Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Koneser

Koneser

Zostajecie zrekrutowani jako grupa agentów do zadań specjalnych i otrzymujecie zlecenie . Celem jest odzyskanie wyjątkowo cennego obrazu i zdobycie dowodów... [więcej]

122

122 opinie

|

1

Poznań: 1 miejsce

|

Wielkopolskie: 1. miejsce

|

PL 7

Polska: 7. miejsce

|

10/10

2-4 osoby

75' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Zostajecie zrekrutowani jako grupa agentów do zadań specjalnych i otrzymujecie zlecenie . Celem jest odzyskanie wyjątkowo cennego obrazu i zdobycie dowodów na przekręty pewnego człowieka.
Właściciel domu aukcyjnego i wielki autorytet w środowisku kolekcjonerów sztuki podstępnie zaniża ceny licytowanych dzieł, a jego wspólnik wykupuje je za bezcen . Nasze źródła donoszą, że kilka dni temu na jego aukcji sprzedany został niezwykle cenny obraz, który obecnie znajduje się w jego kolekcji. Zdobądźcie go.
Nie będzie łatwo - uważajcie na zabezpieczenia, nie włączcie alarmów i nie dajcie się złapać. Czy dacie radę przechytrzyć Konesera?

*W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba

Dodatkowe informacje

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

DreamScape - Poznań

Poznań Strzelecka 28/4

Inne pokoje w tym miejscu

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 122 opinie

Ocena ogólna 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

100

80

60

40

20

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

122 opinie pokoju

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 pkt

160 opinii

#174

17.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

Opinia ograniczona

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 160 opinii

Bardzo dobra propozycja na poznańskim rynku ER. Nie przesadnie długie wprowadzenie, jasno określone zadanie do wykonania. Ładnie dopracowane wnętrze, kilka bardzo oryginalnych niespotykanych zagadek. Plus za zagadkę "muzyczną"( aczkolwiek przydałoby się jakieś drobne oznaczenie elementu, który należy wykorzystać do jej wykonania). Super zagadka wymagająca co nieco zwinności- pozwala dobrze wczuć się w postawione zadanie :) W pokoju łatwo polec na spostrzegawczości (czy raczej jej braku). Zagadek jest sporo, nie należą do najłatwiejszych- pokój zatem dedykowany jest grupom doświadczonym.Bardzo sympatyczna Obsługa. Generalnie pokój konieczny do odwiedzenia w Poznaniu.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Kira PoWROmcy Escape
Kira PoWROmcy Escape

Wędrowiec
47 pkt

28 opinii

przygoda ze sztuką

18.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

Opinia ograniczona

Kira PoWROmcy Escape 28 opinii

Ciekawy i naprawdę dopracowany pokój. Bardzo podobał mi się sam początek gry i pierwsze dwie zagadki do rozwiązania ;) A później wcale nie było gorzej. Wystrój ładne wpasowywał się w klimat i tematykę pokoju. Zagadki różnorodne, jest ich dużo i wpasowują się w tematykę. Dość trudna zagadka muzyczna dla osób pozbawionych zupełnie słuchu, ale na szczęście nie byłam tam sama. Pokój wymaga sporo spostrzegawczości i uważnego przyglądania się wszystkim elementom.
Bardzo sympatyczna obsługa :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Lodzermensch
Lodzermensch

Pionier
151 pkt

93 opinie

Dobra akcja

06.02.2019 | data wizyty: 03.02.2019

Lodzermensch 93 opinie

Co prawda trochę czasu zajęła nam cała akcja, ale dzięki dobrej współpracy i kontaktowi z bazą - misja została wykonana! Pokój wypełniony jest rewelacyjnymi zagadkami - od prosty, po naprawdę trudne. Teoretycznie większość patentów już gdzieś kiedyś widziałem, ale ich połączenie robi ogromne wrażenie :)
Pokój można przejść w dwie osoby, ale myślę, że momentami dzięki trzeciej osobie byłoby szybciej.
To był jeden z najlepszych ERów, w których dotychczas byłem!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

daavcio
daavcio

Nawigator
129 pkt

53 opinie

Prawdziwy Koneser, a nie żaden podrabianiec!

10.03.2019 | data wizyty: 06.03.2019

daavcio 53 opinie

Świetny pokój! Fabuła dobrze przemyślana, nieliniowość pokoju sprawia, że można zastanawiać się nad wieloma rzeczami jednocześnie, a jest się nad czym zastanawiać, bo nie wszystko jest proste i oczywiste. Zagadki są dość zróżnicowane, w pokoju zastosowano wiele niezbyt często spotykanych rozwiązań, które bardzo pozytywnie wpływają na odbiór pokoju. Jeśli chodzi o ich poziom trudności to myślę, że warto przejść się kilkukrotnie do łatwiejszych Escape Roomów, żeby idąc do Konesera wiedzieć już na czym zabawa polega, żeby wiedzieć czego w pokoju szukać. Klimat utrzymany w dobry sposób, zwłaszcza końcówka scenariusza zasługuje na najwyższe uznanie. :D

Obsługa jest przesympatyczna, porozmawialiśmy sporo przed jak i po grze. Właściciele również są eskejpowymi maniakami z doświadczeniem, więc mogliśmy powymieniać się spostrzeżeniami na temat branży. :) Śląsk pozdrawia!

Mimo wszystko czegoś mi w pokoju zabrakło w stosunku do tych najlepszych pokoi w Polsce, ale nie mam pojęcia czego. Niemniej scenariusz jest naprawdę świetny, bawiłem się wyśmienicie i gorąco polecam, punkt obowiązkowy na mapie Poznania! :) Ode mnie zasłużona 10!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Justek
Justek

Zwiadowca
65 pkt

39 opinii

Majstersztyk!

15.02.2019 | data wizyty: 18.01.2019

Justek 39 opinii

Długo zwlekałam z napisaniem opinii. Nie wiedziałam co mam napisać. W sumie... to nadal nie wiem.

Koneser jest typem pokoju, którego nie można zapomnieć. Przede wszystkim jest zgodny fabularnie. Od samego początku, po przekroczeniu progu pokoju do momentu rozwiązania finalnej zagadki wszystko fantastycznie trzyma się kupy. Historia jest spójna i konsekwentnie realizowana przez cały przebieg zabawy. Rzadko się to zdarza, lub udaje się mniej lub bardziej - tu jest wszystko dopięte na ostatni guzik.

Sama postać Konesera jest ciekawa. Co też musi on ukrywać, że stosuje tak zaskakujące i niecodzienne mechanizmy? Czy naprawdę znany i szanowany znawca sztuki jest tak naprawdę oszustem? Z każdym krokiem, zagadka po zagadce jest to coraz bardziej prawdopodobne. Nie chowa się pamiętnika przy użyciu dziesiątek zagadek, prawda?

Gama zagadek jest bardzo szeroka. Trzeba używać naprawdę wszystkich zmysłów - nawet szóstego :) Koneser jest typem pokoju, gdzie nie wystarczy spostrzegawczość. Nawet jeśli pokój będzie eksplorowany naprawdę dokładnie, może to nie wystarczyć, żeby wpaść na niektóre rozwiązania. Trzeba działać! Wszystko co przyjdzie Wam do głowy wcielajcie w życie. Jest szereg zagadek tak nietuzinkowych, że nawet rozwiązanie, które początkowo wydaje się dziwne może okazać się tym właściwym!

Wystrój rewelacja. Dopracowany pod każdym, najmniejszym nawet szczegółem. Szczególnie końcowa faza rozgrywki naprawdę zapiera dech w piersiach i wprowadza nutkę ekscytacji. Tego się nie da opisać - to trzeba zobaczyć!

Obsługa była okej. Trochę mało entuzjastyczna - zwłaszcza mając w pamięci doświadczenia ze smoka. Ale może spowodował to dzień, może godzina, może humor. Nie wiem, w każdym razie narzekać nie możemy.

Koneser bez wątpienia jest pokojem, w który włożono mnóstwo serca. Pomysłowe zagrywki i zaaranżowanie wystroju pokoju też na pewno musiało być bardzo kosztowne, ale na pewno zamierzony efekt zostaje osiągnięty. Długo nie mogliśmy wyjść z podziwu, który wywołały właśnie te wspaniałe mechanizmy i wrażenia wizualne.

Niemniej jednak, pomimo szacunku, na jaki bez wątpienia zasługują właściciele DreamScape czegoś nam zabrakło. CZEGO?! Sami nie wiemy, ale nasze emocje po wyjściu z pokoju szybko opadły. Sama zabawa też nie sprawiała nam tyle frajdy co zawsze. Dlaczego? Czego pokojowi takiemu jak Koneser może zabraknąć? Na pierwszy rzut oka niczego. Na drugi rzut oka - też niczego! Jednych z kryteriów, na podstawie których kwalifikujemy pokoje z absolutnie najwyższej półki krajowej są właśnie nasze emocje po wyjściu z pokoju. Emocji nie da się oszukać, a po opuszczeniu Konesera... zwyczajnie ich nie było! A na pewno nie takich jak oczekiwaliśmy.

Podsumowując - Koneser jest absolutnym must have poznańskiego rynku ER. Nie jesteśmy z tych, co obniżają oceny za to, że się lekko przeliczyli, czy odczuwają niedosyt - bo gra przebiegła bez zarzutów, a wrażenia wizualne i zagadki naprawdę są ponadprzeciętne. Niemniej może nie warto się nastawiać nie wiadomo jak. Na Konesera wybieraliśmy się odkąd pojawił się w Poznaniu, czyli dłuuugo - może nie warto było aż tyle czekać?

Idźcie, przekonajcie się, bo naprawdę warto!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

224 opinie

Cyrk Kamiennych Braci i tajna kolekcja

13.03.2019 | data wizyty: 12.01.2019

Cyrk Kamiennych Braci 224 opinie

Kolejne dzieło sztuki kupione za cenę dobrej kopii. Fortel z lipną licytacją po raz kolejny się udał, a kolekcja konesera powiększyła się o nowe zbiory. Tego było już za wiele. Przyszła pora by przechytrzyć człowieka, który zdążył się przyzwyczaić do przechytrzania innych. Podstępem dostaliśmy się do jego mieszkania, by odnaleźć kolekcję.

Wystrój pokoju został przygotowany solidnie. Całość została dobrze zaaranżowana i rzeczywiście można się poczuć jak w pokoju miłośnika dzieł sztuki czy pomieszczeniu kameralnej galerii. Zadbano także o dodatkowe elementy i efekty, które pozytywnie wpływają na klimat rozgrywki. Grze towarzyszy odpowiednio dobrana muzyka.

Zagadki w dużej mierze bazują na elektronice, ale znalazło się też miejsce na tradycyjne rozwiązania. Pokój dokłada także element wymagający odrobiny sprawności. Zadania są dobrze dopasowane do fabuły pokoju, a ich ogół stoi raczej na średnim poziomie trudności.

Do obsługi nie mamy żadnych zastrzeżeń. Było bardzo pozytywnie. Po zakończeniu rozgrywki jeszcze dość długo rozmawialiśmy o branży.

Koneser jest pokojem dopracowanym, pomysłowym, z ciekawymi zagadkami. Rozgrywka jest naprawdę przyjemna, a poziom trudności dość dobrze zbalansowany, przez co mniej doświadczeni gracze będą mieć szanse na uporanie się z zadaniami, a bardziej zaawansowani w kilku miejscach też odnajdą wyzwanie.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Zwiadowca
52 pkt

19 opinii

Agenci na tropie!

11.03.2019 | data wizyty: 08.03.2019

Paweł Prugar 19 opinii

Wybraliśmy się w silnej czteroosobowej grupie, aby poznać najlepszy pokój w Wielkopolsce. I tak jak mogliśmy się spodziewać, żadna z wcześniej zasłyszanych czy przeczytanych opinii nie była przesadzona. Praktycznie pod każdym kątem ten ER jest świetny. Zaczynając od podejścia do klienta poprzez wprowadzenie do zabawy, a na właściwej zabawie kończąc. Dodatkowo możemy pochwalić się, że udało nam się przejść ten pokój bez żadnej podpowiedzi - co czyni ten pokój jeszcze bardziej wyjątkowym dla nas. Choć zadania nie były znowu aż tak łatwe, ale może po prostu nam podeszły. Nic dodać, nic ująć . Jednym słowem WARTO! I ten klimat!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Wędrowiec
33 pkt

20 opinii

Z wizytą u konesera

06.01.2019 | data wizyty: 06.01.2019

CzłowiekCałka 20 opinii

Wybrałem się do konesera mając już kilka ER za sobą, a oczekiwania były ogromne z racji zajmowanego pierwszego miejsca w Poznaniu.

Koneser jest bardzo dobrze wykonany, zagadki są zróżnicowane i fajne, a klimat czuć ale niestety nie przez całą grę.
Efektów WOW nie brakuje, więc każdy będzie miał niezapomniane przeżycie z tego pokoju.
Jeżeli chodzi o trudność zagadek, to są w większości dość proste i logiczne, przez co gra prowadzi się dość płynnie, a grupa nie ma poczucia stania w miejscu.

Byliśmy w grupie mieszanej jeżeli chodzi o doświadczenie w ER i wyszliśmy w 52 minuty na 75 przewidzianych.

Polecam i Pozdrawiam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Adam Kołakowski
Adam Kołakowski

Zwiadowca
95 pkt

38 opinii

Mega Koneser

30.11.2018 | data wizyty: 27.11.2018

Adam Kołakowski 38 opinii

Fantastyczna zabawa, zagadek sporo. Świetne wprowadzenie, scenariusz gry bardzo wciągający. Pokój niesamowicie zaskakujący i porywający. Wszystkim dobrej zabawy :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM