Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Grota

Grota

Poznań | Wielkopolskie | Dekapsuła Czasu

8.6/10
Poznań: 59. miejsce | Wielkopolskie: 63. miejsce | Polska: 528. miejsce

 • 2-5 osób
 • śr. zaawansowani
 • 60 minut
 • Przygodowy

Historia Groty opowiada o pewnej bogatej rodzinie Sus, która ukryła swoje kosztowności w jednej z jaskiń niedaleko posiadłości. W przeciągu wielu lat, sporo śmiałków próbowało wykraść bogactwa z groty, jednak duchy przodków skutecznie to uniemożliwiały. Wkrótce potem urwiska zawaliły się, a groty zostały doszczętnie zalane. Ślad po nich zaginął.
Pewnej nocy, wraz z przyjaciółmi, postanowiliście udać się na poszukiwania zaginionego skarbu. Wyruszyliście o świcie i długo błądziliście w poszukiwaniu jakiegokolwiek znaku… W końcu na rozdrożu spotkaliście tajemniczą postać, która ofiarowała wam dziwną, zakurzoną monetę…
Okazało się, że pozwala ona przenieść się do tamtych czasów, lecz wyłącznie na godzinę…
Czy zdołacie posiąść bogactwa rodziny Sus? Przekonajcie się!

Adres
Cennik

Poniedziałek - Czwartek:
80zł -> 2 osoby
90zł -> 3 lub 4 osoby
100zł -> 5 osób

Piątek - Niedziela:
100zł -> 2 osoby
110zł -> 3 lub 4 osoby
120zł -> 5 osób

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 12 opinii o tym pokoju

8.6/10

Poznań: 59. miejsce
Polska: 528. miejsce

Obsługa 8.7/10

Klimat 8.7/10

0

0

7

5

0

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • Adam M...

  Adam M...

  Liczba recenzji: 137 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Grota - Level UP

  28.04.2018 | data wizyty: 26.04.2018

  Dla takich osób jak my, którzy większość pokoi w swoim mieście mają już zaliczone, sytuacja gdy firma całkowicie zmienia zagadki  w ER daje możliwość odwiedzenia go ponownie. Tak się stało w przypadku Dekapsuły Czasu. Wcześniej "Zapomniana grota" obiecujący pokój z logicznymi rozwiązaniami lecz średnim klimatem i wystrojem. Teraz została tylko "Grota". Choć może nie tylko ale aż, bowiem dołożono starań aby tym razem miejsce to bardziej przypominało jaskinię. Niektórzy się czepiają tego czym jest wyłożona podłoga na całej powierzchni pokoju, ale dla mnie idealnie pasowało to do wystroju.
  Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to ostatnia zagadka. Dla tych co byli w pierwszej wersji i mają dobrą pamięć rozwiązanie jej jest banalne.
  Podsumowując to druga odsłona Groty jest znacznie lepsza od pierwszej ale daje tą samą ocenę, bo od tamtego czasu odwiedziliśmy sporo różnych ER i na ich tle wypada gorzej. Ale mimo to polecam z czystym sumieniem.

 • Przemysław G.

  Przemysław G.

  Liczba recenzji: 6 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Grotołazy

  06.07.2018 | data wizyty: 30.06.2018

  Do wizyty w "Grocie" skłoniła nas promocja z okazji jej planowanego zamknięcia. Sam pokój okazał się rozległy i na przyzwoitym poziomie, ale mimo wszystko oczekiwaliśmy czegoś więcej. Kulały podpowiedzi, kilkakrotnie też musieliśmy zgadywać część kodu, bo jedna z cyfr była ukryta w dziwnym miejscu. Dekoracje mocno umowne, ale okej - nikt nie spodziewa się w kamienicy prawdziwej groty. Niemniej jak już przerabiamy papier na kamień, to niech ten papier chociaż nie odkleja się od sufitu :)

  Pani z obsługi sympatyczna, ale nie potrafiła udzielić odpowiedzi na kilka naszych pytań, bo jak sama przyznała, nigdy "Groty" nie przeszła. Generalnie dało się odczuć, że to już ostatni tydzień funkcjonowania tego pokoju i obsługa jest myślami w innym miejscu.

 • kamiluch88

  kamiluch88

  Liczba recenzji: 2 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Dla wtajemniczonych...

  28.05.2018 | data wizyty: 26.05.2018

  Pokój bardzo klimatyczny, zagadki nieoczywiste i masa emocji. Niestety nie wyszliśmy ale świetnie się bawiliśmy. Polecam!

 • Ewelina M...

  Ewelina M...

  Liczba recenzji: 85 Profil FB

  Ukryty skarb.

  01.05.2018 | data wizyty: 26.04.2018

  Słyszeliśmy historię o ukrytym skarbie i postanowiliśmy go odnaleźć. W drodze spotkaliśmy pewną osobę, która podarowała nam starą monetę. Dzięki niej znaleźliśmy się w grocie, gdzie czekały na nas liczne znaki do odczytania. Rozwiązując kolejne zagadki zostawione przez poprzedników, odnaleźliśmy skarb i szybko uciekliśmy przez duchami przodków.
  Pokój bardzo się zmienił pod względem wystroju na plus,. Teraz przypomina grotę, gdzie jest ciemno i brudno. Wkomponowane zagadki pasują do fabuły, ale jeśli ktoś był w "Zapomnianej grocie" może mieć łatwiej.
  Mimo to warto odwiedzić ten escape room!

 • Sieczkoś

  Sieczkoś

  Liczba recenzji: 50 Profil FB

  Czekamy na więcej ;)

  17.06.2018 | data wizyty: 11.06.2018

  "Grota" jest naprawdę dobrym pokojem. Dziwi, więc niskie miejsce w Poznaniu. Wszystko dopracowane, zagadki logiczne i po wyjściu z pokoju nie jest się rozczarowanym. Może klimat można by trochę dopracować, ale sam pokój oceniam pozytywnie. Pozdrawiam jeszcze pozytywnie zakręconą i sympatyczną Panią prowadzącą. Szybko otwierajcie nowe pokoje. Po doświadczeniu jakie zebraliście z tych pokoi i dobrą lokalizacją kolejnych, uważam, że następne będą petardą!

 • Agi_Agui

  Agi_Agui

  Liczba recenzji: 22 Profil FB

  W poszukiwaniu złota

  31.05.2018 | data wizyty: 17.05.2018

  Pokój to nie tylko ciąg zagadek tylko dobrze zbudowana fabuła, o której się pamięta przez całą zabawę. Zagadki były logiczne i jest ich masa, więc po przejściu całego pokoju można być z siebie bardzo zadowolonym. Bardzo ciekawy pomysł na podpowiedź przy jednej z pierwszych zagadek.
  Nie polecam ubierać się na biało, bo można się ubrudzić. W końcu mamy poczuć się jak w Grocie :)
  Pani z zacięciem artystycznym, która nas obsługiwała była jedną z najmilszych osób jaką poznaliśmy w escape roomach :)
  Polecam doświadczonym grupom!

 • Kasia J. 3

  Kasia J. 3

  Liczba recenzji: 9 Profil FB

  Papierowa Grota

  02.07.2018 | data wizyty: 01.07.2018

  Fajnie zaplanowany escape room, ale niestety niektóre elementy noszą duże ślady zużycia. Myślę, że podobaloby mi się bardziej, gdyby nie fakt nie do końca zorientowanej prowadzącej grę. Nie potrafila wyjaśnić do czego powinniśmy użyć [spojler]. Podopowiedzi były nieadekwatne, prowadząca kazała nam szukać tego, co już było znalezione, jakby momentami w ogóle nas nie obserwowała. Jedna klodka było zostawiona otwarta, przez co głowiliśmy się nad narysowanymi wskazówkami do zagadki, której i tak nie mieliśmy jak rozwiązać. Podsumowując, bardzo fajny koncept, ale duży minus za wyżej opisane niedociągnięcia.

 • Szymon K. 26

  Szymon K. 26

  Liczba recenzji: 7 Profil FB

  Zimno, ciemno i wilgotno.

  06.04.2018 | data wizyty: 04.04.2018

  Pokój bardzo dobrze zrobiony. Byliśmy pierwsza 2 os grupą i udało nam się wyjść kilka minut po czasie. Bardziej doświadczeni gracze dadzą radę we dwoje, natomiast początkujący mogą mieć drobne problemy. Zagadki ciekawe i wymagające myślenia i kombinowania. Prowadzący bardzo mili.

 • Olga M. 9

  Olga M. 9

  Liczba recenzji: 2 Profil FB

  Skarb odnaleziony, ale...

  22.04.2018 | data wizyty: 22.04.2018

  Generalny zamysł pokoju fajny, ciekawe zagadki, tematyka też była okej. Pokój ma duży minus [spoiler] który był tam dosłownie wszędzie. Rozumiem, że tematyka groty może komuś kojarzyć się z [spoiler]. Jednak po 30 minutach spędzonych w pokoju człowiek był dosłownie cały brudny i się dusił. Pisząc ta opinie, jesteśmy prawie godzinę po wyjściu a kaszel nadal nie odpuszcza. Ludzie z astma bądź słabymi płucami? Zdecydowanie odmawiam.

 • Magdalena Ł. 8

  Magdalena Ł. 8

  Liczba recenzji: 2

  Mroczna zabawa!

  10.04.2018 | data wizyty: 21.03.2018

  Pokój przygotowany z największą precyzją, dużo innowacji, oraz ciekawych pomysłów. Bardzo nam się podobało i liczymy na więcej pokoi :D

Zobacz więcej opinii: 1 2

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM