Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Dom pogrzebowy

Dom pogrzebowy

modernizowany

61

61 opinii

|

32

Poznań: 32 miejsce

|

Wielkopolskie: 39. miejsce

|

PL 512

Polska: 512. miejsce

|

9.9/10

Dom pogrzebowy to z pewnością nienajlepsze miejsce na nocne zwiedzanie. Jednak wasza ciekawość i chęć mocnych wrażeń wzięły górę. Po cichu wkradacie się do... [więcej]

2-4 osoby

75' minut

Przygodowy

doświadczeni

Fabuła pokoju

Dom pogrzebowy to z pewnością nienajlepsze miejsce na nocne zwiedzanie. Jednak wasza ciekawość i chęć mocnych wrażeń wzięły górę. Po cichu wkradacie się do środka, by zobaczyć jak tam jest.
Samo wnętrze przyprawia was o dreszcze, a gdy po chwili słyszycie odgłos zbliżających się kroków niosący się po starej podłodze, tętno rośnie coraz bardziej. Żeby nikt was nie zauważył, chowacie się za drzwiami, które ktoś zamyka na klucz.
Jeśli nie chcecie przespać tej nocy z trupami to zróbcie wszystko by się stąd wydostać.

Uwaga! Pokój nie jest horrorem. Jest to przygodówka z dreszczykiem emocji.

Dodatkowe informacje

Pokój klimatyzowany

Płatność kartą na miejscu

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

Fun4Brain - Poznań

Ul. Lechicka 59

Inne pokoje w tym miejscu

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 61 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

61 opinii pokoju

Justek
Justek

Zwiadowca
65 pkt

42 opinie

Czemu nie mogę dać wyższej oceny niż 10?

01.03.2019 | data wizyty: 28.02.2019

Justek 42 opinie

Najlepszy pokój w jakim byłam! Bez cienia wątpliwości - absolutny TOP w Poznaniu i czołówka polskich ER. Nie ma słów, żeby opisać to co tam jest, jak tam jest i co się tam odczuwa. Dom Pogrzebowy od Fun4Brain jest niewątpliwym MUST HAVE escape roomów. Jeśli wszystkie pokoje oceniam w skali od 1 do 10, to ten pokój zasługuje na Grand Prix. Tam naprawdę TRZEBA iść!

Klimat jest budowany od momentu przekroczenia progu pokoju. Pracują wszystkie zmysły, a po otwarciu oczu - WOW! Hej, czy to pomyłka? NAPRAWDĘ trafiliśmy do domu pogrzebowego?! Takie myśli mieliśmy na początku. Wystrój jest dopracowany na 100%, nie ma tam nic przypadkowego. Każdy centymetr powierzchni pokoju jest wykorzystany na maxa. A dodatkowo, niewiele jest elementów wystroju, które nie biorą udziału w grze - w tym pokoju nic nie dzieje się przez przypadek. Każda rzecz ma swoje miejsce, przeznaczenie i czas. Rewelacja!

Tak jak wspomniałam w pierwszej części - klimat jest budowany od samego wejścia do pokoju. Nie ma co ukrywać - tematyka pokoju jest ciężka i grząska. Trzeba być naprawdę ostrożnym, żeby nie przekroczyć granicy między świetną zabawą, a niesmakiem i nietaktem. Tutaj wszystko jest idealnie wyważone. Nie ma przesady, za to jest perfekcyjny realizm. Kolejne etapy gry sprawiały, że łapaliśmy się za głowę widząc coraz to inne pomysły i rozwiązania.

Jeśli chodzi o strach, to u nas był i to momentami niemały :) Ale my jesteśmy dość strachliwi i z całą pewnością możemy powiedzieć, że pokój grozy to nie jest - pod względem strachu i przerażenia nie można go postawić na jednej półce z chociażby poznańskim "Cosiem" czy "Murder Housem". Dom pogrzebowy ze względu na swoją tematykę przyprawia o dreszcze, ale sam w sobie nie jest przerażający.

Zagadki - to jest to za co kocham ten pokój. Jest tam mnóstwo wspaniałych mechanizmów - niecodziennych i naprawdę zapierających dech w piersiach. W domu pogrzebowym są wszystkie rodzaje zagadek - kłódki, manualne, elektroniczne, te gdzie trzeba trochę powspółpracować. Moje serce skradł szereg zagadek logicznych, wymagających naprawdę solidnego pokombinowania.

W związku z powyższym nie można powiedzieć, że jest to pokój łatwy. Trudny też nie - pod warunkiem, że nie zapomnisz o spostrzegawczości. Nam się to zdarzyło i było kilka nieoczywistych rozwiązań, na które nie wpadliśmy przez to, że zwyczajnie nie przeszukaliśmy czegoś dokładnie. W kwestii ilości osób - my byliśmy w trójkę dość doświadczonych graczy i było idealnie. Czwórka też by dała radę, ale zdecydowanie nie warto iść tam w więcej osób. Zabawa jest optymalna max. w czwórkę graczy.

Obsługa rewelacja! Rozmawialiśmy o wszystkim chyba dobrą godzinę po wyjściu z pokoju. Pozdrawiamy serdecznie Mateusza, trzymamy kciuki, żebyś w tych ciężkich dla branży czasach nie poddawał się i myślał o kolejnych projektach, bo naprawdę masz do tego smykałkę! Sekret Dziadka był super, ale Dom Pogrzebowy (w naszej ocenie) to prawdziwe mistrzostwo świata!

Kończąc ten wywód, polecę trochę od serca. Mieliśmy niewątpliwy zaszczyt być ostatnią grupą Fun4Brain w lokalizacji na Chełmońskiego. Wyszliśmy z pokoju we wspaniałych nastrojach, podekscytowani, emocje kipiały, po czym... serio, na razie nikt więcej nie odwiedzi Domu Pogrzebowego. Taka rewelacja i ewenement na skalę minimum krajową ma zostać zawieszony. Straszna niesprawiedliwość, zwłaszcza, że Dom Pogrzebowy przyjmował swoich gości tylko przez 5 miesięcy. Branża ER została bardzo skrzywdzona przez urzędników i biurokrację - nie godzę się na to i godzić się nie będę. Ja, jako odwiedzająca nie mam zbyt wielu możliwości okazania wsparcia escape roomom. Mogę jedynie do nich chodzić, co będę robić z wielką przyjemnością.

Mateusz jest człowiekiem z pasją. Stworzył wspaniały Sekret Dziadka, który jak na debiutancki pokój zrobił furorę, ale Dom Pogrzebowy to prawdziwy majstersztyk. Chcemy więcej! Jak sytuacja się ustabilizuje i wrócicie na rynek, to z ogromną chęcią ponownie odwiedzimy oba Twoje pokoje i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne projekty. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na powrót!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

AgnieszKa
AgnieszKa

Przewodnik
340 pkt

355 opinii

Ostatnia droga

03.04.2019 | data wizyty: 20.01.2019

AgnieszKa 355 opinii

Zawsze podchodzimy z pewną rezerwą do „straszących” pokojów, bo często poza strachem nie ma też w nich zbyt wielu zagadek. Ale Fun4Brain zupełnie się z tej zasady wyłamuje – po pierwsze pokój ma tylko niepokojący klimat a nie epatuje strachem, poza tym zagadek jest bez liku. Trzeba się naprawdę sprężać, żeby zdążyć. Zagadki są fantastycznie wpasowane w klimat i fabułę. Pokój jest dość skomplikowany i raczej dla grup choć z lekkim doświadczeniem. Polecam dla grup do 4 osób (albo 5 bardzo drobnej budowy ;0). Mimo to nie ma co się obawiać Mistrzowie Gry bardzo profesjonalnie prowadzą Graczy, każdy będzie się tu czuć mile widziany i spędzi fajnie czas. Wierzę, że wrócicie do gry, bo byłaby szkoda, gdyby miało Was zabraknąć.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Neiti
Neiti

Nawigator
138 pkt

31 opinii

Przygoda z dreszczykiem

07.03.2019 | data wizyty: 26.02.2019

Neiti 31 opinii

Co tu dużo mówić - Fun4Brain umie w ERy :) Dom Pogrzebowy to produkcja trudniejsza niż Sekret Dziadka, ale równie pomysłowo i logicznie złożona. Nic nie jest przypadkowe, a jeśli wahacie się między jakimiś rozwiązaniami to jasny znak, że po prostu nie macie jeszcze wszystkich informacji. Jest parę kłódek, parę fantastycznych mechanizmów, trochę roboty dla szperaczy - jak dal mnie idealny balans. Klimat jest kapitalny, choć nie jest przesadnie strasznie. Co prawda są momenty, w których serce zaczyna bić szybciej, ale, zgodnie ze słowami właściciela, nie jest to horror. Dużo nieliniowych, urozmaiconych zagadek, bardzo spójnych z pokojem, świetny klimat, doskonały wystrój, właściciel z sercem na dłoni i gigantyczną pasją dla tego, co robi.... Gdzie by się tu czegoś przyczepić... Może mogłoby być odrobinę więcej przestrzeni? No sami widzicie, że temu pokojowi nie można zarzucić nic poważnego ;) Najlepiej przekonajcie się na własnej skórze i po prostu dajcie się zamknąć :D

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Ewa B. 7
Ewa B. 7

Wędrowiec
32 pkt

15 opinii

Fantastyczne emocje

28.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

Ewa B. 7 15 opinii

Odwiedziliśmy pokój w dwójkę z moim chłopakiem i oboje wychodziliśmy zachwyceni. Pokój jest dopracowany w każdym szczególe. Klimat jest niesamowity i uderza już po przekroczeniu progu pokoju. Zagadki oparte na mechanizmach są pomysłowe, mają logiczny ciąg i zaskakujące rezultaty! Gorąco polecam i czekam z niecierpliwością na nastepny pokój!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

beaeska
beaeska

Zwiadowca
54 pkt

41 opinii

Z szacunkiem do zmarłych

19.01.2019 | data wizyty: 19.01.2019

beaeska 41 opinii

No cóż, ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a my się o nie otarłyśmy chcąc się przekonać jak to jest w domie pogrzebowym...
Zdecydowanie pokój który plausuje się w moim osobistym TOP3. Muzyka, rekwizyty, wystrój, zagadki.... wszystko na najwyższym poziomie. Pokój jest bardzo autentyczny, widać ogrom pracy w niego włożony. Zagadki dość trudne, ale logiczne, jest sporo do roboty, także trybiki w głowie ciągle muszą pracować na najwyższych obrotach ;) Bawiłyśmy się rewelacyjnie, miło było jeszcze porozmawiać z Mistrzem Gry, któremu zależy na komforcie graczy i chętnie omawia elementy które przysporzyły nam problemów ;)
Gorąco trzymamy kciuki, że pomimo ostatnich tragicznych wydarzeń, rynek ER w Polsce się utrzyma, bo ogromną stratą byłoby gdyby takie pokoje jak ten miałby zniknąć.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Sonia
Sonia

Zwiadowca
64 pkt

17 opinii

Bardzo dobry pokój

26.02.2019 | data wizyty: 26.02.2019

Sonia 17 opinii

Po odwiedzeniu Sekretu Dziadka miałam ogromne oczekiwania względem drugiego pokoju tej firmy. Po wizycie w Domu Pogrzebowym śmiało mogę stwierdzić, że zostały one całkowicie spełnione :D

Pokój jest bardzo realistycznie wystylizowany, muzyka dobrana została idealnie.
Pokój jest nieliniowy i przez to dosyć trudny - nada się tylko dla doświadczonych grup.
Odwiedziliśmy Dom Pogrzebowy we dwoje i było trochę wyścigu z czasem :D udało się wyjść w ostatniej minucie.

Zagadki są fantastycznie przemyślane, znajduje się ich ogrom na dosyć małej przestrzeni. Mechanizmy zamontowane w tym pokoju zaskoczyły mnie mimo 20+ odwiedzonych pokoi.

Pan prowadzący grę jest przesympatyczną osobą i bardzo miło się rozmawiało.
Z niecierpliwością czekam na kolejny pokój tej firmy, jestem pewna że będzie równie udany.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

242 opinie

Cyrk Kamiennych Braci i przygotowania do ostatniej podróży

02.03.2019 | data wizyty: 12.01.2019

Cyrk Kamiennych Braci 242 opinie

Cyrk Kamiennych Braci znany jest ze swego zamiłowania do strasznych i tajemniczych miejsc. Podczas jednej z naszych wypraw postanowiliśmy zwiedzić jeden z okolicznych domów pogrzebowych. Pech chciał, że chwilę po przestąpieniu progu tego przybytku ktoś zatrzasnął za nami drzwi i choć perspektywa spędzenia nocy z trupami wydawała się całkiem interesująca, inne ER w Poznaniu na nas czekały i nie mieliśmy czasu do stracenia.

Wystrój pomieszczenia, choć nie zapiera tchu w piersiach, jest wykonany ładnie i z dbałością o realizm. Większość rekwizytów, to autentyki. Stosunkowo nieduża powierzchnia została dobrze zagospodarowana, tak, że pokój kryje nie jedną niespodziankę. Zadbano też o bodźce działające nie tylko na zmysły wzroku i słuchu.

Liczba zagadek w tym ER jest naprawdę imponująca i przewidziane na jego przejście 75 minut może okazać się niewystarczające, jeśli zatniemy się przy którymś zadaniu przez dłuższą chwilę. Generalnie zagadki dobrze wpasowują się w klimat scenariusza, są zróżnicowane i nieliniowe, co działa na korzyść rozgrywki. Warto wybrać się w większym gronie, nikt nie powinien narzekać na brak zajęcia.

Obsługa, podobnie jak podczas naszej poprzedniej wizyty w Fun 4 Brain była mocnym punktem programu. Właściciel jest sympatyczny i rozmowny, jako mistrz gry również spisuje się bez zastrzeżeń.

Podsumowując "Prosektorium", to jeden z lepszych scenariuszy, jakie ma do zaoferowania stolica Wielkopolski. Pokój polecamy przede wszystkim doświadczonym graczom, którzy nade wszystko cenią sobie ilość i złożoność zagadek.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wędrowiec
42 pkt

29 opinii

Czas smutku i żałoby

28.01.2019 | data wizyty: 19.01.2019

Gosia C. 5 29 opinii

a jednocześnie przyspieszonego tętna, gdyż mamy tylko ograniczony czas aby się wydostać z tego domu. Ciekawość aby tam zajrzeć może Cię drogo kosztować. Trzeba myśleć, kombinować bo zagadek nie brakuje.
Bardzo dobry klimat, wystrój no i zagadki:)
Było bardzo ciekawie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

VooVoo
VooVoo

Przewodnik
330 pkt

188 opinii

...

17.12.2018 | data wizyty: 01.12.2018

VooVoo 188 opinii

Doskonale odwzorowany klimat domu pogrzebowego - od wystroju, poprzez muzykę, a na zapachu kończąc. Zagadki, ciekawe, nietypowe i zaskakujące. Przoduje elektronika doskonale wpisana w temat przewodni pokoju. Jeśli masz już pewne doświadczenie w escape roomach koniecznie odwiedź Dom pogrzebowy w Poznaniu. Obsługa jak zawsze w przypadku Fun 4 Brain na wysokim poziomie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

MyszMasz
MyszMasz

Wędrowiec
30 pkt

11 opinii

O ja cię!

04.02.2019 | data wizyty: 04.02.2019

MyszMasz 11 opinii

Co to było za przeżycie, nie no powiem Wam, że sekret dziadka, to było już wielkie WOW, a tu było WOW z nutka O Ja Cię. Pokój dopieszcziny w każdym centymetrze, zero przypadku, a gdy usłyszeliśmy co się zmieni za jakiś czas to chyba chce to przeżyć znów - napisałam chyba? Na bank przeżyje to znów! To jest moja ulubiona firma, nie dość że pokoje są the Best to jeszcze, ekipa świetna i czuję się tam mega bezpiecznie. Już się nie mogę doczekać powrotu!!!!! A wyszliśmy 2 minuty po czasie, z pierdyliardem podpowiedzi, a i tak jestem zachwycona mocne 3/10, żartuję było bosko 12/10!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM