Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Stacja 0: Iskra
Partner lockme

Stacja 0: Iskra

Pszczyna | Śląsk | Cinema Escape

9.3/10
Pszczyna: 1. miejsce | Śląsk: 36. miejsce | Polska: 313. miejsce

 • 2-6 osób
 • doświadczeni
 • 60 minut
 • Przygodowy

Stacja 0: Iskra to drugi z cyklicznie zmienianych pokoi w Cinema Escape. Stare kino zmienia dla Was swoje oblicze i zaprasza na filmową podróż inspirowaną serialem "Zagubieni".

Wcielając się w rolę rozbitków na tajemniczej wyspie, odkryjecie opuszczoną stację kontroli elektrowni. Stacja 0 może okazać się Waszym jedynym ratunkiem, jeśli złamiecie jej zabezpieczenia i zdołacie skontaktować się ze światem zewnętrznym. Pamiętajcie jednak, że zasilanie awaryjne wystarczy tylko na 60 min!
! --------------------
Ograniczenia wiekowe:
od 10. do 15. roku życia wymagana przynajmniej jedna osoba dorosła w grupie.
Osoby mające problemy ze wzrokiem mogą potrzebować w tym pokoju okularów lub soczewek.
UWAGA!
Podany poziom trudności jest uśredniony, dlatego zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że dla danej grupy okaże się trochę trudniejszy lub łatwiejszy niż wskazuje deklarowany poziom.
--------------------

Cinema Escape - 1 miejsce rankingu National Geographic
http://www.national-geographic.pl/galeria/7-najbardziej-niezwyklych-escape-roomow-w-polsce/1-cinema-escape-pszczyna-stare-kino-w-nowym-wydaniu

 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją
Adres
Cennik

Wstęp normalny: 110 zł od całej grupy

Godziny otwarcia

Poniedziałek: nieczynne
wtorek - czwartek: 16:00 - 21:30
piątek - niedziela: 13:00 - 21:30

Dane właściciela
Cinema Escape
ul. Warowna 18
43-200 Pszczyna
NIP: 6381815623

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 31 opinii o tym pokoju

9.3/10

Pszczyna: 1. miejsce
Polska: 313. miejsce

Obsługa 9.9/10

Klimat 9.4/10

0

2

19

10

0

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • Robert M

  Robert M

  Liczba recenzji: 31 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Tajemnica stacji

  15.07.2017 | data wizyty: 08.07.2017 0 0

  Miejsce gdzie jest stworzony pokój sprawia, że człowiek jest jeszcze bardziej ciekaw co go może spotkać. Po wprowadzeniu wiadomo, że wszystkiego można się spodziewać. To jest mega plus tego miejsca. Wydaje się, że zagadek nie jest dużo ale są tak skonstruowane iż trzeba bardzo uważnie patrzeć nie tylko blisko wokół siebie ale również dalej przed siebie. Wystrój w pełni nawiązuje do stacji znanej z serialu "LOST". Warto odwiedzić ten pokój i zmierzyć się z jego interesującymi zagadkami.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
  Cinema Escape

  Odpowiedź Cinema Escape

  Bardzo dziękujemy za opinię :) To prawda, spostrzegawczość i orientacja w przestrzeni są tutaj bardzo przydatne :)

  Serdecznie zapraszamy po zmianie pokoju i pozdrawiamy,
  ekipa Cinema Escape

 • Karolina Jart

  Karolina Jart

  Liczba recenzji: 59 Profil FB

  Szybko szybko...

  05.10.2017 | data wizyty: 21.08.2017 0 0

  ... póki pokój jest jeszcze otwarty! Pierwszy (i chyba jedyny) w Polsce pokój zorganizowany w starym kinie, przez co klimat jest nieporównywalny z żadnym innym miejscem. Dodatkowy plus za tematykę z serialu "Lost", chociaż nie-fani również będą się świetnie bawić. To miejsce to punkt obowiązkowy w uroczej, ale małej Pszczynie :)

 • Uciekinierzy

  Uciekinierzy

  Liczba recenzji: 71 Profil FB

  Stacja

  03.09.2017 | data wizyty: 20.08.2017 0 0

  Bawiliśmy się dobrze, zagadki ciekawe, na pierwszy rzut oka nie ma "nic" a jest co robić. Wystrój i klimat w tym miejscu - bomba, nie może być inaczej. Obsługa też bardzo przyjazna. To miejsce ma potencjał, wykorzystajcie to jeszcze bardziej i mocniej! POLECAMY

 • Escape Couple

  Escape Couple

  Liczba recenzji: 94 Profil FB

  Zagubieni

  30.10.2017 | data wizyty: 29.10.2017 0 0

  Jako że część z nas jest wielkimi fanami serialu Lost, postanowiliśmy odwiedzić jedną z firm która oferuję fanom ucieczek możliwość wcielenia się w fabułę tego serialu.
  Po przekroczeniu progu zostaliśmy przywitani z uśmiechem na twarzy i pełnym entuzjazmem przez właściciela ER.
  Już sama recepcja robi ogromne wrażenie. Fakt umieszczenia Escape Room'u w starym kinie daje uczestnikom ogromne wrażenia wizualne.
  Ciekawa historia która pozwala nam wczuć się w cała fabułę "Lost".
  Ogromna przestrzeń która robi piorunujące wrażenie podczas jej penetrowania. Przez chwilę z racji na powierzchnię towarzyszyła nam lekka dezorientacja, która minęła zaraz po rozwiązaniu pierwszej zagadki.
  Zagadki w pokoju są zróżnicowane, na dość wysokim poziomie, ale wszystkie spójne i logiczne co daję grywalność.
  Wystrój to prawdziwy majstersztyk. Niektórych urządzeń umieszczonych w pokoju mogłyby pozazdrościć prawdziwe bazy. Widać że właściciele tego ER przyłożyli ogromną wagę do każdego szczegółu. Z chęcią odwiedzimy kolejne propozycję tej firmy.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • mrs_anna

  mrs_anna

  Liczba recenzji: 31 Profil FB

  LOST in cinema

  05.11.2017 | data wizyty: 20.08.2017 0 0

  Pokój zrobiony w starym kinie? No rewelacja :)! Od razu wiedziałam, że trzeba się tam wybrać. Klimat mega, miejsce na potencjał i świetne jest też to, że co jakiś czas wystrój będzie zmieniany na jakieś inne filmowe hity... Ajjj marzy mi się Władca Pierścieni :D. Polecam!

 • John Wick

  John Wick

  Liczba recenzji: 30 Profil FB

  Zagubiony w akcji :)

  23.08.2017 | data wizyty: 08.07.2017 0 0

  Muszę przyznać, że czegoś takiego się nie spodziewałem. Zapomnijcie o typowych zagadkach, tutaj nie ma na ta miejsca. Trzeba się uważnie rozglądać, gdyż nawet niepozorne elementy mogą być elementem gry. Wystrój rewelacja, wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach. Obsługa górna półka. Pokój obowiązkowy do zaliczenia.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Beezqp

  Beezqp

  Liczba recenzji: 27 Profil FB

  Zagubieni w Pszczynie

  27.06.2017 | data wizyty: 27.06.2017 0 0

  Mój pierwszy pokój "zamiejscowy" poza Krakowem - padło na "Iskrę" ze względu na moje zamiłowanie swojego czasu do serialu "Lost". Czy pokój zaspokoił oczekiwania starego fana serialu? Jak najbardziej!

  Autorom udało się zbudować fajną atmosferę - stara sala kinowa rewelacyjnie sprawdza się jako opuszczona stacja badawcza w stylu "retro" a wyświetlacz świetnie buduje klimat znany z serialowej "Dharma Initiative". Wprowadzenie zresztą już samo w sobie przywołuje dobre wspomnienia - wielki plus za to! Jako człowiek skrzywiony na punkcie horrorowych doznań, chętnie widziałbym trochę więcej mroku w tym wszystkim, ale to bardziej osobiste zboczenie. Klimat jest! Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że twórcom udało się cały pokój zręcznie wpisać w kanon tajemniczego świata z "Lost".

  Zagadki są klasyczne i nieszczególnie skomplikowane, ale jest kilka wyzwań sprawdzających naszą spostrzegawczość - co przy rozmiarach "stacji" sprawiło naszej dwuosobowej grupie trochę problemów i musieliśmy się podpierać kilkoma podpowiedziami. Te na szczęście były na tyle nieoczywiste, że nie zepsuło to zabawy z rozwiązywania. Duży plus za sporo nawiązań do serialu, także w samych zagadkach - dzięki temu idą one w parze z fabułą. Ciekawym smaczkiem jest to, że w całej zabawie nie chodziło o ucieczkę z pokoju - zakończenie jest dużo ciekawsze (nam akurat udało się ukończyć w regulaminowym czasie, chociaż kusiło sprawdzenie co się stanie, jeśli się to nie uda - niestety, pozostanie to dla nas tajemnicą :D).

  Podsumowując - dobry, klasyczny pokój, dla fanów serialu pozycja obowiązkowa. Szkoda, że mamy spory kawałek do Pszczyny, ale może wrócimy na kolejny scenariusz do Cinema Escape, bo to wnętrze robi wrażenie!

  Cinema Escape

  Odpowiedź Cinema Escape

  Serdecznie dziękujemy za bardzo obszerną recenzję :) Bardzo się cieszymy, że pokój daje powody do radości i sprawdza się jako brakująca stacji z serialu "Lost" :)
  Serdecznie zapraszamy do kolejnego pokoju w Pszczynie po rewolucji :)

  Pozdrawiamy,
  ekipa Cinema Escape

 • Ew@ G.

  Ew@ G.

  Liczba recenzji: 16 Profil FB

  Kino w nowej odsłonie

  15.10.2017 | data wizyty: 15.10.2017 0 0

  Pomimo 2 podpowiedzi pokój uważam za łatwy. Zagadek niewiele, ale wypełniają czas. Miałam wrażenie zmarnowania potencjału miejaca (stare kino), ze względu na dużą niewykorzystaną przestrzeń. Tematyka pokoju ciekawa. Klimat psuły niektóre elementy wystroju i rekwizyty, nie związane z tematyką czy rokiem, w który się przenieśliśmy. Była jedna niespotykana kłódka, trzy fajne zagadki. Obsługa zaangażowana, na wyłączność :) , gdyż w obiekcie jest tylko jeden pokój. Niesamowite pierwsze wrażenie po wejściu do kina. Aż chce się już wejść do pokoju. A w pokoju inaczej niż wszędzie, co jest na plus. Trochę nie moje klimaty, ale może się podobać.

 • OZIA Escape

  OZIA Escape

  Liczba recenzji: 7 Profil FB

  Houston! Mamy problem !

  01.09.2017 | data wizyty: 31.08.2017 0 0

  Rzutem na taśmę bo jak się okazuje już niedługo zmiana scenariusza, udało nam się odwiedzić Stację 0: Iskra i wcielić się w rolę rozbitków. Byliśmy bardzo ciekawi tego miejsca i fajnie, że się udało.

  Klimat starego kina jest fantastyczny! Absolutnie trafiony do tego typu działalności . Wierzymy, że w tym miejscu będzie zrealizowanych jeszcze wiele świetnych ER tak jak obecny.
  Stacja Iskra jest z pewnością gratką dla fanów serialu Lost ponieważ cała fabuła i wystrój są z nim mocno powiązane.
  Żadne z nas nie oglądało w całości serialu a na przykład ja jako nadworny skryba ekipy OZIA Escape:) w swoim imieniu muszę przyznać , że ten pokój wzbudził we mnie ciekawość losów zagubionych co też samo w sobie coś mówi o tym pokoju.
  Zagadki są bardzo inne od tego co widzieliśmy wcześniej co czyni je tym ciekawszymi.
  Obsługa bardzo przyjazna i profesjonalna.
  W tym pokoju bardzo mocno postawcie na organizację i współpracę grupy .
  Spostrzegawczość i spokojne spojrzenie na otoczenie bardzo w cenie!
  No i nie zapomnijcie wspierać się duchowo w tych trudnych i mrocznych okolicznościach...w końcu jesteście rozbitkami;)
  Polecamy.
  Ciekawe miejsce.

 • cosa_a

  cosa_a

  Liczba recenzji: 7 Profil FB

  Cinema Escape

  14.08.2017 | data wizyty: 13.08.2017 0 0

  W Cinema Escape byliśmy po raz pierwszy mimo dość dużego doświadczenia w Escape Roomach. O ile nie można się przyczepić do świetnie wprowadzającej w klimat obsługi i pierwszego wrażenia o tyle ogólnie jestem dość rozczarowana. Pokój najdroższy cenowo w jakim byłam i liczyłam że cena zobowiązuje. Pokój, który ma mega potancjał przez miejsce, w którym się znajduje troche rozczarowuje przypadkowymi dekoracjami, tematyką całkiem odbiegającą od miejsca i ograniczonym terenem zabawy. Nie umiałam się wczuć w fabułę i poczuć się jakbym była w innym świecie- a w innych miejscach często się tak dzieje, No nic- niech każdy sam oceni, to tylko moje zdanie.

  Cinema Escape

  Odpowiedź Cinema Escape

  Dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się swoimi wrażeniami. Przykro nam, że pokój nie był dla Pani satysfakcjonujący. Tworząc pokoje inspirowane produkcjami filmowymi i mając na uwadze grupy, które nie znają danego filmu bądź serialu, staramy się zawsze wplatać w konstrukcję gry informacje, które pomogą graczom zrozumieć gdzie i w jakich okolicznościach się znajdują. Proces ten rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem fabularnym do gry i jest rozwijany wraz z kolejnymi elementami, do których uczestnicy zyskują dostęp w trakcie gry. Korzystanie z tych informacji może być niezwykle przydatne w budowaniu doświadczenia w pokoju zagadek i pomogłoby rozwiać wątpliwości odnośnie ograniczenia przestrzeni i adekwatności miejsca w stosunku do tematyki. Jeśli pomimo tego, pokój wydaje się niespójny (co jest zazwyczaj wynikiem niezwrócenia uwagi na pewne elementy zawarte w przestrzeni gry lub przekazane w trakcie wprowadzenia przed grą), warto po grze poinformować o tym obsługę, która z pewnością udzieliłaby stosownych wyjaśnień . Wszystkie dekoracje, jak i elementy zagadek i zadań, znajdujące się w pokoju są umieszczone tam świadomie, celowo i łącząc się w logiczną całość, co ma potwierdzenie również w opiniach innych graczy. W pokoju znajdują się również elementy wyjaśniające ograniczenie przestrzeni, która jest dość duża i składająca się z trzech pomieszczeń.
  Jeśli chciałaby Pani rozwiać swoje wątpliwości przywołując konkretne elementy, które wydają się Pani niespójne służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu :)

  Pozdrawiamy,
  ekipa Cinema Escape

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM