Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Chatka Czarownicy
Partner lockme

Chatka Czarownicy

Rybnik | Śląsk | Maze in Mind

9.9/10
Rybnik: 1. miejsce | Śląsk: 3. miejsce | Polska: 14. miejsce

 • 2-4 osób
 • doświadczeni
 • 80 minut
 • Przygodowy

[Pokój przygodowy z nutką horroru. ]

Ty i twoi przyjaciele udaliście się na spacer. Słońce, letnie popołudnie, lekki wiatr - pogoda wprost idealna i stworzona do leśnych wędrówek. Nie przewidzieliście jednak nagłej zmiany warunków atmosferycznych. Delikatny wiatr zamienił się w porywisty wicher, promienie słońca w ogromne krople lodowatego deszczu, a bezchmurne niebo pokryło się błyskawicami. Znaleźliście się w potrzasku, bez możliwości powrotu do domu.

Niespodziewanie natknęliście się na coś, co było waszą jedyna szansa na przetrwanie zbliżającej się burzy - leśną chatkę. Było już ciemno i ostatnią rzeczą, na jaką mieliście ochotę było spędzenie nocy wśród deszczu, więc zachęceni uprzejmym gestem pomarszczonej właścicielki wchodzicie do drewnianej chaty. Zmarznięci i przemoczeni do szpiku kości, od razu przyjmujecie propozycję napicia się gorącej herbaty.

I to był błąd. Ogarnęło was uczucie nieprawdopodobnego zmęczenia. Zamykacie oczy. Wasz sen trwa kilka godzin...


Pokój znajduje się za Biedronką i Figlorajem (ten sam budynek co Figloraj).

 • Pokój klimatyzowany
 • Od 16 lat
 • Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży
 • Pokój zły dla osób z klaustrofobią
Adres

Maze in Mind

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1b - budynek Figloraju, przy Biedronce

Strona WWW 737 447 340 Wyślij wiadomość Wyznacz trasę
Dane właściciela
WILCY s.c. Piotr Kopiczko, Szymon Pniak
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
44-200 Rybnik
NIP: 6423203587

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 192 opinie o tym pokoju

9.9/10

Rybnik: 1. miejsce
Polska: 14. miejsce

Obsługa 9.7/10

Klimat 9.9/10

0

6

51

122

13

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 287 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Ona tu jest...

  20.07.2017 | data wizyty: 03.06.2017

  W chatce czarownicy nie da się nie oderwać od rzeczywistości. Całe otoczenie krzyczy do zmysłów graczy i nie pozwala zapomnieć, że coś niedobrego dzieje się wokół. W ten fantastyczny klimat wpleciony jest złożony, nieliniowy scenariusz, który pozwala wszystkim graczom uczestniczyć w zabawie od początku do samego końca.

  Jako że uwielbiamy mroczne i creepy klimaty, to musimy ten pokój polecić wszystkim!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Justyna M

  Justyna M

  Liczba recenzji: 54 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Jaga

  23.09.2018 | data wizyty: 14.07.2018

  Przemyślane, świetnie wkomponowane w wystrój pokoju zagadki, zaskakujące przejścia do kolejnych etapów gry, momenty wymagające sprawnej współpracy w grupie, niespotykane dotąd mechanizmy i dekoracje tworzące autentyczny klimat – to wszystko i jeszcze więcej można znaleźć w Chatce Czarownicy. Już od pierwszych minut gry wiedzieliśmy, że ten pokój znajdzie się na liście naszych ulubionych, a każdą pokonywaną przeszkodą utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że firma Maze in Mind wyznacza standard rozgrywki nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce.

  Warto było przyjechać z Poznania, by u Was zagrać. Chapeau bas!

  Gracze – dobrze się zastanówcie, czy chcecie wybrać się do tego escape roomu – po ucieczce z Chatki Czarownicy trudno będzie znaleźć pokój, który mu dorówna.

 • Quara

  Quara

  Liczba recenzji: 28 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Że niby teina pobudza?!

  04.05.2018 | data wizyty: 03.05.2018

  Czwartek sprezentował nam wspaniałą, widowiskową burzę - pioruny rozdzierały niebo raz po raz, rozjaśniając drogę. Trochę spontanicznie uznaliśmy: "Wybierzmy się zatem do Rybnika!". Przemoczeni otworzyliśmy drzwi do Maze in Mind, poprosiliśmy o schron przed burzą, po czym dostaliśmy herbatę i, a niech to, głowa zrobiła się taka ciężka... No, dobra, herbaty tak naprawdę nie było, ale i tak po chwili znaleźliśmy się w potrzasku (daliśmy się zrobić jak frajerzy) ;-)

  Pokój był... na pewno nie zgadniecie... chatką! Gdy sobie wyobrażam domek czarownicy, to widzę dokładnie to pomieszczenie, w którym się znaleźliśmy. Aż człowiek zaczął się zastanawiać, czy nasza chatka aby przypadkiem nie stoi na kurzej nóżce. Magia wyzierała z praktyczne każdego miejsca - było dużo klimatycznych gadżetów. Bez ściemy, nawet ścieżka dźwiękowa sprawiała, że włosy stawały dęba.

  Łamigłówek było bardzo dużo i opierały się na różnych mechanizmach (było w tym coś magicznego), choć nie tylko. Owszem, pojawiło się kilka klasycznych (chociaż zazwyczaj ładnych) kłódek, ale dotarcie do "kluczy" wymagało od uczestników trochę spostrzegawczości, myślenia, współpracy, komunikacji i zręczności. Wszystko było ściśle związane z klimatem pokoju, co robi naprawdę ogromne wrażenie, biorąc pod uwagę ilość zagadek. 80 minut to odpowiednia ilość czasu, pozwalająca na swobodne przemyślenie łamigłówek i cieszenie się klimatem pokoju (czyt. trzęsienie portkami). Zagadki nie były trudne, za to były bardzo logiczne, wszystko miało ręce i nogi. Niektóre rzeczy były dość oczywiste, na inne można było całkiem szybko wpaść, kojarząc fakty. Raz się zwiesiliśmy, chociaż rozwiązanie było przed oczami - wyproszona podpowiedź była precyzyjna, nie psuła dalszej zabawy.

  Byliśmy w 3 osoby i uważam, że to była idealna ilość uczestników, przynajmniej na naszym poziomie zaawansowania (dwie osoby po 8, trzecia 25 ER'ów na koncie). Raczej nikt się nie nudził i wyszliśmy około 10 minut przed czasem. W naszym przypadku, dwie osoby mogłyby mieć ciężko (chociaż, kto wie?), ale na pewno polecam też ten pokój bardzo (bardziej?) doświadczonej i zgranej dwójce osób. Moim zdaniem, Chatka Czarownicy nie jest pokojem na pierwszy raz, ale przy czterech lub pięciu "raczkujących" i myślących logicznie osobach jest w zasięgu rąk. Myślę jednak, że osoby doświadczone bardziej docenią to, co ma do zaoferowania ekipa z Maze in Mind, tak, jak ja dopiero z czasem zaczęłam doceniać moje pierwsze pokoje.

  Z tego, co się dowiedziałam, to ominęła nas jedna atrakcja i trochę mi z tego powodu smutno, bo nie było to trudne do zrealizowania :-( Jednakże, zabawa i tak była na najwyższym poziomie - wykonanie, poziom i różnorodność zagadek, lekko niepokojący klimat, muzyka... Ogromny szacun dla twórców!

  Pan z obsługi był bardzo miły, chociaż niezbyt gadatliwy. Zrobił nam mały żarcik-kosmonaucik i poczęstował cukierkami - człowiek od razu zyskuje w oczach :D

  Dziękuję za fantastyczną zabawę oraz do zobaczenia, Maze in Mind!

 • Adamux

  Adamux

  Liczba recenzji: 9 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Klimatyczny pokój

  20.05.2018 | data wizyty: 20.05.2018

  Pokój oceniłem jako łatwy, dlatego że pomimo niezbyt dużego doświadczenia nie było problemów z wyjściem o czasie. Niektóre wcześniejsze opinie zawierały informacje, że pokój jest nieliniowy więc byłem ciekaw zabawy, bo to był pierwszy pokój nieliniowy w którym byłem i uważam, że takie pokoje są najlepsze. Każdy może znaleźć coś dla siebie lub współpracować z kimś - wybór należy do gracza. Jako minus zaliczam cenę - uważam, że cena powinna być taka jak w większości pokojów, czyli niższa.

 • Jaćka U.

  Jaćka U.

  Liczba recenzji: 19 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Chatka jak z bajki

  11.03.2018 | data wizyty: 19.02.2018

  Pokój sprawia fenomenalne pierwsze wrażenie. Od początku do końca gry nie znajdziemy elementu zdradzającego, że jesteśmy w zaaranżowanej chatce, a nie drewnianym domku w środku lasu.

  Zagadki są bardzo dobrze wpasowane w klimat pokoju jak i w samo wnętrze. Jest kilka bardzo unikalnych i idealnie dodających pokojowi charakteru. Wszystkie są bardzo logiczne, ale wiele z nich wymagania ruszenia głową, a niektóre spostrzegawczość i kreatywnego myślenia. Rekwizyty zasługują na dużą pochwałę za porządne wykonanie. Jest dość sporo zagadek, polecam 3-osobową grupom, najlepiej z doświadczeniem.

  Malutki minusik za wprowadzenie fabularne, zmieniłabym je choć trochę, by osoby przesiadujące na Lock Me się nie zanudziły :)

  Obsługa 9/10 niestety nie szło nam tego dnia za dobrze i dostaliśmy kilka podpowiedzi. Pierwsza interwencja padła gdy staliśmy bezczynnie - bardzo dobrze. Niestety potem zdarzyło się, że mimo, że byliśmy wszyscy czymś zajęci z krótkofalówki padały wręcz dokładne instrukcje czym i jak się zająć. Oczywiście rozumiem, że obsługa wie najlepiej, kiedy powinniśmy już przejść daną część pokoju. Lepszym rozwiązaniem według mnie byłoby ciut wcześniej zapytać, czy nie potrzebujemy pomocy, co dałoby nam znak, że jesteśmy do tyłu. Mielibyśmy szansę spróbować się sprężyć. Jeśli grupa nic nie wymyśli, to faktycznie trzeba dać wskazówki. Takie rozwiązanie dałoby nam poczucie, że dostaliśmy szansę na samodzielne przejście pokoju, ale podpowiedź jest konieczna, żeby wyrobić się w czasie.

  Podsumowując: miejsce jakie zajmuje pokój w Polsce moim zdaniem w pełni zasłużone. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla fanów escape roomów.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Krzysztof N. 3

  Krzysztof N. 3

  Liczba recenzji: 17 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Najlepszy rybnicki pokój!

  08.04.2018 | data wizyty: 06.04.2018

  Pokój z licznymi świetnie wykonanymi od strony technicznej zagadkami. Dużo zróżnicowanych zagadek, jednakże niezbyt trudnych, w pełni nadających się dla średnio-zaawansowanych. Plusem jest wydłużony czas trwania, który pozwala na dobrą zabawę trochę dłużej, polecam wszystkim!

 • Karolina N. 2

  Karolina N. 2

  Liczba recenzji: 61 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Uwaga, nie pij herbaty od babci spotkanej w lesie!

  31.10.2017 | data wizyty: 30.10.2017

  Wystrój bardzo dobrze zrobiony. Zagadki nie są liniowe, każdy znajdzie robotę dla siebie. Są one również różnego rodzaju - zręcznościowe, logiczne, na skojarzenia. Czas szybko mija. Po wyjściu z pokoju jest satysfakcja na prawdę bardzo dobry pokój.

  Maze in Mind

  Odpowiedź Maze in Mind

  Dziękujemy za opinię.
  Zależy nam na tym aby wszyscy klienci byli zadowoleni, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za informację co Wam się nie podobało i co moglibyśmy poprawić, aby ocena była 10/10?
  Prosimy o wiadomość na kontakt@mazeinmind.pl lub na FB.

  Pozdrawiamy,
  Ekipa Maze In Mind

 • Buchol

  Buchol

  Liczba recenzji: 18
  Wiarygodna opinia

  Chatka w środku Rybnika

  10.11.2017 | data wizyty: 03.11.2017

  O tym pokoju nie ma nawet co się rozpisywać. Ścisła czołówka na Śląsku, pewnie w Polsce też. Wszystko tu jest na najwyższym poziomie. Obsługa, wykonanie, klimat, zagadki, wszystko. Pokój jest trudny i trzeba to brać pod uwagę wybierając się do niego. Nie można zmarnować tu ani chwili, bo możemy już nie wyjść. Zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi w jakich byłem.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Tomasz G. 1

  Tomasz G. 1

  Liczba recenzji: 70 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Chatka Czarownicy

  05.11.2017 | data wizyty: 28.09.2017

  Niesamowity klimat, prawdziwy domek czarownicy. Można tam poczuć dreszczyk emocji :) Zagadki są bardzo fajne i na odpowiednim poziomie dla grup średniozaawansowanych. Szczerze polecam :)

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Emgruszencja

  Emgruszencja

  Liczba recenzji: 22
  Wiarygodna opinia

  Spotkanie z czarownicą!

  21.09.2017 | data wizyty: 18.09.2017

  Pokój stanowił niemałe zaskoczenie, po pierwsze NUTKA horroru... wow! Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy! Po drugie scenografia pokoju zasługuje na duży plus, można poczuć się jak w prawdziwej chatce. Do tego przyjemne, logiczne zagadki, z którymi w dwójkę daliśmy sobie radę i dotarliśmy w całości do końca :D Obsługa sympatyczna, bardzo pomocna kiedy zgubiliśmy w zawiłych uliczkach Rybnika ;) Także jeśli jesteście ze Śląska albo planujecie wojaże w te okolice to zdecydowanie polecamy!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 18 19 20

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM