Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

Partner lockme

**Nie znalazłeś terminu dla swojej ekipy? Zadzwoń!** Przeżyłeś potworny dramat. Czy jesteś gotowy na prawdziwy horror? PIERWSZY POKÓJ W POLSCE w którym... [więcej]

65

65 opinii

|

5

Poznań: 5 miejsce

|

Wielkopolskie: 5. miejsce

|

PL 22

Polska: 22. miejsce

|

9.9/10

2-5 osób

160' minut

doświadczeni

Fabuła pokoju

**Nie znalazłeś terminu dla swojej ekipy? Zadzwoń!**

Przeżyłeś potworny dramat. Czy jesteś gotowy na prawdziwy horror?

PIERWSZY POKÓJ W POLSCE w którym można grać nieprzerwanie przez 160 min 🕛🕛🕖

PIERWSZY POKÓJ W POLSCE, w którym w płynny niespotykany nigdzie wcześniej sposób przechodzicie z jednego pokoju do drugiego, kończycie jedną historię i rozpoczynacie kolejną, nie macie czasu na ochłonięcie po smutnej historii jaką właśnie poznaliście a już jesteście w samym środku horroru😪😓😈👿

PIERWSZY POKÓJ W POLSCE, w którym zastosowaliśmy rozwiązanie, które wywołało gesią skórkę na nas samych😱

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania:

Czy będziecie wychodzić w trakcie?
- Nie będziecie, nawet na chwile nie opuścicie miejsca gry.

Czy w trakcie można skorzystać z toalety?
- Tak, mamy na to swoje sposoby.

Co jeżeli dopadnie nas pragnienie?
- Biorąc pod uwagę ostatnie upały każdy z gospodarzy naszych pokoi zostawił wodę dla nieproszonych gości.

Czy są dodatkowe zagadki?
- Hmmm, zagadki może nie, ale są dodatkowe zadania, bez wykonania których jest niemożliwe wyjście z tego pokoju.

Czy to jest horror?
- Kochani to jest połączenie naszych dwóch pokoi, czyli zaczynacie spokojnym thrillerem, a tak dokładniej to kryminałem z dramatycznym akcentem, ale niespodziewanie Wasza gra przeradza się w horror.

Dlaczego pokój jest droższy?
- Dlatego, że wymaga on od nas większego zaangażowania ale to zrozumiecie dopiero wychodząc (o ile wyjdziecie cali 😈😱)

Czy naprawdę nie można mieć szpilek i sukienek?
- Tak, naprawdę. Nie wpuścimy do pokoju osób bez płaskiego obuwia, będzie konieczne skorzystanie z naszego obuwia zmiennego. Jeśli chodzi o sukienki, to jest kwestia tylko i wyłącznie komfortu naszych kochanych Uciekinierek.

Czy po przejściu tego pokoju można przejść pojedyncze pokoje i na odwrót?
- Jeżeli jako pierwszy przejdziecie pokój łączony, przechodzenie pojedynczych raczej nie ma sensu (chyba, że tak Wam się podobało i chcecie to przeżyć jeszcze raz) po wyjściu pokazujemy wszystkie różnice, występujące w przypadku pojedynczej gry. Natomiast jeżeli jako pierwszy wybierzecie jeden z naszych dwóch pokoi a z czasem nabierzecie ochoty na PODWÓJNĄ DAWKĘ EMOCJI skontaktujcie się z nami, mamy na to rozwiązania.

I ostatnie najważniejsze, czy warto?
- TAK ZDECYDOWANIE WARTO!!! ZAZDROŚCIMY WAM MEGA, BO MY NIESTETY NIE MAMY MOŻLIWOŚCI PRZEŻYĆ TEGO CO WAM GWARANTUJEMY😂🤣😱😨😪😓😛😵🤪🤧

Mamy nadzieję, że teraz już jest wszytko dla Was jasne i już wkrótce zobaczymy Wasze pełne strachu a jednocześnie uśmiechnięte i dumne twarze po wyjściu z NAJDŁUŻSZEGO ESCAPE ROOMU W POLSCE!!

POKÓJ NIEODPOWIEDNI DLA KOBIET W CIĄŻY ORAZ DLA OSÓB CIERPIĄCYCH NA EPILEPSJĘ, KLAUSTROFOBIĘ I LĘK WYSOKOŚCI!
UWAGA! WYMAGANY WYGODNY STRÓJ I PŁASKIE OBUWIE!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Płatność kartą na miejscu

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Od 18 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Adres

Look Around - Poznań

PIEKARY 25, POZNAŃ

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Roshi Trans Michał Roszyk
Wojska Polskiego 3/82
62-230 Witkowo
NIP: 7842334604

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 65 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

65 opinii pokoju

katherinaa96
katherinaa96

Zwiadowca
76 pkt

20 opinii

W poszukiwaniu...

09.02.2019 | data wizyty: 08.02.2019

Wiarygodna opinia

katherinaa96 20 opinii

Razem z moich chłopakiem postanowiliśmy wybrać się do tego ER. Od początku gry czuć klimat i niepokój. Dobre wprowadzenie przez Mistrza Gry. Genialny system podpowiedzi niespotykany nigdzie indziej pozwolił nam się jeszcze bardziej wczuć w atmosferę która się tam znajdowała. Zagadki ciekawe i niebanalne. W niektórych momentach można poczuć zastrzyk adrenaliny. Polecam ten pokój, NAPRAWDĘ WARTO - wszystko jest w nim bezpiecznie :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Alicja 6
Alicja 6

Nawigator
128 pkt

60 opinii

Cała zagadka rozwikłana

17.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

Alicja 6 60 opinii

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że takiego drugiego escape roomu w Polsce nie znajdziecie. Pokoju na taki czas, tak wybitnie połączonego z dwóch innych w jedną spójną całość.
Zaczyna się niewinnie. Jesteśmy ludźmi mającymi za zadanie zbadać pewną sprawę, poszukać poszlak, połączyć znalezione informację i wysnuć co tak naprawdę się stało. Zagadek w tej części jest dużo, trzeba się uwijać, żeby potem nie zabrakło nam czasu, paradoksalnie 160 minut to wcale nie tak dużo (zleciało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki). Każdy tu dla siebie coś znajdzie. I umysł ścisły - zagadki logiczne i układanie ich w całość, i szperacze - jest coś do szukania, amatorzy zadań fizyczno-zręcznościowych - układanki, poczciwe kłódeczki, trochę gimnastyki :) wszystko co powinien mieć bardzo dobry pokój. Gdy uda nam się "skończyć" pierwszą część przychodzi czas na już słynące tajemnicze przejście pomiędzy scenariuszami. Więc tak : szczęka mi opadła i musiałam ją zbierać z podłogi, na początku myślałam, że to jakieś jaja. Stajemy tu przed wyborem co dalej? Czy odważymy się TO zrobić czy pokona nas strach. Należą się tutaj wielkie brawa za pomysł, przyznam niecodzienny :) I w tym momencie nagle nasza gra przeistacza się w horror. Trafiamy przez przypadek w miejsce, gdzie nie powinno nas być, w miejsce, gdzie nasze najgorsze sny stają się rzeczywistością, tu toczy się walka o to co mamy najcenniejsze - o nasze życie, zdajemy sobie sprawę jak jest ono kruche i brutalne. Tutaj pojawiają się jeszcze bardziej zaznaczone zagadki na współpracę pomiędzy graczami ( nam jej nieco zabrakło - stąd lekki poślizg w czasie - dziękujemy za możliwość dokończenia po upływie czasu). Każda zagadka była logiczna, nie było nic niejasnego do późniejszego wyjaśnienia. Na uwagę zasługuje tutaj również niecodzienny system podpowiedzi - różnoraki w zależności od sytuacji :) No i najważniejsze to obsługa ( my mieliśmy przyjemność z parą właścicieli )- to Oni zrobili największą robotę - bez tego ani rusz, pokój byłby "bez charakterystycznego wyrazu". Potrafią swoją smykałkę przekazać graczom. Wprowadzenie miażdży system, od razu wczuwamy się w naszą rolę i nie wychodzimy z niej ani na chwilę. W trakcie dbają o to abyśmy przeżyli, aby na końcu usiąść na kanapie i wymienić nasze wrażenia. Pokój jest warty każdego wydanego grosza, nie zastanawiajcie się ani chwilę, trzeba być, żeby poczuć to na własnej skórze, przejechać pół albo całą Polskę - skoki adrenaliny gwarantowane ( mniej lub więcej - zależy jak bardzo ogarniętych macie znajomych). POLECAM i nie wahajcie się ani chwili.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

SandrexP
SandrexP

Zwiadowca
54 pkt

49 opinii

Ola, dlaczego to zrobiłaś?

17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

SandrexP 49 opinii

Przychodzisz pod wskazany adres... wszystko pozamykane. Zaczyna się od lekkiego niepokoju, że zapomnieli o naszej wizycie. Nagle udaje się wejść... I od samego początku zostajemy wprowadzeni w swoje role. Od wejścia do recepcji aż do końca rozgrywki jesteśmy kimś zupełnie innym. Mamy jasne zadanie do wykonania. Wchodzimy do pokoju i pracujemy na pełnych obrotach.
...
A teraz przejdźmy do konkretów:)
Pokój jest trudny, ale logiczny. Kilka razy potrzebowaliśmy pomocy. System podpowiedzi w pierwszym pokoju jest bardzo klimatyczny i to, że mistrz gry nie mówi nam bezpośrednio co mamy robić- duży plus. W drugiej części również bardzo fajny system podpowiedzi, jak dla mnie nawet lepszy ;) Różnorodne kłódki (jedna taka, której nigdy w życiu nie spotkałam), sporo rozwiązań elektronicznych. Największym zaskoczeniem dla nas był sposób w jaki przechodzi się z thrilleru w istny horror. I to w jaki sposób dostaliśmy się do niego, i to jak Mistrz Gry wcielił się w swoją rolę.
Zdecydowanie pokój godny polecenia i myślę, że warto przejść go w całości - wtedy zachowuje fajną fabułę i w pełni wyczerpuje temat :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

daavcio
daavcio

Nawigator
129 pkt

53 opinie

Miłość (NIE)jedno ma imię.

08.03.2019 | data wizyty: 07.03.2019

daavcio 53 opinie

Rewelacyjny pokój! Uwielbiam pokoje z fabułą i klimatem, a tutaj mieliśmy do czynienia i z jednym i z drugim i to na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że są tworzone pokoje takie jak ten, gdzie jesteśmy prowadzeni fabularnie przez kolejne zagadki, gdzie sprawy potrafią przybrać niespodziewany obrót oraz gdy to wszystko jest logicznie i intrygująco z sobą powiązane. Idąc do tego pokoju zastanawiałem się czy jest możliwe działać w pokoju przez 160min bez zmęczenia, bo nieraz pokoje 90-minutowe potrafią dać się mocno we znaki, jednakże tutaj akcja posuwa się do przodu tak intensywnie, a jednocześnie zagadki są na tyle niemęczące (jest kilka złożonych, ale nie ma tutaj sytuacji, że mózgownica paruje jak parowóz), że te 160min nie stanowi żadnego problemu. Jak już jesteśmy przy zagadkach - powiedziałbym, że są na średnim poziomie trudności, aczkolwiek jest kilka trudniejszych. Bez kilku drobnych wskazówek nie dało rady. :) Poziom strachu jaki zapewnia część horrorowa jest świetnie wyważony - strasznie, mrocznie, ale nie na tyle, by przeszkadzało to w sprawnym rozwiązywaniu zagadki.

No i to przejście pomiędzy dwoma historiami... Mistrzostwo. :D Zdecydowanie polecam wersję łączoną!

Obsługa również spisała się świetnie, obsługujący nas kolega po fachu wprowadził w klimat już od samego początku, w bardzo dobry sposób udzielał wskazówek (nie mówił co należy zrobić, a jedynie delikatnie naprowadzał), a i porozmawiał na tyle na ile mógł po zakończonej sukcesem przygodzie. :D

Według mnie jest to obecnie najlepsza opcja eskejpowa w Poznaniu (z tych, w których byłem), naprawdę najwyższa półka. Polecam serdecznie!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

223 opinie

Cyrk Kamiennych Braci i stracone marzenia

03.03.2019 | data wizyty: 12.01.2019

Cyrk Kamiennych Braci 223 opinie

Do tego domu sprowadziło nas zadanie wyjaśnienia pewnej tajemnicy. W układance do jej poznania i
zrozumienia brakowało bardzo wielu elementów. Cóż jednak, miała to być historia jak jedna z wielu.
Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do przykrych sytuacji i ludzkich dramatów. Nie wiedzieliśmy jednak, że
nasze z pozoru rutynowe działanie zmieni się w piekło.

Wystrój pokoju stoi na wysokim poziomie. Poszczególne elementy wykonane są realistycznie, zadbano o
wiarygodne rekwizyty i dość bogato wyposażone wnętrze. Da się znaleźć element, który swoją estetyką trochę
odstaje od pokoju, ale zrobiono to na korzyść podkręcenia klimatu. A ten stoi na najwyższym poziomie.
Scenariusz zaplanowany został w taki sposób, że od samego początku łatwo wczuć się w pzonawaną historię,
która przez cały czas trzyma poziom i nie zwalnia tempa. Wszystkie elementy przemyślano: wprowadzenie
do pokoju, system komunikacji z mistrzem gry, podpowiedzi, podkład dźwiękowy- zaplanowano w sposób spójny.
Budowane napięcie, historia, efekty specjalne, no i element łączący oba scenariusze- zasługują na słowa
najwyższego uznania.

Zagadki są odpowiednio wpasowane w tematykę. Napotkać tu można różne rozwiązania- i te tradycyjne i elektroniczne.
Ich rozwiązywanie daje bardzo dużo satysfakcji, a do czynienia postępów w rozgrywce motywuje rozwijana
historia. Poziom trudności oceniamy na średnio trudny. Jedna zagadka wymaga dużej dokładności, w przeciwnym
razie moze być dość żmudna.

Obsługa pokoju zaprezentowała poziom godny samego scenariusza - widać było duże zaangażowanie w swoje zadania,
bardzo dobrze przeprowadziła też wprowadzenie do pokoju, a samo "mistrzowanie" było na mistrzowskim poziomie.
Po wyjściu z pokoju dużo rozmawialiśmy na temat branży.

Podsumowując: Dom (NIE)marzeń - Nowe wcielenie to obecnie najjaśniejszy punkt na poznańskiej mapie ER.
Pomysłowość jest unikalna, a samo wykonanie także nie ma się czego wstydzić. Jest to też najdłuższy
scenariusz w jaki mieliśmy okazję grać (i obecnie najdłuższy w całej Polsce), co niektórych może zniechęcać.
Zapewniamy jednak, że w środku absolutnie nie czuje się upływającego czasu i blisko trzy godziny mijają
bardzo szybko. Polecamy dokładnie wszystkim. Nawet jeśli ktoś nie lubi pokoi grozy. Szkoda by było z
tego powodu ominąć tak świetny scenariusz.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

PiTeR 9.
PiTeR 9.

Zwiadowca
85 pkt

60 opinii

Mroczna tajemica

22.01.2019 | data wizyty: 19.01.2019

PiTeR 9. 60 opinii

Musimy wyjaśnić tajemnicę pewnego domu.

Klimat, przede wszystkim klimat w tym pokoju jest zrobiony po mistrzowsku. Od początku jesteśmy wciągnięci w historie.
Zagadki mocno związane z klimatem, dosyć trudne i w dużej ilości. Kilka ciekawych rozwiązań się znalazło co urozmaica zawsze zabawę.
Niestety przez wadliwą zagadkę straciliśmy sporo czasu i nie udało się wyjść.
Pokój godny polecenia !

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Bajnor
Bajnor

Wędrowiec
47 pkt

17 opinii

Chciałbym zapomnieć

05.01.2019 | data wizyty: 28.12.2018

Bajnor 17 opinii

Niesamowity pokój, klimat miażdżył od początku do samego końca. Chciałoby się zapomnieć o tym pokoju, żeby móc go odwiedzić jeszcze raz. Zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi w Poznaniu. Obsługa spisała się na medal. Widać, że to ludzie z pasją.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Ewa B. 5
Ewa B. 5

Zwiadowca
50 pkt

21 opinii

Wielkie wow!!!

17.11.2018 | data wizyty: 17.11.2018

Ewa B. 5 21 opinii

Z A J E B I S T Y P O K Ó J
SUPER OBSŁUGA, MEGA KLIMAT, TO TRZEBA PRZEŻYĆ 🤐

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Karolina A. 1
Karolina A. 1

Wędrowiec
39 pkt

15 opinii

biedna OLA...

14.01.2019 | data wizyty: 12.01.2019

Karolina A. 1 15 opinii

Od czego by tu zacząć?? uważnie trzeba dobierać słowa, aby nie zdradzić najmniejszego szczegółu.
Po pierwsze: niespotkane wprowadzenie, system podpowiedzi, zwłaszcza w drugiej części- mega!! o połączeniu pokoi pisał już każdy- tego jeszcze nie było, w naszej grupie nie łatwo było wybrać pierwszą osobę, która TO zrobi...
Duuuuuuża powierzchnia...ilość pomieszczeń- wow!!
Wystrój, szczegóły, klimat, muzyka, odgłosy wszystko bardzo spójne.
Zagadki na różnym poziomie trudności, kłódki- standardowe i nietypowe, manual, mechanizmy. Nie jest liniowo.
Szczęki zbieraliśmy z podłogi
Część horrorowa- darłam się raptem minutę bez przerwy, ale myślę, że można by od tego krzyku ogłuchnąć...potem już tylko sporadycznie;)
2 uczestników przez naszą gapkowatość trochę mniej skorzystało z horroru.
Myślałam, że po godzinie emocje opadną i wypalimy się z odgadywaniem zagadek, ale nie da się tam nudzić, ani sekundę.
Super ekipa, która to prowadzi, pasjonaci z super pomysłami.
No i warto zauważyć (w kwestii ostatnich wydarzeń) obecność wyjść ewakuacyjnych.
Pokój wart każdego grosza (nawet tych 2 zł ;)
szczerze polecamy

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

gosiabron
gosiabron

Nawigator
136 pkt

48 opinii

100 lat Niepodległości - pamiętny dzień na Piekarach 25

12.11.2018 | data wizyty: 11.11.2018

gosiabron 48 opinii

Mogłabym długo pisać o wrażeniach z tego pokoju ale pewnie powtarzałabym wszystko co zostało już napisane. Od pierwszych chwil wprowadzenia (brawo dla mistrza gry!) po ostani moment przed wyjściem klimat zbudowany perfekcyjnie! Sczerze mówiąc nie wyobrażam sobie robienia tych pokoi osobno bo wersja połączona jest po prostu tak spójna, że wielką stratą byłoby poprzestanie na jednym pokoju. Tam gdzie historia przeradza się w horror naprawdę trzeba sie uzbroić w silne nerwy, ja nie byłam przygotowana na aż takie emocje więc moje wrzaski przerażenia pewnie dotarły do uszu przechodniów na licy ;) Każda pochwała na temat tego pokoju jest w pełni zasłużona. Żaden wcześniejszy ER nie dostarczył mi takich wrażeń i emocji, które będę pamiętać z pewnością bardzo długo. Obowiązkowy pokój dla wszystkich fanów, warto przyjechać z drugiego końca Polski żeby to przeżyć. Jak wydacie tę niemałą kasę na pewno nie pożałujecie ani złotówki! A po zakończonej grze można klapnąć na kanapie, spuścić powietrze i bardzo sympatycznie pogawędzić z obsługą :) MEGA!!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Odpowiedź firmy Look Around

Dziękujemy, nam również było bardzo miło :)
pozdrawiamy!

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM