimatem baśni.

W pokoju nie znajdziemy żadnej kłódki, za to całe mnóstwo elektroniki i zadań manualnych. Aby odnaleźć skradzione puchary trzeba włączyć nie tylko logiczne myślenie i spostrzegawczość, ale także inne zmysły, takie jak słuch czy węch. Zagadki są raczej proste, ale na pewno zafascynują również bardziej doświadczonych graczy.

Podsumowując: Świetny klimat, genialny wystrój, niebanalne zagadki, fabuła przewijająca się przez całą grę, no i oczywiście fantastyczna obsługa.

Biorąc pod uwagę średnią z wszystkich czterech pokoi tej firmy mogę śmiało stwierdzić, że nigdzie nie bawiłam się tak, jak w Maze in Mind! Ich pokoje oraz podejście do klienta można stawiać za wzór.

Zostawiam oczywiście 10 gwiazdek, bo niestety więcej się nie da ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM