Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Primadonna

Primadonna

Partner lockme

20

20 opinii

|

17

Poznań: 17 miejsce

|

Wielkopolskie: 17. miejsce

|

PL 120

Polska: 120. miejsce

|

9.5/10

Na 90 minut przed spektaklem nagle znika primadonna. Ruszają gorączkowe poszukiwania i nagle okazuje się, że w operze grasuje upiór zakochany w solistce.... [więcej]

2-6 osób

90' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Na 90 minut przed spektaklem nagle znika primadonna. Ruszają gorączkowe poszukiwania i nagle okazuje się, że w operze grasuje upiór zakochany w solistce. Czas płynie nieubłaganie, a bez primadonny spektakl się nie odbędzie. Wszystko w Waszych rękach: los śpiewaczki, honor teatru i uratowanie światowej premiery. Musicie przeszukać zakamarki teatru, przechytrzyć sprytnego upiora i doprowadzić do premiery!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Płatność kartą na miejscu

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Adres

Operator Zagadek - Poznań

61-159 Poznań, Os. Piastowskie 78. Pawilon handlowy pierwsze piętro.

Dane właściciela

Talent Centrum Edukacji Artystycznej Iwony Hossy
Os Oświecenia 84/1
61-211 Poznań
NIP: 782-173-59-76

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 20 opinii

Ocena ogólna 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

20 opinii pokoju

Karen StynkiRunners
Karen StynkiRunners

Zwiadowca
66 pkt

25 opinii

#14 kapryśna primadonna

19.07.2019 | data wizyty: 01.07.2019

Wiarygodna opinia

Karen StynkiRunners 25 opinii

Czy upiór miał coś wspólnego ze zniknięciem Primadonny? A może ona sama ukryła się przed nami w zakamarkach zaplecza teatru? No cóż, tę zagadkę przyjdzie Wam rozwiązać samemu :).

Wystrój ER jak dla mnie idealnie wpisuje się w tematykę pokoju. Warto zaznaczyć, że to jest zaplecze! teatru, a nie jego scena! Wszystko jest na swoim miejscu.

Zagadki oryginalne, ciekawe i pomysłowe. Jedno manualne zadanie pochłonęło trochę naszego czasu, ale dzięki pomocy cudownych prowadzących udało nam się przez nie przebrnąć. Współpraca jest nieodłącznym elementem gry w tym pokoju.

Wiem jedno. Na pewno odwiedzę siedzibę OPERtor’a zagadek ponownie, gdy tylko ruszy tam kolejny ER.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Obieżyświat
238 pkt

84 opinie

Śpiewająca przygoda

11.06.2019 | data wizyty: 09.06.2019

Swistakk 84 opinie

Primadonna jest ciekawą propozycją na poznańskim rynku ER. Istotny plus dostaje na pewno za oryginalną tematykę. Jeszcze nigdy nawet nie tyle co nie byłem, co nawet nie słyszałem o escape roomie o tematyce operowej/teatralnej. Dostajemy tutaj dość niepowtarzalną fabułę, którą ... a nie będę mówić :). Ale bardzo pozytywny akcent na pewno :). Tematyka nie wzięła się znikąd, gdyż właściciele są mocno związani z operą i postanowili połączyć to ze swoją pasją do escape roomów i wyszedł owy ciekawy escape room :).

Zagadkowo pokój jest całkiem ciekawy. Przeważają takie raczej standardowe kłódeczki, kodziki, ale znajdzie się kilka mechanizów innej natury. Zagadki w sporej mierze są dobrze wpasowane w fabułę. Doświadczymy tutaj dobrze opakowanego mixu zagadek logicznych, manualnych, na spostrzegawczość czy też na myślenie pozapudełkowe. Pokój potrafi do tego kilka razy zaskoczyć.

Co do fabuły, którą już opisywałem, to razem z dopasowanymi rekwizytami i wpasowanymi w fabułę zagadkami tworzą one świetny klimat nawet pomimo tego, że nie znajdziemy w tym pokoju wysokobudżetowych rozwiązań. Dla tego klimatu jest też bardzo ważny właściclel (czy może powinienem go nazwać Operator Zagadek :)?). Fajnie o tym wszystkim opowiada i gdyby zamiast niego postawić jakiegoś studenciaka Mistrza Gry, to nawet gdyby był on bardzo sympatyczny, to pokój straciłby wiele swojego uroku.

Poziom trudności oceniłbym na średni-. Może nie wszystko w tym pokoju było proste, ale też nie było tak trudno. Nam wyjście zajęło 49 minut i z tym wynikiem uplasowaliśmy się na drugim miejscu listy rekordów. Contentu jest rzeczywiście dość dużo i wydłużenie czasu gry ponad standardowe 60 minut wydaje się sensowne.

Niestety w pokoju znajduje się jeszcze jedna myląca zagadka. Może myląca to złe słowo, bo jest zbyt słabe. Nazwijmy rzecz po imieniu - poprawne rozwiązanie nie działa :P. Jest to chyba etap przejściowy zmiany zbyt trudnej zagadki na nową. Ale jest to prosta rzecz do naprawy i mam nadzieję, że jak najszybciej będzie poprawiona.

Podsumowując, może nie jest to aż topowy escape room, ale zdecydowanie jestem w stanie go polecić, bawiliśmy się w nim bardzo dobrze, jako wypadkową stawiam 9+, i jak kiedyś jeszcze zjawię się w Poznaniu i będzie już gotowy Czarodziejski Flet, to chętnie tam zawitam :).

Swoją drogą dopiero komentarze tutaj mi uświadomiły, że Operator Zagadek, bo OPERAtor :P.

Jeszcze taki tip co do dotarcia na miejsce, że ER jest umieszczony na piętrze w takim osiedlowym bazarkowym pawiloniku. Nie ma żadnego oznaczenia wskazującego, że to tam trzeba wejść, bo chyba nie zostało Panu wydane jeszcze pozwolenie na reklamę? Google Maps poprawnie wskaże budynek i trzeba poszukać do niego otwartych drzwi za którymi są schody i nie liczyć na choćby najmniejszy znak, że to dobra droga dopóki nie znajdzie się na miejscu.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 pkt

139 opinii

Dzikie Koty & Upiór w operze ...

13.08.2019 | data wizyty: 06.08.2019

kondzio1a 139 opinii

"To ja ... to upiór tej opery ... mam we władzy sny ... "

Drugi dzień w Poznaniu zaczęliśmy od "Primadonny", niespotykana fabuła zwraca na siebie uwagę. I ani trochu nie żałujemy tej decyzji! :D
Pokój przenosi nas w świat teatru ... Właściciele stworzyli coś, co jest też ich światem i ich życiem. Widać, że to ich bardzo nakręca i oddają temu swe serca. I to jest fajne.
Może zagadki nie są wyszukane, jednak przyjemnie się je rozwiązuje i można śmiało przejść przez pokój. Polecam początkującym jak i doświadczonym graczom.
Bardzo przyjemnie nam się grało, pozdrawiamy! :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

agnieszka_qurowska
agnieszka_qurowska

Pionier
193 pkt

124 opinie

Dzikie Koty grasują w operze

06.08.2019 | data wizyty: 06.08.2019

agnieszka_qurowska 124 opinie

Skuszeni ciekawym scenariuszem swój drugi dzień w Poznaniu rozpoczęliśmy od ratowania Primadonny.
Bardzo fajna fabuła, oryginalna tematyka, różnorodne zagadki, ciekawy wystrój. W naszym przypadku niektore zagadki okazały się zbyt proste, co stanowiło poważną ich trudność :) Nie wiem, czy inne grupy tak mają, ale trzeba naprawdę uważać, żeby nie przekombinować.
Na duży plus autentyczność tego miejsca - właściciele włożyli w ten ER swoje serce, sami zobaczycie :-) Zostaliśmy ciepło powitani i pożegnani. Ogólnie miejsce ma pozytywną energię :) Ślemy pozdrowienia z Krakowa

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Zwiadowca
75 pkt

41 opinii

Sztuka przez duże S

21.06.2019 | data wizyty: 20.06.2019

Paweł Prugar 41 opinii

Kolejny ER za nami! Primadonna zaskakuje przede wszystkim bardzo ciekawym połączeniem zagadek z tematem samego pokoju oraz powierzchnią całej zabawy. Zadania nie są zbyt skomplikowane, ale z pewnością miłośnicy dużej ilości zagadek nie będą narzekać, bo autorzy przygotowali ich sporo. Czas na przejście tez jest wystarczający i dający dużą swobodę w grze. Pokój na pewno można jeszcze ulepszyć, bo jak to się mówi ma potencjał i sprawić, że jest się w prawdziwej oprze czy teatrze. Czekamy na kolejne pokoje. Przemiła obsługa, która robi to z pasji.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

betzik / Stynki Runners
betzik / Stynki Runners

Zwiadowca
61 pkt

22 opinie

Premiera spektaklu uratowana! #14

20.07.2019 | data wizyty: 01.07.2019

betzik / Stynki Runners 22 opinie

Odrobinę się wzbraniałem przed odwiedzinami w tym Escape Roomie, bo primadonna, teatr i wreszcie sam scenariusz określany jako przygodowy, to nie do końca moja bajka. Po wizycie muszę jednak szczerze przyznać - BRAWO! Doskonała SZTUKA! W fabułę, która początkowo jakoś mnie nie urzekała, zostaliśmy przez Właścicieli wprowadzeni z takim zaangażowaniem, że jednak dałem się porwać tej historii, a z każdą kolejną rozwiązaną przez nas zagadką czułem, jak coraz bardziej zależy mi na losie primadonny, honorze teatru i żeby światowa premiera się odbyła. Bardzo fajne zadania, których rozwiązywanie dużo łatwiej przyjdzie zorganizowanej ekipie. Z drugiej strony spora ilość czasu powoduje, że jest to również świetny pokój dla zaczynających swoją przygodę z Escape Roomami. Kilka delikatnych niedociągnięć, całkowicie rekompensuje podejście do tematu Właścicieli, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać jeszcze długo po uratowaniu primadonny. Ostateczny efekt wizyty u Operatora Zagadek jest taki, że już się nie mogę doczekać kontynuacji historii w powstającym pokoju Czarodziejska Donna.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Idalia R.
Idalia R.

Wędrowiec
45 pkt

20 opinii

Tematyka inna niż wszystkie

09.06.2019 | data wizyty: 09.06.2019

Wiarygodna opinia

Idalia R. 20 opinii

Ciekawy temat. Trochę inaczej niż w innych pokojach. Kilka rozwiązań ciekawych np. [spojler].
Fajne jest to, że właściciele stworzyli pokój o tematyce bliskiej ich życiu :)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Łukasz & Monika Stynki Runners
Łukasz & Monika Stynki Runners

Zwiadowca
59 pkt

14 opinii

Sztuka się odbędzie :)

01.07.2019 | data wizyty: 01.07.2019

Łukasz & Monika Stynki Runners 14 opinii

Kolejny pokój za nami. Przedstawienie się odbędzie. :) Co tu dużo pisać, pokój który koniecznie trzeba odwiedzić. Super pomysł (fabuła) i oryginalne zagadki. Miłe zaskoczenie ilością zagadek, naprawdę jest ich sporo więc każdy ma coś do roboty. Ani przez chwilę się nie nudziliśmy. Pokój nieliniowy. Napewno będę polecać innym ten pokój i z niecierpliwością czekamy na otwarcie następnych pokoi.

Wielkie pozdrowienia dla prowadzących pokój. Bardzo przemiłe osoby. !!!!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Iwona M. 8
Iwona M. 8

Wędrowiec
31 pkt

10 opinii

Zaskakująca histroia

02.08.2019 | data wizyty: 31.07.2019

Iwona M. 8 10 opinii

Przecudne i klimatyczne miejsce z fantastycznymi właścicielami.

Cudowna tematyka i idealnie odwzorowany charakter pokoju. Dwie doświadczone w ER osoby spokojnie dały radę. Zaskakujące niekiedy zagadki były bardzo fajną rozrywką dla zmęczonego pracą umysłu.

Cieszę się bardzo że właśnie taki pokój powstał w Poznaniu i zdecydowanie polecam miejsce dla mniejszych jak i dużych grup.

Jedyna taka fabuła w Polsce a finał niespodziewany :) W pokoju można spotykać klasyczne kłódki ale i nie tylko, dlatego warto doświadczyć tego samemu :) No i bardzo duże brawa za sposób przekazywania podpowiedzi :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

LockBuster
LockBuster

Wędrowiec
43 pkt

13 opinii

Nowa Donna

16.04.2019 | data wizyty: 12.04.2019

LockBuster 13 opinii

Primadonna jako świeży pokój na Poznańskim rynku Escape Roomów radzi sobie śpiewająco.
Zagadki dobrane do tematyki, stosunkowo proste. Dużo kłódek - ale nie zaliczam tego do minusów, ponieważ nie są one na tyle poupychane, żeby psuć zabawę. Znajdziemy tam też parę ciekawych mechanizmów.
Wystrój jak najbardziej oddaje klimat zaplecza teatru, chociaż brakowało mi tam odrobinę "teatralnego przepychu", gdzie w każdym kącie walają się stroje oraz rekwizyty.
Zdecydowanie najlepszym, najmocniejszym punktem tego pokoju jest historia, którą chcieli opowiedzieć przesympatyczni i rozgadani właściciele.
Przez cały czas gry towarzyszy nam muzyka w tle, dzięki której odczuwanie fabuły silniej oddziałuje na całość rozrywki.
Zdecydowanie polecam początkującym grupom, jak i tym bardziej doświadczonym, które szukają odskoczni od zabawy z zegarkiem na karku - w tym pokoju miło i spokojnie spędzicie 90 minut.
Czekamy na ciąg dalszy historii Primadonny.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM