Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Sekret dziadka

Sekret dziadka

9.9/10

Poznań: 2. miejsce | Wielkopolskie: 2. miejsce | Polska: 11. miejsce

Wakacje u dziadków na wsi, to bez wątpienia najlepsze wspomnienia z waszego dzieciństwa. Jednak mimo wszystko zapadł wam w pamięci jeden szczegół, który do... [więcej]

2-4 osoby

90' minut

Fabularny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Wakacje u dziadków na wsi, to bez wątpienia najlepsze wspomnienia z waszego dzieciństwa. Jednak mimo wszystko zapadł wam w pamięci jeden szczegół, który do dziś nie daje wam spokoju. Dlaczego dziadek tak często znikał w swojej szopie na kilka godzin i czemu robił to w nocy? Czyżby ukrywał jakąś tajemnicę?
Najwyższa pora, by wejść do środka i przyjrzeć się tej sprawie. Już na pierwszy rzut oka przekonujecie się, że dziadek nie chciał, by ktoś poznał jego sekret.

POKÓJ BIERZE UDZIAŁ W MANII UCIEKANIA

Adres

Fun4Brain - Poznań

ul. Chełmońskiego 22/6, 60-756 Poznań
(Wejście przy dużym billboardzie Fun4Brain)

Inne pokoje w tym miejscu

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 154 opinie

Ocena ogólna 9.9/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

100

80

60

40

20

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

154 opinie pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

290 opinii

Co ten dziadek?

14.03.2018 | data wizyty: 11.02.2018

Opinia Lockme.pl

LockMe 290 opinii

Chyba każdy ma dziadka, który większość czasu spędza na jakimś tajemniczym hobby. Wydaje się to normalne - w końcu po coś jest emerytura. Jednak czasem, gdy zaczniemy przyglądać się temu hobby robi się dopiero ciekawie...

Sekret dziadka to escape room, który w bardzo dopracowanej scenerii pozwala nam odkrywać niecodzienną historię o bardzo normalnym początku. Fabuła nas zaskoczyła, a o to raczej nie łatwo :)

Zagadki i zadania są nastawione na postawienie wyzwania, ale scenariusz równie mocno nagradza graczy za trudy. Nie możemy powiedzieć jak - musicie sprawdzić to samemu ;)

Zdecydowanie polecamy ten pokój, szczególnie drużynom z doświadczeniem.

Poziom trudności: Trudny

Gripp
Gripp

Zwiadowca
77 pkt

28 opinii

U dziadka nie ma nudy!

26.12.2018 | data wizyty: 03.11.2018

Gripp 28 opinii

Nie ma to jak na wsi. Spokój, sielanka, wolno płynący czas, pełen relaks…Mucząca krowa w oddali, piejący kogut o poranku, zapach świeżo zżętego zboża, smak wypieczonego w piecu chleba…i warsztat dziadka skryty za domem. Właśnie…à propos dziadka. Dosyć tajemniczy z niego jegomość. Zawsze mnie zastanawiało co on tam w warsztacie wyczynia…aż postanowiłem to sprawdzić.

I jak postanowiłem to tak się stało. To co zobaczyłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Niby dziadek, taki spokojny człowiek, a takie rzeczy w tej komórce wyczyniał, że nie jednego by zawstydził. Pełen profesjonalizm….No kto by przypuszczał, że DZIADEK takie rzeczy…Gdyby tylko pleban się dowiedział…;)

A teraz konkretnie. Pokój przygotowany profesjonalnie. Wyposażenie na najwyższym poziomie w pełni wpisujące się w tematykę pokoju. Pięknie wszystko przygotowane w drewnie, jak to w komórce dziadka. Sporo elementów. Jest tak, jak być powinno. Czyli wchodzimy i mamy typową szopę. Fajerwerków tylko brakuje, ale jakby się pojawiły to pewnie komórka z dymem by poszła. Ale bez fajerwerków też jest super! Widać, że pomysł i realizacja spotkały się wspólnie. Wszystko jest bardzo ładnie zgrane i cieszy oko :) Nic nie jest pozostawione przypadkowi…

Zagadek bardzo dużo. Nie dość, że jest ich dużo to też są bardzo zróżnicowane. Sięgają daleko poza horyzonty schematu „znajdź kluczyk-otwórz skrytkę”. Tutaj nie ma miejsca na rutynę. Jest za to miejsce na oryginalność. Bardzo duży plus za zagadkę, w której trzeba zdobyć potrzebny element w nietypowy sposób. Z czymś takim jeszcze nigdy się nie spotkałem. Wszystkie elementy działały bez zarzutu. Nie było żadnych problemów z zagadkami od strony technicznej.

Nasza 4-osobowa drużyna poradziła sobie sprawnie z zagadkami i zostało nam jeszcze dosyć sporo czasu do końca. Obyło się bez podpowiedzi, ze stratą dla naszej zabawy ;) Dopiero po zakończeniu zostało nam pokazane, w jaki sprytny sposób dostarczane są podpowiedzi do pokoju :) Warto się z tym sposobem zapoznać, bo jest on nietypowy.

Poziom trudności w moim odczuciu to taki mocny średniozaawansowany, lekko podchodzący pod doświadczony.

Obsługa jest bardzo sympatyczna. Za dużo problemów z nami nie mieli, a i my ich za bardzo nie męczyliśmy podczas gry. Ale miło można było porozmawiać zarówno przed jak i po grze.

Kończąc muszę zarekomendować wizytę w tym pokoju. Nie pozostaje mi nic innego. Z pokoju wyszedłem z poczuciem świetnie spędzonego czasu. Zabawa była przednia i żal tylko, że już mam tego ER’a za sobą…
Polecam pokój. W pełni zasługuje on na swoje miejsce w rankingu. Dzielnie trzyma się w czołówce, ale nie jest to kwestia przypadku. Ten pokój jest bardzo dobry!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Tomasz Budasz
Tomasz Budasz

Zwiadowca
96 pkt

35 opinii

Tajemnica dziadka rozwiązana...

22.10.2018 | data wizyty: 21.10.2018

Tomasz Budasz 35 opinii

Cudowny pokój! Pełen zagadek.... które sprawdzicie, gdy się wybierzecie. Pomysłowy system podpowiedzi, bardzo się spodobał. Miła obsługa ;-) Warto zajrzeć do Dziadka... Polecam! #top10poznan

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Waleczne Kotlety
Waleczne Kotlety

Pionier
210 pkt

62 opinie

Tajemniczy dziadek

16.10.2018 | data wizyty: 16.10.2018

Waleczne Kotlety 62 opinie

Sekret dziadka okazał się zaskakujący, kto by się spodziewał takich cudów w tej niepozornej szopie ;) Klimat, wystrój, mechanizmy - strzał w dziesiątkę! A oprawa fabularna dodała mega smaczku całej przygodzie :) I ponownie Mistrz Gry zasługuje na najwyższe noty :) Czekamy na więcej! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

robert.purol
robert.purol

Zwiadowca
57 pkt

23 opinie

Amerykański dziadek

21.11.2018 | data wizyty: 18.11.2018

robert.purol 23 opinie

Kupa włożonej pracy, realistycznie zrobiony klimat, zagadki pomysłowe, łączą zarówno zdolność poszukiwania jak i logicznego, czy też matematycznego myślenia. Połączenia zagadek manualnych i typowo umysłowych. Ogromny plus za ciekawe mechanizmy zagadkowe, rozwiązania, no i przede wszystkim - za sekret dziadka :) Jedno z lepszych rozwiązań pokoju jakie widzieliśmy :) Na pewno do polecenia, zdecydowane podium w Poznaniu!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

gosiabron
gosiabron

Nawigator
134 pkt

40 opinii

Niezły sekret skrywa dziadek!

29.12.2018 | data wizyty: 29.12.2018

gosiabron 40 opinii

Długo czekałam na wizytę w szopie dziadka. W końcu ze sporym wyprzedzeniem zrobiona rezerwacja i udało się! Po opiniach oraz wcześniej odwiedzonym Domu Pogrzebowym wiedziałam, że mogę się spodziewać wiele i absolutnie się nie zawiodłam! Pokój genialnie oddaje klimat dziadkowej szopy, wystrój dopracowany i bardzo realistyczny. Niezaprzeczalnie najmocniejszą stroną tego ER są zagadki. Świetne, pomysłowe, niespotykane, ciekawe i niełatwe. Fajnie, że zagadki są nieliniowe, bo faktycznie trzeba było kombinować co z czym połączyć. Byliśmy ekipą 4 osobową i były momenty kiedy nie wszyscy mieli co robić ale i tak bawiliśmy się fantastycznie. Odkrycie skrywanego przez dziadka sekretu dało nam nie lada frajdę ! Zasłużone 10/10. Polecam :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Jeż
Jeż

Zwiadowca
62 pkt

20 opinii

Dużo dobrej zabawy

18.12.2018 | data wizyty: 01.12.2018

Jeż 20 opinii

Dużo dobrej zabawy. To chyba najlepszy skrót wizyty w tym pokoju. Od początku zostajemy przeniesieni do warsztatu. Świetnie odtworzony klimat warsztatu, w którym ktoś, kiedyś bardzo lubił majsterkować. Zagadek jest naprawdę dużo, nie ma mowy o niedosycie. Zadania są nieliniowe, tak, że każdy może się czymś zająć, ale (!) pamiętajmy o wymianie odkryć/ znalezisk. Współpraca pomiędzy graczami jest wymagana. Zagadki są bardzo różnorodne i porozrzucane tak, że niemal każdy zakątek został wykorzystany, często w bardzo zaskakujący sposób. Znajdą się wyzwania i dla wielbicieli majsterkowania, zadań manualnych jak i porządnego główkowania. Parę razy zupełnie prosty mechanizm został przekuty w zaskakującą i wcale nie tak prostą do wykombinowania zagadkę. Jeden mechanizm widziany po raz pierwszy, na dodatek w pierwszej chwili nie wiadomo zupełnie po co to tak, a potem wszystko się układa i dopasowuje. Niejedno może zaskoczyć. Sprytny system podpowiedzi, z którego na szczęście nie skorzystaliśmy, ale został nam przedstawiony po rozgrywce.
Przemiła obsługa, zaangażowana w nasze wrażenia i w rozmowę zarówno przed jak i po wizycie w pokoju.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Wędrowiec
33 pkt

21 opinii

Sekret dziadka to mistrzostwo świata

09.11.2018 | data wizyty: 09.11.2018

CzłowiekCałka 21 opinii

Jest to pokój w którym sekundy po zdjęciu maski z oczu już wiesz, że będziesz się świetnie bawił, ale to co dzieje się później po prostu sprawia, że dorośli ludzie cieszą się jak dzieci :)

Sekret Dziadka jest zdecydowanie najlepszym pokojem w którym byłem, a uśmiech nie schodzi nawet po wyjściu. Wszystko jest tutaj dopracowane, a obsługa interesuje się całym przebiegiem gry.

Najgorszą rzeczą jest fakt, że trzeba z tego pokoju wyjść :)

Nasze oczekiwania były wysokie, bo przed wizytą bywaliśmy już w świetnych pokojach, ale Sekret Dziadka to zupełnie inny level.

Zarówno klimat jak i jakość zagadek oraz ich różnorodność sprawiają że nawet największe marudy będą usatysfakcjonowane, a fabuła też zaskakująca :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Kargul85
Kargul85

Wędrowiec
33 pkt

13 opinii

Dziadek i jego tajemnice

04.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

Kargul85 13 opinii

Szopa dziadka, niesamowita tajemnica do rozwiązania, dużo zagadek do rozwiązania i logicznych i zręcznościowych. Polecam :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Adam Kołakowski
Adam Kołakowski

Zwiadowca
95 pkt

34 opinie

Zaskakujący dziadzio :P

26.09.2018 | data wizyty: 25.09.2018

Adam Kołakowski 34 opinie

Pokój mega rewelacja.Masa rekwizytów, które podkreślają charakter szopy.
Logicznie poukładane zagadki, których jest niesamowicie dużo sprawiają wielką frajdę i satysfakcję po ich rozwiązaniu.
Pokój z każdą minutą przebywania w nim zaskakuje coraz bardziej i dlatego polecam wszystkim którzy chcą się dobrze bawić wraz z przyjaciółmi :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM