Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Mały, ale wariat

Mały, ale wariat

6.2/10

Poznań: 73. miejsce | Wielkopolskie: 84. miejsce | Polska: 727. miejsce

Pokój Mały, ale wariat jest zabawą typu escape room dla 2-6 graczy. Czas gry to 60 minut. [więcej]

2-6 osób

60' minut

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Pokój Mały, ale wariat jest zabawą typu escape room dla 2-6 graczy. Czas gry to 60 minut.

Dodatkowe informacje

Pokój przyjazny dzieciom

Adres

Zamknieciwpokoju.pl - Poznań

Grunwaldzka 41 B /2

Inne pokoje w tym miejscu

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 23 opinie

Ocena ogólna 6.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 8.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 8.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

23 opinie pokoju

Sonia W. 1
Sonia W. 1

Zwiadowca
64 pkt

14 opinii

Tragedia

22.11.2018 | data wizyty: 22.11.2018

Wiarygodna opinia

Sonia W. 1 14 opinii

Nasza 3 osobowa grupa odwiedziła dzisiaj ten pokój skuszona promocją z okazji black friday ( pokój wyszedł nas 23zł/os).
Nie spodziewaliśmy się żadnych fajerwerków biorąc pod uwagę mieszane i średnio zachęcające komentarze, żadne z nas nie sądziło jednak, że będzie aż tak źle.

Zacznę może od plusów: ciekawy pomysł na temat przewodni i wystrój pokoju. Mogłoby być czyściej i troszkę bardziej z efektem "wow" jaki się miewa w innych poznańskich pokojach, ale generalnie ten aspekt nie wypada najgorzej. Tylko ten fakt wpłynął na to, iż pokój dostał ocenę 2 a nie 1.

Minusy:

1. Przeraźliwie głośna muzyka, a raczej irytująco zapętlana melodyjka. Gdy osoby przebywające w pokoju nie stoją obok siebie na pewno się nie usłyszą, a jeśli już to bardzo niewyraźnie. Po kilkunastu minutach zaczęła mnie boleć głowa. Gdy poprosiliśmy obsługującego Pana o ściszenie muzyki, powiedział że jest to niemożliwe. Dodam, że głośnik był popsuty irytująca melodia przeplatała się po prostu z głośnym rzężeniem i warczeniem. Okropne doświadczenie.
2. Jest raczej brudno- kurz znajduje się na wielu elementach. Gdy wyszłam z pokoju ubranie miałam pobrudzone kurzem.
3. Brak jakiegokolwiek systemu podpowiedzi - po 30 min prowadzący bezceremonialnie wparował do pokoju pytając czy potrzebujemy podpowiedzi co zrujnowało i tak już kulejący klimat.
4. Wszyscy odnieśliśmy wrażenie, że pokój jest po prostu zdezelowany. Główny element wystroju w bardzo kiepskim stanie. Jeden z zamków mechanicznych był wyrwany w związku z czym nie musieliśmy nawet rozwiązywać zadania by otrzymać poszukiwany element. Po prostu go wyjęliśmy bo leżał sobie na wierzchu.
5. Pan z obsługi już na wstępie stwierdził, że w pokoju znajdują się zagadki "podpuchy", które nie posuną nas dalej w rozwiązywaniu pokoju. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że to po prostu ściema. Element "podpucha" kluczowy był dla fabuły. Nie wierzymy, że ktoś po prostu tam to postawił - jest to uszkodzony element, którego nikt nie naprawił. Świadczy o tym chociażby fakt iż wychodzą z niego kable połączone z innym elementem pokoju i znajduje się na nim niedziałająca elektronika.
6. Na ścianie wiszą szafki, które nie wniosły niczego do naszej gry i do niczego nie były nam potrzebne. Gdy włożyliśmy do nich ręce okazało się, że w środku są jakieś sterczące kable i elektrozamki. Mechanizmy te nie działały i nie były wykorzystane w rozgrywce. Podejrzewamy, że uległy uszkodzeniu i właściciel stwierdził, że lepszym pomysłem jest po prostu pominąć je w grze i zepsuć rozgrywkę, żenada.
7. W tym pokoju jest praktycznie tylko jedna zagadka, która nie jest tak naprawdę logiczną zagadką, bardziej to zabawa. W tym pokoju tak naprawdę nie ma co robić. Nie ma w ogóle elementów które można by połączyć, wykorzystać do czegoś. Nie ma zagadek, nie ma wyzwania. Nic nie ma. Rozwiązanie tego pokoju to po prostu znalezienie po kątach kilku elementów i zabawa nimi przy jedynek "zagadce".

Reasumując, jest to najgorszy pokój w jakim kiedykolwiek byłam i nie polecam go nikomu. Nie jest czysto, stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W pokoju nie ma zagadek, jest nieprzemyślany. To w ogóle nie jest escape room w moim odczuciu, nie wiem co to w ogóle jest.
Szkoda zmarnowanego czasu i wydanych pieniędzy - te 69zł które zapłaciliśmy za ten pokój to jednak dobra cena, by zostać ostrzeżonym przed tą firmą i wiedzieć, że nie należy w przyszłości odwiedzać innych pokoi przez nią stworzonych. Ten pokój ma najwyższą ocenę z nich wszystkich - strach pomyśleć co czeka na odwiedzających w pozostałych.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 2/10

Obsługa: 3/10

Klimat: 2/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Paulina Karwat
Paulina Karwat

Wędrowiec
39 pkt

7 opinii

Wymaga porządnego dopracowania

23.11.2018 | data wizyty: 22.11.2018

Paulina Karwat 7 opinii

Zacznę może od plusów
+ Ciekawa tematyka, z dużym potencjałem.
+ Promocja na Black Friday - niewiele Escape Roomów zaoferowało coś takiego, a to naprawdę bardzo miły gest, budzący przywiązanie u klienta.
+ Bardzo ładny pokój - jeden element spodobał mi się szczególnie, ale nie będę zdradzać, który.
+ Miła obsługa.
+ Przyjemny dobór muzyki.
Niestety, minusów będzie o wiele więcej:
- Muzyka była zdecydowanie za głośno - trudno było przez to komunikować się z pozostałymi graczami. Poza tym, głośnik musiał być zepsuty, ponieważ często przerywało i wydawało bardzo nieprzyjemne dźwięki.
- Bardzo mało zagadek. Przy wejściu Pan z obsługi uprzedził nas, że mogą zdarzyć się "podpuchy", ale nie sądziłam, że będzie 3/4 zmyłek i 1/4 zagadek. Trzy osoby nie miały co robić w tym pokoju, a pokój reklamuje się na dostępny dla aż sześciu graczy. Widać tu było duże lenistwo przy konstruowaniu zagadek. Kilka pomysłów należało do naprawdę ciekawych i szkoda, że tego nie pociągnięto.
- Podpowiedzi! Przy wejściu Pan powiedział, że pierwsza podpowiedź będzie mieć miejsce dopiero po 30 minutach gry. Nie spotkałam się wcześniej z czymś takim, ale uznałam, że może to być ciekawa koncepcja. Nie spodziewałam się jednak, że po pół godzinie Pan z obsługi po prostu wejdzie do pokoju i zapyta się, czy nie potrzebujemy pomocy. Jednym z najważniejszych elementów zabawy w ER jest możliwość "wczucia się" w dany scenariusz. Takie "wtargnięcie" w rozgrywkę odbiera jej sporo klimatu. Dlatego właśnie wybrany system podpowiedzi jest niezwykle ważny dla oceny gry. To co się wydarzyło w tym pokoju było absolutnie niedopuszczalne.
- Zepsute mechanizmy. Nie będę rozwijać tego punktu, ponieważ nie chcę spoilerować rozgrywki, jednak nie wszystko zadziałało tu tak jak powinno.

Podsumowując, jest mi naprawdę przykro, że wystawiam tak niską ocenę, ale nie dało się wyżej. W takim stanie jak obecnie pokój ten nadaje się raczej dla dzieci, nawet początkujący dorośli gracze będą nim rozczarowani. Chwilowo nie będę odwiedzać innych pokojów tej firmy, bo trochę się zraziłam, ale mam nadzieję, że coś się zmieni i będę mogła w przyszłości przeżyć tam naprawdę imponującą rozgrywkę (zwłaszcza, że pozostałe pokoje również mają ciekawą tematykę).

Ocena ogólna: 3/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 4/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

czar_prysł
czar_prysł

Zwiadowca
84 pkt

21 opinii

Mały jakoś się zmieścił

04.06.2018 | data wizyty: 01.06.2018

czar_prysł 21 opinii

Pokój bardzo fajny i pomysłowy, Widać dużo włożonej pracy, na pewno podobał się 3 latkowi. 8 ze względu na mechanizmy które niekoniecznie działały w 100% poprawnie. Zabawa przednia!!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

katia8906
katia8906

Pionier
156 pkt

90 opinii

Las Vegas

28.04.2018 | data wizyty: 28.04.2018

katia8906 90 opinii

Pokój zaskoczył nas pozytywnie. Ciekawa historia, ciągłość zagadek i fajne rozwiązania. Zdecydowanie polecam :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Sherlock H.
Sherlock H.

Zwiadowca
52 pkt

3 opinie

Pokój zrobiony na "odwal się"

08.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

Sherlock H. 3 opinie

To był najgorszy pokój, w jakim kiedykolwiek miałam okazję być. Uczestnik jest prowadzony za rączkę . Nie trzeba się w ogóle wysilać, co nie powinno mieć miejsca na poziomie średnio zaawansowanym. W dodatku w pokoju znajdują się elementy, które są popsute (pani z obsługi próbowała nas przekonać, że była to "zmyłka"). Dodam jednak, że uszkodzone części pokoju były kluczowe w jego fabule, co kompletnie zepsuło jego klimat. Nie rozumiem, dlaczego nie można zamknąć pokoju i po prostu naprawić konkretne jego elementy. Płacimy za niego, więc uważam, że powinien być zachowany jak najwyższy standard - przecież to świadczy o wizerunku całej firmy. Pokój pozostawił niesmak u wszystkich uczestników naszej grupy. Bardzo słabo... Nie polecam.

Ocena ogólna: 4/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Łatwy

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Wędrowiec
49 pkt

32 opinie

Podróż marzeń

03.01.2018 | data wizyty: 30.12.2017

Kacper G. 2 32 opinie

Wspaniały klimat pokoju, zagadki trudne, jedna z nich moim zdaniem przesadzona i potrzebuje małej poprawki. Zastosowane mechanizmy pomysłowe, w jednym tylko przypadku mechanizm nie zaskoczył lecz otrzymaliśmy pomoc od obsługi :) Jak na razie uważam ten pokój za najlepszy z tej firmy. Na plus zasługuje wystrój wnętrza. Polecam zaawansowanym grupom, choć i początkujące powinny dać radę :)

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Pionier
198 pkt

180 opinii

Było fajnie... Ale...

24.11.2017 | data wizyty: 17.11.2017

Adashi (dezERterzy) 180 opinii

Na wstępie muszę wspomnieć, że rezerwując ten pokój dostaliśmy potwierdzenie rezerwacji z adresem pod którym tego pokoju niestety nie znaleźliśmy, na LockMe adres też się nie zgadza, co prawda druga siedziba firmy znajduje się bardzo blisko no ale przydałoby się jakieś info o tym bo czekanie 15 minut w listopadowy wieczór przed drzwiami klatki schodowej może lekko zniechęcić.
No ale teraz już o pokoju. Po wysłuchaniu fabuły i zdjęciu opasek naprawdę miłe zaskoczenie, bo pokój jest mały ale jeden element "wystroju" zrobił spore wrażenie. Na samym początku bardzo ważne jest dokładne przeszukanie całego pokoju a zwłaszcza tego wspomnianego już przeze mnie "elementu wystroju", wtedy łatwiej jest przystąpić do rozwiązywania zagadek. No a jeśli o nie chodzi to są fajne mechanizmy, tylko niestety ich rozwiązanie jest lekko przekombinowane i niedopracowane. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich zagadek, znajdą się też fajne i logiczne.
No ale jeśli jest ktoś kto ma sokoli wzrok, bardzo dobre zdolności matematyczne (ciężko byłoby rozwiązać równanie nawet na kartce) i lubi niektóre zagadki rozwiązywać metodą prób i błędów to na pewno mu się spodoba.
Ja miałem mieszane uczucia.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Ewela (dezERterzy)
Ewela (dezERterzy)

Nawigator
111 pkt

113 opinii

Problemy w drodze...

22.11.2017 | data wizyty: 17.11.2017

Ewela (dezERterzy) 113 opinii

Idąc do tego pokoju, nie byliśmy pewni czego się spodziewać. Poprzednie pobyty w tej firmie nie zachwyciły nas. Jednak postanowiliśmy zaryzykować, nie wiedząc nawet o czym jest ten pokój.
Moim zdaniem było warto. Ciekawy pomysł i jego wykonanie, głównie w wystroju oraz oprawie muzycznej. Niestety dopatrzyliśmy się pewnych niedociągnięć w niektórych zagadkach, które można poprawić, aby było jeszcze lepiej.
Fani motoryzacji będą się dobrze bawić :-)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Szymon W. 6
Szymon W. 6

Świeżak
15 pkt

5 opinii

miłe zaskoczenie

02.09.2018 | data wizyty: 04.03.2018

Szymon W. 6 5 opinii

Po wejściu do pokoju na prawdę uśmiech na twarzy gwarantowany ;)
Zagadki i mechanizmy ciekawe, a niektóre bardzo pomyslowe. Jedynie jedna zagadka (z wykorzystaniem lustra) troszkę jak dla mnie przkombinowana i niedopracowana.
Wrażenia po wyjściu bardzo sympatyczne, na pewno długo zapamiętam klimat tego pokoju ;)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM